Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) daehun válasza dani0113 (#24999) üzenetére


daehun
tag

Doboza hogy néz ki, plusz tudsz egy szériaszámot adni? Review-ket amit néztem és fekete dobozzal jött azokban voltak cuccok, lehet, hogy a magyar verzóban nincs?

(#25002) Micsurin válasza user26 (#25000) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Csak mikit? Wait nem értem most. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25003) user26 válasza Micsurin (#25002) üzenetére


user26
aktív tag

Próbáltam kézzel lábal magyarázni, hogy a fejhallgatóim nagy részével el vagyok, nem kíváló millió pont egy hangzású, de esténként, munka után filmnél elmegy.
Ha komunikálni akarok másokkal, akkor a mikrofon része egytől egyik borzalmas, halk nagyon, usb -s jack 3.5 driver, no driver több variációt próbáltam. Hazudnék, ha nincs változás, van, mert van, de elenyésző.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#25004) daehun válasza user26 (#25003) üzenetére


daehun
tag

Dedikált mikrofonnal nem biztos, hogy az elmondásod alapján jobban járnál. Ha asztalra kirakod akkor a kattogásodat halmozottan fogja venni. Ha meg valami komolyabbat veszel (ami karon van/függesztve) annak általában az árát is megkérik. Illetve típustól függően az vagy sugárban vesz (oda kell hajolni) vagy a szobád visszhangját is rendesen veszi mindennel együtt.

Ha nagyon mikrofon irányba akarsz indulni akkor van pl. ModMic vagy Lav (magadra csíptetős) mikrofonok nem olyan drágán. Negatívum a +1 kábel.

De ahogy Micsurin is mondta, szerintem jobban jársz ha a valódi 5.1-et elfelejted és az általad említett ársávban veszel egy stereo headsetet. Sokkal jobb ár/érték arányban vannak.

Pl.:
HyperX Cloud I
HyperX CloudX
HyperX Cloud II (USB)
Cooler Master MH751
Cooler Master MH752 (USB)
Sennheiser GSP300

Ha nagyon vacilálsz azon, hogy a hangkártyád zajos/halk lesz, akkor vedd az USB-s verziókat. Chatelésre bármelyik mikrofonja bőven elégnek kéne hogy legyen. Cloudoknak egy kicsit rosszabb a mikrofonja, ha ez a fő szempont.

[ Szerkesztve ]

(#25005) freezer922


freezer922
aktív tag

Hali,

Lenne egy picit érdekes problémám, adott egy hyperx cloud II amit a gépem elején levő usb 3-as slottal használok. Nem tudom, hogy közrejátszhat-e de van a gépben egy, ehhez nem használt asus xonar hangkártya is (de ezt használom egy 2.0 hangfal szetthez).
Na már most idejét nem tudom mióta, de ha bedugom a fülest akkor az kinyírja a gépet kb. 1 percre, ha játék megy (online) akkor kilogoltat, konkrétan minden lefagy erre az egy percre.
Utána minden zökkenőmentesen megy tovább, minden működik stb.
Mitől okozhat egy fejhallgató ilyet?

(#25006) zodo válasza gtamate2 (#24929) üzenetére


zodo
nagyúr

Időközben az Erősítő és DAC topikban kaptam ajánlást Bodz-tól.
Creative Sound BlasterX G1 ami nekem nem vált be mert valami gubanc volt a rendszer és a hangkártya közt, lényegében használhatatlan.
Aztán jött az újabb ajánlás ami egy régi HRT Microstreamer.
Minden kafa :)
Nekem bőven elegendő a tudása mind hangzásban mind hangerőben.
Egyedül a mikrofont nem kezeli de azt megoldom másképp.

(#25007) vaakuum válasza freezer922 (#25005) üzenetére


vaakuum
addikt

gondolom a windows agyal, hogy akkor most melyiket is akarod használni... és kapcsolgat a háttérben dolgokat. Egyszerűbb, ha nem rángatod a fülest, ha úgyis külön hangkártyákat használsz fülesre meg hangfalra. (nekem is ez van, alaplapin van a hagfal, usb-sen a mikis fejes.) Legyen mindig minden bedugva, a jobb alsó sarokban pedig az óra mellett a hangfal ikonra balklikkel kattintva (ami a hagerőszzabályzó sávot felhozza, fölötte írja az aktuálisan használt drivert) ott ki tudod választani, melyik legyen az aktív, amelyik szóljon.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#25008) 14Spike88 válasza 14Spike88 (#24957) üzenetére


14Spike88
tag

Hello,

erre még mindig várom a javallatokat :) :R

Ha írok, illik válaszolni. -Ez egy autómatikus aláírás, akinek nem inge nem veszi magára-

(#25009) Reflax


Reflax
tag

Üdv.
Iponon a Hyperx Cloud fejhallgatóm sajnos nem tudják megjavítani, ezért rendelnék helyette bárhonnan másikat.

