Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32451) Egon válasza Shing (#32445) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem. A legtöbb ember casual kategóriás, Tetris bonyolultsági szintű játékokkal játszik, böngészőből, egy kenyérpirító számítási kapacitásával bíró vason.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32452) Raggie válasza #00137984 (#32450) üzenetére


Raggie
őstag

Persze értem én. És igazad is van ebben.
Én csak arra próbáltam neked rávilágítani, hogy pont nem a jó példával próbáltad alátámasztani a dráguló csúcs VGA-kat. :)

Ettől függetlenül abban egyet értünk, hogy röhejnek gondolom, hogy a felső kategóriás játékélményért ma kétszer-háromszor annyit kell fizetni mint ezelőtt három generációval. Nem a Titan-okra, Frontier-ekre és a ProDuo-kra gondolok, hanem a halandóknak is elérhető csúcshardverekre(1080Ti és Vega64).
És persze, más számít ma felső kategóriás játékélménynek, mint anno. De a fizetések nem lettek ettől még kétszer-háromszor nagyobbak és arányaiban sem hiszem, hogy többet tudnának ma az emberek ilyen hardverekre költeni. A piacot(elvileg) a kereslet-kínálat kellene hogy mozgassa de valahogy ez itt nagyon torzul pont annak a rétegnek a kárára, akik a középkategóriánál jobb hardvereket szeretnének venni.

Clint Eastwood FTW

(#32453) Raymond válasza Raggie (#32452) üzenetére


Raymond
félisten

"röhejnek gondolom, hogy a felső kategóriás játékélményért ma kétszer-háromszor annyit kell fizetni mint ezelőtt három generációval."

Nem kell:

Radeon 7970 - $550
Geforce 680 - $500
Radeon 7950 - $450
Geforce 780 - $650
Radeon 290X - $550

Ugyanott vagy most is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32454) #00137984 válasza Drizzt (#32443) üzenetére


#00137984
törölt tag

A PC-re a legtöbben átváltottak valamelyik konzolról. Akkor ez a lépés indokolt volt a felbontás és a képminőség folyamatos javulása miatt. A multimédiás tartalmak terjedése ezt akkor még jobban felerősitette (CD és DVD). Viszont ez a fejlődés megtorpant, és minden kis teljesitmény javulásért hatványozottan többet kell fizetni. Mostanra a konzolok fejlődése beérte a PC-t, miközben a lehetőség ott van a továbblépésre. A konzolok elérhetik a Next Gen szintű játékot, ahol ez a PC előtt most ez akadályokba ütközik. A DX12 és a hardveres képességek kiaknázása nem megfelelő, és ez alig megfizethető kategóriákat hozott. Sokan fontolgatják a jővőjüket konzolon, mert anyagilag jobban megérheti és a lemaradása a következő konzolok kiadása után elenyésző lehet.

(#32455) Raggie válasza Raymond (#32453) üzenetére


Raggie
őstag

Mennyi a 1080Ti most?
Vagy mennyi egy VEGA 64 most? Amit kapni is lehet?

Ne az MSRP árat nézd, mert én arról az árról beszélek amit valójában ki is kell érte fizetni...

Vega64 ebay 1100 USD, amazon 1400 USD.
1080Ti ebay 900 USD, amazon 1000 USD.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#32456) Raymond válasza Raggie (#32455) üzenetére


Raymond
félisten

Nem mindegy? A "felső kategóriás játékélmény" az amit listaztam. A Ti kartyak a penztarcabarat Titan, csucskategoria. Az meg hogy az AMD nem gyart termeket nem igazan mervado, vegyel NV-t, az van akarmennyi.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32457) Raggie válasza Raymond (#32456) üzenetére


Raggie
őstag

Nem mindegy.
Akkor a 7970 és a 680 az abszolút csúcs volt....

