Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

csak a színek miatt érdekes ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

/s

(#18002) daveoff válasza Malibutomi (#17993) üzenetére


daveoff
veterán

Hol lehet rendelni? Már fizetem is...;]:DDD

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#18003) Loha válasza #65755648 (#17969) üzenetére


Loha
veterán

"A Keplernél VAN szándékos avultatás."

Annyira unalmas már, hogy az összes "szakmai" topikban folyton előkerül, hogy az NV szándékosan lassítja az új driverekkel a Keplereket, amikor már többen vették a fáradtságot, hogy egyértelműen megcáfolják ezt.

Mutatok három független példát, mindegyikben a ref. GTX 780 Ti (Kepler, GK110B) szerepel:

Nemhogy lassultak, hanem gyorsultak a Keplerek az újabb drivektől!

[ Szerkesztve ]

(#18004) Harley quinn válasza Loha (#18003) üzenetére


Harley quinn
tag

Hát ígen 3-4fps plusz és azért 3D mark kérlek ne egy Nvideás programba majd pont az NVIDEA lenne lassabb hát sok szerencse kéne oda.

(#18005) Laja333 válasza Loha (#18003) üzenetére


Laja333
őstag

Ez milyen játék?

(#18006) gV válasza Laja333 (#18005) üzenetére


gV
őstag

Batman: Arkham Origins, Company of Heroes 2, DiRT Rally, Metro: Last Light, Tomb Raider szerepeltek
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18007) FLATRONW válasza Loha (#18003) üzenetére


FLATRONW
őstag

Szerintem arról van szó, hogy a frissen megjelent játékok nem használják ki teljesen a Kepler képességeit és sok teljesítmény benne marad. Természetesen az újabb driverek hoznak 1-2 százalékos javulást.
Sajnos sokan ezt félreértelmezik és azt hiszik, hogy a játékok az új driverek alatt lassulnak.
Igazából a Keplerek gyengébb szereplése nem teljesen az NV sara. Keplereknél van ez a regiszterhiány probléma aminek következtében elveszhet a teljesítmény 1/3-a. Az NV driverből tud ezen egy kicsit javítani, de a probléma megoldása a fejlesztők kezében van. Azonban mióta megjelent a Maxvell, a Kepler már az ő szemükben sem elsődleges.

(#18008) Laja333


Laja333
őstag

(#18009) keIdor válasza Laja333 (#18008) üzenetére


keIdor
titán

Honnan tudja a készítő, hogy 80%? Mikor nincs róla semmi infó. Lehet több is, kevesebb is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18010) Puma K válasza Laja333 (#18008) üzenetére


Puma K
veterán

Ez de rossz kép :DDD

Ha számomra megfelelő lesz a teljesítménye és a 8GB-os verzió 80-90k Ft körül fog mozogni akkor talán még érdekes is lehet... számomra is... ;]
Bár... a driver-es tapasztalataim miatt amit asztali és laptop fronton éltem át AMD fronton, igencsak 2-3x meggondolnám, hogy vegyek-e egy ilyet :U

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18011) Dyingsoul válasza Laja333 (#18008) üzenetére


Dyingsoul
veterán

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#18012) Habugi


Habugi
addikt

DF-hez érkezett 1070 és 1080.. :K

Szokásos játékokkal teszteltek:

1080p: [link]
1440p: [link]
4K: [link]
Végül pedig egy alaposabb 1070 felbontás csiki-csuki: [link]

Nesztek zőőődek, ne érje szó a ház elejét.. :P

Btw.., csak én nem értem a 980Ti hogy a bánatba maradhatott ki?! :F

Ebből így nem lesz a 1070es teljesítményének 80%-át hozó RX 480-as.. :(

Megjegyzem a tesztben szereplő játékok száma erősen redukálódott a korábban megszokottakhoz képest, ezzel párhuzamosan nőtt a SzennyWörks jelenlét és csodák-csodájára a 980Ti is kimaradt a tesztből.., ez nyilván a saját vörös szemüvegem de erős a gyanúm hogy a DF-es srácokat kilóra elintézték.
"Nesztek két kártya.., így meg így nézzen ki a teszt.. :U "

Tévedés jogát nyilván fenntartom, csak világít a dolog a sötétben..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#18013) Mirman válasza Puma K (#18010) üzenetére


Mirman
őstag

Ezt a driver probléma dolgot sosem értettem . Eddig 3db AMD kártyám volt és soha semmilyen driver problémát nem tapasztaltam.

