Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) Tsebacsi válasza Lokids (#8350) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem nem lehet, bár a fene se tudja, még azt mondanám drivere és alaplapja válogatja.

(#8343) tobias40: Ha az alaplap tudja az 5.1-et, akkor megy, de nem olyan minőségben, mintha egy Xonar/Audigy-re lenne dugva.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8352) LógaGéza válasza Lokids (#8350) üzenetére


LógaGéza
addikt

Jack elosztókkal meglehet oldani - amennyiben nem USB-s a fejesed.
Nekem is egy másik gépen úgy van, hogy a hangfal és a fejes egy jack elosztóban tanyázik a hangkártya kimenetén. Ha kikapcsolom a hangfalat, akkor a fejes hangszóróján szól a cucc, ha lehalkítom a fejest a beépített hangerőszabályzójával, akkor a hangfal szól hangosan.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8353) atish15 válasza Lokids (#8350) üzenetére


atish15
aktív tag

nekem wireless fulesem van. jack dugos es a hangfal is. be van allitva a programban hogy a zoldben a hangfal a rozsaszinben a fules. es megy a ketto egyutt.

(#8354) tobias40 válasza Tsebacsi (#8351) üzenetére


tobias40
veterán

Alaplap tudja az 5.1-et Giga MA790XT UD4P
Van egy régi Sound Blaster 5.1-es hangkártyám de szerintem azon nincs usb,vagy az is jó lehet és az usb-t az alaplapba kellene dugni?
Melyik lehet a jobb az alaplapi vagy a SB kártya, ehhez a füleshez?
Amúgy ez a füles még a mai napig is jónak számít a maga nemében?

(#8355) Tsebacsi válasza tobias40 (#8354) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hangkártyán nincs usb :) Ejnye no! Gépbe kell azt dugni.

Inkább a Sound Blastert próbálnám meg, az minőségi darab, az alaplapon realtek vagy via "csoda" van...

A kave ajánlott füles a belépőszintű 5.1 kategóriában.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8356) tobias40 válasza Tsebacsi (#8355) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,holnap meglesem a fülest és ha tetszik elhozom... :R
CSS-re bőven elég lesz nekem sztem!

Üdv!

(#8357) apevia


apevia
aktív tag

Sziasztok mi a véleményetek a Saitek Tritton AX180 Gears Of War 3 XBOX360 ról ??

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#8358) Tsebacsi válasza apevia (#8357) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hangminőségben azt mondják, nem egy csoda, minőségben hozza az árához képest jó minőséget, és annak ellenére, hogy igazából konzolos füles, állítólag nehezebb ahhoz belőni, mint egy PC-hez.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8359) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Valaki tud segíteni?
Vettem egy Razer Megalodon 7.1 fejhallgatót,és nem tudom használni,kérdésem pedig az lenne,hogy akinek ilyenje van elmondaná hogy kell beállítani vagy esetleg kell hozzá Driver.

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#8360) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Hello azt szeretném kérdezni hogy vennék egy hama urage explode evo fejhallgatót de nyitott most akkor szobában más is tisztán halanná amit skype és játék közben én hallok kb ugy mintha kilenne hangositva egy telefon?

(#8361) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Ha már itt tartok keresek valami fejest talán jobb alternativa is van max 10 k ig. Egy jó jackes fejest amiböl virtual 5.1 et kihozhatok vagy egy usb-s fejhallgató az első esetén ajánljatok valamilyen hangkarit is az áron belül légyszives. :D Zárt,játékra,chatre(mikrofon alap) fejes érdekel ami azért masszív darab.

(#8362) Tsebacsi válasza NOKA32 (#8361) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

10k-ba nem fér bele rendes ajánlható füles és hangkártya is szerintem. Vagyis akkor meg kell elégedj egy 3,5ezres Sharkoon Rush-al, és mellé egy Asus Xonar, az egyszerűbb fajtából. Usb-s füles a Creative Alpha van 10k körül, nem rossz vétel, csak sajnos mapaság hiány kezd lenni belőle.

