Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Bacusuz válasza kaszaf (#8450) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi

tiamat 7.1 van neked is,vagy csak razered?
kíváncsi volnék hogy van e külömbség a sima oldalanként 1 hangszóró és 5 hangszóró között.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8452) Bacusuz


Bacusuz
őstag

tesomnak egy stereo Sennheiser PC 350 van.
feltette a Razer Surround Personalized 7.1 Gaming Audio Software-t.
BF3 nyomtam vele ,ég és föld a külömbség.Mintha vett volna egy virtual 7.1 fülest

hozzáteszem lehet hogy ez csak nekem új,biztos sok ilyen software van a piacon.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8453) drzozo válasza N.Ferry (#8447) üzenetére


drzozo
senior tag

A CV 1500-höz nem kell hangkártya, mivel usb-s. Így lényegében szabadon maradnak az alaplapi jack-ek. A Roccat Kave viszont jack-es csatlakozású, szóval az ki tudná használni. Neked kell eldönteni. Real 5.1, amit legolcsóbban lehet ajánlani, az a Coolermaster Storm Sirus. Erről a blogomban olvashatsz tesztet.

(#8448) Bacusuz: Neked is ajánlom figyelmedbe a blogomban lévő tesztet a Tiamat 7.1-ről. ;)

(#8454) sting2 válasza rachmaninoff (#8438) üzenetére


sting2
addikt

Na igen, lehet egyszerűbb lenne hagyni a kapirgálást és bevállalni abból, és attól, akik biztos értenek hozzá.. :)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8455) Bacusuz válasza drzozo (#8453) üzenetére


Bacusuz
őstag

elolvastam,teljesen kielégítetted a kiváncsiságomat a cikkeddel.
ilyet fogok venni!

olyan gondom van hogy a hangkártyámon csak 4 jack van hául,a 7.1 sorrounddal így a mikrofon a frontra szorult,ami eddig nem volt gond,mivel logitech webkamerának a mikrofonját használtam.
most viszont nem tudom ezt hogy oldjam meg.
Alaplapi hangkártya mikrofonjába dugjam?Lehet azt külön engedélyezni,mert a realtek audio most le van tiltva.

azóta is hibátlan a fejhallgatód?bírja a strapát?

köszi

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8456) kaszaf válasza Bacusuz (#8451) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Razer Tiamat 7.1 van. Sokkal jobb mint a virtuális 7.1es fülesek. Legalábbis a g35-höz képest tuti jobb mert személyesen csak ezt próbáltam ki.

(#8457) Bacusuz válasza kaszaf (#8456) üzenetére


Bacusuz
őstag

kénytelen leszek venni egyet

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8458) stefyY


stefyY
őstag

Sziasztok!

Nagyon nem olvastam rosszat erről, és meg van jelölve az első hozzászólásban, így megrendeltem ma egy Creative Tactic3D Alpha-t...cirka 7 éve Call Of Duty 2-zök, remélem meglesz a hatása, hogy nem 2000 forintos fejhallgatóval fogok játszani... :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#8459) sting2 válasza drzozo (#8453) üzenetére


sting2
addikt

Mentem egy " nagy Kőrt "!

PS3 - PS4, később Xbox One - 90%
Film - 10 %

Ezekre szűkült:

Razer Tiamat 7.1
Tritton Pro +
Tritton AX 720
CM Storm Sirus 5.1

Jöhet a Pro és Kontra.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8460) Zimmy88


Zimmy88
tag

Sziasztok!

Fülest keresek 8-10k kategóriában (nagyon max 12) főleg játékra, de zenehallgatásra és filmezésre is használnám.
Vezetékesben gondolkodom, mikrofon nem feltétel (levehető/eltüntethető lehet), és hogy kényelmes legyen a fülpárna. Lehetőleg ne legyen nagyon gamer kinézete (mint pl a genius g700v), és ne legyen fél kiló sem :)

Eddig ezeket néztem boltban, sajnos egyiket sem tudtam kipróbálni...

creative fatality gaming hs800
creative soundblaster tactic3d alpha
genius hs-g600 gx gaming

Jó vagy rossz tapasztalat van esetleg?

