Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) MurdR válasza Tim82 (#36599) üzenetére


MurdR
veterán

4GB DDR2-vel 25k körül meg lehet úszni, az meg bőven elég, akinek csak netre és multimédiára kell. SSD nélkül is van élet. Én sem használok most jelenleg, kibírható. Itt a lényeg azon van, hogy 30-ért használható komplett gépet veszel.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36602) Tim82 válasza MurdR (#36601) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az előbb még használható VGA-t és pár évvel ezelőtti játékcímeket emlegettél. :P

De amúgy saját példa:
- AM3-alaplap (USB 3.0-val, mert az fontos volt): 9k
- Phenom II x2 555 BE (három maggal, alapfeszen 3,6 GHz-en megy): 6,5k
- 8 GB (4*2) Micron DDR3-1333: 10k
- Intel X25 G2 160 GB SSD: 15k
- passzív HD7750: 15k
- Asus Vento midi ház: 1,2k
- Seasonic SS-350ET táp: 3,5k
- Fujitsu P22W-5 (22", 1680*1050 felbontású IPS monitor): 22k

Végösszeg: 82,2k és remélem, nem hagytam ki semmit. Ja igen, legális Win 7 licensz: 8,5k.

Vinyó, DVD író, billentyűzet és egér volt korábbról, szóval azokat most nem számoltam.

Persze, van élet SSD nélkül is, már aki szereti a haját tépni a lassúságtól. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36603) Sanchez638 válasza Rive (#36597) üzenetére


Sanchez638
addikt

Az az érzés, mikor kapsz ingyé egy gépet és vajon mi lesz? 40% P4, 20% p3 10% 10% p2 és a többi 20% meg bármi értékes/érdekes

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#36604) MurdR válasza Tim82 (#36602) üzenetére


MurdR
veterán

E8400+4GB DDR2-vel mi a baj? Neidegejjéki!

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36605) Tim82 válasza MurdR (#36604) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem nézed semmin azt a multimédiát/netet? Csak a doboz, semmi képernyő? ;]

Ha már hirtelen lemondtál a használható VGA + pár éves játékcímek kombóról. :P

(Btw, a tavalyi Dragon Age 3 már az én gépemen sem nagyon indulna el, 4 mag vagy 4 szál kell neki. Pedig amúgy szépen megy egy 2,5 GHz-es Core 2 Quad (Xeon) + GT440 kombón.)

Amúgy semmi baj nincs az E8400 + 4 GB RAM kombóval, csak legyen mellé SSD meg monitor...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36606) Sanchez638 válasza Tim82 (#36602) üzenetére


Sanchez638
addikt

Inkább néznék valami Ivy vagy Sandy konfigot mert egyálalán nem drága és alig eszik/melegszik.

Egyszerübb lap: 6k
Egyszerübb proci: 6-8k
Ram 4gb 4-5K a rendesebbekböl....

Megtanultam sokszor drágább egy 775 vagy olyan szintű amd mint ezek..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#36607) Tim82 válasza Sanchez638 (#36606) üzenetére


Tim82
nagyúr

A konfig már megvan. Akár egy Sandy-s konfig ennyi vagy inkább drágább (szempont volt a kettőnél több mag/szál, a lapnál meg az USB 3.0).

Egy Phenom II 705e/905e-t akartam bele eredetileg, a maga 65 W-os TDP-jével, de akkor, amikor összeállt a gép, épp elvitték az orrom elől az ilyen procikat. Összességében véve amit kell tudnia, azt tudja és ez sem eszik túl sokat.

