Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) Flashget válasza Tsebacsi (#8850) üzenetére


Flashget
félisten

És TS-en jól hallanak? :) mert ha igen akkor javították a rage-ben az alpha hibát minek adnának ki javítást. :)

Realme GT Master Edition

(#8852) Tsebacsi válasza Flashget (#8851) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem használok TS-t :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8853) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Holnap hozza a futár nekem is a rage-t, már annyira kíváncsi vagyok hogy mit produkál.
Rage tulajok: Van esetleg valami fontosabb teendőm beálítások szempontjából? Vagy esetleg driver-t ne a lemezéröl tegyem fel. Beállításokban mit érdemes be ill. ki kapcsolni. Ilyesmikre gondondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#8854) Braveheart22


Braveheart22
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy olyan fülest ami jó pc-hez, de főként ps3-ra gamehez, és filmnézésre (film nézés nem ps3-ról lenne lejátszva, nem tudom mennyit számít ez) . Lehetőleg vezeték nélküli és tartós darab legyen. 50 ezer forintig + - .
Előre is köszönöm!

(#8855) Tgabor96


Tgabor96
csendes tag

Sziasztok headsetet szeretnél venni,főleg gamelésre. A fő lényeg az,hogy én ne halljak zavaró körülményeket pl: család, TV és akikhez beszélek azok se hallják nagyon....Azt se tudom ez egyáltalán kivitelezhető-e max ár az 20k legyen többet nem szeretnék rá költeni,de persze ha....Beépített hangkártya van MSIZ77a-G43 alaplapon.Lehetőleg vezetékes legyen és hosszú.Nem kell,hogy csicsás legyen. Mivel ez lesz az első headsetem és még zenét sem halhatok ezért teljesen tanácstalan vagyok. ÉS lehetőleg au ip.on ban meg lehessen vásárolni

[ Szerkesztve ]

Tgabor96

(#8856) Flashget


Flashget
félisten

legalább olvasnátok el az összefoglalót 1.hsz!

Realme GT Master Edition

(#8857) Braveheart22


Braveheart22
csendes tag

elolvastam, már az elején és nem lettem okosabb

(#8858) Tgabor96


Tgabor96
csendes tag

Nemtudom,hogy mire gondolsz mert visszaolvasva a kommentemet 1-2 helyesírási hibán kívül nincs vele gond szerintem.Tartalmazza a szükséges infókat.Azt tudom,hogy nincs benne hogy 5.1,vagy 7.1 de fogalmam sincs, hogy mit jelent.Az legyen amelyik jobb és ennyi, vagy ami belefér a keretbe.

De ha kifejtenéd,hogy mi hiányzik akkor leírom.

jó egy hiány találtam....USB-s legyen lehetőleg
+1 Circumaural vagy supraaural?
Melyik a kényelmesebb,ti mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

Tgabor96

(#8859) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok! Nekem van egy Steelseries Siberia V2 fejhallgatóm kép és nagyon rövid a jack kábel (Ez csak OEM-nél van így?). Counter Strike Global Offensivehez használom így fontos a nagyon jó hangminőség, szóval ha én ezt egy occó kinai jack hosszabbítóval hosszabbítom meg, akkor az ronthat-e a hangminőségen?

(#8860) d1abLo válasza Bonkheads (#8859) üzenetére


d1abLo
senior tag

alapból kéne kapjál hozzá +2 méter steelseries hosszabbítót, de manapság már egy aranyozott jobb fajta se olyan drága, és inkább azt használd

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#8861) d1abLo válasza Braveheart22 (#8854) üzenetére


d1abLo
senior tag

konzolra: steelseries siberia cross platform, h széria xs-es fülesei, razer chimaera, meg a tritton, meg madcatz cuccok is jók konzolra

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#8862) d1abLo válasza Tgabor96 (#8858) üzenetére


d1abLo
senior tag

kényelem szempontjából circumura, mert az a fül körül helyezkedik el, a superaural meg a fülön ül. A srácok a creative rage-t ajánlják. Én a steelseriest szeretem. Azt írtad hogy nem nagyon hallgatsz zenét, ezért a H szériában nézz körül, bár nemtudom hogy az újak mennyire kaphatok már nállunk.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#8863) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, nagyon egyszerű a kérdésem, tönkrement a Sennheiser HD201-es fejhallgatóm és helyette keresek valami mást 10000Ft alatt. Megnéztem a tájékoztatót, onnan a Thermaltake tetszett, és ha nem kapok jobb ötletet akkor megveszem azt.

