Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) neutron22 válasza aProPeti87 (#7199) üzenetére


neutron22
tag

Nem mondanám, hogy rosszak, de csak a prémium kategória az ami igazán jó.

(#7202) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok

van egy kis problémám! Ma jött meg a steelseries siberia V2 USB fejhallgatóm. Az a gondom vele hogy amikor rádugom az usb-s hangkártyával a gépre nem akar megszólalni! Már mindent állítottam de nem nagyon akar hangot kiadni. Amúgy ha simán rádugom csak a gépre jack vel akkor megy. Valamiért a win nem nagyon akarja felismerni. Töltöttem le drivert meg mindent de ugyse megy.

tisztelettel faranus :R

(#7203) neutron22 válasza faranus (#7202) üzenetére


neutron22
tag

szia

Próbáld meg más USB re is bedugni és nézd meg a drivert hátha le van némítva, de van még ötletem. Ha ezek nem oldják meg folytassuk az ötletelést privátban. :R

(#7204) faranus válasza neutron22 (#7203) üzenetére


faranus
aktív tag

folytatom privátba

tisztelettel faranus :R

(#7205) WolfheartGR válasza Kobaljov (#7200) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Én ebből indulok ki.

Circumaural vagy supraaural?
A circumaural fejhallgatók párnája a fül körül támasztja a fejet, míg a supraaural fejhallgatók a fülkagylón támaszkodnak. Nagy általánosságban lehet mondani, hogy a fület körülölelő, circumaural fejhallgatók kényelmesebbek.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#7206) Kobaljov válasza WolfheartGR (#7205) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Igen ezt is ismerem, de a Sennheiser-nél úgy tűnik nem ugyanaz a definíció, kérdés, hogy melyik a helyes

(#7207) WolfheartGR válasza Kobaljov (#7206) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Dobj egy linket sennéktől pls. Elolvasnám.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#7208) Kobaljov válasza WolfheartGR (#7207) üzenetére


Kobaljov
senior tag

PC350 és RS 170 (a Technical Data / Ear coupling résznél)

(#7209) Zoli133 válasza Kobaljov (#7208) üzenetére


Zoli133
őstag

Mi ezzel a baj? Mindkét linkelt fejes circumaural, azt is írják.
Ezt nevezik supraauralnak.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#7210) WolfheartGR válasza Kobaljov (#7208) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ez meg supraaural.
Ez meg On-The-Ear-Wired Headset.
Szerintem a Senn ugyanarra több jelzőt/leírást is használ.

(#7209) Zoli133: Ezt olvasd el. Szerintem kolléga félreértelmezett valamit. És nagy a füle. :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#7211) Zoli133 válasza WolfheartGR (#7210) üzenetére


Zoli133
őstag

Tekintettel, hogy szinonima a supra és az on the ear illetve a circum és az around the ear nincs semmi különös ebben, mindkettő verzió helyes.

(#7210) WolfheartGR: Láttam, de bizony az fül körül ül.

Egyébként a Beyer DT235 az pl supra sokaknak mégis belefér a füle, az említett Beyernél meg nagyobb az RS170

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#7212) WolfheartGR válasza Zoli133 (#7211) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Csakhogy félreértelmeződött feljebb ugye... Olvasd már el a linkelt hsz-t.
No akkor én képbe vagyok ne engem győzködj!
Idézek: PC350-hez képest, nem a fül körül (around-the-ear) hanem a fülön (circumaural)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#7213) Zoli133 válasza WolfheartGR (#7212) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem is neked szólt első sorban, inkább megerősítettem a te állításod ugye. Hátha 2 embernek már többen hisznek (+ A Fejhallgatós topik összefoglalójának).