Másrészt nem racionális dolog, de magamnak AMD-only asztali gépet szoktam összerakni. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36608) Sanchez638 válasza Tim82 (#36607) üzenetére


Sanchez638
addikt

nem a vita miatt, használtam athlon II és nagyon szerettem. Fogyasztás tudom nem egész nap megy akkor meg h 40w ide oda nem számít. De én valahogy nem szeretem az am3-at, sokáig volt am2+ de onnan ár/értékbe talán jobbak voltak az 1155-ös rendszerek.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#36609) Tim82 válasza Sanchez638 (#36608) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azok, nem tagadom. Barátnőmnek az említett Core 2 Quad/Xeon-ról ebbe az irányba fogom fejleszteni a gépét. :)

Nem vagyok amúgy Intel/Nvidia-ellenes. :N

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36610) MurdR válasza Tim82 (#36605) üzenetére


MurdR
veterán

Írtam hogy 10k-ért használható monitort veszel. :U
Szájjá le rólam mer' kitöröllek a zinternetről! Még egy ilyen humor, és... ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36611) Vladi válasza MurdR (#36598) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én ki szoktam vonni a képletből a játékokat. Teljesen.
Ahogy én látom, nagyon sok jó hardver van filléres áron. Amiért már nem mennek, nem kellenek az az, hogy feleslegesen, orbitálisan megnőtt a szoftverek hardver igénye.

Gyakorlatilag ugyan azt csinálom a gépen, mint 10 éve. Akkor jól ment, most miért nem?

(#36599) Tim82

ssd-t kapsz a e-bayről 5k-ért. Jó hát nem samsung 830 de azért megjárja.
Én 19 colos monitort vettem 8k-ért. Sokat vadásztam rá, de meglett és elég jó. Igaz, csak 1440*900-as felbontást tud. De én beosztom. :))

ddr1 ram meg 1 giga 1000 ft.

(#36602) Tim82:

win7? vííínhéééét????? :Y

Ez már brutálizom gép. :DD Tegnap este átfésültem az ingyen elvihető cuccokat. Szinte minden van, kivéve ramot és alaplapot. Jó hdd sincs, de az ilyen max 1000 ft.
Én így gondolkodom.

Utána meg majd cseszünk valamit a linukszal, hogy gyorsabban mennyen. ;]

(#36607) Tim82:

Nekem is 905e van a fő gépemben már vagy 5 éve. És még 10 évig szeretném használni. Nagyon jó proc, brutálisan drága volt anno, mikor vettem. Ilyen 65 K.
Na amikor már ez a gép sem elég, akkor végleg felhagyok a pc-vel. Szerszek egy szar tabletet netezni, a média player meg letölt és én kiszáltam. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36612) snake1977


snake1977
őstag

épp most nyálaztam át az aprót, 4 magos phenom 4gb ddr2 800, 250gb hdd-s konfig integrált hd4200 vga-val 32k, 10-esért meg már van 20" körüli monitor 1680x1050 felbontással, (szomszédomnak most kerestem rá vevőt) azért ezzel a konfiggal még ki lehet bírni pár év fészbúkozást meg a jutyúb is megy rajta hd-ba, sőt még 1-2 régebbi játékot is elvisz a vas lazán, 32+10= 42k de igény szerint vga-val bővitve még akár gta 5 sem lehetetlen persze nem high end grafikai részletességgel, meg uhd felbontásban, én 25k-ért vettem a 7850-esem 42+25=67k és akkor már tényleg lehet vele játszani is. Valamennyire... ;]
SSD meg...a rendszer felállását meg kell várni utána már nincs különösebb lassulás, ha netezésre van használva a konfig, kb. mindegy hogy 6 vagy 2mp alatt nyílik meg első alkalommal a ffox. :D
szerintem

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#36613) Tim82 válasza MurdR (#36610) üzenetére


Tim82
nagyúr

Izomtiboroskodás ;] helyett döntsd már el, hogy épphogy használható vagy valóban használható gépről akartál írni, ami vagy csak netre és multimédiára kell, vagy pár éves játékcímekre. Ha túlvagy a tisztázáson, na akkor arczoskodj. :P

(Megérdemled amúgyis, hogy a véredet szívjam, cseppet elkanászodtál múltkor. ;] )