(#18014) HSM válasza Dyingsoul (#18011) üzenetére


HSM
félisten

Minek legyen a drága PCB-ből a lenyúló rész, ha a ventilátort egy hitvány műanyag keret is megtartja? Így még szerelni is egyszerűbbnek tűnik, ha esetleg 3-4 év után esetleg elfáradna, és a tulaj cserélné. Mert azért van, aki nem cserél évente VGA-t...

Amúgy az Nv is elsütötte ezt a GTX670-nél. [link] :)

(#18015) keIdor válasza Habugi (#18012) üzenetére


keIdor
titán

Hogyne, egyből le vannak fizetve. Biztos a RotTR-ben a rossz Fury X frametime droppokat (1080p, 1440p tesztet néztem) is ők csinálják. Amikor megnyomják a varázskütyün a mágikus gombot, akkor nő a frimetime.
Érdekes szerkezet lehet.

Annyira közel van egymáshoz a 980Ti és a Titan X, hogy elég egy darab. Vonj le 5%-ot és megkapod a Ti-t.

AotS-ben meg nincs is lemaradva a Maxwell, hát erről ennyit. Ellenben 10 éves játéknak néz ki, hát ez kész. És ez húzócím lenne? 750Ti-nél komolyabb felesleges ilyen látvány alá.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18016) Habugi válasza keIdor (#18015) üzenetére


Habugi
addikt

Nem fogok egyértelmű kapitányosdit játszani veled, a 1080as tesztben még volt Hitman is de már akkoris elég hirtelen kopott ki féltucat játék. Meggyőzhető vagyok hogy a TitanX népszerűbb kártya mint a 980Ti, ennél fogva reprezentatívabb csak nem lesz egyszerű.
Már a 1080as tesztjükben sem volt 980Ti, be volt rakva muskátlinak egy 980as.. :D

Nézd vissza a Pascalok előtti tesztjeiket, a játékok számát majd hasonlítsd össze ezzel és mondjál rá ésszerűbb magyarázatot/variációt.

"AotS-ben meg nincs is lemaradva a Maxwell.."

Nézőpont kérdése, ugyanis szerintem csak a Pascal nem hozott ott sokat.. :DDD

Az AotS egyébként pontosan ugyan arról szól mint annak idején Mantle ügyileg a StarSwarm, rengeteg egység és az új API okán be nem rogyó CPU/FPS.
Játszottál volna két óránál többet bármilyen hardcoreabb RTS-el, ahol lazán átléphető a 3-4k-s unitszám akkor tudnád hogy egyrészt ilyen játékokban a grafika kb az utolsó szempont, hova-tovább érdemes örülni annak hogy nem 20-25FPS egy modern configon, lásd pl az örökzöld SC : ForgedAllit.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#18017) MiklosSaS válasza Habugi (#18012) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ahogy nezem a teszteket...hat egy egeszsegesen megcibalt 980Ti (kb 1500 MHz) mar eleg szepen a nyakan van a 1080-nak....

Visszont az teny es valosag, szepen fut mindket Pascal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#18018) keIdor válasza Habugi (#18016) üzenetére


keIdor
titán

Eszem ágában sincs téged győzködni. Továbbra is azt látom, hogy kéne egy harmadik játékos is, hogy felkavarja az állóvizet és odaálljon az AAA címek mellé, hogy ne egyedül legyen ott az nVidia.

4K The Division-ben is komoly frametime gondok vannak. Az ott mind dadogás/mikrolag, ki hogy nevezi.

Stellaris, játszok most is ilyet. De ilyen játékok alá mind a négy kártya/rendszer hót felesleges.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18019) Habugi válasza keIdor (#18018) üzenetére


Habugi
addikt

Ebben egyet értünk, elkelne egy harmadik játékos. :K

A Stellaris egyébként a világon semmiben nem hozható párhuzamra az általam említett vagy körülírt játékokkal, ezért írtam hogy konkrét tapasztalat kéne ahhoz hogy mindenki értse miről szólt a StarSwarm és az AotS.

