Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32201) Petykemano válasza t72killer (#32198) üzenetére


Petykemano
veterán

Kezd már tényleg zavaró lenni, hogy az amd körül folyton épül a hype. Ezt vajon csinálják? Vagy ennyiféle több elszánt ember figyel és fülel az amd zajaira? Vagy ennyivel zajosabbak?

A videokardzon azt írták, azért supersecret, hogy ne épüljön hype a terméknév mögé. De onnantól, hogy ez a tény nyikvánosságot kapott, már mindegy, hogy mi az.
Ha suoersecret nem navi, akkor azért lesz csalódás
ha a supersecret navi, de nem hugyozza körbe az nvidiát, akkor meg azért.

Miért kell ez?
Amikor szivárognak ezek, a közönség azt hiszi jön valami jó és ami közel van. Pedig ugye poor volta.

Abukám, mit gondolsz mit súgtak a forrásaid, lehetséges, hogy a broken feature set javítása és a dpfp support miatt a vega kónevű fejlesztést nevezik gfx10-nek?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32202) lezso6 válasza Petykemano (#32201) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mindig a kisebb / gyengébb gyártó körül van hype. Ezt ellensúlyozza a fikatenger. Egyik se jó.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32203) Asbee válasza lezso6 (#32202) üzenetére


Asbee
veterán

Jaaaa, tehát a kisebb gyártó nem tehet róla kicsit sem. Csak úgy hasra ütés szerűen hypeolják őket mert gyengébbek. Szintén ugyanígy fikázzák. Még véletlenül sem tesznek róla maguk.

(#32204) lezso6 válasza Asbee (#32203) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, az etnikai kisebbségek is maguk tehetnek róla, hogy kisebbségek, szülnének többet, oh wait... :DDD

Egyébként nem értem hogy jön ez ide, nem írtam olyat, hogy ne tehetnének róla.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32205) Egon válasza Asbee (#32203) üzenetére


Egon
nagyúr

Az nV-nek sokan a mai napig nem tudják megbocsátani, hogy a 3dfx - hibás üzleti döntések sorozatával - kinyírta saját magát... ;]
Egyébként meg amennyi fikázást az nV kapott a történelme folyamán, az nem is fikatenger, hanem egyenesen fikaóceán - valahogy ez sem tűnik fel a nyilván teljesen elfogulatlan és pártatlan házigazdáknak... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32206) gV válasza Egon (#32205) üzenetére


gV
őstag

nV amiért jogosan kap fikát az a FX széria és 2008-2009, de amit ma is olvastam 1 topikkal arrébb h miattuk nincs "valódi" dx12 játék szimplán hazugság.

(#32207) t72killer válasza Petykemano (#32201) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még ha a Navi is a "supersecret" (bár kicsit meredeknek tartom az egy éven belüli 14->7nm-es ugrást), akkor is kérdés, mennyit fog tudni? Manapság egy sima csíkszélcsökkentéstől egyáltalán nem kell hasraesni, az intel 22->14nm-es átmenet kb semmit se hozott a konyhára.

Mindenesetre kár, hogy kezd kihalni a verseny a VGA-piacról, az AMD teljesen elment bányász-irányba. Compute fronton a gyakorlatban szintén sokszor a zöldek viszik a pálmát, hiába a csilivili, futurisztikus GCN...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32208) HSM válasza lezso6 (#32199) üzenetére


HSM
félisten

A perf/watt mutatónál óriási bibi, hogy nagyon nem mindegy, hogy van paraméterezve a termék, a csip skálázódásának melyik részén járatva adják ki. A Polaris igenis nagyon jó energiahatékonyságot tud, ha megfelelően van használva. Nekem most egy HD 7770-em van, az volt a 28nm belépő kártya, ez 80W-on tud egy bizonyos teljesítményt. Ugyanezen kategória Polarisból ugye az RX460, ami durván egy 7850 sebességét hozza, miközben még a 7770-nél is kevesebbet fogyaszt a tápcsatlakozó nélküli verziókon. Ez szerintem ha nem is 2,5X-es, de 2X-es hatékonyság simán megvan. :K
A Vega-nak megint amúgy az a baja, hogy a nagyot nem úgy lőtték be, hogy hatékony legyen. Viszont ha úgy állítod be teljesen jó hatékonyságot tud az is, lásd itt pl. a powersave módját: [link]. Azóta ez csak javult, mivel sokat finomodtak a driverek a megjelenése óta.

