Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) drzozo válasza aProPeti87 (#7150) üzenetére


drzozo
senior tag

Nem tudom, árgépen nem dobta ki nekem találatban 13k-ért. A rage is már 24k átszámítva a hivatalos oldalról...

[ Szerkesztve ]

(#7152) neutron22


neutron22
tag

Ha már minden nap Creative a téma erről: Creative HS-1200 tapasztalat vélemény? Még nem próbáltam ki, de a beszerzem valamikor. Addig is jól esne néhány jó szó.

[ Szerkesztve ]

(#7153) Tsebacsi válasza neutron22 (#7152) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tutira nem venném meg. De tényleg... :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7154) aProPeti87 válasza Tsebacsi (#7153) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Hát ezt én sem venném meg :D

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7155) neutron22 válasza Tsebacsi (#7153) üzenetére


neutron22
tag

Pedig a kíváncsiság hajt, de annyira nem ha tényleg ennyire rossz.

(#7156) Tsebacsi válasza neutron22 (#7155) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ne efelé hajtson a kíváncsiságod ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7157) neutron22 válasza Tsebacsi (#7156) üzenetére


neutron22
tag

Szerintem újra veszek egy Kave-t. :K

(#7158) aProPeti87 válasza neutron22 (#7157) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Ha valós 5.1 et részesíted előnyben inkább megpótolnám kicsit a helyedben és vennék egy cooler master storm sirus 5.1 :)

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7159) Tuco78


Tuco78
tag

Sziasztok!
Milyen fejhallgatót ajánlatok elsősorban játékokhoz.
Lehet USB vagy stereo is a lényeg,hogy a gép előlapján lévő panelba tudjam dugni mert nem akarom minden egyes alkalommal kihúzogatni a házat és bedugiszálni a fülest a hangkari csatlakozóiba.
Elsősorban a hangzás és az ár a lényeg.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7160) aProPeti87 válasza Tuco78 (#7159) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Nekem egy usb hosszabitóval a hátsó usb részből kivan vezetve az asztal tetejére így nem nehéz rádugdosni meg egy árat írhatnál mennyi a keret mert így elég nagy a valaszték .

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7161) Tuco78 válasza aProPeti87 (#7160) üzenetére


Tuco78
tag

Az usb nem gond mert a billentyűzetemen is van meg a ház előlapján is ezért is írtam,hogy jó lenne olyan.
Volt egy logitech z5500 hangfalszettem csak a panelben nem igazán tudtam kihasználni ezért megváltam tőle sajnos :( Ehelyett keresek valamilyen fülest.
A gép hdmi-n keresztül van rákötve a tv-re(a hang is azon megy át)
Ezért most jutott eszembe,hogy jó lenne a sima hangkártyába dugdosós 5.1 füles is mert nem kellene kihúzkodni emiatt.
Pont láttam az aprón egy razer barracuda 5.1-et 11ezerért.
Jó ár és a razer cuccok nekem nagyon szimpatikusak bár a füleseiket nem ismerem csak az egereiket meg a billentyűzeteiket.Szóval ha van valakinek tapasztalata róla kérem ossza meg velem!

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7162) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Mostanában a mikrofonom magától kikapcsol Teamspeaken, meg nem érzékeli a rendszer, hogy csatlakozva van néha: Sennheiser pc151. Ötlet, mi lehet a probléma? Én arra gondoltam, hogy vagy az alaplappal van gond, bár eddig nem volt, vagy a rendszerrel, mert már nagyon rég lett telepítve, vagy a fülessel (megtört valami vezeték vagy nem tudom).

(#7163) d1abLo válasza Kal-El (#7162) üzenetére


d1abLo
senior tag

ha megvan törve a kábel akkor kikell hogy írja hogy 1 jack dugót kihúztak (ha alaplapi realtek drivered van)

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#7164) freelanced


freelanced
addikt

Halihó!

Plantronics Headset GameCom 780-ről vélemény?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#7165) Tsebacsi válasza freelanced (#7164) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ééén neeem... Ezekkel a relatíve noname fülesekkel az a baj, hogy 50-50%, vagy bejön, vagy nem. És ha nem, akkor nehéz az ilyet elsózni. Oké, a cég nem annyira ismeretlen név, de gamer fülesben szerintem nincsenek a top20-ban sem...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7166) Tsebacsi válasza Tsebacsi (#7165) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na ööö kicsit utánalestem, a kategóriájában nem rossz, deee nekem még mindig vannak minimális fentartásaim vele kapcsolatban. Ettől eltekintve 18k-ért egyáltalán nem rossz vétel. Ámde csak stereo. Össze kéne mérni a Creative Rage-el, bár erre szerintem kicsi az esély. A Rage a számok alapján kicsit jobb, mert 50mm-es, nagyobb név. E mögött meg valami gémer-éra áll, ami kb. annyit számít, hogy a szigeten most éppen melyik sör a főszponzor :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7167) freelanced válasza Tsebacsi (#7166) üzenetére


freelanced
addikt

Azért köszi, hogy utánanéztél :R itt ph-n újonnan van 13k-ért csak azért kérdeztem.