Mivel HyperX Cloud Revolverem volt, gondolom akkor az itt hozzáértők tudják, hogy mi az, ami ma hasonló hozzá. Két éves volt egyébként.

1. Gamer Fejhallgató.

2. Mikrofon muszáj, hogy legyen, és jó hangzású. Előny, ha levehető, vagy úgy behajtható, hogy nem látszik.

3. Mindegy, hogy kábeles, vagy nem. Ha kábeles, akkor 1,5m kábel minimum.

4. Rainbow 6 Siege-re használtam és egyéb térhangzást követelő játékokhoz.

5. 5.1 elég, de 7.1 sem rossz, nem tudom a mostnai piacot.

6. Maximum körülbelüli értéknek 30 ezer forintot tudok rá áldozni most.

7. Ne csüngjön a fülemen, hanem rajta legyen.

8. Super Micro X8SAX alaplap hangkártáján használnám.

Hardveraprón érdemes szétnézni, ha nem újonnan veszek?
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#25010) Reflax válasza Reflax (#25009) üzenetére


Reflax
tag

Még annyit, hogy a fülpárna ne szövet legyen!:)

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#25011) daehun válasza Reflax (#25009) üzenetére


daehun
tag

Mi a hibája a fejhallgatódnak? Garancián belül van még? HyperX supportot is megkérdezted?

Nagyjából amit leírtál:
HyperX Cloud Alpha
Steelseries Arctis 1 (vezeték nélküli)
Sennheiser GSP 300 (kicsit jobb mikrofon)

Esetleg még:
Cooler Master MH751/752 (kicsit jobb mikrofon)
Cloud I/X/II

Alpha-n és Arctis-on kívül lehet, hogy a hangzást visszalépésnek fogod megélni. A Cloud-ok és az Arctis mikrofonja elmegy, de nem kiemelkedő.

Láttam még egy Revolvert 35k-ért újonnan is, de nem tudom, hogy azt szeretnéd-e mégegyszer.

Használtakról nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#25012) Reflax válasza daehun (#25011) üzenetére


Reflax
tag

Azt írták iponon, hogy a beszállító cég ellenőrzi, és utána kaptam is az emailt, hogy levásárolhato az árát, vagy visszakaphatom az árát. Én mondtam nekik, hogy kifejezetten jó volt ez a fejes, de ha nem kaphatom javítva, akkor sem tudok venni az árán másik ugyan ilyet mert érdekes módon 2 éve x ft volt most meg drágább :D (ezt azzal indokolták, hogy másik a beszállító már).
Egyébkétn a hangerőszabályzója volt rossz, és annyi lett volna, hogy kicserélik. Mivel egy hosszabító kábel részén van igazából gyárilag a szabályzó így nem kell semmi forrasztást végezni, csak a legvégén a lecsatolható kábelt kicserélni egy újra.

Köszi uztánanézek még ezeknek a fejhallgatóknak!

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#25013) bayarena


bayarena
aktív tag

Sziasztok, segitseget szeretnek kerni.
Szeretnek venni egy fejhallgatot Playstationhoz, csak jatekra kene, zenegallgatasra van masik. Ami fontos lenne hogy a leheto legjobb legyen a terhangzas, lovoldozos jatekoknal halljam hogy honnan jonnek stb.
Ilyen celra melyik fejhallgatokat ajanlanatok, melyik a legjobb 150-200 ezerig?
Elore is koszi.

(#25014) eisento válasza bayarena (#25013) üzenetére


eisento
addikt

astro a50? vagy a40 + mixamp

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#25015) daehun válasza bayarena (#25013) üzenetére


daehun
tag

Ha mindenképp ebben az árkategóriában gondolkozol:
Audeze Mobius
HyperX Cloud Orbit S
Corsair Virtuoso Wireless SE
SteelSeries Arctis Pro + GameDAC

De szerintem nagyságrendekkel olcsóbban is találnál nagyon jó fejeseket.

