Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) Tsebacsi válasza cyberkind (#7050) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem számottevő.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7052) cyberkind válasza Tsebacsi (#7051) üzenetére


cyberkind
félisten

Hallásban mennyi lenne a különbség, már ha lenne ?

Paranormal Cocktivity

(#7053) drzozo válasza cyberkind (#7052) üzenetére


drzozo
senior tag

Nem éreznéd. Nagyon minimális a különbség. Plusz árban is jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

(#7054) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Én is tulaja lettem egy Creative Tactic 3D Alpha fejesnek.

Amikor szerdán először kipróbáltam, az első benyomásaim vegyesek voltak. Például nem számítottam rá, hogy ennyire "kicsi". Ez alatt azt értem, hogy ugyan circumaural kialakítású, de messze nem fér el a fülem benne olyan kényelmesen, mint a HD 555-nél, sőt az Alpha inkább a fülemen ül, mintsem körbeveszi azt, így ez jóval kényelmetlenebb, mint az előbb említett Sennheiser termék.
Jó tudom, teljesen különböző kategória a kettő, de nincs más amihez tudok viszonyítani. Mivel én szemüveges vagyok, így ez jobban kiütközik nálam.
A hangzása nekem személy szerint túl mély, nagyon dübörög benne a mély. Jó arra számítottam, hogy messze nem éri majd el a HD 555 szintjét, de azért 10k kategóriához képest nem rossz, a hangzásjavítókkal lehet javítani rajta.
Ami viszont kifogástalan rajta, az például a mikrofon. Több ember megerősítette Skype-on, hogy kiválóan működik, semmi háttérzajt nem hallottak, még úgy sem, hogy közvetlenül mellettem forgott az álló szobaventilátor maximális fordulaton.
A VoiceFX szerintem egy nagyon poénos dolog, nekem ez is tetszik, a kábel minősége is rendkívül jó. A mikrofon pedig egyszerűen és könnyen le és felcsatlakoztatható.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7055) whYz


whYz
addikt

Az miert lehet, hogy ha carcharias mikrofonjaval beszelek akkor egy enyhe zugas hallatszik? Ez normalis?

(#7056) nepszter1 válasza nepszter1 (#7049) üzenetére


nepszter1
addikt

Újra raktam a gépet és működik , köszi :)

(#7057) drzozo válasza nepszter1 (#7056) üzenetére


drzozo
senior tag

"ezért nem fogom újra rakni a gépemet."

;]

[ Szerkesztve ]

(#7058) aProPeti87 válasza nepszter1 (#7056) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Gondoltam ,hogy egy reinstall megoldja a problémád :)

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7059) neutron22 válasza whYz (#7055) üzenetére


neutron22
tag

Csak akkor fordul elő ha beszèlsz? Egyèbkènt nem súg picit?

(#7060) neutron22 válasza cyberkind (#7050) üzenetére


neutron22
tag

Észre sem vennèd a különbsèget.

(#7061) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy 5.1-es fejhallgatót, ami nem headset-es.
Mit tudtok ajánlani max. 25.000Ft-ig?
Kérdésem, hogy melyik jobb? Ha 3db jack-el megy a hangkártyába, vagy ha USB-s?

(#7062) aProPeti87 válasza Cingáriusz (#7061) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Hát az ,hogy melyik a jobb ez változó ,valakinek a virtuális 7.1 jön be, valakinek a true 5.1 - 7.1 egyébként 25 ezer körül a CV1500-ast szokták ajánlani .Ez virtuális 7.1 és van pár embernek itt a fórumon akik tudnak róla jókat mondani :K
Nekem Creative Soundblaster Rage van ez is virtual 7.1 igaz olcsóbb mint a CV1500 de én maximálisan megvagyok vele elégedve .

[ Szerkesztve ]

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7063) drzozo válasza Cingáriusz (#7061) üzenetére


drzozo
senior tag

Attól függ, hogy milyen hangkártyád van. Ha valami régebbi alaplapi, akkor lényegében teljesen mindegy, hogy jack-eset veszel, vagy usb-set. Viszont ha van külön normális hangkártyád, akkor az usb-seket azonnal ki is lőhetjük.

Pl. a fentebb említett CV1500 usb-s.

[ Szerkesztve ]

(#7064) Cingáriusz válasza drzozo (#7063) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Most éppen alaplapi hangkari van, de van egy SB X-Fi-om, csak newm fér be a Pci-e foglalatba, túl közel van a vga-hoz.

(#7065) neutron22 válasza Cingáriusz (#7064) üzenetére


neutron22
tag

Azzal pedig real 5.1 et használj. Nem fogod megbánni. A Kave nagyon jó, de van egy hátránya, hogy szükséges hozzá 5 jack és 1 USB is és sajnos az USB vesz fel némi alapzajt.