Említetted a grafikát AotS esetében.., most függetlenül attól hogy large scale RTS-ekben mennyire lényegtelen, nem tudok elmenni amellett hogy ez a Stellaris rondább mint az EVE Online volt 5-6éve, pedig az nem egy magas léc.. :N
Mint SotS 1-2 fan [link] abban sem vagyok biztos hogy a második rész grafikáját hozza, pedig szerintem az már egy telefonon is egészen jól elfutna..

Érdekes egyébként hogy sokan a vadkapitalizmussal szoktak "érvelni" (hát ugye ki minek nevezi.. :DDD ) amellett, hogy bizonyos cégek rendszeresen arconsz@rhatják a saját visszatérő vásárlóikat. Most függetlenül ezen hűséges törzsvásárlók vélt vagy valós képességeitől (ugye nemrég ezt a síkot is érintette a topic.. :D ), engem azért eléggé mellbevág mennyi agyrém igazolható ezzel a gondolatmenettel, aka egyszereplős piac/dominancia stb.., ugyanakkor ha olyan "eszközök" vélt vagy valós esete forog fenn, mint például "apróbb szívességeket kérni" (remélem így már emészhetőbb az utalás.. :B ) egy-másik tesztoldaltól, akár ideiglenesen akár egy alku vagy üzlet részeként, szóval pusztán ennek felmerülése is milyen ellenállásba/elutasításba ütközik. :Y

Vajon aki a kettőt együtt műveli rendelkezik bárminemű minimális fogalommal arról hogyan is működik a vadkapitalizmus a gyakorlatban, mondjuk egy végzős általános iskolás szintjén? :F

Na mindegy, késő van. Mindentől függetlenül szerintem elég jól szerepel eddig a 1070-es.., is. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#18020) Puma K válasza Mirman (#18013) üzenetére


Puma K
veterán

Én olyan, számomra érthetetlen hibákkal találtam szembe magam két alkalommal is különböző AMD hardverrel a gépben, hogy csak pislogtam, hogy ezt most miért.

AMD HD4850 VGA-ra kötött Acer X223w monitor natív felbontását nem tudtam kiválasztani VGA driver-ből és a Windows képernyőfelbontásra vonatkozó részénél sem jelent meg. Minden más felbontás szerepelt, de ami kellett az nem volt a választható opciók között. Mindezt már első alkalommal mikor bekerült a gépbe a HD4850 és felment a CCC.
Nekem kellett megkeresni egy ini fájlt a VGA driver mappái és fájljai között, amiben szerepeltek a felbontások az egyéb infók mellett. Ebbe az ini-be a megfelelő részre beírtam a többi felbontás közé azt ami nekem szükséges volt (1680x1050). Ezt az init elmentve majd a gépet újraindítva tudtam kiválasztani boot után CCC-ből és-vagy Windows képernyőfelbontásnál az 1680x1050-et. Ezt a jelenséget az újabb CCC-k sem oldották meg, és minden egyes frissítésnél újra kellett matatnom a CCC-ben...
Arról nem is beszélve, hogy nem is tudta az AMD driver/Windows Eszközkezelő milyen kijelzőről is van szó.
Ez a HD4850 előtti Nv 7600GT-nek, és a 4850 utáni Nv GTX275-nek nem okozott gondot. Mind a két esetben tudta a rendszer milyen monitor van rákötve és milyen a natív felbontása amit elsőre be tudtam állítani bármi buhera nélkül.

AMD Mobility HD5470-nél pedig LG 42LE7500 tévére kötve HDMI-n olyan csúnya képet adott, hogy rossz volt nézni. Állíthattam bármit a tévén vagy driver-ben nem javult a képminőség. Még újraindítás után sem,
Az 5470 után lett egy másik laptop Nv GT555M-el szerelve. Ezzel a másik laptoppal ugyan azzal a tévével és ugyan azzal a HDMI kábellel nem volt semmi baja a képnek. Olyan volt mint lennie kellett, azaz szép.

