Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) Willie válasza Tsebacsi (#7697) üzenetére


Willie
őstag

Szia, köszönöm szépen! :)

(#7702) Tuco78 válasza neutron22 (#7700) üzenetére


Tuco78
tag

Az tény Én sem venném meg csak azt írtam,hogy a hasonló árban mozgó razer vagy logitech headseteknél fényévekkel jobb.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7703) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Üdv !

Fejhallgató vásárlás előtt állok és tanácsot szeretnék kérni , elsősorban PC mellé venném mert nem mindig düböröghetnek a hangfalak , másodsorban viszont néha-néha utcára is kimerészkednék vele , szóval a dizájn se az utolsó szempont ,de a jó hangzás mindenekelőtt:)
Több árkategória is érdekelne 40Kig. ettől többet nem látom értelmét hogy rááldozzak .Kizárólag 1-2 PC-s játék és sok féle zene , rock ,hip-hop , ragga , reggi , pop , trance .Mikrofon nem kell !

[ Szerkesztve ]

(#7704) Tsebacsi válasza pokerarcsuny (#7703) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kérlek fáradj át a Nagy fejhallgatós topic-ba.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7705) whitezo88 válasza Tuco78 (#7669) üzenetére


whitezo88
nagyúr

miben jobb/rosszabb egy nyitott rendszerű mint egy zárt? 2. linkedben írja is a tag hogy nyitott és kihallatszik.

mert én is gondolkozom ilyen árfekvésű 5.1-ben mivel egy sima stereo headsetem van de nem haszálom mert nem jó a hangzása (alig van mély) és megfájdul a fülem is benne, kényelmetlenné vált.

[ Szerkesztve ]

(#7706) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Én azért néztem ki a PC-363D-t mert youtube-on eléggé jót mondtak róla. De Idehaza nem forgalmazzák (garancia miatt lenne fontos itthonról)

Viszont meglepett, hogy mondtátok a Razer és a Logitech headsetek jobbak. Mert a Seni az gondolom 100%-ig az audióra van ráállva.

Gamer headset a játékok alatti csevegéshez kell. Szempont, hogy a felyes elnyelje a teljes fülem, ne nyomja. Illetve a fejhallgató párnázása is. Tapasztaltam hogy azok a fejhallgatók melyeknek a fülnél lévő párnája valami festékes anyaggal van bevonva pár év múlva elkezd széthámlani.
Illetve a csúcsminőség is fontos lenne ezen a téren. Ezen a téren nem engednék ha már veszek egy tisztességes headsetet.

Ez már kicsit off topik, de ugye adja magát a kérdés, hogy ehhez milyen hangkártyát + erősítőt lenne érdemes? Ebben az utóbbiban nagyon nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

(#7707) Tsebacsi válasza whitezo88 (#7705) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A nyitott fülesek az igazi zenehallgató fülesek. A legjobb/legdrágább Hi-fi fülesek túlnyomó része nyitott vagy félnyitott. Ez azért van így, mert pontosabban érhezhetőek-hallhatóak a közép és magas hangok, mint egy zártnál. Ott ugyanis a basszus erőssége minimálisan elnyomja őket, mert kifele nem tud menni a hang.

Zártat akkor ajánlunk, ha nagyon kényes valaki arra, hogy se be, se ki ne menjenek hangok. A nyitottat akkor, ha fontos neki a zene minősége, megszólalása, stb.

Mexildos: Nem, nem azt mondtuk :D Azt, hogy a PC-363D jobb az átlagos gamer füleseknél, mint a Rage vagy a Logitech G35, mert inkább van benne zenei vér, mint azokban. Ettől még az a másik két füles sem rossz, csak egészen más igényekhez lettek készítve.
A festékes anyaggal bevont ( :W ) párna az bőr/műbőr borítású, és ha el van hanyagolva, illetve ha régi, akkor szárad ki és pattogzik le. A legtöbb mai fülesnek cserélhetőek a párnái, érdemes akkor egy plüss-t nézned, ami nem fog foszlani, max szakadni, de jobban szellőzik, cserébe kicsit több hangot enged ki és be.

