Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32001) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Amugy mi ez a sírás, hogy nincs alternativaja az NVnek? van 1080 es 1070 helyett vehető kari amd oldalon...mind kettonel +-5% van ide oda..TEgnap iponon volt sapphire 580 is 100k alatt 8 giga rammal,1060 ellen. meg xfx is..mondjuk mara 122k lettt..a sapphire xfx meg mar nincs..Az hogy nem kaphato idehaza, meg szerintem senkit nem erdekel csak titeket..fáraszto olvasni a sok nyígást ami itt megy..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#32002) smkb válasza Kolbi_30 (#32001) üzenetére


smkb
őstag

Van ám arra is megoldás, ha fárasztó olvasni egy vs topicban a "nyígást"...

(#32003) Milka 78 válasza #45997568 (#32000) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Öröm számomra,hogy már 3 játékkal is lehet teljes erőbedobással játszani a Vegán is és VISZLÁT is:DDD

(#32004) Televan74 válasza smkb (#32002) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ki kell kapcsolni a gépet és elmenni egy kicsit meditálni?!? ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32005) Motyi válasza Kolbi_30 (#31994) üzenetére


Motyi
senior tag

Ebben igazad van, ez nem vérlázító. De amikor megjelenik a 3000 USD-s kártyából elkészített gamer verzió ami 700-900 USD lesz és sokkal sokkal gyorsabb mint a csúcs Vega(50-100% között) ami inkább 600+ USD és nem is kapható nagyon, akkor az már elég ciki lesz. Főleg, hogy ekkora teljesítmény mellett a középkategóriás kártyájuk is szépen alázhatja a Vegát mondjuk 400 USD körül.

(#32006) FollowTheORI válasza wjbhbdux (#31977) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Érdekes teszt hogy az OC néha minimumokban meg 1% rosszabb mint az alap, ezek szerint throttlingolt mint a nyavaja... nem vették észre? :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#32007) Puma K válasza Kolbi_30 (#31994) üzenetére


Puma K
veterán

A kis pénztárcájú emberek nem fogják megérteni sosem, hogy adott teljesítményszinten az ár nem számít csak a teljesítmény.

Ezen a nem számít szinten anno az AMD is jelen volt mint opció tehát választhattál, hogy vagy AMD vagy Nvidia az a kártya-kártyák amik dolgozik-dolgoznak a gépedben.

Erről a játszótérről tűnt el gyakorlatilag szőrén-szálán az AMD.
Ezért (is) ekézik sokan őket, hogy ezt hogyan sikerült összehozniuk.

Most pedig azt lehet látni, hogy az Nvidia úgy játszik az árakkal ahogy csak jól esik nekik és még a számozást is elcsúsztatták. Mindezt megint csak az veszi észre akik a felső kategóriából válogatják meg az aktuális kártyájuk leváltóját és figyelemmel követik ezt a teljesítményszintet, a specifikációkkal és számozással együtt.
Mert megtehetik.

Sőt ha sejtik-tudják, hogy nem lesz acélos a konkurencia adott új szériája akkor áremelgetések mellett még töltelék generációt is kihoznak amik ugyan megint megállják a helyüket a gyakorlatban, de látható, hogy nem kapkodnak-sietnek semmivel:

Akik meg azt szajkózzák, hogy az Nvidia nem fejleszt, azok megint olyan alsóbb teljesítményszinten válogatják a kártyáikat ahol a valós elért fejlesztés nem olyan látványos, de azért a teljesítmény/fogyasztás mutatón meglátszik a lentebbi szinteken is a fejlődés.
Mindig a felsőbb kategóriát kell nézni az előzőhöz képest. Ha azt megnézed akkor látszik mit fejlesztettek és mennyivel gyorsultak.

Az AMD-t meg nem kell sajnálni.
Ők is a pénzedből élnek élnének. Csak rosszul csinálják, egy ideje, hogy még többet szerezzenek az emberektől...