Clint Eastwood FTW

(#32458) #00137984 válasza Raymond (#32453) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem vagy ott, mert akkor ezek a kártyák az adott időben kiadott játékokban azt nyújtották amit elvárhattál ennyi pénzért. Azóta eltelt időben a játékok gépigénye megnőtt, és a kategóriák kicsit elcsúsztak. Az árakat most nem elemezném, hanem a játékélmények változásaira hivnám fel a figyelmet. Ezt együtt véve alapul, most még rosszabb mint régen volt.

(#32459) Televan74 válasza Raymond (#32456) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én így is tettem.És milyen jól jártam a 150k -s GTX1080 -nal. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32460) Raymond válasza Raggie (#32457) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, a csucs akkor a Geforce 690 es a Radeon 7990 volt $1000 aron. A Ti kategoria nem is letezett a 780Ti eljoveteleig. Volt az $500-$600 es az $1000 csucs kozte meg a semmi.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32461) HSM válasza #00137984 (#32450) üzenetére


HSM
félisten

"Mindenkit lehúznak a gyártók, mert kihasználják ezeket a játékosokat. Mindenki szeretne az igényeinek megfelelő konfigon játszani és ezért fizetni fog."
Remélem, újból átgondolva fel fog tűnni, hogy ez a két mondatod ellentmond egymásnak. :U
Ha a felhasználói igény az, hogy padló grafikán fusson a gém, és nem számít, milyen drága VGA kell ehhez, és kifizeti, akkor itt nem kihasználás van, hanem a vevői igény kiszolgálása.

Az e-sportos marhaság pedig végképp mellé, e-sportot nem max grafikán szoktak tolni, és nem csúcs VGA-val. Ez abszolút a magát "pro gamer"-nek érző consumer réteg jellemzője.

[ Szerkesztve ]

(#32462) Raggie válasza Raymond (#32460) üzenetére


Raggie
őstag

Igen, ez ma a Titan és az FE, amik most 3000 dolcsik... Szóval itt is megvan a 3x ár. :K

Clint Eastwood FTW

(#32463) Raymond válasza Raggie (#32462) üzenetére


Raymond
félisten

Nem az, de meg probalkozhatsz kinozni a logikat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32464) HSM válasza Raggie (#32462) üzenetére


HSM
félisten

A Titan-t és FE-t, amik félprofesszionális kártyák ne keverjük ide. Azért kerülnek ennyibe, mert félúton vannak a profi és a gamer holmik között. Ezzel szemben a HD7990 és GTX690 ízig-vérig gamer holmi volt. A profi kártyák régen is elképesztő összegekbe fájtak a gamer változatukhoz képest.

(#32465) #00137984 válasza HSM (#32461) üzenetére


#00137984
törölt tag

Akadhat ellenmondás az írásaimban és némelyiket az irónia vonalában fogalmaztam meg. Természetesen a lét végletben is lehet értelmezni, de az egészet átolvasva ez világosan átjőhet. Az e-spot játékot meg kifejettem bővebben, hogy miért hoztam szóba és ennek mi köze van a Hardcore gamerkedéshez, meg a kialakult magas árakhoz. A "pro gamer" megfelelője a FullHD vagy ettől magasabb felbontások és képfrissitések, a magas játékbeállitások elérése a legtöbb játékban... Akkor sokan még azok vagyunk, mert ezért választottuk meg a PC-t játékra, és nem a konzolokra tértünk át. Most ezért pörög ez a téma, mert vagy tojnak a fejünkre és azt gondolják, hogy bármit megtehetnek vagy még tovább drágitanak.

(#32466) HSM válasza #00137984 (#32465) üzenetére


HSM
félisten

Ugyan már. :N A konzolon tolhatod ~30FPS-el, FHD-ban, nagyjából magas grafikán. Ezt a teljesítményt, vagy jobbat PC-n vígan megkapod egy durván 50 000 forintos 4GB-os GTX1050-el vagy RX560-al. (Új kártya itthoni bolti ára.)
De ha nagyon maximalista vagy, egy GTX1060 vagy RX570 már tényleg körberöhögi ezt, és még ezekhez sem kell bankot rabolni.

