Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Tuco78 válasza Tuco78 (#7450) üzenetére


Tuco78
tag

Ja még annyi,hogy vezeték nélküli fülest semmi esetre se vegyél ha számít a hangminőség.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7452) drzozo válasza OmenTD (#7449) üzenetére


drzozo
senior tag

Csapj hozzá még egy 10-20k-t, aztán mondok majd Razert és Sennheisert! :)

Ha a bass helyett pedig kopogást akarsz hallani, akkor: pc323d, pc333d

[ Szerkesztve ]

(#7453) OmenTD válasza drzozo (#7452) üzenetére


OmenTD
csendes tag

akkor halgatlak :)

Life is bitch, fuck the bitch.

(#7454) OmenTD válasza Tuco78 (#7450) üzenetére


OmenTD
csendes tag

a pc360 jobban megfogott mint a 350, mondjuk az ára elég lélek romboló, a mikrofont úgylátom nem lehet eldugni :(

Life is bitch, fuck the bitch.

(#7455) OmenTD válasza Tuco78 (#7450) üzenetére


OmenTD
csendes tag

ráadásul a 360 meg már nyitott :(

Life is bitch, fuck the bitch.

(#7456) drzozo válasza OmenTD (#7453) üzenetére


drzozo
senior tag

54k-tól kezdődik, 60k-n keresztül, egészen 75k-ig.

Razer a Tiamat 2.2-nél kezdődik (30k), de az kiesik, mivel sima alaplapi hangkártyád van. Utána jön a Razer Megalodon (40k). Ha pedig 7.1-es az alaplapi, akkor Tiamat 7.1 (55k).

[ Szerkesztve ]

(#7457) Tuco78 válasza OmenTD (#7455) üzenetére


Tuco78
tag

Ne tévesszen meg az,hogy nyitott!Így sokkal jobb hangzást lehet elérni egy fülesben a szakik szerint.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7458) neutron22 válasza OmenTD (#7454) üzenetére


neutron22
tag

Sennheisert nem érdemes venni mikrofonnal, mert annyit kérnek érte, amit a magyar pénztárca már nem bír el. :R

(#7459) OmenTD válasza drzozo (#7456) üzenetére


OmenTD
csendes tag

a senheisereknél miért nem figyel be a hangkártya probléma? Mi van ha telefonrol akarok zenét halgatni ezekkel a fülesekkel?

Life is bitch, fuck the bitch.

(#7460) drzozo válasza OmenTD (#7459) üzenetére


drzozo
senior tag

Egyedül a PC363D-nél nem figyel be a hangkártya probléma, mert jár hozzá olyan, ami generálja neked a 7.1-es térhangzást. Viszont a PC350-hez és PC360-hoz nem jár, így ezek csak egyszerű stereo fejhallgatók, és kb. ugyanazt a hatást érnéd el velük, mint mondjuk egy Tiamat 2.2-vel, mivel ehhez sem jár beépített hangkártya...

Nyilván tudod hallgatni őket telóról a zöld jackkel, de ott fog ficegni a zsebedben a mikrofon rózsaszín jack-je, plusz a fejeden a mikrofon.

[ Szerkesztve ]

(#7461) OmenTD válasza drzozo (#7460) üzenetére


OmenTD
csendes tag

aha,nagyon szépen köszönöm a segitséget, akkor azt hiszem az én igényeimet teljes mértékben kielégitené 1 razer kraken, nagy baklövés? :) Igazábol vegyesen lenne használva telón zenére meg pc-n játékra ezért úgylátom fölösleges lenne kiadnom annyi pénzt 1 senheiserre amiböl még a mikrofon is kiál a buszon :)

Life is bitch, fuck the bitch.

(#7462) drzozo válasza OmenTD (#7461) üzenetére


drzozo
senior tag

Hát ha már eljutottunk arra a szintre, hogy teljesen mindegy, akkor inkább vegyél egy normális stereót, itt tudnak segíteni neked, plusz hozzá egy talpas mikrofont az asztalra.

Vagy pedig ezt. Usb-vel tudod csatlakoztatni, ha kell a térhangzás a játékoknál, ha viszont zenét szeretnél hallgatni telóról, akkor pedig jack-el rádugod, a mikrofonját pedig leveszed. Bár még így is ott lesz a mikrofon jack-je a zsebedben, de azt legalább nem látja senki. A Kraken-nél is ugyanúgy ott lenne a zsebedben a mikrofon jack-je. De mint mondtam, ajánlott Razer a Tiamat 2.2-nél kezdődik, alább ne add...

