Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104201) envagyok válasza arn (#104180) üzenetére


envagyok
veterán

Milyen sw verziójú sc-55 van neked?

(#104202) arn válasza envagyok (#104201) üzenetére


arn
félisten

V2.00 ha jol emlekszem

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104203) Yutani válasza DarthSun (#104193) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azon kívül, hogy retró korban van, az ámítástechnika egy érdekes bekezdése. Teljesítményben persze gyatra, de nem az a lényeg ennél. Van S3 Deltachrome dobozos kártyám is, de az is alig érdekelt valakit a tavalyi BRSZK-n, mint ahogy a PCIe S3 Chrome S25 és S27 kártyák. Idén nem is viszek VGA-t, csakis hangkártyát. :K

#tarcsad

(#104204) envagyok válasza arn (#104202) üzenetére


envagyok
veterán

1.21-et írják itt a legjobbnak.

(#104205) gban válasza KROK640 (#104198) üzenetére


gban
Közösségépítő

Melyik Athlonok készültek 233-as fsb-vel?

Postázást nem vállalok.

(#104206) KROK640 válasza arn (#104200) üzenetére


KROK640
veterán

A "tatai patara" mi lenne?
Corpus Christi alapján Texasba készülsz? :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104207) KROK640 válasza gban (#104205) üzenetére


KROK640
veterán

Húúú, ez ügyes, majdnem elkezdtem sorozatszámokat írni :DDD

Hivatalosan semelyik.
A Tbred B-k közül viszont 2003 elején sok érdekes "low endesített" CPU készült.
És ráadásul egész pontatlan voltam, mert nem a szokott Athlon XP-mre igaz ez, hanem egy másikra, ami tesztelésre vár :D

Igazából szerintem nagyon korán jött a Barton (talán nem tudtak olyan kihozatalt TBred Bben, vagy más okok miatt kellett lépni) de a korai Tbred B-kben jelentős tartalák lehet sok esetben.
Magam is raktam már be fényképet, amin 250-es FSB-vel hajtom 1466 (133FSB) CPUmat. (igaz 1500MHZ-en de ez most nem lényeg)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104208) frescho válasza DarthSun (#104192) üzenetére


frescho
addikt

ahogy öregszem: A balta is öregszik, csak velünk szemben valójában már egy remake, mert minden ki lett rajta cserélve. A valóságban nem dédnagyapám baltája, mert a fejet nagyapám, a nyelet én cseréltem rajta.

Na ilyen ez a modern gépen retró. A vasat lecserélted. Az OS nagy részét is lecserélted mindenféle patchekkel, driverekkel, kernel hackekkel. A hangkártya, a CPU is már valamilyen emulációs réteggel teljesíti a feladatát. Végül még az eredeti progiból is remake lesz.

Ez már nem retró, csak annak érezzük. Szórakoztató és kényelmes és mert emlékeztet a múltra, ezért boldogan használjuk. (Mint én a kisbaltát.) De a valóságban már olyan messze van az eredetitől, mint Makó Jeruzsálemtől.

arn: Azért minden kártyának megvan a maga hangja. Ha jó a lejátszó, akkor a DA-ra kimenő jel ugyanaz, de az analóg részek lekerekíthetik a hangot. Persze legalább ennyit számít az erősítő+hangfal, mert ma már nem azokon a tejfölösdobozokon hallgatjuk, mint régen.

https://frescho.hu

(#104209) Fücsök007 válasza frescho (#104208) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ezzel én is így vagyok, ezért is kedvelem korabeli hardveren futtatni a dolgokat, mivel az emuláció sosem lesz 100%-ban ugyanaz az eltérő hardver miatt. Persze WR listás benchmarkokhoz modern gép kell, de PI/PII rendszeren DOS-os programokat futtatni mégis jobb. :K

(#104210) RollandCG válasza envagyok (#104204) üzenetére


RollandCG
csendes tag

A legjobb az csak idézőjelben, mert ez is olyan mint az mt-32.
Ha minden játék zenéjét hibamentesen szeretnéd hallani akkor ott is kell egy "old" és egy "new" megfelelő rom verzióval.
Ugyan ez a helyzet az SC-55-tel is, csak itt sajnos 4 darabot kell beszerezned.
És talán elmondhatod, hogy az összes Dos-os játék hibátlanul szól.
Most így állok: kép
Még 2 verziót be akarok szerezni.

