Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) kickboxko válasza Tsebacsi (#8649) üzenetére


kickboxko
tag

jahm értem :) csak nem vagyok otthon a témában.

Egyébként a Gamecom 780 az nem 40 mm driver :) ? Csak kissé visszaolvastam és azt írtad az 50 es jobb.

[ Szerkesztve ]

"Life is simple"

(#8652) Tsebacsi válasza kickboxko (#8651) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem akkora a különbség. Mint írtam, az 50-es driverek mélyhangjai és mély erőssége jobb a 40-esnél, de ez nem annyira számottevő. Szóval csak emiatt nem érdemes lemondani vagy olyat választani, max egy plusz pont.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8653) Bulitt


Bulitt
őstag

Sziasztok

Hozzám került egy CM Storm Sonuz fejhallgató. A kérdésem az lenne, hogy TS-en a barátok jelezték, hogy nagyon mély a hangom. Teljesen olyan, mintha nem menne át az átlagos beszédtartomány felső hangsávjai. Tehát nincs magas. Ez általános hiba jelenség vagy csak nálam ilyen?

Hangkártya: Creativ X-Fi Xtreme Audió (PCI)

Kényelme az előző fejeshes képest toronymagasan vezet, és a hangzása is tetszik, igaz egy EQ állítás kellett, de tetszik. Nem szeretnék csak emiatt megválni tőle :F
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8654) norb55


norb55
senior tag

Sziasztok!
van nekem egy Corsair Vengeance 1500 fülesem, de a win 8.1 pro-n csak stereo driver van, nemtudtok esetleg olyan driveret ami 7.1-be van és támomgatja a win 8.1?
vagy ilyen még nincs ?

Válaszotokat segítségeteket, előre is nagyon szépen köszönöm .

(#8655) Tsebacsi válasza norb55 (#8654) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sajnos ez az egy hátrány van a Corsairrel, hogy a driver szintű támogatás valamiért irdatlan lassú, nem te vagy itt az első, aki ezt tapasztalja. :( Nemtudok mást mondani, mint hogy türelem. Esetleg egy levél a supportnak, hogy csipkedjék magukat, vagy nem vesztek többet ilyet. Az ilyen mindig hatásos szokott lenni.

(#8653) Bulitt: Ez viszont passzpiros, bocsánat :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8656) Bulitt válasza Tsebacsi (#8655) üzenetére


Bulitt
őstag

Lehetséges, hogy ez garanciális probléma? Mert garancia van még rá

(#8657) Flashget válasza Tsebacsi (#8655) üzenetére


Flashget
félisten

Esetleg egy levél a supportnak, hogy csipkedjék magukat, vagy nem vesztek többet ilyet

vagy egyáltalán corsair terméket. :D

Realme GT Master Edition

(#8658) Tsebacsi válasza Flashget (#8657) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Magával a termékkel egyáltalán nincs semmi baj, csak ez a fránya driver support, ez bosszantó :((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8659) Flashget válasza Tsebacsi (#8658) üzenetére


Flashget
félisten

nem ez az első olyan hardver amihez a support egy nagy 0.
PCTVPRO és társai annak idején a legjobb tuner volt hardverileg (meg a legdrágább is) viszont a support és a hozzáadott driver egy tragédia...

Realme GT Master Edition

(#8660) norb55 válasza Tsebacsi (#8655) üzenetére


norb55
senior tag

Nagyon szépen, köszönöm, akkor nem keresgélek drivert rá még . :R

(#8661) Tsebacsi válasza Bulitt (#8656) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ööö nemtudom, hogy milyen garancia van a mikrofonra. Egy levelet megérhet a dolog. Mindig azt szoktam javasolni, hogy másik gépen is ki legyen próbálva a cucc, nem-e a saját gépünkkel van a baj, vagy valami egyéb okozza a problémát.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8662) Bulitt válasza Tsebacsi (#8661) üzenetére


Bulitt
őstag

Köszönöm, így fogok tenni :R

(#8663) kickboxko válasza Tsebacsi (#8652) üzenetére


kickboxko
tag

Köszönöm a választ :)
Ment a rendelés jövő héten remélhetőleg pclandhez megyek érte .

"Life is simple"

(#8664) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Érdekelne, hogy Ps3-on próbálta-e valamelyikőtök a CV 1500 v2-t. Azt már kiderítettem, hogy a 7.1 felejtős, de érdekelne, hogy "sima" headsetként tudom-e használni (stereo+mic).

