Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104101) vrob válasza DarthSun (#104092) üzenetére


vrob
aktív tag

4 megás PCI kártya az annyira nem ritka, nem? Kapásból ott vannak a Virge kártyák, nekem is van itthon.
Vagy nem tudom, annak idején legalábbis Dunát lehetett velük rekeszteni. Lehet lemaradtam, közben kidobálták mindet?
Plusz van egy Riva128-am is PCI ami 4 megás.

+Az átlátszó házhoz.
Nagy dilemma nekem, hogy milyen házat építsek.
Van pár mini PC belsőm, amikből akarok retro miniket építeni - még csak rendelgetem a kiegészítőket aliról, meg konfigolok - de nem tudom, hogy fém ház, vagy 3d nyomtatott vagy plexi vagy mi legyen ...
A plexi biztos jó ötlet ezekhez a sok 10 éves alkatrészekhez? Nem jobb ezeknek sötétben, egy zárt, nem áttetsző házban?

[ Szerkesztve ]

(#104102) Hosssszu válasza jokeph (#104091) üzenetére


Hosssszu
őstag

Lélekben én is. ;] :DDD

(#104103) DarthSun válasza vrob (#104101) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

4 megás PCI rengeteg van, de a lényeget Te is kihagytad, Trio- ból ritka, én eddig a fentebb fotózottról tudok csak, nemtom mennyi készülhetett belőle...valószínű nem sok.

Nemtom hogy a plexinek milyen egyéb hátrányai vannak. Törést, repedést már említették, gondolom kényesebb, jobban kell óvni mint egy sima házat.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#104104) PMoon válasza DarthSun (#104103) üzenetére


PMoon
junior tag

Es a gepbe kerult por is nagyon csunya, mikor megul a plexi feluleten.
Anno nekem is volt 1db ilyesmi hazam, de ovatlan baleset miatt elpattant a csavarozasnal az anyag es vegul kuka lett a vege.
Akkoriban macerasabb volt potolni a hibas darabot.

[ Szerkesztve ]

"... Ne ess pánikba! ... Mindig legyen nálad törölköző!"

(#104105) arn válasza vrob (#104101) üzenetére


arn
félisten

Kar, hogy ezek a bench hazak nagyon dragak, retrozasban tok jo lenne ugy osszerakosgatni mindig egy gepet. Meg hosszutavon tuti az alkatreszeknek se tenne jot. Pedig szeretem a funkcionalis alkatreszek latvanyat (ezt a bazari “gamer” karacsonyfat nem).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104106) fatpingvin válasza arn (#104105) üzenetére


fatpingvin
őstag

bármelyik gépháznak nekieshetsz fémfűrésszel :D vagy veszel egy nagy acéllemezt és a megfelelő helyeken csinálsz rá furatokat és menetet vágsz bele. egy ilyen open bench nem olyan nagyon nagy kunszt, egyszerűbb mint egy gépház szvsz.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#104107) arn válasza fatpingvin (#104106) üzenetére


arn
félisten

Ezzel en is tisztaban vagyok, de hol fog igy kinezni? Egy ikeas hokedlire szoktam az ideiglenes gepeket epiteni, az is ellatja a dolgat. Jah meg utana lapra szerelheted, zsenialis design.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104108) DarthSun válasza PMoon (#104104) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, biztosan gyakrabban kell portalanítani, hogy elfogadható kinézete maradjon.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#104109) vrob válasza DarthSun (#104103) üzenetére


vrob
aktív tag

Ritkának ritka konkrétan a Trio64V2 csippel kombinálva. Retroban nem nagyon találkoztam még vele, de ebben a kategóriában ez nem tudom mennyire növeli az értékét.

Nekem mondjuk pont ugyanannyit érne mint bármely egyéb gagyi, kommersz 4megás pci kártya. Egy fikarcnyival sem ér többet, de mondjuk én nem vagyok kereskedő.
Egy brand vagy egy a korának kiemelkedő kártyája inkább kellene.