Kicsit sokbnak éreztem a témán való rágódást rövidebbre akartam fogni, sikerült kinyújtanom. Ez nem az én napom. :B

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#7214) WolfheartGR válasza Zoli133 (#7213) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ne aggódj, nem is az enyém. :DDD
Szvsz kevés volt a vodkatonic. :))

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#7215) Kobaljov válasza Zoli133 (#7209) üzenetére


Kobaljov
senior tag

A PC350-nél hol írják pontosan, hogy circumaural lenne?

(#7216) Zoli133 válasza Kobaljov (#7215) üzenetére


Zoli133
őstag

[link] Ajánlom az előző kommentemet, around the ear = circumaural.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#7217) Kobaljov válasza WolfheartGR (#7210) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Igen, ahogy nézem a keresőjükben már csak 3 kategóriát írnak:
- Full Cup (Circumaural)
- In-Ear (Intraaural)
- On-Ear (Supraaural)

Akkor az RS 170-est is fül körülinek szánhatták, de a párnák kialakítása más formájú és jóval kisebb mint a PC350-é, úgyhogy ez nem igazán sikerült nekik általánosságban (nem ártana ehez egy szabvány vagy legalább méretjelzés). Kár, hogy nem lehet nagyobbra cserélni, ha már úgyis könnyen levehető (az elemek alatta vannak), bár azért komoly gondot nem okoz, megszokható.

(#7218) Kobaljov válasza Zoli133 (#7216) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Oké, akkor a kérdés még egyszer, pontosítva:
A PC350-nél hol írják pontosan a Sennheisernél, hogy circumaural lenne?

(Mivel azt írtad: "Mindkét linkelt fejes circumaural, azt is írják".)

(#7219) Zoli133 válasza Kobaljov (#7218) üzenetére


Zoli133
őstag

Ezt írják a Technical Data alatt "Ear coupling around-the-ear"
Az meg még mindig ugyan az jelenti, szinoníma a circumaural-ra.
Leírjam 4-edszerre is?

A legtöbb modellról meg bőven meg lehet állapítani, hogy curcum/supra, lásd HD25 ha már sennheiswer (ezt is linkeltem)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#7220) Kobaljov válasza Zoli133 (#7219) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Tehát nem írják. Pont.

(#7221) WolfheartGR válasza Kobaljov (#7220) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ugyan már vedd a fáradtságot és fordítsd le mind a négy kifejezést magyarra...
Vagy csak az szar amihez az van írva, hogy szar? A kaksi, kaka, kula etc. már valami más?

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#7222) fi:zi'k válasza Kobaljov (#7220) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jaaj. Tudod értelmezni a leírtakat?
Ha azt írom, hogy fület körülölelő kialakítás, akkor az neked nem egyenlő a circumaurallal? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7223) #71562240 válasza Kobaljov (#7220) üzenetére


#71562240
törölt tag

Felkérésre közlöm: írják az adottt szövegben, hogy circumaural. Jelen esetben még csak nem is a kolléga által hivatkozott szinonímákról van szó (a szinonímák ugyebár általában nem 100%-ban fedik egymás jelentéstartalmát), hanem ugyanarról a kifejezésről van szó más nyelv szavaival leírva (tehát a két, általad szembeállított kifejezés 100%-ban fedi egymás jelentéstartalmát). Az egyik angolul, a másik latinul megfogalmazva ugyanaz a kifejezés. Tehát írják hogy circumaural, csak nem latinul, hanem angolul.
De az egész abból indult ki, hogy te írtál egy hibás mondatrészt: "...nem a fül körül (around-the-ear) hanem a fülön (circumaural) helyezkedik el...", ami ugye értelmetlen mondatrész, és amikor erre figyelmeztetett a fórumtárs, akkor nem azt mondtad, hogy hibáztál (hiszen a fül körüli, alias around-the-ear teljességgel a circumaurallal egyenlő, nem pedig a fülön-nel), hanem elkezdted kötni az ebet a karóhoz és nem idevaló, ráadásul kimódolt definíciós kérdést csináltál a dologból, újabb hibákkal megtetézve a hibádat.
Tehát, ha azt írják, hogy around-the-ear, akkor azt írják, hogy circumaural, csak más nyelven, illetve azt, hogy "fül körüli", csak más nyelven. Tehát írják az adott szövegben, hogy circumaural.