Egyéb alternatíva még a Thermaltake Shock fülese, vagy olcsóbban kicsit a Creative Fatality.

És igen, a nyitott fülesek lényege, hogy a hang szabadon megy ki és jön be, előnye a szellőzés, a tisztább zenei élmény, mert a mélyek nem maradnak bent és nyomják el a többit. Persze 10k körül nem kell csodát és hifi hangzást várni, de játékra inkább javallott a zárt füles.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8363) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Panelba való költözés miatt szeretnék venni egy jó térhangzású fülest.

5.1 vagy 7.1 az mindegy. USB-s legyen!

20-ból jó lenne ha meglenne, de ha kevesebb azt sem bánom! :))

Zene, film, játék menne rajta.
A mélyek nekem fontosak (nem Vérpisti vagyok, hogy szétnyomja a fejem és csak ez a lényeg, de szeretem a határozott erős mélyeket... :) )

Volt Roccat Kave-m, bűnszar egy fejes volt... Hangminőségben fájt hallgatni, mindegy, hogy zene, film vagy játék ment rajta, be volt állítva jól nem ez volt a baja, szimplán gagyi a hangja... :W

Asusokkal szemezgettem, de meghallgatni sajnos nem volt alkalmam.

Előre is köszönöm az ajánlásotokat! :R

(#8364) Daffchy válasza Daffchy (#8363) üzenetére


Daffchy
őstag

Azt elfelejtettem mondani, hogy circumaural kialakítású legyen mindenképp (bár a térhangzásúak gondolom jobbára ilyenek).

Volt olyan fülesem ami a fülemen támaszkodott meg és valami iszonyat tudott fájni tőle...

Ahogy nézelődök úgy látom ki kell tolnom a keretet, legyen nagyon max 30.

Szóval:

-Térhangzás
-Sok és erős mély (ez tényleg nagyon fontos)
-Circumaural
-Nagyon max 30k keret

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#8365) 7SPT


7SPT
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy jó topicba írok, de itt a legnagyobb a pörgés.

Kb. 5 hónapja vettem egy Corsair Vengeance 1500as headsetet és azóta sem igazán sikerült működésre bírnom. Kipróbáltam már minden driverrel és több oprendszerrel is, de mindig ugyanaz a gond. A front chanelek nem nem szólnak és ez bypass. 5.1, 7.1 módra is igaz. Egyetlen módja, hogy valamannyire használható hangot csikarjak ki belőle, ha a balanszot áthúzom teljesen valamelyik irányba (ekkor is szól mindkét oldal, vagy másik megoldás, hogy 5.1es módban eltolom a sávokat), e nélkül pl. még Skype-ot sem tudom használni.

Találkozott már valaki ilyennel? Bevallom hihetetlenül idegesít már, hogy kb. semmire nem tudom használni így, holott nem lenne rossz cucc egyébként.

Előre is kösz a segítséget!

Üdv!

(#8366) Tsebacsi válasza Daffchy (#8364) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Itt több lehetőség is adott. Ha 30k a keret, abba beleférhet akár egy Razer Tiamat 2.2, ami híres az erős mélyekről, és mellé egy Xonar/Audigy, és lesz meghajtás, térhangzás.

Vagy ajánlani tudom mélykedvelőként a Creative Rage fülest, igaz, itthon marha nehéz beszerezni :(

Az Asusok (Vulcan meg Orion) jó cuccok, de csak a hulladék Spitfire nélkül (az usb-s hangkártyája). Azok alá is ha kerül egy jobb hangkari, kiválóan fognak szólni.

(#8365) 7SPT: Szia!