Vladi: Win 7, amit talán majd upgradelek Win 10-re. Merthogy ez valóban arra is van, hogy pár éves játékcímek (copyright by MurdR) elfussanak rajta. Na jó, nem olyan pár évesek, mint a GTA 4, Crysis 1-2, csak olyanok, mint a Witcher-ek, Dragon Age 1-2, Pillars Of Eternity, Fallout-ok, Dawn Of War-ok, Wasteland 2... :)

Van rajta egy üres rész Linuxnak is (vagy CentOS 7, vagy Korora 22 lesz, Cinnamonnal, az már tuti), csak még nem néztem utána annak, hogy 1. a HD7750-et pl. mennyire kezeli le a CentOS, 2. nem cs*szné el a Win 10 upgrade a grub-ot. Meg úgy általában vannak nyitott kérdéseim még a W10-zel kapcsolatban, amiknek utána kéne olvasni upgrade előtt.

SSD: hagyjuk az eBay-es 5k-s kicikínai Kingspec SSD-ket, az ótvar Jmicron vezérlővel, amit valószínűleg tesznek beléjük. Ez az az olcsó cucc, amit később duplán fizetsz ki.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36614) DarthSun válasza Tim82 (#36613) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha van esetleg külső vinyód, Ghostold le az egészet, aztán lehet kísérletezni, én így szoktam ha egy upgrade nem várt bonyodalmakat okozhat.

(#36615) MurdR válasza Tim82 (#36613) üzenetére


MurdR
veterán

Használható gépet[*1] kapsz 25k-ért, amibe ha beleteszel (segítek, ez azt jelenti hogy nincs benne, de ettől függetlenül még használható) 7-10k (hét-tízezer HUF) egy videokártyát[*2] akkor még régebbi játékokkal[*3] is el tudsz játszadozni[*4]

[*1]: személyi számítógép, Personal Computer.
[*2]Videokártya: videokártya (más néven videoadapter, grafikus kártya vagy grafikus adapter) a számítógép megjelenítésért felelős fő alkotórésze.
[*3] Személyi számítógépen futtatható alkalmazás, amely szórakoztatja a felhasználót. Az alkalmazás képét a Videokártya továbbítja a monitor felé.
[*4]Személyi számítógépen a felhasználó szórakozás/kikapcsolódás céljából számítógépes játékot futtat, azt vezérel.

;]

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36616) Sanchez638 válasza Tim82 (#36613) üzenetére


Sanchez638
addikt

occo ssd, egy átlag hol fogja megérezni, hogy milyen vezérlő? Amiket leírtál játékokat azok mind 15-20gb között vannak, tehát ennek nagy ssd nem inkább nagy hdd. És itt áll, hogy kisebb ssd és egy velocí vagy raid0(ez olcsóbb lehet és van annyira nem biztonságos mint egy rapi)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#36617) Tim82 válasza snake1977 (#36612) üzenetére


Tim82
nagyúr

Múltkor említettem egyik barátom desktop gépét, egy Dell Dimension E310-et (kétmagos Pentium D, HD5450, 4 GB RAM, Win 7). A rendszerlemez egy 7200rpm-es SATA 2 WD vinyó, de az egész gép olyan szinten belassult, hogy csak nagy türelemmel használható. Érezhető amúgy, hogy nem a Pentium D a szűk keresztmetszet, hanem a HDD.

Nyilván mindenből lehet kompromisszumot kötni, én pont az SSD-n (és a monitor minőségén) nem akarnék annyira spórolni, mert ezek kb. a cipő-ágy megfelelői a számítástechnikában szerintem. (Van az a mondás, hogy cipőn és ágyon nem érdemes spórolni, mert életünk nagy részét ezek valamelyikébe bújva töltjük.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36618) Vladi válasza Tim82 (#36613) üzenetére


Vladi
nagyúr

"helyett döntsd már el, hogy épphogy használható vagy valóban használható gépről akartál írni, ami vagy csak netre és multimédiára kell, vagy pár éves játékcímekre. Ha túlvagy a tisztázáson, na akkor arczoskodj."