[ Szerkesztve ]

(#7224) Lmh válasza drzozo (#7198) üzenetére


Lmh
őstag

Elég csekély a kínálat és az árak is érdekesek.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#7225) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

A kérdés szigorúan formai jellegű volt (a tartalmit lásd később), hogy szó szerint szerepel-e a PC350-es hivatalos oldalán a "circumaural" kifejezés, mivel onnan indult a dolog (és a korábbi téves feltételezésem), hogy az egyiknél az "around-the-ear" a másiknál pedig a "circumaural" kifejezést használja a gyártó és a párnáik közt lévő méretkülönbség miatt ennek a névkülönbségnek talán jelentősége lehet a márkán belül*.

Ebbe a pontos elnevezések szempontjából még nem lényegtelen kontextusba csatlakozott a kollega miszerint "Mindkét linkelt fejes circumaural, azt is írják") ami részben ellentmondott annak amit a saját szememmel láttam (nem azt írták), így szerettem volna ha ezt a kijelentést be is bizonyítja (azt gondoltam valamit nem vettem észre).

Közben a többi hozzászólás nyomán (a tartalmi részéhez kapcsolódva) megszületett a #7217-es hsz-em is, amiből talán gyanítható volt (bár úgy látom nem mindenkinek), hogy tartalmilag már értem az azonosságot.

Ezután már valóban csak arra szerettem volna rávezetni, hogy tényekben ("azt is írják") legyünk pontosak: nem azt írják, de a kettő tartalmilag megegyezik.

Egyébként köszönet, mert ma is tanultam így valami újat a témában és a jövőben talán tényleg egyszerűsítené a dolgot ha lenne valami méretjelzés meg többféle méretű, cserélhető párna (esetleg eleve a nagyobb lenne az alap) vagy legalább egy hely ahol ki lehet próbálni vásárlás előtt,

(* mellékszál: a weboldaluk szempontjából sincs sok értelme ugyanazt többféleképpen hívni, mert bonyolítja a keresést rajta, most is háromféle találati listát ad rájuk a keresőmezőbe írva vagy a részletes keresőben kiválasztva)

[ Szerkesztve ]

(#7226) #71562240 válasza Kobaljov (#7225) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egy jó hosszú flame elkerülhető lett volna, ha a kolléga figyelmeztetése után azt írtad volna, hogy "Hű, tényleg nagyon-nagyon hibás ötlet volt a latin circum- előtagot a magyar -on, -en, -ön képző értelmében akarni használni, hiszen ez lehetetlen, nem is tudom hogy juthatott ez eszembe.". Ehelyett te jó hosszan vakvágányra terelted a témát, további, nyilvánvalóan hibás ötleteket bedobva. Ez szociálpszichológiai probléma, nem pedig definíciós.
"Atyai" intelem: Ha hibát követünk el, akkor a hibánk kezelésének a közösséggel (és közvetve saját magunkkal) szembeni méltányos módja, ha a hibánkat elismerjük és kijavítjuk, nem pedig az, hogy a valóságot megpróbáljuk a hibánkhoz igazítani. :D

[ Szerkesztve ]

(#7227) Kobaljov válasza #71562240 (#7226) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Lásd 7217, ha az eredeti hozzászólást módosítására is van még lehetőség akkor jelezd.

(#7228) #71562240 válasza Kobaljov (#7227) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem tudom, mit akarsz mondani azzal, hogy "Lásd 7217...", de mindegy is, már nagyon túl van beszélve a téma.
Egyébként van mód az eredeti hozzászólás javítására, de az meg végképp összezavarná a dolgokat - másrészt mindegy is, mert már nagyon túl van beszélve a téma.

