Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) neutron22 válasza kaszaf (#7348) üzenetére


neutron22
tag

Nekem a cm sirus 5.1 t javasolták a real 5.1 ek közül, de ezt nem merem ajánlani, mert még nem volt ilyenem, de Kave m volt és az nagyon tetszett, viszont én is Sennhesier t ajánlok. + van valami jó is itt PH-n elég jó áron. Ez nekem kihagyhatatlannak tűnik.

(#7352) Tsebacsi válasza neutron22 (#7351) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Durván olcsó, de a teszteket nem szerepelt kimagaslóan jól, és nem circumaural, ki tudja mennyire nyomja a fejet (az ilyen bose fülesem egy idő után kicsit kényelmetlen). De a 10k még akkor is jó, ha próbának veszi az ember.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7353) neutron22 válasza Tsebacsi (#7352) üzenetére


neutron22
tag

Próbáltam és teszt ide vagy oda nagyon fain füles és ennyiért egy AKG színvonal és minőség most bestbuy. :R

(#7354) Tsebacsi válasza neutron22 (#7353) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ahá. Jól sejtem, hogy tényleg nem circum, hanem supra-aural? Mikor a mostani fülesem kerestem, nekem is utamba esett ez az AKG, de végül nem akartam, mert akkor nem volt jó áron, és a videók alapján nem circum-nak tűnt.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7355) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Hali!
Tudnátok nekem ajánlani valami jó kis fülest? 70% játék 30% film menne vele. Most egy Roccat Kave-m van. Eléggé el van már használva ezért akarom lecserélni. Hangkarim is csak alap. 30k lenne max rá. De ha valami olcsóbb is arra is vevő lennék. Lényeg, hogy USB-s legyen. Tele van a hócipőm a hangkártyákkal.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7356) Tsebacsi válasza v!ct0y (#7355) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Általában, ha 30k-ig kell fülest ajánlani, akkor a Corsair Vengeance 1500-at szoktuk ajánlani. 25k körül már lehet kapni. Kicsit olcsóbban, minimálisan gyengébben pedig a Creative Tactic3D Rage. Azt viszont itthon nehéz beszerezni. Szerintem Corsair.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7357) emlekmas válasza Tsebacsi (#7283) üzenetére


emlekmas
tag

Ezek között a fülbedugósak között létezik olyan, ami mikrofonos is? Van ilyen telefon-fülesem, de az FAIL, mert csak az egy dugón kezeli le a mikrofont meg a sztereó-hangszórót, az alaplapomra meg külön kell a füles meg a mikrofon jackot dugni.

Illetve a fülbedugósaknál milyen impedancia az általános?

(Ugye az alacsonyabb impedanciás az piszkálás nélkül hangosabban szól ugyan arról a kimenetről?)

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#7358) Tsebacsi válasza emlekmas (#7357) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bevallom, én még nem találkoztam agybadugósnál 2 kábelessel, sőt a mikrofonos megoldás is inkább mobilos, amiknek a minősége gyengébb. Emiatt van 1 dugón mind2.
Az általános impedancia a megszokott (16 ohm), csak a komolyabb Hi-fi fejhallgatók 32 vagy annál nagyobb impedanciájúak.
A magasabb impedanciásat nem érdemes alacsonyra tervezett eszközre dugni, mert halk lesz, és terheli az eszközt magát is. Ha akkus, pl. gyorsabban merül, melegszik, stb. Fordított esetben az erősítő terhelődik túl, mert alacsonyabb az eszköz ellenállása mint a megadott (ajánlott), elszállhat a végfok, vagy torzított lesz a kimenő hang.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7359) emlekmas válasza Tsebacsi (#7358) üzenetére


emlekmas
tag

Alaplapi kimenet az milyen impedanciásat igényel általában? Feltételezem akkor oda kell a 16 Ohm (fej és fülhallgatóra is igaz ez az érték).

Illetve nem találom sehol, hogy a Creative s750-hez mi lenne az optimális, ha az asztali távirányítójába akarom csatlakoztatni... :F de ott talán lesz viszonyítási alapom, ha valahol megtalálom a ostani noname fülesnek a dobozát (hátha rajta van az impedancia), mert az most halk...