Jogos a felvetés. Én már kicsit dolgoztam azon, hogy létrehozzak egy valós tesztet annak eldöntésére, hogy egy gép mire használható érdemben. Mondjuk gép + os.

Ez nagyon sokrétű kérdés, úgyhogy előbb utóbb a közösség hozzájárulását kérem. Pl:
multimédia: mit is jelent? xy mp3-at lejátsza. oké, ezt minden p1+ gép tudja.
Multimédia: avi? Vagy divix? Konkrétan melyik?
Mutlimédiára használható egy gép, ha ezt mind tudja? Egyszerre? ;] Egyszerre sokat? :DDD

Szóval kellene egy valós mérce ami eldönti, hogy xy gép + hzn os együtt = használható igen/nem.

Nehéz de fontos kérdés.

"1. a HD7750-et pl. mennyire kezeli le a CentOS"
Pár napig használtam. Lekezeli. Nyílt driverrel is. Annyi, hogy most frissítettek az energiakezelésen, ez okozhat majd gondot. Ha odaérsz megbeszéljük.
elvileg elrepóban van zárt driver is. mod: nem nincs. :Y Ezt vedd figyelembe.

"nem cs*szné el a Win 10 upgrade a grub-ot. "
Én a "de" re szavazok.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36619) csabyka666 válasza bacsis (#36567) üzenetére


csabyka666
addikt

Hm, lehet olcsón adtam? :U ;]

Működik egyébként?

Ezek az árlisták viccesek, talán írtam is a topicba, hogy pár hónapja a kezembe kerül egy talán 2002-es...amin ha jól emlékszem, egy 15 colos LCD monitor 200.000 forint körül kóstált. :D

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#36620) Sanchez638 válasza Tim82 (#36617) üzenetére


Sanchez638
addikt

Pentium D a szük... 2gb rammal és egy 9600gt vga-val, nem gyorsult a 775-ös rendszer, helyette a proci 100% pörög és fűt...

Használható és egész jól egy integrált procis lap, 2-4gb rammal és eg egyszerűbb dedikált kártya. Ennyinek elégnek kell lennie facehoz...

Sőt anyámhoz került az én dc7900(2gb ram,e7400 160gb hdd, int vga) és neki elég arra amire te is írtad... ez az egész kb 15k-20k és nem kell tökölni az alkatrészek keresésével. Sőt nekem ebbe egy 128bit-es 6570 is volt, ami a nagyon komoly címekre nem volt csak elég...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#36621) Tim82 válasza MurdR (#36615) üzenetére


Tim82
nagyúr

Látom, segítségre szorulsz:

"régebbi játék" != "pár éves játékcím"

"használható gép 25k-ért" - nincsen benne sem "használható" VGA, sem monitor, sem SSD (erre hívtam fel a figyelmedet, hogy ezekkel máris nem annyi a végösszeg, de sebaj).

Ezeket sikerült ugye megérteni önmagad idegelése helyett ;] megemészteni? ;]

Azt hagyjuk, hogy gondjaid vannak a definíciókkal, mint pl. "használható gép = személyi számítógép", ami nem megy, azt nem kéne erőltetni. ;]

DarthSun: persze, az lesz, Macrium Reflecttel megoldom a Win 7 backupját, de az nem oldaná meg a Linuxos kérdést sajnos (nem kezeli a Linuxos fájlrendszereket).

sanchezsa: nem mindegyik felsorolt játék akkora és szerintem nem írtam olyat, hogy mindennek az SSD-re kellene települnie. Játékot én is HDD-re telepítek, de minden más, a hétköznapi használatra kellő program az SSD-re kerül.