(#7229) Tuco78


Tuco78
tag

Fejhallgatót szeretnék venni elsősorban játékra.
Mivel a komoly fülesek elég drágák ezért körülnéztem első körben itt a PH-n
A keretem kb.: 10ezer Ft egy kicsit rugalmas.
Az első körben ezeket találtam:
- Steelseries Siberia V2 : 11 000HUF
- Razer Orca : 12 000HUF
- Razer Barracuda : 11 000HUF
- Sennheiser HD 555 : 15 000HUF
- SENNHEISER 350 : ?
- AKG K450 : 11 000HUF
- Roccat Kave : 15 000HUF
Mi a véleményetek melyik lenne a legjobb vétel?
Esetleg valami más ajánlat?

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7230) huskydog17 válasza Tuco78 (#7229) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A HD 555 például erősen kiemelkedik a mezőnyből, ez ugyan messze nem játékokhoz lett készítve, de egy középkategóriás, kiváló sztereó fejes. Ilyen területen szerintem a sima fejhallgató topic-ban kellene kérdezni.
Ahogy nézem az árakat itt kizárólag használt cuccokról van szó. Amúgy a felsoroltak közül csak a HD 555-ről tudok véleményt alkotni, mivel nekem is olyan van. Az a fejes nagyon-nagyon kényelmes, fantasztikusan tisztán szól, egyeseknek viszont talán kicsit kevés lehet a mély. Ha viszont kifogástalan állapotban tudsz szerezni 15k-ért, akkor szerintem az nagyon jó vétel lenne. A többiről sajnos nem tudok nyilatkozni. Ne feledd, hogy a HD 555 egy szimpla, sztereó fejhallgató, tehát nem head-set és nem 5.1-es, de a minősége valami elképesztő. Nekem kb. 4 vagy 5 éve van meg és már számtalanszor átgurultam a kábelén (akaratlanul), de semmi baja. :)

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7231) Tuco78 válasza huskydog17 (#7230) üzenetére


Tuco78
tag

Köszi a segítséget!
Igen használtban keresek mert ennyi pénzem van rá viszont szart meg nem akarok venni ezért marad a használt cucc.
Elsősorban játék a fő ezért ha lehet akkor headsetet keresek viszont ha az audio fülesek(sennheiser,akg)
összehasonlíthatatlanúl szebben szólnak akkor inkább maradnék a stereonál!
Ezért is tettem fel így a kérdést hátha van itt olyan akinek van összehasonlítási alapja.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7232) Tsebacsi válasza Tuco78 (#7231) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Helló!

A sennheiser szól a legszebben a felsoroltak közül, ez tény, de nem gamer füles. Azt nem írtad, hogy milyen játékokhoz szeretnéd használni (előfeltétel-e a mikrofon), illetve hogy usb-s vagy jack-es legyen.

A fülesek 80%-a stereo, csak a barracuda és a kave nem (ha jóltudom), a barracuda viszont nem egy mai darab, már a honlapon se lehet róla találni semmit, csak alap supportot.

Én a Siberia-t javasolnám, ha szükséges a mikrofon is, vagy a kave-t. Ha nem, akkor Senn.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7233) neutron22 válasza Tuco78 (#7229) üzenetére


neutron22
tag

Van öteltem mit vehetnél 10k körül. Ez új és best buy. A felsoroltak közül ajánlom: 1.Sennheiser HD 555 :Y nem kell remélem mondanom, hogy a hangja :Y 2. Kave real 5.1 a basszus remeg a füleden szintén szépen szól, de gyakran törik, a sok hangszoró pedig növeli a kaputt gegangen :DDD esélyeit és a mikit sem szabad sokat rángatni. 3. SS V2 Szépen szól, egész jó térhangzás, sokan szeretik.