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#8665) ceRedAn


ceRedAn
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy a Roccat Kave-m (amivel tökéletesen elégedett vagyok), sajna már teljesen kihasználatlan, mivel laptopot használok, és oda ugye nem megy be a 4 jack..:)
Ezt szeretném leváltani mindenképp valami USB-s-re pont az említett probléma miatt. Azért írtam le a roccat-ot, mert nekem nem fontos már, hogy 5.1, vagy 7.1 stb, csak ilyen kategóriában gondolkozok minőségileg, mint a Kave.
Olyan 15k HUF ért gondoltam, és mivel már nem vagyok nagy ,,gamer" , ezért a tartóssága és strapabírósága élvezne nagyobb prioritást nálam. A Gamescom 780 első ránézésre elég szimpatikus, régi szerelmem pedig Logitech g930, amit mostanában amazonon elég baráti áron meglehet kaparintani.(Nekem ez az egyetlen szimpatikus vezeték nélküli füles, bár elég rég néztem a piacot :) )
Mi a véleményetek?
Előre is köszönöm a válaszokat!
ceRedAn

(#8666) Tsebacsi válasza ceRedAn (#8665) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mind2 jó lehet, ha ilyenre vágysz. Egyiket sem mondom jobbnak, győzzön az, hogy neked melyik szimpibb!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8667) davery


davery
csendes tag

Sziasztok!

Játékhoz szeretnék venni egy fejhallgatót, maximum 10-12e Ft-ért.
Mindenképpen vezetékeset és Circumaural legyen.
Hogy van-e mikrofon az mindegy, meg a csatlakozója is.
(Integrált hangkarim van)

°

(#8668) Tsebacsi válasza davery (#8667) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Creative Alpha!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8669) davery válasza Tsebacsi (#8668) üzenetére


davery
csendes tag

Köszönöm!

(#8670) Xirtam


Xirtam
veterán

Sziasztok,

Én egy TRITTON PRO+ 5.1 SURROUND HEADSET boldog tulajdonosa vagyok. Mindenkinek boldogan ajánlom. Nagyon megvagyok elégedve vele. Nem az első Tritton headsetem, ezt jelenleg PC-hez használom.

(#8671) Remi1234 válasza Xirtam (#8670) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Nekem a sima pro van. Sasold már meg plz BF4-ben, hogy ha bekapcsolod a time delayt, neked is visszhangzik-e a játék. Nekem olyan, mintha fémhordót vernének.

PSN ID: RemiFungus

(#8672) Petya445


Petya445
újonc

Sziasztok!

Vásárolni szeretnék egy fejhallgatót (főleg játékhoz), és tanácsot szeretnék kérni, hogy mit vegyek.15 ezer forintom lenne rá.Már nézegettem egy párat, és azt mondják hogy a superlux fejhallgatók elég jók.Azok közül melyik lenne legjobb játékhoz (mikrofon nem fontos) ,vagy ti más fejhallgatót ajánlanátok?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#8673) Xirtam válasza Remi1234 (#8671) üzenetére


Xirtam
veterán

Megnézem, de olyan 10-11 körül végzek a kondiba.

[ Szerkesztve ]

(#8674) Kali4 válasza Petya445 (#8672) üzenetére


Kali4
tag

Szia!
Nekem a Gamecom 780-at ajánlották.
Ebben az árktegóriában van.
Elvileg nekem holnap érkezik :) azután tudok élménybeszámolni :D

(#8675) Tsebacsi válasza Petya445 (#8672) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

A superlux jó füles, de hifi, és nem gamer. Azaz csak jack-es, javasolni szoktunk hozzá egy hangkártya beszerzését is (pl. Asus Xonar). Az alaplapi integrált kártyák nem nagy számok, a legtöbb nem is tud térhangzást generálni egy jack dugóra.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8676) sting2 válasza Xirtam (#8670) üzenetére


sting2
addikt

Engem az érdekelne hogy PS3-al használva megy a DTS hang (Uncharted sorozat, Killzone-ok, GT, stb) ?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8677) Petya445 válasza Tsebacsi (#8675) üzenetére


Petya445
újonc

És ez milyen lenne? [link]

(#8678) lupus1337


lupus1337
csendes tag

Hello, Steelseries Siberia v2-ről mi a véleményetek?

(#8679) Tsebacsi válasza lupus1337 (#8678) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha kicsit áron alul tudsz hozzájutni, és esetleg van alá hangkártya is, akkor minden további nélkül ajánlott.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8680) Xirtam válasza Remi1234 (#8671) üzenetére


Xirtam
veterán

Na szia,

Megnéztem neked de nem tapasztaltam ilyen "hibát"

(#8681) sting2


sting2
addikt

Javaslatokat szeretnék.

Sztereó füleshez kellene valami csíptetős mikrofon.
Konzolhoz - PS3 - PS4
Online játéknál néha jól jönne.
Semmi extra, nem vagyok egy cseverészős típus..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8682) Remi1234 válasza Xirtam (#8680) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Hali!