Előre is köszi!

szerk: Ja és nem vagyok olyan vájtfülű, alaplapiról hajtanám, tehát 7.1 meg egyéb vakítás nem kell (bár genius egyes modelljeinél van vibra hatás, az király lehet)

[ Szerkesztve ]

FZR2000 ®

(#8461) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Játékos fejhallgatóról kérdeznék.
Genius HS-G700V CAVIMANUS.
Ennél és hasonló társainál azt látom a leírásokban, hogy "virtuális 7.1 hangzás".
Ez mit jelent? Ez vmi olyasmi, mint a CMSS-3D és a sztereó füles kombója?
Vagy valódi sokcsatornás fejhallgatóról van szó, technikailag kettőnél több hangszóróval?
USB az jobb vagy rosszabb, mint a Jack?
Gondolom minőségben éppen ugyanazt nyújthatja, mint egy integrált hangkártya.
Köszi!

(#8462) Teasüti válasza Teasüti (#8461) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mit tudnátok ajánlani játékra 15k-ig, ami valódi surround? Mikrofon előny. Gondolom az USB is hasznosabb, mint a jack dedikált hangkártya nélkül. :R

(#8463) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Igazából 1 hete olvasok utána ennek a témának,mert rákényszerültem egy fejesre.
Nem tudok dönteni a true és a virtuális között.
Már majdnem megvettem a Roccat Kave-t,de most beszéltem egy félig szakemberrel(számtech.,hangosítás stb. szaki),aki azt mondta,hogy szerinte egy virtuális 5.1 vagy 7.1 is teljesen jó,mert ezeknél a lényeg a hangok keverése,annak időzítése stb.,továbbá ami fontos az a hangszóró minősége.
Olyan emberek tapasztalatát várom,akik mindkét fajtát kipróbálták.

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#8464) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Corsair vengeance 2100-ről valaki tud valamit? Vagy mikor lesz kapható?

(#8465) drzozo válasza Bacusuz (#8455) üzenetére


drzozo
senior tag

Nekem is hasonló gondom volt, lehet, hogy jack hosszabbítóval át lehet hidalni a "problémát". Vagy ha nem, maximum használod tovább a webcamod mikrofonját. ;) Már eladtam a fejhallgatót, de nem volt semmi baja. Ha vigyázol rá, mint a szemed fényére, akkor bírnia kell a strapát.

(#8458) stefyY: Abban az árkategóriában jó választás.

(#8459) sting2: Kár volt ezért a körért, ugyanis az általad írt Tiamat és CM kizárólag csak PC-hez jó. A másik két Tritton pedig nem wireless, hanem kábeles (abból a pro+ real 5.1, én inkább azt venném, de az is csak ps3-hoz jó).

(#8460) Zimmy88: Creative Alpha.

(#8461) Teasüti: 15k-val bezárólag sehol nem fogsz kapni újonnan valódi 5.1-et. Fentebb már írtuk a Roccat Kave-t (21k). Ha nem rendelkezel komoly hangkártyával, akkor lényegében édes mindegy, hogy jack-es vagy usb-s fejhallgatót veszel. Ilyenkor inkább az usb-st szoktuk ajánlani, tekintettel arra, hogy annak a saját hangkártyája összedobja neked a virtuális térhangzást. 15k-ért ezt, vagy gyűjts még.

(#8463) N.Ferry: Én a true-ra esküszöm.

(#8464) atish15: A CV 1500 v2-re sem kellett sokat várni, úgyhogy szerintem hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#8466) neutron22 válasza drzozo (#8465) üzenetére


neutron22
tag

Tritton ax720 true 5.1 et használok és PC-n. Én úgy tudom bármire és bárkire rákötheted. :DDD :R Eredetileg ez is csak konzolokra jó, de nem.

[ Szerkesztve ]

(#8467) sting2 válasza drzozo (#8465) üzenetére


sting2
addikt

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Azóta ki tisztult a fejem, és jobban átlátom a " mit szeretnék " kérdést..
Segítsetek! :)

Tehát :

90% - Konzol (PS3 - PS4)
10% - Film (TV -USB - MKV fájlok)
Zsinóros!!
Nyitott - mert talán jobb mint a zárt.
Kizárólag a Térélmény minősége az elsődleges - zenére ott a HD 555.
Gyakorlatilag a legjobb hangú " Best Buy " Gamer fülest keresem.