Ha visszaolvasod a hsz eket látod, amit linkeltem creative tactic3D alpha nagyon jó cucc és kötelező a megvétele. :R

(#7234) Tuco78 válasza neutron22 (#7233) üzenetére


Tuco78
tag

Köszi a segítséget!
Nem feltétel sem a mikrofon sem az 5.1 hangzás viszont jó ha van...
A leglényegesebb a hangzás!
Tervben van még egy asus xonar hangkari is egyébként.
Valahol hallottam,hogy ezzel tudok virtuális térhangzást előállítani(asszem a logitech g35 meg a razer megalodon is ilyen)
Ugyanezen okból nem akarok USB-s fülest sem mert azoknak ugye saját hangkártyájuk van ami meg vacak!
Akkor viszont mindenképpen a sennheiser lesz a nyerő.
Közben viszont belépett a képbe még 3 versenyző amik mikrofonosak:
- Sennheiser PC 330 G4ME : 13800HUF
- Sennheiser PC 320 : 10990HUF
- Sennheiser PC 310 : 5990HUF

[ Szerkesztve ]

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7235) Zoli133 válasza Tuco78 (#7234) üzenetére


Zoli133
őstag

Szerintem válaszd az 555-t azzal fogsz a legjobban járni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#7236) neutron22 válasza Zoli133 (#7235) üzenetére


neutron22
tag

:K :C :R

(#7237) pajav8


pajav8
tag

Üdv valakinek van tapasztalata a Razer Electrával? főleg telefonos zenehallgatásra, utazás közbeni film nézésre, illetve laptopról egy kis gamere lenne. megér 17kt?

köszi előre is a válaszokat. ;)

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#7238) Tsebacsi válasza pajav8 (#7237) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Meg kell nézni mekkora ellenállása van, és hogy mennyit bír a telefon. Nem feltétlen erre lett csinálva a füles, de működni működhet. Gondolom azért ez, mert külsőre tetszik. Ami tuti jó erre a felhasználásra, az a Creative Rage, többen is próbáltuk már.

Tuco78 : Nem annyira vackok azok az usb-s hangkártyák ám...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7239) neutron22 válasza Tsebacsi (#7238) üzenetére


neutron22
tag

A creative ok nem, de a logitech USB s hangkarija elég ravatal.

(#7240) neutron22 válasza pajav8 (#7237) üzenetére


neutron22
tag

Nem éri meg az árát és szerintem vegyél "agybadugós" Sennheisert vagy AKG t, mert nem hiszem hogy 2 púppal a füleden szeretnél utazni és úgy zenét hallgatni ugyanis a Rage elég böszme, de ha ez nem zavar akkor a Rage jó választás lehet.

(#7241) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Hátha később még másnak hasznos lesz: lőttem egy összehasonlító fotót a Sennheiser PC 350-es és RS 170 párnáiról, az utóbbit használják az RS 160, HDR 160, HDR 170-hez is (a kupakok az általános méretarány végett)

(#7242) pajav8 válasza neutron22 (#7240) üzenetére


pajav8
tag

jelenleg 1 agybadugós philipset használok ([link]) csak a hosszabb utakra (szeged bp viszonylag rendszeresen) gondolkodom 1 fejhallgató beszerzésén.

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#7243) Tuco78


Tuco78
tag

Volt alkalmam kipróbálni ma 2 gamer fülest (roccat kave,logitech g35)
és a tapasztalatok alapján egyértelműen eldöntöttem,hogy a sennheiser hd555 kell nekem.
Mindkét gamer füles borzalmas doboz hangzású volt.-próbálgattam játék-(far cry3,dishonored),film-(gyűrük ura,gladiator) meg zene-(pop-disco-rock-komolyzene) alatt is.
A kave rengeteg mélyet ad de azt viszont szarul és ez elnyom majdnem minden mást,
és sajnos a logitech sem jobb.
A párom zenehallgatásra használt belépőszintű sennheiser hd201 fülese sokkal jobb hangzású.
Szóval én nagyot csalódtam,lehet,hogy a fentebb ajánlott creativ jobb de ezt nem merem megkockáztatni így látatlanba.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7244) Tsebacsi válasza Tuco78 (#7243) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az gyárilag stereo, lehet zenére kicsit jobb, de tény hogy egy kimndott zenei füles jobb nála.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7245) Tuco78 válasza Tsebacsi (#7244) üzenetére