(#104110) DarthSun válasza vrob (#104109) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elképzelhető, hogy egy gazdagabb gyűjtőnek sokat megérhet, mint pld egy ritka bélyeg.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#104111) vrob válasza DarthSun (#104110) üzenetére


vrob
aktív tag

Erről a kártyáról minden eszembe jut, csak egy ritka, különleges, féltve őrzött bélyeg nem, amit mikroszkóppal lehetne nézegetni a szépsége, a színei és egyéb fantasztikus megjelenése végett :)

(#104112) DarthSun válasza vrob (#104111) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Eltérőek az értékrendek. Az emberek döntő többségének már maga a retró is értéktelen, azt csak kidobandó e-hulladéknak tartják, egy szűkebb réteg pedig drágán megvesz ritkaságokat.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#104113) gban válasza vrob (#104111) üzenetére


gban
Közösségépítő

Teljesen megértem és elfogadom amit mondasz.
Próbáld meg te is elfogadni hogy valakinek a ritkaság-faktora érdekes lehet, rácsodálkozhat hogy sose látott ilyet.
Nem maga a kártya szép, nem a színei vagy a megjelenése, hanem a ritkasága érdekes.
Ugyanúgy minthogy tökmindegy lenne nekem ha látnék egy földönkívülit hogy hogy néz ki - sose láttam még
olyat, lehetne tőlem ronda, haszontalan, nem érdekelne, csak az hogy láthatom.

Postázást nem vállalok.

(#104114) arn


arn
félisten

Mongy retrozasban neha osszekeverik, hogy vmi azert ritka, mert a maga koraban ertekes db volt, es keveset adtak el belole, vagy azert mert a kutyanak nem kellett. Mikori gyartasi datumu? Nem vmi kesoi db?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104115) vrob válasza gban (#104113) üzenetére


vrob
aktív tag

Az én véleményem is csak egy az ezer közül, ezt osztottam meg. Jeleztem: szerintem, részemről, stb...

Egy noname S3 Trio64 nálam - jelenleg - egy darab kő, tőlem aztán akármennyi memória is lehet rajta.
Valaki meg majd észreveszi benne az értéket, és fizet érte egy valag pénzt ... lehet én leszek az majd egyszer. Idővel, ki tudja, maga a 4mb pci mivolta már különleges lehet.

Én kíváncsi lennék rá, ki mit mond rá, most mennyit ér egy ilyen.

(#104116) gban válasza vrob (#104115) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az értéke megint egy másik dolog. Az nem csak attól függ ugye hogy milyen ritka (és ismétlem, mi erre csodálkoztunk rá, nem arra hogy mennyit érhet), hanem hogy keresett cucc-e valakiknél.
Sokkal több voodoo van, mégis simán érhetnek azok többet mert azt sokan keresik.
Talán senki se látott még dínó-kakit, de nem is érdekel senkit, így ha nálam lenne az egyetlen belőle, lehet akkor se érne semmit, nincs is ezzel baj.

arn: chip 9837, ram 9905

Postázást nem vállalok.

(#104117) arn válasza gban (#104116) üzenetére


arn
félisten

Akkor meg is kaptad a valaszt, miert van rajta 4m. Forrasztott? Nem gondoltam volna, hogy vki 99ben meg ebben latott fantaziat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104118) arn


arn
félisten

Vki beteg volt :DDD slotket.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104119) frescho


frescho
addikt

Mai dögrovás:

286-os alaplap szerint a hiba oka:

KB controller error

Igen, az is megdöglött, de a táp a ludas. Ki tudja még mit vitt magával a 6.5V, de ez javíthatatlan. A mikrokontroller amivel a billentyűzet menne megsült a benne lévő program kiolvashatatlan. RIP...

https://frescho.hu

(#104120) vrob


vrob
aktív tag

Érdekes oldal, nem semmi grafikus kártya gyűjteménye van emberünknek.
Nem is tudtam hogy léteztek ilyenek.
Voodoo 5 5500 PCI verzió
S3 968 8MB PCI
S3 Trio64 VLB verzió
ISA buszos S3 2MB meg 4MB kártyák
Savage4 PCI verzió
...

