Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83701) arabus válasza DarthSun (#83697) üzenetére


arabus
addikt

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#83702) arn válasza nakos1212 (#83687) üzenetére


arn
félisten

Az max midire jo, addigra meg mar sok jelentosege nem volt ennek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#83703) nakos1212 válasza arn (#83702) üzenetére


nakos1212
senior tag

(szerinted)

(#83704) Lalaland válasza nakos1212 (#83680) üzenetére


Lalaland
tag

Köszi a választ, igen én is szeretek kísérletezni, tesztelgetni. De akkor nem veszem meg, nem lehet akkor nagy retro piaci értéke, hiába adják 'olcsón'..

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#83705) jokeph válasza DarthSun (#83681) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nálam Intel és AMD oldalról is 6/12-es CPU a max jelenleg. :D
Megfutattam a kedvenc i3-as procimat, RX 460-al (jelenleg ezt használom a cégnél saját gépnek):


Nem toltam ki a szemét, elég a 4,5 GHZ is, 4,8 lenne a vége, de az ITX házban nagyon "izzad" már 4,8 GHZ-en. :D

"Nagy feszt ad neki":
Igen, képes odalökni egy magos boostnál 1,5 Volt környékét is, de ez itt üzemszerű.
Ha viszont kiterheled az összes magot, a Vcore és a freki lemegy szépen ahogy kell.

A nevezéktan valóban lehetne picit egyszerűbb.

ZEN = Ryzen 1xxx - 14 nm - pci-e 3.0
ZEN+ = Ryzen 2xxx - 12 nm (ide tartozik a kakukktojás R5 1600AF is) - pci-e 3.0
ZEN 2: = Rxzen 3xxx - 7nm - pci-e 4.0
ZEN 3 = Ryzen 5xxx - 7nm - pci-e 4.0

Ez eddig egyszerű, az igazi kavalkád a "G"-s APU-k körül van. ;]
Ami a "G" jelű APU-kban közös, az az hogy kivétel nélkül a mai napig az összes pci-e 3.0-ás sávokat biztosít.

De ha van kérdésed, a ZEN2 topik keblére ölel. ;)

#83691DarthSun: szerintem az rendben van.
LinX-el kiterhelve menniyre mennek fel a hőfokok ?

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#83706) KROK640 válasza ityam (#83617) üzenetére


KROK640
veterán

Nincs mit.
Igen, ez így a 466-os után volt, ami szintén nem volt egy csúcs lépés. Az 1700-as Celeronnál biztosra mentem, Intel chipsetes ABIT lap (még ha csak bétais), DDR RAM ami haver szerint dupla annyi így a 256-al olyan mintha 512-m lenne (ebben kételkedtem, mivel dupla sebességet jelent, nem dupla méretet. Bár ha kétszer olyan gyorsan mozgatja az adatokat, akkor többnek érződhet, győzködtem magamat - a HDD olvasási kapacitását mint szűk keresztmetszet teljesen kihagyva a történetből XD ), szóval tényleg, mi baj lehet?
Mentségemre legyen szólva, hogy a nyers adatokon kívül (magasabb órajel, Quad Pumped 4×100MHZ FSB, SSE2, P4 Architechtúra) semmi más nem volt ami alátámaszthatott volna, hiszen kipróbálni nem volt lehetőségem, az első PC-s újságokban megjelenő tesztekre még minimum 2 hónapot kellett volna várjak, a gép nekem meg MOST kellett, mert ráadásul akkor már 1,5 hónapja nem volt otthon saját gépem (eladtam a 466-ost és nem vettem semmit a helyére) a nyári szünet meg telt. Még örültem is magamnak, hogy milyen jó, hogy ennyit vártam a gépvétellel, mert megérte, ez így remek vétel lesz.
Később egyébként iszonyatos melegedés mellett 1700@2266MHZ-en is hajtottam egy ideig, kb 2 hónap után a GeF2MX400-at, váltotta a GEF3Ti 200...
Akkor jött a következő kör alázás, ugyanis a GeF3-at mikor megvettem, lehívtam magamhoz Csiga haveromat (900-as Tualatinja volt GeF3-al) aki nézte a Quake 3-at majd közölte velem "neked ez még most is olyan lassan megy". Árpinak 1 hét múlva lett GeF3-asa, ezekután a harmadik zakóért már nem mentem házhoz, így nem erőltettem egy újabb összecsapást a gépeink között.