(#25016) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Üdvözlet Urak,
fejhallgató vásárlást nem úszom meg, de szeretnék segítséget is igénybe venni.
Sajnos a jelenlegi Roccat Kave 5.1 szétporlad / t. Megpróbálom megragasztani, de eléggé esélytelen.
Ami talán a legfontosabb, strapabíró kell. Drágábbnál drágább fülesek törtek ripityára eddig.
Lássuk a válaszokat.
(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Játék
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? ...ha megéri, áldozok rá. Max. 30, de ezt már sokallom
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli? Csakis drótos, erre visszatérek majd. 4db jackdugóst szeretnék
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)? Fül köré
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli? Mikrofonos
(6) Milyen hangzást vársz? 5.1 real. Ez is az a téma lesz
(7) Milyen csatlakozású legyen? 3,5 jack
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)? Aorus Z370 K3 alaplapi, nincs most extra hangkártya
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? Nem érdekel, működjön és ne törjön össze
Nos, pár sor még, ami nekem fontos és hogy miért. 2 féle módban használom a gépem. Real 5.1,
hangfalakkal (ha egymagamba gémelek) és fülessel, ha csapatban, haverokkal. (TS,Discord)
Ezért vettem annó 3,5 jack elosztókat. Mindhárom hangkimenetbe van egy darab, így simán be van kötve
a füles jack-ek és a hangrendszer jack-ek is. Így mindig a beállított 5.1 rendszer él.
Gondolom, ha egy mai fülest vennék (ezeket a stereo virtual darabokat) akkor mindig át kellene váltanom a hang beállításokba
sima stereo-ra ha fülessel használnám a gépem. (Ott is 1db jack-ről veszi a hangot ami 5.1
alatt hiányos, mivel szétosztja a 3db jack-re a hangképet) Igazából csakis ezért ragaszkodom a real 5.1-hez.
Ez persze egy feltételezés, az alényeg, hogy ne kelljen a hangbeállításokba túrnom ha átváltok
fülesre. Van olyan füles ami totál USB és nem kell neki hanggerjesztő? Ott el tudom képzelni, hogy nem érdekli a Windowsos hangbeállítás.
2. verzió, hogy kuka az egész 5.1 és átállok stereo-ra. Bár le van kábelezve az 5.1 kultúráltan, tényleg brutál amikor
így játszik az ember. 5.1 füles nem adja, de az sem rossz. Bocs a hosszú hsz-ért.

(#25017) bayarena válasza daehun (#25015) üzenetére


bayarena
aktív tag

Az igaz, hogy a Mobius eseten ha ps4el hasznalom akkor csak stereot tud? Vagy azota mar megoldottak ezt?
Azt olvastam hogy konzolok eseten nem olyan eros az audio, szoval lehet h folosleges ez a kategoria.
Te mit ajanlanal ami olcsobb es nem eszrevehetoen gyengebb konzolon?
A penz nem szamit, de foloslegesen nem erdemes kidobni az ablakon, nincs pc-m, szoval csak konzolhoz kell.
Koszi elore is :R

(#25018) daehun válasza bayarena (#25017) üzenetére


daehun
tag

Szerintem csak stereo, de nem követtem a fejleményeket.

Én ezeket nézném meg olcsóbban:
HyperX Cloud Alpha
Steelseries Arctis 1 Wireless
Beyerdynamic Custom Game

Vagy drágábban nézhetnél még pl. studio füleseket (nem mindegyik hangzása lesz optimális játékra), ha a mikrofon nem igény. Ha pedig igen, akkor ModMic vagy V-Moda Boompro-t rá tudnál tenni így vagy úgy. Kicsit macerásabb ez, de kb. a legjobb audiót és mikrofont adná a saját kategóriájában.

A kérdés szerintem itt mindig az, hogy mennyivel jobbért mennyi plusz pénzt vagy hajlandó rááldozni. A fent említett három hangzása nagyon korrekt és ezek után szerintem eléggé rá kell fizetni, hogy jelentős javulást észlelj (persze 100-150k-ért fogsz találni ilyet).

(#25019) daehun válasza zebra_hun (#25016) üzenetére


daehun
tag

Szerintem nem nagyon van ajánlott valódi 5.1-es.

Vagy veszel stereot és váltogatsz (ha USB-s, ha nem), vagy próbálsz venni egy hangkártyát ami szoftveresen tud váltani a kettő kimenet (5.1, füles) között.

Esetleg még lehet, hogy van külső eszköz ami tudná mátrixos módon továbbadogatni a jeleket (5.1 hangszóróknak, stereo fülesnek). Biztos van ilyen, bár én ezekben nem vagyok otthon. 5.1 hangfal setteknél is láttam ilyesmit (kimenet fülesnek).

[ Szerkesztve ]

(#25020) itldj válasza adrian94 (#24996) üzenetére


itldj
aktív tag

Kiderült esetleg, hogy tényleg amit most Cloud X-ként lehet találni 22k körül az a sima, és ehhez nincs sem cserepárna, 3,5-ös átalakító, tok, stb.?

Nekem is aktuális lenne a füles vásárlás, de ha 22-ért a csupasz fülest adják, akkor inkább 30-ért Cloud II-őt veszek.
Ahol egyértelműen a Cloud X Pro-t lehetne megvenni ott 28-ért látom, akkor meg már megint csak inkább a Cloud II.

