Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Dapro válasza Heffi (#2998) üzenetére


Dapro
senior tag

esetleg még a steelseriesnek van siberia fejhallgatója amihez van USB hangkari

(#3002) Heffi válasza Dapro (#3001) üzenetére


Heffi
őstag

Pontos típust tudnál linkelni?

(#3003) Dapro válasza Heffi (#3002) üzenetére


Dapro
senior tag

[link] bátyámnak ez van, jól szól.

(#3004) jaffa 2843 válasza Heffi (#3002) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha egy Xonar DX lenne mellette, akkor az USB-s verzió felesleges pénzkidobás. Mellesleg a Xonar is tökéletesen elvégzi azt a Dolby-hatást amit "állítólag" az USB-s Siberia. Meg persze hangminőségben ezerszer többet nyújt.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3005) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Hali!

Gondolom már a hócipőtök tele van a kérdéssel, de muszáj feltegyem. :) Egy darabig visszaolvastam, de nem találtam ezzel kapcsolatban semmit.

pixmanian csak 12k (mondjuk a plusz 3k-s postaköltséggel ez azért becsapós...) a Speedlink Medusa 5.1 USB-s változata. Akinek van vagy volt ilyenje, az leírná, h mit tapasztalt? Tudom, nem egy G35, de 12k-ért (+3) nem igazán találni 5.1-es gamer fülest. Annyira szar meg csak nem lehet. :D

Előre is köszönöm!

(#3006) Heffi válasza jaffa 2843 (#3004) üzenetére


Heffi
őstag

Egy kis marketing a saját terméknek :D

Amúgy maradok az eredeti döntésnél, már írtam is privit.

(#3007) jaffa 2843 válasza Heffi (#3006) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Semmi marketing nincs benne. Én magam se vennék USB-s fejhallgatót, mert mesze nem olyan a hozzá adott "hangkártya" mint egy xonar.
Egy DX-et marketing nélkül is el lehet adni, mert ez a kártya saját magát adja el :D

ment vissza a pü

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3008) naraic25


naraic25
csendes tag

A segítségeteket kérném. Max 1500 /ezerötszáz/ Ft-ért keresek mikrofonos fejhallgatót. A fő szempont a kábel tartóssága lenne, nagyon gyakori állítgatás mellett /fejméret/. Hangminőség nem lényeg. Köszi

(#3009) SimonYana válasza naraic25 (#3008) üzenetére


SimonYana
addikt

Próbáld meg a kőbányai piacon!
Szerintem ott kapsz , de ebben a kategóriában nem vagyok járatos!
Ennyiért fülbe dugós fülhallgatót kapsz , de abban sincs mikrofon.
Hangminőség nem számít? Süket vagy? Mert 1500-ért lehet nem biztos , hogy fog szólni!
:))

® SimonYana ®

(#3010) schawo válasza naraic25 (#3008) üzenetére


schawo
titán

A Geniusnak van ilyen kategóriás fülese, nálam az sokat kibírt. De nyugodtan választhatsz más márkát is, nagy különbség nem lesz. Az a gond, hogy ebben az árkategóriában már végképp semmit se lehet elvárni.

Másik, hogy az óradíjam, amíg ezt a posztot megírtam, több volt, mint az értékkülönbség két ilyen kategóriás füles között. Ha még hozzá vesszük, hogy itt hányan olvassák el csak a kérdést, és az erre fordított időket is összeadjuk, abból egy jópár ilyen fülest lehetne megvenni. Ilyen árkategória egyszerűen nem fórumtéma.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3011) SzentPeti


SzentPeti
csendes tag

Tritton Ax Pro fejes eladó 28k újszerű állapot. Infó:[link]

(#3012) BioNiCMaN válasza naraic25 (#3008) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

5.1-es és/vagy gémer fülest keresel ennyiért? ;]

