Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) Djsaba válasza Tsebacsi (#8900) üzenetére


Djsaba
senior tag

És stereo füleshez miért kell hangkártya? Siberiámhoz se volt, igaz fogalmam sincs hogy milyen lehet amúgy. És ahhoz 5.1 vagy 7.1 vagy milyen hangkártya kell? Mert ugye az csak virt. 7.1, szóval akár egy 2.1-es kártya is elég?

Mondjuk azt mondják elég szr a mikrofonja, a sima verzió meg csak 1-2 ezerrel olcsóbb talán. Hát nem tudom... esetleg még valahol valami? :F

Tudom, hogy nehéz eset vagyok :D

(#8902) Tsebacsi válasza Djsaba (#8901) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mert különben sima stereoként fog szólni, és nem lesz térhatású a hang, ami egyáltalán nem rossz bizonyos játékoknál, nemcsak az élményt fokozza, de a hatékonyságot is.

Az ársávban, amit mondtam, olyan hangkártyák kaphatóak amik egy jack-re tudnak neked virtual 7.1 hangzást nyújtani, az alaplapi hangjártyák erre nem képesek, és nincs 2.1-es hangkártya sem. A stereo fülesen mindig csak virtuális hangzás lesz, mert nincs neki 3+1 vagy 4+1 hangszórója oldalanként, mint a realoknak.

Ne vegyél PRO-t mert a spitfire hangkártya a tesztek szerint is gyalázat...

És nyugi nem harapom le a fejed azért, mert bizonytalan vagy, fülest venni nem szabad hipphopp, viszont ugye meghallgatni sem nagyon lehet őket. Ennyi rizikót viszont vállalni kell.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8903) Jim74 válasza Tsebacsi (#8891) üzenetére


Jim74
nagyúr

Közben nézegettem árakat. A Corsair (ha lehetne kapni) nem is annyival drágább, mint első pillantásra tűnt. Ráadásul, ha jól látom, akkor ahhoz van USB-s hangeszköz is a virtuális 7.1 miatt. Lehet, hogy érdemesebb lenne kicsit többet költeni rá és mégis Corsairt venni...

(#8904) stefyY válasza Tsebacsi (#8902) üzenetére


stefyY
őstag

Ergó...a Tactic 3D Alpha-mhoz is illene vennem egy hangkártyát? :B

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#8905) Djsaba válasza Tsebacsi (#8902) üzenetére


Djsaba
senior tag

Belezavarodtam.
Szóval olyan hangkártyát kellene vegyek, ami olyan, mint a PRO-hoz jár, csak jobbat. Vagy jól gondolom hogy alapra illeszthető hangkártyát? Kicsit ködösen fogalmazol a számomra. :U

Igaz sok oldalon ajánlják a Gamescon 780-at, de hihetetlen hogy csak ilyen kevés modell van, főleg hogy mindegyiken van mikrofon, és kb mind szr is :D

[ Szerkesztve ]

(#8906) panelninja válasza Tsebacsi (#8889) üzenetére


panelninja
csendes tag

Koszi!
Es a mely hangok milyenek? Sokat lehet olvasni,hogy ezek a jatekos cuccok nem szolnak tul szepen, foleg a mely hianyzik,de a tactoc3d-kben lehet allitgatni hangszint, ill. a hivatalos olalon ez is olvashato: "...with massive bass ...". A zenehallgatas nem igazan erdekel, viszont nem szeretnek nagyot csalodni,mikor eloszor kiprobalom a battlefielddel (aminek iszonyat jo hangjai vannak a mostani fulesemmel,csak szeretnek egy kis terhatast is..
Esetleg nem tudtok olyan helyet,ahol fel,vagy ki lehet probalni?

(#8907) Tsebacsi válasza stefyY (#8904) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem :) Az Alpha gyári drivere nem megy win7-en? Nemár...

(#8905) Djsaba Mindig is alaplapra helyezhető hangkártyáról beszéltem, a külön kapható usb-sek csak feltételesen ajánlottak. És a Gamecom Jó füles, a Rage is!

(#8906) panelninja A creative fülesek pont a jó mélyeikről híresek, mivel 40-50mm-es driverekkel szereltek, erőteljesebb mélyeket tudnak adni. Tanúsítom, a Rage ebben piszok jó. És a Wrath majdnem ugyanaz belül.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8908) stefyY válasza Tsebacsi (#8907) üzenetére


stefyY
őstag

Hát oké...ennek a csodának viszont a szoftvere Win7-en nem működik sehogysem... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#8909) d1abLo válasza Djsaba (#8879) üzenetére


d1abLo
senior tag

ugyenez volt a bajom nekem is! Szedd szét a hangerőszabályzót, és a tekerő alatt fújd ki és hibátlan lesz!