Ami még kérdés, hogy van egy álló mikrofonom így nem is biztos hogy nekem feltétlen mikrofonos fejhallgató kéne, lehet elég lenne egy sima is, mint ami eddig volt. Vélemények? üdv

Az Ozone Rage-ről mik a vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#8864) DjDanee87 válasza Bonkheads (#8859) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nekem alapból járt hozzá hosszabbító, alapból rá volt dugva mikor jött a dobozban.

(#8865) d1abLo válasza Jim-Y (#8863) üzenetére


d1abLo
senior tag

Ozone határeset

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#8866) Jim-Y válasza d1abLo (#8865) üzenetére


Jim-Y
veterán

És a TT? TT azért tetszik jobban mert 3m-es a kábele, az Ozone meg azért mert olcsóbb (valamelyest) :)

(#8867) Tsebacsi válasza Jim-Y (#8866) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

1000x inkább TT mint ozone...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8868) Faresz1989


Faresz1989
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.:)
Nemrégiben, talán 1-1,5 hónapja vásároltam egy Thermaltake Sock One (5.1, USB) fejhallgatót.

Az a problémám lenne vele, hogy furcsa zajt produkál, véletlenszerűen, nem folyamatosan. Ezt a zajt nem tudom mihez hasonlítani, olyasmi, mintha telefonhívásnál a másik fél telefonjába szél fújna.
Arra már rájöttem azon kívül hogy véletlenszerűen jelentkezik, hogy ha csökkentem/növelem a hangerőt, ennek a zajnak a hangereje nem változik. Tehát ha lenémítom a fejhallgatót akkor is hallom.
Illetve akkor is előjön ez a zaj, ha épp nem ez az eszköz az elsődleges, hanem például a hangfalak.

Próbáltam ki-be kapcsolni a mikrofont, hátha az okozza, de nem szűnt meg a hiba. Újratelepítettem/töröltem a fejhallgató illesztőprogramját (a gyártó honlapjáról letöltve), de az sem segített, nem volt változás. Kipróbáltam másik számítógépen is, ott is előjött a hiba (a gyári driver nem lett feltelepítve arra a gépre, a Windows automatikusan talált hozzá drivert).

Nincs ötletem, hogy mi okozhatja a hibát, de erős a gyanúm hogy az eszköz hibás. A probléma ezzel a jelenséggel az, hogy teljesen véletlenszerű. Van hogy 8 óra használat után tapasztalom 1 percig, van hogy a gép indítása után rögtön és egész nap hallom ezt a rohadt idegesítő zajt. Az is előfordul hogy 1-2 napig nem tapasztalom.
A zaj a fejhallgatóban pedig az én fülem szerint mintha inkább a bal, mint a jobb oldalról jönne.

Van valakinek ötlete, hogy nálam van-e a gond, vagy az eszközben?

(#8869) Tsebacsi válasza RoMix85 (#8853) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nincs sok dolgod, én a helyedben a honlapról leszedném a legfrissebb drivert (anélkül úgy sem megy USB-n) és kész, a hangszínt és egyebeket már magadnak kell belőni.
Ha esetleg szeretnéd, be lehet járatni, bár ehhez én nem értek.

(#8854) Braveheart22: Szia! Ezt: X-Tatic Air

(#8855) Tgabor96: Szia: Creative Rage vagy TT shock One.

(#8868) Faresz1989: Ha másik gépben is csinálja, valószínű az usb-jével lesz valami, illetve a hangkártyájával. Mivel másfél hónapos, küld vissza gariban. Ennyi, szenvedni minek vele?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8870) kaszaf válasza Faresz1989 (#8868) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Mivel 2 gépen is előjött ugyan az a hiba szerintem cseréltesd le, hibás az eszköz szerintem.