Nekem a Thunderbirdük maradtak ki, bár volt egy hely ahová jártam játszani, mikor nem volt gépem, emlékszem ott 950-es Thunderbirdök voltak GeF2-vel, mikor megláttam a Serious SAM2-t, akkor azt mondtam h minimum ilyen gép kell... Már Guszti barátunk sem volt olyan áruló amiért a 900MHZ-es Celeron 950-es Duronra cserélte le, mondván majd mehet Tbird bele. Duronnal nem nagyon volt tapasztalatom, de mivel nem volt húzható, 64KB L2, fejben leírtam, hogy valahol a Celeron alatt lehet (erősítette ezt a K6-os tapasztalatom is, így a Duron nekem sosem jöhetett szóba).
A Tualatin sikerén felbuzdulva, hogy az 1200-1300-asok mennyivel jobbak lehetnek mint akár csak a 950-es Athlon az AMD oldalt elvettem hosszú időre. Persze csak fejben, gyakorlatilag nem is voltam olyan messze tőle.

Emlékszem itt volt egy időszak, amikor a Tualatonokaz olcsón jót képezték, nagyon sokaknak raktam össze komplett játszós gépet 1200-as Tualatin, 256MB RAM, GeF2MX, 20-40GB HDD, volt a tuti recept. Sokan kérdezgettek milyen gépem van, nekem biztos jó van : mindig azt mondtam áh nekem Pentium 4 1700-as (Celeron szót szerettem a végén a lehető leghalkabban kimondani :D - de nem is mondott akkoriban sokaknak ez semmit) van.
Mire az 1700-as Celeronok (sosem látott mértékben terjedtekkel, nem is nagyon tudok más CPUról itton ami olyan elterjedt volt mint az) addigra Athlon XP-m volt már, ami szintén felfoghattalan volt sokaknak, mert bár sokaknak volt 1700+, na de 1466-on. Később építettem sokaknak tuning gépet is, akkor kezdett úgy viszonyítási alapjuk a gépemet illetően.

C2D-kkel a maga idejében leginkább csak a számtech boltban ahol dolgoztam (de sokat összeraktam, telepítettem, teszteltem) és a haveroknál találkoztam, meg tuningoltam őket, ilyesmi. Nekem Athlon XP-m volt akkor még mindig. Valahol kicsit úgy éreztem magam, mint ma az OT-s autók tulajai a forgalomban.

De azótalett már egyébként C2D-m több is van, van egy legendásan tuningos E2140-em amiből majd akarok projectet csinálni, meg egy E6700-asom egy Giga P35 lappal abból akarok még retro projectet csinálni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#83707) KROK640 válasza jokeph (#83621) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, pedig a Tua hamarabb érkezett, impresszívebbek voltak az adatok.
Most őszintén, ki ne nézné be kipróbálás lehetősége nélkül : ?
Tualatin : 900-1400MHZ-es órajel, 100MHZ FSB, 256KBL2, SD RAM
Wilamette : 1700-2000MHZ-es órajel, 4×100MHZ FSB, 128KBL2, DDR RAM + SSE2

Csiga haveromat sem győztem meg, majdnem fele akkora órajelű Celeronnal. Pedig azt már kitapasztaltuk, hogy a 128KB L2, nem olyan nagy vereség a 256-hoz képest ha magas az órajel, így bár ez a Wilamette ellen szólt, hogy feleakkora a cache, de a korábbi tapasztalatok azt mutatták nem lesz ez olyan nagybaj, mint amekkora előny a +400MHZ (1300 VS 1700), meg a többi jóság mint a 400-as FSB meg DDR RAM...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#83708) Lalaland


Lalaland
tag

Ha már Tualatin téma épp aktuális video: [link] :C
Rengeteg sok jó régi cucca van a srácnak.

