Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32951) HSM válasza #85552128 (#32950) üzenetére


HSM
félisten

Innentől már nincs egy lépés sem ezeket szorosan egymás mellé integrálni... :N

(#32952) Loha válasza HSM (#32946) üzenetére


Loha
veterán

Amit linkeltél az nem egy APU, hanem egy HBM memóriával szerelt GPU, amit egybe tokoztak a CPU-val, de ugyan úgy a PCIe buszon csatlakozik hozzá mint akármelyik diszkrét VGA.

Szerk.: Szaby59 már megelőzött...

[ Szerkesztve ]

(#32953) Asbee válasza Abu85 (#32948) üzenetére


Asbee
veterán

Saját kijelentésed jött szóba, ami tényekkel meg lett cáfolva. Erra te a G-Syncről akarsz vitázni, amibe senki nem ment bele, dobta fel mint témát. Nem tudom ezen mi az ami nem érthető. Akkor minek rá reagálni... Befejeztem a témát, több szót nem érdemel.

(#32954) Abu85 válasza Asbee (#32953) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És én leírtam, hogy anno azzal számoltam, hogy a G-Sync nem drágulni fog, hanem olcsóbb lesz. De mivel ma egészen elképesztően magas áron, gyakorlatilag a valós érték duplájáért mennek a G-Sync kijelzők, így nyilván fenntartható ez a piac, hiszen kitermelik a saját befektetési költségüket. Csak nem biztos, hogy ennek a GeForce-ot használó vásárlók örülnek, mert ez a fejlesztési modell pont a rossz irányba viszi a G-Sync kijelzők árait.

(#32950) Szaby59: Nyugodtan hívjuk a nevén: pGPU, mint packaged.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32955) Crytek válasza Abu85 (#32954) üzenetére


Crytek
veterán

Egyik cég se jótékonysági alapítvány. Az nvidia (de egyik cég sem..) nem nézi kinek mi a jó. Ők a profitot nézik ami a fenti hírt olvasva van bőségesen. Egy piacot mindig az határoz meg van-e rá kereslet és mivel a G-Sync tomból él és vírul nincs miről beszélni.. Ha nem lesz ilyen monitor csak 600k-ért akkor azt is meg fogják venni..Ha tetszik ha nem ez a piac így müködik. Ez olyan mint a játékipar ha nem veszik a **arjaidat mehetsz a süllyesztőbe. Nos a G-Sync nem megy sehova... Spúr csóró vagyok köztudott modon ,de szem ágában sincs egy másodpercig se hogy a köv 2-4k monitor ne G-Synces legyen hiába van "ugyanolyan" amd-s fele áron....

Next PC Upgrade: 2022

(#32956) smc válasza Crytek (#32955) üzenetére


smc
addikt

Még a legelvakultabb NV búzik (ahogy te írnád, omg, rakj már fel egy helyesírás ellenőrzőt kérlek) is elismerik, hogy pofátlanul drágák a G-sync monitorok, így nem azért veszik meg mert olyan jó, hanem mert vga-ban nem nagyon van alternatíva. Ez nem piac, ez monopol helyzet.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#32957) TTomax válasza smc (#32956) üzenetére


TTomax
nagyúr

És ugyan erről ki tehet?Hát arról hogy az amd bundleban csak hulladék monitorok vannak,amik még a rácímkézett specifikációknak sem felelnek meg?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32958) Abu85 válasza smc (#32956) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Még azt se lehet mondani, hogy nagyon veszik. A FreeSync kijelzőkből sokkal többet adnak el, mint G-Sync-ből. Bár az összehasonlítást eléggé torzítja, hogy lassan nem tudsz venni monitort FreeSync nélkül. De a lényeg, hogy ha az eladások jók lennének, akkor a G-Sync kijelzők ára nem felfele menne, mert a nagyobb mennyiségű eladás kitermeli a termék fejlesztési költségeit. Akár olyan szinten is, hogy levihető egy-egy modell ára a középszintre, mert a nagyobbak tudnak akkora extraprofitot biztosítani, hogy elvigyék a kicsit a hátukon. De nem ez történik, hanem egyre inkább kúszik felfelé a G-Sync a prémiumba, lassan pedig a luxuskategóriába a BFGD-vel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32959) smc válasza TTomax (#32957) üzenetére


smc
addikt

A minerek, a bundlek létezéséről is. :P

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#32960) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

egyébként a gsync / freesync hogy áll az input laggal? ezen a skálán hova kerülnek?