(#7066) drzozo válasza Cingáriusz (#7064) üzenetére


drzozo
senior tag

Akkor sokra nem mész vele, ha használni nem tudod. :) Így lényegében csak a CV1500 maradt ennyiért.

Más, lehet, hogy már volt. Jönnek az új Creative SB-ek.

[ Szerkesztve ]

(#7067) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Erről vélemény? Roccat Kave 5.1

[link]

(#7068) Cingáriusz válasza drzozo (#7066) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ha USB-n keresztül csatlakoztatom a fülest, tudok hangképet állítani valami módon szoftveresen EQ-ban? Van hozzá valami szoftver, amivel lehet ilyet?

(#7069) drzozo válasza Cingáriusz (#7067) üzenetére


drzozo
senior tag

Igencsak régi darab már, ez a belépőszint a true 5.1-nél. Inkább a CV.

Tudsz, így néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#7070) Cingáriusz válasza drzozo (#7069) üzenetére


Cingáriusz
őstag

:R

(#7071) neutron22 válasza Cingáriusz (#7068) üzenetére


neutron22
tag

Saját szoftvere ha jól emlékszem nincs, de bármilyen lejátszón és saját hangerőszabályzón tudsz állítani. Nekem nagyon tetszett a hangja, a bass az valami állati amikor remeg a fejeden a füles. Belépő szintnek én biztos nem nevezném, de egy jó ár/érték 5.1 nek már inkább. A legnagobb hibája, hogy sokszor van gond vele, amit gondolom azóta sem orvosoltak, de ez megfigyelhető a Roccat egereinél is. A mikrofon hiba a leggyakoribb, de az anyagára is volt már panasz. Nem venném el a kedvedet, mert remek füles, de amiket írtam elgondolkodtató. Nemsokára én is megint beszerzek egyet.

(#7072) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

A Corsair-ből érdemes a 2000-es, wireless verziót venni? Mennyire stabil a jel és ugyan olyan jó a hangminőség akkor is ha wireless-en kapja a jelet?

(#7073) Kal-El válasza Cingáriusz (#7072) üzenetére


Kal-El
senior tag

Egyik srác itt PH-n, akinek ilyen van, azt mondta hogy neki nem volt probléma a jeladással szobán belül.
Az utóbbira szerintem senki nem tud válaszolni, mivel nem sokan vesznek wirelesst, összehasonlítási alapja meg végképp senkinek nincs.

(#7074) drzozo válasza Cingáriusz (#7072) üzenetére


drzozo
senior tag

Kényelem szempontjából mindenképpen jobb a wireless, viszont ha a gép közeléből nem mozdulsz el, és esetleg 2-3 méter kábel elég (pl. hogy le tudj ülni egy fotelbe és onnan filmezni), akkor felesleges kifizetni a felárat.

Ő vásárolt ilyet, nála leinfózhatod. De eddig nem hiszem, hogy volt vele problémája, azóta már biztos jelezte volna.

[ Szerkesztve ]

(#7075) neutron22 válasza drzozo (#7074) üzenetére


neutron22
tag

Van hogy 4-5m kábelt is adnak(a mostani G430 hoz pl), de egy aranyozott toldó is jobban megéri mint +10k egy wireless fülesért.

(#7076) Cingáriusz válasza neutron22 (#7075) üzenetére


Cingáriusz
őstag

24K a kábeles, 28K a wireless. Szerintem az a +4K nem sok érte.

(#7077) drzozo válasza Cingáriusz (#7076) üzenetére


drzozo
senior tag

LOL. És tényleg 28k. Pár hete ez még 40k körül volt.

(#7078) Cingáriusz válasza drzozo (#7077) üzenetére


Cingáriusz
őstag

:DDD

(#7079) neutron22 válasza Cingáriusz (#7078) üzenetére


neutron22
tag

:DDD

(#7080) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Akkor ez eldöntetett. A wireless-es lesz 28-ért. :)

(#7081) anytime válasza Cingáriusz (#7080) üzenetére


anytime
őstag

Ment a PU!

(#7082) Ffranklyn


Ffranklyn
csendes tag

A jelet szépen fogja nincs vele gond , kb 10 méter a hatótávja 1 falat át tud vinni .

(#7083) dokken


dokken
tag

Free Download Razer Surround: 7.1 Virtual Surround Sound Software [link]

(#7084) aProPeti87 válasza dokken (#7083) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Ez micsoda ?

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7085) neutron22 válasza aProPeti87 (#7084) üzenetére


neutron22
tag

Egy kis propaganda + egy kis társadalmi felelősségvállalás :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#7086) aProPeti87 válasza dokken (#7083) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Feltelepítettem, beállítottam a hangszórókat és meg kell hogy mondjam jobban érzem a teret mint a gyári programjával a fejesemnek .