Hát ez már keményen idegörlő helyzet. Ha azt mondod, hogy csak a balance állítással tudod a front hangzást elérni, akkor valami komolyabb szoftveres hibára gyanakodnék. Google mond erre valamit? Esetleg ha nem vagy kezdő angolból, a supporttal is megérheti lenyomni egy levelezést, hátha tudnak valami okosat mondani. (Végső esetben egy gariztatás?)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8367) LógaGéza válasza 7SPT (#8365) üzenetére


LógaGéza
addikt

Csak ismételem magam... Indokolatlanul fosok a Corsair driverei... Milyen oprendszert használsz? Windows 7-re van pár jó beállítási tipp a Corsair fórumon.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8368) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Segítségeteket kérném!
Gámelni (BF3/4 - hasonlók) keresek Stereo fejhallgatót. Korábban ajánlott volt a Superlux HD660/E de ilyet már sehol nem lehet kapni. Egy ehhez tudásban hasonlót keresnék, nem baj ha nem mikrofonos. Árban jobb lenne minél olcsóbban, de mondjuk ~25k-ig el lehet menni, ennyi volt a Roccat Kave-em is anno.

Amit eddig ajánlottak: Shure SRH 440, Audio-Technica T400/T500

szerk: Asus Xonar Dx-ről menne.

Finwe

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#8369) Tsebacsi válasza Finwe (#8368) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Shure, és ne tovább szerintem ;) Próbáltam, eszméletlen jó kis fejes!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8370) thomyerk


thomyerk
tag

sziasztok!
szeretnék mikrofonos fejhallgatót, a szempont a kényelem, és hogy jól szóljon
további spec: jack bemenet (ne legyen usb), tömör (tehát nem hajlítható) mikrofon, 15e körüli ár, és szövetes fülvédő
illetve legjobb lenne ha nem lenne semmi bizbasz a zsinórján, se távirányító, se némító ilyesmi, de ez a feltétel változhat, ha van ami nem csesződik szét/nem zavaró szerintetek akkor szívesen meghallgatom

eddig thermaltake esports shock és Sennheiser PC 310 G4ME-t néztem ki, de lehet tudtok jobbat is, köszönöm!

plusz: hol tudom felpróbálni / meghallgatni a kinézett dolgokat?? főleg a thermaltake-et kéne, mert kicsit félek az alakjától, hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

(#8371) Daffchy válasza Tsebacsi (#8366) üzenetére


Daffchy
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

Hangkártyából néhányat ajánlanál ami még bele fér a keretb?
Sajnos csak usb-s lehet mert nincs hely az alaplapon.

Bár a vga elott neg talan egy van... Akkor olyat is ha ajanlanal ami a Tiamattal egyutt tud terhangzast.

[ Szerkesztve ]

(#8372) Tsebacsi válasza thomyerk (#8370) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Ez a kettő jó választás szerintem. De boltot nem tudok mondani, esetleg a pixel.hu-nál. Ott szokott kirakva lenni pár füles, hogy pl. TT van-e. :F passz

(#8371) Daffchy: Szia! Bármelyik Asus Xonar (DS, DG, DGX), vagy Creative Sound Blaster X-Fi. Hangkártya

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8373) Santi22


Santi22
aktív tag

Mi a különbség eközött és eközött?

Én utóbbit kaptam és a Sharkoon oldalán is arról vannak a képek, így bizakodok, hogy ez az igazi. De az is lehet, hogy mind2 ugyanaz, csak külsőleg picit "átdizájnolva"?

[ Szerkesztve ]

(#8374) Tsebacsi válasza Santi22 (#8373) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ugyanaz mind2. Több cég is azt csinálja, hogy megvesz egy meglévő licencet, és kicsit átdizájnolva sajátjaként adja el.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8375) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Senki nem tud segíteni Razer Megalodon-al kapcsolatban?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#8376) Tsebacsi válasza }{3@Đ$}{0ot (#8375) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8377) }{3@Đ$}{0ot válasza Tsebacsi (#8376) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

:O :O

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#8378) 7SPT válasza Tsebacsi (#8366) üzenetére


7SPT
csendes tag

Szia!