(#25021) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok. Aktuális lenne egy fejhallgató vásárlás. Fiam Hyperx Cloudot szeretne, azokat nézegeti. Alaplapi kártya hajtaná, ebből kiindulva melyikkel járna jobban, a régi modellel vagy a cloud II-vel? Hangzásra, kényelemre van e jelentős különbség? Nem túl halkak e? Ha nem az usb-t használja, hogy működik a mikrofon ( pontosabban ha jackkel használja, ahhoz kell valami osztó, hogy külön lehessen csatlakoztatni )? Melyikhez milyen tartozékokat csomagoltak? Szóval ilyen banális kérdések jutottak eszembe, szerintem ma meg is vesszük.

Ja, és még egy.
Olvastam, hogy néhány bolt szerint nem vonatkozik a 14 napos elállás fejhallgatókra, mert higiéniai terméknek számít. Ezzel hogy állhat az edigitál?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#25022) z123456z válasza z123456z (#25021) üzenetére


z123456z
senior tag

Na, már mind1.

(#25023) bayarena válasza daehun (#25018) üzenetére


bayarena
aktív tag

Köszönöm, utána nézek ezeknek. Jelenleg átmenetileg egy Bang & Olufsen Beoplay H9i-t használok játékra, de nem vagyok megelégedve a térhangzással, vagyis nehezen tudom lokalizálni, hogy honnan jön pl az ellenség. Ez a kategória amiket most írtál szerinted jobb lenne ebben?

(#25024) daehun válasza bayarena (#25023) üzenetére


daehun
tag

Játékra jobbnak kellene lennie, igen. Amiket leírtam azok az ajánlottak, és 100-k fölé én biztos nem mennék (mert nincs mit venni a headsetek közül, ami előrelépés lenne).

Azért tartsd észben hogy (ahogy elnézem) egy ~130-160k-s fülest próbálsz összehasonlítani egy 30-50k-al. De az ár nem feltétlen jelenti azt, hogy az adott célra optimális is, ahogy ezt te is tapasztaltad.

Én nem hallottam a te fejesedet és te sem ezeket, szóval az egyetlen út hogy kiderüljön jobban tetszik-e az az ha veszel vagy kipróbálsz egyet és eldöntöd magadnak. Ha nem tetszik akkor elállsz a vásárlástól 14 napon belül.

(#25025) bayarena válasza daehun (#25024) üzenetére


bayarena
aktív tag

Igen, igazad lehet, egy celhardware jobb lehet. Sajna stereo eseteben csak a jobbrol-balrol jovo hangokat tudom erzekelni, a felulrol-alulrolt mar nem.
Akkor az altalad linkelt 3 fejhallgato 5.1es?
Megneztem, kb 40 ezerert lattam a Hyperx-et, az jo vetel lehet.

(#25026) daehun válasza bayarena (#25025) üzenetére


daehun
tag

Ez így ebben a formában nem igaz. Felül-alul hallásban 5.1/7.1 semmit nem segít. A játék továbbra is csak horizontális információt ad a hangokról, pont úgy, mint sima stereo-nál. Nem létezik olyan, hogy alattad/feletted.

Ahol létezik, azt úgy hívják, hogy HRTF (stereo). Itt a játékmotor már nem csak egy síklapra pakolgatja fel a hangokat (előtted/mögötted), hanem 3D-s térben helyezi el ezeket. Itt már van olyan, hogy feletted/alattad és ennek megfelelően torzítja el a hangokat, hogy a térhatás meglegyen. Ez az egyetlen eset, ahol valódi információd van a pontos pozícióról. Viszont ez játék függő, pl. CSGO-ban van, tudtommal Overwatchban is, de sok (legtöbb) játékban nincs.

Erre még az is rájön, hogy sok 5.1/7.1-es füles csak stereo jelet kap, és csak abból próbál utólag okoskodni egy EQ-hoz hasonlóan. Szubjektíven lehet hogy jobban bejön a hangzás, de objektíven ez nem tud neked több információt generálni a semmiből. Van olyan is, ami valóban 7.1-et kap inputként és azt downmixeli stereora, de alul-felült akkor sem fogod jobban hallani.

Elsősorban egy jó stereo fülest akarsz ami pontosan vissza tudja neked adni, hogy milyen szögből és mekkora távolságból jön az ellenség mindenféle 7.1 effektek nélkül is. Ha a füles hangja alapból rossz, azon semmilyen 7.1 effekt nem fog sokat segíteni. Az 3 amit említettem az mind stereo.

Lehet hozzájuk venni 7.1-es hangkártyát, de én sok értelmét nem látom, plusz kérdéses, hogy PS-en futna-e nem csak stereoban is.

Ha az Alpha-ra gondoltál, az most ~33k. Az Alpha S kevésbé ajánlott (~43k).