(#8871) Bonkheads válasza d1abLo (#8860) üzenetére


Bonkheads
tag

De, nekem OEM verzió van...:(

De, még mindig nem kaptam választ a kérdésemre :U #8859

[ Szerkesztve ]

(#8872) Tsebacsi válasza Bonkheads (#8871) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

És EZ mi volt? Egy bordal?? :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8873) Braveheart22


Braveheart22
csendes tag

Azt hiszem megtaláltam a fülesemet, bár nem vagyok egy nagy hozzá értő....
Tudna esetleg mondani valaki valamit erről?
http://www.turtlebeach.com/product-detail/ps3-headsets/ear-force-px5/51

Ez kényelem szempontjából milyen? fülön ülő,vagy a fül körül ülő?

(#8874) Tsebacsi válasza Braveheart22 (#8873) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fül körül, csak a sokkal kisebb karimájúak fekvősek, pl ez: Sony

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8875) Bonkheads válasza Tsebacsi (#8872) üzenetére


Bonkheads
tag

Én, úgy értem, hogy arra kérdésemre, hogy ronthatja-e a minőséget az occó változat, és az aranyozott végű?

(#8876) Tsebacsi válasza Bonkheads (#8875) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jaj mondatértelmezés látom nem megy. Leírták, hogy inkább aranyozott végű, ne noname kábelt használj, ha nem akarsz számottevő minőségromlást. De ez egyértelmű, akármiről beszélünk, tv, lan, optika, stb.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8877) paranoidart


paranoidart
csendes tag

Sziasztok. Vezetéknélküli fejhallgatót szeretnék venni. Jó lenne, ha lenne rajta mikrofon és az se hátrány ha zárt. Tudtok ilyet ajánlani? Az olcsóbb és drágább darabok is érdekelnek, mert még nem döntöttem el mennyit szánnék rá, de 30 ezernél többet biztosan nem.

(#8878) Jim74 válasza paranoidart (#8877) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!
Nekem fentebb ezt a kettőt ajánlották:
- Corsair Vengeance 2000
- Sharkoon X-tatic Air

(#8879) Djsaba


Djsaba
senior tag

Sziasztok!
Feltettem a kérdésem a Nagy Fejhallgatós topicban, de nem kaptam még választ, és akkor bukkantam rá erre a topicra... :D Feltenném nektek is a kérdést:

15-20 ezres rétegben milyen fejest lehet találni mostanában? Igaz minél olcsóbban,skót vagyok ebben a témában :D
Eddig Siberia v1, és V2-m volt,
De most meghalt a bal hangszóró benne, vagy a vezeték valahogy, és csak néha szól, szóval kellene hamarosan valami helyette, mert lassan elhiszem hogy félig süket vagyok :D
Zenehallgatás, játék, filmnézésre lenne a füles, de természetesen nem annyira zenére, mint egy Dj füles vagy hasonló.
Vezetékes.
Circumaural.
Zárt nyitott kérdésben: Így kikötések amit el szeretnék kerülni, legfőképp a kényelmetlen füleseket, a rondákat se skubizom, az olyat se amiről tudni lehet hogy belerohad a fülem. Több órát használom naponta szóval ezek szempontok.
Mikrofon térről nem tudok, nem annyira fontos, mert általában azt mondják hogy amin mikrofon is van, azok szarabb minőségűek mind 2 téren.
Pc-hez kéne.

(#8880) Tsebacsi válasza Jim74 (#8878) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pontosan, ez a kettő ajánlott.

(#8879) Djsaba: Szia!

Az, hogy ők ott mit mondanak, itt nem ér kb. semmit. Nekik másra kell, mást jelent a füles mint nekünk. Ők még az egérfingot is kihallják a stúdiófelvételből...

Naszóval kellene még infó, de elöljáróban annyit, hogy a gamer fülesek 90%-a zárt, nem nyitott, a kényelem meg szubjektív dolog, általában a szövet jobban szellőzik, kevesebbet zár, picit gyengébbek a mélyek emiatt.

Nem írtad, hogy van-e hangkártyád (dedikált!), illetve hogy usb-s vagy jack-es, real vagy virtual térhangzást szeretnél. Bár ebben az árban csak virtual usb-s van. (ettől még nem rossz).