Mondanám, hogy a téma "saját" topikjában érdeklődj (mondjuk az a topik sem lenne jó a témához), de ilyen árban azt hiszem, hogy ajánlgatni sem lehet, vedd meg amelyik belefér a keretbe.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#3013) cskamacska


cskamacska
addikt

Ej, de rég jártam erre, de azért jó látni hogy 6 év multán sem csökkent a sztereó hívők trollkodási hajlandósága, amit persze a 5.1 gémerek szívesen viszonoznak. :DDD

Közben a Zalman RS6F Theatre 6(mind az oldszkúl, mind az újabb USB-s hangkodekes) eltűnt a boltokból.
1 sor néma csend a tiszteletére :O :

Szerettem pedig, volt kettő is míg nem vándoroltam át a sötét oldalra. :B (HD595, később más) Szegény Zalman hangminősége sovány, mélye nem létező, a kábele kontakthibára röhelyesen érzékeny, viszont a poén az, hogy tényleg pontosabban be tudtam mérni a hangokat az ötpontegy játékokban, amolyan "térérzetet" adott. :K Azóta driveres/szoftveres Kolby hedfón szutykokkal, AKG csoda virtualizálójával, közel sem tudtam reprodukálni ugyanazt az élményt. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#3014) SimonYana válasza cskamacska (#3013) üzenetére


SimonYana
addikt

Na látod ezt magyarázom egyeseknek!
5.1 a játékban nagyon kell! A leg jobb , ha az oldalanként 3 hangszóróból jön és nem egy agyonra virtualizálva! Az nem 5.1
Ne ajánlgassa senki a sztereót , akár milyen hyper szuper!
Ez itt egy 5.1-es és Gamer topic!
Nem zene hallgatásról van szó! Az egy másik helyen van biztosan!
Zenére teljesen más kell és mikrofon nélkül , de vannak itt Senheizer ügynökök!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#3015) Henryk válasza SimonYana (#3014) üzenetére


Henryk
aktív tag

Akkor magyarázd el a kedves G35 tulajoknak, hogy dobják ki a fejesüket, mert az virtuális, a stereo szar, és játékra alkalmatlan. :W

Ne becsüld alá a stereo tér képességeit.

(#3016) SimonYana válasza Henryk (#3015) üzenetére


SimonYana
addikt

Ok!
Akkor biztosan van olyan 2 hangszórón az 5.1 , mint a 6 hangszórón!
Csak a házimoziban gondolkozz el egy kicsit!
De nem vitázom! Egyáltalán nem érdekel és eszembe nem jut 2 hangszórón 5.1-ben gondolkodni!
Én már csak ilyen vagyok!

:W :W :W

® SimonYana ®

(#3017) jaffa 2843 válasza SimonYana (#3016) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

:W

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3018) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Mi folyik itt? A fejüket falba verő mókus őrs alapító zsúrja? :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#3019) SimonYana válasza BioNiCMaN (#3018) üzenetére


SimonYana
addikt

Én feladtam a vitát!
Nem is akarok senkit meggyőzni!
Azt vesz mindenki amit akar. Volt egy véleményem és ennyi.pont. :R

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#3020) Heffi


Heffi
őstag

Szép napot!

Megérkezett a javasolt Roccat Kave füles, és azt működtető Xonar DX hangkari. Ma teszem be az ismerős gépébe, illetve konfigurálom a rendszert.

Még neki se láttam, de már sejtek egy problémát: hogyan lehet egy időben a géphez csatlakoztatni egy 5.1-s fülest és egy 5.1-s hangfalrendszert? Nem szeretném ha mindíg a jackdugókat kellene cserélgetni.

Ami eszembe jutott:

1, a hangfalrendszer marad az alaplapi hangon, a füles a xonar-on és alkalmazásonként állítanám, hogy melyiket használja.

2, jack elosztóval (ha találok olyat, ami elfér egymás mellett) a xonarra csatlakoztatom egyidőben a fülest és a hangfalrendszert is.