[ Szerkesztve ]

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#7360) Tsebacsi válasza emlekmas (#7359) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A legtöbb sima fül és fejhallgató impedanciája 16 ohm körüli, szóval emiatt nem kell aggódnod. Az alaplapok jackdugói is ilyenek. Az s750-nek is sima jack dugója van, az is 16-os lesz. Ha megnézel egy komolyabb Hi-fi fülest vagy erősítőt, a vastag dugó való beléjük, pont emiatt. Szóval ne aggódj ismétlem ;)

Ha halk a füles, az lehet magának a noname fülesnek a hibája is. Ha másikakkal is halk, akkor kell az eszközre gyanakodni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7361) vaakuum


vaakuum
addikt

Ha a mikrofonos fülesem mikrofonjának a hangja 15-20 másodperc után elkezd elhalkulni TS-en (egyértelmű visszajelzés a többiektől), akkor az mikrofon hiba, oprendszeri nyavalya, alaplapi hiba, csatoló-driver hiba, vagy kb. mégis merre kellene elindulnom, ha orvosolni szeretném?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#7362) emlekmas válasza Tsebacsi (#7360) üzenetére


emlekmas
tag

Akkor nincs más hátra, hazahozatom az asszonnyal a sennheiser 202-t, oszt meghallgatom azzal is, hangerőpiszkálás nélkül az mekkorát szól.

szerk:
Akkor azokat a füleseket, amiknek normál méretű jack-dugója van, de 32 Ohmosak, akkor kerülnöm kell...

[ Szerkesztve ]

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#7363) Tsebacsi válasza emlekmas (#7362) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A 32 ohm-os még bőven jó a 16-oshoz, csak ha elemről működtetett eszköz, akkor fog küzdeni vele (jobban merül, de nem brutálisan, mondjuk 1 óra helyett 3/4-et tud csak). Minimálisan lesz halkabb, szóval az sem számottevő. Itt még kicsi a difi, van olyan Hi-fi füles ami 200 ohm-os!!

Szóval nem kell kerülni a 32-est sem. Minél nagyobb az ellenállása, annál szebben szól, persze esetünkben nem High End cuccokról beszélünk.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7364) neutron22 válasza v!ct0y (#7355) üzenetére


neutron22
tag

A Creative Rage -t jó választás lehet, amik olcsóbb kategória de nagyon jók: a Creative Sigma (13-14k) vagy Alpha(10-12k) Mind2 USB és Fps ekhez nagyon jók, de vehetsz külön USB -s hangkarit itt PH n az is van, ha gondolod ajánlok párat 10-15k között már lehet jót kapni és mellé egy jó Sennhesier fülest 30k kijön és állat lesz. :R

(#7365) Tsebacsi válasza neutron22 (#7364) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azt írta nem szeretne hangkártyát :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7366) neutron22 válasza Tsebacsi (#7365) üzenetére


neutron22
tag

USB s hangkarira gondoltam :R

(#7367) v!ct0y válasza neutron22 (#7366) üzenetére


v!ct0y
veterán

Olyat meg pláne nem :)

A creative cuccról meg a Corsair-ről tudna valaki feldobni egy két méretet, hogy a fülpárnái mekkorák?
Kave-nél kisebbet nem nagyon akarok :)

(#7368) neutron22 válasza v!ct0y (#7367) üzenetére


neutron22
tag

Pedig ha márkát veszel akkor bizony sokkal jobbak mint amit az ajánlott fülesekhez kapsz.

(#7369) Tsebacsi válasza v!ct0y (#7367) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

uhh öhhh ha jó, akkor gyári linket adok:

Corsair

Creative

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7370) Tsebacsi válasza vaakuum (#7361) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bocsáss meg, majdnem kihagytunk.

Elsőként én megnézném egy másik eszközzel, hogy ugyanezt csinálja-e. Utána driver le-fel. Ha továbbra is jelentkezik a hiba, több eszköznél is, akkor kell alaplapi hibán gondolkodni. Ha garanciális, értelemszerűen küld vissza. Ha meg csak az egyik fülesnél csinálja, akkor ugye meg annál lesz a galiba. Az se hátrány, ha másik gépen is meg tudod nézni a fülest.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7371) vaakuum válasza Tsebacsi (#7370) üzenetére


vaakuum
addikt

Köszönöm!

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#7372) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, és 30k-ig ezt a Corsair Vengeance 1500-at ajánljátok.
Játékra kellene elsősorban a fiamnak, mert a Roccat Kave meghalt nála.
A kérdésem, hogy ez a Corsair csak USB-s? Mert X-fi Gamer hangkártya van a gépében és szeretnék neki olyat fejest venni, ami ki is használja ezt. A mikrofon is fontos kellék kell hogy legyen.
Szóval Ti mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#7373) Tsebacsi válasza Kami11 (#7372) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Húú az a gond, hogy valós 5.1-es fülesek drágák, 30k fölött (Kave a belépőszintnek nevezhető). Én bevallom, ezekben nem is vagyok annyira otthon, zoltankakuk ismeri a real 5.1 szörnyek lelki világát :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7374) drzozo válasza Kami11 (#7372) üzenetére


drzozo
senior tag

Ha budapesti vagy és rá tudsz szánni még plusz 4 ezer forintot, akkor ez. :) Szállítással már sajnos 36 ezer lenne...