[ Szerkesztve ]

(#25027) bayarena válasza daehun (#25026) üzenetére


bayarena
aktív tag

Köszönöm, ez nagyon hasznos infó. Akkor az esetek döntő többségében az 5.1 meg társai csak marketing.
Az Alpha S miért kevésbé ajánlott? Azért mert drágább?

(#25028) bayarena válasza daehun (#25026) üzenetére


bayarena
aktív tag

Illetve bocsi, még egy kérdés:
Van valami tapasztalat a HyperX Cloud Revolver S-el kapcsolatban? Most van egy akció, és lényegében a Cloud alpha árában meg lehet vnni.

(#25029) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Anno volt nekem Medusa 5.1, aztán Roccat Kave 5.1, majd jelenleg Roccat Kave XTD 5.1 analóg (van belőle analóg és usb-s is).
Kegyetlen brutál az 5.1
Mondhat barki barmit. Hihetetlen így a hangzás. Játékok ~99%-a leadta az 5.1 jelet. Brutál volt. Rengetegszer fogták rám, hogy csalok, wh-zok, stb, annyira lehallani az 5.1-et.
Alul-felül nem, de odafordulsz meghallod, hogy most feletted van vagy alattad. Rettenetesen megkülönböztethető.
Ezek a virtuál szutykok, ezek aztán fabatkát NEM érnek... Se a cloud verziók se a többi hulladék. 5k-ért SEM kell.
Haveréknak van, hallgattam. Rettenetes sz@r.
Nem tudom mit istenítenek rajta. Vicc kategória.
Viszont rettenetesen csalódott vagyok, hogy NEM kapni real 5.1-7.1-et ~megfizethető áron.
S nemhogy kapni... Nem is nagyon van.
Strix 7.1 lett volna. Meg azé itt-ott lehet még beszerezni. Vagy HA-n találni. De horror áron. Hdmi csatlakozókkal... :O
Akkor minek a jack minden alaplapra, hangkarira?
Csak hangfalrendszer létezik?
Sztereó füles, sztereó hangszóró, ha a fene fenét is eszik, akkor sztereó lesz, marad!

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#25030) bayarena válasza Bajgunar (#25029) üzenetére


bayarena
aktív tag

Akkor a Roccat nem real 5.1? Mert nagyon olcsó, vagyis megfizethető.
Nem értem. Mi nem megfizethető?

(#25031) piero86 válasza Bajgunar (#25029) üzenetére


piero86
aktív tag

Fejezd már be ezt az 5.1 istenítést. Hetek óta itt sírsz hogy nem lehet kapni.
Az meg hogy virtuálissal nem hallod honnan jön pl fpsben az enemy az a te bajod. Én pontosan megmondom a sajátom.

(#25032) Bajgunar válasza bayarena (#25030) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

De a Roccat Real 5.1
Az, hogy EZ már nem kapható.
Akkor mi? (OK, eddig működik, DE ha bekaksizik...)?
Akkor mit vegyünk?
Van vmi, ami jack-es és real 5.1?
Tudsz ajánlani vmit?

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#25033) huby80 válasza Bajgunar (#25032) üzenetére


huby80
senior tag

ezt az utat kijártam már enged el az kave 5.1 et ! én is azt hittem az a best aztán meghallgattam egy sima clod1 et egy xonar dx en( pedig ez alap cucc) ! akkor esett le évekig sz@rt viseltem....JA és nem véletlenül nem lehet kapni

[ Szerkesztve ]

(#25034) Bajgunar válasza huby80 (#25033) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Strix Raid Pro-tól szabadultam meg, mert az alaplapi AC1220-as chip lenyomta...
Százszor szebb, jobb. Hót felesleges volt a hangkari.
De h cloud-ba mit hallasz jobbnak, szebbnek, főleg egy Dx-el. Arra kiv. lennék.
Nekem Dx nem jött be.
Eleve a driver, unixonar, szenvedés. Vicc volt. Azonnal továbbadtam rajta. Majd jött a strix raid pro, aztán alaplap. Végül eladtam hangkarit, mert szvsz felesleges + cucc. Annyival (sőt semmivel) nem nyújtott többet alaplapinál.
Clou-ok? Hát én mindent hallok benne, de 5.1-et nem. Csak zeng mindenfelől, de real 5.1 után nem tudtam megkülönböztetni az irányt...

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#25035) huby80 válasza Bajgunar (#25034) üzenetére


huby80
senior tag

Ha szerinted az alaplapi jobb mint a Dx akkor hiába is beszélünk rola .... azaz 5.1 amit a Kave tudot bármelyik sztereo hozza! Szerintem meg sokak szerint ! De nem tetszhet mindenkinek ugyanaz te akkor egy kivétel vagy.....