Razer Electra milyen? Mindenhol csak jókat olvastam róla. Miért jobb a Kraken?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#7168) Tsebacsi válasza freelanced (#7167) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A kraken szerintem 1-1,5 évvel frissebb, ha minden igaz :DDD (nem vagyok annyira otthon razer-ben). De mind2 fülesről egyformán jót írnak. A dizájnjuk elég eltérő, a tudás közel azonos, azt kell venni, amelyik jobban tetszik :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7169) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Van olyan program, mint a Creative Voice FX-e, ami bármilyen mikrofonhoz jó?

(#7170) Kobaljov válasza Tsebacsi (#7165) üzenetére


Kobaljov
senior tag

A Plantronics azért nem egy noname márka a headsetek területén, már 50 éve megvan, a Holdraszállásnál is használták anno ;)

[ Szerkesztve ]

(#7171) Tsebacsi válasza Kobaljov (#7170) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A topicban gamer és 5.1/7.1 fülesekről tárgyalunk. Ebben a kategóriában a Plantronics nem számít nagy névnek, holdraszállás ide vagy oda...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7172) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

erről van valakinek véleménye/élménye? ASUS Echelon

ha esetleg valakinek van vmi jó tesztje erről magyar nyelvű?

tudom hogy nem 5.1 de hátha valaki ismeri,használja.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#7173) SHnizlee


SHnizlee
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen fejhallgatót vegyek. A max keret 50 ezer ft de ha pl 53-4 és sokkal jobb eredményt érhetek el vele az sem baj. A fejhallgatót leginkább játékra (cod, bf, de ugyanakkor League of legendsre is), de sok filmet, sorozatot szoktam nézni, és néha napján zenét is hallgatok. Én eddig kinéztem a creative recon 3d omega wireless headsetet, illetve a corsair vengeance 2000-el kezdtem el szemezgetni. A creativról azt olvastam, hogy sokaknak hamar tönkre ment (fél év). Ilyet azért nem szeretnék, főleg nem egy ilyen összegű füles után nem. További javaslatokat is szivesen fogadok.

(#7174) aProPeti87 válasza SHnizlee (#7173) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Először is ,milyen hangkártyád van ?

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7175) SHnizlee válasza aProPeti87 (#7174) üzenetére


SHnizlee
csendes tag

Creative sound blaster x-fi pro

(#7176) aProPeti87 válasza SHnizlee (#7175) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Ha jól tudom ezen a hangkártyán van analóg 5.1 es bemenet tehát ,lehet valós 5.1 térhatásút is ajánlani.
CM Storm Sirus 5.1 ez tudja a valós térhatást ,de viszont ha jól tudom kell neki egy usb csatlakozót is biztosítani az áram felvétel miatt. Ezt kb 35 ért megkapod ,de viszont ha olyan nagy összeget szánsz fejhallgatóra amennyit írtál 50+ akkor szóba jöhet még a Razer Timat 7.1 es de ezt viszont nem tudja a hangkártyád így viszont szerintem felesleges is lenne ilyet venned ,és olyan nagy eget verő különbség nem hinném ,hogy lenne a két fejhallgató között.
Az omegárol sok mindent nem tudok nekem kis tesója van de én nagyon megvagyok vele elégedve .
Ha tényleg van a hangkártyádon analóg csatlakozással jack akkor szerintem a cm storm jó választás lehet.

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7177) drzozo válasza SHnizlee (#7175) üzenetére


drzozo
senior tag

El kell akkor döntened, hogy ki akarod-e használni a hangkártyádat (ha már megvan), vagy pedig mindenképpen wireless az, ami kell?!

[ Szerkesztve ]

(#7178) SHnizlee válasza drzozo (#7177) üzenetére


SHnizlee
csendes tag

Nwm feltétlenül kell, hogy a fejhallgató kihasználja a hangkártyát. Később tervbe van egy jó kis hangrendszer ahhoz majd jó lesz. Most is azért van mert egy roccat kave 5.1-em volt de sajnos eltört ezért kénytelen vagyok újat venni. Ha wireless és tényleg jó akkor annak örülök de ha a madzagosba ugyanolyan árba van és jobb akkor az sem baj. Azért szeretnék wireless mert engem kifejezetten zavarni szokott a kábele meg sokszor van, hogy skypeolok és kiakarok menni inni így nem kéne levenni stb.