Próbálok ésszerű keretek között az aktuális igényeimnek megfelelően választani.
Viszont a saját tapasztalataimat alapul véve eddig nem valami jó helyen van az AMD nálam, de úgy látom másnál sem volt az:


(piros bekeretezett rész)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18021) Abu85 válasza FLATRONW (#18007) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezen amúgy az NV tudna sokat javítani. Emlékszel a Dirt Showdownra? Na azt driver hozta helyre. Egyszerűen a játékra kellett szabni egy regiszterallokációs optimalizálást, ami a Keplernél mindig is nagyon fontos volt, mert regiszterhiányos az architektúra az ALU-nkénti 1,33 kB-nyi regiszterrel. A feldolgozók elvesztése egy másik probléma. Egy multiprocesszorba négy warp ütemező került hat felfűzött tömbhöz, vagyis két tömböt mindig különálló utasításokkal kell ellátni. Ez is orvosolható driverből a shaderek cseréjével, ha a fejlesztő nem figyelt rá. A gond az, hogy nincs meg az akarat a Kepler teljesítményén javítani, mert ha meglenne, akkor aligha lennének olyan játékok ahol egy R9 280 elveri a 780-at.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18022) gV válasza Puma K (#18020) üzenetére


gV
őstag

az a durva, hogy ez még mindig így van. asus vw223d-nél probáltam ezt megoldani, mert a 3000-es ati a legutolsó driverével nem ajánlja fel ezt a felbontást. azért vicces amúgy mert mellette van egy másik gép ugyanúgy win7-el, ugyanazzal a alap monitor driverel csak nV vgával és annál simán megy a 1680*1050 :)). azért azt is megkell említenem, hogy a FullHD TV-t nem tudta kezelni a 4830 és a 4770 sem csak úgy ha ki meg visszadugtam a kábelt boot alatt 2009-ben, 1.5 évre rá mikor egy ideig újra ati (4350) került a gépbe már jó volt.

(#18023) daveoff válasza Laja333 (#18008) üzenetére


daveoff
veterán

Ezt tedd be az amd találgatós topikba, ott el is hiszik...;]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#18024) solfilo válasza Puma K (#18020) üzenetére


solfilo
veterán

Nekem nem volt ilyen gondom AMD kártyával. Anyám gépében előbb HD4350 volt majd HD5450 lett, mindkettő simán elsőre tudta 1680*1050-en hajtani a monitort, analóg kapcsolaton keresztül is. Hasonlóképpen A6-3400M APU-val szerelt noti gyönyörű képet tol a lapostvre natív felbontáson. A mostani A8-7600-ammal sincs gondom.
Amúgy tényleg 6-7 éves hardverek/driverek/élmények alapján ítéled meg a mostani AMD-t? :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#18025) stratova válasza Dyingsoul (#18011) üzenetére


stratova
veterán

:)) Kicsit átmegyek én is gyerekbe:

Egyébként, minek csináljanak egy kis fogyasztású VGA-nak nagy NYÁK-ot, ha nem kell rá komoly VRM, de felesleges miatta külön ref. hűtőt kiadni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18026) nubreed válasza Laja333 (#18008) üzenetére


nubreed
veterán

Ez jó nagy kamu, legalábbis addig amíg nem láttuk a konkrét teszteket a 480-ról, biztosan.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18027) schawo válasza nubreed (#18026) üzenetére


schawo
titán

Vagy legalább valami hivatalos ígéretet, amit el lehet osztani kettővel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18028) velizare válasza Dyingsoul (#18011) üzenetére


velizare
nagyúr

itt legalább van némi értelme a túlnyúlásnak, mert a blower a kártya alól is szív levegőt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18029) #85552128 válasza Laja333 (#18008) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ugyanilyet lehetne csinálni a 390/X és a Fury/X szereplésével is... :U

[ Szerkesztve ]