[ Szerkesztve ]

(#7375) aProPeti87 válasza drzozo (#7374) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Ez egy nagyon jó fejes. :K

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7376) Kami11 válasza drzozo (#7374) üzenetére


Kami11
őstag

Köszönöm a válaszokat :R
Akkor ezen nem csak USB, hanem jack csatlakozó is van?
Telefonról vagyok nem tudok estig rákeresni a pontos specifikációkra.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#7377) kaszaf válasza drzozo (#7374) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Vajon a Razer Tiamat 7.1 jobb annyival a Cooler Master Storm Sirus 5.1-től mint amennyivel többe kerül?

(#7378) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Razer Megalodon szerintetek jó választás lenne ?

(#7379) vaakuum válasza drzozo (#7374) üzenetére


vaakuum
addikt

Mivel nem vagyok otthon a témában, de most kicsit beleásnám magam, megkérdezem, hogy ennél miért jó, hogy usb csatolású? Az 5.1 az nem 3 sztereo jack kellene, hogy legyen + a mikrofon jack?

A kérdés másik aspektusa, hogy akkor ehhez kell valami spéci hangkari, vagy a gép bármely usb portjára rá lehet dugni?
Vagy az 5.1 fülesek mind usb-sek?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#7380) neutron22 válasza v!ct0y (#7378) üzenetére


neutron22
tag

(#7378) v!ct0y Semmi esetre sem választanám :(

(#7379) vaakuum Az USB az áram felvételéhez kell. Pl a Kave a hangerőszabályzó miatt + a sok színes világító biszbasz miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7381) neutron22 válasza vaakuum (#7379) üzenetére


neutron22
tag

Ja és azt kihagytam igen nem árt egy spéci hangkari hozzá a zajszűrés és hangfeldolgozás miatt, de itt nem az USB re gondolok hanem a jack dugeszokra. Az USB nek mind1 hova megy(Sajnos vesz is fel alapzajt) :R

[ Szerkesztve ]

(#7382) vaakuum


vaakuum
addikt

[Most ilyenem van, de ez nyilván gagyi]

Az igényem egy vezetékes (legalább 2 méter), csak sztereó (remélem nem leszek megkövezve), lehetőleg zárt (ne nagyon szűrődjön ki belőle semmi, és a háttérzaj se nagyon szűrődjön bele), a fülem teljesen elférjen benne (ne nyomja és ne üljön rajta sehol), és legyen rajta egy jó minőségű(!) irányított mikrofon is, ami a környező hangokat minél kevésbé szedi össze, viszont az én hangomat nem torzítja és nem visszhangoztatja (a mikrofon fizikai leszerelhetősége pici előny, de nem feltétel).
Egyenlőre alaplapi hangkariba lesz, de ez változhat később.
Előny, ha van benne hangerő is, de nem kellenek sem durva mélyek, sem visító magas hangok. Olyan egyenletes tartományú, tiszta hangzású lenne az ideális. Poti sem nagyon kellene a madzagra, fölösleges hibaforrásnak tartom, ráadásul nálam funkciótlan. Kábele bírja a gyűrődést.
Lelkileg 15-16 eFt a fájdalomküszöb.

Létezik ilyen füles?

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#7383) neutron22 válasza vaakuum (#7382) üzenetére


neutron22
tag

Ha újat szeretnél akkor csakis EZ

(#7384) drzozo válasza Kami11 (#7376) üzenetére


drzozo
senior tag

(#7376) Kami11: Ez tud 2db usb-vel, illetve 1db usb-vel és 3db jack-kel csatlakozni (választhatsz a kettő közül). Tehát a fiad így ki tudja használni a hangkártyáját.

(#7377) kaszaf: Annyival. :)

(#7378) v!ct0y: Windows 8 mellé annyira nem. De egyébként jó fejes, bár 40k körül már elég sok jó fejes van.

(#7379) vaakuum: Lényegében te magad választod ki, hogy melyikkel akarod csatlakoztatni. Pl. ha valaki laptoppal használná, és nincs külső 5.1-es hangkártyája, akkor értelemszerűen csak az usb-s csatlakozással tud operálni, a jack-essel pedig nem. Az egyik usb az áramellátást szolgálja, a másik pedig a hangot továbbítja.