(#104211) envagyok válasza RollandCG (#104210) üzenetére


envagyok
veterán

Van erről lista valahol, melyik játékokhoz melyek sc-55 kell?
Nálam is van 4 különböző rev sc-55, de annyira még nem merültem a dolgokba, viszont mt-32 csak 1 van, bár van egy RA-50 tartalékba, az melyik revíziónak felel meg?
MT-32 játékokról is van revíziós lista?
FB-01 van nálam is, de ahhoz van olyan játék, ami nem ad hangot máson, például MT-32-n?

(#104212) DarthSun válasza frescho (#104208) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A szervezetünk sejtjei is kicserélődnek életünk folyamán, csak az agysejtek nem tudnak regenerálódni, azok csak fogynak az idővel.
Kedvelem az erős gépet retróra, jól viszi pld nagyfelbontásban sw renderrel a retrókockás gameket, itt már a gyors P4 is képes köhögni.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#104213) DarthSun válasza Yutani (#104203) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igazad van, végülis ahogy említettem, a saját filozófiám ellen (is) szólt a megjegyzésem.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#104214) DarthSun válasza RollandCG (#104210) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép gyűjtemény, egy is elég drága, nemhogy ennyi. Azt sem tudtam hogy játéka válogatja a verziót.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#104215) envagyok válasza RollandCG (#104210) üzenetére


envagyok
veterán

Az újabb mt-32 helyett majdnem jobb lenne egy CM-32L
(Vagy LAPC-I, CM-64, CM500?)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#104216) vrob válasza DarthSun (#104212) üzenetére


vrob
aktív tag

De a sejtek ugyanolyanra cserélődnek ki, nem egy több generációval újabb énünk jövőbeli sejtjeire.

Ha mondjuk lecserélgetnénk a sejtjeink és tudásunk egy jövőbeli űrlény relatívunkban lévőre, az mennyire lenne hiteles 2000 évek eleje énünk?

Gyorsabban szaladnánk?
Lehet..
Kompatibilisek lennének velünk az űrruhák 3000-ből is?
Tuti..

Csakhogy akkor már nem a 2000-es évek retró megfelelői lennénk :D

(#104217) DarthSun válasza vrob (#104216) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az időfaktor csökken a DNS szekvenciában, emiatt öregszünk. A biológia azért bonyolultabb mint a számítástechnika(még), nagyobb evolúciós változásokra 10ezer évek kellenek, hacsak bele nem nyúlunk a DNS- be, lassan lehet képesek leszünk megfelelően szerkeszteni.
A 386- os és a RyZen között kisebb az evolúciós különbség, mint a Neandervölgyi és a Homosapiens között - szerintem.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#104218) KROK640 válasza frescho (#104208) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, autózásban ez felel meg a proturer és a restomod kategóriának.
A lényeg, hogy kinézetre a régi, az érzések is a régiek lehetnek, de azért mai használhatóságot várunk tőle.

Lehet, hogy magammal tolok ki, de nekem pl ezért nincs mai napig SSD az Athlon XP-ben (bár rendszeresen játszok a gondolattal, hogy csak megérne egyet) illetve van CRT monitorja.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104219) frescho válasza DarthSun (#104217) üzenetére


frescho
addikt

Az ember degradálódik, nem fejlődik szépen apránként. Pedig igény lenne rá, hogy az apró hibák ne okozzanak gondot.

"Neandervölgyi és a Homosapiens között"

A hasonlat nem jó, a Neandervölgyi inkább az Amigának felel meg. Másik evolúciós ág és kihalt.

https://frescho.hu

(#104220) DarthSun válasza frescho (#104219) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Végülis...valami hasonló.