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#83709) KROK640 válasza FoxiestFox (#83632) üzenetére


KROK640
veterán

Régóta CD-Burner XP-t használok, van egy jó régi verzióm (na azt nem tudom h vajon Win10 alatt megyen?), az tökéletes és free.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#83710) arn válasza nakos1212 (#83703) üzenetére


arn
félisten

Nekem a gus mindig is demoscene kartya volt/marad - ott meg semmi jelentosege a midinek.

Jatekoskartyakent meg azert irtam, mert addigra alig hasznaltak midit, de ha mar win es midi, pl a liveba azt toltesz, amit akarsz - egyszeruen a “gus” sokcsatornas dos alatti hwmix jellege kihasznalatlan.

Nem veletlenul nem ert meg el annyit sem, mint a gf1 alapu kartyak. Ha nem lenne gus kompatibilitasa, lenyegeben csak egy lenne a sok kozul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#83711) DarthSun válasza arabus (#83701) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja-ja látom a raffinériát, ez a teszt 2 szálat használ intenzíven, és ott nagyot boostol az Aldered,

(#83712) envagyok válasza Lalaland (#83708) üzenetére


envagyok
veterán

Végre sikerült összehozni egy dual slot1 lapot 2db slot1-< s370 tua powerleap átalakítóval és 2db 1.4s tualatin procival.
Majd jelentkezem az eredményekkel.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#83713) Lalaland válasza envagyok (#83712) üzenetére


Lalaland
tag

Jöhet! Képpel +tesztekkel, nekem kedvenc szériám. A dual p3 még most is álom :DDD

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#83714) arabus válasza DarthSun (#83711) üzenetére


arabus
addikt

Márhogy melyik teszt?
Mindegyikben jóval több pontot kap a 6 magos 12500 pedig 300mhz minusszal megy.
Bf5-ben például nem veszek észre különbséget talán még jobb is a Pentium.
Csak arrafel irom hogy erős fenntartásokkal kell kezelni ezeket a teszteket.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#83715) DarthSun válasza jokeph (#83705) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elég is jelenleg sztem a 6C/12T. Csak amiatt váltottam mert az alaplapcserét beterveztem, ha meg már kiemelem akkor...
-most lehetőségem volt rá, és megérdemlem :DDD
-Zen2 talán tovább támogatottként szerepel majd a későbbi oprendszereknél is
-ahogy már okoskodtam, szinkronban lett így a Xeonnal, persze annál gyorsabb, de a core-szám egyezik

Jól megy a Kaby i3- ad :C , a Xeonnal össze is vethető, szintén 128bites kártyával toltam, 27k környékén hozott.

Ja, én most a többszálast lőttem be, de a régebbi tesztek 1-2 szálat tolnak, lehet megvizslatom boosttal is. Valamint valszeg a CPUz nagy fesz visszajelzésnél én is a boosthoz tartozót láttam, ez a manual offsettel és a turbo kikapcsolással mérséklődött.

A nevezéktan helpet köszi, engem még az zavart hogy előttük szerepel a RyZen 3/5/7/9 előtag is, ezekkel is kombinálják az 1/2/3/5xxx jelöléseket.

Zen2 topik - lehet hogy benézek. Most ez a gép van a retro tesztpadon, itt így evvel tudok csak offolni :B

Megnézem így most multicorera belőve, hogy kiterhelve milyen a hőfok, aztán megvizslatom defaultban is boosttal, hogy mi az ábra. Jelenlegi settel terhelésen hallom hogy nő a prociventi fordulata, úgyhogy azért zabálhat rendesen, hőfok maxot nem is néztem még, de az ugye ajánlott. Idle az 34 fok.
Mindenesetre a TDP leszabályzást 60 fokra állítottam a biosban, elvileg feljebb nem engedi a hőfokot, bár gyárilag 95 fok Tmax van megadva, de az már elég sok sztem.