(#32209) t72killer válasza HSM (#32208) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban, mintha a Vegánál (végre...) már a kétmonitoros módban történő árampocséklás problematikáján is dolgoztak volna.

("With the RX 580 there’s a 25 Watt power consumption increase when you plugin a second monitor. With RX Vega adding a second monitor raises power consumption by about a Watt. ") - persze ezzel is csak utolérték a konkurrenciát, ami évek óta így üzemel.

Jövőre kell vegyek egy VGA-t, de nemigen találok érveket Radeon oldalról. Hacsak össze nem omlik a bányapiac és külön fizetnek a karik elszállításáért... Jelenleg G-Sync-os, 3D vision kompatibilis monitorom van - ugyebár ez is jelentősen befolyásolja a döntést:K. Amúgy kb a mostani 1080 Ti erejére lenne szükségem, csak azért a 300+W-nál kevesebb fűtéssel. Erre jó esély mutatkozik a Voltával, de az egyelőre csak a legendák szintjén élő Navi-val kapcsolatban nem vagyok ennyire optimista.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32210) HSM válasza t72killer (#32209) üzenetére


HSM
félisten

Az már a Fury-nál is jó volt. :K [link] A HBM memória egyik áldásos hatása.

Amúgy azt pletykálják, majd jönni fog egy új verzió a mostani Vega-ból, 4096bites HBM-el meg dupla pontossággal, szvsz az még egy érdekes állatfajta lehet, ha gamer verziót is kihoznak belőle. :)
De nem akarlak meggyőzni semmiről, főleg hogy önmagában komoly fegyvertény ahogy írod, hogy már adott a monitor...

[ Szerkesztve ]

(#32211) t72killer válasza HSM (#32210) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Figyelem a piacot - a monitort szeretném cserélni majd egy 4k-s megoldásra, de úgy néz ki, hogy az a jelölt is G-Sync-os, nem freesync-os. Még ha zöld karit is vennék, mindenképp örülök az AMD-s fejlesztéseknek, mert az élénkíti a versenyt és nem hagyja elszállni az árakat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32212) HSM válasza t72killer (#32211) üzenetére


HSM
félisten

Nekem egyébként nagyon tetszik ez a Vega architektúra, illetve Vega56-os kártya is, úgy ahogy van. :K
Nagyon hasznos, jó fejlesztésnek gondolom a HBCC-t, jó dolog a full-full DX12 support, a preemptív képességek, packed math, de az NGG-s shader reformban is látok fantáziát, bár utóbbi piaci elterjedésével, felhasználhatóságával látok azért nehézségeket. :)

Am nagyon hiányik már szvsz, az a Vega32, azaz egy kisebb, olcsóbb, középkategóriás variáns, egy dobozka HBM-el. :)

(#32213) t72killer válasza HSM (#32212) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az AMD mindíg is igyekezett a "jövő technológiáját" nyújtani, amiben elvileg sok a tartalék.

Én mondjuk felfelé kacsingatok, ahhoz képest, hogy anno a vegát egy mindent agyagba döngölő szörnyként vizionálták, a 64 egy jobb középkari lett a felsőkategória fogyasztásával. Következő körben ezt megfordíthatnák, és kiadhatnának egy igazi felsőkategóriás karit (kb 1080 ti erejével) "középkategóriás" (<200W) fogyasztással.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32214) X Factor válasza t72killer (#32213) üzenetére


X Factor
addikt

64 egy jobb középkari lett Ezt az analógiát követve, akkor az 1080 is egy középkari és csak a TI játszik a felső ligában?

Make things work

(#32215) -FreaK- válasza X Factor (#32214) üzenetére


-FreaK-
veterán

A 4-es végű chip-ek (GP104) mindig is a középkategóriák voltak, most is az, csak mivel nem volt konkurencia a mikor megjelentek, így nyugodtan árazhatták felülre. AdoredTV egyik videójában beszélt erről, talán ebben.
Mivel az 1080 egy "visszavágott" chip, sőt még a Ti is, ezért igen. A Titan Xp amiben aktív minden, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#32216) t72killer válasza X Factor (#32214) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, a 4k játék - aminek már eléggé terjednie kéne - a legtöbb címnél csak Ti-vel használható. Amúgy felsőbb felsője a Titan V, "picit" borsos áron.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32217) #52588800 válasza -FreaK- (#32215) üzenetére


#52588800
törölt tag

A 770, 970, 1070 mind high-end ként futnak.

