Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) Tsebacsi válasza danih (#8050) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mástól vásárolt liszensz alapján dolgoznak, és ki tudja, hogy milyen minőséggel. Én akkor se vennék olyat, ha nem lenne más :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8052) danih válasza Tsebacsi (#8051) üzenetére


danih
addikt

Na ez a gondom, hogy ki tudja milyen, nincs visszajelzés a topikban, csak a te álláspontod. Neten megnézve a véleményeket annyira nem tűnik borzasztónak, persze vannak hátrányai.

(#8053) WolfheartGR válasza danih (#8052) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ozone tulajok topikja.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8054) Tsebacsi válasza WolfheartGR (#8053) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát csak 2 oldalt olvastam vissza de minden harmadik hsz valami hibával kezdődött, nyamnyam ;]
Erről beszéltem, természetesen nincs tökéletes gyártó, az én első Creative Rage-em is hibás volt, de gariban cserélték is, azóta boldogok vagyunk. Viszont ez az ózon, ez még belélegzésre sem jó, nemhogy játékra ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8055) danih


danih
addikt

Köszi mindkettőtöknek :))

(#8056) n.gab


n.gab
aktív tag

Sziasztok!

Újabb kérdésem lenne!
Valakinek vélemény erről a fülesről razer tiamat 2.2. Igazából játékra kéne.
Vagy esetleg hasonló árban lenne jobb is szerintetek?

Előre is köszönöm! :R

(#8057) Tsebacsi válasza n.gab (#8056) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennyiért már van választék bőven. A tiamat 2.2 jó, erős basszusokkal, 2+2 hangszórós, de jack-es!! Szóval Xonar/Audigy ajánlott alá. Illetve Roccat Kave, ami real 5.1, olcsóbban, de szintén kell alá hangkártya. Vagy usb-s fülesből Corsair Vengeance 1500.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8058) n.gab válasza Tsebacsi (#8057) üzenetére


n.gab
aktív tag

Köszönöm!
Asus xonar DS OPA2604 műveleti erősítővel jó lenne mindegyikhez?
Árba nem jönne ki rosszul. Elég jókat olvastam róla. Szerinted valóban így van?

(#8059) danih válasza Tsebacsi (#8057) üzenetére


danih
addikt

De jó ez a Roccat Kave, több jackes, nem is tudtam hogy van ilyen... Van ennek esetleg valamivel olcsóbb alternatívája (5.1-es hangari mellé, 4 jackes)?

[ Szerkesztve ]

(#8060) n.gab válasza Tsebacsi (#8057) üzenetére


n.gab
aktív tag

Még egy kérdés. Jack-es vagy usb-s a jobb szerinted?

(#8061) danih válasza danih (#8059) üzenetére


danih
addikt

Visszaolvastam, látom 20k alatt ilyen nem is létezik, marad a Creative megoldása.

(#8062) Tsebacsi válasza n.gab (#8060) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Attól függ mire akarod használni és min. A jackesek ugye csak hangkártyával működnek kiválóan, egyéb eszközbe nem érdemes őket dugni, mert vagy nem fog működni, vagy csalódás lesz a hangja. Ugyanez igaz a zenére is. Ha nem 5.1-et hallgatsz róla, több esetben kevésbé lesz jó, mint egy sima stereo. Ezek tényleg 5.1 zenére/filmre/játékra lettek kitalálva. Minimális hátrány lehet még, hogy ezek a fülesek egy kicsit nehezebbek.

Az usb ugye virtual, nem real 5.1, ez nem annyira számottevő, de persze érzékelhető különbség. Viszont ezeket az eszközöket bármilyen usb-s PC-n, Laptopon lehet használni, ugyanúgy fog szólni, és zenére talán alkalmasabbak.

Azt válaszd, ami az igényeidhez a legjobban alkalmazkodik.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8063) n.gab válasza Tsebacsi (#8062) üzenetére


n.gab
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R :R :R

(#8064) danih


danih
addikt

Körbenéztem a nagyobb budapesti számtech üzleteknél, se HS800, se TT shock nincs semelyiknél készleten, szép.