(#83716) DarthSun válasza arabus (#83714) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Core i5 persze, a Pentiumról Aida képet postoltál csak. Régi teszt, új gép, természetesen érdekes eredményeket hozhat, melyek nemigen tükrözik az újabb többszálas gamekben elérhető teljesítményt. De azért én kedvelem az ilyen overkill hatásokat. És azért az Aldered odavág :D
Mint fentebb is írtam meg fogom nézni hogy def-boosttal tudok-e növelni az eredményeimen. Habár lyen nagy pontokat a korábbi konfigjaimmal közel sem tudtam elérni, tehát lényegében elégedett vagyok, az 1700- as procid a setjeiddel mégis kettéharapja a 3800X- et(legalábbis ezekben a tesztekben). Közrejátszhat persze hogy a beállításához is béna vagyok még.

(#83717) DarthSun válasza arabus (#83714) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hoppá, figyelmetlen voltam, most látom hogy a Pentiummal is volt 06- os teszt.

(#83718) jokeph válasza DarthSun (#83715) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az i3-7350k az utolsó "igazi" 2/4-es i3 és unlocked. :D
A kövi gen i3-8350k az gyakorlatilag egy frissített i5-7600k - 4c/4t. :U
Sajna a kaby i3 mellé nem tudok nagyobb VGA-t betenni, az ITX házba nem fér be nagyobb VGA mint az RX 460 Gigabyte VGA, a többi erősebb VGA-m 28cm hossz feletti. :(

Amúgy vicces, de az RTCW sokkal gördülékenyebben megy az i5-7600k-n, még ha nincs megrántva akkor is (mondjuk alapon is erősebb mint az i3-7350k 4,5 GHZ-re húzva), HD6850-el is (ami jóval gyengébb az RX 460-nál azért). 21 éves game, az az érzésem hogy a HT-val nincs kibékülve - ránéztem X5690 Xeon alatt is RX 550-el (ez is erősebb némileg a HD6850-nél, azaz nem valószínű a VGA limitációja), alapon megy, HT ON, és roppant hullámzó az FPS menet közben (FPS kijelzés nélkül is érzékelhető "lagg" formájában).

Tapasztalataim alapján a rizsák a legjobb egymagos teljesítményt az alap "PB" módban érik el, ez felett van a "PBO" ami a gyári boost megplusszolása, amennyiben a lap tápellátása és a hűtés is bírja, dob még rá valamennyit (többnyire elenyésző mértékben).
Ramokkal lehet még sokat nyerni, de ez felhasználás/játék függő többnyire (CB tesztben pl. semmit nem hoz) - ideális a 3600/3733/3800-as frekis ram használata, IF=UCLK 1:1 módban hajtva.

A 3/5/7/9 teljesítményszintet/osztályt takar, ugyanúgy mint Intelnél a Core i 3/5/7/9.

Amúgy lófüttyöt nem esznek, alap PB-vel a 3600X-em megáll 95-105W körül (ezt megette a P4 2,8 Prescott is anno és még sokan mások az elmúlt 20 évben), az 5600X meg 80W alatt van valamennyivel (HWINFO64 kijelzése alapján, ez a CPU max. teljes fogyasztása).

Ha tudja tartani egyszálas mérésnél/1-2 magot használó játéknál a boost clk-t, az sokat tud dobni ilyen esetekben.
Van pár game, ami viszont jobban kedveli a manuális AC OC beállítást, ezt minden esetben érdemes kitesztelni. :D

Az Alder-ek kétségtelenül erősre sikeredtek (erősebbre mint a Ryzen 5xxx széria azaz a ZEN3, ami egyszálon érdemben erősebb a Ryzen 3xxx szériánál azaz a ZEN2-nél). :))