A csúcs gamerben a Sennheiser és a Razer, illetve a Tritton-ok, de az ismertetőben ez le is van írva.

Hangkártyát általában Asus Xonar-t javaslunk, vagy valamilyen egyéb szabadonválasztott dedikáltat.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7708) whitezo88 válasza Tsebacsi (#7707) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ez gondolom játszik a játékok esetében is.

(a gépbe dugott 7k-s Pana agybadugósomnak messze jobb hangzása van mint a fent említett Geniusomnak :( ) bár az se volt több.

még a mélyek is jobban kijönnek rajta, az jó vétel volt, de itthonra inkább egy kényelmes 5.1 kéne. Ami játékra is néha filmre is jó.

[ Szerkesztve ]

(#7709) Tsebacsi válasza whitezo88 (#7708) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

5.1-hez már szigorúan szoktuk javasolni a dedikált hangkártyát is: Asus Xonar DG/DS/DX .

5.1 belépő pedig a Roccat Kave.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7710) whitezo88 válasza Tsebacsi (#7709) üzenetére


whitezo88
nagyúr

dedikált hangkártya? az alaplapon van 5.1 (pontosabban 7.1) tudom hogy nem olyan mint egy rendes kártya, de nem szoktam losslesst hallgatni, játékhoz nem elég bőven?

[ Szerkesztve ]

(#7711) drzozo válasza whitezo88 (#7710) üzenetére


drzozo
senior tag

Ha nincs ló, jó a szamár is. De jobb ha van ló! ;] ;)

(#7712) Mexildos válasza Tsebacsi (#7707) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Köszönöm, az SB kártyák akkor nem ajánlottak?

(#7713) Tsebacsi válasza Mexildos (#7712) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Audigy? Dehogynem, azonban a mi fejünk sincs tele mindig ezekkel. Xonar/Audigy egyre megy mind2 kiváló választás.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7714) neutron22


neutron22
tag

(#7705) whitezo88
A zárt fülesek kényelmesebbek és jobban szűrik a körülötted lévő környezeti zajt, illetve este nem arra kel a gyerek, hogy egy bomba robbant mögötte :DDD

(#7706) Mexildos
Szerintem nem mondtuk, hogy a Razer vagy a Logi jobb lenne csak esetleg azt hogy azok közül is van elég jó. Bár én nem tudok olyan logitechről amelyik jól szól, de a Razer fülesek közül van 1-2 nagyon jó, de talán az ára miatt nem ajánlott csak tetszett kategória. Mennyid lenne a fülesre?

(#7707) Tsebacsi válasza whitezo88 (#7705)
:DDD :K

(#7708) whitezo88
Kave jó választás, de a CM Sirus és a Tiamat 2.2 (Bár ez nem 5.1, de most ilyenem van és nagyon tetszik)

(#7712) Mexildos
Jók, de a support valami borzalom. 1-2 hangkari telepítés felért egy szüléssel és most jön a Win8 ááhhh, de remélem azt már megoldják

[ Szerkesztve ]

(#7715) skatebab válasza neutron22 (#7681) üzenetére


skatebab
tag

Hu értem.de nem tudnál linkelni ilyen tipust vagy kepet mutatni rola hogy milyen ez a kártya? Megköszönném.mert nem akarok rossz cuccot venni megint hozzá! :)

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7716) Tsebacsi válasza skatebab (#7715) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Parancsolj Érdemes egy kicsit jobb minőséget venni, ne rögtön az 1000 Ft-ossal kezd mert lehet 5 nap után szétesik...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7717) skatebab válasza Tsebacsi (#7716) üzenetére


skatebab
tag

Epp kerdezni akartam h milyen minoseguek ezek mert lehet jobban megerne eladnom a headsetem es venni egy jackes fejhallgatot + egy usbs mikrofont?

Mert nem akarom h a hangminoseg rovasara menjen a dolog. Koszi

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7718) neutron22 válasza skatebab (#7717) üzenetére


neutron22
tag

Azokra gondoltam, de csak annyit mondtam hogy ez a legolcsóbb megoldás, de ajánlhatunk USB-s fülest is :K :R

(#7719) Tsebacsi válasza skatebab (#7717) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Már 1x mondtam/kérdeztem, hogy miért nem használod a laptop mikrofonját????