(#8065) skatebab válasza danih (#8064) üzenetére


skatebab
tag

creative hs-800? ipon-nál van

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8066) Tsebacsi válasza danih (#8064) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Te most szórakozol velem? :DDD Boltok

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8067) danih válasza Tsebacsi (#8066) üzenetére


danih
addikt

Ezek mind olyanok, hogy megrendeled, oszt menj be érte mikor beérkezik :)
Én reális készletre gondoltam, holnap a városban leszek, gondoltam beugrom valahova venni egyet, hát nem :)

(#8068) Lokids válasza neutron22 (#8041) üzenetére


Lokids
addikt

NA működik a mikrofon is. :)
Nem tudom mitől. Lehet alapból kellett volna neki egy restart. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#8069) Tsebacsi válasza danih (#8067) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ehhez jobb, ha hozzászoksz, a mai világban szinte senki sem tart készleten semmit, ezt adta nekünk egy részről a gazdasági vállság. Örülni persze nem örülünk, de tenni se lehet sokat ellene :(((

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8070) danih válasza Tsebacsi (#8069) üzenetére


danih
addikt

Hát igen sajnos. Ipon lesz, úgy látszik esti rendelés holnap délután befut hozzájuk. Már csak el kell döntetem HS800 vagy TT Shock. Előbbiről azt írják sokáig szorít (utálom ezt az érzést), utóbbit pedig csomó helyen lehúzzák, nem is értem.

(#8071) Otrodon


Otrodon
csendes tag

Sziasztok!

Úgy két hónapja vettem egy TT Shock One 5.1-es Gamer Fejhallgatót és van vele egy kis probléma.
Madárcsicsergéshez hasonló hangot add ki a mikrofonja (erre a barátaim figyeltek fel, mikor TS3-on beszéltünk, és mikor Fraps-szel felvettem egy rövidebb anyagot én is felfigyeltem erre).

Minden segítséget örömmel várok a hiba megoldása terén (vagy egyáltalán mi is okozza ezt) és ezeket előre is köszönöm.

(#8072) Tsebacsi válasza Otrodon (#8071) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nemtudom, valószínű gerjed valamitől. Ilyenkor a bevett séma a driver le, fel. Ha még mindig csinálja, akkor másik gépen próba, ha ott is, akkor gariztatás.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8073) danih


danih
addikt

Megvettem a Creative HS800-at. Hallgattam egy kis zenét illetve toltam pár kör BF3-at, és nagyon meg vagyok vele elégedve, ezért az árért szerintem jól szól, persze Xonarhoz van kötve, nem alaplapihoz.

(#8074) Tsebacsi válasza danih (#8073) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szívem repes, mikor ilyen jó dolgokat hallok! :C :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8075) danih válasza Tsebacsi (#8074) üzenetére


danih
addikt

Én köszönöm az ajánlást :R
Ráírtam legjobb multis cimbimre, elmesélve, mit vettem, erre lecseszett hogy nem őt kérdeztem, mert ő is ezt ajánlotta volna :)

[ Szerkesztve ]

(#8076) skatebab válasza Tsebacsi (#8074) üzenetére


skatebab
tag

hali nos én meg megvettem az Alpha-t és jó nagyon! a miki is jó ts-en hallanak rendesen,ill. a voice fx az hatalmas benne :D
köszi szépen az ajánlást remélem sok ideig szolgál majd!

Üdv

Tibi

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8077) Tsebacsi válasza skatebab (#8076) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Örülök, hogy rendben működik, maradjon így a lehető legtovább! :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8078) haypro


haypro
senior tag

Srácok, a segítségeteket kérném.
Egy SteelSeries Siberia v2 jobban szól mint egy Creative Tactic3D Sigma?
Ha igen, mennyivel? Megéria a Siberia v2 a plusz ráfordítást?
Viszont a jackes Siberia nem tud 7.1-et Realtek 898 HD 7.1 alaplapi hangkártyával, csak valami drágább dedikálttal?
Mindkét fejesről jöhetne vélemény is. A SteelSeries jó utcai, telefonnal (Xperia P) való használatra is?
Esetleg a Genius Cavimanus HS-G700V-ról tudtok valamit mondani? Hol van ez a fejes az előbbikhez képest? Kevés infó van a neten, de eddig csak nagyon jókat olvastam róla.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#8079) Tsebacsi válasza haypro (#8078) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

A Siberia v2 jó név, alátett hangkártyával (Xonar, stb.) a jackes kimondottan jó is lehet. Nekem szerencsém nem volt hozzá, de nem véletlen lett akkora név, amekkora, mégha árban kicsit túlzó is. Szerintem alaplapival nem fog térhangzást adni.

A Sigma még nem egyenrangú ellenfél, bár szerintem (és sokak szerint is) jól szól ő is, és már minőségibb darab, mint az Alpha, mégis olcsóbb a Siberiánál. És egyszerre usb-s és jack-es is, telefonról pont ugyanúgy használható, mint a Siberia, de ugye csak fülhallgatóként, a microfon jack-jét nem lehet dugni sehova egyiknél sem. Erre a Rage képes, annak van kombinált jack-e. Az ellenállásuk nagyrészt 32 ohm, szóval a telefon bírja.