Ezek ketten régóta gyűrik egymást a piacon, de az egyik úgy látszik elpuhult...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32008) Venyera7 válasza Motyi (#32005) üzenetére


Venyera7
senior tag

A Vega 64 ellenfele a GV106 lesz kb. ami elég ciki... Nem beszélve arról, hogy amikor megjelent a Pascal , semmilyen árcsökkentést nem kapott Fiji széria. Feltételezem a Vega sem fog kapni, ami az utolsó szeg lesz a koporsójában. 3-4 hónap és itt az új Gen, és akkor a 1080ti olyan 120-140k ért megkapható lesz használtan. Kinek kell majd 240k-ért Vega 64?

[ Szerkesztve ]

(#32009) #52588800 válasza Kolbi_30 (#32001) üzenetére


#52588800
törölt tag

Pedig érdekes olvasmány, hogy két rossz közül melyik a kisebbik rossz :DD

(#32010) do3om válasza Venyera7 (#32008) üzenetére


do3om
addikt

Ennyit nem fog esni a Ti ára az biztos. Az előzőnél is magasan mard, az más hogy annyira már nem érte meg. A ramban is várok eltérést pl a TI ugye 11Gb az egy szinten lévőre meg 8at várok, tehát ha sebbeségnen hozza is akkor is lesz a minimális plusz amiért az ára nem esik hirtelen 100e-et.

Az amd szerintem sem vághatna árat, főleg hogy hova amikor a gyártóikkal meg az eladókkal sem bírnak, beárazzák magoknak akkor is ha 100 dollárért kapnák 600-ra.
A kihozatalra én semmi javulást nem várok!
Egy csúcs VGA életciklusa rövid, itt már a fele lement, bárki is hogy várhatna javulást amikor már a következőre kéne készülnie, amennyit gyárt azt eladja hiába van kereslet 3x annyira, kevesek hozzá hogy ennek megfeleljenek, itt bizony látszik hogy nem ér oda ahova szeretne jutni, a nagyok közé. Jöhet itt a szöveg hogy de az Appel.... Kíváncsi lennék hogy ők is így tervezték e, fél évvel a megjelenés után van termékük. Majd meglátjuk legközelebb is az AMD-re bízzák e magukat.Ugyan ez a gyártóknál is, mekkora veszteséget hozott most nekik a Vega, és nem mindegyiknél van NV kínálat, hogy ezt enyhítse.

Én valahogy így gondolom, de lehet tévedek. :R

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#32011) Pug válasza do3om (#32010) üzenetére


Pug
veterán

Csak az Apple-re kiterve. A tobbi komponens megrendelesek alapjan, igen, igy terveztek.

(#32012) Abu85 válasza Pug (#32011) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Apple mindenképpen így tervezte, de az AMD valószínűleg nem gondolta azt a nyáron, hogy be kell állítani egy harmadik tokozóüzemet is, hogy majd decemberben egyáltalán ki tudják szolgálni az Apple-t. Valószínűleg úgy számoltak, hogy két partner is tud majd elég Vega 10-et gyártani. Ez lehet, hogy az iMac Pro esetében nem érezteti a hatását, mert elég nagy megrendelő ahhoz az Apple, hogy az AMD ne packázzon velük, de más területeken visszavágta a terveket, lásd az egyedi Vegák.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32013) Pug válasza Abu85 (#32012) üzenetére


Pug
veterán

Persze, AMD sajat haza tajan van shortage rendesen, ez teny. Meg az is, hogy az Apple fele nem lehet azt mondani, hogy allocation van. :D

(#32014) Shkiz0 válasza Pug (#32013) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pontosabban lehet, csak nem kifizetődő :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#32015) Pug válasza Shkiz0 (#32014) üzenetére


Pug
veterán

Jo, lehet... Mi meg sose mertuk :DDD

(#32016) Shkiz0 válasza Pug (#32015) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Szerintem reálisan nézve ők sem :D
Nem kevés pénztől esnének el, és gyanítom jó pár fej hullana, majd másnap bocsánatkérő levelek, 100 teve, kábítószer, örömlányok stb közepette mennének "újratárgyalni" a dolgokat :B

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#32017) Venyera7 válasza do3om (#32010) üzenetére


Venyera7
senior tag

Pedig a 980ti esetében is ez történt. Én 12GB/16GB Vramot vizionálok, de lehet csak 8GB lesz belőle. Aztán ott van még, hogy GV 104 kisebb fogyasztással jöhet, mint mondjuk a GP104 esetében 150W/180W. +3GB Vram, és ~+100W fogyasztás miatt nem fogja tartani az árát GTX 1170 felett. :)

[ Szerkesztve ]

(#32018) FollowTheORI válasza Venyera7 (#32017) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Elég jól tolja ám a blockchaint... szerintem ha jön olcsó kártya, fel lehet verve az ára nem kicsit ám...
A Titan V tesztek alapján keveset fogyasztva brutális MH-t tol... a kicsi és olcsó Volta brutális lehet a bányász piacra is. :)

Másik kérdés tényleg akar e az NV ennyire sietni ezekkel...