Nekem a második variáció jönne inkább be, de meghallgatok minden jótanácsot.

(#3021) Dapro válasza Heffi (#3020) üzenetére


Dapro
senior tag

Nekem amikor még sima fejhallgatóm volt akkor jack elosztóval volt ez megoldva. és amikor ment az egyik akkor simán lehalkitottam a másikat... viszont a G35 már USB-s így ki kell húzni mert ha be van dugva akkor csak az megy. Ez nem lenne probléma, de az előlapi USB-n valamiért nem megy a 7.1 (csak a sima hang) csak hátsón.

(#3022) Henryk válasza Heffi (#3020) üzenetére


Henryk
aktív tag

Nemrég volt valakinek ilyen probléméja, felvázoltam asszem minden lehetőséget:
[link]

(#3023) Heffi válasza Henryk (#3022) üzenetére


Heffi
őstag

Köszönöm, szépen az infót. Azt hiszem a két hangeszköz párhuzamos működtetését választom. A xonárra megy a Roccat Kave, az 5.1-s logi szet meg az alaplapira (ez eddíg is erről volt használva).

(#3024) Blindfish


Blindfish
tag

Vki segítene??? :) Kellene egy jó kis fejhallgató. Game-re használnám és 5.1-es integrált alaplapi hangkártyám van... Mikrofon kellene rá. Ár még nem számít csak érdekelne hogy kb milyen árban vanak a dolgok :) Köszönöm előre is a válaszokat
Üdv!

(#3025) SzentPeti


SzentPeti
csendes tag

Tritton elkelt

(#3026) Dapro


Dapro
senior tag

sracok, logitech g35 software-t felraktam a laptopra és nem megy a 7.1. pc-n megy, bár ott se mindegyik USB kimeneten csak egy darabon. laptopon egyiken se megy. logitech gaming softwaret nem akarom felrakni mert annal recseg a nagyobb basszus alatt.

(#3027) Dapro válasza Dapro (#3026) üzenetére


Dapro
senior tag

azóta megoldottam, bár nem tudom, hogyan, össze vissza telepítgettem ugyanazt és egyszer csak jó volt. kthxbai :R

(#3028) Motoxxx


Motoxxx
tag

Sziasztok. Lenne egy kis problémám. Van egy Roccat kave fülesem, amihez egy asus xonar dg hangkarit vettem. Egy hónapig teljesen jól működött minden win xp alatt. Aztán tegnap új op. rendszert telepítettem win7-t. Minden teljesen jól működik hangok minden. Azonban a mikrofont az istennek nem tudom életre kelteni. Ha a letiltott alaplapi hangkariba dugom a mikrogon jacket miután engedélyeztem biosból, akkor tudok beszélni hallanak is, azonban egy folyamatos zümmögő sipoló hang van a fülesben.

Találkozott valaki ilyennel? Köszönöm a segítséget.

(#3029) jaffa 2843 válasza Motoxxx (#3028) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

ha a DG-be dugod a mikrofont, akkor windowsban az van kiválasztva alapértelmezett kommunikációs eszköznek? (vezérlőpult->hang->felvétel fül->mikrofon Xonar DG )
Esetleg a DG driverében a mic boost be van kapcsolva?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3030) Motoxxx válasza jaffa 2843 (#3029) üzenetére


Motoxxx
tag

Igen, már mindenfajta beállítással megpróbáltam. Ujra rakta a drivert is. a mic boost is be van kapcsolva. S mondom ha ugyanezekkel a beállításokkal átdugom az alaplapi mikrofonba ott minden rendben csak lesz egy alap zaj, ami már nagyon zavaró.

(#3031) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Gamer fejhallgatót keresnék nagyjából úgy 5-6e Ft-ig. Nagyon sok gyártó kínál ebben az árban nagy, kényelmes cuccokat (A4Tech, Thrust, Genius, Sharkonn, stb.), Érdemes a márkák között válogatni, vagy teljesen mindegy?