Ha jó megoldást keresel, akkor egy usb-s headset szerintem, pl. Creative Alpha vagy Sigma. Vagy pedig a korábban linkelt usb-s hangkártyák közül minimum a König, de inkább már a 3000Ft környéki Delock.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7720) skatebab válasza neutron22 (#7718) üzenetére


skatebab
tag

Mondanal usbs headsetet mikivel vagy nem tudom h jobb jackes fejes + usb miki?
Mostani is 5k volt ilyesmi alap megoldas erdekel hang+miki

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7721) skatebab válasza Tsebacsi (#7719) üzenetére


skatebab
tag

Mert nem lattam h ezt irtad a lapi mikije meg rossz minosegu ill csattog mert bele hallatszik a billentyuk nyomkodasa s visszhangzik

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7722) Tsebacsi válasza skatebab (#7720) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

usb-s mikrofon??? :F :(

Elolvasod te ami írok, vagy ne törjem magam csak neutronra hallgatsz? :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7723) skatebab válasza Tsebacsi (#7722) üzenetére


skatebab
tag

Igen :) de 3k akkor inkabb vennek usbs cuccot s eladnam a mostanit fejest azon nem mulik

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7724) Tsebacsi válasza skatebab (#7723) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A legolcsóbb ajánlott usb-s headset a Creative Fatality 1000 USB vagy a Creative Tactic3D Alpha. Alpha
Fatality

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7725) skatebab válasza Tsebacsi (#7724) üzenetére


skatebab
tag

Ertem amugy ezeknek a hangkartyaknak jobb a minosege mint a belso kartyake? Tartosak? Nem ertem a kabelt amit vettem kette osztotta a jackem de nem mukodik meg recseg a hang :s

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7726) Tsebacsi válasza skatebab (#7725) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az a baj, hogy 2in1 a laposod dugója, és az osztó valószínűleg szar minőségű, vagy a fülesed mikrofonja rossz, több lehetőség is akad.
A linkelt cuccokban lévő usb-s hangkártyák minősége az 5k-s érték körül van, egyáltalán nem rosszak, az alaplapiknál jobbak, mivel tudnak virtuális 5.1-et csinálni (az Alpha tuti).
A tartósság relatív, ha vigyázol rá, több évet is bírnak, ha nem, akkor meg ki tudhassa azt. :F

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7727) neutron22 válasza skatebab (#7725) üzenetére


neutron22
tag

Szerintem az Alpha és Fatality között válassz egyet, mert ha belegondolsz egy USB hangkari ami már jobb 3-4k(de ezek sem túl jók) a Fatality meg 7k és megéri hidd el, de választhatod az Alpha -t is de az már kicsit többe kerül viszont nagyon jó füles :R

(#7728) Tuco78 válasza neutron22 (#7714) üzenetére


Tuco78
tag

Ezzel azért ellenkeznék:
A zárt fülesek semmivel sem kényelmesebbek mint a nyitottak.
Mivel a kényelem nem függ ettől.
Szerintem te kevered a Circumaural vagy supraaural kialakítással ami azt jelenti,hogy a fejeden támaszkodik fel a párnája a fülesnek vagy a füleden.
A zárt füleseknek egyetlen előnyük van mégpedig az,hogy nem engedik ki és be a hangokat viszont cserébe rosszabbul szólnak mint a nyitottak.(személyes tapasztalatom alapján nem is a bejövő hangokkal van a gond mert azt a füles amúgy is elnyomja hanem azzal,hogy kiszűrődik minden amit hallgatsz.)