Más : kipróbáltam az ECWolf- ot. Wolf3D mellett egyelőre nem ok, valami fatális hibával áll le, Spear mellett ok, jó a hang is, felbontás 4k- ig állítható, bár nincs jelentősége, inkább csak pixelhez igazítás.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#104221) arn válasza envagyok (#104204) üzenetére


arn
félisten

Mi alapjan?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104222) arn válasza KROK640 (#104206) üzenetére


arn
félisten

Keress ra :))

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104223) arn válasza frescho (#104208) üzenetére


arn
félisten

Ezek teljesen mas kulonbsegek midin gyk nem is ugyanazt a zenet hallgatod, gusnal meg max az analog kimenet jellegzetessege a differencia, ami azonos gyarto tobb kartyaja kozott is meg lehet (mint pl a guspnp vs gus gf1 vs gus crystal swmix) - nincs “gus” hang, mindegyik mashogy szol egy kicsit, bar nekem a “gus” mindig a gf1 marad.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104224) arn válasza RollandCG (#104210) üzenetére


arn
félisten

Szvsz kicsit tul van ez lihegve :) oszinten szova en van hogy az oplt favorizalom, mert az nosztalgikus, vagy ujabb jatekoknal a gust/awet. Ezek a midik kicsit elutnek a kor technikai szintjetol, meg ha a csucsot vizsgalom is - nem tudom hany jatekos aldozott erre akkoriban, anyagi lehetosegtol fuggetlenul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104225) DarthSun válasza arn (#104223) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem is, a Guspnp másképp szól mint a Gus/Gusmax, utóbbinak nagyon jellegzetes a karaktere, főleg demok alatt.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#104226) ityam válasza Yutani (#104203) üzenetére


ityam
senior tag

megnyugodtan hogy nem csak én vittem 10k fölé egy hibás kárty.t Valaki épp elvinni készül tőled.

(#104227) vrob válasza DarthSun (#104217) üzenetére


vrob
aktív tag

Generációs változásokra írtam, ami ez emberi mértékben leginkább a méretek ekkora távon. Próbálj meg belebújni egy 1000 éves lovagi páncélba.
Nyilván minden hasonlat sántít, mondjuk én már csak reagáltam a sejtes témára.
De teljesen mind1, ha tényleg ebbe kötsz bele, akkor meg se próbáltad értelmezni a mondanivalót belőle.

(#104228) ityam válasza ityam (#104226) üzenetére


ityam
senior tag

aztakurva. 20K fölött ment el egy valszeg hibás volari v5:
[link]

(#104229) DarthSun válasza vrob (#104227) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Értelmeztem a mondanivalót, nem kötöttem bele lényegében, csak hasonlítgattam. Amúgyis az utolsó megállapítás, hogy megfér itt mindegyik verzió. Ennek ellenére mindíg az én irányzatom van kritizálva, ha más postol hasonlót, arra nincs negatívum, ill 1 kolléga esetén volt vita.
Végülis mindegy, az ilyen projektekről úgysem lehet lebeszélni.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#104230) DarthSun válasza ityam (#104228) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Néztem én is kíváncsiságból, jól kilőtt az ár.

Ráadásul itteni kolléga vitte, igaz hogy már régen járt erre - FinalCaleb - ő szerválta a Simmconnokat ide, pár embernek.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#104231) frescho válasza DarthSun (#104229) üzenetére


frescho
addikt

A tiéd kritizáljuk az enyéimet meg le se szarja senki. Ez már csak ilyen. A lényeg, hogy évezzük a játékot.

Valakit érdekel egy jó kis C= TED-es cucc?

A Volariért, ha működne teljesen érthető, hogy ad valaki ennyit. Egy döglöttért már furcsa. Még jó, hogy nem vagyunk ugyanolyanok, így talán meg lesz javítva/mentve.

https://frescho.hu

(#104232) DarthSun válasza frescho (#104231) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem az a gondom hogy nem voltam benne, így nem sok lövésem van a C/Amiga/8bit vonalhoz. Vannak néhányan azért akik értenek hozzá, ők követhetnék az írásaid.

A Volari ha csak kondik miatt nem működne, akkor könnyű javítani, ha már megfőtt a chip, azt már nemigen.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#104233) Yutani válasza ityam (#104226) üzenetére


Yutani
nagyúr

És még azt hittem, rajtam marad 11k-ért. :D

Frescho: TED mint a +4 lelke?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#104234) ityam válasza Yutani (#104233) üzenetére


ityam
senior tag

ezekszerint te sem láttad elsőre a sok púpos kondit?
A 10.5Ks ajánlatig én sem láttam. Utána tűnt fel csak.

(#104235) PMoon válasza frescho (#104231) üzenetére


PMoon
junior tag

Csak laikuskent kerdem, mi olyan kulonleges a Volari kartyaban?
Nem ismerem egyaltalan, ezert kerdem.
(A licitet valamennyire kovettem)

"... Ne ess pánikba! ... Mindig legyen nálad törölköző!"