Én simán el tudom képzelni, hogy amíg az AMD nem lép csak egy csúcs kártyát kapunk gamer vonalon... 1000-1500 dollár körül a voltából.

Aztán amikor jön az AMD, akkor lehet beelőzni őket a kicsikkel. :)

Érdekes év lesz megint az már egyszer tuti.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#32019) Locutus


Locutus
veterán

well done amd
(ghostol a BF2 az új csodadriverrel)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32020) #45997568 válasza Locutus (#32019) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nalam nem csinalja :N

(#32021) #85552128 válasza #45997568 (#32020) üzenetére


#85552128
törölt tag

Akkor nem max grafikán játszol, vagy nem veszed észre. ;)
(amúgy "csak" zárt helyeken csinálja)

[ Szerkesztve ]

(#32022) #45997568 válasza #85552128 (#32021) üzenetére


#45997568
törölt tag

Egyaltalan nem jatszok vele :DDD

Neha meg-megremeg a kezem, szerintem ha jovo heten visszajovok leszek akkora SW lazban hogy megvegyem :K Akkor majd nyilatkozom ujra :K

(#32023) do3om válasza FollowTheORI (#32018) üzenetére


do3om
addikt

Az érdekes a mostani év volt, a párharc miatt. Nem látom esélyét hogy bármi is érdekes legyen. :(

Az NV akkor ad ki karit amikor kedve tartja és olyat amit csak akar, nem kell semmi csinnadratta, ha kell csak előhúz valamit. Nem csak a méregdrága Titan V-re gondolok hanem az utóbbi időben mindre igaz volt. Bemutatták aztán mehettél is a boltba érte.

Az AMD nem tudom mihez fog kezdeni, a vega nehogy olyan fejlesztést kapjon mint a 480-580 volt mert az megkoronázná őket április elsejére. A kis karikhoz is nehéz dolguk van, nem is véletlen hogy nincs váltás. Azonos sebességre a vega butítás kikapna a polaristól fogyasztásban, pedig az is a legalján van vgak között amik mostanában jöttek. Gyakorlatilag nem tudom van e értelme kiadniuk mert nincs miért. Megint fel kéne adniuk mint a Furynál mert nincs hova lépni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#32024) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

jön a Vulkan 2 és a "dxnext" [link]
lehet mindig is ezekre gyúrt az AMD és a következő DOOMban veri a Voltát a Vega??

/s

(#32025) Petykemano válasza Locutus (#32019) üzenetére


Petykemano
veterán

Nincs csodadriver, értsd már meg...

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32026) Petykemano válasza do3om (#32023) üzenetére


Petykemano
veterán

Az utolsó bekezdés engem is érdekelne.
Mindig eszembe jut, amikor Abu mondta, hogy órajelet akkor érdemes csak órajelet emelni, ha már nem skálázódik az architektúra. Ezt még sztem valahol a gcn1-2 táján mondhatta.

Úgy tűnik, ezt az állapotot az amd valahol ott el is érte a gcn1-2 táján. Jó, persze világos, hogy az ő elképzelésük a compute futószalagok és az async compute köré épültek, mert a gcn alapvetően compute orientált architektúra.
De ehhez úgy kellett volna, kellene programozni a játékokat. De ez nem történik meg. Az ipar compute futószalagra való átállítása zsákutca.

A Hawaii volt az utolsó balanszos lapka, az volt az utolsó állapot, amire az arch még skálázódott. Azóta egy bizonyos szinten túl nem jut. A vegán az látszik, hogy a frontend geometria limites. Lehetne több enginet beépíteni, 4->6, de ezt nem teszik, mert bonyolult, meg nehéz, meg mittomén. A szállított szoftveres megoldás megint nem működik: az ngg programból programozandó és ezt némány techdemón kívül nem fogja megcsinálni senki. Ez itt zsákutca.

