Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) Lokids válasza vaakuum (#8193) üzenetére


Lokids
addikt

Digitaltrendbe szerintem még tudsz szerezni.
Alpha-val nem volt gond, szerintem sigma-t is hoznak.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#8202) vaakuum válasza Lokids (#8201) üzenetére


vaakuum
addikt

Ezen a linken kellene keresnem, vagy eltévedtem?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8203) Tsebacsi válasza vaakuum (#8202) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Itt: [link]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8204) vaakuum válasza Tsebacsi (#8203) üzenetére


vaakuum
addikt

Azt mondták telefonba, hogy kifutott a sigma 3D, még a 360-asokból tudnának szerezni néhányat, aztán abból is game over.
Szóval akinek még jutott, az örüljön, én meg asszem veszek alfát, amíg még van.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8205) haypro


haypro
senior tag

Most rendeltem Creative Sigmát plazamarket-ről.
Felhívtam őket, azt mondták hogy ők tudnak rendelni.
Siessen mindenki, mielőtt el nem fogy! :))

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#8206) didigoo válasza Tsebacsi (#8191) üzenetére


didigoo
csendes tag

Szia!

Creative audigy 2 usb-m van [link]
A mikrofon egyáltalán nem fontos, de mindenképp 5.1-et szeretnék. Nem tudom a virtual és a true között mekkora különbség érezhető de a true jobban hangzik :) Köszi a segítséget!

(#8207) Tsebacsi válasza didigoo (#8206) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Mivel jó kis hangkártyád van, mindenképpen jack-es füles az ajánlott. A kérdés már csak az, amint mondtál te is, hogy real vagy virtual.
Nos a kettő között hatalmas difi nincs, de inkább a real felé mozdul a mérleg, de csak akkor, ha tényleg 5.1/7.1 filmeket nézel illetve zenéket hallgatsz. Bár van aki a sima zenénél is elégedett a sokpontegyes fülesével, arra inkább a stereo a javallott.
A virtualt is a hangkártyád csinálja meg, de egy stereo fülesre, ebből pedig dunát lehet rekeszteni ebben az árkategóriában, ellentétben a reallal :(

Szóval ha real, akkor Roccat Kave, illetve ha kicsit még hozzá tudsz tenni, akkor Storm Sirus. Sajnos a Kave után ekkora "lyuk" van, észrevehetné már egy gyártó, kaszálhatna vele :)

Virtualban mikrofon nélkülit nézve én a Shure 440-t javaslom, volt hozzá szerencsém, csoda ahogy szól, és kényelmes is. Mikrofonos már kemény dió, mert nagyon sok jó füles van, nézzük emelkedő sorrendben: TT Shock One, Asus ROG Vulcan, SS Siberia v2 és SS 7H.

Természetesen van az utóbbi kategóriából több féle is, 20k fölött már szinte nem lehet mellényúlni, csak küllembeni eltérések vannak az egyes fülesek között, illetve max kényelmiek, de ezek már nem szoktak nyomni. Egy dolog még a real fülesekhez, kicsivel nehezebbek szoktak lenni, mint a stereo-k a több hangszóró miatt, de nem kimagaslóan. Kinek mi az ingerküszöbe :)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8208) Santi22 válasza Santi22 (#8183) üzenetére


Santi22
aktív tag

"5-6ezer környékén vagy alatta nincsen más ajánlható a Sharkoon Rush-on kívül?"

Erre még nem kaptam választ, de továbbra is kiváncsi lennék az alternatívákra.
A Fatal1ty HS-800 nekem már drága, míg Sharkoon Rush-ot nem találni a környéken. :/

[ Szerkesztve ]

(#8209) Tsebacsi válasza Santi22 (#8208) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Húú bocs éreztem hogy valami kimaradt :B

Ez a szint még eléggé rizikófaktoros, azért a Rush van ajánlva csak, mert bevált darab, többet is vettek, és mindenki pozitívan nyilatkozott róla. Amiket mondok, azok meg kicsit zsákbamacskák lesznek.

Trust GX10 vagy pedig Genius G500 de inkább a Trust.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8210) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

5e Ft környékén lehet már kapni értelmes, tartós, és az árához képest normális hangú sima 2.0-ás gamer fejhallgatót mikrofonnal, vagy ehhez többet kell rászánni?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8211) haypro válasza A_ScHuLcZ (#8210) üzenetére


haypro
senior tag

Sharkoon Rush. Csak 10k fölött lehet ennél jelentősen jobbat kapni.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#8212) Santi22 válasza haypro (#8211) üzenetére


Santi22
aktív tag

Az a baj, hogy nincs a környéken, de mondjuk ha meg tudom rendelni valahonnan, akkor postával együtt olyan 5ezer körül lenne. Annyit is megérne még ez a Sharkoon Rush?