[ Szerkesztve ]

(#25036) huby80 válasza Bajgunar (#25034) üzenetére


huby80
senior tag

[10 éve voltam ebben a dilemmába mint te]
jot akarunk neked :D

[ Szerkesztve ]

(#25037) Bajgunar válasza huby80 (#25035) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Sztereó hangszóró sztereó marad. Sose lesz "5.1". Ahogy kave-be is, nem 1-1 hangszóró van.
Annyira low, hülye, mezei user-nek azért ne nézz. Köszi.
Volt szerencsém 'jóó pár autóhifi, hangversenyt megnyerni. Gyártottam Sony-nak, Blaupunkt-nak nem egy hangfalat, mélyládát. Rengeteg kocsiba kiépítettünk hangrendszert....
Szóval nem egy kasukifülű gyík vagyok.
Hallom a flac és mp3 közti különbséget is.
És ha lehet flac-eket halgatok (roccat-on is, de inkább hangrendszeremen). Persze ma már egy jó mp3 majdnemhogy vetekszik vele. Főleg ilyen 2 pálcás füleseken.
Roccat nekem nem zenére kell. Gépen játszani. Real 5.1-be! Meg néha 1-1 film. Ég és föld (számomra) cloud virtual szutykok meg roccat közt a térhangzás..
Mikor volt dx-em? Még anno 990fx mobo alatt. Hát... Annyival nem nyújtott többet. Pedig 10k volt. Aztán lett a Strix Raid Pro ~57k-ért.
Nah igen. Az kissé jobban meghajtotta. De elenyésző volt ott is. 57k-el többet nem nyújtott. Aztán lett új lap, strix b450-f.
Nah ezen aztán 0 különbség van/volt alaplapi vagy a strix raid pro közt. Szinte semmi.
Jah de. +egy hardver +táp (amit aztán lekötöttem, mert ilyen kicsi füleshez felesleges volt a + táp, anélkül is kihajtotta). Ezért eladtam. Felesleges!!!
Semmivel sem szebb, jobb a hangzás, mint alaplapi... Extra cuccai, amit tud, azt meg úgyse használom ki. Hamgtechnikába meg nem ilyen logitech csodacuccokat hallgatok.
Videoton!!! Hangfal! Hallottál már szólni egy DC 2550 A -t? Nem ilyen Onkyo meg Sony ~300k-es csodák... PFf. Azok bőven elbújhatnak mellette. Akik eladják ezeket, nem ismerik. Nem tudják mit adnak el.
Jelenleg is egy ilyen hangfalpárra vadászok. Csak patika állapotúra. Ritka mint a fehér holló. Van itt ott egy egy. De nem tetszik.
Szóval nem vagyok kasuki fülű h*lyegyerek. Nem kell ledegradálnod.
Térhangzású fülest szeretnék. Nem sztereó kamu surround-ot.
Ennyi

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#25038) daehun válasza bayarena (#25027) üzenetére


daehun
tag

A pro-k 99%-ban stereot használnak.

A 7.1 nem fog neked új információt generálni ami nem létezett előtte. Viszont ami alapból is ott volt, abba belenyúl, kicsit átformálja, lényegében egy bónusz effekt. Ez vagy bejön neked, vagy nem.

Például ha fogsz egy EQ-t és felerősíted a lépéseket, a robbanásokat pedig lehúzod, akkor is egy hasonló effektet értél el, mert új információt nem hoztál létre, de elképzelhető, hogy a te füled könnyebben tudja feldolgozni/kihallani a részleteket. De ha már volt alapból egy jó fejesed, ami EQ nélkül is megfelelő egyensúlyban tartja a hangokat, akkor igazából nem értél el sokat (lehet, hogy rontottál is). A 7.1 nem ezt csinálja, csak próbálom érzékeltetni a szubjektív értékét az effektnek ezzel a példával.

Azt is érdemes megjegyezni, hogy milliónyi formája van a különböző surround/5.1/7.1 megoldásoknak. Van ami sikeresebb, van ami nem. Pl. azok amik egyszerűen kapnak egy stereo jelet a játéktól, ráraknak egy effektet és visszaköpik azt a füledbe, az tényleg egy EQ szintjén van kb (pl. Cloud II hangkártyája ilyen). Ettől még lehet, hogy van akinek ez bejön.

De van olyan is, ami kap a játéktól egy 7.1 jelet, azt kicsit szofisztikáltabban visszaalakítja stereora (HRTF algoritmussal), így pl. lehet hogy könnyebben el tudod különíteni, hogy a lövés pont előről jött vagy hátulról. A probléma itt továbbra is az, hogy az eredeti, játéktól kapott jel csak egy sík lap, felül/alul információ nincs benne. És itt is inkább csak a meglévő, limitált információba turkálsz bele, hogy szubjektíven jobban hallj (vagy nem).