Aztán ott van a backend, a ropok, meg ilyenek. Erre Abu azt mondta, lehetne beépíteni többet, csak minek. Mert nem skálázódik. Ez is zsákutca.
A dsbr állítólag működik, mégse lett a Vega sávszéligenye szívószállal kielégíthető. Vagy alig érezni hatását, vagy a frontend a valós limit. Ez is zsákutcának tűnik.

Rapid Packed Math. Fejlesztői közreműködés -> zsákutca

Nem skálázódó árchitektúra es magas falak a szoftveres megoldások előtt. Marad tehát a frekvencia emelése. Itt a fene tudja, hogy az arch limites, vagy a GF 14LPP. Utóbbi nem lenne meglepő, hogy nem rendelkezik azzal az évtizedes tapasztalattal a gpugyártás terén, mint a tsmc.
De hát itt is komoly limitekkel küszködik a polaris és a Vega is.

Tényleg ott tart az amd, hogy látszólag nincs hová lépni, nincs hová mozdulni, nincs skálázódás, nem megoldás az, ha ebből vagy abból többet épít be.

A nagy remény a driver volt. Hogy az ngg majd 4->17 feloldja a geometria limiteket és kivágja az eddig haszontalanul elvégzett munkát. Valamint a dsbr volt.
De ezek az elképzelések bár lehet hogy nem alaptalanok, mivel az implementáció át lett tolva a fejlesztők térfelére, így tudható, hogy annyit fognak érni, mimt a dx12 es az async compute.

Nincs tovább. Fölfelé nem skálázódik tovább.

Lefelé a Vega skálázódhat. De ez is érdekes. A Vega ugye alig jobb, mint a polaris. Ezen a szinten is a wundertreiber tudott volna előrelépést hozni, de nem hozott. Vajon ha a polarishoz képest egy hasonlóan méretezett Vega 20%-kal magasabb frekvenvián megy az el fogja adni?

Jelenleg Vega 40 körüliről nincs szó. De ez nem is baj, hiszen eleve érdekes kérdés, a Vega 64 meddig lenne vágható úgy, hogy nem csökkken a teljesítmény?

Úgyhogy én őszintém nem tudom mivel tudnának előrukkolni nem csak a csúcsteljesítmény növelese, hanem a középkategóriás termékeknél előrelépés terén se.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32027) -FreaK- válasza Petykemano (#32026) üzenetére


-FreaK-
veterán

Szerintem 1 éven belül a 12nm-es processre váltás lesz az egyedüli ami hozhat nekik, csak is csak némi plusz órajelet max. Viszont akkor már a Volta-val kellene majd versenyezni, ahhoz meg az is kevés lesz ha feloldanak némi bottleneck-et a gpu-ban. Én 2019 előtt nem várok semmi érdemlegeset már tőlük, el is felejtem őket addig.
Önmagában a teljesítmény már elég lenne nekem, ha lehetne emberi áron kapni, de ha a nagy képet nézzük akkor ez 2019-ben már kevés lesz. Kár értük.

(#32028) Petykemano válasza -FreaK- (#32027) üzenetére


Petykemano
veterán

12nm
Elképzelhető, hogy a 14LPP HDL-lel nem kifejezetten ideális magas gpu frekvenciáea (egy pillanatra feledkezzünk meg a gp107-ről )
A 12LP-t úgy reklámozták, hogy +10+% vs 14/16nm. Álmpdjunk merészet: 2GHz elérhető.

De Abu azt mondta, Vega64-ből nem lesz 12nm refresh.