Ha javasolni akarok, akkor jackes: Asus echelon
USB: Plantronics Gamecom 780, Creative Rage, Thermaltake Shock One.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8881) Jim74 válasza Tsebacsi (#8880) üzenetére


Jim74
nagyúr

A Corsair valóban annyival jobb, mint amennyivel többe kerül?
Mondjuk Corsairt most nem találok sehol :F De lehet, hogy én vagyok a vakegér :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8882) Tsebacsi válasza Jim74 (#8881) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát egyértelműen minőségibb cucc, mint a Sharkoon, de az meg német gyártó. Én a Corsairt venném.

Jön belőle az új verzió, kicsit más lesz a neve ha jól emlékszem, azért. Igen, Vengeance 2100 lesz! Fülesek

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8883) Jim74 válasza Tsebacsi (#8882) üzenetére


Jim74
nagyúr

Forma 1-ezéshez is kell a Corsair? :DDD

(#8884) Tsebacsi válasza Jim74 (#8883) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nemértem a kérdést?!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8885) Jim74 válasza Tsebacsi (#8884) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát, hogy ott nincs annyira szerepe a 7.1-nek.

Jajj, nagyon jól néz ki a Corsair és biztosan jó is, de annyira rohadt drága az Xtatic-hez képest :F

Karácsonyra úgysem tud nejem mit venni nekem, majd rábeszélem erre :DDD.

(#8886) Tsebacsi válasza Jim74 (#8885) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát én nem vennék autós játékhoz ilyet :D FPS-re való, esetleg wow de még ott se mondanám annyira fontosnak.

És igen, a karácsony most egy jó ok (meg a "Szeretlek, vedd meg nekem" is :P )

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8887) Jim74 válasza Tsebacsi (#8886) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor az X-tatic elvileg elegendő lehet nekem, ugye? (Nem nagyon FPS-ezek, online pláne nem).

Vagy van olcsóbb alternatíva esetleg?

Nagyon fontos, hogy a vezetéknélküli működés ne okozzon késleltetést a hangban, mert manual váltóval megyek és ha késik a hang a képhez képest, akkor képtelenség normálisan váltani...

(#8888) panelninja


panelninja
csendes tag

Hello!

En a tactic3d wrath-ot neztem ki. A tactic3d szeriaban van kulonbseg a meretekben (parnazas nagysaga, fulnek kihagyott hely, ilyesmi)? Szoval pl a rage ugyanakkor,mint a wrath? Mennyire takarja ez el a fulet, mennyire er hozza pl a fejhallgato belsejehez a ful? Nekem eleg hamar kenyelmetlenne valik 1 fejhallgato,ha a fulemet picit is nyomja. Tactic tulajdonosok megoszthatnak ezzel kapcsolatos tapasztalataikat. Koszi! :)

(#8889) Tsebacsi válasza Jim74 (#8887) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Olcsóbb alternatíva nem nagyon van, illetve hang és anyagminőségben nagyok a visszalépések. Hogy késleltetés lesz-e? Remélem nem, illetve nemhiszem.

(#8888) panelninja:

Szia!

Szerintem nincs különbség, a hely elegendő, nekem nem nyomja a fülemet (Rage-em van). Mivel circumaural, teljesen takarja a fület.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8890) Jim74 válasza Tsebacsi (#8889) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igazából egy olcsó bluetooth headsetet próbáltam anno (valami Arctic P301 talán :F ) és ott olyan csúszás volt a kép és a hang között, hogy csak na.... Az azóta is a fiókban porosodik....

Visszatérve a kérdésre. Ha nem FPS-ezek, akkor elég az X-tatic? Vagy van más feature, tulajdonságont, stb. ,a mi miatt a Corsair jobb választás?
Hosszútávra vásárolnék valamit, mert ez nem pálya, amit most csinálok, hogy félévente veszek valamit, ami mégsem váltja be a hozzá fűzött reményeket :DDD

(#8891) Tsebacsi válasza Jim74 (#8890) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ne gondold azt, hogy a Corsair egy csúcs a Sharkoon meg nem, mindkettő jó füles, a Sharkoonnal sem leszel semmilyen hátrányban, nyugodtan megveheted!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8892) Jim74 válasza Tsebacsi (#8891) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#8893) Jim74 válasza Tsebacsi (#8891) üzenetére


Jim74
nagyúr

Még egy kérdés. A sharkoon tud ilyen virtual sok-pont-egyet, mint a Corsair?
Csak kíváncsiságból kérdezem.