(#8213) krbC válasza Santi22 (#8212) üzenetére


krbC
tag

link

-gl hf-

(#8214) zzeN


zzeN
aktív tag

Találtam egyetlen egy tesztet a Vengeance 1500 v2-ről. Azt írják hogy jobb lett a hangzása, basszus is mélyebb lett. Akit érdekli itt elolvashatja google translate-tel.

(#8215) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok,

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
zenehallgatás Skype, Hangout.
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
6000 Ft
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
vezetékes
(4) Circumaural vagy supraaural?
a kényelmesebbet
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
mikrofonos
(6) Milyen hangzást vársz?
árkategóriának megfelelőt.
(7) Milyen csatlakozású legyen?
mind1
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya. Alaplap: GA-EP45-UD3LR.
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)
ne legyen villogós, más mind1.

Előre is köszi.

(#8216) Tsebacsi válasza martin66 (#8215) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagy a kereslet mostanában a Sharkoon Rush iránt :)

Naszóval Szia! Ebben az árban a Sharkoon Rush az ajánlott, illetve ha USB-set szeretnél, aminek van saját hangkártyája, és lehet picivel jobb, mint az alaplapi, akkor Trust Pulsar.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8217) Hubba12


Hubba12
senior tag

Nekem az alaplapi hangkártyát a sigma-é kb szét veri...:) :(((

Csak az ASUS!

(#8218) martin66 válasza Tsebacsi (#8216) üzenetére


martin66
senior tag

Köszönöm!

(#8219) Santi22 válasza krbC (#8213) üzenetére


Santi22
aktív tag

Jah 4e+2,5e szállíttás = 6,5e, akkor már jobban járok, ha veszek egy Trust GX10-et 4-ért itt.

[ Szerkesztve ]

(#8220) haypro válasza Santi22 (#8219) üzenetére


haypro
senior tag

Itt 3.500Ft a Sharkoon Rush +1.500Ft a szállítás.= 5k

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#8221) Santi22 válasza haypro (#8220) üzenetére


Santi22
aktív tag

Akkor a kérdésem az, hogy ez vajon még ígyis jobb-e a társainál, ha 5-kba fáj?

Lesarkítva a korábban nekem itt ajánlott Trust GX10, Genius G500, Sharkoon Rush hármas közül melyiket? Vagy valami más 5k-ért?

[ Szerkesztve ]

(#8222) Tsebacsi válasza Santi22 (#8221) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Más nagyon nincs ebben az árkategóriában sajnos. A Rush tutibb mert arról vannak visszajelzések, a másik kettő picit zsákbamacska bár ez erős kifejezés. A GX10 usb-s, minden eszközön ugyanúgy szól, a másik kettő meg használható bármilyen jackdugós eszközön. Én azt mondanám Rush vagy Trust.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8223) vaakuum


vaakuum
addikt

Megvettem a Creative Alfát. Természetesen ki is próbáltam.

Itt látható, hogy mi a gondom vele.

Első körben bedugtam az usb csatolós kis kártyát, és azzal is szólt. Ekkor gondoltam, hogy megnézem a részletes beállításokat ;] , így ráklikkeltem a jelölt gombra, mert az hittem, további beállítási lehetőségekhez jutok :U . De sajnos NEM. :(

Szürke lett, újabb menüt nem mutatott, viszont azóta az usb-s kis kártyával nem szól a füles, észere sem veszi, ha csatlakoztatom, mert továbbra is a hangfalak szólnak.

Tudtok segíteni?

szerk: WIN8 ...

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8224) Santi22 válasza Tsebacsi (#8222) üzenetére


Santi22
aktív tag

Olyan kaphatóak itt még, hogy Arctic Sound P201 és Trust Quasar, ezek ilyen 3ezerért. Ezeket ismered vagy ne variáljak annyit és inkább a 4ezres Trust GXT10 vagy a (nekem) 5 ezres Sharkoon Rush?