A pro gamer pedig mivel a "professzionális játékos" rövidítve, így nem, nem azt jelenti, hogy értelmetlen magas felbontásokban tolja értelmetlenül magas beállításokon értelmetlenül drága hardveren. :N

[ Szerkesztve ]

(#32467) Raggie válasza Raymond (#32463) üzenetére


Raggie
őstag

Nem a logikát próbálom kihozni, hanem egészen egyszerűen máshonnan szemlélem a problémát.

Te a kártyák gyártói besorolását és pozícionálást bizonygatod, amiben igazad is lehet. Én meg az általuk nyújtott játékélmény szerint kategorizálom őket. Teljesen mindegy ki minek szánta, vagy milyen kategóriájú chip.

R9 290x = 550-600 USD
RX VEGA64 = 1100-1400 USD

gtx 680 = 500-550 USD
gtx 1080ti = 900-1000 USD

Valóban nvidia oldalon nem drágult annyit a VGA, de szerintem ott is több az indokoltnál. A dupla VGA-s kártyák nem igazán mérvadóak, mert mára nem adnak játékélménybeli előnyt, ezért leálltak velük, ha volna most is, akkor az még készer ennyibe kerülne, vagy többe.

Valamint erre még rájönnek a RAM árak, amik szintén röhejesek az akkoriakhoz képest és egy gémer gépbe az is kell.

Egyedül talán a processzor az ahol nem volt ekkora nagy áremelkedés, de cserébe teljesítményben sem...

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#32468) HSM válasza Raggie (#32467) üzenetére


HSM
félisten

Az RX VEGA ára honnan jött? Az ajánlott végfelhasználói ára 500 dollár körül volt a simának és 700 a vizesnek, 1500 a félprofi FE-nek. De boltban is nekem úgy tűnik, inkább 700 dollár a levegős, mint 1100.. [link].
A 1080Ti az oké, az tényleg 700-1000 között van.

(#32469) Asbee válasza HSM (#32468) üzenetére


Asbee
veterán

Maximum volt, 500 dollár körül. Overclockers, scan.co 800-900 font a vega 64. Játékra ki az akinek ép ésszel ennyit megér?

[ Szerkesztve ]

(#32470) HSM válasza Asbee (#32469) üzenetére


HSM
félisten

Nyilván nem éri meg ennyiért. De ha az eredetileg dollárban néztük az amerikai árakat, akkor most miért egy másik piac árait nézzük? :F
Dollárban most 750-ért Vega FE-t kapsz... [link]
Az UK árak azért érdekesek, hogy drágább a Vega, mint egy 1080Ti, az azért tényleg nem vicces. :DDD

(#32471) Raggie válasza HSM (#32468) üzenetére


Raggie
őstag

Én az amazonon és ebay-en azonnal elérhető nem használt darabok árát néztem.
Sajnos amikor épít egy gépet az ember akkor nem az "elvileg" számít, hanem az amiért tényleg meg is tudja venni. :O

Szerk:
LINK
LINK

No mindegy, RANT OFF. Lekapcsolom magam.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#32472) HSM válasza Raggie (#32471) üzenetére


HSM
félisten

"Sajnos amikor épít egy gépet az ember akkor nem az "elvileg" számít, hanem az amiért tényleg meg is tudja venni. :O"
Viszont akkor számba kéne venni az aktuális piaci helyzetet is... Pl. hogy a Vega-kat átmenetileg felvásárolják, mind, ezért hiánycikk, szval akinek van, az nem sajnál érte adott esetben vastag árprémiumot kérni. Idővel ez normalizálódni fog. Ez nem a VGA-k trendszerű áremelekedését bizonyítja így, hanem egy átmeneti készlethiány hatását. Szval, ha valaki most akar Vega-t venni, annak sajnos a legjobb, ha vár. :B Apróról is bajos, mert viszik a bányászok is, mint a cukrot.

(#32473) #52588800 válasza Raggie (#32452) üzenetére


#52588800
törölt tag

Drágulnak, de kb mindegy is, az a 0,07% úgyis megveszi majd.

