Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 16:44:28

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) Jakuu válasza zsolioka (#49078) üzenetére


Jakuu
őstag

Ja csak az az erdekes, hogy Covidra hivatkoznak, mikozben a husvet kornyeken beerkezett csomagok allnak a NPKK-n es az ujabbak meg hamarabb atfutnak ott. Ugy tunik az ujabb csomagokra nincs emberhiany, csak a husvet korul beerkezett az unnep kozelsege miatt, magas ivbol lesz..t kuldemenyeknel szamit a Covid.

(#49102) V/ válasza Jakuu (#49101) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem egy sem áll ott, mind jött tovább max 9 napon belül.

(#49103) azbest válasza Jakuu (#49101) üzenetére


azbest
félisten

az új kupactól nem férnek hozzá a régi kupachoz :D nem sorrendiség van, hanem ahogy sikerül hozzáférni

(#49104) V/ válasza azbest (#49103) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy még Kínában vagy valami tranzit országban is dekkolhat. Némelyik logisztikai cég eléggé rugalmasan kezeli az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#49105) storm4


storm4
aktív tag

Sziasztok!

Követem a napokban folyó beszélgetéseket ,hogy az "U"-s küldemények (csomagok) milyen kálváriát járnak be.
Április 6.-án jelezte a posta nyomonkövetője egy UH... BE-s küldemény érkezését és a mai napon kézbesítették számomra.
A küldemény nem fért volna a postaládába (hungarocell dobozban üvegfólia telefonhoz), a leveles postás hozta és nem ez volt az első ilyen küldemény.
Mi felénk, vidék (Ózd-Farkaslyuk) eddig minden küldeményemet a leveles postás hozta házhoz.

Van egy UW... CN-es küldeményem is, ami április 7.-ei érkezést jelez.
Kíváncsi vagyok ezt mikor kapom meg és ez sem fér bele a ládába.
Ha gondoljátok jelzem ezt is, ha megkapom...

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#49106) Digitalpimp válasza azbest (#49103) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

UH...BE 6-án érkezett az országba, ma kaptam meg. 14-én érkezett RE...CN-tszintén ma. Viszont 13-án érkezett LZ...CN és RV...CN még mindig ott dekkol, nem is változik a bejegyzése sehol. Fene se érti ezt.... :F

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#49107) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Régen jobb volt....nem volt tracking és nem kellett ízgulnunk....megjött amikor megjött ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49108) FerNandor


FerNandor
őstag

Juhuu, az élettelen küldeményem életre kelt az NPKK-ban:DD LT656287663NL

Amúgy igen, Zsolt, ez így van. Sokszor a tudatlanság áldás. Ha nem lehetne nyomkövetni, nem is problémáznánk a magyar postán :) megjönne, amikor megjön és jónapot.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#49109) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok az Aliexpresses vásárlásban (egyszer vettem valamit). Most több terméket akarok venni, ugyanattól az eladótól. A probléma az, hogy külön számolja fel a szállítási költséget. Tehát nem úgy, mint egy normális webáruházban. Van valami ötletetek miért van ez így és miként lehetne megoldani?

(#49110) V/ válasza kw3v865 (#49109) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden termék külön hirdetés és különböző szállítással. Írsz az eladónak hogy szeretnél összevont szállítással vásárolni, megadod hogy melyeket. Ha beleegyezik akkor majd átállítja a szállítási költséget. Az elöbb volt már róla szó

[ Szerkesztve ]

(#49111) kw3v865 válasza V/ (#49110) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi. Kicsit fapados megoldás, de remélhetőleg együttműködő lesz az eladó.

(#49112) KutyiHU válasza Jester01 (#49063) üzenetére


KutyiHU
tag

itt nézz rá: https://www.cne.com/English/

(#49113) szeksziboj válasza V/ (#49093) üzenetére


szeksziboj
tag

RE..9szám..CN a formátuma.
Igen, negyedév kóválygás soknak tűnik még ha így is jön: :DDD

Az Ali-ra bíztam mit ítélnek. Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#49114) V/ válasza szeksziboj (#49113) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudok rá mit mondani mert nem tudok ránézni. De nem igazán világos az elvesztése.