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#8910) d1abLo válasza panelninja (#8906) üzenetére


d1abLo
senior tag

A Razer Tiamatban van külön mély hangszóró, az elég jó lehet, bár én nem szeretem a Razert mert mióta beindult nekik a szekér azóta spórolósak...

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#8911) Djsaba válasza d1abLo (#8909) üzenetére


Djsaba
senior tag

Köszi
De egy ideje megint V1-em van, ezen nincs hangerőszabályzó ami a kábelre lenne hegesztve, széthúzva az 1 méteres sima kábellal sem szól a bal oldala..
És nem is hiszem hogy szét lehet szedni a hangerőszabályzóját. a füles belsejét is elég nehéz volt szétberhelni, az viszont igaz, hogy néha amiatt is voltak bajok, hogy kicsit halkabb volt az egyik oldal mint a másik, akkor egy kis kábel tekergetéssel, hangosítás-halkítással beállt megint rendesre, de most szerintem nem ez a helyzet, mert semennyire nem szól :D

(#8912) Tsebacsi válasza Djsaba (#8911) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Típushiba amúgy, most hogy így mondjátok többen is erre panaszkodtak. Ezért nem szabad tekerős hangerőszabályozósat venni. Az hagyján, hogy ha koszos lesz, nem működik, de hogy miért megy el a hang... A potmétere megy tönkre, illetve koszolódik. Még a kontakspray segíthet. Más nem...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8913) d1abLo válasza Tsebacsi (#8912) üzenetére


d1abLo
senior tag

pokmétert ki kell takarítani és olyan lesz mint az új :) 5 perc az egész

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#8914) sting2 válasza Tsebacsi (#8902) üzenetére


sting2
addikt

" Mert különben sima stereoként fog szólni, és nem lesz térhatású a hang, ami egyáltalán nem rossz bizonyos játékoknál, nemcsak az élményt fokozza, de a hatékonyságot is. "

Tanusíthatom.
Jelenleg egy Superlux HMD 660E + Presenter2 Kombót használok Konzolos játékra - filmre.
Nagyon tetszik a hangzása, a dinamikája, a tisztasága - de valami még is csak hiányzik nekem belőle.
Gondolom, a komolyabb tér érzet.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8915) Tsebacsi válasza sting2 (#8914) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A superlux marha jó füles! Zenére. De hiába mondjuk ezt a fülhallgatósoknak, hogy ad valami pluszt a gamer dolog, mi hülyék vagyunk... Ők meg helikopterek.... :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8916) sting2 válasza Tsebacsi (#8915) üzenetére


sting2
addikt

:)
Várom az első komolyabb PS4 kompatibilis, 5.1-es füles megérkeztét és lecsapok rá..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8917) Flashget válasza stefyY (#8904) üzenetére


Flashget
félisten

Minek? Nekem van xonar DS a gépben, de jobban szól a creative hangkártyával amit az alphához adnak.
és megy win7-en nem értem hol a gond nálad. leszedted a gyártó oldaláról a legutolsót? én még az fw-t is ráküldtem mert a mikrofonja nagyon halkan szólt, de a javítás ténylegesen jobbá tette.

nekem csak 1 bajom van vele..mivel múlthéten vette, szinte zsír új emiatt nagyon szorít a füles. De sebaj majd kitágul ;)

Realme GT Master Edition

(#8918) Djsaba válasza Tsebacsi (#8912) üzenetére


Djsaba
senior tag

Köszi mindent,
De úgy néz ki ezen már nem lehet segíteni, aki linkelte, hogy esetleg meg tudja javítani, annak ajánlanám eladásra majd, nem túl drágán persze.. :D

Egyre jobban megtetszik ez a GameCom 780 7.1, viszont nem tudom mennyire lehet kényelmes meg stb, van erről meghatározó teszt?
Mert ez számomról még kinézet alapján is a "nagyjából" elfogadható kategóriába tartozik, de gondolom fényévekkel jobb mint a Siberia V2.

Ehhez milyen hangkártyát kéne vegyek akkor? Tudnál linkelni? Esetleg megkérdezem majd haveromat, hogy tud-e, és akkor majd visszatérek azzal is.