(#7179) drzozo válasza SHnizlee (#7178) üzenetére


drzozo
senior tag

Ennyiért szerintem a CV 2000 ajándék. Hetekkel ezelőtt még 40k körül volt. Spórolsz vele majdnem 25 ezer forintot.

Ha mindenképpen el akarod költeni a maximálisan felhasználható keretet, akkor pedig ez. Viszont közvetlenül nem tudod pc-re kötni (alapjáraton xbox-hoz van), be kell előtte szerezni hozzá valamilyen átalakító kábelt, mivel azt nem tartalmazza a doboza.

"Madzagosban" pedig még szóba jöhet ő is.

[ Szerkesztve ]

(#7180) SHnizlee válasza drzozo (#7179) üzenetére


SHnizlee
csendes tag

Ez a CV 2000 most tényleg best buynak tűnik. Van valakinek itt esetleg személyes tapasztalata vele? Milyen a hangminősége, mikrofon milyen stb.

(#7181) drzozo válasza SHnizlee (#7180) üzenetére


drzozo
senior tag

Olvass vissza picit, néhány napja pont szó volt róla.

(#7182) aProPeti87


aProPeti87
aktív tag

Egyébként ami elég furcsa nekem hogy a rage saját programjával csak sima sztereó fejhalgatónak ismeri fel a rendszer viszont ami letölthető ingyenesen ez a razer program ezzel pedig 7.1 esnek ismeri fel már nem is használom a régi programját ezzel az ujjal sokkal jobban ,szebben szól.

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7183) SHnizlee


SHnizlee
csendes tag

Már csak az az egy kérdés maradt hátra, hogy a CV 2000-et bagy a Creative recon3d omegat válasszam?

(#7184) aProPeti87 válasza SHnizlee (#7183) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Mind 2 választás jó szerintem .

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7185) drzozo válasza SHnizlee (#7183) üzenetére


drzozo
senior tag

A Creative majdnem a duplája a hangkártya miatt. Most megnéztem pár videót róla youtube-on, és a hangkártyát csak akkor tudod használni, ha kábellel kötöd össze a fejessel. Wireless-ként is tud működni, akkor hangkártya nélkül, de bármikor csatlakoztathatod rá analóg is, akkor természetesen hangkártyával.

[ Szerkesztve ]

(#7186) d1abLo


d1abLo
senior tag

A Razert letöltöttem én is kipróbálni, de nemengedi feltenni. Kiírja hogy fel fogja tenni a synapse-t, next, checking installer req. , eltűnik és kapufa... valami ötlet ?:D

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#7187) SHnizlee válasza drzozo (#7185) üzenetére


SHnizlee
csendes tag

Ennek a creative recon3d omeganak vae gy tactic3d omega változata is ami ha jól tudom csak annyiban különbözik, hogy nem mellé a hangkártya ( javítsatok ki, ha tévedek). Ez jobb vétel lenne? Igazából még mindig a CV 2000 és e között vacilálok. Kinézetre jobban tetszik a CV 2000, de nem tudom hang minőgségben és mikrofon minőségben melyik a jobb. Mindkettőre írják, hogy milyen fantasztikusan szól stb., de angol teszteken szoktam látni, hogy hátrány ként oda van írva a creativhoz, hogy "audio leaked" csak sajnos nem tudom, hogy ez mit jelent.

(#7188) drzozo válasza SHnizlee (#7187) üzenetére


drzozo
senior tag

Ja látom, tényleg van sima, hangkártya nélkül. De még az is 38k. 10k-val több, mint a CV2000. A CV minden bizonnyal kényelmesebb a fület körbeölelő fülpárnák miatt, így valószínű hosszabb időn át jobb viselni. Bár itt megjegyezném, hogy eddig azok, akik Sound Blaster fejhallgatóval rendelkeznek, nem panaszkodtak a kényelem miatt. A Creative-ban neodymium driverek vannak, tapasztalat alapján ezek jobban szólnak, mint amiben nem ilyenek találhatóak (pl. a CV). Plusz a Creative-hoz jár fejhallgató tartó állvány, a CV-hez nem. Mikrofon, hangzás mindkettőben szuper, innentől kezdve rád bízzuk, hogy melyik szimpatikusabb az előbbiek fényében.

[ Szerkesztve ]

(#7189) huskydog17 válasza drzozo (#7188) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Bár itt megjegyezném, hogy eddig azok, akik Sound Blaster fejhallgatóval rendelkeznek, nem panaszkodtak a kényelem miatt."