Az árak végett egyébként új gpuk helyett inkább a bányászott keiptovaluták árfolyamát érdemes nézegetni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32029) Shkiz0 válasza Petykemano (#32028) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Szerintem nem is lenne baj ha nem jonne, es ezt a vega dolgot is felfognak egyfajta kudarckent, es mielobb tovablepnenek es dobnak a picsaba az egeszet.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#32030) tailor74 válasza Shkiz0 (#32029) üzenetére


tailor74
őstag

Egyetértek, itt a ryzenhez hasonlóan, totális szemlélet váltás szükséges vga fronton is.
A fury-ra mondhatjuk, hogy egy rövid életű kísérleti cucc volt, de ugyanezt ismétlik most a vega-val is, kudarc szaga kezd lenni a dolognak.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32031) do3om válasza tailor74 (#32030) üzenetére


do3om
addikt

A vega nemkudarc, amit műveltek vele az vet rá árnyékot, és az sem látszik mikor tud ebből kimászni. Az innen való továbblépés ami kudarc, zsákutca. (Talán maga a GCN is)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#32032) tailor74 válasza do3om (#32031) üzenetére


tailor74
őstag

Gyakorlatilag ugyanezt mondtam én is.
Hiába jövőbemutató a kártya hardveres felépítése, ha minden mást elb@**tak vele kapcsolatban.
(Túl volt hype-olva, nincs elegendő belőle, nincsenek customok még most sem, indokolatlan árképzés, ráadásul nincs kihasználva a tudása csak néhány játékban, plusz a felhasználónak kell mókolnia a jól használhatóság érdekében)
Szerinted ez akkor mi? :)

Az innen való tovább lépést hasonlítottam a ryzenhez, maguk mögött kell hagyniuk minden eddigit (mint az FX procikkal tették), és a piac által elfogadható mennyiségű újítással felszerelt, de mégsem merőben más kártyákban kellene gondolkozniuk.

Mondom ezt úgy, hogy a vega56 számomra egy szimpatikus kártya, normális áron (1070 környéke), normális gyári hűtéssel még lehet vevő is lennék rá. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32033) Petykemano válasza tailor74 (#32032) üzenetére


Petykemano
veterán

Mindig hozzá kell tenni, hogy miközben piros köntösben "kudarc", kék és sárga, meg arany, meg almás ruhában lehet, hogy valóban sikertermék: viszik mint a cukrot, fizetnek mint a pelyva.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32034) tailor74 válasza Petykemano (#32033) üzenetére


tailor74
őstag

A kék és sárga, meg az arany köntöst nem értem, az almás megvan. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32035) lezso6 válasza Petykemano (#32026) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az AMD-nek mindig volt baja az arányok terén:

GCN1: A Pitcairn vs Tahiti viszonya érdekes, utóbbi jóval gyorsabb is lehetne a CU-k alapján, de nem elég ugyanaz a frontend / backend.

GCN2: A Hawaii a Tahiti-hez képest frontent- és backend-duplázás a +40% CU mellé (kb egy dupla Pitcairn), de valahogy mégsem annyival gyorsabb. WTF. :F Kistesónak maradt a Tahiti.

GCN3: A Tonga leváltja a Tahiti-t, a Hawaii-ból örökölt overkill frontenddel, amit nem tud hasznosítani. A Fiji egy CU-val telepumpált Tonga, dupla ROP-pal, számok tekintetében egy dupla Tahiti. És fail.

GCN4: A Polaris ugyanaz a recept, mint a Hawaii, csak magasabb órajeleken, így ugyanaz kevesebb CU-ból és felezett ROP-ppal is megvan. De nagytesó nincs...

GCN5: Jön a Vega világot megváltani, de pofáraesés Fiji módra, mivel a wunderfeature-ök nincsenek kihasználva.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32036) Petykemano válasza tailor74 (#32034) üzenetére


Petykemano
veterán

Kék: radeon pro, radeon ssg
arany: Vega FE
Sárga: radeon instinct mi25
Piros: radeon rx vega
Almás: apple

Lezso7

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32037) tailor74 válasza Petykemano (#32036) üzenetére


tailor74
őstag

Ja, hogy így értetted. :) :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32038) Z_A_P válasza Petykemano (#32028) üzenetére


Z_A_P
addikt

De Abu azt mondta, Vega64-ből nem lesz 12nm refresh.
Mondjuk az 5xx csalad is nagyon hamar jott a 4xx utan.

@petykamano
lehet, hogy valóban sikertermék
Ezt honnan tudni? :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#32039) Petykemano válasza Z_A_P (#32038) üzenetére


Petykemano
veterán

Elméletben onnan lehet tudni, hogy a compute képességek nem rosszak.