(#104236) ityam válasza PMoon (#104235) üzenetére


ityam
senior tag

amiért én licitáltam. Szerintem azért különleges, mert egy ritkaság. Azon belül egy olyan ritkaság, hogy elkészült egy vállalat egy egyész termékpalettával(adott időben a versenyképesség az persze igen megkérdőjelezhető) alsótól a felső kategóriáig(névileg új szereplőként).Sajnos túl gyorsan elhaltak, de egy üde szívfolt a történelemben. Legalább megpróbálták. kevés kártyát adtak el. de ezeknek minden példánya egyicipici darabka töténelem.
másrészt kevés teszt készült róluk. nagyobb merítéses játéktesztek soha nem kerültek napvilágra. Engem pedig érdekel hogy noname játékokban hogy szerepelt (kifejezett optimalizáció feltehetőleges mellőzése nélkül)
úgymond ha ráfejlesztenek mi lehetett volna belőlük.(párhuzam intel arc. nem remekel de vannak villanásai. az új megkzelítések mint a volari engem érdekel mi lehetett volna belőlem amit több tesztből lehet sejteni mint ami megjelent anno)

[ Szerkesztve ]

(#104237) 3shae válasza PMoon (#104235) üzenetére


3shae
aktív tag

Igazából annyi hogy nagyágyúnak indult, ha jól emlékszem rögtön indulásnak két gpu-s vga-val jöttek ki. Ami tényleg nagyon szép volt, de a teljesítménye.. nem is beszélve a meghajtóprogramokról, amiket összedobtak a kártya mellé. Sok játék el sem indult a kártyával.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#104238) ityam válasza ityam (#104236) üzenetére


ityam
senior tag

de sok félregépelés. olvassátok jól

(#104239) envagyok válasza ityam (#104236) üzenetére


envagyok
veterán

De még a leggyorsabb dual gpu-s kártyájuk is gyenge volt akkoriban..
[link]

[ Szerkesztve ]

(#104240) frescho válasza DarthSun (#104232) üzenetére


frescho
addikt

Követik mind a 304-en :D De mivel úgyis hobbi és magamnak dokumentálgatom a dolgokat, ezért nem izgat. Ha látogatószámot akarnék, akkor megvan a recept hozzá, de nem akarok a balettban ugrálni. Ma kijátszottam magam, a fotelben pihen több, mint fél tucat gép és mindegyiket "kipróbáltam." mivel szabadnap lesz, ezért holnap is oda megyek :)

A Volari pontosan ez az amiért rizikós, mert nem tudod mi lehet a baja. Mondjuk most belenyúltam én is egy jó kis 286-tal, de már töröm a fejem, hogy hogyan lesz javítható.

Yutani: igen, de hívhatjuk 264-es szériának is. Egy jó kis magyar gyártású SD kártya adaptert próbálgattam. Csináltam róla egy kb. 3 perces unboxingot, majd megvágom ahogy jut rá idő. Most a hétvégi kiállításra tesztelgetem a gépeket, a fele már megvan :)

PMoon: Már leírták. Ritka és gyorsan kihalt. Ez éppen az a fajta ami a gyűjtők szemében pénzt ér. Egy MWave hangkártyával meg az ajtót ékelik ki.

https://frescho.hu

(#104241) DarthSun válasza frescho (#104240) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

304 egész jó régi témára. Már én sem akarok nagyon balettozni, akit érdekel úgy is jelzi valahogy, páran letöltötték azért az elborult imageket is, bár a madness Win98- ba vetett mágikus hitem megingott, az áttöltött imaget nem sikerült működésre bírnia a kollégának.

Én a modernizált Speart toltam, majd a memtérképre interpelláltam. USB boot, ROM ütközésekre. Állítólag a CTMouse is ROM foglalt címbe próbál töltődni->fagyás. Nálam nem jelentkezik.
Config: B450PRO/R3800X/Motherboard Voice/SB0060/Chinese RTL chip M2 Case/8GB+90GB FAT32 Partitions.