(#49115) xy.zsolt válasza KutyiHU (#49112) üzenetére


xy.zsolt
őstag

sz@r ez az oldal....mindenre azt írja, hogy ismeretlen...a kínai tracking-esre is.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49116) Jester01 válasza KutyiHU (#49112) üzenetére


Jester01
veterán

Köszi. Ma meghozta a DPD futár. Eddig mondjuk küldtek előre SMS-t meg lehetett követni az autót, most csak akkor telefonált amikor már itt volt a ház előtt.

xy.zsolt: az enyémet mutatja.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#49117) xy.zsolt válasza Jester01 (#49116) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Akkor sorry :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49118) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
ez mennyire valós adat lehet UH124041325BE Szállítás A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben 2021.04.04. | 23:02 Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
nem könyvelt küldemény és benne van a Posta adatbázisában
ninja szerint
Tétel terjesztési szakaszban 2021. április 4. 10:41 bpost
Érkezés a feldolgozó központba 2021. április 4. 10:41 4PX Express

(#49119) V/ válasza lacoka55 (#49118) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyiszor írtuk már nincs benne változás. Nincs jelentősége, akár igaz akár nem, mert ettől a bejegyzéstől számolva 2-20 nap mire kézhez kapod, ha nem tűnik el. Lényegében nem releváns adat.

(#49120) cof


cof
veterán

Tegnapi csomagnál megjelent ez a bejegyzés:

16 Ápr 2021
10:24
The item is available at the pickup point
Magyarország
CAINIAO
16 Ápr 2021
10:24
Item arrival at collection point for pick-up
HU8101
UNIVERSAL POSTAL UNION
16 Ápr 2021
10:24
The item is available at the pickup point POSTNL - NETHERLANDS POST

Érdekes, hogy a magyar posta adabázisba nem viszik fel az adatot, hogy postán átvehető, talán nem merik mert sumákolás van ebben az LT...NL témában. De még mindig jobb mint a delivered, ha mégis eltűnne és az eladóval kellene egyeztetni.

A posta app-ban egyébként még mindig háznál kézbesítést ír ezekre a Prime levelekre.

RE...CN még mindig sehol...

08 Ápr 2021
14:14
A küldemény feldolgozása folyamatban
Székesfehérvári Logisztikai Üzem
HUNGARIAN POST

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#49121) #14264320 válasza lacoka55 (#49118) üzenetére


#14264320
törölt tag

Mi a kérdés lényege? Az ha már a kicserélőben van akkor már feldolgozták a beérkezést. Ennyit könyvel csak a magyar posta. (se többet se kevesebbet) A többi szállító (mivel ez már nem az ő területe) azt írja hogy részükről leszállítva, azt lehet holnap kézhez is kapod. LEHET!!! Elméletileg ez is előfordulhatna. De az átlag az 1-2 hét még innen. Ha az új divatnak hódol a postád, akkor kapsz majd SMS hogy mehetsz érte. Hála égnek nekem még a túlméretesít is kihozzák.(Ugye aki jóban van a postással :P)

[ Szerkesztve ]

(#49122) internetezoo


internetezoo
senior tag

Lett vámhivatal online előadása 21-én 10:00-12:00 között az Áfa/vám változásról. Hátha valami számokat ki tudunk venni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49123) V/ válasza internetezoo (#49122) üzenetére


V/
Topikgazda

Mégis mit tudnál előszedni tőlük? Náluk 21 % van.
A magyar posta eljárási költségéhez mi közük van? A magyar HÉA, áfa törvényhez mi közük van? A magyar vámszabályozáshoz és a magyar NAV-VÁM működéséhez mi közük van?
Tényleg nem értelek, mit nem tudsz ami most bármit is befolyásolna?
A jogszabály elolvasható, érvényes csak a hatálybalépésére, a július 1-re kell várni.
27 % áfa 150 EUR összegig, afelett pedig a vám is bejön. Megszűnik a 10 EUR áfa elengedési határ.
A Magyar Posta június 15-ig közli a díját és működni fog rendesen az on-line felületük ami most még teszt jellegű, de beküldhető azon is a szükséges információ a vámeljárásukhoz.
Ha hozzáférhető lesz mindenkinek a jelenlegi is működő on-line vámolási felület akkor a NAV-VÁM is közli.
Nem kell ezen agyalni most, később megtudsz minden számot.

[ Szerkesztve ]

(#49124) internetezoo válasza V/ (#49123) üzenetére


internetezoo
senior tag

A sávos díjra például, hogy hasonlóak lesznek (belgium pl.) vagy mindenhol úgy ahogy annyit gondoltak díjnak.