(#3032) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Tiszteletem!
Van egy ilyenem:HS-04A Genius és game közben eszeveszettül nyomja a fülemet, majd meghülyülök tőle.
Kérdés az, van e olyan füles, ami X.1-es és elég nagyfülűeknek is jó? Mit ajánlotok?
Rokkatot előre szólok nem szeretnék, meg alapból semmit ami kéken világít (pirosan szabad neki).

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3033) Dapro válasza WolfheartGR (#3032) üzenetére


Dapro
senior tag

Logitech G35 kényelmes nagyon nekem. és nagy fülem van ;]

(#3034) WolfheartGR válasza Dapro (#3033) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Én a Steelseries 5HV2-vel szemezek. Arról valakinek valami tapasztalat?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3035) Alg válasza WolfheartGR (#3032) üzenetére


Alg
veterán

Kezdetnek kipróbálhatod, hogy ahol nyomja a füledet (jellemzően hátul-felül) ott tömködsz a párna mögé valamit (papírzsepit). Nálam nagyon jól bevált ez a módszer.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3036) gergo0328 válasza Alg (#3035) üzenetére


gergo0328
senior tag

vatta nem lenne kényelmesebb?

Én is G35-öt szeretnék de nincs rá keret egyenlőre szval tolódik karácsonyig...vagy tovább. :O

(#3037) Alg válasza gergo0328 (#3036) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem nem számít, a lényeg hogy legyen hely a fülemnek...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3038) Beast007


Beast007
aktív tag

Esetleg nem tudjátok , hogy forgalmazza e már valaki kis hazánkban a Razer Tiamat 7.1-et?
Vagyis inkább előrendelhető e valahol már? Mert ahogy nézem 2011 Q4-et írnak elérhetőségre.

[ Szerkesztve ]

(#3039) Blom


Blom
aktív tag

Én is erre várok nagyon zsír füles lesz.
Minden nap keresem, de még az amcsiban sincs.

(#3040) Beast007 válasza Blom (#3039) üzenetére


Beast007
aktív tag

Amúgy én feliratkoztam Razer-éknél , hogy értesítsenek amikor elérhetővé válik nálunk.
Csak nem lesz mindegy , hogy honnan hozzák be mert 180 euró és 180 dollár között van egy kis különbség forintra átszámolva....

(#3041) cskamacska válasza Beast007 (#3040) üzenetére


cskamacska
addikt

Szerintem érdemes lesz várni pár megbízhatóbb teszt megérkezéséig, mert ez a 10 hangszórós felállás elég érdekes dolog, ebből átlagon felüli füles, de szemfényvesztő gémer-átverés is kerekedhet.

más:
Én általában (már vagy 7 éve :) ) azt szoktam hiányolni a sokpontegyes fülesek élménybeszámolóiból, hogy nem hasonlítják(nem akarják/tudják) semmihez. Mert az kevés hogy "jól szól" valami, ha gyengébb pozícionálásban, mint egy RS6F, és gyengébb hangzásban mint egy HD555, miközben a két füles összértékénél drágább. :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#3042) Beast007 válasza cskamacska (#3041) üzenetére


Beast007
aktív tag

Értem mit mondasz és egyet is értek veled. De épp most nézegettem (vagy harmadszorra végig) , hogy jelenleg milyen "gamer " fülesek vannak a piacon , és szomorúan tapasztaltam , hogy a 20k+-os kategóriában nem láttam egy olyan tesztet se ahol egymáshoz hasonlították volna őket , nem hogy egy jobb stereo füleshez. Általában mind jó értékeléseket kapott , pro/kontra felsorolva mindegyiknél , de se azt nem írták , hogy ne vedd meg , vagy pl. miben jobb mint egy másik. Szóval nem tudom érdemes e egyáltalán tesztet megvárni, nekem volt Barracuda HP-1-em hangkarival együtt és xp alatt tényleg nagyon jó volt (5.1ben természetesen játék alatt) win7 alatt pedig kb. a füles maga semmit nem ért mert nem lehetett beállítani rendesen az 5.1-et!
E mellett van zenehallgatásra egy HD 598-am , ami persze sokkal szebben szól. (már a barracuda hangkarijáról is) külső hangrendszerről nem is beszélve. De persze ezt a fülest nem arra szánták mint a Razerét.