Ami a Jmicron vezérlőt illeti, konkrétan nincs sem trim, sem garbage collection, de legalább jó pár másodperces megakadásokról lehet vele kapcsolatban olvasni a neten. Nyilván nem mindig és nem mindenkinél. De ez alapvetően egy budget SSD megoldás volt 6-7 éve is, szerintem a kínai SSD-ken kívül már sehol sem alkalmazzák.

Pentium D: a proci nem szokott 100% közelében sem járni, általában 30-50% között pörög (a HD5450 sok mindent levesz a válláról a hardveres gyorsítással). A vinyó viszont irgalmatlanul teker.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36622) MurdR


MurdR
veterán

Nagyon gyengék vagytok. Bacsis tamagocsin GTA V-özik egy kis tuninggal, Ti meg nem boldogulnátok egy E8400-as brand PC-vel. ;]

Nem a használható gépre írtam azt hogy személyi számítógép, hanem simán a gépre.
A másikbdefiníció sem régebbi játékra szólt, hanem csak simán játékra. Bár kiemelhettem volna, nem gondoltam, hogy nem lesz egyértelmű. De semmi gond, ne is foglalkozz vele. :D
Nem vagyok ideges, mert megint SSD-ről beszélsz amikor én 20ezres gépet említek... ;]

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36623) snake1977 válasza Tim82 (#36617) üzenetére


snake1977
őstag

Azért nem mindegy milyen idős hdd fityeg benne, az én 500-as hitachim pl. igencsak fürge jószág, amig ezen volt a rendszer egyszer sem tapasztaltam különösebb lassulást, hd tune-al szoktam tesztelni, a tapasztalatom hogy kb. 500-600 napon felüli hdd-knél már gyakori hogy megzuhan az adatátviteli görbe több ponton. A pentium D meg mindenhogy szűk keresztmetszet ma már, kis idő becsúszik a retro kategóriába. :)

a JMicron vezérlővel egyetértek, azért néha ki lehet fogni olcsó kingston V szériás 120gb-os ssd-t 12k körül, annyiért meg még megéri használtan ha van rá némi gari még.
Egyébként a kingston mostanában nagyon akciózza a ddr3-as ramjait, nem tartom lehetetlennek hogy esetleg az ssd-k árát is csökkenteni fogja.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#36624) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Feltöltöttem pár videokártyát, szokásomhoz híven első dolgom ide spammelni. :) Szemezgessetek! Ehun található, az árakat közösen alakítjuk ki, nem ebay-es ittakarokmeggazdagodni árakra kell gondolni.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#36625) Sanchez638 válasza snake1977 (#36623) üzenetére


Sanchez638
addikt

Le van tojva az adatávitel :) inkább az elérési idő :) samum is 127mb körül teljesít, de a velo 6,3ms ideje azé :)

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#36626) snake1977 válasza Sanchez638 (#36625) üzenetére


snake1977
őstag

Hát akkor a legótvarabb ssd 1ms alatti elérési ideje? ;]

csabyka666 szép kártyák, a prófétát hogyé adod? :)

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#36627) Sanchez638 válasza snake1977 (#36626) üzenetére


Sanchez638
addikt

De a rapi ingyé vot :D Hol zerzek én ingyé ssd-t. Az OCZ Revodrive szépen lassan megadta magát. Pedig az Raid0-ás ssd volt :(

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#36628) Tim82 válasza MurdR (#36622) üzenetére


Tim82
nagyúr

Véletlenül se válaszolj a korábban feltett "éppenhogy használható" vs "valóban használható" kérdésemre. Merthogy egy 25k-s gép E8400-zal és integrált videókártyával szép CPU-terheléssel fog csak akár flash-t, akár kicsit is izmosabb HD videókat lejátszani, ha ez pl. része a használhatósággal szemben támasztott követelményeknek. (Az a szép ugyanis, hogy a desktop gépekbe került X4500 nem támogatja ezeket, ellentétben a notikba került 4500MHD-vel.)