Köszi! Hát ennek nem örülök :/

PSN ID: RemiFungus

(#8683) Tsebacsi válasza sting2 (#8681) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A zalmannak voltak egész jó csíptetős mikrofonjai.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8684) Weareus


Weareus
addikt

Üdv. mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem.

Játékra szeretnék egy gamer géphez mért szintű (konfig adatlapon) 5.1-es v. 7.1-es (hülye kérdés, de: a 7.1-es tudja az 5.1-et is?) mikrofonos fülest max 50-60 k-ért. A vezeték általában eléggé zavar, de vezeték nélküliben gondolom csak a rádiós szól olyan jól, mint a vezetékes. Ha lényegesen jobban szól egy hasonló árú vezetékes, akkor elfér még némi tyúkbél. :)

Circumaural kell, mert a fülemen nem tolerálok semmit.

Az 5.1 v. 7.1 real hangzás mindenképp jó lenne.

A csatiról lövésem sincs. Konfigom adatlapomon, de Asus P8Z68 PRO GEN 3 lapom van, 5.1 van rajta és nem csak jack, hanem digitális kimenet is van (ezt még nem használtam, fülesnél szóba jöhet?). Ha javasolt egy hangkártya, az megoldható, de arra is kéne egy tipp.

Pontosabb alaplapi multimédia-specifikációk:
Realtek ALC892 @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [B-3]

Kinézet nem fontos.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#8685) Tsebacsi válasza Weareus (#8684) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Elég tág a séma, amit megadtál, de igyekszem többfélét javasolni:

Az egyik csúcs, amit javasolnék, az a Sennheiser PC350/360/363D és egy Asus Xonar vagy Creative Audigy hangkártya alája. Itt a füles egy zenére is kiváló, minőségi stereo darab, és a hangkártya keveri neked a 7.1 virtuális hangzást.

A másik a Razer Tiamat 7.1, ami real 7.1 füles, ez alá is egy Xonar vagy Audigy kell. Az alaplapi hangkártyát ne erőltessük, nem erre valóak.

Esetleg vannak usb-s megoldások, itt a Tritton a nyerő a 720/720+ vagy Pro+-al. Itt van még a Logitech G930 (ez wireless!). Wireless usb-s még a Creative Omega, igaz ez is virtual 7.1-es, ahogyan a legújabb termékük, a Sound Blaster Evo/zx/zxr.

Én az első kettőt javasolnám, a top5-ben vannak, és árban is egész jók, a Beyer MMX300-as 85k-jához vagy az említett Evo zxr 108k-jához képest. :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8686) Flashget válasza sting2 (#8681) üzenetére


Flashget
félisten

Én ezt néztem ki mikor fejhallgatót kerestem, mikrofon nélkülit.

Realme GT Master Edition

(#8687) sting2 válasza Flashget (#8686) üzenetére


sting2
addikt

Nézegetem, nézegetem de hová dugom be?
PS3 - PS4-be?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8688) Weareus válasza Tsebacsi (#8685) üzenetére


Weareus
addikt

Köszi a segítséget, az első kettő közül lesz valamelyik, csak az a baj, hogy az elsőt (egész pontosan az első hármat) nem igazán találtam webshopokban, a második kicsit esélyesebbnek tűnik... Mondjuk a 360-ból és a 350-ből azért akad. Azt lehet tudni, hogy a 363D mivel tud többet az első kettőnél?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#8689) Bacusuz válasza Weareus (#8688) üzenetére


Bacusuz
őstag

Akkor már ha spórolni akarsz ezt vedd meg.:Asus Xonar Xense.A lapról itt olvashatsz
Egy profi hangkártya az erősebb AV100 sound processzorral ,és adják hozzá a Sennheiser PC350-et.Ráadásul a két cég együtt fejlesztette a hankártyát a fejeshez :C

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8690) Weareus válasza Bacusuz (#8689) üzenetére


Weareus
addikt

Köszi a tippet, megjelöltem az oldalt, bár nincs készleten, holnap felhívom őket.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#8691) Weareus válasza Weareus (#8690) üzenetére


Weareus
addikt

Végül Ő lett a nyertes, pénteken jön.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#8692) birorichard


birorichard
őstag

No, megjött a Gamecom 780. Egyetlen negatívuma, hogy kellékek terén hiányoltam az USB-3,5 Jack átalakítót, illetve egy tartalék - bőr vagy műbőr - fejhallgató borítást, de hát ez van, nem egy több tízezres füles.

Állítólag a legfrissebb támogatott driver a headsethez Windows 7-hez való, és Win8-on hibára futva kilép, a Plantronics honlapján már van szó egy félig publikus Beta-ról, amire PM-ben lehet jelentkezni, én ezt az egészet kihagytam, és Windows 7 kompatibilitással indítottam a telepítőt, ami gond nélkül lefutott Win8 64 biten, uh nem volt probléma.
A fejrész és a podok közötti fém átmenet bíztatóan strammnak néz ki, feljebb 90 fokban elforgatható. Az USB kábel talán kissé vékony, egy macska-, gurulósszék kerék-, asztalsarka állóbb szövetborításnak örültem volna.

