Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) neutron22 válasza kaszaf (#7500) üzenetére


neutron22
tag

Én egy Doom 3 at biztos megpróbálnék :K

[ Szerkesztve ]

(#7502) Tsebacsi válasza kaszaf (#7500) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nemtudom, elképzelhető, hogy driverhiba. Én is win8 alatt bohóckodom, de nekem a creative-al szerencsére nincs problémám.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7503) MANTiS`


MANTiS`
csendes tag

Hello!

Érdekelne a véleményetek a Steelseries 4H headsetről. 15ezer a max amit költeni szeretnék és leginkább játékra kéne. Szerintetek megfelelő a cucc vagy tudtok ennél jobbat ebbe az árkategóriába?

(#7504) MANTiS`


MANTiS`
csendes tag

Ja és még annyit hogy lenne mellette egy Asus Xonar DG hangkártya is.

(#7505) neutron22 válasza MANTiS` (#7504) üzenetére


neutron22
tag

Tudunk ennél jobbat ebben a kategóriában és még hangkártya sem kell hozzá. Hangkártyát szerintem Real 5.1 hez vagy egy drága és minőségi sztereóhoz ajánlanék. 15k ért nézz körül a Creative háza tájékán ott találsz (Alpha, Sigma) neked valót. Vagy HP n használtan van pár jó cucc.

(#7506) Tsebacsi válasza neutron22 (#7505) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Már van hangkártyája, szóval inkább ahhoz kéne ajánlani valamit, nem az ellen... :(

MANTiS`: A Xonar megvan már, vagy azt is akarsz? Ha megvan, akkor lehet előrébb lennél egy Hi-fi fülessel, és hozzá egy talpas mikrofonnal, vagy csíptetős zalmannal. Zenére szebben szólna, a térhangzást meg a Xonar biztosítja. Ha még nincs meg, a korábban említett Creative Alpha, Sigma, vagy Platronics fülesek közül kéne választani inkább. Ezek usb+jackesek.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7507) MANTiS` válasza neutron22 (#7505) üzenetére


MANTiS`
csendes tag

Sokmindent veszek használtan, de a fejhallgató a kivételek közé tartozik, abból szívesebben veszek újat. A hangkártya pedig már egy jó éve megvan.

[ Szerkesztve ]

(#7508) MANTiS` válasza Tsebacsi (#7506) üzenetére


MANTiS`
csendes tag

Csak játékhoz használnám a fülest, zenének ott a hangfal :). A talpas mikrofonokat nem szeretem, ezért is szeretnék olyat amin mikrofon is van.

[ Szerkesztve ]

(#7509) Tsebacsi válasza MANTiS` (#7508) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát a 4H-t csak szükségmegoldásként ajánlanám, mert régebbi darab. Csak éppen a 15k-s határnál nincs olyan sok lehetőség, a legtöbb itt usb-s, pl. a creative-ok, igaz jackesek is, de akkor az usb-hangkártyát dobhatod be a fiókba. Mondjuk ha ez nem nagy érvágás, akkor továbbra is Creative Sigma. Sigma

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7510) drzozo válasza MANTiS` (#7508) üzenetére


drzozo
senior tag

Vagy még talán ez.

(#7511) MANTiS` válasza Tsebacsi (#7509) üzenetére


MANTiS`
csendes tag

A hangkártyát eddig egy Speedlink medusával használtam és sokkal jobb lett a hangzása (a fülest és a hangkártya is jackes)

(#7512) Tsebacsi válasza drzozo (#7510) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak a színe jaaaaaaj :W :DDD 14 évnél idősebbeknek nem ajánlott :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7513) neutron22 válasza MANTiS` (#7511) üzenetére


neutron22
tag

Vedd meg ezt vagy ezt A másodikat személyesen próbáltam ki nagyon tetszett, gari ugyan nincs rá, de állapota új és az eladó nagyon megbízható. :R

csak hogy legyen értelme a hangkarinak :R

[ Szerkesztve ]

(#7514) MANTiS` válasza neutron22 (#7513) üzenetére


MANTiS`
csendes tag

Ez a Roccat Kave kifejezetten tetszik, csak sokan írják hogy kényelmetlen :S

(#7515) neutron22 válasza MANTiS` (#7514) üzenetére


neutron22
tag

Nem volt kényelmetlen. Ennyi felszerelést el kell helyezni és annak van súlya, de meg lehet szokni.