:R

(#8919) Tsebacsi válasza Flashget (#8917) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fog tágulni, kicsit az enyém is tágult, hozzá kell idomulnia az ember busa fejéhez :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8920) stefyY válasza Flashget (#8917) üzenetére


stefyY
őstag

Erről beszélünk? Hibaüzi jött, fórumoztam is utánna, többeknek jött elő ez a jelenség, nem szenvedtem vele egy idő után...

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#8921) Tsebacsi válasza Djsaba (#8918) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez USB-s ehhez nem kell :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8922) Djsaba válasza Tsebacsi (#8921) üzenetére


Djsaba
senior tag

És akkor hogy működik ezen a 7.1? Azt láttam hogy a füles részénél vannak a tekerők ( mic, hangerő) . De általában az ilyenekhez szokott lenni olyan kis külső 7.1-es usb-s "hangkártya" vagy mi a fene.

(#8923) sting2 válasza Tsebacsi (#8921) üzenetére


sting2
addikt

Még egy kérdés:

Van olyan oldal, amit rendszeresen figyelve nyomon követhető a PS4 által ( a jövőben is) támogatott Fülesek listája?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8924) Tsebacsi válasza sting2 (#8923) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem nincs, volt valaha ilyen a korábbiakhoz? :F

Djsaba: Beépített a hangkártya. Telepíteni kell egy drivert (progit) és azzal tudod managelni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8925) Bulitt válasza Djsaba (#8922) üzenetére


Bulitt
őstag

Ha jól sejtem a vezérlő egységbe van integrálva a hangkártya. Ezért nem kell hozzá dedikált hangkártya a gépbe :)

(#8926) Flashget válasza stefyY (#8920) üzenetére


Flashget
félisten

Igen mivel alphából nincs két fajta.
mondjuk ha buherált nem eredeti win7 akkor nem szóltam, de különben innen leszedve a gyári drivert majd a fw-t nálam semmi gond.

Sound Blaster Tactic3D Alpha Pack for Windows 1.02.0001
Filesize : 113.56 MB Download
Release date : 27 Jun 13

Sound Blaster Tactic3D Alpha Firmware for Windows
Filesize : 538.64 KB Download
Release date : 26 Apr 11
Added Features and Enhancements:
Increases the microphone gain for clearer voice pickup.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#8927) Djsaba válasza Bulitt (#8925) üzenetére


Djsaba
senior tag

Oké, köszi srácok.
Azt hiszem ilyen lesz.

(#8928) Flashget válasza Tsebacsi (#8919) üzenetére


Flashget
félisten

hát az egy dolog, hogy nagy a fejünk, de az asszonynak is? :DDD
mert ő panaszkodott, hogy szorít addig fel sem tűnt mert már megszoktam :D

Realme GT Master Edition

(#8929) Bacusuz válasza Flashget (#8928) üzenetére


Bacusuz
őstag

Az asusom nem szorit,sajnálom hogy neked igen.Mondjuk az én fejem olyan vastag mint egy keszegé :)
Amúgy a füled rendesen belefér?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8930) Braveheart22


Braveheart22
csendes tag

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani hogy Turtle Beach xp500 és a px5 között mi a különbség? ps3ra lenne főként, de mind a kettő megy ps-en és xboxon is. Nagyon fontos lenne. Válaszokat előre is köszönöm!

(#8931) Dickassman


Dickassman
csendes tag

Hello,
Fülest szeretnék venni. Elhasznált G35 ömet cserélném egy nála nem rosszabra.

Ár max 35 000 legyen rajta mikrofon, egyébként nem számít semmi.
Amit kinéztem eddig Corsair Vengeance 1500 v2.

Laptophoz kellene, nincs komolyabb hangkártya.

[ Szerkesztve ]

(#8932) Tsebacsi válasza Dickassman (#8931) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jó lesz én sem tudok jobbat ajánlani :) :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8933) Flashget válasza Bacusuz (#8929) üzenetére


Flashget
félisten

bele azzal nincs gond.
ezzel a szorítással sem lesz....remélem enyhül a drága :)

Realme GT Master Edition

(#8934) Dickassman válasza Tsebacsi (#8932) üzenetére


Dickassman
csendes tag

Visszaolvastam pár oldalt, sokan panaszkodnak hogy nincs driver. Közbe néztem hogy már van win 8.1 re is valami béta, azzal végre működnek a funkciók?
Esetleg nem járnék jobban egy razer kraken 7.1 el?

(#8935) Alexa25


Alexa25
újonc

Sziasztok!
5.1 fejhallgatót szeretnék COD2 höz viszont fogalmam sincs milyet vegyek.17 ig elmegyek árban többet nem nagyon szeretnék kiadni érte.