(#32216) t72killer

Miért kellene terjednie?

[ Szerkesztve ]

(#32218) t72killer válasza #52588800 (#32217) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mert egyre több a 4k megjelenítő pl:F?

#32219: evvan:). Viszont ha vmelyik TV feldobná a talpát, másik FHD-set vagy egy kb ugyanannyiba fájó 4k-sat vennél a helyébe?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32219) cyberkind válasza t72killer (#32218) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem egy sincs itthon pedig van 2 tv-m meg egy monitorom is. :D

Mivel nem találni már FHD-s tv-t mert a csapból is a 4K folyik muszáj lenne azt vennem, de amúgy nem vennék mert nincs értelme nekem.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#32220) HSM válasza t72killer (#32216) üzenetére


HSM
félisten

"a 4k játék - aminek már eléggé terjednie kéne "
Szerintem az utóbbi évek legnagyobb vakvágánya a 4K erőltetése. A legtöbb otthoni usernek szvsz nincs szüksége 24-32"-nál nagyobb monitorra, oda pedig bőven elég a FHD vagy WQHD. VGA tekintetében pedig a WQHD fele, a FHD pedig mindössze negyed olyan erős VGA-t kíván azonos FPS-hez a 4K-hoz képest. A megspórolt számítási kapacitást szvsz sokkal hasznosabb, látványosabb dolgokra is fel lehetne használni.

(#32221) t72killer válasza HSM (#32220) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"...24-32"-nál nagyobb monitorra, oda pedig bőven elég a FHD vagy WQHD."

27" fHD statikus témánál kifolyik a szemem, QHD már kb viselhető, de ~50 centi távolságból azon is látom a pixelhálót. Szeretnék képátlóban is egy kicsikét feljebb menni (32"-ra), és az uhd filmjeimet is teljes részletességükben élvezni (saját termés is van bőven rendes kamerával).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32222) #52588800 válasza t72killer (#32218) üzenetére


#52588800
törölt tag

Ez úgy hangzott, mintha a 4k megjelenítő legfőbb felhasználási területe a játék lenne.

(#32223) t72killer válasza #52588800 (#32222) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Embere válogatja, nálam tényleg több a mozi mint a játék:R

#32224: noigen, akkor választhat az ember, két monitor vagy egy erősebb VGA:)). Amúgy 4k alatt nem muszáj maxra húzni a grafikai beállításokat, elég szép a cucc önmagában is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32224) cyberkind válasza t72killer (#32223) üzenetére


cyberkind
félisten

Mozi azért más, oda tényleg jó a 4K és a többi de játékra jelen pillanatban elég költséges és valamikor kompromisszumos is. :)

Paranormal Cocktivity

(#32225) #52588800 válasza cyberkind (#32224) üzenetére


#52588800
törölt tag

A 4k játék majd megoldódik a következő konzolgenerációnál, és addigra a PC -n is (2020-2021).

[ Szerkesztve ]

(#32226) cyberkind válasza #52588800 (#32225) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem tudom mi a max amit az NV kitud/akar hozni egy generációs ugrással de ha a mostani 50%-nál (kártyától függően) nem több akkor én ezt kétlem, de még ha ez meg is van még mindig ott az optimalizációs probléma ami PC-n gyakori.

De legalább konzolon megoldották az élsimítás hiányát. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#32227) HSM válasza t72killer (#32221) üzenetére


HSM
félisten

Azért írtam két tartományt, 27"-ra már kicsit kevés a FHD, de 24"-ra még bőven jó, és az sem pici méret azért. ;) 27-32"-ra pedig príma a WQHD.
Kicsit rossz irányból közelíted meg a dolgot, olyan távolságból nem kellene látni a pixeleket, ahonnan használod, tehát szvsz irreleváns, hogy 50 centire belebújva látod-e a pixeleket, mert közel dupla olyan messziről fogod jó esetben használni....