A gyakorlati része abu-forrás:
- Egyrészt mert az apple veszi
- abu szerint a ROCm sikeres, ezért veszik a Vega FE-t
- abu szerint az eredeti kettő helyett az igények kielégítése végett csatarendbe állítottak egy 3. tokozó partnert is.

És a sikerterméket sem feltétlenül úgy kell érteni, hogy megkérdőjelezhetetlenül lealázza és körbehugyozza az Nvidia kínálatot, csak úgy, hogy versenyképes és az AMD által tervezett profitábiisan eladható mennyiséget sikeresen értékesítenek (vagy többet, ami még így is lehet kevesebb, mint bármilyen nvidia szám)

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32040) Abu85 válasza Petykemano (#32028) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vega 10-ből nem lesz. De ez az első Vega. Van még Vega 11, Vega 12 és Vega 20, nem számítva az IGP-s Vegát, ami van a Raven Ridge-ben. A jó ég tudja, hogy ezek milyen node-on jönnek. A Vega 10 viszont érdektelen, mert a Vega 20 majdnem ugyanaz. Felesleges két lapkát gyártani ugyanoda.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32041) HSM válasza lezso6 (#32035) üzenetére


HSM
félisten

A GCN2, a Hawaii bőven hozott 25-30%-ot a Tahiti-re, de van ahol ennél többet is. :K Ott semmi baj nem volt a skálázódással.

Illetve a Vega-t sem nevezném "pofáraesés"-nek, de tény, hogy most még nem azt hozza, amit hozhatna a számok alapján.

Amúgy ami az arányokat illeti, azért itt az is kérdéses, mennyire szólhatott itt bele a dolgokba a játékok fejlődése. Gondolok arra, nyilván volt egy elképzelése az AMD-nek arról, merre fognak fejlődni, és ahhoz lőtték be az arányokat. Kérdés, hogy itt a tipp volt megalapozatlan, vagy csak egyszerűen más irányba ment a szekér.

(#32029) Shkiz0: Én máshogy gondolom. Szvsz a jelenlegi elavult szoftveres környezetet kéne alaposan átreformálni/kukába dobni, és azokat a hardvereket is kukázni, amik erre vannak optimalizálva. De nyilván a játékosok nagyrésze nem fogja hirtelen ezt meglépni, tehát marad a helyzet, ami volt eddig is. Állunk egyhelyben. :DDD

(#32042) Pipó válasza tailor74 (#32034) üzenetére


Pipó
őstag

Lázár Ervin: A Kék meg a Sárga
[link]
a végén van a csattanó!!!

[ Szerkesztve ]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#32043) Televan74 válasza HSM (#32041) üzenetére


Televan74
nagyúr

Átreformálni a piacot akkor lehet,ha nagy százalékban az enyém,addig esélytelen. Nyilván valamit próbálnak összehozni a konzolportokkal,új api -kal,de ez még mindig kevés. És mire beérne a piros gyümölcs,addigra mindig van a zöldeknek is válasza.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32044) Shkiz0 válasza HSM (#32041) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akár egy új hw, akár egy új szoftver hónapok, vagy akár évek kérdése.
Én sem feltétlen mondom azt, hogy szar a Vega, de mindenképp hátrányban van jó pár helyen.
Na már most az AMD jobban járna (meg szerintem mi is) ha nem ezt kezdené el foltozgatni, hanem inkább lépne egyet előre.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#32045) HSM válasza Televan74 (#32043) üzenetére


HSM
félisten

A zöldeknek jó az, ami van. Minden évben csiszolnak rajta egy picit, és letarolják vele a piacot. Csomó mindenre nincs válaszuk, de mivel övék a piac nagy százaléka, így a játékfejlesztők is erősen hozzájuk igazodnak. Nem lehet olyan dolgokat bevezetni, ami a piac 80%-án nem menne jól.