(#18030) nubreed válasza schawo (#18027) üzenetére


nubreed
veterán

Remélem az E3 -on dob valami az AMD, mert amit a Comutexen hoztak egyenlő volt a nullával.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18031) gbors válasza Laja333 (#18008) üzenetére


gbors
nagyúr

Na pont ezt nem kellene elkezdeni - ugyanez volt a Fury-nál is, addig spannolták a fanok az elvárásokat, amíg pofára esés nem lett belőle. Gyakorlatilag mindenki a 390 környékére várja a 480-at, az meg az 1070-nek inkább 65-70%-a, mint 80.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18032) nubreed válasza gbors (#18031) üzenetére


nubreed
veterán

Ha tényleg csak 65-70%-a lesz az 1070 -nek, nekem megfogja érni az a plusz kb 100-120 dollár, amennyivel az 1070 többe kerül, mint at RX480 8GB. Megköszönöm az AMD-nek az eddigieket de tovább nem vagyok hajlandó finanszírozni a soha be nem váltott hangzatos ígéreteiket.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18033) Egon válasza gbors (#18031) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez szvsz legalább annyira flémkeltő kép, mint a süllyedő hajós AMD-s, ami már kétszer is törölve lett a topicból... :U
Illetve annyi a különbség, hogy míg a süllyedő hajós képnek van igazságtartalma (nem is kevés), ennek minimum megkérdőjelezhető... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18034) keIdor válasza Habugi (#18019) üzenetére


keIdor
titán

Paradox jatekai sosem szoltak a grafikarol, ez a jatek egy iPad-en elmenne, ha rendesen megirnak a szoftvert. De egy nagyon jo kis jatek ez, akinek regen az Imperium Galactica 1-2 tetszett, annak ez is fog. A 10 eves Haegemonia szebb volt egyebkent.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18035) Atti777 válasza gV (#18022) üzenetére


Atti777
senior tag

Egy Quadro kártyával nem sikerült beállítanom, hogy a két eltérő képarányú monitor natív felbontással menjen, a képarány mindkettőn ugyan az volt.
Ati kártyával meg simán ment

Путин, иди нахуй!

(#18036) gbors válasza nubreed (#18032) üzenetére


gbors
nagyúr

MSRP-n lesz az 150 USD is, ill. az 1070/1080 topikban többen azon az állásponton vannak, hogy nem lesz 1070 az MSRP-n. Szóval szerintem az ítélkezéssel érdemes megvárni a tényeket.

(#18033) Egon: a másik különbség, hogy nem indult be rá a flame-elés - derék dolog :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18037) Laja333 válasza gbors (#18036) üzenetére


Laja333
őstag

Ha 65-70% lesz, és 150 USD lesz a különbözet, akkor nagyjából megegyező teljesítmény/áron lesznek. Tehát csak az dönt (kellene), milyen teljesítményszint kell az embereknek.
Még mindig bejöhet az AMD-nek az, hogy többen vesznek 480 árában kártyát mint 1070-ében.

(#18038) gV válasza Atti777 (#18035) üzenetére


gV
őstag

elhiszem, de nekem ez is megy nV-vel

(#18039) HSM válasza Puma K (#18020) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes dolog ez, szerintem erősen gyanús, hogy a monitorod EDID-je volt hibás. Nekem is 1680*1050-es monitorom volt a 4850-esem mellett, soha semmi baja nem volt vele.

A notebookod esetében is nekem gyanús, hogy a notebook volt a hibás. Egy régi Mobility 3470-es Radeonos notit láttam HDMI-n TV-n, tökéletes volt a képe.

(#18040) Egon válasza gbors (#18036) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát igen, az nV-sek nem ülnek fel holmi AMD-s provokációnak: aquila non captat muscas... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18041) Stalkerx válasza keIdor (#18034) üzenetére


Stalkerx
csendes tag

IG 2 óta talán a legjobb űrstratégia nálam a stellaris.
GTX 780-on nálam nagyobb fight-nál azért szaggatott rendesen. :D

(#18042) huskydog17 válasza Puma K (#18020) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Én a mai napig használok egy notiban egy Radeon Mobility 5470-et, legfőképp internetezéshez és filmezéshez. Egy 40 colos Philips FullHD TV-re szoktam kötni, de soha semmi gond nem volt a képpel és felbontásokkal, mindig automatikusan tökéletesen felismerte és beállította a felbontást.