Kösz szépen! Sajnos már végigtúrtam az összes fórumot ahol bármilyen hibáról volt szó az 1500-assal kapcsolatban, minden javasolt dolgot kipróbáltam, de semmi. Mondjuk support jó ötlet, még futok egy kört náluk, aztán gari lesz. Van esetleg valakinek szervíztapasztalata Corsair fejhallgatóval kapcsolatban (gyorsaság stb.)?

Előre is kösz mégegyszer!ű

Üdv!

(#8379) Daffchy válasza Tsebacsi (#8366) üzenetére


Daffchy
őstag

Na ma megvettem az Asus ROG Orion-t.

Háát... hasra nem estem, betudom az integrált hangkártyának.
Eddig csalódás, és nagyon sajnálom a kiadott pénzt... :(

Nézek egy Asus-t abból, hogy épülnek fel a szériák? "Sorrendben" hogy jönnek?

DS
DG
DGX

Melyik áll a másik felett? (vagy tök különálló szériák?)

:R

[ Szerkesztve ]

(#8380) Daffchy válasza Daffchy (#8379) üzenetére


Daffchy
őstag

PCI Express 2.0 x1 slotba lehet rakni hangkártyát? Mert a rendesbe nem tuti, hogy belemegy egy kártya a VGA hűtője miatt.

[ Szerkesztve ]

(#8381) Tsebacsi válasza Daffchy (#8380) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nemtudom. A kártyák pedig árukban mutatják, melyik milyen. Szépen vannak skálázva. Asus

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8382) whatnot


whatnot
őstag

Sziasztok!

Apám részére keresünk fejhallgatót. Állítólag az igények alapján ebben a topicban kell feltenni a kérdést.
Az összefoglaló kérdéseire íme a válaszok:

1. Zenehallgatás
2. Irányár: 50k, nem kötelező kihasználni
3. Vezeték nélküli (ettől eltérni nem lehet)
4. Circum/supra: mindegy, de talán preferált a circum (kényelmesebb)
5. Mikrofonos
6. Stereo
7. ? Passz, nincs szükség térhangzásra
8. Integrált hangkártya (Asus P8H67-M pro)
9. Nincs extra igény

Szerintetek mely típusokat érdemes nézni?

(#8383) Tsebacsi válasza whatnot (#8382) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

SZia!

Sharkoon X-tatic Air vagy Corsair Vengeance 2000 az ajánlott. Bár itt az árba már belefér a Creative Wrat/Rage/Omega hármas is,

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8384) whatnot válasza Tsebacsi (#8383) üzenetére


whatnot
őstag

Köszönöm :)
A Corsair jobb is, ha már 50%-kal drágább?
Corsair 7.1es, nem lenne kihasználva...

[ Szerkesztve ]

(#8385) Tsebacsi válasza whatnot (#8384) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát jobb nála szerintem, minőségibb darab. A creativeokat is inkább mondanám, mint a Sharkoont, de persze az sem véletlen ajánlott.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8386) Tsebacsi válasza Tsebacsi (#8385) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na szép nem jött be az oldal, buktam a szerkesztést... Szóval:

Stereo füles a Corsair, olyan hangzást állítasz a driverében, amilyet szeretnél. Az én Rage-em is tud térhangzást, és úgy is hallgatok róla zenét, de ki is tudom kapcsolni, és akkor stereo lesz.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8387) whatnot


whatnot
őstag

Csak benne a kis tüske, hogy egy felesleges funkció (ami még központi elem is) nem drágítja-e esetleg feleslegesen, ill. nem-e felesleges hibaforrás.
Vagy ilyesmivel ne foglalkozzak, jó lesz ez? :)

(#8388) Tsebacsi válasza whatnot (#8387) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

50k-t adtatok meg árnak, és most pár ezer forinton szőrözünk? :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8389) fedex1991


fedex1991
csendes tag

Üdv mindenki! Tudnátok ajánlani olyan gamer fülest ami lehetőleg 7.1-et tud és megfizethető áron van vagy közép és felső kategóriásakat? A válaszokat köszönöm. :R :R

"War, war never changes."