(#32474) Raggie válasza HSM (#32472) üzenetére


Raggie
őstag

Az az "idővel" már jóval több ideje tart, mint amennyit egy normál ember várni tud, aki gépet szeretne építeni.

Ha eleget vár, akkor meg már veheti a következő generációt, aminek nyilván az induló ára magas,tehát vár még egy kicsit. De persze rámozdulnak a bányák arra is, tehát akkor már azt a bányalázt is megvárhatja, stb. Aztán a egyszeri emberke azon kapja magát, hogy nyugdíjas lett hirtelen... :D

Clint Eastwood FTW

(#32475) HSM válasza Raggie (#32474) üzenetére


HSM
félisten

Ezt most úgy írtad, mintha olyan óriási szükség lenne egy jóféle 290-es Radeont lecserélni... :DDD

Fun fact: megjelenés körül nagyon sokan vettek itthon 130-140K magasságában Vega56-ot. Szerintem az nem volt rossz bolt. :)

(#32476) Raggie válasza HSM (#32475) üzenetére


Raggie
őstag

Azt tudom, hogy sokan vettek 130 körül Vegá-kat induláskor. Azok tényleg best-buy vételek voltak. :K

Fun fact: már lecseréltem jóáron egy R9 Nano-ra(csak az adatlapomat elfelejtettem átírni). :P Ezzel elleszek a következő generációig biztosan. Nem volt igazán szükség a cserére, csak pont egy picivel több kellett a 2560x1080 számomra kellemes kihajtásához. Na most megvan.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#32477) #00137984 válasza HSM (#32466) üzenetére


#00137984
törölt tag

Úgyan már, te megint félrebeszélsz. GTX 1070 Ti nekem még pont időben és jóáron beszerezve 160ezerben volt, de majd a Volta videókártyákat még ettől drágábban fogják adni. Szerintem ez még a megfizethetőség felső határa, de valakinek már nagyon nem az. Nem a jelenlegi konzolokra fognak a PC gamerek váltani. "Holnapután" (amikor befagy a PC ipar), mert a hardverek nagyon drágák lesznek egy játékos gépbe. A következő konzol generációk már tudni fogják a 4K/60Hz beállitást tartani. Az meg, hogy kinek értelmetlen a 4K (30/60 Hz) felbontás vagy a 144Hz-es képfrissités FullHD és 1440P felbontáson azt mindenki maga dönti el. Ezeket a felbontásokat a konzolon nem érdemes a PC-vel összehasonlitani. Amig a konzol a müködési elvek miatt a 30 FPS-t egyenletes képfrissitéssel kiadja és azt folyamatosnak látod, addig ez a 30 FPS PC-n maga a halál. Valakinek még a 60 FPS sem képes ezt a játékélményt nyújtani, amig a konzolon ez a 60 FPS maga a királyság. Az ott megfelelő, amig a PC-re ezért a játékélményért többet kell fizetni. Vagyis a hardvergyártók miatt most egyre kevesebben engedhetik ezt meg, de ezt pont akkor amikor a 4K kijelzők kezdenek érdemben fejlődni. A PC hardverek ezt az igényt nem tudják teljesiteni, vagy a felső nagyon drága kategóriában kell ezért megfizetni a megmaradt gyártókat, amig konzolon ez majd a fejlődés következő fejezete. Most tényleg az a legjobb kérdés, hogy ez az áremelkedés milyen kihatással lehet a konzolokra. Szerintem is drágább lehet, de a PC-ről még igy is megérheti átállni a konzolokra.

[ Szerkesztve ]

(#32478) Raymond válasza #00137984 (#32477) üzenetére


Raymond
félisten

Wow, azert tudsz boduletes marhasagokat irni azt meg kell hagyni :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32479) TTomax válasza HSM (#32475) üzenetére


TTomax
nagyúr

Tudjuk,egy 290elég mindenre...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32480) HSM válasza #00137984 (#32477) üzenetére


HSM
félisten

Elég gáz, hogy a felhasználói igények növekedését a gyártókra próbálod kenni. Nem azért egyre drágább a PC gaming, mert egyre drágábban adják a hardvergyártók, hanem mert egyre nagyobbak az igények, amiket csak a korábbiaknál nagyobb, erősebb, drágábban előállítható termékkel lehet lefedni.