(#32044) Shkiz0: Lehet, én gondolom rosszul, de én a lényeges előrelépéseket éppen a piros oldalon látom továbbra is. Nagyon jól sikerült a HBCC (zöld válasz: tegyünk rá több ramot, pff), nekem igencsak szimpatikus elgondolás a shader futószalag megreformálása is, komoly potenciál lehetne a már generációkkal korábban bevezetett preempcióban is, illetve a hang DSP-kben is, és a Vulcan API-t se felejtsük el, ami gyakorlatilag egy kicsit átdolgozott Mantle leszármazott. Lehet sorolni, mit láttunk a másik oldalról, hasonló súlyú fejlesztéseket, nem lesz hosszú a lista. :N
Ugyanakkor azzal, hogy a zöldek nem lépnek ezekbe az irányokba, és az emberek is inkább a generációnkénti azonnal látható 10%-okra szavaznak, így ez eléggé beveri a reformok koporsójába a szeget....

(#32046) Shkiz0 válasza HSM (#32045) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Meg az is, hogy pl épp az előbb beszéltem egy nagykeres ismerőssel és közölte, hogy a mára igért vega szállítmányt ne várjam, mert a szállító visszamondta a szállítást készlethiányra hivatkozva.
Szóval még mindig kellően nagy a baj, és egyszerűen képtelenek értékelhető mennyiséget szállítani.
Értem ez alatt már lassan az 5db-ot is.
Amúgy én úgy érzem, nem HBM2 hiánya itt a fő gond, az csak az okozat, az ok inkább az Apple.
Lefogadom miattuk van hiány jelenleg a Vega kártyákból, mert oda mentek azok a lapkák ami az 56/64-re kellene, hogy ki tudják elégíteni az igényeket. És az Applenak meg nem mondhatnak nemet, prioritást élveztek.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#32047) HSM válasza Shkiz0 (#32046) üzenetére


HSM
félisten

Abu alapján jól gondolod. :K [link] [link].
Nekem is ésszerű magyarázatnak tűnik. :K
Úgy tűnik, amennyire "pofáraesésnek" állítják be itt néhányan, olyan jól fogy... :C

(#32048) Egon válasza HSM (#32047) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezzel kapcsolatbn csak az a vicces, hogy pár éve, amikor úgy tűnt, megint NV kerül az almás gépekbe, még arról beszélt a phróféta úr, hogy az NV-nek csak nyűg lenne az Apple gépekben megjelenés, az AMD vonatkozásában meg valóságos atombombaként tekintetek rá, mintha ez lenne a diszkrét vga piac Szent Grálja, holott a teljes PC-s piac kis részéről van szó... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32049) TTomax válasza HSM (#32045) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen mert az emberek nem hülyék,nem kajálják ha +30%ot látnak genenként mert az kevés.2 gen alatt a nagy ujitásokkal az AMD összeszedett 3 gen hátrányt,ehhez elég nehéz tapsikolni.Arról nem beszélve,hogy megteremtettek egy valós piaci igényt amit nem tudnak kiszolgálni,mert minden/mindenki fontosabb nekik mint az egyszeri gamer.Az az egyszeri gamer akik(k) rekord nyereséget termelnek az nVnek... mert lagalább az nV hozzá a +60%ot genenként,és olyan piaci igényekre reflektál amik léteznek és valósak,igen a ficsörlista hossza nem ide tartozik!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32050) Abu85 válasza Egon (#32048) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az NV vissza akar kerülni. Eléggé sok rendszerprogramozót felvettek már, hogy újra kapjon figyelmet az Apple meghajtó. A problémát az okozza, hogy az Apple nagyon mereven döntött a gyártók limitálása mellett, és ezzel elérte azt, hogy a szoftverfejlesztések is lényegében az Intel és az AMD GPU-kra korlátozódjanak. Ezáltal hiába próbál a meghajtó szintjén javítani a helyzetén az NV, a szoftverfejlesztők nem veszik őket számításba. Ezen a ponton az NV stratégiája az eGFX rendszerek támogatásának kihasználása, ami egyelőre nem megy flottul, hiszen minden Apple-nek szánt eGFX házra jól ráírják a gyártók, hogy csak a Radeonok működésére van garancia, de ez egy olyan terület, ami nem függ az Apple döntéseitől. Mondjuk úgy, hogy nem korlátozzák azt, hogy egy GeForce működjön, csak mossák kezeiket, ha mégsem működik. Kezdésnek ez nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.