Ha SB alatt Creative-ot értesz, akkor ez így azért nem igaz. Igaz,hogy teljesen más árkategória, tudom, csak a korrektség kedvéért linkeltem. Attól, hogy fejesnek circumaural kialakítású, korántsem biztos, hogy kényelmes lesz viselni. Nem kötözködés miatt, hanem pontosítás végett írtam ezt.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7190) drzozo válasza huskydog17 (#7189) üzenetére


drzozo
senior tag

Egy HD555-höz képest világos, hogy kényelmetlenebb. Eléggé magasra tetted a mércét, szinte logikus, hogy egy 10 ezer forintos gamer fejhallgató nem fogja azt a szintet hozni. Az alpha-ban kisebb driverek vannak, mint az omega-ban, így szerintem az előbbin a fülpárna is kisebb. Továbbá függ a fül méretétől is, a Rage tulajdonosok (amiben szintén a nagyobb driver van) nem osztották a te álláspontod. Attól függ miről történik a váltás. Sok esetben van olyan, hogy egy 2 ezer forintos fejhallgatót váltanak le egy alpha-ra, természetesen sokkal kényelmesebbnek fog tűnni.

De értem azt, amit mondani akarsz, ezért is írtam neki, hogy a CV biztosan kényelmes(ebb).

[ Szerkesztve ]

(#7191) Tsebacsi válasza huskydog17 (#7189) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mindenkinek más és más a füle, de most ha 10-ből 1-nek nem kényelmes, 7-nek nagyon, 2 meg azt mondja nem rossz, de... Akkor az a 7 hülye? Mert akkor a hsz-ed nem több felesleges kötözködésnél, már bocsánat. No offense És csak ismételni tudom Zolit: HD555-höz viszonyítani ezt kicsit khm...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7192) huskydog17 válasza Tsebacsi (#7191) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nem értem ez most miért. Nem értem mit nem lehetett érteni azon, amit írtam. zoltankakuk kolléga tudta értelmezni, te nem, ezzel nem tudok mit csinálni. Tisztán és világosan leírtam, hogy miért írtam. Ne haragudj, de nekem inkább a te hsz-ed tűnik kötözködésnek.

"Akkor az a 7 hülye?"
Idáig hogy jutottál el, az is rejtély számomra, na mindegy, hagyjuk.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7193) Tsebacsi válasza huskydog17 (#7192) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tökmind1, nem érted, mit akartam megértetni veled.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7194) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

No közben (illetve már két hete) én is túl vagyok már a beszerzésen, a korábbi elképzelés változott kicsit, a házimozi/TV külön (szobában is), nem Windowsos gépről megy, (játék másik gépről, vezetékessel lesz) így végül nem vezeték nélküli headset hanem csak füles lett egy Sennheiser RS 170-es képében.

Az eddigiek alapján egész szép benne térhangzás, az egész lakásban probléma nélküli a vétel viszont kényelemben kicsit rosszabb pl. a PC350-hez képest, nem a fül körül (around-the-ear) hanem a fülön (circumaural) helyezkedik el, ezt még viszonylag hamar meg lehet szokni (mondjuk jobban zsírosodik is, ami az állványán nyomot hagy), de a pánt felső középső része (a töltőcsatlakozó körüli) hosszabb távon kicsit kényelmetlenül tud nyomni a fejtetőn (itt még próbálkozom többféle beállítással). Ami kisebb problémája még, hogy a saját hangerejét csak a fülesen lévő gombokkal lehet állítani, a tartóján ehez nincs gomb (a plusz basszushoz és a térhangzáshoz ott is van). Egyelőre ennyi.

(#7195) Kobaljov válasza SHnizlee (#7187) üzenetére


Kobaljov
senior tag

"hátrány ként oda van írva a creativhoz, hogy "audio leaked" csak sajnos nem tudom, hogy ez mit jelent"

Arra tippelnék, hogy kihallatszik belőle a hang

(#7196) WolfheartGR válasza Kobaljov (#7194) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Fülön nem a supraaural lakik egész véletlen?

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#7197) Lmh


Lmh
őstag

Hali!

vkinek van valami tippje/tapasztalata, hogy honnan lehet magyarországon turtle beach headseteket kapni, illetve ha itt nem nagyon lehet kapni, akkor melyik internetes oldalról lehet a legegszerűbben legolcsóbban rendelni?

Köszi :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#7198) drzozo válasza Lmh (#7197) üzenetére


drzozo
senior tag

?!

(#7199) aProPeti87 válasza Lmh (#7197) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Nem vennék biztos ilyen búvár pipa jelegű fejhallgatót ,na de ki nek mi a jó ,tudom van több típus is de ez szerintem nincs olyan jó mint egy creative vagy egy corsair.

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7200) Kobaljov válasza WolfheartGR (#7196) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Ezeket a megnevezéseket használja a Sennheiser az említett modellek műszaki leírásánál a weboldalán (kicsit inkonzisztensek mert az amerikai aloldalon az RS 170-est is around-the-ear-nek írják, bár elképzelhető (de nem hiszem) hogy más az európai és az amerikai modell felépítése)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.