(#104121) KROK640 válasza gban (#104088) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor ebben egyetértünk :)

Tbiliszi nagyon szép és olcsó hely, imádtam :) Mindenkinek javasoltam volna az orosz ukrán konfliktus előtt, aki unja a Horvát tengerpartot. Remek említés :)
Régen volt egy 412-es Moszkvicsom, még anno 2005-ben. Helyén kellett kezelni, mai napig létezik szlovákiában, de már bőven pajtalelet kategória (ha még megvan).
Majdnem lett egy Volga M24em 2007 tavaszán, mindössze 20 ezer ft-ért egy Ukrántól a nyíregyházi piacon. Olyan hangosan csámcsogott a rozsda az autó maradékán, hogy az ár egyértelmű volt, Viszont fekete volt és kombi, mai napig sajnálom, hogy végül otthagytam. :(

És most a komoly, de OFFot félretéve, DE NEM FÉLRE ÉRTVE, akkor mi is volt a téma?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104122) frescho válasza KROK640 (#104121) üzenetére


frescho
addikt

99-ben majdnem vettem egy fekete CX kombit. Eredetileg temetőben teljesített szolgálatot. Jó ötletnek tűnt, de senki nem pártolta sajnos. Mára az is OT lehetne.

https://frescho.hu

(#104123) arn válasza vrob (#104120) üzenetére


arn
félisten

A 968okra az akkori korra jellemzo ratuzheto modul volt, ez volt az utolso highend s3 - vgaban lassabb, mint a dramos 864/68, de vesaban gyorsabb.

A trio azert ritka, mert nagyon a vlb korszak vegen jott, van vlbs trio32 is. Tul vannak hypeolva, de a kepminoseguk vacak. A 94/95ben megjelent chipeknek altalaban van pci es vlb verzioja, hasonlo aron mentek - aztan a vlb kartyak nyakja vagy 2x akkora volt :DDD

Az s3 911/924/928 szinten highend kartyak voltak - beloluk volt draga workstation kartya. A 928at meg raktak az egyik legelso pcios kartyara is, eleg sok korabeli buszt megelt - valszeg o lehet az, amin tobb ram volt, es sokfele busszal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104124) vrob válasza arn (#104123) üzenetére


vrob
aktív tag

Igen, S3-928. 1993-as, VESA 1.2, 170 Mhzes DAC
[link] De ez a másik se rossz.
ISA buszon keresztül full screen video (interpolációval?)1994-ben Win3.1 alatt. Nem rossz :) Nem tudom milyen gépekbe szánhatták. Talán korai 486-okba amik még csak ISA-sak voltak, vagy 386 is elboldogulhatott vele?

(#104125) arn válasza vrob (#104124) üzenetére


arn
félisten

Az elso highend dx2-66ok meg isa meg eisa buszon jottek 92 vegen, 93ban terjedt a vlb.
Sot a pentiumok is eisa buszosak voltak 93 kozepen, a vlbs implementaciok benak voltak, a pci meg nem letezett (kb 93 decembereben jottek az elso fecskek).

Szoval lehetett isa/eisa/vlb/pci buszra kartyakat gyartani - zavaros egy idoszak volt busz szempontjabol. Es egyikre se lehetett mondani, hogy nem egy tamogatott busz volt.

Ezekbol a kartyakbol nem lehet tul sok, nem hiszem hogy 500-1000 dollar korul sokan vettek ilyesmit.
Es mekkora poen lehetett hogy egy ev mulva kb semmit sem ert, mert pcios 964ek voltak a piacon, de az also kategorias cuccok is lehet gyorsabbak voltak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104126) Pikari válasza vrob (#104124) üzenetére


Pikari
addikt

A 486-nak csak a legvége volt PCI, de az már az az időszak, amikor a 486 belépőszint volt a Pentiumok alatt, gyakran 586-nak marketingelve (cyrix vagy amd procival), 100 mhz körül, vagy afölött.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#104127) arn válasza Pikari (#104126) üzenetére


arn
félisten

Brand gepekbe mar a kezdetektol raktak, amit irsz mar csak akkor volt, amikor a pci valt tucatta.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104128) KROK640 válasza frescho (#104122) üzenetére


KROK640
veterán

CX? Melyik márka?
Pedig az ilyen teemtői autók elég jók tudnak lenni, és szerintem ha vigyázol rá, ma simán OT.
Ismerek egy csajt egyébként, aki majdnem napira egy Cadillac halottassal jár. :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104129) KROK640 válasza Pikari (#104126) üzenetére


KROK640
veterán

Jaja, az simán megvan nekem is, hogy 586-osnak emlegetik a korai Pentiumokat, sőt én még akkoriban hallottam 686-ról is :D
És igen, gyakorlatilag a Pentium, AMD és Cyrix CPU-k között senki sem tett különbséget.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104130) arn válasza KROK640 (#104129) üzenetére


arn
félisten

Azert nem veletlenul ment a pentium p5 es a ppro p6 kodnev alatt :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104131) frescho válasza KROK640 (#104128) üzenetére


frescho
addikt

Ezt képzeld el feketében. Hátul bő hellyel a koposónak, B oszloptól hátrafelé fekete csipkefüggönnyel.