Nem akarok vitatkozni amúgy, de szvsz simán nézhető WQHD-ban is közel teljes részletességében egy 4K videó. Én FHD-n is 4K-t szoktam kérni amiből lehet, mert hiába nem 4K a megjelenítőm, a tömörítés miatti veszteségeket így "visszakapom". ;)
A notebookom kb. 130 ppi (14", 900p), ami pont ugyanaz, mint a 4K 32"-on, és hacsak nem 50centiről nézem semmivel sincs jobb képe, mintha kisebb lenne a felbontása. :N És persze, lehet én csinálom rosszul, de a notebookkal ellentétben a PC-s monitort nem szoktam félméterről nézni.
Cserébe egy WQHD panelből inkább találni fürgébb, 100+Hz-es példányokat, ami szerintem sokkal nagyobb móka, mint a feleslegesen nagy felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#32228) X Factor válasza t72killer (#32216) üzenetére


X Factor
addikt

aminek már eléggé terjednie kéne

Miért is ?:S A 4k gaming a legrosszabb dolog ami az elmúlt időben történhetett, egyszerűen visszafogja a fejlődést, mert túl nagy terhet ró a kártyákra és a userek/hardwarek közt is szakadéknyi különbséget hozz létre.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#32229) #52588800 válasza cyberkind (#32226) üzenetére


#52588800
törölt tag

Az 1080Ti már most is tud 4k -ban 50-80fps -t. 2020ig még lazán kihoz 2 generációt, és ha csak 30% -ot ugranak, is meglesz az a 4k@60fps a nem Ti xx80as kártyán is.

(#32230) X Factor válasza #52588800 (#32229) üzenetére


X Factor
addikt

Az 1080Ti már most is tud 4k -ban 50-80fps -t.

Azért azt is leirhattad volna h. miben...

GTA 5: 38min, 54avg
Metro LL: 53min, 70avg
ASHES: 40min, 59avg

Szóval, ha megvetted a legjobb gaming kártyát, meg egy 4k monitort, akkor mostanra már a legtöbb esetben tényleg megvan az átlag 60, de elég kellemetlen lehet amikor a minimum bezuhan, és közben a konfig ér vagy 800k-t, ha nem többet....

Ilyen esetben szvsz elég kevés játékos van aki nem egy wqhd vagy wqhd+144hz kombót választana, lényegesen olcsóbban.

Make things work

(#32231) cyberkind válasza #52588800 (#32229) üzenetére


cyberkind
félisten

Deus Ex-ben már gond van, de pl egy Fallout 4-ben is lehetnek érdekességek ha modolja az ember, szóval elég de csak kompromisszumosan, a full élménytől még messze vagyunk, mert jó hogy ebben abban simán hozza de manapság kevesebb a minőségi PC port így kell a kakaó.

Paranormal Cocktivity

(#32232) #52588800 válasza X Factor (#32230) üzenetére


#52588800
törölt tag

Én az átlagot nézem. Az hogy bezuhan, nem feltétlen a kártya gyengeségének a hibája.

(#32233) cyberkind válasza #52588800 (#32232) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, pontosan ezért kell erőből megoldani mert szoftveresen nem fog menni.

Paranormal Cocktivity

(#32234) oliba válasza HSM (#32227) üzenetére


oliba
őstag

Ha te nem látod a különbséget, akkor az erősen szemészet kategória. Én alig várom, hogy a 23"-os fHD monitoromon bekapcsolhassam a VSR-t és pakolhassam a játékot magasabb felbontásba.

(#32235) X Factor válasza oliba (#32234) üzenetére


X Factor
addikt

Azért ez erősen szubjektiv. Grafikus kollégáknak ált 27" wqhd-t épitek, több mint a fele, azzal kezdi h. vegyük le a felbontást h. nagyobbak legyenek a dolgok. Ekkor ált 125% skálázással megelégednek, csak mindig megjegyezem neki, h. szólhatnának előre, mert akkor fhd monitorok kerülnének beszerzésre...

Make things work

(#32236) oliba válasza X Factor (#32235) üzenetére


oliba
őstag

Én most játékról beszéltem. Ott nem mindegy, hogy pixel és a recefüvet le heti a szél, vagy pedig valóban a fűszálat.

(#32237) HSM válasza oliba (#32234) üzenetére


HSM
félisten

Mégis mi között nem látom a különbséget? Nem is írtam ilyet. :C
Néhány éve voltam vizsgálaton, akkor semmi baj nem volt a látásommal, szemüveg sem kell, és nem vettem észre, hogy romlott volna....
A probléma, hogy pakolhatod rá a VSR-t, attól az még 23" FHD marad... Persze, bizonyos renderelési hibák így csökkennek, de azt el lehet érni más, kevésbé erőforrásigényes módon is egy jó motorban.