Szóval én nem bántam meg anno a beruházást a Razer fülesre mert amire kellet arra (szerintem) tényleg nagyon jó volt. És ha nem szállnak el nagyon itthon az árazással akkor szinte biztos , hogy egy ilyen lesz a következő "gamer" fülesem.

[ Szerkesztve ]

(#3043) Blom válasza Beast007 (#3040) üzenetére


Blom
aktív tag

Hát van különbség az biztos nem is kevés.
Én azért figyelem az USA boltokat és onnan rendelem ott biztosan sokkal olcsóbb lesz mint nálunk.Különben én is feliratkoztam.
Jó volna, ha ebben a hónapban megjelenne.

(#3044) Alg válasza Blom (#3043) üzenetére


Alg
veterán

Nem olyan biztos, ha nincs egy ismerős aki kimegy és behozza neked akkor ottani ár + szállítás + itthoni ÁFA + VÁM (az ÁFA szinte biztos, a VÁM esetleges)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3045) Beast007 válasza Alg (#3044) üzenetére


Beast007
aktív tag

Ebben részben igazad van de ügyesbe meg lehet oldani :) , pl. az egyik az ha valaki kint megveszi neked és behozza ahogy írtad is.
Egyébként ez pont az unió miatt van... nehogy már jól járjon valaki 2011ben megrendeli internetről egy másik földrészről és jobban kijön mintha az adott országban megvette volna (vagy akár szomszédos országban is ) teljesen mind1 milyen termék. De hagyjuk is ez van bele kell törődni. :N

[ Szerkesztve ]

(#3046) Peace


Peace
nagyúr

Üdv!

Mivel a Microsoft fejhallgatóm kezdi feladni a harcot, így elkezdtem gondolkozni egy térhatású ketyere megvételén. Ez a G35-ös ritka szimpatikus ránézésre. Tudtok még ajánlani valami hasonlót, vagy olyan neveket, amik itt gyakran megfordultak, és esetleg többen is használják már közületek?

(#3047) S3cu


S3cu
tag

Sziasztok, keresnék minőségibb mikrofoson és vezeték nélküli fülest, elsősorban játékra, filmnézésre, akinek van tapasztalata ilyesmivel, kérem írjon.

Köszi :R

No Bass. No Fun.

(#3048) maki001


maki001
tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyre írok-e, de szeretnék egy 5.1 vagy 7.1 fülset venni.

Követelmények:
nagyon jó hangzás (térhatás)
kényelem
gamer és film valamint zene hallgatáshoz egyaránt kell
ha lehet a mikrofont le lehessen venni róla

Tényleg valami nagyon jó fülest szeretnék venni ahol a hangok kristálytisztán szolnak.
Az ár egyszer nem számít.

Válaszokat előre is köszönöm szépen!
Üdv: Maki

[ Szerkesztve ]

(#3049) Peace válasza Peace (#3046) üzenetére


Peace
nagyúr

Kiderült, hogy van ismerősnek ilyen G35-je, és nagyon nincs róla jó véleménnyel, szóval akkor úgy látom marad a várakozás a Razer megjelenésére. Vagy esetleg van még javaslat?

(#3050) Beast007 válasza Peace (#3049) üzenetére


Beast007
aktív tag

Szerintem ha a felső kategóriàban nézelődsz akkor jelenleg nincs semmi. Kérdés a razer új fülese lesz e olyan jó hogy megérje érte kiadni a rakat pénzt amit majd elkérnek . :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.