Majd kíváncsi leszek a ZEN4-re (AM5 LGA tokozással és DDR5-el) mit virít.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#83719) arabus válasza DarthSun (#83717) üzenetére


arabus
addikt

Igen.Játékra már csak korlátozottan való.
Minden másra még alapon is nagyon élhető kis jószág.
Még a kis Celeron T-is.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#83720) DarthSun válasza jokeph (#83718) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az Intel szériát is csak az utóbbi időben kezdem átlátni, és csak amiatt mert a Xeonokat figyelgettem.
Elég is a 128bites VGA, legalábbis nekem. Hasonlóan gyorsabb most egy 192/256bites, mint anno az MX/Ti viszonyszám. De amikor még nem volt Ti- om, elég volt az MX is :D , most meg elég a 1650 is, ezek lesznek majd retroként, a mostani kor MX- ei :DDD

RTCW- nek jól kell menni modern gépen. Bár a méréseim alapján a HTon kedvezőtlenebb Xeon esetén is, de az RTCW hasít akkor is. A HTon az egyik Win10 biztonsági frissítés miatt lassít, állítólag.

Akkor a PB módot próbálom majd ki :R (most asszem pihenek, filmezek kicsit, a gépösszerakás, a Win10 belővése a másik laphoz+tesztek, elég nagy boostot kértek az öregedő procimtól :DDD , így ismételt alapos idlere van szükségem).

RAM setek : itt is jelentős beavatkozásra van szüksége a Zen- emnek. Szerencse hogy a driveket nem forgattam hátra, így bármikor le tudom húzni őket, egy optikát hagyva, melyről indítható a MemTest.

A 3/5/7/9 teljesítményszintet/osztályt takar, ugyanúgy mint Intelnél a Core i 3/5/7/9. : komoly mondat egy tudatlannak, triviális, de csak ez alapján esett le :DDD :B - összeállt a kép...

A Watt kijelzés nálam is viszonylag alacsony, de nem tudtam hova tegyem, mert állítólag alámérnek a lapok érzékelői.

Biztos jó lesz a Zen4, de mondjuk én már nem költekezek rá, remélem hogy a Zen2 is használható lesz pár évig. De arra számítok hogy még a v3 Xeon is, mivel a laphoz van Win11 driver is.

(#83721) DarthSun válasza arabus (#83719) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez is komoly, legalábbis így, integrált APU- val.

(#83722) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Huh, a fotókat még át sem másoltam a telóról. Mivel mindent dokumentálok. Lehet tolok egy blogot is. Meg itt is további fárasztó flexeléssel jövök, kihasználom a kiharcolt OFFot :D

(#83723) DarthSun válasza DarthSun (#83722) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Proci a helyén :

Xar fotó, látszik hogy már nem volt itthon whisky :DDD , viszont bal felül látni hogy a volt cégem gyártotta a foglalatot :C , a legkirályabb multi, én elfogult vagyok, jól bántak velem, de jellemző hogy aki dolgozik rendesen, azt megbecsülik ;] .

Ilyen volt.

Ilyen lett :

A táp harisnyázott kábeleinek jórészét ismét meg sem próbáltam átfűzni, jó az ott alul tömörítve. A VG5W ház viszont az elforgatott drivekosárral hatékonyabb mint a VG7W újszerű rendszere (az újabb házak csak bonyolítanak, modernebbek akarnak lenni, de semmi előnyük nincs), utóbbi xarabb, viszont a javára írható a fullplexi oldallap, mely prímán néz ki, mintha üveg lenne.

Elmaradhatatlan hangulatképek - gép a próbaállomáson :

(#83724) jokeph válasza DarthSun (#83720) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azt nem tettem hozzá a HT témához, hogy ez csak az Inteleimet érinti RTCW esetén, a Ryzenjeimet nem (itt SMT a neve), ezt sosem kapcsolom ki, régebben kísérleteztem vele, de úgy láttam hogy jobb az bekapcsolva és be is van mind a 3 esetben kapcsolva (R3 3300x, R5 3600X és R5 5600X), az RTCW-t a 2 R5-ön játszom egyelőre, vajsima.
Watt kijelzés: a HWINFO64-ben a PPT mező érdekes meg a Core+soc.
PB mód: itt annyi a dolgod, hogy defultra teszed a BIOS-t, ramokat belövöd (XMP-vel (D.O.C.P.) vagy kézzel ha nem megy XMP-vel hibátlanul), illetve a Global C State-t szoktam engedélyezni. Aztán ellenőrzés hogy megy e a boost. CB jól prezentálja pl.
Az egyik lapom nekem is Asus, az alapok sanszosan ugyanazok a 2 lap esetében.