(#8390) atish15 válasza fedex1991 (#8389) üzenetére


atish15
aktív tag

Vezetékes vagy nélküli?

(#8391) fedex1991 válasza atish15 (#8390) üzenetére


fedex1991
csendes tag

Igazából az mindegy.

[ Szerkesztve ]

"War, war never changes."

(#8392) atish15 válasza fedex1991 (#8391) üzenetére


atish15
aktív tag

Corsair vengeance 1500 vezetékes vagy 2000 nélküli sokan ajánlják ezeket.

(#8393) fedex1991 válasza atish15 (#8392) üzenetére


fedex1991
csendes tag

Ezeket vágom ... igen elég jók, esetleg más márkájút még ami jó féle minőségű vagy a magasabb árkategóriákban van.

"War, war never changes."

(#8394) Tsebacsi válasza fedex1991 (#8393) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha kinyitod fent az összefoglalót, akkor a 20k fölötti kategóriában a Sennheiserek, a Tiamat 2.2 és a Siberia kivételével mind ajánlott 5.1/7.1-es füles.
Ezekhez jöhet még az Asus ROG Vulcan és Orion, igaz ott az usb-s nem ajánlott, mert hulladék, hanem alájuk egy hangkártya. És innentől a Siberia, a Sennek és a Tiamat is térhangzásúvá válik.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8395) LógaGéza válasza Tsebacsi (#8383) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hát nem tudom, én mióta hallottam a Vengeance 1500 hangját, azóta nem ajánlom zenehallgatásra... Lehet a Vengeance 2000-ben más driver van (vagy nincs), de akkor se... 7ezer forintos Brainwavz HM3-asom szebben szól.
Anno Tescoból vettem egy 12ezres Sony Wireless (talán a MDR-RF810RK kategória) fejest, az is jobban szólt ennél. Igaz, abban nem volt mikrofon, és pont ez az, ami miatt a lehetséges fejesek nagy része kizárható.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8396) Tsebacsi válasza LógaGéza (#8395) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Te vagy eddig az egyetlen, aki nincs vele megelégedve. Még a tesztek 90%-a is elismerően vélekedik a fülesről. Innentől bocs, de marad ajánlott.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8397) LógaGéza válasza Tsebacsi (#8396) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én nem azt mondtam, hogy indokolatlanul nagyonsz*r, hanem azt, hogy zenére ÉN nem ajánlom, Lehet, hogy csak az én fejemre nagy/hülye formája van a fejemnek, de pl ha tenyérrel rászorítom a fejemre, már akkor jóval jobban szól - csak ugyebár ez egy idő után kényelmetlen, meg azért jó néha használni másra is a kezem :)
Én megosztottam egy véleményt, hogy nehogy az legyen, hogy ajánljuk valakinek, és visszajön hőbörögni, hogy ez sz*r...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8398) Tsebacsi válasza LógaGéza (#8397) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tőlem visszajöhet hőbörögni, nincs tökéletes füles, se tökéletes ember. 100-ból 5 ember is elenyésző százalék, így nem lehet a termékre negatív jelzőt aggatni, és nem is fogom még csak meg sem említeni, hogy van akinek nem jön be. Én is kipróbáltam a maxell retro dj-t és valami katasztrófa volt, méretileg, kényelmileg. Mégse mondom senkinek, hogy ne vegye meg.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8399) fedex1991 válasza Tsebacsi (#8394) üzenetére


fedex1991
csendes tag

Köszi a választ még egy kérdésem lenne azzal kapcsolatban hogy a Tritton AX 720 ról mi a véleményetek és hogy megéri-e a pénzét? :R

"War, war never changes."

(#8400) whatnot


whatnot
őstag

És hol lehet kapni ezt a Corsairt?
Keresésem alapján úgy tűnik, hogy nemigen kapható már.
(Kékek szerint kifutott már, trendiéknél azt mondták, kérdezzek rá hétfőn.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.