Feltételeztem, hogy a CX-ből egyértelmű, hogy Citroen. Dízel AX-hoz volt szerencsém rövid időre. Nagyon nem ment, de nem is fogyasztott. mivel nem volt értelme taposni, ezért nem nyomtam, így 3-4 liter között elballagott. De annyi életkedv volt abban az autóban, mint egy triász kori fosszíliában.

https://frescho.hu

(#104132) zotyesz66 válasza KROK640 (#104128) üzenetére


zotyesz66
őstag

CX az Citroen. És az még igazi volt, nem egy átcímkézett Peugeot, bár már akkor is együtt volt a két cég. Mindig imádtam a Citroeneket, gyerekkorom óta, de most már érdektelenek.

(#104133) envagyok


envagyok
veterán

Kezdődik megint :C
[kép]

(#104134) FoxiestFox válasza frescho (#104131) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egy ilyet egy vagyon visszahozni az életbe, nem? Üzemben tartani is.
Nekem is tetszenek amúgy, bár sosem ültem ilyenben, kíváncsi lennék a rugózására.

(#104135) vrob válasza KROK640 (#104129) üzenetére


vrob
aktív tag

686 prototípus
Mindig szerettem ezt a filmet. Tutira hatást gyakorolt rám tudat alatt, miért is szeretem annyira a 6x86 processzorokat :D

Most is építem a régi gépet. Szegény már vannak kontakthibái, a cache modult nem is lehet teljesen bedugni, kicsit ki kell húzni hogy tutira érintkezzen. Procit nemtom hányszor cseréltem, mostam át, igazgattam a foglalatban hogy jó legyen (bedugós LIF foglalat)
Most éppen egy Pentium MMX van benne, tökéletes, gyors, Quake megy mint állat ...
de basszus ...
ez mégsem egy 686-os. :)
Feltétlenül ki kell majd szednem. Egy 6x86L de inkább egy 6x86MX-et tervezek helyette ... amelyik kibírja a 3,3 Voltot, mert csak az van.
Mondjuk ha a Pentium MMX bírja, akkor ennek is ki kell (nyilván kisebb frekin mint a gyári)

A foglalat miatt a lábakat is tökéletesre kell majd kifésülnöm. Pár procit már elég csúnya állapotból is sikerült visszahoznom.
Youtubeon néztem, hogy valaki képes leforrasztani, meg új lábat berakni ... ahogy nézem a retro árakat, egyre csábítóbb a "javítsuk inkább meg" hozzáállás bármilyen állapotban is van valami :)

+
90-es években volt nálam egy lemezen terjesztett magyar "újság", nem tudom mi volt a címe, de akkor egy új megközelítés volt, ami végül nem nagyon terjedt el. Emlékszem abban írtak 786-osról is, legalábbis megemlítették, hogy az mennyire gyors lesz majd :D

[ Szerkesztve ]

(#104136) Hosssszu válasza vrob (#104135) üzenetére


Hosssszu
őstag

Itt vannak Diskmag-ok "digitalizálva", hátha a sok közül valamelyikben megtalálod.

(#104137) Pikari válasza KROK640 (#104129) üzenetére


Pikari
addikt

Jók voltak a cyrix és az amd 5x86 chipjei is (486 foglalatba). Otthoni pc-ket, és könyvtárakat is felupdateltek ilyenekre, telerakták őket rammal, vinyóval, és pöpec kis windows98 pc-k lettek belőlük webet böngészni, mpeget nézni, mp3makat hallgatni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#104138) KROK640 válasza frescho (#104131) üzenetére


KROK640
veterán

Én is Citroennek gondoltam, de biztos ami biztos :D
Amúgy remek munkás autó is lehetne ezekből, vagy műhelykocsi.