40 - 55K van rá, jó lenne Magyarországon vásárolni.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8468) Teasüti válasza drzozo (#8465) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Creative, nagyon jó!
Köszi, tolmácsolom! :R

(#8469) Zimmy88 válasza drzozo (#8465) üzenetére


Zimmy88
tag

Köszi szépen a választ, megrendeltem :)

FZR2000 ®

(#8470) stefyY


stefyY
őstag

Korrektül szól a headset, csakhát a szoftverét nem tudom telepíteni... :DDD :N

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#8471) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok , fejhallgató vásárláson gondolkozom 20 - 30 000 forint között maximum. Főként játékra használnám , de emellett sok filmnézés és zenehallgatás lenne vele és ezeknél is elfogadható minőségen kellene szólnia. Fontos szempont viszont hogy legyen nagyon kényelmes , ne akarjon a fülem leszakadni a helyéről 1-2 óra használat után. Van ilyen fejes , vagy inkább nézelődjek a hangszórók közt ? :)

[ Szerkesztve ]

(#8472) Bacusuz válasza drzozo (#8465) üzenetére


Bacusuz
őstag

Kint elvezetni ja megoldás lenne ,csak gány.Olyan szép drága házam van igényesen minden elrendezve ,ez így nem illene bele a képbe.Marad a webcamom mikrofonja,az legalább jó minőségű.
Amúgy mire cserélted le tiamatot?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8473) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom menyire jó helyre írok, de hátha tudtok segíteni.
Headset-et szeretnék venni, főként film, játék, skype- ra kellene. Tudtok valamit ajánlani 5000 Ft körüli áron?
Köszönöm előre is.

(#8474) haypro válasza RaPiDsHaRe (#8473) üzenetére


haypro
senior tag

Sharkoon Rush.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#8475) RaPiDsHaRe válasza haypro (#8474) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Nah igen, csak egy boltban találtam meg, de ott nincs raktáron. Nem írták mikorra tudják beszerezni.

(#8476) N.Ferry válasza drzozo (#8465) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Erről mi a véleményed?
Valós 5.1 és elég barátságos ára van.

Walking Dead

(#8477) sting2


sting2
addikt

Mai teszt :

Laptop - YouTube - Battlefield 3 Aftermath 5.1

Jack - Sennheiser HD 555
Usb Slot - Sony Pulse Elite Edition

Konklúzió :

HD 555 = Telt, természetes, kerek hangzás, olyan hifis.

Sony = Száraz, éles hangok, de teresebb.

Holnap ugyanezekkel, Tritton Pro + 5.1...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8478) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Na végül megrendeltem a Cyber Snipa Sonar 5.1 Headset-et.
Nagyon kíváncsi vagyok rá,főleg azért mert 10k-val olcsóbb mondjuk a Roccat-nál,de ugyan úgy real 5.1 :Y ha megérkezett lehet írok is róla egy kicsit.
:R

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#8479) haypro válasza N.Ferry (#8478) üzenetére


haypro
senior tag

Rosszul jársz vele, hidd el. Nem véletlenül olcsó, ráadásul noname. :(

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#8480) Tsebacsi válasza haypro (#8479) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem is trágya hangja lesz, de most nincs kedvem beleszólni, túl fáradt vagyok. :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8481) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Majd kiderül,ha a kezeim között lesz.
Attól,hogy nem valami "minőségibb" márka van rányomva,még lehet jó is,legalábbis rosszat nem olvastam, róla. :K

Majd letesztelem.
:R

Walking Dead

(#8482) Teasüti válasza N.Ferry (#8478) üzenetére


Teasüti
nagyúr

SNR 50 dB, ez vmi vicc? :))
Szokol rádiónak volt hasonló jel zaj viszonya, nem? ;]

(#8483) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Ehhh :O

Pedig azt hittem jó lesz ez... :(((

Akkor ezek szerint a legolcsóbb valós 5.1 csakis a Roccat,annál sokan panaszkodnak a basszus gyengeségére,ez mennyire valós probléma?
Mindenféleképpen kell hozzá egy jobb hangkari,vagy megfelelő az alaplapi is?