[ Szerkesztve ]

(#7463) OmenTD válasza drzozo (#7462) üzenetére


OmenTD
csendes tag

tétszik ez a tiamat is,mikrofon lekapható? A creative érdekes cucc de szóba sem jöhet a neve miatt :)

Life is bitch, fuck the bitch.

(#7464) OmenTD válasza OmenTD (#7463) üzenetére


OmenTD
csendes tag

razer blackshark ez is megfelelönek tünik, azt irja levehetö a mikrofon, csak úgynézem halkabb mint a tiamat,mit gondolsz?

Life is bitch, fuck the bitch.

(#7465) Tuco78 válasza OmenTD (#7463) üzenetére


Tuco78
tag

Ha a név alapján döntesz egy fülesről akkor tévúton jársz!
Ma egy munkatársam faterjánál volt alkalmam meghallgatni egy audiofil rendszert.
Egy Audeze márkájú füles volt rákötve meg egy stereo hangfalpár aminek elfelejtettem már a nevét.
Mindenesetre minden(erősítő,lemezjátszó,hangfalak,füles) olyan márkájú volt amiről eddig még csak nem is hallottam.
A füles úgy nézett ki,mintha az 50-es években gyártották volna(bár lehet akkor is gyártották)
Amikor viszont bekapcsolta és bemelegedett az erősítő akkor úgy szólt,hogy az leírhatatlan!!!!
Ezek után átértékeltem azt amit eddig a hangzásról hittem....

[ Szerkesztve ]

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7466) v!ct0y válasza Tuco78 (#7465) üzenetére


v!ct0y
veterán

Az a füles kicsit nem az az árkategória amikről itt szó esik :)

(#7467) Tuco78 válasza v!ct0y (#7466) üzenetére


Tuco78
tag

Nem is ezt írtam,csak számomra döbbenetes volt az élmény!Mintha egy koncerten lettem volna!Hihetetlen!Ezt csak azért írtam ide offként,hogy a névre és a kinézetre soha nem lehet adni!A cucc amit hallottam úgy nézett ki mintha a hidegháborúból maradt volna itt de amikor megszólalt valami olyat szólt ami még soha nem hallottam.A saját senn570-em is jól szól de ez valami teljesen más volt!

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7468) Sinu válasza neutron22 (#7413) üzenetére


Sinu
senior tag

két barátomnak is ilyen van, nagyon rossz, csak kiváncsi voltam mások véleményére is :)

No Future

(#7469) OmenTD válasza Tuco78 (#7467) üzenetére


OmenTD
csendes tag

ha creative akkor sound blaster esetleg,aztán felöllem csinálhat mosógépet is, úgyse kell.

Life is bitch, fuck the bitch.

(#7470) aProPeti87 válasza OmenTD (#7469) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Vannak olyanok akiket lehet jó útra terelgetni ,és vannak olyanok is akiket ez egyáltalán nem érdekli . ;]

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7471) drzozo válasza OmenTD (#7463) üzenetére


drzozo
senior tag

A Tiamat-ról a mikrofont nem lehet levenni, hanem el lehet rejteni a hangszóró mellett. A Blackshark biztos nem szól halkabban, maximum kevesebb a bass benne, mint amit a Tiamat-ban tapasztalnál. Ennek ellenére botrány drága fejhallgatóról van szó a Battlefield 3 hype miatt. A linkelt Creative-val pedig nem tudom mi a bajod, a Sound Blaster név mindent elmond... Mondjuk utcára egyiket sem venném fel.

[ Szerkesztve ]

(#7472) molnarbalazs


molnarbalazs
csendes tag

sziasztok,

egy korrekt fejhallgatot keresek:

parameterek:

- valos 5.1
- mikrofon
- alaplapi hangra lesz kotve (asrock z77 extrem4)
- cel: jatek, multimedia
- keret (max 25-30e)

koszonom a segitsegetek elore is.

(#7473) drzozo válasza molnarbalazs (#7472) üzenetére


drzozo
senior tag

Itt kezdődik a true 5.1, de nem ajánljuk. Javaslom, hogy pótold ki még 5 ezer forinttal.

[ Szerkesztve ]

(#7474) duronx válasza molnarbalazs (#7472) üzenetére


duronx
senior tag

szia!nekem egy roccat kave-em van s nagyon meg vagyok vele elégedve, főleg filmre és játékra használom (black ops2,diablo3) úgyhogy bátran ajánlom neked ezt a fülest megvételre. :)

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#7475) SHnizlee


SHnizlee
csendes tag

Sziasztok!