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7087) Gigi01 válasza aProPeti87 (#7086) üzenetére


Gigi01
őstag

Ezt én is így tapasztaltam.

(#7088) Kal-El


Kal-El
senior tag

A Corsair Vengeance 2000 pántja mennyire strapabíró? Nekem úgy tűnt műanyagból van.

(#7089) aProPeti87 válasza Kal-El (#7088) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Szerintem fémből van [link] 2:55 -től látszik hogy fém ,ha jól értem alumínium. Elég strapabírónak látszik egyébként :K

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7090) Ffranklyn válasza aProPeti87 (#7089) üzenetére


Ffranklyn
csendes tag

Teljessen műanyagből van. Csak a kinézete ilyen szálcsiszolt aluminium utánzat. Elég strapabirónak tűnik elsőre de nekem még csak 2 hete van meg. Szerintem a gyenge potja a középső forgó lessz mert be lehet hajtani síkba a hangszorókat tárolás miatt. iagzából nem értem miért nem képessek fémből csinálni nem hiszem hogy drágább vagy nehezebb lenne mint igy.

(#7091) neutron22 válasza Ffranklyn (#7090) üzenetére


neutron22
tag

"iagzából nem értem miért nem képessek fémből csinálni nem hiszem hogy drágább vagy nehezebb lenne mint igy."

Csak azért, mert nem szeretnék, hogy 10 évig használd és vegyél belőle sokat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7092) Malanrion válasza Kal-El (#7088) üzenetére


Malanrion
tag

nekem a CV1500 van, azon is mint a 2000-esen műanyag a pántja, de jól van kialakítva nekem szerintem viszonylag nagy a fejem:D és kényelmesen lehet használni, ha meg véletlenül nem lenne kényelmes a nyakadra csúsztatod a felelé álló párnákból is hallod a dolgokat, ezt elég sokat alkalmazom, ha figyelni kell valamire és simán bírja, most nem használom egyébként naponta szoktam. Összegezve nem kell attól félni, hogy elpattan 2 nap alatt:)

(#7093) aProPeti87 válasza Ffranklyn (#7090) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Engem megtévesztett teljesen ,azt hittem alumínium de ettől függetlenül szerintem jó kis fejes :)

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7094) Kal-El válasza Malanrion (#7092) üzenetére


Kal-El
senior tag

Sejtettem, hogy műanyag. Egyik külföldi fórumban írták, hogy eltört 2 hét után, de gondolom elég vaddisznó módjára bánhatott vele, ha ilyen gyorsan eltört neki. Viszont vannak olyan fülesek, ahol még úgy is könnyen eltörik a pánt, ha normálisan használod, annyira gyenge az anyag. Talán Logi G930-nál olvastam ezt, vagy valamelyik Razer wirelessnél. Mondjuk én nagyon szoktam vigyázni a dolgaimra, de azért nem akarok ilyenen elcsúszni, hogy jó a füles, csak éppen könnyedén eltörik.

(#7095) #41285888


#41285888
törölt tag

Sziasztok! Mennyivel jobb hangminőséget produkál egy külön hangkártya, mint egy alaplapi (Asrock 890FX Deluxe 5)? Roccat Kave 5.1 fülesem van.

(#7096) neutron22 válasza #41285888 (#7095) üzenetére


neutron22
tag

Nagyon sokat számít. Nem mindegy hogy egy kis vacak vagy egy dögös processzor dolgozza fel a hangot. A minőség hallható és sokat számít + az alapzaj amit felvesz az alaplapról egy integrált azt a hangkari teljes mértékben szűri. Hidd el megéri! :R

(#7097) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Na, megvettem a Corsair 2000-es fület. Végül is 26-ért tudtam szerezni :DD

(#7098) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

fülest*

(#7099) anytime válasza Cingáriusz (#7098) üzenetére


anytime
őstag

:C , kíváncsi lennék a tapasztalataidra?

(#7100) cyberkind


cyberkind
félisten

Heló !

Megjött a Creative Tactic3D Alpha fülesem, és az lenne a kérdésem hogy az usb 3.0 nem ismeri fel ez oké, viszont így mivel hátul csak 2 usb 2.0 van előre kell dugnom és így már látja a driver a fülest, viszont ha bedugom hátra a jack-be meg nem látja, kérdés hogy az usb átalakítóval dugjam be előre hogy felismerje a driver és hagyjam úgy, vagy dugjam hátra és nem annyira fontos a driver és megvan minden térhatás meg ilyenek az nélkül is ? :R

Paranormal Cocktivity

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.