Igazából nagyon nem akartam volna 20k+-t költeni egy fejesre,de úgy látom muszáj lesz? :F

Köszi a felvilágosítást! :R

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#8484) drzozo válasza N.Ferry (#8483) üzenetére


drzozo
senior tag

Nem tudom miből hitted, senki nem ajánlotta itt neked, te kezdtél egyéni akcióba...

Egyik jack-es csatlakozású fejhallgatónak sem árt a jobb hangkártya, de ideiglenesen nyilván elég egy alaplapi is. Kemény 6 ezer forinttal kerül többe a Roccat, nem veszel egy hétig cigit, vagy nem mész ki a hétvégén bulizni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8485) Tsebacsi válasza drzozo (#8484) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vótam kint az újvilágban, megnéztem mi a helyzet fülesek terén. Hát siralmas :D A Skullcandy bevette a piacot, és beült a Beats mellé a fotelbe... :DDD Kb. mindkettőnek ugyan olyan hulladék a hangzása, kényelmetlen a fülesek nagy része, báhh... Azt hittem, fogok látni valami csodát, de nem... Vagyis nem ilyen téren/kategóriában.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8486) N.Ferry válasza drzozo (#8484) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Magára a gépre nem sajnálom a pénzt,igaz ott is ésszel szoktam vásárolni.
De a perifériáknál sokkal jobban megnézem,hogy mire költök.
2 példa:
-Már vagy 4 éve van egy 2.1-es Acer hangfal a gépnél,de közben vettem egy Logi Z506-ost,hogy milyen jó lesz az.Mondanom se kell,hogy ahhoz képest,hogy kb.5x drágább volt az Acernél,szinte semmivel se volt jobb,el is adtam féláron,mint amin vettem...
-Vettem vezeték nélküli bill.+ egeret.Nézelődtem a 20-30k-sok között,de végül egy 7k-s Modecom-ot vettem,ami kb. annyiban gagyibb a 20k-okhoz képest,hogy nincs rajta kijelző... ,cserébe nekem sokkal jobban tetszik.
Mindezzel csak azt akartam mondani,hogy nem mindig a sokkal drágább a jobb,de mivel fejes ügyben nem vagyok otthon,rátok bízom magam,megrendeltem a Roccát,elvileg hétfőn itt is lesz.
(Egyébként meg se nem cigizek,se nem járok kocsmába,max. edzőterembe,de azért köszi a pénzspórolási tippeket :D )

Walking Dead

(#8487) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Még egy hülye kérdésem is lenne. :)
A Kávét rá tudom dugni a házimozira,hogy azon szóljon a hang?
Ilyenkor elég csak az usb-t használni?

Walking Dead

(#8488) Tsebacsi válasza N.Ferry (#8487) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

USB-n nem fog neked szólni, az tápnak kell neki ha jóltudom.
Házimozira rá lehet kötni, ha az egységnek vannak ilyen kimenetei.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8489) Akmak


Akmak
tag

Sziasztok
Remélem tudtok nekem ajánlani egy fejhallgatót.:
Főként játékra használnám de néha meg eshet a zene is.Úgy 10-15k-m van rá.Ilyen árkategóriában nem hinném hogy lenne normális vezetéknélkűli úgyhogy vezetékes.
Circumaural vagy supraaural?: Hát amelyik kényelmesebb :D Mikrofonos. ha lehet stereót de valami nagyon olyat amiben codban hallom hogy jobbról vagy balról jön-e az ellen. Nem egyszer szívtam már usb-sell úgyhogy ha lehet jack-es legyen.Alaplapi integráltról kivan vezetve egy Technics su-v500-as erősítőre.Ha lehet NE legyen rózsaszín:DDD, Domináljon a fekete. Villogás nem követelmény de nem gond ha van.
Én Ozone Sparkra Ozone rage st-re vagy ThermalTake eSPORTS Shock-ra gondoltam.
Előre is köszi:
Akmak

[ Szerkesztve ]

Backup The World and Headphones on! AMD A8 6600k, Asrock FM2A85X Extreme4, Kingston HyperX DDR3 1600 2x2Gb

(#8490) sting2 válasza sting2 (#8477) üzenetére


sting2
addikt

Nos, megvolt a Tritton Pro + összehasonlítás is.
Ezen már tetten érhető némi igényesebb hangzás, amit be tudok a zsinóros kivitelnek és a több hangszórónak.
Nagyon dögös, mozis a hangja.
Kellően belőhető, köszönhetően a hangfalankénti állítás lehetőségének.
Viszont nem tudtam a DTS hangsávval készült játékokat ezzel kipróbálni mert ezekkel csendben maradt... :Y
De nekem még hiányzik valami...