Tudom, hogy spúr vagy az SSD-vásárláshoz, ez oké. ;]

(Miből gondolod amúgy, hogy kihagynék egy olyan belekötési lehetőséget, ahol nem sikerült letisztáznod, mire is vonatkozik a definíciód? ;) )

snake1977: mindenképpen elavult a Pentium D, csak abban a konkrét esetben a vinyó még szűkebb keresztmetszet. Az biztos, hogy 4-5 éves WD vinyó, de elvileg 100/100-as és valami 200 nap üzemidő/2500-3000 közötti indításszám rémlik a HD Sentinel riportból.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36629) snake1977 válasza Sanchez638 (#36627) üzenetére


snake1977
őstag

óóó bakker, pedig épp akartam kérdezni hogy mi van a cuccal, R.I.P.
oké nem mondanék nemet egy nagyobb raptorra én sem, két rapi raidbe azért már nem lenne rossz rendszernek sem :DDD

Tim82 hacsak nem valami kicsi 80-160gb-os akkor nem értem, 250-es aaks wd volt a régi am2-es 4400+ gépembe és nem igazán volt problémás lassulásom, főleg mert allergiás vagyok rá amikor elkezd töltögetni a hdd hosszú másodpercekig miközben a rendszer szinte áll miatta.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#36630) MurdR válasza Tim82 (#36628) üzenetére


MurdR
veterán

Timi. Aki ennyi pénzért vesz gépet, az meg fog elégedni az SD filmekkel is. :K

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36631) Ádyka válasza snake1977 (#36623) üzenetére


Ádyka
őstag

Az a 19,3 ms-os elérési idő nem valami fürge. Az átvitel lehet hogy sok, de az elérés hazavágja egy oprendszer bootidejét.
Érdekes, hogy napjainkban mennyit lassultak ezek az értékek. Annó a 750-es Spinpoint F1-em 7200-esként 14 ms volt. Már ettől is többet vártam volna. A 2 terrás 5400-es 20 ms felé is ment, amíg fel nem lógattam. Így most 16 ms. Ez is érdekes jelenség, nem tudom láttátok-e annó: [link]

Régen nagyon csíptem a quantum HDD-ket, mert elérésben simán megették a konkurenciát.
pl még egy quantum EX is 15 ms volt. Amikor Quantum KA-ra váltottam (ez volt az első 7200-esem), 12 ms lett az elérés.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#36632) csabyka666 válasza snake1977 (#36626) üzenetére


csabyka666
addikt

Ment egy privi. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#36633) Tim82 válasza MurdR (#36630) üzenetére


Tim82
nagyúr

Arra meg egy 20-25k-s, E8***-es gép meg overkill, nem gondolod, Lustakandúr?

Amúgy ez a "30k-ból pár éves játékok futtatására alkalmas gép" mintha a Számtech boltosok memoárjai topik visszatérő vörös posztó-eleme lenne. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36634) Sanchez638 válasza snake1977 (#36629) üzenetére


Sanchez638
addikt

nem találok még egy rapit... Pedig azt hasnálnék. Most 2db 320gb(7200rpm) notesz hdd akarok tesztelni raid0-ba

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#36635) snake1977 válasza Ádyka (#36631) üzenetére


snake1977
őstag

Hát ezekután kiveszem és nyomok egy tesztet kézbe fogva, nekem amugyis roppant mód rezonál az egész ház, gyorsrögzítővel van felfogatva, semmi zaj vagy rezgés csillapítás nincs...