(#8225) Tsebacsi válasza Santi22 (#8224) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ebben a szegmensben nem tudok sajnos okosat mondani mert ezek olcsó termékek, vagy jó vagy nem. Ahogy mondtam, a helyedben olyat vennék amiről már lehet tudni, hogy nem hulladék a hangja, mikrofonja vagy gagyi műanyagból van. Ez pedig csak a Rush és esetleg a Trust...

Vaakuum: Realtek driver le, majd vissza. Nezd meg a creative honlapján, tuti van a füleshez valami driver, azt , is fel kéne tenni.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8226) krbC válasza Santi22 (#8219) üzenetére


krbC
tag

Itt a bolt mellettem, küld el a 4,500 öt és megveszem feladom postán xD :D

-gl hf-

(#8227) Santi22


Santi22
aktív tag

Időközben böngészgettem a neten és három hozzászólótól is olvastam hogy szétrepedt a GXT10 a gyenge anyagminőség miatt, méghozzá elég rövid időn, kb 1-1,5 hónapon belül. Azt is írták, hogy ezért az arért mondjuk elég jól szól és nagyon kényelmes, de nekem ilyen áron, hogy 1 hónap múlva eltörjön nem kell.

Valahogy mindig oda lyukadok ki, hogy mégiscsak Sharkoon Rush lesz ez, akárhogy keresem az alternatívákat. Meg kell oldanom a beszerzését, igazatok van, egyszerűen télleg nincsen egy normális 5 körül vagy alatta. :K

[ Szerkesztve ]

(#8228) martin66 válasza Tsebacsi (#8216) üzenetére


martin66
senior tag

Fejhez lehet állítani? Vagy fix méretű a füles?
Típus: Sharkoon Rush

(#8229) Imperius


Imperius
csendes tag

Sziasztok
a véleményetek kérném, hogy milyen fejest érdemes néznem, egy ismerősöm ajánlotta, hogy razer gamer fejest nézzek usb-set mert hihetetlen jó basszusa van, és felpiszkálta a fantáziám

90%ban zene hallgatásra használom, 10%ban fps játékokban a térhangzás jól jöhet
általában a basszust keveslem a 10ezer körüli fejhallgatókból
steelseries siberia -t hallgattam usb-set, az az elmegy kategória, nem nyűgözött le túlságosan a mély hangjaival, kivitelezés, kényelmesség szempontjából viszont tökéletes
max 15ezret tudok rászánni, a használt dolgoktól sem riadok vissza, tehát lehet kicsit fölötte az új ára
vezetékes legyen
Circumaural - a kényelem miatt cseréltem mostani fejesem, mert zavar hogy pár óra után fáj a fülem, annyira elnyomja
mikrofon nem létszükségletem
olvasva az öszefoglalót, az usb-s kivitelt könnyebb térhangra fogni a hangkártyája miatt, de nem tudom ez zenében hogy nyilvánul meg
dell inspiron n5110hez szeretném használni

előre is köszönöm a válaszokat

(#8230) Tsebacsi válasza Imperius (#8229) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Kemény dió, mert ha ilyen százalékban kell zenére, és a mikrofon nem fontos, akkor általában a Nagy fejhallgatós topic-ba szoktuk küldeni az illetőt, mert már zenei fülest érdemes venni, nem játékost. Ráadásul 15k-ért most csak olyat tudnék mondani, amit nem biztos, hogy kapsz, mert hiány van belőle. Na mind1, próba cseresznye, Creative Sigma.
Ez kielégítené az igényeidet (zeneileg nemtudom, talán), mert jack-es és usb-s is, tudtommal levehető a mikrofon ha nincs rá szükség, és usb-n tud térhangzást.

Használtan esetleg egy Shure 440-et lenne érdemes nézni, nagyon jó hifi füles, de térhangzás és mikrofon itt nincs, viszont kiváló kiegyensúlyozott hangzású.

(#8228) martin66: Biztos vagyok benne, hogy állítható a fejpánt!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8231) vaakuum válasza vaakuum (#8223) üzenetére


vaakuum
addikt

Odáig jutottam, hogy windowsban, youtube alatt és filmnézéskor felismeri, ha rádugom az usb-s csatlakozóval, de sem a Crysis, sem pedig a Planteside2 nem szól az Alfa usb-jén keresztül :( .
Homorú vagyoh, nahon homorú... :O

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8232) Tsebacsi válasza vaakuum (#8231) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Márpedig ez valamilyen szoftveres gond, nem a füles hibája.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8233) gorwik


gorwik
csendes tag

Sziasztok!