Régen már kértem tanácsot, hogy milyen fülest vegyek akkor abban maradtunk, hogy vagy CV 2000 vagy Creative SB Tactic3D omega. Na most még mindig nem sikerült döntenem..:D. De arra jutottam, hogy nem lenne muszály egy vezetél nélküli. Gondolom egy vezetékes sokkal jobb hang minőségre képes. Én egy Sennheiser PC 350/360-at nézegettem. Ezek sokkal jobb hang minőségre képesek mint a fent említett másik két vezeték nélküli? (Egy Creative Sound Blaster X-fi Pro hangkarim van) A keret 50k körül van, de lehet több is akár. A fülest főképp játékra( Cod, Bf), illetve elég sok filmet és zenét szoktam hallgatni (főlég dubstep és rock néha egy kis electro house). Ezeknek fényében melyik lenne a legalkalmasabb füles számomra?

(#7476) Webhun


Webhun
tag

Üdv!

Nem vagyok otthon a témában, ezért a segítségeteket szerentém kérni! Régóta fáj a fogam már egy rendes fejhallgatóra, mert meguntam hogy a tesóm délután 3-ig alszik mögöttem és a hangerőt 10%-ra kell állítanom. :) Főleg játékhoz kéne, de zenét is gyakran hallgatnék. Mennyiért kapok egy értelmes darabot? Zárt kéne, az előbb említett probléma miatt. 30 ezer forint felé nem nagyon szeretnék menni. Mikrofonom van külön, az nem kéne rá. Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

(#7477) drzozo válasza Webhun (#7476) üzenetére


drzozo
senior tag

Milyen hangkártyához?

(#7478) Webhun válasza drzozo (#7477) üzenetére


Webhun
tag

Bocsi, azt elfelejtettem oda írni. Sima alaplapi.

[ Szerkesztve ]

(#7479) drzozo válasza Webhun (#7478) üzenetére


drzozo
senior tag

Mikrofon nélküli gamer fejhallgatót elég nehéz lesz ajánlani. Ráadásul, hogy még zenére is jó legyen. :)

Ha fontos a zene, akkor egy sima stereo-val lehet jobban jársz, itt tudnak abban segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#7480) Webhun válasza drzozo (#7479) üzenetére


Webhun
tag

Értem. :B Mikrofonos, gamert milyent tudnál ajánlani? :DDD

(#7481) drzozo válasza Webhun (#7480) üzenetére


drzozo
senior tag

Minimálisan ez túlszárnyal a kereten. Ha nem fontos a jack-es csatlakoztatás, akkor pedig ez. (Vagy amit linkeltem pm-ben ;].)

[ Szerkesztve ]

(#7482) molnarbalazs válasza drzozo (#7473) üzenetére


molnarbalazs
csendes tag

skociaban vagyok, amazonrol rendelnem, de ott a vasarloi hozzaszolasoknal elegge le van huzva, hogy nem erdemes...

esetleg mas alternativa?

(#7483) drzozo válasza molnarbalazs (#7482) üzenetére


drzozo
senior tag

Melyik a kettő közül?

(#7484) molnarbalazs válasza drzozo (#7483) üzenetére


molnarbalazs
csendes tag

a storm-ra irtak rosszat...

az 1500asnak van a 2000es wireless verzioja, az hangzasban mennyivel rosszabb?

(#7485) Tsebacsi válasza molnarbalazs (#7484) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Semennyivel. Ez a zúg sistereg dolog szerintem erős túlzás, a bele meg ugyan az a 2000-nek mint az 1500-nak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7486) drzozo válasza molnarbalazs (#7484) üzenetére


drzozo
senior tag

Számomra abszolút nem volt rossz, pedig használtam egy jó ideig. Wirelessben valamennyivel mindig rosszabb lesz a hangzás, viszont ha fontos a kényelem (pl. filmnézés távolabbról), akkor nehéz felülmúlni.

[ Szerkesztve ]

(#7487) v!ct0y válasza molnarbalazs (#7484) üzenetére


v!ct0y
veterán

Melyikre nem írnak rosszat ?:) Én se tudok dönteni mert mindegyikre írnak ezt is azt is.

(#7488) Webhun válasza drzozo (#7481) üzenetére


Webhun
tag

Köszönöm szépen a választ! :R Még valami lenne, a Vengeance 1500 windows 8 alatt is működik rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#7489) drzozo válasza Webhun (#7488) üzenetére


drzozo
senior tag

Igen.

System requirements:
PC with USB port
Windows® 7, Windows® 8, Windows Vista®, or Windows XP

(#7490) molnarbalazs válasza drzozo (#7486) üzenetére


molnarbalazs
csendes tag

hajlok a wireless fele, de elsosorban az 5.1 a cel.
a cv2000 ennek megfelel? illetve hasonlo ar/ertek -ben mi az ami ezzel konkural?
ill: cv2000 toltese hogy mukodik?