Tuco78
tag

Nagyon megdöbbentem,hogy egy ilyen árú füles mint a kave vagy a g35 ennyire vacakul szól.
A térhangzás sem volt számomra túl meggyőző.
Nagyon kíváncsi lennék rá,hogy az asus xonar virtuális térhangzása milyen lehet de sajnos ezt nem volt módomban eddig kipróbálni.
Pedig a jelenlegi tapasztalataim alapján játékok alatt ez lesz nálam a senn hd555-el.
Ha esetleg erről van valakinek tapasztalata az kérem ossza meg velem!

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7246) huskydog17 válasza Tuco78 (#7245) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sennh. HD 555-ről én például tudnék mesélni, de az már itt erősen off-topic jellegű lenne, mivel zenére kihegyezett, sztereó fejes, melyeknek van külön topic-ja is ,de akár írhatok privátban is ha érdekel róla a véleményem.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7247) Tuco78 válasza huskydog17 (#7246) üzenetére


Tuco78
tag

Azt nagyon megköszönném!
Főleg ha tudtad tesztelni virtuális 5.1 hangzásképpel valami jó hangkártyán.
A HD590-ről esetleg vélemény mert azt is találtam jó áron.
Lehet,hogy off topiknak tűnik viszont szerintem egyáltalán nem az.
Eredetileg én is valamilyen gamer 5.1-es fülest akartam venni viszont a sok utánaolvasás és a mai
teszt alapján alaposan megingott a bizalmam.
Jelen pillanatban az a véleményem,hogy a gamer füles egy nagy parasztvakítás.
A párom sennheiser hd201 belépőszintű fülese jobban szólt játékban mint a sokkal drágább kave vagy g35!!!
Igaz csak stereo volt de számomra nem igazán volt meggyőző a térhangzás, főleg a g35-nél nem.
Ezek után a sokkal komolyabb hd555 összehasonlíthatatlanúl jobb lehet bármelyik gamer fülesnél és ha még meg lehet oldani a térhangzást hozzá egy asus xonarral akkor meg pláne!

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7248) Kal-El válasza Tuco78 (#7247) üzenetére


Kal-El
senior tag

Gamer fülest mikrofonnal van értelme venni, kényelem szempontjából, illetve vezeték nélkülit is ezért van értelme, a többinek tényleg semmi értelme. Sokkal jobb mikrofon nélküli és vezetékes fejhallgatók vannak zenére, filmre és játékra is, ráadásul olcsóbban is meg lehet azokat venni, mint a gamereket.

[ Szerkesztve ]

(#7249) Tsebacsi válasza Tuco78 (#7245) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Xonarra sokan esküsznek, és Xonar alá nem kave vagy g35 (pfej ;) ) való. Erről zoltankakuk kolléga tud sokat mondani, ő van a toppon az 5.1/7.1 füles + hangkártya párosban. Nekem usb-s creative van, maradéktalanul elégedett vagyok vele, stereo, virtuális térhangzást tud, és 50mm-es neodímium mágneses hangszórói vannak, tudom jack-el is használni bármilyen eszközhöz. Nincsenek óriási elvárásaim, amire készült azért az árért, arra szerintem nagyon jó. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7250) Tuco78 válasza Tsebacsi (#7249) üzenetére


Tuco78
tag

Igen én is csak jókat hallottam a xonar-ról ezért is néztem ki.
Engem csak az zavar ebben az 5.1 füles dologban,hogy az ember azt gondolná,hogy
20-30ezer Ft-ért vagy még többért jó fülest kap a pénzéért..még szerencse,hogy mielőtt vettem valamit jobban utánanéztem a dolgoknak...

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.