(#7516) Tsebacsi válasza MANTiS` (#7514) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A súlyát kell megszokni, hangzásban kimondottan jónak mondható. Csak a mélyekkel van kis baja.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7517) MANTiS` válasza Tsebacsi (#7516) üzenetére


MANTiS`
csendes tag

És a Razer Barracudáról mi a véleményetek?

(#7518) Tsebacsi válasza MANTiS` (#7517) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megoszlanak róla a vélemények, sokan panaszkodnak dobozhangra, mások Xonar-al vígan elvoltak vele. De inkább több a negatív kicsivel, mint a pozitív.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7519) MANTiS` válasza Tsebacsi (#7518) üzenetére


MANTiS`
csendes tag

Akkor eddig úgy néz ki hogy a Roccat Kave a nyerő :) Köszönöm a segítséget, de ha még van valami tanácsotok, szívesen meghallgatom :)

(#7520) Tsebacsi válasza MANTiS` (#7519) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Rokkant Kávé maradhat ;)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7521) drzozo válasza MANTiS` (#7519) üzenetére


drzozo
senior tag

Esetleg gyűjts még.

(#7522) neutron22 válasza MANTiS` (#7517) üzenetére


neutron22
tag

Balra Ku....át ne vegyél, annál jobbak vannak még újonnan is. :DDD

(#7523) Tsebacsi válasza drzozo (#7521) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én gyűjtök, de kocsira :DDD

MANTiS`: Értjük, csak pont egy olyan "lyukban" vagy, ahol vagy használt cuccot veszel, ami rizikós, vagy kompromisszumokat kötsz. 15k körül Xonarhor hi-fi fülest szoktunk javasolni, mert árban jobban jön ki. Vagy az említett Sigma usb-eldobós játék. :P

Majd elfelejtettem: Superlux HD660E ez még ajánlott, és pont Xonarhoz!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7524) MANTiS` válasza drzozo (#7521) üzenetére


MANTiS`
csendes tag

Már ezt a pénzt is sajnálom egy fülesért, nem hogy még többet költsek :D Főleg most hogy leteszem a jogsit kocsiből, minden forint számít :DDD

(#7525) MANTiS`


MANTiS`
csendes tag

A sok negatív vélemény miatt mégsem a Roccat kave-t választanám, még mindig a Steelseries 4H felé húz a szívem (már csak az ára miatt is) . Valamelyikőtök azt írta, hogy csak szükségmegoldásként ajánlaná, a kérdésem, hogy miért nem ajánlanátok?

(#7526) drzozo válasza MANTiS` (#7525) üzenetére


drzozo
senior tag

Szinte egyik árszegmensben sem ajánlunk szívesen SS-t, botrány drága, és kapsz jobb tudással olcsóbbat. Pl. ezt.

[ Szerkesztve ]

(#7527) MANTiS` válasza drzozo (#7526) üzenetére


MANTiS`
csendes tag

Mi a gond a Steelseries-sel? pl. ottvan a Siberia v2 is ami ismereteim szerint igen jó gamer füles.

(#7528) drzozo válasza MANTiS` (#7527) üzenetére


drzozo
senior tag

Csak, hogy ne menjek messzire. 24k-ból kapsz jobb megoldást, mint a Siberia V2.

(#7529) MANTiS` válasza drzozo (#7526) üzenetére


MANTiS`
csendes tag

Meg úgy igazából a Creative füles kinézetével nem vagyok kibékülve. Ha a Sennheiser nem is, de egy Corsair Vengeance 1300 már megfelelne játékra?

(#7530) drzozo válasza MANTiS` (#7529) üzenetére


drzozo
senior tag

A Xonarod képes virtuális térhangzást csinálni, úgyhogy a CV1300 nem rossz választás. A nagyobb testvérét (CV1500) mindig ajánljuk.