(#7382) vaakuum: Sigma.

[ Szerkesztve ]

(#7385) aProPeti87 válasza drzozo (#7384) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Amit linkeltél az nem xbox360 hoz való ? ;]

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7386) v!ct0y válasza neutron22 (#7380) üzenetére


v!ct0y
veterán

Kicsit bővebben elmondanád miért nem ?:)

(#7387) drzozo válasza aProPeti87 (#7385) üzenetére


drzozo
senior tag

De, és ez már nem az első alkalom. :D Ez a helyes verzió.

(#7388) Tsebacsi válasza v!ct0y (#7386) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rosszak róla az általános tapasztalatok. A mélyek nem szólnak jól, mármár dobozhangúak. Driverproblémái is voltak. Nem túlzottan ajánlott darab.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7389) neutron22 válasza drzozo (#7387) üzenetére


neutron22
tag

(#7387) zoltankakuk Hardverkerbe olcsóbb és tudom csak rendelhető, de én is rendeltem és ennyiért szerzik be.

(#7386) v!ct0y Miért ne?: Bár elfogult vagyok, de elsősroban azért mert Razer,de ez önmagában nem ok persze és inkább csak zárójeles megjegyzés. A fő oka, hogy ennyi pénzért jobbakat kapsz. Más baja éppen nincsen, de ennyit nem költenék egy ilyen fülesre. Meghallgattam és nem rossz, de ne és kész :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7390) v!ct0y válasza neutron22 (#7389) üzenetére


v!ct0y
veterán

És melyek jobbak ebben a kategóriában? :)

(#7391) vaakuum


vaakuum
addikt

K :R öszönöm!

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#7392) neutron22 válasza v!ct0y (#7390) üzenetére


neutron22
tag

Tudod én kicsit ellenzem ezeket a térhangzású füleseket (5.1;7.1), de ha gondolod ezt privátban kitárgyalom miért is gondolom így, viszont itt nem szeretném leírni. Ha jobbat szeretnél, ennyi pénzért:
CORSAIR Vengeance 7.1 es -e még a Sound Blaster Tactic3D széria bármelyike szépen visszaadja a térhatást és a hangokat. Bár nem próbáltam! de a Real 5.1 közül a Cm sirus t ajánlották nekem.(Ilyet próbálok most beszerezni) Kave -m nekem is volt azzal mi volt a baj? Nekem nagyon tetszett az anyagát és a mikrofont leszámítva.

(#7393) v!ct0y válasza neutron22 (#7392) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nincs hozzá hangkarim. Illetve most vettem egy xonar de azt vissza is vittem egyből.

(#7394) Tsebacsi válasza v!ct0y (#7393) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem ez kicsit furcsa, hogy a Xonar-t is úgymond dobtad. Mi volt az oka?

Továbbra is azt mondanám, hogyha csalódtál ezekben a cuccokban, akkor Corsair Vengeance 1500, Creative Rage vagy Plantronics Gamecom 780. Ezek most kategóriájukban a legjobbak, és mind 25k-n belül van, az utóbbi 2 főleg. A Plantronicsnak meg nagyok a párnái is ahogy láttam. Az utolsónak még nem adtam linket, tessék.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7395) v!ct0y válasza Tsebacsi (#7394) üzenetére


v!ct0y
veterán

5.1 be dobozhangja volt. Ezzel a fülessel ennyit tud a nagy Xonar...

(#7396) Tsebacsi válasza v!ct0y (#7395) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na most leesett az állam. Eszerint a Kave és a xonar rossz párosítás. :Y

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7397) neutron22 válasza Tsebacsi (#7396) üzenetére


neutron22
tag

Nekem Xonar DG-m volt Kave -el és nagyon jól szólt. :F

(#7398) Tuco78 válasza v!ct0y (#7395) üzenetére


Tuco78
tag

Nem hiszem,hogy ez a xonar hibája volt.Nekem a kave alapból kicsit dobozhangúnak tűnt,bár nem xonarral csak alaplapi hangkarival tudtam meghallgatni.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7399) v!ct0y válasza neutron22 (#7397) üzenetére


v!ct0y
veterán

Pedig rengetegen erre panaszkodnak. De csak pont a kave-vel...Vissza is vittem kapásból a hangkarit. Alaplapival megy most.

(#7400) neutron22 válasza Tuco78 (#7398) üzenetére


neutron22
tag

Finomhangolással mindent meg lehet oldani. Nekem nem volt doboz hangja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.