AX az ilyen városi kis autónak van tervezve, egyik barátnőméknek volt a családi kocsi, találóan guruló esernyőnek hívták.

De a CX nálam lehet Corsair táp is :D

#104132 zotyesz66 :
Én is szeretem a Citrokat, a legérdekesebb francia autómárka. A DS-eseket mai napig csodálom, BX-et gyerek korom óta akarok, a Cactus egyediségét imádom, XM-et szintén nagyon hajtanék, de még a C3-asok is tetszenek.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104139) KROK640 válasza FoxiestFox (#104134) üzenetére


KROK640
veterán

A hidropneumatikus rugózás... Én anno egy 1972-es DS-el próbáltam ki, de aztán volt benne részem BXben is. Kicsit - nem tudom ültél-e már lowriderben - a lowriderhez tudnám hasonlítani, de azért másabb.

A legrégebbi Citroen amiben ültem, az egy Traction Avant volt.

Az bajom amúgy a DS-el, hogy amennyiért manapság mennek a szebbek, annyiért már a vágyálom amerikai autóim egy része is elérhető, úgyhogy kb az 5-6ik helyen lenen a listában.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104140) KROK640 válasza Pikari (#104137) üzenetére


KROK640
veterán

Akkoriban mikor a Win98 menő rendszer volt engem a PC-ken csakis a játék, vagy a képszerkesztés érdekelt, és a Cyrix akkoriban nem arról volt híres, hogy bármelyikben is remekelt volna. Sőt a K6-2 K6-3 miatt az AMD is leírta magát, írtam már a topic hasábjain, hogy osztálytársam egy ilyen 450-es CPU-t még ráfizetéssel is elcserélt volna a 366-os Celeronomra, ami gyanússá tette a dolgot, majd amikor megnéztem, hogy hogy megy a gépe, akkor rájöttem, hogy miért. Utána meg a melegedés miatt volt rossz híre az AMD-nek, igazából az Athlon XP megjelenéséig kerültem az AMD-t. A Cyrix meg pláne az a kategória volt amivel nem foglalkoztam. Egyszer megnéztem egy C3-as VIA CPU-t, az 566-os Celeron alapórajelen is körebehugyozta, és az utóbbi még húzható volt 850-ig, a C3-as meg egy MHZ-et se.

#104135 vrob :
nekem a 686 kimaradt, mert akkoriban még C64-es arc voltasm, persze iskolában, itt-ott néha leültem egy-egy 2-3-486os mellé, 686-ra nem emlékszem, jobban a PC-s világgal meg Pentium 1 időkben kezdtem foglalkozni.
A 786 is érdekes lehetett, tudnak néha ilyeneket írni az újságok, egyszer a GameStar egyik számában olvastam a 2000-es évek legeslegelején, hogy akkor majd jön a Tejas meg a Nehalem, előbbi 5-10GHZ utóbbi 10+ GHZ-en, meg hogy 2005-re 10GHZ-es lesz egy átlag otthoni PC. Hát még most sem tartunk ott :D (Pedig az elektrotech tanárom 2002-ben kijelentette az egyik órán, hogy egy átlag otthoni PC 10GHZ-es :D )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104141) vrob válasza Hosssszu (#104136) üzenetére


vrob
aktív tag

lemaradt a link.
Az a baj, hogy az évre sem emlékszem, de nyilván a Pentium megjelenése körül kellett lennie amikor még a név nem volt biztos.

#104140 KROK640
Megvannak még a papír alapú újságaim az egész 90-es évekre.
Néha találomra kihúzok egyet a pakkból. Azokban is akkora mondások vannak, jó ezeket elővenni :)

[ Szerkesztve ]

(#104142) arn válasza vrob (#104141) üzenetére


arn
félisten

Magyarorszagon a diskmagok olyan 95 korul mentek nagyon pcn, de persze elotte is voltak. Vhol a net gyilkolta le.

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104143) KROK640 válasza vrob (#104141) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem is van párszáz, főleg 1997-2003 közöttiek. Gamestar mind, PC World (nagyon sok), sok Computerpanorama, pár Chip, de van jó pár PCX és PC ZED is. Meg még van egy aminek nem jut eszembe a címe.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104144) vrob válasza arn (#104142) üzenetére


vrob
aktív tag

Igen, és ez el is bizonytalanít.
egy biztos, hogy azt kb. 30 éve olvastam utoljára :)

Kicsit később, egy másik tuti adatbázis "tényállásokról", a régi terminal.hu fóruma volt. Az is igazán szórakoztató volt annó.