úgy mozog ahogy akarom: fullscreen vsync OFF > win10 fullscreen optimized csoda (erről van vmi értelmes leírás hogy miért minek csinálják?) > borderless fullscreen DWM kamuvsyncje - ez már nagyon határeset FPS játékoknál > a jó öreg vsync ON: játszhatatlan megfordulninemlehet blöee

/s

(#32961) Abu85 válasza wjbhbdux (#32960) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel a variálható frissítési frekvencia esetében nincsen várakoztatás a pipeline-ban, ezért ezeknek a megoldásoknak a késleltetése gyakorlatilag nagyon hasonló szinkronizáció nélküli késleltetéshez.

A Windows 10 DWM-mel a hagyományos exkluzív fullscreen megszűnt. Gyakorlatilag ez nincs értelmezve, ha egy játék nem a DirectFlipet használja. Ennek a helyére került az "optimized csoda".

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32962) Petykemano


Petykemano
veterán

"Nem is beszélünk arról, hogy még két hónap és felmossa a padlót az nvidia az amdvel? Eddig szerencsétlenkedhettek valamit a polarisszal meg a vegával, de most jön a VOLTA!!!44!!4!
Ez körbe oda meg vissza is kétszer, mire a Vega egyet pislog. Az AMD gpu üzletágának ezzel vége.
A Vega m eléri az 1060 Maxqt. Na és? Kapható? Mennyiért? Még pár hónap és 1080 teljesítményt kapsz 1050ti fogyasztással a maxq szériában. Volta X Ampère = TELJESÍTMÉNY!!!

És hogy ez drága lesz? Hát igen. Miért a csajozós merdzsót se a százforintos boltban veszed. Kell a kraft? Nyúlj a zsebedbe, barátom! Az igazi férfiaknak gamrreknek ma már dual titán v500 van.... mindenki annyit is ér, amennyit a videokártyája hashel.. ennyike... "

:U

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32963) lezso6 válasza Petykemano (#32962) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Stroke-od van, vagy mi? :D

Egyébként igaza van az AMD-nek, valóban Poor Volta. Ki is hagyják, jön helyette az Ampere. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32964) FLATRONW válasza lezso6 (#32963) üzenetére


FLATRONW
őstag

Valahonnan, valakit idéz és nem ért vele egyet a szemforgatós hangulatjelből ítélve.
Vagy csak elő jött nála valami tudathasadás.:)

[ Szerkesztve ]

(#32965) ->Raizen<- válasza Petykemano (#32962) üzenetére


->Raizen<-
veterán

En is rettentoen kivancsi vagyok az uj gamer nv kartyakra.

(#32966) cyberkind válasza ->Raizen<- (#32965) üzenetére


cyberkind
félisten

Én is, aztán meglátom az árazást és nem is érdekel. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#32967) Televan74 válasza cyberkind (#32966) üzenetére


Televan74
nagyúr

Már én is lemondtam a Vegáról.Az új Nvidia kártyánál én 210.000Ft körül húztam meg a határt! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32968) #45997568 válasza Televan74 (#32967) üzenetére


#45997568
törölt tag

En 200£ illetve az ennek megfelelo ft osszeg (~70k), bedolnek a banyak, rogyasig lesz mindenfele hasznalt banyalo a piacon olcsoert, aztan ha kell, akkor csere. :K

Nem indokolja semmi hogy mindig a legujjabat - legdragabbat vegye az ember :N Foleg nem ilyen arakon.

(#32969) Televan74 válasza #45997568 (#32968) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ha a megjelenéskor GTX1080 -at vettem volna, nem költöttem volna el egy rahedli pénzt a cserékkor.Sokkal többe kerül a lépcsőzetes fejlesztés,mintha az elején megveszed a GTX2080 -at,amit használsz a következő generációig.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32970) VTom válasza Televan74 (#32969) üzenetére


VTom
veterán

Plusz most eladhatnád ugyanannyiért, amennyiért akkor vetted :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#32971) Valdez


Valdez
őstag

(#32972) ->Raizen<- válasza Televan74 (#32967) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Kozepes nv vgat sem tudsz majd venni lassan annyiert. 😂 Kivancsi leszek uj szerias nv karik arazasara.