[ Szerkesztve ]

(#49125) Jakuu válasza V/ (#49123) üzenetére


Jakuu
őstag

Azert en nem bannam, ha a covid es a jelenlegi helyzet es felgyulemlett csomagok miatt elhuzodna es ev vegeig nem kerulne bevezetesre. De szerintem ez csak hiu abrand.

(#49126) V/ válasza Jakuu (#49125) üzenetére


V/
Topikgazda

Már fél év halasztása volt ezen ok és azért mert nem minden országban készültek fel rá. Eredetileg 2021 január 1 volt a kezdete.
Az hogy mi van a Magyar Postával nem ide tartozik, a szituáció adott, majd átszervezik hozzá a munkafolyamatot.

(#49127) V/ válasza internetezoo (#49124) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért lenne hasonló? Gondold már végig. nálunk forint van ott EUR, ott mennyi az átlag kereset és nálunk mennyi, ott milyen a Posta helyzete a gazdaságban és nálunk milyen.
Ha az áfa, az árak, a keresetek országonként eltérőek, ha a posták díjai országonként eltérő, ha a vámeljárás technikai módja országonként eltérő mi lenne közös?

(#49128) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Hogy tudom azt beállítani, hogy egy szállítási költségért küldje az eladó a 3 terméket.
Írtam neki már. Csak ez nem megy. [kép]

Itt tartok. [kép] [kép]

(#49129) V/ válasza gyulazsolti (#49128) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az alábbi, bár nem jutottál odáig hogy fizetőeszközt kéne választanod, fizetni kéne a Buy()-al, mert ha nincs pénz a kártyán akkor fog működni, de ha ezen a kártyán nem tudsz ilyet:
Másik lehetőség a PayPal fizetés választása, de azt nem végigvinni, nem belépni.
Ha válaszolt csak akkor csináld meg, egyébként probléma lesz belőle. És lehet hogy a kupon nem lesz használható, ha az eladó ad költséget.
Azt a keretben Ft-ot hogy varázsolod elő?

[ Szerkesztve ]

(#49130) gyulazsolti válasza V/ (#49129) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nem tudok, Takarékszövetkezetes.
PayPal meg nincs.
Akkor ez számomra nem opció.

(#49131) headhunter


headhunter
addikt

Mennyire elterjedt, hogy a Kínában feladott csomagok eredetei követési számai helyett, Üzbegisztánban új követési számot kapnak?

(#49132) V/ válasza headhunter (#49131) üzenetére


V/
Topikgazda

Igencsak. Az Üzbég postának kevesebbet kell fizetni a Magyar Posta felé, mint a Kínai Postának, így olcsóbbítják a szállítást.

[ Szerkesztve ]

(#49133) V/ válasza gyulazsolti (#49130) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont az a lényeg hogy válaszd a PayPal fizetést, mert akkor nem tudod kifizetni és átkerül fizetendő tétel állapotba és akkor tudja az eladó átállítani.

(#49134) gyulazsolti válasza V/ (#49133) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szerkesztettél közben.

"Azt a keretben Ft-ot hogy varázsolod elő?"
Van ez a bővítmény. [kép] [link]
Ha nincs PayPal kártyám, akkor is válasszam azt?

[ Szerkesztve ]

(#49135) V/ válasza gyulazsolti (#49134) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a lényeg hogy ne tudd kifizetni elsőre, csak azután ha az eladó átírta a szállítási költséget. Ugye vállalta?

(#49136) gyulazsolti válasza V/ (#49135) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Még most írtam neki. Alszik. :)
Nemsokára felkelnek, és meglátjuk.

(#49137) veze válasza gyulazsolti (#49134) üzenetére


veze
őstag

ha nincs paypal , akkor válaszd a bankkártyás fizetést és következőképpen csináld:
kártyaszámot megadod pontosan
a kártyára írt nevet szándékosan elirod tévesre
a bankkártya lejárati idejét rosszul írd be
a kódot szintén rosszul ird be
és katt a fizetésre.
mivel a kártya adatai mind hibásan lett megadva, ezért elutasításra kerül. viszont ott lesz a fizetendő tételek között.
Fontos hogy NE legyen elmentett bankkártyád , mert akkor azonnal fizet azzal
Én amíg nem volt paypal lehetőség, így csináltam,
de lehet ragozni tovább is a dolgot, pl nincs fedezet a megadott kártyán, akkor is ugyanez van..