Köszönöm a linket!
... OMG ... van pár

[ Szerkesztve ]

(#104145) arn válasza vrob (#104144) üzenetére


arn
félisten

Terrornews volt akkoriban a legnepszerubb, meg en is irtam bele hwes cikkeket :DDD vlbs kartya tuningrol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104146) frescho válasza FoxiestFox (#104134) üzenetére


frescho
addikt

Ma már biztos, de akkor mélyponton volt az áruk. Furcsa jószágok, az emlékeim szerint leginkább egy tankerhajó kecsességét társították egy repülőszőnyeggel. (Vicces, de most is egy ilyen dreagnought-om van, csak sokkal kevesebb egyediséggel.) Az úthibákat nagyon jól kisimította, de a kormányon, féken nem igazán volt visszajelzés az útról. Ja igen, a fék egy szelep a nagynyomású körben, ennek köszönhetően nem érezni a fék nyomáspontját, kb. mintha egy szivacslabda lenne a fék. Belül is extravagáns volt, egy küllős kormány, és szinte mindent a bajuszkapcsolókról lehetett irányítani. Az rémlik, hogy ahogy nyomtad, húztad, tekerted a baloldalit dudált, villogott és felkapcsolta a lámpát.

Akkor még tényleg volt minden márkának, autónak arculata, hangulata és jellegzetessége. Ma a számítógépek nagyjából egyforma ázottszappan formát hoznak ki mindegyikre és patikamérlegen mérik, hogy mit rakjanak be. Az Alfa is csicsaFiat lett, a PSA fefalta az Opelt...

arn: Ahh terrornews... A 6x86-ot hogy lehúzták :D

KROK640: Egy XM. Igen, nézegettem, már gondolkoztam, hogy veszek valami elmegy darabot 2 év vizsgával, vagy egy nyárra 2-300k-ért. Ha megáll a bontós pénzt levonom és ennyi. Bukta, de egy dolgot lehúzhatok a listáról :D

Pikari: AMD 5x86-ok voltak a kor Celeronjai. Mindig volt ilyen. Amikor mentek a 486-ok eleje, akkor a 386DX40 és DLC40-ek voltak a még megfelelő belépő szint. Aztán a Cyrix 6x86. Az AMD + Cyrix jól tolta, hiányoznak a piacról. :( A redhilles ajánlók 90%-val egyetértek, az 5x86-ot ők is szerették, ha jól emlékszek.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#104147) frescho válasza frescho (#104146) üzenetére


frescho
addikt

Meg is kerestem a redhill releváns oldalát.

In some ways, the 5x86-133 reminds us of the greatest AMD chip of all time, the 386DX-40, because the 5x86-133 was the last and the best of all the 486s, just as the DX-40 was the last and greatest of the 386s. As with the 386DX-40, the technology was mature and 133s were incredibly reliable. We kept on selling them new long after most dealers had moved on to faster, more expensive and less bulletproof parts.

https://frescho.hu

(#104148) KROK640 válasza frescho (#104146) üzenetére


KROK640
veterán

Azt néztem, hogy az XM-eknek nincs durva ára, a kínálat teteje is fele, a klasszikus DS-nél a nemindul, nincs motor/váltó, nincs papír, rozsdaboglya (ezek tetszőleges kombinációja) kategóriának.
Ami szép, az sajnos annyiba van, amennyiből már sokkal vágyottabb amerikaiakból is válogathatok. De ha lenne mondjuk 50 Millám csak kocsira, akkor egy klasszikus (faceliftes) DS is reppenne :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104149) FoxiestFox válasza frescho (#104146) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha kapcsolók, akkor Isuzu Piazza, nekem az az egyik álomautóm, tudom, nem szokványos. :)) Sajnos kevés esélyem van rá.

(#104150) frescho válasza KROK640 (#104148) üzenetére


frescho
addikt

Ha lenne 50 millám, akkor első körben nem autóra költeném. Ha már autóra lenne, akkor vennék egy szép GTV6-ot és esetleg restomoddoltatnám.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.