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7729) skatebab válasza Tsebacsi (#7726) üzenetére


skatebab
tag

Mikrofon jo kiprobaltam, a kabel zsir uj par napos s asztalinal is recsegett.
Gondoltam ezzel is mukodne majd. ..De bem :/

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7730) skatebab válasza neutron22 (#7727) üzenetére


skatebab
tag

Azert nem 7k az neten

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7731) skatebab válasza Tuco78 (#7728) üzenetére


skatebab
tag

Ezzel en is egyetertek zart fejesem van es parnas meg minden de jo par ora utan kenyelmetlen nyitott meg egesz nap is elviselheto.
Amugy tudnal mondani usbs nyitott "jo" fejhallgatot nem dragan?
Koszi eddieket skacok :)

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7732) Tsebacsi válasza skatebab (#7731) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nincs nyitott usb-s füles, csak ha eleve nyitott jackes fülest veszel és az említett usb-s hangkártyába dugod.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7733) Lmh válasza neutron22 (#7727) üzenetére


Lmh
őstag

Fuhuhúú volt fatality fülesem, annál rosszabbat életemben nem hallottam!!! Kb két hét után nem eladtam, elcseréltem, eltettem, hanem kihajítottam egyenesen a kukába, ahová való. Minden tekintetben alkalmatlan volt számomra. Hangsúlyozom, számomra!

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#7734) Tsebacsi válasza Lmh (#7733) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem a testvére volt (SB Arena) és én meg imádtam :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7735) skatebab válasza Tsebacsi (#7732) üzenetére


skatebab
tag

Akkor vegkepp nem tudom milyen legyen.

Mert nyitott fejes:
- jobban bejon de nincs usbs azt irod
-jackkel csak kulon hangkartyaval mukodne
-ha kulon veszek talpas usbs mikrofont az sem jo megoldas

zartnal meg:
-draga es nem a legkenyelmesebb es nem nagyon dicsertetek :/

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7736) Tsebacsi válasza skatebab (#7735) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sajnos csak gamer fülesek szoktak usb-sek lenni. Azok meg zártak, azért, hogy lanon illetve otthon ne legyenek zavaró hangok se ki se be.
Az usb-s mikrofon felejtős...

A zárt füles nem rossz, max. annyira kényelmetlen, hogy a bőr/műbőr párnás izzaszt, ezért kell plüssöset néuzni vagy arra cserélni, ha lehet. A nyitott fülesek jóval drágábbak, mert Hi-fi fülesek, nem gamerek. Mi itt dícsérni csak a leírásban megadott ajánlott cuccot tudjuk dícsérni, azok pedig mind zártak! :Y

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7737) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Na beszereztem egy kave fülest :) garis, 14ért. be is dugtam mindent, nézzük hogy szuperál :D

(#7738) Tuco78 válasza skatebab (#7731) üzenetére


Tuco78
tag

Sajnos nyitottban sztem.nem fogsz találni usb-csatisat.de én személy szerint nem is ajánlok usb-t soha.szerintem sokkal jobban jársz egy sima jack csatissal.az usb-s füleseknek saját hangkártyája van ami kb.olyan szintü mint egy alaplapi és ha mondjuk nem vagy megelégedve ezzel a hangzással akkor nem tudsz mit csinálni.ráadásul csak pc-hez tudod használni.a jackeshez viszont ha nem elég jó az alaplapi akkor vehetsz külön dedikált hangkártyát is.valószinüleg a zárt fülesed nem volt valami jó mert attól,hogy zárt még nem feltétlenül kell kényelmetlennek lennie!(de ezt már leírtam fentebb)jó és olcsó fülest(főleg nyitottban)használtba érdemes nézned.(mondjuk itt a ph-n)mert az új áraik kb.30-felett kezdödnek!arra nagyon vigyázz,hogy a komoly füleseket meg is kell hatani!

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7739) Mexildos válasza neutron22 (#7714) üzenetére


Mexildos
aktív tag

A headsetre kb. 100e körül gondoltam max. De ha van érdemes ami tényleg jó lehet feljebb menni. Ezt nyilván nem 1 évre venném.

Akkor driver probléma igaz erre is: CREATIVE Sound Blaster Zx? Az ASUS Xonar D2X ajánlott kategória?

Egyébkén ezekhez érdemes vásárolni erősítőt?