[ Szerkesztve ]

(#7531) MANTiS` válasza drzozo (#7530) üzenetére


MANTiS`
csendes tag

Akkor úgylátszik a Corsair lett a nyertes. Köszönöm a segítségedet! :R

(#7532) duronx válasza MANTiS` (#7531) üzenetére


duronx
senior tag

Nekem roccat kave-em van és hidd el nem járnál rosszul vele (főleg 15e ft-ért) Hosszabb használat után van hogy kicsit kényelmetlen, de egy hangyányit előrébb tolom s már jó is :D egy asus xonar dg-vel használom s eddig bárkinek mutattam, mindenkinek nagyon bejött. (mind a kinézete, mind a hangzása)

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#7533) MANTiS` válasza duronx (#7532) üzenetére


MANTiS`
csendes tag

15ezer lenne használtba úgy, hogy nem tudom hogy van e hozzá tartozék vagy egyáltalán van-e rá garancia. Megfelel nekem ez a füles is :)

(#7534) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

Sziasztok, X-Fi Xtreme Gamer hangkártyához szeretnék egy 5.1-es fejhallgatót. Ahogy olvasgattam a kommenteket, CM Storm Sirus a legjobb választás. Esetleg 30k alatt nincs hasonlóan jó? Tritton PC510 HDa-t néztem még, de az mostmár meg se jelenik iPon-nál (eddig csak nem volt készleten)
Roccat Kave megvolt, rövid a vezérlő(amit amúgysem használok) és a fejhallgató közötti madzag (a másik része meg hosszú), a mikrofon már nem a legjobb, és a fejhallgató tövénél kicsit kontakthibás is már, valamint magától megcsavarodik úgy, hogy egy helyben ülök.
Ja és lehetőleg iPon-nál venném.

(#7535) MANTiS` válasza drzozo (#7530) üzenetére


MANTiS`
csendes tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy az nem gond hogy a Corsair füles frekvencia tartománya 100-10000Hz?

(#7536) MANTiS` válasza MANTiS` (#7535) üzenetére


MANTiS`
csendes tag

Bocs, 20-20kHz-es a füles, csak a PCX-en van elírva..

(#7537) Tsebacsi válasza MANTiS` (#7535) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Miért lenne gond, a magasabb hangokat úgysem hallod.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7538) Tuco78 válasza Tsebacsi (#7537) üzenetére


Tuco78
tag

Csak halkan súgom meg,hogy ezek az adatok azért erős túlzások a gyártó részéről,ilyen hangtartományt még a százezer körüli hifi fülesek sem képesek megszólaltatni :)

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7539) Tsebacsi válasza Tuco78 (#7538) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a hsz-ed tudod, hogy semmit se ért? Csak kioktatni próbálsz minket, sikertelenül.
Még szerencse, hogy a piacon lévő szinte ÖSSZES fej és fülhallgatóra az van írva, hogy 10(20)-19(21)KHz. De te megmondod a frankót, hogy nemúgyvanaz.

Akkor baszki mindenki hazudik, a Sennheisertől kezdve az AKG-n át a Creative-ig. :Y :W :W

A fülesek nagy része az ember által hallható tartományt fedi le. Az általad "példaként" említett százezres Hi-Fi fülesek nagy része még ezek felett (25000 Hz) is tud sugározni, mégpedig azért, mert az agy ezeket is felfogja, és bármilyen hihetetlen, van aki érzékeli is ezeket, és hozzá tud adni a zenei élményhez. Szóval ha segíteni nem tudsz, egy kioktatásért sem kéne megállnod, hanem inkább menj szépen tova...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7540) dudika10 válasza Tsebacsi (#7539) üzenetére


dudika10
veterán

Mire jó, ha -20dB-vel szólaltatja meg a 20Hz-et az 1000Hz-hez képest?
Elárulom, semmire. A marketingesek által fontosnak vélt "frekvencia átvitel" két számmal megadva még akkor se érne semmit, ha egységesen, a -3dB-s pontokat adnák meg a gyártók...
Így, hogy teljesen véletlenszerű adatok kerülnek a katalógusba, pláne nem ér semmit.