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#36636) MurdR válasza Tim82 (#36633) üzenetére


MurdR
veterán

Nem fogod megunni... :U
Nem baj, én ráérek. ;]

''30k-ból pár éves játékok futtatására alkalmas gép''

Szövegértési problémák adódtak, Mr. Tim.
Ahhoz az összeghez hozzáadódik még a VGA is.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36637) Ranagol_5 válasza csabyka666 (#36624) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Yepp, a próféta engem is érdekelne. :)

(#36633) Tim82: Nem értek veled egyet. Melóba tavaly évvégén meg idén év elején cseréltük le a c2d-ket (E8200-E8500-ig). 4Gb - 8Gb rammal meg HD5450 - GT430 vga volt a gépekbe 500-as samu vinyóval, és a srácok egészen odáig használták fejlesztésre a gépeket meg netezésre. (Azért lettek végül cserélve i5-ökre, mert a z új eclipse igen csak megzabálta a gépet a jetty-vel)

Szerk.: Márpedig egy olyan felhasználó, aki ennyiért vesz gépet, nem fog java-t fejleszteni pölö. :D

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#36638) MurdR válasza Ranagol_5 (#36637) üzenetére


MurdR
veterán

Figyeld meg, hogy meg fog cáfolni. ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36639) Sanchez638 válasza MurdR (#36638) üzenetére


Sanchez638
addikt

Te meg bele mész a játékba, na ki is akkor a h.... :D

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#36640) Tim82 válasza MurdR (#36636) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem nálam vannak gondok... Segítek, erre utaltam: példa, de még tudnék linkelni onnan.

Hogy is van ez a szövegértelmezéssel? Igen, tudom, hogy beleértetted a 30k-ba a VGA-t. Annál rosszabb, persze. De folytasd csak, ha már ráérsz. Mondjuk a használhatóság vagy a pár éves játékok, esetleg a régebbi játékok pontos definíciójával, mert ez még nem jött össze. ;)

Ranagol_5: azzal nem értesz egyet, hogy az SD videókra bőven overkill egy E8***-es gép is, vagy azzal, hogy a Számtech boltosok memoárjai-topikban a "30k-ból pár éves játékokra alkalmas gépet" egy visszatérő vörös posztó-téma?

Amúgy egy 8 GB RAM-os, GT430-as, 500 GB HDD-s Core 2 Duo-s gép általában Hardverapróról is kissé nehezen fér bele a 30k-s keretbe. Netezésre persze elég egy ilyen konfig, de akkor nem értem, mivel nem értesz egyet.

sanchezsa: egyértelműen Lustamacska a h... ;], egy épkézláb meghatározást sem tudott még összehozni, hogy pontosan mire is elég egy 20k-s, vagy egy 25k-s, vagy gémervégéával ;] egy 30k-s gép.

Egyébként pl. az tuti, hogy ő úgy szereti használni a desktop gépet, hogy arra nincs kötve képernyő, mert már arra felkapta a vizet, hogy esetleg az is plusz költséget jelent. ;)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36641) MurdR válasza Tim82 (#36640) üzenetére


MurdR
veterán

Nem tettem bele a 30k-ba a VGA-t :O

Ranagol: na? Na? Na? Mitmontam'? :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36642) Sanchez638 válasza Tim82 (#36640) üzenetére


Sanchez638
addikt

"Amúgy egy 8 GB RAM-os, GT430-as, 500 GB HDD-s Core 2 Duo-s gép általában Hardverapróról is kissé nehezen fér bele a 30k-s keretbe. Netezésre persze elég egy ilyen konfig, de akkor nem értem, mivel nem értesz egyet." :Y Netezésre?

Alkalmi játékokra meg komolyabb dolgokra is bevonható.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#36643) Tim82 válasza MurdR (#36641) üzenetére


Tim82
nagyúr

[Ádehogy, ádehogy.]

sanchezsa: félreérthetően írtam, de arra reagáltam, amit Ranagol_5 írt: ők arra használták + fejlesztésre. Persze, teljesen megfelel amúgy úgy 2010-ig bezárólag megjelent játékok nagy részére*. Meg akár 1080p-s filmekre, flash-re is. Nem sokkal erősebb gép van itthon (Xeon, GT440).