A képmentő is fent van, anélkül 600k+, mondjuk a maradék 32k UMB- t már gyanús hogy ROM foglalja, bár nemigen zavar, úgylátszik az LH kikerülte, valamint minden kedvenc cím ok, kivéve ahogy korábban írtam, a Tyrian, de az meg hasonló felállásban a VSBHDA- val lett jó, készítettem neki egy külön menüpontot.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#104242) envagyok válasza arn (#104221) üzenetére


envagyok
veterán

A Vogons fórumok a kompatibilitás alapján írják legjobbnak az 1.21-es fw-t.

(#104243) arn válasza envagyok (#104242) üzenetére


arn
félisten

Mivel? Az nem is gmidis.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104244) envagyok válasza arn (#104243) üzenetére


envagyok
veterán

Amit linkeltem thread, ott írták.
Pl a lélegzős hang a click helyett.
DOS játékokban.

(#104245) envagyok válasza envagyok (#104244) üzenetére


envagyok
veterán

Innentől írják többször is:
[link]

(#104246) arn válasza envagyok (#104245) üzenetére


arn
félisten

Nem is tudom hogy eltem enelkul :) eleve a jatekok nagy resze csak gmidit tamogat, vagy az nem szamit?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104247) arn


arn
félisten

azert csinaltam rola kepet, ha mar annyit dologoztam vele :) de megyek vissza a socket alapu gepekre, max kiemelek ott parat hasznossaga alapjan. ez igy ebben a formaban mar nem letezik - a tap es a huto nem korhu benne. 2001 nyara volt idoben becelozva, prexp idoszak, mint gyors win98 setup, a melegedese miatt bukott, igy annyira mar nem is hegyezgettem a fobb alkatreszeken tul. vissza a p3hoz 2000be.

AMD Athlon 1400C CPU
Spire Falconrock II CPU cooler
Abit KT7A (VIA KT133A) mainboard
Mosel Vitelic 256M PC133 SDRAM RAM
ASUS V8200 Deluxe 64M AGP (NVIDIA GeForce3) VGA
Creative Sound Blaster Live! (CT4620) sound card
Creative Sound Blaster Live! Digital I/O Card (CT4660) sound card
Gravis Ultrasound Plug & Play Pro 8.5M sound card
IBM Deskstar 34GXP DPTA-372730 27G ATA66 HDD
Plextor PX-W8432Ti 8x4x32x IDE CD-RW
Mitsumi D359M3 3 1⁄2" FDD
Yeong Yang case
Enermax EG365P-VE PSU

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104248) RollandCG válasza envagyok (#104211) üzenetére


RollandCG
csendes tag

#104211 envagyok

MT-32 Lista:

MT-32 Game Compatibility List
List of MT-32-compatible computer games

SC-55 Lista:

Comprehensive list of games with various CTF issues
(These will only play correctly on an original SC-55 with CTF support)
Games that use CTF for invalid variation tone bank change messages
(These will only play correctly on an original SC-55 with CTF support.)

Games that use variation tones
(Just for completion's sake, here are a handful of games that use actual variation tones in their soundtracks (non-exhaustive list))

Games that send invalid drum kit program change messages within 65-127 (ROM v1.xx) or 58-127 (ROM v2.xx) range

A fenti címeket az alábbi linken találjátok:
https://www.vogons.org/viewtopic.php?p=1092925#p1092925
https://github.com/dosbox-staging/dosbox-staging/issues/2390

Egy kis BUGFIX:
Sound Driver Enhancement Hacks - General MIDI

#104214 DarthSun
Valamikor én is úgy kezdtem mint te (SB Live kártya+mt-32 emuláció),de sajnos az az út nem járható.

#104215 envagyok
Roland CM-32l a listán van mert, a kedvenc játékom hangeffekttel csak azzal megy.

#104224 arn
Nekem az opl-ekkel csak az a gondom, hogy nem kompatibilisek 100% egymással.
pl. Wolfstein3D opl2-n és 3-on ugyan úgy szól, de a Gold Of the Aztecs az teljesen máshogy szól opl2-n vagy 3-on. Ezért van a gépbe mind a kettő :-)

(#104249) arn válasza RollandCG (#104248) üzenetére


arn
félisten

Ezt hogy erted? Opl2nek beallitva szol maskent? Mert amugy persze, az opl3 tobbet tud, meg szep, hogy mashogy szol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104250) envagyok válasza RollandCG (#104248) üzenetére


envagyok
veterán

Melyik a kedvenc játékod?

Az SC-55 listában melyik melyik verzióval jó?
A CTF az a v1.2x-el megy?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.