Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) aProPeti87 válasza neutron22 (#7400) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Ez igaz finomhangolás nélkül szinte mindnek dobozhangja van !

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7402) v!ct0y válasza aProPeti87 (#7401) üzenetére


v!ct0y
veterán

érdekes alaplapit nem kell hangolni és mégis jó :U :) Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam inkább ilyen szar vízhangos volt...Mindegy az biztos, hogy soha többé nem veszek asus-t. Creative meg most nem is igazán gyárt.

[ Szerkesztve ]

(#7403) Tuco78 válasza v!ct0y (#7402) üzenetére


Tuco78
tag

Érdekes,hogy az alaplapit jobbnak hallottad mint a xonart.Kifejtenéd egy kicsit bővebben mert pont most akarok egyet venni a sennheiser hd570 fülesemhez.5.1-es fülest pont azért nem vettem, mert a két általam kipróbált 5.1 füles(kave,logi g35)nem szólt jól és több helyről hallottam,hogy a többi is ilyen.Nem szeretnék belenyúlni rossz hangkariba sem ahogy rossz fülesbe sem...

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7404) neutron22 válasza Tuco78 (#7403) üzenetére


neutron22
tag

Nyugi :)) Doboz hangja nagy valószinűséggel nem a hangkari miatt volt. A G35 pedig nem 5.1 es füles bár generálható az is belőle. Egy Sennhesier fülessel pedig nem lehet mellényúlni. Amelyik cég a kenyerét keresi meg az audio cuccokkal az gondolom jót fog gyártani, hogy sok kenyeret vehessen belőle :DDD Egyébként hangkarik közül a Creative nagyon jó, de a driver support borzasztó, de én akkor is ajánlom és a Xonar sem rossz, de egy Beyerdynamic ot is kipróbálhatsz hozzá.

(#7405) Tsebacsi válasza neutron22 (#7404) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A beyer az hifiben dob nagyot, amik mikrofon nélküliek. A gamer fülesük se rossz, de ha jól emlékszem nem teljesen circumaural.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7406) v!ct0y válasza Tuco78 (#7403) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ha jót akarsz Creative-t veszel :)

(#7407) Tuco78 válasza v!ct0y (#7406) üzenetére


Tuco78
tag

Hát nem tudom a creative-ról nem igazán hallottam túl jókat eddig.Főleg a driver támogatásukkal van baj és ez egy PC-s hangkarinál nem túl jó dolog.Eddig a xonarokat dicsérték de nekem nincs velük semmilyen tapasztalatom ezért nem tudom.Minden tanácsot szívesen veszek bár ez kicsit off itt ezért elnézést kérek!Sajnos az alaplapomon nincs PCI slot csak PCI Express 2.0 ez azért leszűkíti a használható hangkártyák körét.Már a füles vásárlásánál is macerás voltam de úgy gondolom megérte a sok utánajárás és fórumozás mert a HD570-ben olyan hangokat hallok mint még soha semmilyen fülesben(mondjuk eddig csak PC-seket volt módom meghallgatni)

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7408) Tuco78


Tuco78
tag

Egyébként nálam eddig a ASUS XONAR-DX a befutó a netes tesztek alapján de a tesztekben nem bízom túlságosan.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7409) WolfheartGR válasza Tuco78 (#7408) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Jó az Asus. Ne parázz.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#7410) Sinu


Sinu
senior tag

Üdv!

Vélemény?

No Future

(#7411) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Melyik vezeték nélküli fejhallgatót ajánlanátok?

(#7412) drzozo válasza atish15 (#7411) üzenetére


drzozo
senior tag

Mégis mennyiért?

(#7410) aron89: Felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#7413) neutron22 válasza Sinu (#7410) üzenetére


neutron22
tag

Ez már első ránézésre is kuka :DD

(#7414) atish15 válasza drzozo (#7412) üzenetére


atish15
aktív tag

Igazából 40 körül gondoltam érte.

(#7415) SHnizlee


SHnizlee
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek lehetne valahol találni Magyarországon egy használt vagy éppen új Astro A40-et? Keresgéltem de nem találtam. Ti esetleg tudtok ? Ha nem akkor marad a Creative Soung Blaster tactic3d omega..

(#7416) Tsebacsi válasza SHnizlee (#7415) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

E-bay 225 dollár, még kevesebb is mint a gyári 250.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7417) Tsebacsi válasza atish15 (#7414) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Corsair Vengeance 2000 vagy Razer Chimaera esetleg.