Szerzek egy Sennheiser PC360-at is!

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8491) Joe Swanson válasza sting2 (#8490) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok!
Fejhallgatót keresnék, lehetőleg mikrofonnal játékra. A keret max. 13.000FT. Ajánlatokat várok.
Előre is köszi a válaszokat!

(#8492) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Erről kaphatnék véleményt?Ront valamit hogy csak usbn megy?
[link]

(#8493) NOKA32 válasza NOKA32 (#8492) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Eh jól meghalt mindenki :DD

(#8494) Otrodon


Otrodon
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy TT Shock One fejhallgatóm és úgy 2 napja zúg. A driverét leszedtem és felraktam, 2.0 USB-ből átraktam 3.0 USB-be, majd vissza de semmi javulás.

Lehet valahogy önerőből orvosolni vagy menni-e kell szervibe (ha ez lenne az utolsó lehetőség hol lenne ilyen)?

Minden segítséget előre köszönök!

(#8495) Tsebacsi válasza Otrodon (#8494) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Másik gépen is próbáld ki. Ha ott is zúg, szervíz. Hogy hol? Attól függ, hol vetted. Ajánlott elolvasni a garancia papírt (márha van). Ha ez a kettő nem sikerül, Thermaltake weboldal, support, olvas, esetleg e-mailt ír! ;)

(#8492) NOKA32: Ööö passz? 7k-ért ócsó (gondolom használt). Én hibás fülest elvből nem vennék meg...

(#8491) freeroam12: Néha elolvashatnátok az összefoglalót is. Ott van, hogy 10-20 között mik az ajánlottak. Amúgy ez a Creative Alpha/Sigma területe.

(#8489) Akmak: Hello! Az ozone termékek sem használatra, sem belélegzésre nem javallottak! A TT Shock jó lesz! ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8496) NOKA32 válasza Tsebacsi (#8495) üzenetére


NOKA32
aktív tag

De a tritton ax 180 megy jack ről és usb ről is? ezért irta hogy csak usbn megy?

(#8497) NOKA32 válasza NOKA32 (#8496) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Ezek az adatok jók vagy rosszak?Sjanos nem tudom hogy az ohm melyik irányba való változása pozitiv.
MEGHAJTÓ EGYSÉG: 40MM ÁTMÉRŐJŰ

BEMENŐ TELJESITMÉNY: 50MV

IMPEDENCIA: 10OHM 1 KHZ

ÉRZÉKENYSÉG: 10 DB MW

FREKVENCIÁTVITEL: 12-22 000 HZ

KÁBEL: 1,2 M

Érdekes egy másik oldalon ezt irják a db hez:
Maximális teljesítmény: 50 mW
Impedancia: 10ohm 1 kHz-en
Érzékenység: 108dB/mW
Frekvenciaátvitel: 12 - 22 000 Hz

[ Szerkesztve ]

(#8498) Akmak válasza Tsebacsi (#8495) üzenetére


Akmak
tag

Szia esetleg Razer electra?

Backup The World and Headphones on! AMD A8 6600k, Asrock FM2A85X Extreme4, Kingston HyperX DDR3 1600 2x2Gb

(#8499) Tsebacsi válasza Akmak (#8498) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jobb lenne meghallgatni előtte az az igazság, van akinek nem jön be a hangja. Bár majdnem ugyanez igaz lehet a Shock-ra is. Ha választanom kéne, én a Shock mellett maradnék.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8500) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Megnéztem a Roccat a házimoziba nem tudna csatlakozni,mert csíptetős a hátulja,viszont ha a tv-be dugom majd be az usb-t meg a jack kábeleket,akkor vajon úgy is szólna 5.1-be a füles? :U

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.