(#32479) TTomax: Írtam ilyet? Nem. Örülnék, ha nem forgatnád ki a mondanivalómat az eredeti tartalmából. ;)

(#32481) ->Raizen<- válasza TTomax (#32479) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Meg egy gtx 1080 at is meg meg fogott par optimalizalatlab dolog. 😀Mindig az a 290... Nem egy jo kartya ma mar. Gtx 970 is megelozi sok gameben a 290x et is.

[ Szerkesztve ]

(#32482) #00137984 válasza Raymond (#32478) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem fontos egyetérteni minden részével amiket mondok, mert egy fórumban szabad a véleményedet kifejteni. Mindenki olvashat a témában érintett cikekből, és ha nem érdekel amit mondok akkor nem kell személyeskedni. Több minden megjegyzésem valóra vált amiket az évek alatt írtam. Szerintem sajnos most sem lesz ez másképpen. Most nem teszek ki smiley-t csak a pontot a mondat végére.

(#32483) HSM válasza ->Raizen<- (#32481) üzenetére


HSM
félisten

"Meg egy gtx 1080 at is meg meg fogott par optimalizalatlab dolog. 😀"
Akkor a megoldás: vegyünk belőle rögtön hármat, hátha úgy jó lesz... Hú, de drága ez a PC-Gaming! Oh wait. :W

A GTX970 vs. 290X flémre inkább nem reagálok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32484) #00137984 válasza HSM (#32480) üzenetére


#00137984
törölt tag

Azokat az optimalizált hardver fejlesztéseket, amiket visszafognak teljesitményben, mert a konkurencia révén most ennyi is elég. Hát most a legfőbb iparági mozgató erő a 4K. Mostanra a legfontosabb PC hardverek vannak a legnagyobb elmaradásban, miközben a TESCO gazdaságos konzolok ezt a szintet elérik, majd idővel a PC játékosok egy jelentősebb részét megnyerik maguknak.

(#32485) Raymond válasza #00137984 (#32482) üzenetére


Raymond
félisten

Bocs, nem kellett volna irnom mert nincs idom meg energiam se belemenni, pedig eleg elvont dolgokat irkaltal ott. ha valakinek van kedve majd belemegy, ha nem akkor meg marad ahogy van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32486) ->Raizen<- válasza HSM (#32483) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ez nem flame hanem teny h a 970 nem egy esetben elozi a regi radeonkat.
Raymond, en mar zsembest mikor meglatom automatikusan atugorja a szemem a hszeit. 😊

[ Szerkesztve ]

(#32487) HSM válasza #00137984 (#32484) üzenetére


HSM
félisten

Pfff. Inkább lapozzunk. :R

(#32486) ->Raizen<-: Természetesen. Körbetáncolja, majd betemeti, hogyne. ;] Lapozzunk itt is.

[ Szerkesztve ]

(#32488) Habugi válasza HSM (#32487) üzenetére


Habugi
addikt

Sírok.. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#32489) ->Raizen<- válasza HSM (#32487) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Felnegyeli, kette hugyozza, felakasztja, felgyujtja, elhamvassza majd fele fogyibol. 😀 Rendben most mar lapozhatsz. 😀

[ Szerkesztve ]

(#32490) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Most egy kicsit komolyabb téma. A biztonsági résre kiadott hiba óta mióta települt a gépre a cucc forza 7 multiba brutális kihagyásaim vannak. :W Pont a patch óta időnként másodperces kihagyások vannak verseny közben. Eladó az intel konfigom csere ryzenre! ;]

Kit mennyire érint a patch?