[ Szerkesztve ]

(#32973) Crytek


Crytek
veterán

Kingdome Come CPU/VGA teszt (GameGPU)

Next PC Upgrade: 2022

(#32974) Shing válasza Crytek (#32973) üzenetére


Shing
őstag

A fentebb linkelt teszt reálisabbnak tűnik. Az eddigi vélemények szerint PC-n és konzolon is rosszul fut a gém. Sajnos ez az eredménye itt is a nagy konzol-PC-mobil összeborulásnak engine szinten. A procit itt sem terheli semmi, mert minek is, legyen elég a 7 éves i3-as. :DDD

CryEngine 2007.
Cryengine 2018.

(#32975) Crytek válasza Shing (#32974) üzenetére


Crytek
veterán

Mitől reálisabb? A gamegpu-n minden beállitáson tesztelték. Proci nagyon sokat számit lowon :) Ultrahighoz meg kevés az a game ahol nem a VGA a meghatározó.
Ezért jó ez a 4K éra elég egy szottyos 1700as ryzen azt jóvilág.. De lehet ez már sok is oda.

Next PC Upgrade: 2022

(#32976) ->Raizen<- válasza Crytek (#32975) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Vagy egy agyig huzott 6600 k is eleg mindenhova lasd ac uj resze megse kell 18 mag ala es tavolra el lehet latni

(#32977) ->Raizen<- válasza Abu85 (#32801) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hu abu mestert megvezettek? Azta. :Y :R

(#32978) Venyera7 válasza Shing (#32974) üzenetére


Venyera7
senior tag

Azért nem fut ez annyira rosszul, ha a játékok 99%-ka így futna, már elégedett lennék. Radeonok is szépen ott vannak ahol lenniük kell.

(#32979) FollowTheORI válasza Shing (#32974) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Olvasd el a Witcher 3 fejlesztésének a történetét aztán rájössz miért nem nézhet ki úgy egy RPG még, mint a Crysis. :)
Valahol a neten fellelhető... bár igaz ott más relációban, ugye az E3 demókhoz képesti butulás téma...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#32980) cyberkind válasza FollowTheORI (#32979) üzenetére


cyberkind
félisten

Összefoglalom én ezt röviden, gyenge, szar, nextgen konzolok, persze a látvány még így is igencsak meggyőző de az már nem lényeg. :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#32981) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Kingdom Come im Benchmark - ComputerBase teszt

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#32983) atok666 válasza Dtomka (#32982) üzenetére


atok666
őstag

Ezzel nem csak azt erik el, hogy a grafikus kartya melle tudnak venni a banyaszok ilyen karit is? Miert ne vennenek tovabbra is gr. kartyakat, ha az is hasznot hoz nekik?

Atok

(#32984) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ez ha így van kvázi halva született ötlet... pont azért jó nekik a sima VGA, mert utána azt is el tudják adni és azis plussz bevétel 100%.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#32985) Dtomka válasza atok666 (#32983) üzenetére


Dtomka
veterán

Nem biztos, hogy rossz 5let. Nagyon sok függ az ártól.

Bár szerintem ezt a célhardvert csak az igazi ("akik nagyban üzik") bányászok fogják venni, ha jobban teljesít mint 1 hagyományos vga.
Reméljük, hogy sikeres termék lesz, és ezáltal a játékosoknak szánt vga-k a jó áron a játékosokhoz elér :)
Én nem kívánom, hogy bedőljön a bánya. Miért tenném? Azért mert valaki sokat veszít attól én nem leszek gazdagabb, csak 1 kárörvendő a sok közül.

Tény, hogy a helyzet egyre rosszabb, és valamilyen megoldást kell mielőbb találni!
1x én is leszeretném cserélni a 1070-et :)

[ Szerkesztve ]

(#32986) lezso6 válasza Dtomka (#32982) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Turing szerintem a Tesla portfólióhoz hasonló termécsalád lesz, esetleg le is váltja azt. Simán lehetséges, hogy a Turing széria az Volta alapú kártyákat fog tartalmazni, de extra mennyiségű Tensor maggal, mesterséges intelligenciára. A Turing név ugye erre utal. Ha csak Tensorra hegyezik ki, akkor megmarad a Tesla mellett. Ha jó lesz általános számításokra is, akkor leváltja a Tesla szériát. Szerintem az utóbbi lesz. Ez nem új architektúra, hanem új széria.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32987) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ez ha így van kvázi halva született ötlet... pont azért jó nekik a sima VGA, mert utána azt is el tudják adni és azis plussz bevétel 100%.