(#8894) Bonkheads válasza Djsaba (#8879) üzenetére


Bonkheads
tag

(#8895) Djsaba válasza Tsebacsi (#8880) üzenetére


Djsaba
senior tag

Szia!
Köszi az eddigieket, de már abban sem vagyok biztos hogy 2.1-en kívül kell-e több, gondolom, persze hogy jobb, de akkor hangkártyát is kéne vennem, alaplapba van valamilyen integrált, de az fogalmam sincs hogy milyen lehet. És gondolom nem pár forint a hangkártya se.

Igazából nagyon válogatós vagyok, és amiket linkeltél abból egyik sem igazán jött át. Igaz nem nézegetni kell, de én egyszerűen nem tudom elviselni az olyanokat..

Félretehetjük azokat a dolgokat akkor, hogy zárt-nyitott meg nemtudom, csak az a lényeg hogy kényelmes legyen, meg amit leírtam kikötés gyanánt.

Bonkheads ezzel mire szerettél volna kilyukadni ? Szétszedtem, megnéztem, és nem a vezetékkel van a baj, hanem valami a "hangképzés folyamatban" . szóval membrán vagy akármi lehet. Főleg azért érdekes, mert 1 fő szálon megy a vezeték, és pont azon a felén nem szól, ahol a kábel bemegy, Realtekkel hallgatva, nagyon halkan a másik oldalon hallom a hangját.

[ Szerkesztve ]

(#8896) Tsebacsi válasza Djsaba (#8895) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nemtudom milyenek az olyanok :D Amiket linkeltem USB-seket, azok vannak ezért az árért ajánlottak. Tőlem vehetsz megint Siberiat, de usb-s abból tudtommal csak drágábban van. Ja és mind zárt volt, mint ahogy mondtam is, hogy csak elvétve vannak nyitott gamer fülesek, azok is bőven 30k és a fölött.

Olcsóbb jó usb-s a mutattakon kívül nincs, vagy nem tudok róla, sajnálom.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8897) Djsaba válasza Tsebacsi (#8896) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hát igen, sajnos az a baj, hogy eléggé érzékeny vagyok a kinézetre :D

Külföldi oldalakon áskolódtam, de fene se tudja ki ír igazat, hogy mi lehet a jó. Ott is megtalálhatók az általad írtak egy listában, kicsit kielemezve. De mellette van az ASUS orion pro ROG, meg a Razer kraken pro, igaz ezek se tetszenek annyira, de valamennyire azért. Ezekről mi a vélményed?
Valamint érdeklődés szempontjából, mennyibe fáj egy "jobb" hangkártya?

(#8898) Tsebacsi válasza Djsaba (#8897) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha Asust szeretnél, akkor kell hozzá hangkártya, mert a PRO-hoz adott Spitfire egy kalap szart se ér :( A Kraken se rossz.

Egy pc-s hangkártya olyan 6-8ezer Ft. Asus vagy Creative.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8899) Djsaba válasza Tsebacsi (#8898) üzenetére


Djsaba
senior tag

És abból az ASUS-ból a Sima Orion, amellé egy hangkari? Vagy mivel ajánl még többet a PRO?

Igazából azt hittem ezek a fülesek csak virtuális 7.1-re képesek azzal a külső hangkártyával, hogy nem real 7.1, mint valamelyik több hangszórós füles megoldásában.

(#8900) Tsebacsi válasza Djsaba (#8899) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A PRO tudtommal csak annyival több, hogy az usb-s hangkártya jön melléjük.

Az Orion egy hangkártyával ajánlott, van róla magyar nyelvű teszt is ha érdekel. Ezek a fülesek stereo-k, a hangkártyával lesznek virtual 7.1-esek. A real 7.1 fülesek máshogy néznek ki, és drágábbak is, kezdve a Kave-tól...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.