Csak hogy tiszta legyen, a HRTF nagyon leegyszerúsítve kb annyi, hogyha például hátulról jött egy hang, akkor a tested blokkolja a frekvenciatartomány egy részét, így mondjuk csak a mély hangokat hallod meg elsősorban (mélyre torzult fegyverhang = hátulról lőnek). Ha előről jött a lövés, akkor nincs semmi blokkolva és normálisan hallod a fegyvert. Ugyanígy megoldható a torzítás arra ha alulról vagy felülről jött a hang (HA van erről információja az eszköznek!). A valóságban ennél bonyolultabb ennek a számolása.

Ha a játék (aminek van tudomása arról, hogy az ellenség alattad vagy feletted van) saját maga megcsinálja a HRTF kalkulációt, akkor a stereo jelben alapból megkapod azokat az információkat, hogy 3D térben honnan is jött a hang. Ez a legoptimálisabb felállás. De még itt is vannak variációk, mert mindenki kicsit máshogy hall és a HRTF algoritmusokból is van több féle.

Nem tudom mennyire volt ez érthető, de lényeg az, hogy a semmiből új információt nem tudsz teremteni. A meglévő információkat át tudod formálni, hogy szubjektíven jobb hangzást kapj, de objektíven nem csináltál semmit.

A hangzáshoz még annyit, hogy az én tapasztalatom az, hogy minél inkább jobb egy fejes alap hangzása, azt annál inkább rontja el bármilyen csodaeffekt. Például én egy Alpha-t használok egy 7.1 képes hangkártyával, de csak stereoban használom, mert az effektek inkább "elmossák" a hangok precizitását. Ez viszont fordítva is igaz. Egy alsó (értsd: kuka) kategóriás Sennheiserrel, ami játékra nem jó (hasonló problémák mint a te fülesed) a 7.1 és egyéb surround csodaeffektek segítenek kicsit.

Alpha S hangzása egy kicsit pontatlanabb, mint az Alpha-é, és a kábelek hossza, mute/volume control elhelyezkedése kicsit rosszabb. Alpha S-hez van 7.1 hangkártya (PS-en jó eséllyel csak stereo) és cserepárna. Ez szerintem +10k-t nem ér meg, de igazából az S-el sem nyúlnál mellé.

Revolver sem rossz, de panaszkodtak páran, hogy a fejrögzítés hangosan nyikorog ha mozgatod a fejed. Hangminőségben kb. hasonló vagy kicsit az Alpha alatt van. V-alakúbb a hangzásvilága, viszont a hangzástere tágasabb, ami bónusz lehet neked.

(#25039) zebra_hun válasza daehun (#25019) üzenetére


zebra_hun
addikt

Szia, köszönöm válaszod. Egyenlőre sikerült ilyen 'Mekk Mester' megoldással visszahozni a halálból a régi Roccat fülesem, úgyhogy nem égető a dolog. Sokáig nem fogja húzni, így keresgélek. Látom, valós 5.1-re nincs igény, így az felejtős. Ahogy írtam, stereo fülessel sajnos kukáznom kell az 5.1 hangcuccom. Nem fogok windowsban is meg játékban is kapcsolgatni. (Battlefield 1942-ben ráadásul szövegszerkesztővel lehet váltani, amit mind a mai napig játszom.) El is kezdtem nézni a stereo füleseket, ennek már van fém alkatrésze is. GSP 600EPOS I SENNHEISER. Erről valaki tud infót adni? Drága, igen, viszont csak nem törik szét. Egyenlőre olvasgatok, aztán ha a régi végleg széthullik addigra lesz elképzelés. Köszi, üdv. Z

(#25040) Szityak


Szityak
tag

Sziasztok!

Szeretnék beruházni egy jó fejhallgatóra. Eddig mindig olcsók voltak gyenge mikivel. A mostani megy de gondoltam meglepem magam. Gyorsan körbenéztem és kinéztem egy HP OMEN 800ast.

Tudom nem kinézetre kell fülest venni, de nekem ha már ennyit költök rá számít. A hp nem szerelem de a hyperx cloud amit istenítenek az ocsmány nekem. A hangzás számít a legjobban de azért nézzen ki valahogy. Hangosításban is dolgozom, tehát nem hallgatok szívesen bármit. Amiről meg tudom, hogy jó arra csak a főnökömnek van pénze :D

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20-25 ezer. Maximum 30, de akkor szépen kell néznem asszonyra :)

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes.

(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Fül köré.

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Ha van jó mikrofonos akkor az. Ha nincs akkor jöhet ajánlat asztali mikire is.

(6) Milyen hangzást vársz?
Játékhoz, nekem sztem elég a sztereo, de javítsatok ki ha tévedek.

(7) Milyen csatlakozású legyen?
Nem számít.