Persze ár és teljesítmény függő is... van olyan kombináció biztos hogy megérheti... vagy ha valahogy sikerül a gamer vonalon tiltani a bányászatot.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#32988) VTom válasza FollowTheORI (#32987) üzenetére


VTom
veterán

Szerintem akkor lehet ennek esélye, ha nagyságrendekkel magasabb hash-t tudnak ezek a kártyák, vagy jelentősen kevesebbet fogyasztanak, hogy egyáltalán megérje megvenni a bányászoknak.
Ha ezek közül az egyik teljesül, akkor életképes lehet a dolog, és az mindenkinek jobb lenne.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#32989) TTomax


TTomax
nagyúr

[link] ugye...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32990) FollowTheORI válasza TTomax (#32989) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kíváncsi leszek az NV beárazza e majd a bányászatot is a következő generációba hogy több pénz jusson belőle nekik... feltéve hogy nem tudják megakadályozni a bányászatot a játékos kártyákon valahogy.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#32991) Petykemano válasza FollowTheORI (#32990) üzenetére


Petykemano
veterán

Biztosan lesz közvetlenül az nvidiától rendelhető FE változat. Lehet, hogy idén nem 100, nanem 200-300 dodoval lesz drágább, mint a normál msrp. De az akkor az nvidiánál landol. És még így is olcsóbb lehet, mint az, amit a minerek is vehetnek, miközben az nvidia vigyázhat, h nagytételben ne rendelhessen ilyet senki.

Akkor éri meg gamer kártyát csinálni (tudás vagy terítés vonatkozásában) , ha a lapkagyártó tudja realizálni a kártyák jelenleg magasabb keresleti árának különbözetét.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32992) Locutus válasza Petykemano (#32991) üzenetére


Locutus
veterán

Ez is igazából egy átmeneti elmélet volt, hogy az FE drágább a customoknál.
Amikor én vettem az 1070-et, simán ugyanabban az árban volt, mint a customok.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32993) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Forza 7 ma patchelt lehúzott majdnem 2 gb tartalmat a játékra. Az eredmény a képemen látható. Ez a multiplayer lobby verseny után. Még több hibát csinálnak a patchekkel nem javítják az alap súlyos problémákat. Ugyanúgy bezabálja a rendszermemóriát, és beszakad a teljesítmény 30 fps alá pár verseny után ultrán gtx 970-el. Egyszerűen nevetséges amit az m$ és a turn10 művel. Megyek versenybe.. sehol senki... egyszer csak valami fellök a levegőbe és kicsúszok a pályáról. Gratula nekik, ne vegyétek meg ezt a szemetet!

[ Szerkesztve ]

(#32994) smc válasza ->Raizen<- (#32993) üzenetére


smc
addikt

És ez most az AMD, vagy az NVidia hibája szerinted? Vagy csak eltévedtél? :U

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#32995) Petykemano válasza ->Raizen<- (#32993) üzenetére


Petykemano
veterán

Ne vegyél több Picasso márkájú monitort.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32996) ->Raizen<- válasza Petykemano (#32995) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Kosz a tanacsot amugy lg life is good man. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32997) cskamacska válasza smc (#32994) üzenetére


cskamacska
addikt

Hát, ha más nem, mivel ez egy DX12-es példa program, akkor ez útmutató hogyan képzeli a szebb next gen API jövőt a Microsoft.. :D

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#32998) ->Raizen<- válasza cskamacska (#32997) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem kerunk tobb ilyen jovobe mutato progit. 😂

(#32999) smc válasza cskamacska (#32997) üzenetére


smc
addikt

Az fel sem merül az ingerült emberekben, hogy driver oldali hiba is lehet, de lássuk be, ez csak hiszti és nem is ide való. ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33000) Remus389 válasza smc (#32999) üzenetére


Remus389
veterán

Az lehetetlen hisz Nvidia :U

Csakis a játék rossz.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.