Driver téren két hibát észleltem:
- A 15.7.1-nél a HDMI Audio driver hibás, nem mindig működik, ez könnyen orvosolni lehet a HDMI Audio modul frissítésével.
-16.1 Crimson használhatatlan ha 3D órajelre van szükség, mert ez a driver egyszerűen nem kapcsolja fel a VGA-t 3D órajelekre (Windows 10)

Még egyszer: ezt a két hibát kizárólag egy Mobility Radeon 5470-en észleltem.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#18043) Laja333 válasza HSM (#18039) üzenetére


Laja333
őstag

Azért elég meredek rámondani mindenre, hogy hibás. :D

Mindenesetre egyelőre nálam is több a nyűg a Intel+NV notebookkal mint anno volt a CrossfireX-essel.
Ez a szemét minden NV driver frissítéskor elfelejti, hogy a játékokat ne a nyomorult Intel IGP-n indítsa már el, hanem a dedikált Geforce-on. Állandóan kézzel kell beállítanom, hogy így tegyen.
Aztán nekem sem lenne muszáj mindig frissíteni, csak zavaró a felkiáltójel az óra mellett. :D

(#18044) HSM válasza Laja333 (#18043) üzenetére


HSM
félisten

Pedig sanszosan ez a helyzet... :B

Egy HDMI port működése nem a VGA-tól lesz jó vagy rossz.... A VGA kiadja a jó digitális jelet, és az ha rendesen eljut a TV-ig akkor jó a kép. Ha nem, akkor vagy valami rossz, vagy valami óriási user error van valahol. Gondolhatod, mekkora botrány lenne, ha minden AMD-s notin használhatatlan lenne a HDMI port... :D

Esetleg aminek még köze lehet hozzá, hogy az Nv sokáig korlátozott színtérre tette a HDMI port működését, lehet a TV-nek a full térrel volt baja, pedig annak van jobb képminősége.

Az meg, hogy nem engedte a felbontást, arra enged következtetni, hogy az EDID hibás adatokat jelentett le a VGA-nak. Az Nv úgy tűnik driverből ráerőltetett egy javítást, az AMD meg nem. De ez nem az AMD hibája, hanem a monitoré, amit ők nem javítottak ki helyettük. Amúgy éppen erre vannak szabvány szerint a monitor driverek, hogy az utólag javíthatatlan, de gyárilag hibásan megírt EDID-et utólag felülírja driverből, és onnan azt használja a windóz. Tehát a probléma szabályos megoldása egy monitor driver telepítése lett volna a monitor gyártójától.

[ Szerkesztve ]

(#18045) Habugi válasza keIdor (#18034) üzenetére


Habugi
addikt

A leírásod alapján kedvet is kaptam hozzá, thx!

(#18046) kicsako:

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#18046) kicsako


kicsako
őstag

Mee az envidija tobb fpsel fut csak keves a ram meg rossz az eger es nem engedi :D

[ Szerkesztve ]

(#18047) imi123


imi123
őstag

AMD Radeon Rx 480 3DMark 11 Performance

Egyre szimpatikusabb ez a kártya.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#18048) #45997568 válasza imi123 (#18047) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hat, ha a 8GB-os 180-200£ korul jon ki es tenyleg ilyen teljesitmenye lesz az becsuletes, Fury es 980 is 350£ korul van a piacon, most "bevittek a gyartok a gyomrost" a vasarloiknak, lasd 1070 vs Ti-TX ar/teljesitmeny, vagy a 480 vs Fury csalad ar/teljesitmeny mutatoja. :C Nem banom ;)

Nagyon kivancsi leszek a palettara ha kijon minden termek iden. Nagyon jo kezdes elso korben ha igy marad :)

(#18049) Habugi válasza imi123 (#18047) üzenetére


Habugi
addikt

Ezt echte ugyan az, mint az egy hete kiszivárgott 2011 eredmény.., csak a Guru3D nem kapkodta el.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#18050) keIdor válasza Stalkerx (#18041) üzenetére


keIdor
titán

CPU kevés, mert állítólag csak valami 1 magot használ.:( Aztán end game-nél már rengeteg az egység, meg az a rengeteg sector AI.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.