(#8936) Bulitt válasza Alexa25 (#8935) üzenetére


Bulitt
őstag

COD2 tud egyáltalán 5.1-t? :DDD Ha ehhez a játékhoz kell, egy Creativ Alpha3D a jó választás. Mondjuk minden máshoz is. Én CM Storm Sonuz-t használok, de itt a topikba csak jókat mondanak róla :K

[ Szerkesztve ]

(#8937) Alexa25 válasza Bulitt (#8936) üzenetére


Alexa25
újonc

COD2 tud egyáltalán 5.1-t? -ezt a kérdésedet nem értem.nem vagyok valami nagy gyakorlott játékos még de jobb lenne a hang nem?

(#8938) Bulitt válasza Alexa25 (#8937) üzenetére


Bulitt
őstag

Javul a játék élmény, de tapasztalataim alapján akkor élvezetes a virtual 5.1 ha a játék is támogat térhangzást. A COD2 simán sztereó. Mindenképpen jobb lesz a hang, de a játék hangbeli minősége sem olyan, ami miatt feltétlen 5.1 kellene. Ezen az áron real 5.1 meg azt hiszem nincs is.

(#8939) Alexa25 válasza Bulitt (#8938) üzenetére


Alexa25
újonc

Ohh bakker köszi szépen.Szóval akkor mit is javasolsz?

(#8940) Tsebacsi válasza Dickassman (#8934) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Már van rendes 8.0ás, az jó szerintem a 8.1hez is. Amúgy a kraken 7.1 ugyan az mint a sima. Csak progi kérdése azt meg ingyen le lehet tölteni a razer honlapról.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8941) Bulitt válasza Alexa25 (#8939) üzenetére


Bulitt
őstag

Nem szeretném elvenni Tsebacsi munkáját :) , de ha jól sejtem ezeket ajánlanák:

- Creative Tactic3D Alpha
- Asus Echelon

De, arról nem eset szó, hogy USB-s vagy Jack csatlakozós kell :)

(#8942) Tsebacsi válasza Bulitt (#8941) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ugyanmár csak nyugodtan, örül a szívem, ha valaki más is aktív. Ha valamivel meg nem értek egyet, úgyis szólok ;D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8943) sting2 válasza Braveheart22 (#8930) üzenetére


sting2
addikt

Szerintem egy szimpla összehasonlítással kiderül.
A PX 500-at én is néztem, - mivel talán nálunk is lehet kapni,- de nem világos még számomra a PS4 támogatása..
A TB fülesek olyan nagy és széles skálán gyártódnak, hogy felmerül bennem az " egy kaptafa mind " érzet...
Tényleg jók?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8944) stefyY


stefyY
őstag

Fel tudtam tenni a fejesem driverét, és még csak TS-en használtam, de már ittis érződik, hogy nem sztereó... :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#8945) Tsebacsi válasza sting2 (#8943) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jók a TB fülesek, de itthon aligha ismertek, kint meg nincs más szinte csak ők meg a Skullcandy (broáf), szóval érdemes teszteket olvasni róla (külföldiek vannak zömmel).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8946) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudjátok hol lehet jelenleg kishazánkban Corsair Venegeance 2000-es fejhallgatót venni? Esetleg a 2100-as modell előreláthatólag mikor lesz elérhető?

(#8947) kickboxko


kickboxko
tag

Egy kis vélemény nyilvánítás.

Már használom pár hete a Plantronics GAMECOM 780 fejhallgatót és abszolút meg vagyok vele elégedve :).
Nagyon élvezetes vele a játék és a filmnézés is.
Aránylag kényelmes a kicsike és nagyobb füleket is képes magába fogadni :).
Zenei téren is hozza a szintet van benne megfelelő mély is szóval erre sem lehet panasz :, hozzátéve elég masszív egy darab.

Mindenkinek csak ajánlani tudom 15k pc..nd -nél .

"Life is simple"

(#8948) Djsaba válasza kickboxko (#8947) üzenetére


Djsaba
senior tag

Én is ilyet szeretnék venni,
köszönöm a véleményed róla, rosszat eddig alig/nem olvastam róla. Kategória győztes :)
:R

[ Szerkesztve ]

(#8949) Tsebacsi válasza kickboxko (#8947) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C :R Köszönjük a véleményed!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8950) d1abLo válasza sting2 (#8943) üzenetére


d1abLo
senior tag

Astro A50

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.