#83723DarthSun: úgy néz ki, kimaxoltad közel a ház lehetőségeit. :C
Whisky - jöhet, de tisztán, behűtve vagy behűtőtt pohárba. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#83725) Bile Demon válasza DarthSun (#83720) üzenetére


Bile Demon
őstag

A HTon az egyik Win10 biztonsági frissítés miatt lassít, állítólag.

Kikapcsolható a szándékos rendszert avultató lassítás ezzel: InSpectre.exe [link]

#83723 DarthSun
Szép az összkép. Összeillő alaplap - VGA páros. A táp színvilága is passzol. Talán a RAM-ok, amik kicsit kilógnak, de azok is maradhatnak ( ;] ) , ha jól mennek.
A D.O.C.P bekapcsolása úgy látom annyit csinált:
0. MEM CLK: 3200MHz, FCLK: 1600MHz (nekem 3200/CL16 RAM-om van)
1. VDIMM: 1.35V
2. Az első kb. 5 RAM időzítést beállítja az XMP profilnak megfelelően, többi auto.

Én inkább NEM használom a D.O.C.P-t, mert nem az XMP órajelet akarom használni. Manuálisan belőttem:
0. MEM CLK: 3600MHz, FCLK: 1800MHz
1. VDIMM: 1.325V-ra
2. Első 5 RAM időzítés a 3200MHz-hez tartozó értékekre. Aztán a CL-en meg még a TRCD-n kellett egyet növelni.

(Aztán kitesztelés után 1.35V 3666MHz-nél állapodtam meg, itt a leg alacsonyabb a késleltetés 1.35V VDIMM mellett.)

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#83726) jokeph válasza DarthSun (#83681) üzenetére


jokeph
nagyúr

Álljon itt egy másik 3DMark2006 mérés, félretro kategóriában (X58+X5690, minden default, semmi OC, RX550 VGA-val):

:))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#83727) FoxiestFox válasza DarthSun (#83723) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mindig ha előkerül a Foxconn, ellövök valami gyermekmunkás viccet. :D

(#83728) jokeph válasza jokeph (#83726) üzenetére


jokeph
nagyúr

+ még pár mérés régebbi cuccokkal:


:U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#83729) arn válasza FoxiestFox (#83727) üzenetére


arn
félisten

Feketek legyenek benne, mert az trendi. Bar lehet nem ebben a kontextusban :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#83730) FoxiestFox válasza arn (#83729) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azt nem tudom, voltak-e fekete gyermekmunkásaik, de ázsiaiak ezrével.
Talán még most is, csak sikeresebben sunnyognak vele.

(#83731) KROK640 válasza DarthSun (#83723) üzenetére


KROK640
veterán

"Xar fotó, látszik hogy már nem volt itthon whisky :DDD" kezdek megnyugodni, hogy nem csak én szoktam fogyasztani a topic olvasása(/írása) közben :D
Amúgy gratula! (tyűűű 8C16T 3900MHZ, 32MB L3 ... hát ez jóval erősebb mint a 10400F-em paraméterek és ár alapján is (121 ezer) )
És azt is megtudtuk, hogy a Foxxconnál voltál, amit eddig úgy ismertem, hogy az egyik legrosszabbul bánik a dolgozóival, igaz gondolom a sori melósokkal és nem a board tagjaival ami te lehettél (vagy vezető mérnök?) :D

Nekem nem jönnek be az új házak,. Ami nekem van az felső tápos még (fontos szempont nekem), van benne ODD hely (még fontosabb!) és hát gyönyörűen airbrusholt ami miatt olykor többet ér, mint a benne lévő hardver :D Igaz már 13 éves ház, de ha lehet még ennyit kihúznék vele legalább.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#83732) jokeph válasza KROK640 (#83731) üzenetére


jokeph
nagyúr

:D
Régebbi kuckók közül ez a kedvencem: Antec nine hundred black steel.