(#32238) oliba válasza HSM (#32237) üzenetére


oliba
őstag

Egyelőre remekül megvagyok a 23"-on. Nagyobb el sem férne az asztalon. Az viszont egyáltalán nem boldogít, ha egy jó motorban van jó elsimítás, míg a másik 20 motorban pedig nincs :) Addig pedig kenem a hajamra a VSR-t, mert nincs egy nagyobb felbontású monitoron :)

(#32239) HSM válasza oliba (#32238) üzenetére


HSM
félisten

Igen, csak azt ne felejtsd el, hogy míg a VSR opcionális, ha nem lenne elég gyors a játék kikapcsolod és kész, kicsit recésebb lesz a fű, de nem nagy ügy, addig ha túl nagy felbontású monitort veszel, ott nem olyan egyszerű "lejjebb menni". Bár 4K-nál opció a FHD, de 27-32"-on azért az már nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#32240) t72killer válasza HSM (#32239) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos tudtommal nem mindegyik 4k monitor szép fullHD-n (hiába a kerek matek), ennek azért utána fogok még járni, és csak olyat veszek, ami szépen tudja skálázni magát. Gyorsan pörgő fps-nél még 32"-on is viselhető lehet a fHD:K. (pontosan 32"-ot nem tudom, csak a 40"-os TV-nken játszottam párszor - igaz nem 70 centire, hanem kb másfél méterre ülve)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32241) HSM válasza t72killer (#32240) üzenetére


HSM
félisten

Ezzel sajnos nincs tapasztalatom, de elég szarvas hibának tűnik, ha a kerek matekos kisebb felbontást nem tudja tisztességesen rárakni a pixelhálóra... Mondjuk a piros VGA-k tudnak GPU-skálázást, olyankor natívban hajtja a monitort, és a GPU skálázza rá a képet a beállításoknak megfelelően, a zöld GPU-k passz.

Hááát... 32"-on, "monitor módban" (~1 méterről) a FHD szerintem már nagyon necces... :B Nekem biztosan nem tetszene. Szódával 27"-on még elmegy. Az nagyon nem mindegy ám, 1 méterről vagy másfélről nézed. ;)
AMúgy van egy príma kis kalkulátor, ajánlom, eléggé jól be lehet vele lőni, mire érdemes számítani. ;) [link]

No, és azt ne felejtsd el, hogy egy gyors FPS-hez minél gyorsabb monitor az ideális, és a 4K-sok nem tudom, mennyire vannak felkészítve a 60+ Hz-re.

[ Szerkesztve ]

(#32242) ÁdiBá válasza HSM (#32241) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Simán, van 4K 144HZ G-sync monitor.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#32243) t72killer válasza ÁdiBá (#32242) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már kapható, lemaradtam valamiről?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32244) ÁdiBá válasza t72killer (#32243) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Akkor csak lesz... bocsi! AZt hittem megjelent már.

ÁdiBá

(#32245) t72killer válasza ÁdiBá (#32244) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos nem. Bár ezek 27"-osak én átmérőben is szeretnék lépni egyet, úgyhogy még nincs meg a tökéletes monitor:))

#32246: sajna már a wqhd se volt olcsó (nekem Asus swift-em van), 4k-ra meg még horribilisebb árakat irogatnak, bár a 27" miatt én biztosan skippelni fogom, egyetlen paraméterért nem adok ki egy valag pénzt.

#32247: Egyelőre bilibe kézlógatás: 32", 4k, 8+2bites kvantumpöttyös vagy ips panel, 144Hz, <1000EUR. Biztos meglesz vmikor, kérdés, hogy ebben vagy a következő évtizedben...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32246) HSM válasza ÁdiBá (#32242) üzenetére


HSM
félisten

A WQHD-s gyors monitorok ára alapján ez nem az a kifejezetten pénztárcabarát megoldásnak ígérkezik.... De jó látni, hogy legalább van. Akarom mondani, lesz. :DDD

(#32247) lezso6 válasza t72killer (#32245) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én 27" WQHD-ról szeretnék váltani valami nagyobbra, de egyelőre csak egyfélét kapni 43" 4K kijelzőből.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32248) ÁdiBá válasza HSM (#32246) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Egyenlőre legyen hozzá megfelelően gyors nvidia kártya.

(#32249) t72killer Az még talán jó lenne, a pici gond vele hogy nem tud SLi.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#32249) t72killer válasza ÁdiBá (#32248) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van: Titan V SLI ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32250) #52588800 válasza cyberkind (#32233) üzenetére


#52588800
törölt tag

Én erről a vonatról már leszálltam, túl drága hobbi ez nekem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.