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya. Olcsóért ajánlhattok hangkártyát is :D

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Igazából mindegy, ha küldtök valami tippet úgy is megnézem.

Köszönöm előre is mindenkinek!

Ryzen 7 5800x, ASUS ROG STRIX b550F Gaming, 2x16 gb G.SKILL, Sapphire 5700xt

(#25041) daehun válasza Szityak (#25040) üzenetére


daehun
tag

Hát szerintem a Cloud-ok kinézete nagyságrendekkel jobb mint amit kinéztél, de ízlések és pofonok. Omen 800-ról nem sok review-t láttam és azok sem áradoztak róla, tehát én elkerülném.

Nem csicsás + jó mikrofon:
Cooler Master MH751/752

Esetleg még:
Razer Kraken X

(#25042) Szityak válasza daehun (#25041) üzenetére


Szityak
tag

Megnézem őket. Köszi a tippeket! Ezek akkor burtál jól szólnak?

Ryzen 7 5800x, ASUS ROG STRIX b550F Gaming, 2x16 gb G.SKILL, Sapphire 5700xt

(#25043) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Az alábbi két fejhallgató közül melyiket érdemesebb megvenni konzol(jelenleg PS4, de később PS5) mellé, Hyperx Cloud 2-t leváltani?
Hyperx Cloud Flight S
Corsair Virtuoso (SE)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25044) demoninpain


demoninpain
csendes újonc

Sziasztok!
Xtrfy h2 vs Corsair hs50 pro? Melyik éri meg jobban?
Árban kb ugyanaz.
Esetleg valami jobb 20k alatt?
Pc online játékra kell, am hangfalat használok.

(#25045) daehun válasza bayarena (#25027) üzenetére


daehun
tag

Egyébként még annyit, hogyha jack-eset választasz és direktben a controllerbe dugod bele, akkor nagyon magas Ohm-os fejesek max hangereje kevesebb lesz (Cloud I/II/Alpha valamennyivel magasabb az átlagnál, de nem vészes). Akiket ismerek és Cloud-al játszanak azoktól nem hallottam ilyet, de azért neten látni pár ilyen panaszt. Elenyészőnek tűnik, de azért tudj róla.

(#25046) daehun válasza gyuromoj (#25043) üzenetére


daehun
tag

Ezek azért közel sem egy árkategória, úgyhogy ez csak rajtad múlik. Mindkettő ajánlott. Cloud II-höz hangzásilag lehet, hogy a Flight-ot egy kicsit rosszabbnak fogod megélni.

Egy gyors kérdés, próbáltad a Cloud II-t a controllerbe direktben bedugni? Mennyire volt halk/hangos? Bayarenának hasznos lehet a válasz esetleg.

(#25047) gyuromoj válasza daehun (#25046) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ahogy nézegettem őket, árban 10-15k van közöttük, azt nem tartom olyan vészesnek ha annyival jobb lehet a Corsair. Úgy is hosszú távra terveznék vele.
Persze, kezdetektől fogva úgy használtam, de gondoltam ideje vezeték nélkülire váltani.
Nekem megfelelt a hangerő, sose volt maximumon. Mikrofonra se volt panasz, ha jól beállítottam.
Megvárom majd a PS5-höz érkező új fejhallható tesztjét is, mert az lenne a legolcsóbb választás, 37k-ért.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25048) bayarena válasza daehun (#25046) üzenetére


bayarena
aktív tag

Koszonom a segitseget. Ez alapjan nem lesz halk, meg nem is igenylem h nagyon hangos legyen, szerencsere a szoba is csendes ahol jatszanek.

(#25049) daehun válasza gyuromoj (#25047) üzenetére


daehun
tag

Árukereső alapján én ~20k különbséget láttam. Vagy van nem SE változat ami +15k. Szóval szerintem viszonylag drága összehasonlítva, de ettől még nem rossz fejes összességében.

Corsair mikrofonja jobb a Flightnál. De a Flight hangzása közelebb van a Cloud II-höz, ami szerintem neked jobban tetszene.

De szerintem nézz meg egy Steelseries Arctis 1 Wireless-t (~37k). Hangzásban mindkettőnél jobb, csak a mikrofonja rosszabb (Cloud II kategória kb).

(#25050) gyuromoj válasza daehun (#25049) üzenetére


gyuromoj
veterán

Alzán
Flight S ~61k
Virtuoso ~ 66k
Virtuoso SE ~ 77k

Utóbbi 2 között a mikrofon a legfőbb különbség, ha jól sikerült utána olvasnom.
Köszi a tippet, ránézek majd, az pont egy árban van akkor az új PS5-höz érkező fejessel.
BF-ig biztos kivárok, hátha lesznek jó ajánlatok itthon vagy amazonon.
Esetleg HS70 Pro? Az is hasonló árban van mint a Steel.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.