* csak hogy legyen végre egy értelmesebb definíció a "pár éves" meg "régebbi" helyett

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36644) MurdR válasza Tim82 (#36643) üzenetére


MurdR
veterán

Igen, és ahhoz még megy egy monitor is. :U

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36645) Tim82 válasza MurdR (#36644) üzenetére


Tim82
nagyúr

A monitorral már túllépnéd az olcsómindenreeléggéppárévesjátékrais-keretedet, elégedj meg a számítógépház szemmel bűvölésével. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36646) csabyka666 válasza Ranagol_5 (#36637) üzenetére


csabyka666
addikt

Szintén PM. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#36647) MurdR válasza Tim82 (#36645) üzenetére


MurdR
veterán

Nem, eredetileg csak halkan jegyeztem meg, hogy +10k-s befektetéssel játék is varázsolható rá. A keret harmincpárezerre értendő, monitorral, ami bőven elég netre és multimédiára. :U

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36648) Ranagol_5 válasza Tim82 (#36640) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Azzal nem értek egyet, hogy nem használható, csak akkor, ha SSD-vel tömöd meg. Ha SD videós témakörre értettem volna, akkor azt írom, nem? :) De egyébként ezzel a témával kapcsolatban egyik állításodat sem tudom maradéktalanul osztani.

Mellesleg 40k-ért adtam el 1-2 hete egy Xeon E5410-et egy P5KC alaplappal 8 guriga DDR2 rammal meg HD4670-el. Azért ennyiért, mert ennyinél nem volt pofám többet kérni. Szóval 30-ba bele kell férnie az általam írt config. Főleg, hogy 3-4 pisztolyorrumátyásért mennek már az E8400-ak, egy kommersz 775-ös lap a hoki g31-es chipsetekkel 5-6ért kaphatók.

Ahogy elnéztem neked amúgy is a monitor a vesszőparipád, hogy az nem fér bele a 30k-ba. Valóban nem biztos, hogy belefér, de gépekről beszélünk, ami nekem személyszerint a házat és a benne rejlő alkatrészeket jelenti.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#36649) Tim82 válasza MurdR (#36647) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én meg annyit írtam eredetileg, hogy ahhoz, hogy tényleg használható legyen (ha már nem volt definiálva, hogy pontosan mit értünk multimédiás használat és pár éves játékok alatt), nem fog kijönni a 30k-s (vagy "játékos" VGA-val 40k-s) keretösszegből, lesznek pluszköltségek is, mert alapesetben kompromisszumosan jó már csak multimédiára is (a dedikált VGA nélküli felszereltséget nézve). Példaként hoztam a több RAM-ot, az SSD-t, a tűrhető monitort, de mondhattam volna mást is példának. Éppen ezért becsapós egy ilyen állítás, konkrét felhasználási terület/használati igények meghatározása nélkül. Ott tartunk, hogy egy hardveres gyorsításra nem képes GPU-val társítva egy erős Core 2 Duo CPU sem "elég mindenre". A frescho által említett Bay Trail alaplapok pl. meg még igen.

Aztán ettől kacskaringóztunk el jó messzire.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36650) krisz67


krisz67
tag

Valakinek nincs véletlen az alábbi processzorok közül eladó?
(De nem Xenon !!!)

Intel Core 2 Quad Q9300 Processor (2.50-GHz, 6 MB L2 cache, 1333-MHz FSB)
Intel Core 2 Quad Q9450 Processor (2.66-GHz, 12 MB L2 cache, 1333-MHz FSB)
Intel Core 2 Quad Q9550 Processor (2.83-GHz, 12 MB L2 cache, 1333-MHz FSB)

Vagy esetleg azt elárulná valaki mennyibe kerülnek, mennyit ér meg értük kiadni?
Elsősorban Q9550 keresnék, minnél olcsóbban, és minnél közelebb.
Egy HP Compaq dc7800 géphez kellene, 365W os táp; 3GB RAM; GeForce 8400GS VGA mellé; 2xWD HDD.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.