Nagyon-nagyon-nagyon kényelmes. Pechemre az én fülem még a bedugós fülhallgatóktól is képes megfájdulni, egy gagyi headsetem volt pár éve, az alatt 10 percet sem bírt ki. Ezzel azonban már órák óta nyüstölöm a fejemet, és semmi probléma, bár azért egy egész napos viselet után már kényelmetlen, de úgy kinek nem az?
Külső hangokat annyira képes szigetelni, hogy kellemes csendesség van, ha épp nem szól semmi, de a mellettünk ülő beszédét még halljuk. Azonban ha egy kicsit felhangosítjuk, a külvilágból tökéletes némafilm lesz.

Mikrofont még nem próbáltam, arról nem tudok véleményt mondani.

A térhatás nem rossz! Ugyan a szoftver butácska, jobban mondva nagyon buta, de jól működik. Első körben Winben át kell állítani, jobb gomb óra melletti hangszóróra, lejátszóeszközök, fülhallgató, beállítás. Majd ezek után a videolejátszóban is... Nekem VLC van, beállítások, alul mind-et kiválasztani, majd Hang/Kimeneti modulok/Directx/Hangszóró beállítása. Ezek után a filmek nagyon jól szólnak, nyilván a valós térhatástól messze van, de a moziélményt összességében hozza. Játékból BF3, Dead Space 3 - hát mit mondhatnék, valami iszonyatosan ütős, főleg az utóbbinál volt olyan érzésem, mikor megjelent egy nekromorf, hogy itt bármelyik pillanatban hátbatámadhatnak. Alan Wake-t próbáltam még volna, de sajnos a menüben nem találtam Dolby funkciót.

Összességében nagyon elégedett vagyok vele, ár/érték arányban szuper választás. Ajánlom mindenkinek!

(#8693) Flashget válasza Bacusuz (#8643) üzenetére


Flashget
félisten

Írnál róla tapasztalatokat, milyen?

Realme GT Master Edition

(#8694) Tsebacsi válasza birorichard (#8692) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DD
Örülök neki, hogy bevállt, és köszi a véleményezést! :R
Sajnos az usb-jack átalakító nagyon ritka tartozék, a plusz fülpárna méginkább, a felsőbb kategóriákban sem mindig adják, sőt. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8695) Bacusuz válasza Flashget (#8693) üzenetére


Bacusuz
őstag

Sajnos nem értek hozzá,de pár szoban megpróbálom.
Integrált hangkártyával,dolby módban használom.Erőteljes játék és filmnézées közben,megfelelő a mély és magas is.Zenét hallgatni is szeretek vele,nagyon élvezetes.Hosszú ideig a fejen nem okoz kényelmetlen érzést,mikrofonja tiszta hangzású.Jól szigeteli a párna külsö hangokat,és elég nagy is.Én jól döntöttem.
Amiket a fejemre huztampróbából:
Asus Orion pro:a párna nem volt megyőző,
CM Storm Sonuz:szorította a fejem,és textil bevonatu párnák
Ma összehasonlitottuk a tesóm senh.pc350 ével,és az enyém szerintem hegyesebb,erösebb,az övé kicsit lágyabb gyengébb tartalmasabb.ha választhatnék az asus mellett voksolnék.
Naggyából ennyi,negatívumot nem tudok,ha valamire még kiváncsi vagy írj.
A polus aquában volt készleten,és a srác kinyitotta nekem,fel tudtam próbálni.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8696) Flashget válasza Bacusuz (#8695) üzenetére


Flashget
félisten

maga a pánt tartósnak tűnik?

Realme GT Master Edition

(#8697) Bacusuz válasza Flashget (#8696) üzenetére


Bacusuz
őstag

Igen

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8698) Flashget válasza Bacusuz (#8697) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#8699) birorichard válasza Tsebacsi (#8694) üzenetére


birorichard
őstag

Én is köszönöm a tanácsokat!

(#8700) sting2


sting2
addikt

Futnék egy utolsó kört, immár tiszta fejjel.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék Konzolon - PS3 -PS4 -( később Xbox One )

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
40 - 50K

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Inkább vezetékes ha lehet.

(4) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Jó lenne a Miki, de keveset használnám közben.

(6) Milyen hangzást vársz?
Minőségi, részletes, dinamikus térhangot, mindegy milyen formában.
A játékok a lehető legjobb formájukat hozzák vele.

(7) Milyen csatlakozású legyen?
Konzolokon : Optikai, Usb és Aux csatlakozó van (külső Mikrofon szempontból ez necces)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.