[ Szerkesztve ]

(#49138) V/ válasza veze (#49137) üzenetére


V/
Topikgazda

Legtöbbünknek el van mentve a kártya adata, de egy másik kártya adataival lehet csinálni, a név nem számít. Aki virtuális kártyát használ arra meg jó amit javasoltam, ne legyen rajta pénz.

[ Szerkesztve ]

(#49139) #14264320


#14264320
törölt tag

:D Mondtam én hogy visszament az eladónak. Írtam neki, hogy nézzen már rá. Most válaszolt hogy rákérdezett, s azt jelezték neki vissza, hogy visszament mert fent akadt a security check-en. :D Bakter! Mit rendeltem? Csak nem rakéta indítót? :D
Kérdezte hogy refound, vagy resend. Én resend mellett voksolnék. Hátha a 6 spéci köszörűkő mégsem került fel a tiltó listára :D

[ Szerkesztve ]

(#49140) Darko


Darko
senior tag

A héten vámra került két 14-15e Ft körüli csomagom is, de elengedték fizetés nélkül, további költségek nélkül már át is vettem. Valami alapján mérlegelnek, vagy mi alapján döntik el, hogy egy csomagra rádobják az áfát vagy sem?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#49141) V/ válasza Darko (#49140) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy honnan küldték. De ha direkt Kínából akkor szerencséd volt, már beszéltünk róla sok a csomag kevés az ember és nem tüzetesen vizsgálják, arról nem is beszélve ha az átvilágíton valami gagyi dolognak nézték.

(#49142) Feri 59


Feri 59
csendes tag

Sziasztok!
Rendeltem egy kamerát ami a nyomkövetés szerint Feucht-ban (DHL) van és az látszik, hogy az áru kissé megsérült ezért ujracsomagolták.
Mi a teendő ilyenkor bontáskor video? Még soha nem jártam igy
köszönöm ha válaszoltok

(#49143) Jakuu válasza V/ (#49141) üzenetére


Jakuu
őstag

Vagy kisebb erteket irtak ra, ami jellemzo.

(#49144) bl4ze válasza Feri 59 (#49142) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, mindenképp videó a bontásról + a csomag sérüléseit is lefotózni, videózni bontás előtt.
Az sem baj ha előre írsz róla az eladónak, csatolva a már elérhető tracking bejegyzést, hogy tudjon róla.

.:. bl4ze .:.

(#49145) Feri 59 válasza bl4ze (#49144) üzenetére


Feri 59
csendes tag

Köszönöm, küldtem üzenetet az eladónak, képernyőkép mellékelve, biztos ami biztos

[ Szerkesztve ]

(#49146) V/ válasza Jakuu (#49143) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a ráírt érték amivel foglalkoznak 2004 óta, pont ez az egyik okuk volt hogy hamis információk vannak ráírva és ezért is van az a szabály az érték igazolás alapján történő vámolásra. ez az első opció a jogszabályban, az utolsó az ha nincs igazolás, hogy az EU-n belüli érték alapján kerül becslésre, de nem a ráírt érték alapján.

(#49147) Jakuu válasza V/ (#49146) üzenetére


Jakuu
őstag

Ja ha eltudnak donteni minek mi az erteke, csakhogy nem tudjak, ket hasonlo napszemuveg kozott is lehet 20 euronyi kulonbseg, es ha az elado rairja a jellemzoen alacsonyabb erteku osszeget, a financ csak nezni fog ki a fejebol.

(#49148) V/ válasza Jakuu (#49147) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont azt írom hogy nem a ráírt értéket, hanem azt amit kifizetett a vveő veszik figyelemebe. a becslés amit írtam az a 6. módszer vámérték megállapításának. A becsléses módszer kerülendő a vevő rsétzéről mert ott mindig a felső értékhez közelítenek ha több ár lenne.

(#49149) Flashget válasza Flashget (#48970) üzenetére


Flashget
félisten

Levelezgetnék a litokala office storéval, hogy mondja már meg mi van ezzel a márciusi rendelésemmel, de mindig sablont tol válaszul. Most kaptam először ilyet. :)

Please wait, we will arrange a human customer service to serve you.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#49150) cs.david94 válasza lacoka55 (#49118) üzenetére


cs.david94
tag

Nekem ugyan úgy belga postás, 2021.04.05. | 00:21 érkezett csomag van még mindig a kicserélőben. vagy valahol az országban. Valószínű egy konténerben érkeztek, csak a tied hamarabb kiesett a konténerből. Szerintem egyszerre kapjuk meg, ha megkapjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.