A hátsó gyári venti feladta, oda zöld 120-as PWM-es került. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#83733) arn


arn
félisten

Ennek epiteset sem mostanaban kezdtem :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#83734) KROK640 válasza jokeph (#83724) üzenetére


KROK640
veterán

Sosem jutott eszembe a HT-t kikapcsolni. Illetve anno egyszer az I3 4330-ban kikapcsoltam, de csak a kiváncsiság okán, aztán gyorsan vissza is kapcsoltam, ugyanis 1 órán belül határozottan éreztem a hiányát.
Most is be van kapocslva a HT (ami azt illeti, hirtelen nem is tudom h a Biosban hol tudnám kikapcsolni).

De ha már HT a P4-ekhez volt egy Powerleap nevű átalakító, amivel be lehetett kapcsolni (NW magos procikon csak) a HT-t. Asszem az 1800-as P4-esembe sikerült is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#83735) envagyok válasza arn (#83733) üzenetére


envagyok
veterán

Mik vannak benne?
Az ott fenn egy cache-es IDE vezérlő?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#83736) arn


arn
félisten

Late 93, early 94

Intel OverDrive 486DX2 66 CPU
DTK PKM-0037S (SiS 85C461) mainboard
Motorola 4M FPM RAM
Goldstar 4M FPM RAM
Prolink Computer MVGA-PS805 1M VLB (S3 86C805-P) VGA
Creative Sound Blaster 16 ASP sound card
Promise DC4030VL-2 4M cache VLB controller
Winbond W86C45x ISA I/O card
Western Digital Caviar 2420 HDD
Panasonic JU-475-5 FDD
Mitsumi D359T5 FDD
Baby AT (black display) case
Computer Zone 200W PSU


[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#83737) arn válasza arn (#83736) üzenetére


arn
félisten

Az kimaradt, hogy “socket 2 vlb” a tema :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#83738) hokuszpk válasza DarthSun (#83681) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Curve Optimizer az program vagy a biosban van ?"

curve optimizer a biosban, de szerintem az az 5xxx procik kivaltsaga.

"én meg pont a turbot kapcsoltam ki kapásból :B, nem szívesen látok 4.5GHz- es boostokat(szubjektív hepp), bár lehet kipróbálom majd."

pedig ezekben a procikban pont az a plusz, hogy ha kell, akkor kimaxolja magat amennyire lehet.mondjuk ha neked eleg a fix 4G, azon sem tudok fennakadni, mert az esetek 99% -ban nekem is boven sok.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83739) hokuszpk válasza DarthSun (#83697) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

roviden es tudomanytalanul : die sense - a procibol kiolvasott ertek. van még a socket sense, ott a lap meri a feszt.
llc - load line calibration azt hatarozza meg, hogy a lap terhelesre mennyire hagyja esni a procinak ( vagy eppen a socnak ) meno feszültséget.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#83740) KROK640 válasza jokeph (#83732) üzenetére


KROK640
veterán

nem rossz

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#83741) KROK640 válasza FoxiestFox (#83727) üzenetére


KROK640
veterán

Mondok egy még durvábbat ami totál halmozottan hátrányos helyzetű : 26-50 év közötti fehér féri.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#83742) KROK640 válasza arn (#83733) üzenetére


KROK640
veterán

Általánosban voltak ilyen PC-k a suliban. Pont ugyanilyen ház, és 66MHZ, de a turbo gomb miatt amúgy 33MHZ volt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#83743) jokeph válasza KROK640 (#83740) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az benne az érdekes, hogy a ventiket molexre kell dugni, alaplapra nem tudsz csatlakozni, lóg ki egy kis kábel mindegyikből egy 3 fokozatú mikrokapcsolóval, slow/middle/max azt cső.
Ezt inkább előnynek veszem, mert így lap és BIOS független a vezérlésük, azt teszel bele amit akarsz. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#83744) arn válasza KROK640 (#83742) üzenetére