Ügyes vagyok, dupla poszt... :W Bocsesz

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7418) atish15 válasza Tsebacsi (#7417) üzenetére


atish15
aktív tag

A Razer Chimaera én is néztem. Tetszett külsőleg meg a dokk miatt de ahogy olvasgattam itt is, nem nagyon ajánlják. Fontos lenne hogy mikrofonos legyen

(#7419) Tsebacsi válasza atish15 (#7418) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha cimaera nem, akkor továbbra is Corsair, vagy Creative Rage, Wrath, Omega wireless vagy Evo wireless.
Creative

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7420) vaakuum válasza Tsebacsi (#7419) üzenetére


vaakuum
addikt

Elkalandoztam a linken, és meglepve látom, hogy a Tactic3D típusok közül az Alpha mikrofonjának átvitelére 80-14000, Sigma 10-18000, és a Rage 100-6500 Hz van megadva.
Ez tényleg így van, vagy valami elírás? Mert akkor a rage nem tudom, miben jobb a sigmánál, mert ránézésre ugyan azt a drivert használja mindkettő. Vagy mégsem? :U

szerk:
ÖÖÖÖ: a Creative és a Sound Blaster egy és ugyanaz a cég?

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#7421) Tsebacsi válasza vaakuum (#7420) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A driver lehet hasonló vagy ugyanaz, de a Sigma egy olcsóbb verzió, abban thx van, a rage-ben sbx, a rage tud világítani (huha :DDD ), és a rage-be már bele van építve a hangkártya, tud usb-ről és jack-ről is működni (a jack kombinált ráadásul).

A Sound Blaster inkább egy gyűjtőnév, a Creative "találmánya" úgymond, nem különálló cég.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7422) aProPeti87 válasza Tsebacsi (#7421) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Én is Sigmát akartam venni de a Rageben 50mm-es mágnesek van és piros szín jobban bejön csak ezért vettem ezt :)
A világítás nem lényeg a fejedre felveszed úgyse látod :D
De viszont a Sigmának hosszabb a vezetéke a Ragen elég rövidre sikerült csinálni .

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7423) neutron22 válasza vaakuum (#7420) üzenetére


neutron22
tag

Egyszer még nagyon régen, mikor még a tyúk harcolt a tojással akkor keletkezett a Creative és ők elindultak sikeresen a Sound Blaster hangkártyákkal és gondolom hogy megmaradjon a referencia megtartotta a nevet és ugyanúgy a hangkarikra használják meg prémium cuccokra. A Rage pediglen lehet wireless és kábeles verzió is ami remélem nem kell mondanom miben más a Sigmánál.
Mikrofon érzékenységek:
Creative Tactic 3D Alpha Mic: -41dBV/Pa
Creative Tactic 3D Sigma Mic: -40dBV/Pa érzékenység
Creative Tactic 3D Omega Wireless Mic: -40dBV/Pa érzékenység
Creative Tactic 3D Wrath Wireless Mic: -40dBV/Pa érzékenység

Nem hiszem hogy lenne különbség. :R

(#7424) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Erről mi a vélemény:

[link]

(#7425) Tsebacsi válasza kaszaf (#7424) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kicsit drágállnám, bár 5.1-es az tény. Nemtudom milyen lehet, sose olvastam róla tesztet. :(

Én is angolos vagyok, akkor google translator.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7426) kaszaf válasza Tsebacsi (#7425) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Én is csak német tesztet találtam ami normális de angolos vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#7427) 3l3mér


3l3mér
csendes tag

Üdv!

Segítséggel fordulnék hozzátok fejhallgatót szeretnék venni és nem tudom hogy milyet. Stereo vagy 5.1 is játszik PS3/PC- hez használnám max 15-16 Ft értékben. Főként játékra és zenére használnám. Eddig olvasgattam de választ nem találtam sehol úgyhogy tőletek kérek segítséget.Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#7428) neutron22 válasza 3l3mér (#7427) üzenetére


neutron22
tag

Szia

real 5.1 et ennyi pénzért max használtan tudnál vásárolni ezért nem is javasolnám + gari nélkül nem is vennék mert sok rajta a motyó, ezért nagyobb az esélye, hogy elromlik. Ha kicsit visszaolvasgatod a hsz eket akkor olvashatsz néhány neked való ajánlatot. Creative és Corsair fülesek a leginkább ajánlottak ár/érték főleg 15-16 körül. :R

(#7429) v!ct0y válasza 3l3mér (#7427) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ha ps3 hoz is akarod használni akkor a turtle beach márka lehet a megfelelő választás

(#7430) 3l3mér válasza neutron22 (#7428) üzenetére


3l3mér
csendes tag

Értem, nem fontos hogy ps3-hoz legyen ha csak sima pc-hez használnám akkor milyeneket tudtok ajánlani?