(#7740) Tuco78 válasza Mexildos (#7739) üzenetére


Tuco78
tag

Basszus jól értem,hogy 100 00HUF-ot akarsz fülesre költeni??? :Y
Ha ez tényleg így van akkor felejtsd is el ezt a headset dolgot gyorsan.
Ennyi pénzből csak szigorúan hifit szabad venni és max. veszel hozzá külön mikrofont.
Ha nekem ennyi pénzem lenne fülesre akkor én a Sennheiser hd600-at választanám.
De erre is igaz az amit fentebb írtam,hogy ilyen kategóriánál már érdemes használtban is gondolkodni.
A xonar az jó választás a creativokkal drivergondok szoktak előfordulni win7 alatt.
Az erősítőt most így fejből nem tudom neked megmondani mert nem ismerem a D2X erősítő részét.
De ide már valszeg kelleni fog.

[ Szerkesztve ]

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7741) anytime válasza Tuco78 (#7740) üzenetére


anytime
őstag

Es, az osszeg mehet feljebb :K , ha jol olvastam!

(#7742) Tuco78 válasza anytime (#7741) üzenetére


Tuco78
tag

Ja olvastam ha van érdemes mehet feljebb is :N
De jó egyeseknek! Hát ha nem számít a pénz akkor viszont audeze!
(azt viszont tuti nem találsz használtban mert aki megveszi az nem adja el)

[ Szerkesztve ]

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7743) anytime válasza Tuco78 (#7742) üzenetére


anytime
őstag

:) - LCD3 = 1.945 USD ...

Nagyon elégedett vagyok a CV2000-el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7744) neutron22 válasza Tuco78 (#7742) üzenetére


neutron22
tag

:K :C :R

(#7745) skatebab válasza Tuco78 (#7738) üzenetére


skatebab
tag

Igen csak ugye a bajom hogy egy kombinalt jackem van es azzal nem mukodik a zart headsetem ezert akartam nezni usbset. Akkor inkabb vegyek usbs hangkartyat a mostani fejeshez? (mert a kabellel nem lehet ezt megoldani Ami az 1 jack-et 2 fele osztja egy mic & fulesre)

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7746) dudika10 válasza skatebab (#7745) üzenetére


dudika10
veterán

Már hogy ne lehetne megoldani kábellel?
Kétféle lábkiosztás létezik, így kétféle átalakítót is árulnak, melyek kívülről nem megkülönböztethetőek, de míg az egyikkel működik a fejhallgató és a mikrofon, a másikkal nem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7747) neutron22 válasza Mexildos (#7739) üzenetére


neutron22
tag

Én ilyen kategóriában már nem merek neked ajánlani, mivel azok közül keveset próbálhattam ki, de hosszabb távon nem volt nálam csak még kevesebb százaléka így az ajánlást most másra hagyom.

A másik kérdésedre a válasz: A prémium kategóriás hangkarik drivereivel már nem lesz gond.

(#7748) skatebab válasza dudika10 (#7746) üzenetére


skatebab
tag

Ertem koszi de honnan tudjam amit arulnak milyen kiosztasu? Semmi extra info nincs rola es azt mondtak nekik ez van nem tudnak mas tipusu kabelrol... Mi a ket kiosztas tipus neve megis?

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7749) neutron22 válasza Tuco78 (#7728) üzenetére


neutron22
tag

Ezzel én tisztába vagyok. Gondolod mernék én bármit mondani, ha nem tudnám mit beszélek? Csak reflexszerűen írtam a kényelmet, mert általában sőt legtöbbször zárt füleseket ajánlunk és lehetőleg kényelmeseket.

(#7750) zzeN


zzeN
aktív tag

Hali!

Elolvasva a "tájékoztatót" és valamennyit visszaolvasva, 20 ezer fölötti kategóriában sokan ajánlották a Corsair Vengeance 1500-t. Elsősorban FPS-ekben használnám, főleg CS. 1-2 helyen olvastam hogy a basszus nem a legdurvább, de az EQ állításával orvosolni lehet a problémát. Csak annyi érdekelne, hogy szerintetek megéri az árát és nyugodtan ruházzak-e be rá? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.