arn
félisten

Mi jelent az, hogy a turbo miatt 33mhz?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#83745) ityam válasza ityam (#83505) üzenetére


ityam
senior tag

Kipróbáltam most CDről telepíteni XPt.
Hát nem jártam sikerrel, de nagyon fura.1-2X még megtalálta az SSDt de formázni nem tudta az SSDt se gyors formázással se simával.
Megnézem 2 másik sata kábellel, másik sata táppal sőt molex sata átalakítóval is.
Egy idő után már HDDt sem talált a telepítő. Megnéztem a fő gépembe az ssdt rendesen megformáztam másoltam is rá szal jó. De IC7ben semmi.
Raktam be másik 120 as ssdt de azzal sem megy. próbáltam 64 es ssdt de azt sem.
Rádugtam egy Satás Notebook winyót az viszont már a biosban is a boot drive priorityben már felsorolódott, de ssdből egyik sem volt ott.
Lehet nem kezel ssdt még az IC7?

[ Szerkesztve ]

(#83746) petakpa1 válasza ityam (#83745) üzenetére


petakpa1
őstag

Hány IDE eszköz van még a gépben a SATAs, eszközön kívül?

Nekem nForce2-s lapban volt olyan, hogy az IDE1re és SATA1-re is volt eszköz akasztva egy időben akkor osszeakadtak. Próbáld esetleg úgy, hogy SATA1-en van az SSD és IDE2-n a CD.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#83747) ityam válasza petakpa1 (#83746) üzenetére


ityam
senior tag

Csak egy cd író.Secondary slavenek.De amikor nem volt bekötve a CD akkor sem látta biosban az SSDt a múlt héten. Akkor még Pendriveról próbáltam telepíteni az XPt. A pendriveot látta a winyóknál arra emléxek de az SSDt nem
Amúgy IC7 es topicban is ahogy látom volt probléma SSDvel de nem jött már rá válasz:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#83748) KROK640 válasza arn (#83744) üzenetére


KROK640
veterán

Ha megnyomtad a turbót akkor 33MHZ helyett 66MHZ volt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#83749) DarthSun válasza jokeph (#83724) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

HT : Xeon esetén méregettem a hatását, RyZen- el nem néztem, eszerint nem is érdemes.
Jönnek az adatok itt, köszi a további magyarázatokat.
:R Éppen befér a lap ebbe a házba, az EATX is belemenne, de az már takarná az átvezető kivágásokat, a gyári spec is csak ATX- ig van.
Whisky - hétvégén szoktam módjával, csak mióta nem melózok, hétköznap is rájártam, ezt vissza kellett venni...

(#83725) Bile Demon : Tőled is kössz a további helpet :R , próbálgatom majd, nemtom mi lesz a végeredmény, mennyit bírnak - olcsó GSkill kittek. A linken is hasznos program van, futólag olvastam bele, kipróbálom sztem.

(#83726) jokeph : :C 1366, jól harap, bakancslistán volt nálam is, de most függőben, már túl sok a gép. A 1366 ami még számomra is elég feelingesnek néz ki.

(#83727) FoxiestFox : Kínában voltak érdekes dolgok, de itthon fokozatosan javult a helyzet, főleg miután a központ Komáromba költözött. Én csak jót tudok mondani a főnökségről és a kollégákról is.

(#83728) jokeph : hasznos viszonyítási adatok !

(#83731) KROK640 : a gyártósoron is javult a helyzet. Csak minőségellenőr voltam, de az igaz hogy jó helyem volt.
109e HuF- ért vettem a procit.

(#83732) jokeph : szép nagy ház, még a drive-kosarat elforgathatták volna azért.

(#83736) arn : szép hardverek, szép fotók !

(#83739) hokuszpk : Neked is köszi a helpeket ! Asszem visszaolvasgatok ide párszor :)

(#83750) arn válasza KROK640 (#83748) üzenetére


arn
félisten

Az csak fake orajel, altalaban nem az orajelhez kotott a turbo mukodese, foleg hogy a szorzot akkoriban nem is nagyon lehetett meg allitani.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.