A cavimanus, háát Genius, ettől még persze lehet jó, de mivel kevés hír van róla, azt mutatja, nem annyira elterjedt. De viszont csak usb-s szóval telefon bukó.

Az a baj, eléggé tág az árrés, ár/értékben szerintem a Sigma a nyerő, vagy pedig kis ráfordítással (+hangkártya) a Siberia. A genius csak akkor, ha nagyon tetszik, és olcsón akarsz venni füles. Hogy meddig bírja, passz. Lehet hogy sokáig...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8080) neutron22 válasza haypro (#8078) üzenetére


neutron22
tag

Szia

1. Talán egy picivel ,de nagy különbséget nem vettem észre. Térhangzásban nekem a Sigma jobban tetszett, de gondolom ez játékfüggő is.

2. Szerintem annyival nem jobb, hogy ennyivel többet fizess rá.

3. Ha USB s mind1 milyen hangkártyád van kivéve ha lecsatlakoztatható.

4. Lehet használni a mobillal is ,de nem lesz olyan jó.

5. Genius fülest szerintem ne!!! Véleményt nem biztos hogy azok írnak akiknek millió fülesük volt már.

Remélem segítettem :R

(#8081) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Fejhallgatót szeretnék vásárolni a közeljövőben, és szeretném ha képes lenne térhatású hangot kiadni magából. Nem nagyon lesz játékra használva (szinte csak MMORPG-kkel játszok, sose FPS), egyedül a filmnézésre lenne kihasználva a térhatás. Mikrofon szükséges Skype/TS miatt.
Az iránt érdeklődnék, hogy ezeket a szempontokat figyelembe véve melyik típusú fejes lenne nekem a megfelelő?
Például a Corsair Vengeance 1500 nekem nagyon tetszik, csak hát ugye az Virtual 7.1. Filmezésnél mennyire észrevehető a real 5.1 / virtual 7.1 közötti különbség?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8082) Tsebacsi válasza LógaGéza (#8081) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Nem számottevő, de vannak akik hallják/érzik a különbséget. A Vengeance jó választás. A real ugye Roccat Kave-tól indul, plusz egy Xonar/Audigy/stb. Itt tényleg csak az számít, hogy neked melyik a szimpatikusabb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8083) Hubba12 válasza Tsebacsi (#8082) üzenetére


Hubba12
senior tag

Meg jött a sigma:) Ennyire jó cuccot még sosem vettem nagyon köszönöm:) A BF3 Egy új élmény lett vele:) Nagyon szépen köszönöm az ajánlást:) Én is csak ajánlani tudom:) És kinézetre is tetszik:) :C :R Nagyon jó vétel volt! :K

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#8084) glspeter1


glspeter1
őstag

Sziasztok!

Fejhallgatót szeretnék venni a következő szempontok szerint (laptophoz lenne):

- játékra & zenére kellene (film-re ritkán lenne használva, erre inkább a laptop hangszóróját használnám)
- Jó hangzása legyen és a mélyet se hanyagolja
- 10-15ezer körül

Ezen szempontok alapján tudnátok ajánlani valamit ? :B

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#8085) Tsebacsi válasza glspeter1 (#8084) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!
Fentebb említett Creative Sigma! ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8086) glspeter1 válasza Tsebacsi (#8085) üzenetére


glspeter1
őstag

Köszönöm! :R

Külsőre igen megnyerő, bár a mikrofon elég gagyi hatást kelt. De ez legyen a legnagyobb problémája. :K

[ Szerkesztve ]

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#8087) Tsebacsi válasza glspeter1 (#8086) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A 7ezer Ft-al drágább Rage-en is ugyan ilyen van. Nincs vele semmi gond :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8088) Lmh


Lmh
őstag

Najó, aki magasztalta ezt a szutyok Creative Sigmát, mondja el mit csináljak hogy ne panaszkodjon mindenki a halk mikrofonomra!

Előre is köszönöm!

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#8089) neutron22 válasza Lmh (#8088) üzenetére


neutron22
tag

Én magasztalom, mert jó és eddig mindenkinek tetszett. Milyen programmal használod a mikit skype,ts3,ventri? Nincs lehúzva véletlenül bármelyik szabályzón? Nincs esetleg másik eszköz amin van mikrofon? A jack ek rendesen csatlakoznak? a miki jack is rendesen be van dugva?