(#7431) neutron22 válasza 3l3mér (#7430) üzenetére


neutron22
tag

Creative Tactic 3D Alpha 10-11k és Creative Tactic 3D Sigma 13-14k elég jó választás szerintem, bár a Corsair fülesek valamivel drágábbak, de szintén jók. Ezeket ajánlom újonnan. Használtan már ha érdekel nézek párat, ami jó és jó áron is van.

(#7432) 3l3mér válasza neutron22 (#7431) üzenetére


3l3mér
csendes tag

Hát ha használt cuccoktól óvakodok de ha néhány fejhallgatót tudsz nézni azt nagyon megköszönném :)

(#7433) drzozo válasza 3l3mér (#7427) üzenetére


drzozo
senior tag

Szerintem abból a kevés pénzből tökmindegy, hogy milyen cross-platformos fejhallgatót veszel, de ilyet leginkább ne vegyél. 15k-ért nem fogsz olyat találni, ami jól is szól, és tudod mindkettőhöz használni. Fentebb ajánlották PC-hez az Alphát és a Sigmát. Kicsivel többért ez, viszont itt várni kell a szállításra. De ha tudsz még a kerethez gyűjteni egy keveset, akkor ez.

[ Szerkesztve ]

(#7434) 3l3mér válasza drzozo (#7433) üzenetére


3l3mér
csendes tag

Értem akkor most csak a pc- re szánt fejhallgatókat keresem mert nagyon kellene már és annyira nem fontos PS3- hoz. Csak egy opció volt. Köszi szépen a válaszodat. :)

(#7435) Tuco78 válasza 3l3mér (#7434) üzenetére


Tuco78
tag

Mint írtad zenehallgatás és játék a fő csapásirány.
Ha nem feltétel a mikrofon akkor én valamilyen hifi fülest javasolnék(remélem nem fognak megkövezni érte itt a szakik :)) Friss tapasztalatból mondom,hogy egyetlen PC-s füles sem fog olyan minőségben szólni mint egy minőségi audio(sennheiser,akg stb.)Ha mikrofon is kell akkor persze bejönnek a pc-s fülesek(bár van mikrofonos hifi-ben is de borzalmasan drága). Minden esetre Én azt tapasztaltam,hogy mindenképpen kompromisszumokkal jár a füles vásárlás:
1. Ennyi pénzért nem nagyon találsz jót max.használtan
2. Ha jó hangminőséget akarsz akkor le kell mondanod a mikrofonról(és mivel zenét is akarsz hallgatni gondolom sokat nyom a latban a hangminőség)
3. Ha valós 5.1-et akarsz akkor megint sokat vesztesz a hangminőségből mert ezek ugye mind PC-sek és nem szólnak közel sem olyan jól mint a hifik.Viszont az audió fülesek csak stereok ezért itt meg az 5.1-ről kell lemondanod(bár virtuálisat lehet rá küldeni ha tudja a hangkártyád).
Szóval akármire döntesz mindenképpen kompromisszumot kell kötnöd valamilyen téren!
Szerintem állíts fel egy fontossági sorrendet és az alapján dönts.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7436) 3l3mér válasza Tuco78 (#7435) üzenetére


3l3mér
csendes tag

Nálam a mikrofon a fontossági sorrendben a legutolsó helyen van annyi a lényeg hogy valami legyen rajta mert skype-on TS3-on azért használni szoktam. Annyi kell legyen benne hogy ha CS vagy COD közben halljam az ellenfelet merről jön stb. A hangminőség meg nekem annyit nem jelent mert botfülű vagyok az ilyenhez mondhatni. Annyi elég abba is hogy jó basszus legyen meg azért jól szóljon mert mégis csak egy x ezer forintos fülesről is van szó. Az a baj hogy nem vagyok jártas a fejhallgatókban és így nem tudom kiszűrni mi a jó és mi az amit egyáltalán nem éri megvenni. először néztem volna Razer orca-t ahogy itt olvastam nem rossz de nem ér annyit, utána jött a, Razer Electra az se tűnt rossznak csak drágább és nem tudtam róla semmit, a többi Razer fejhallgató meg vagy nagyon drága vagy nem felel meg az igényeimnek Logitech G35 az jó lenne csak még használtan is 20k ami több mint amennyit rászántam volna a sennheiser márka sem tűnik rossznak de az is vagy drága vagy nem jó az igényeimnek ezért nehéz dilemma :W :W :W