[ Szerkesztve ]

(#32491) Abu85 válasza ->Raizen<- (#32490) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Single-ben is próbáld ki AI nélkül. Akkor biztos nincs olyan terhelés a kernel felé, ami az új OS struktúrát annyira túráztatja, hogy tényleg érezhető negatív hatása legyen a teljesítményre. Ha így single-ben is problémás, akkor nem a meltdownra vonatkozó OS frissítés okozza.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32492) ->Raizen<- válasza Abu85 (#32491) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem tudom hogy szerver oldali e a probléma, vagy a gépem érintett, de a patch óta a biztos beállításomnál dadog a game ezerrel. Próbálom majd a single-t is. Monitorozom a cpu-t gpu-t is és nem melegszik túl egyik sem. Cpu 59 fok a legmelegebb mag vga 54 fok max. Nincs tuning.

[ Szerkesztve ]

(#32493) ->Raizen<- válasza Abu85 (#32491) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hogy próbáljam? 50 kör indianapolison ai nélkül jó lenne? :D

(#32494) Abu85 válasza ->Raizen<- (#32493) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Te ismered, hogy milyen sűrűn csinálja multiban. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32495) ->Raizen<- válasza Abu85 (#32494) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem egy helyen olvastam a topicokban hogy masnak is elkezdett dadogni a gepe sajnos.

(#32496) füles_ válasza ->Raizen<- (#32489) üzenetére


füles_
őstag

[link]

[link]

A 970 még mindig csak tuninggal tudja behozni a 390-et. A teljes rendszer 40W-tal fogyasztott többet, amikor R9 390 kártya volt a gépben, ez biztos duplája a 970 fogyasztásának. :C
Az 390 teljesítményelőnyét balanszba hozza a kicsit több fogyasztás a 970-nel szemben, de szerintem a memória mérete a 390-en egyértelművé teszi, hogy melyik a jobb vétel. :)

(#32497) Abu85 válasza ->Raizen<- (#32495) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Világos, de az oka még nem tisztázott. Nyilván a Meltdown javítás okozhat ilyet multiplayer szinten, hiszen ott bejön a hálózati adatforgalom a képbe, amit pont érint az OS új struktúrája. Viszont single-ben, AI nélkül (ami ugye a Forza esetében szintén lehet szerver oldali) ettől a terheléstől majdnem megfosztod a rendszert, tehát minimalizálod az új OS struktúra hatását. Ergo, ha a kellemetlenséget a Meltdownra adott javítás okozza, akkor annak nem igazán kell jelen lennie AI nélküli single módban, de minimum erősen csökkennie kell a jelenségnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32498) Egon válasza ->Raizen<- (#32492) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerver környezetben igen ritkán szoktak egy napon belül feltelepíteni bámilyen frissítést, jellemzően legalább 1-2 napig tesztelik előtte, ergo kicsi a valószínűsége a szerver oldali problémának (illetve annak, hogy az említett frissítés okozza szerver oldalon).
Le kell törölni az ominózus frissítést kliens oldalon, és úgy tesztelni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32499) ->Raizen<- válasza Abu85 (#32497) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nagy a kavar a fejekben, jon meg javitas os szinten? Vagy az intel frissiti a mikro kodokat? Uj bios is kell majd? Ez a jelenlegi helyzet biztos nem jo. Ezen kivul mas nem valtozott gepem szintjen csak az os a frissitessel.

[ Szerkesztve ]

(#32500) Abu85 válasza ->Raizen<- (#32499) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A meltdown OS szinten javítható és tegnap jött is Windows frissítés rá. Erre az Intel prociknak szüksége van.
A spectre bonyolultabb. Egyrészt OS szinten lesz rá reakció, de ahhoz, hogy ezek hatásosak is legyenek, szükség van a BIOS frissítésére is. Itt az első támadási variációt elég OS-ben foltozni, de a második variációnál az egyes platformok igényelhetik az újabb firmware-t. Én még abban sem vagyok biztos, hogy a spectrét ennyivel megússzuk. Szerintem ez fejlődni fog, és újabb foltozások kellenek majd a jobban kidolgozott támadási variációkra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.