Legalább vedd arra a fáradtságot, hogy minimális szinten utánanézel a technikai oldalnak, és nem csak a marketingmaszlaggal dobálózol. :W

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7541) Tsebacsi válasza dudika10 (#7540) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

HIányoztál mint mókusnak az erdőtűz, légyszíves maradj továbbra is távol innen, mert fáj a jelenléted. Ráadásul szükségtelen is...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7542) dudika10 válasza Tsebacsi (#7541) üzenetére


dudika10
veterán

Köszönöm a jótanácsot, de azt hiszem elég nagy vagyok már, hogy magamtól eldönthessem, hová szándékozok írni a fórumon és hová nem. :U

Hadd reagáljak a Te stílusodban ha már személyeskedünk:
Légyszíves maradj továbbra is távol innen, mert fáj a jelenléted baromság.

Panaszkodsz, hogy a másik fejhallgatós topik pár ember játszótere, közben egy játszóteret csinálsz ebből a topikból, ahol minimálisnál kevesebb szakmai tudással ajánlasz olyan fejhallgatókat, amiket valószínűleg sose hallottál, de jól mutatnak és az adatlapjukon szép nagy számok vannak. :F

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7543) Tsebacsi válasza dudika10 (#7542) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem kívánok a hozzád hasonlókkal itt vitázni (félreértés ne essék, veled semmilyen módon sem), csak rombolod a topicot, holott azt hiszed építő jellegű a kritikád. De sajnos nem. És az a baj, erre sosem fogsz rájönni. Sohaviszontnemlátásra.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7544) r-chee


r-chee
őstag

Van egy Roccat Kave 5.1-es fejhallgatóm. Évek óta, napi szinten használva van, s még mindig kifogástalanul működik.
A párna része viszont elég kopott már, foltokban lejött róla a vékony bőr(?) réteg. Szerintetek lehet rá kapni külön párnákat, vagy tudtok esetleg vmi faxányos megoldást a problémára (kárpitoshoz gondolom ciki lenne elvinni :D :D )??

üdv.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#7545) dudika10 válasza r-chee (#7544) üzenetére


dudika10
veterán

Van 1 pár párnám. Ha érdekel, dobj egy privátot.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7546) Beowulf válasza dudika10 (#7545) üzenetére


Beowulf
csendes tag

Sziasztok!
Asrock B85M-GL alaplapi hangkártyához jó választás CoolerMaster STORM SIRUS 5.1?
Fontos lenne, hogy azért real 5.1 legyen. :)

(#7547) Tsebacsi válasza Beowulf (#7546) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Általában alaplapi hangkártyát nem javaslunk, mert a minősége elmarad a jónak mondottól. Egy külön dedikált hangkártya jobb lenne, persze ettől még kezeli a Sirust.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7548) Beowulf válasza Tsebacsi (#7547) üzenetére


Beowulf
csendes tag

Értem. Akkor egy Creative SoundBlaster Recon3D USB hangkártyával esetleg már jó lenne?
Vagy mindenképpen egy drágábbat kell, hogy nézzek?

(#7549) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
Valakinek van tapasztalata erről a holmiról?
Köszi.

(#7550) Tsebacsi válasza Beowulf (#7548) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem, semmiképpen sem erre gondoltam, hanem normáls recon3d-re vagy egy Asus Xonar-ra. Azok rendesen jack-eken keresztül szolgáltatnak 5.1-7.1 hangzást, ami a Sirusnak kell. Zoltankakuk-nak volt Sirusa, írt róla egy szösszenetet is: Sirus leírás. Ha őt megkérdezed erről, szerintem tud róla több infót mondani.

Norbika88: Nem rossz a maga nemében, de az ajánlott fülesek ebben az árban a Creative Sound Blasterek (Creative Gaming), vagy kicsi drágábbért Corsair vengeance 1500. Ez utóbbi a legjobbak között van az usb-s virtual 5.1/7.1 kategóriában, ár/értékben pedig a creative-ok a legjobbak.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.