(#7491) drzozo válasza molnarbalazs (#7490) üzenetére


drzozo
senior tag

A CV2000 7.1. Igaz csak virtual 7.1, viszont értelmes, valós 5.1-et 35k környékén kapsz. USB-n keresztül lehet tölteni, azt viszont nem tudom, hogy töltés közben lehet-e használni. Nagyjából le lett írva az összes, ebben az árszegmensben ajánlott füles. Pont olyan holtsáv a 30k, hogy a CV1500(2000)-től nem érdemes drágábbat venni, mert jobbat csak 35k felett találsz.

[ Szerkesztve ]

(#7492) Tsebacsi válasza molnarbalazs (#7490) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Wireless-es valódi 5.1, bele se gondolok mennyibe kerülhet. 50k fölöt az tuti.
A CV1500 és 2000 virtual 5.1/7.1-et tud, sztereó hangszórókkal. A legolcsóbb ajánlott valós 5.1 füles 30k körül van.
Ha jóltudom kábele van, és használat közben is tölti, ellenkező esetben bölcsős megoldás.
Ami a CV2000-el konkurálhat, az a Creative Wrath vagy Omega esetleg, de az már feljebb is van kicsit.

Kolléga most megelőzött :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7493) anytime válasza molnarbalazs (#7490) üzenetére


anytime
őstag

Igen, a CV2000 használat közben is tölthető!

(#7494) atish15 válasza anytime (#7493) üzenetére


atish15
aktív tag

Ennyire ajánlott a Corsair füles? Sokan írjátok

(#7495) anytime válasza atish15 (#7494) üzenetére


anytime
őstag

Nekem nagyon bevalt, merem ajanlani!
Keress ra a nevemre a topicban, korabban irtam egy hosszabb beszamolot.
Raadasul, ma mar joval olcsobb :)
Remele, pro vagy kontra, segitettem.

[ Szerkesztve ]

(#7496) imrufo válasza anytime (#7495) üzenetére


imrufo
tag

Üdv!
Én is nemrég szerváltam egy CV2000-et, teljesen meg vagyok vele elégedve.
Mondjuk még csak ismerkedünk... Ezért is kérdezném, hogy milyen beállításokkal érdemes használni, hogy játékok és filmek alatt frankón menjen a 7.1?

(#7497) aProPeti87


aProPeti87
aktív tag

Unokatesóm nem akart sokat költeni fejhallgatóra de ,egy olyan kellett neki ami otthoni használtra is meg utcára is jó nos , inkább vett 2 db fejhallgatót egy Zalman ZM-HPS200 ami az árához képest k.rva szépen szól és a mikrofonja is szuper , és mellé vett az utcai használatra egy Trust urban revolt bazz lite ami szintén utcai használatra jól néz ki kicsit beats kopinak tűnik de telefonnal gyönyörűen szól és az ára sem vészes.
Csak azért írtam le ha valakinek nincsen csak pár ezer forintja ez is jó vétel lehet számra :)
Összesen 12 ezer forintból úszta meg a 2 db fejhallgatót.

[ Szerkesztve ]

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7498) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Hosszas fórum és teszt olvasgatás után razer tiamat 7.1-re cseréltem öregecske g35-ös fülesemet. Tegnap jött meg sok tapasztalatom még nincs de amit eddig észrevettem:

Ami jó:

- csomagolás, anyagminőség kiváló,
- féltem hogy nehéz lesz de nincs gond, a fülpárnák is pont megfelelő méretűek, kényelmesek,
- egyszerű beüzemelés,
- xonar ds-re dugtam, de kipróbáltam alaplapi vezérlővel is (ALC889). Xonarral lényegesen jobb, de az alaplapi is sokkal jobban szól mint amire számítottam.
- zenék szépen szólnak (Jetaudio-t használok), kicsi basszust kellet neki adni csak plusszban.
- játékokban a G35-höz képest fényévekkel jobban azonosíthatóak az irányok,
- filmhez (Ryan közlegény megmentése blue ray-t próbáltam) is kiváló sokkal jobb mint a g35.
- mikrofon jó közepes nekem tökéletesen megfelel.

Ami nem jó egyenlőre:

- COD MW3-ban és MW2-ben gyenge a hang, mintha dobozból szólna. Black ops 1-2 kiváló, sokkal jobb mint a g35-el. Lehet hogy win 8 a probléma ennek még utánna kell olvasom.

(#7499) Tsebacsi válasza kaszaf (#7498) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R Az ilyenekről jó hallani! Örömteli és hibamentes használatot kívánok! :DD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7500) kaszaf válasza Tsebacsi (#7499) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Köszönöm!

Esetleg van ötleted mivel próbálkozzak annál a két játéknál?
Minden esetre rakok fel win 7-et egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.