(#7437) drzozo válasza 3l3mér (#7436) üzenetére


drzozo
senior tag

Akkor itt a sorrend, a legolcsóbbal kezdem, innentől kezdve te választasz aközött, hogy gyűjtesz-e még kicsit, vagy veszel ezek közül valamit.

1. 11k - Alpha
2. 17k - Sigma
3. 18k - Rage
4. 19k - Asus Echelon
5. 25k - CV 1500

[ Szerkesztve ]

(#7438) Tuco78 válasza 3l3mér (#7436) üzenetére


Tuco78
tag

Igen ismerős a dolog én is ugyanebben a dillemmában voltam nemrég.
Razert meg g35-öt ne vegyél mert nem jók viszont zoltankakuk és Tsebacsi biztos tud ajánlani valami jót.
Látom már meg is történt

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7439) 3l3mér válasza drzozo (#7437) üzenetére


3l3mér
csendes tag

Köszi a listát még egy utolsó kérdés mi a véleményetek a Steelseries 4H-ról :R

(#7440) 3l3mér válasza 3l3mér (#7439) üzenetére


3l3mér
csendes tag

Nem nekem hanem haverom nagyn nézegeti de nem tud róluk semmit és gondoltam még megkérdezem
:B

(#7441) drzozo válasza 3l3mér (#7439) üzenetére


drzozo
senior tag

Írtam volna, ha ajánlott lenne. Inkább az Alpha.

(#7442) 3l3mér válasza drzozo (#7441) üzenetére


3l3mér
csendes tag

Értem nagyon köszi a segítettél örök hála :)

(#7443) OmenTD


OmenTD
csendes tag

Üdv,milyen fülest ajánlotok játékra meg zenére?
Elvárások:zárt,kényelmes,eldugható vagy leszerelhető mikrofon, jó hangzás,3.5 jack, strapabíró,30ezer körüli keret

Life is bitch, fuck the bitch.

(#7444) drzozo válasza OmenTD (#7443) üzenetére


drzozo
senior tag

Milyen hangkártyához?

(#7445) OmenTD


OmenTD
csendes tag

alaplapihoz :)

Life is bitch, fuck the bitch.

(#7446) drzozo válasza OmenTD (#7445) üzenetére


drzozo
senior tag

24k - CV 1500
26k - CV 2000 - ezt azért linkeltem mert csak 2 ezer forinttal drágább, viszont wireless
34k - CM Sirus

[ Szerkesztve ]

(#7447) OmenTD válasza drzozo (#7446) üzenetére


OmenTD
csendes tag

mik ezek? Nem ramot akarok venni :) valami jó senheisert vagy razer-t mondj.

Life is bitch, fuck the bitch.

(#7448) aProPeti87 válasza OmenTD (#7447) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Csak kérdezted hogy mit ajánlanátok , és ő meg felsorolta a mostani legjobb füleseket .Attól ,hogy egy gyártó gyárt ramokat mellette miért ne gyárthatna ugyan olyan jó minőségű fejhallgatót ?

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7449) OmenTD válasza aProPeti87 (#7448) üzenetére


OmenTD
csendes tag

minek kockáztatni ha megvannak a jól bevált gyártók? :)

Life is bitch, fuck the bitch.

(#7450) Tuco78 válasza OmenTD (#7447) üzenetére


Tuco78
tag

A razert Én a helyedben mindenképpen hanyagolnám mert fülesben nem túl jó viszont a sennheiser az a legjobb.
A PC350-360-nak nincs párja szerintem a headset mezőnyben.
Nemrég volt alkalmam kipróbálni őket és szinte ugyanúgy szólnak mint a sennheiser hifi fülesei!
Szóval ha van 40-50ezred egy fülesre akkor a legjobb választás(nekem sajna nem volt)

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.