(#8090) LógaGéza válasza Tsebacsi (#8082) üzenetére


LógaGéza
addikt

Csak az lenne az igazi, ha kitudnám próbálni nekem melyik fekszik a legjobban. Bár lehet a keretbe most nem férne bele egy Xonar, alaplapival meg nem sérteném meg a fejest...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8091) Tsebacsi válasza LógaGéza (#8090) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bedughatod az alaplapidba, 8 csatornás realtek van benne, tudja kezelni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8092) LógaGéza válasza Tsebacsi (#8091) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azt tudom, hogy kezelné, csak a minőségében nem lennék biztos... Kitudja mennyi háttérzaj jönne ki az alaplapból erősebb járatás közben.
A másik, meg hogy elég távol van a használati helytől a gép (monitorhoz pl 3m-es HDMI kell), ennyi jack hosszabbító meg kitudja mennyi zajt szed össze

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8093) Tsebacsi válasza LógaGéza (#8092) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Miért van ilyen messze? :( Ez így elég csücskös.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8094) LógaGéza válasza Tsebacsi (#8093) üzenetére


LógaGéza
addikt

Egy kis íróasztalunk van, amin 2 monitornak, és 2 klaviatúrának el kell férnie, az asztal jobb oldalán van a 2 gép, én a bal oldalán ülök egy ágyon, az asztal olyan 2 és fél méter széles - így tudtuk csak megoldani a kényelmes elhelyezést, amikor összeköltöztünk asszonypajtással.

Esetleg frankón árnyékolt jack hosszabítóval meg lehetne oldani... Nincs olyan real 5.1 fejes, ami mondjuk USB-s? Ha cserélek monitort, azon úgy is lesz USB aljzat - vagy USB-s hosszabító olcsóbb :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8095) Zoli133 válasza LógaGéza (#8094) üzenetére


Zoli133
őstag

Halkan jegyezném meg, hogy tapasztalataim alapján az USB kábel jobban tud zajosodni nem megfeleő környezetben mint az analóg kábelek.

Bővebben: USB-s hangkártyát használok és mivel a gép hátuljába van kötve, ha rosszul áll a kábel/rossz aljzatba dugtam akkor az bizony konstans zajos. Különösen érzékeny szokott lenni a melette elmenő gamepad kábelére.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#8096) Tsebacsi válasza LógaGéza (#8094) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A real lényege pont az, hogy külön hangszórók külön jack-kábellel, mint a nagy házimozik. Én még nem hallottam real usb-ről, mert a 2 dolog kb. üti egymást.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8097) neutron22 válasza Zoli133 (#8095) üzenetére


neutron22
tag

Ezzel maximálisan egyetértek :K

(#8098) neutron22


neutron22
tag

(#8096) Tsebacsi A real lényege valóban az, de van real 5.1 ami USB -s lásd Ozone Strato Evo vagy Tritton AX720 real 5.1(ami furi mert USB és jack is lehet egy átalakítóval)

(#8094) LógaGéza Ha több pont 1 kellene és mozira, filmekre akkor a real 5.1 vagy 7.1 -eket ajánlom és lehetőleg jack kimenettel, mert szerintem filmeknél nem annyira érvényesül a virtuális térhangzás.

Sry a két hsz.- ért, de megnyomtam a szerkesztést, de mégis azt mondta a végén hogy idő túllépés

(#8099) Tsebacsi válasza neutron22 (#8098) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A 720 kicsit kilóg a sorból, mert az elsődlegesen konzol, és van egy akkora központi egysége, mint egy kisebb laptop :P

A strato evo meg vicces, kb. a Zalman 5.1-ét másolja le usb-re, a szokott ozone áron és minőségben. Én félnék megvenni, kb. 6 éves konstrukcióról van szó alsó hangon.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8100) Lmh válasza neutron22 (#8089) üzenetére


Lmh
őstag

Tudtommal minden maxon van és igen, minden jól be van dugva.
1. probléma: már egyszer kérdeztem, de nem válaszolt rá senki, hogy baromi zavaró, hogy ha kiveszem muteból a távírányítóm a mikrofont, akkor egy ideid baromi halk vagyok, szinte hallhatatlan. (TS3)
2. probléma: CS:GO ingame voice chat. panaszkodnak, hogy baromi halk vagyok. Ingame nem lehet hangerőt állítani tudtommal - javítsatok ki ha tévedek - szóval csak a külső beállításokban bízhatok, amik elvileg mind maxon vannak.
3. probléma: nemár, hogy ahhoz, hogy elég hangosan halljanak, a mikrofonnak kb hozzá kell érnie a számhoz, mert ha 2-3 centivel odébb van a számtól, akkor már **art sem hallanak belőlem.

És ezek csak a mikrofont érintő idegesítő dolgok az überállat Creativ Sigmával kapcsolatban.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.