Nem biztos hogy jó helyre írok. A számítógépet szeretném összekötni a DVD-lejátszóval optikai kábelen keresztül. Ezt meg is tettem de nincs hang, pedig a tesztnél a gép kiküldi a jelet. Ha analóg módon kötöm össze akkor van hang. Tudnátok segíteni? Egy régi DVD-ről van szó pontosabban egy Hyundai HTS 800 DVD lejátszó.

Köszönöm!

(#8234) vaakuum válasza Tsebacsi (#8232) üzenetére


vaakuum
addikt

Félek a hibás szoftvert úgy hívják, hogy Windows8 :O
Még jó, hogy igazából nem hiányzik az usb lehetőség, elvagyok a jackes megoldással is.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8235) neutron22 válasza gorwik (#8233) üzenetére


neutron22
tag

Privátban megbeszéljük, de nem mi foglalkozunk vele "hivatalosan".

(#8234) vaakuum
Fog hiányozni az az USB, tehát ezt a problémát orvosolni kell. ha tudnál privátban kicsit írni a hibáról pár screen kíséretében, hátha találunk megoldást. :R

(#8236) Tsebacsi válasza vaakuum (#8234) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nálam win8 alatt megy a Rage a szoftverével játékok alatt is, szóval fogadd el neutron segítségét, mert jacken nincs térhangzás.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8237) vadallat88


vadallat88
tag

Sziasztok. ozone rage 7hx-ról tudnátok írni egy rövid összegzést? megéri?

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#8238) neutron22 válasza vadallat88 (#8237) üzenetére


neutron22
tag

Szia

Összegezve pont olyan, mint a tesco színes: Majdnem olyan mint ez eredeti, de mégsem az igazi. :DD ;]

(#8239) Tsebacsi válasza vadallat88 (#8237) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én nem vennék ozone terméket semmi szín alatt. A topicjában minden második hsz valami hibáról ír.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8240) vadallat88 válasza Tsebacsi (#8239) üzenetére


vadallat88
tag

köszönöm. akkor inkább veszek egy jobb stereot. Látamm másik 7.1eseket is de elég drágák. Esetleg ajánlatok? Játékra és filmre lenne. ily 15k keretbe gondolkozom.

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#8241) Tsebacsi válasza vadallat88 (#8240) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Creative Sigma van ebben az árban, esetleg a Sharkoon X-tatic, bár ez utóbbi kicsit vakfolt, nem ismerjük annyira, a Rush 3,5k-s sávban ajánlott.

Azt nem mondtad, hogy jack-eset vagy usb-set keresel, de ha gondolom kellene a 7.1 akkor usb-s. Ez vagy a Sigma, vagy az X-tatic plus, esetleg ha találsz Creative Rage-et (ezt még nehezebb találni,mint sigmát :( ) vagy esetleg kicsit rászánsz, és Thermaltake Shock One.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8242) krizoli


krizoli
tag

Üdv,

Végre meglett a pénz a Corsair Vengeance 1500-ra, de már nem kapni, helyette iPonon van v2-es változat már.
Ha azt választom akkor mennyire hozok jó döntést?

(#8243) Tsebacsi válasza krizoli (#8242) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ugyan olyan jól jársz vele!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8244) krizoli


krizoli
tag

Köszönöm szépen:)

(#8245) glspeter1 válasza krizoli (#8242) üzenetére


glspeter1
őstag

A sima 1500-ból én vittem el az utolsót. :DDD
Amúgy +600Ft-al drágább a V2, simán megéri. :K
Ha tudom, hogy ilyen hamar lesz nekik, akkor inkább azt veszem (illetve, majd ha lesz nekik).

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#8246) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok, ugyan nem gamer, de fejhallgatót keresek, remélem tudtok segíteni. Olyan kellene ami kompatibilis iTermékekkel és lehetőleg vezeték nélküli mert csak otthoni felhasználásra vásárolnám. Köszönöm! :)

No Future

(#8247) ImpersonatoR

Vettem egy Chimaera 5.1 est xbox hoz elsősorban de lehet pc n is azt fogom használni, ha beválik. Kíváncsi leszek hogy szol a HD 598-ashoz képest. [link]

Illetve van valakinek tapasztalata arról, hogy egy mondjuk középkategóriás TV (samsung UE40es6100) mennyit ront vagy mennyire jó ötlet használni az optikai kimenetről érkező hangját ha a forrást (tehát a hangot is) is hdmi n kapja?
Ez ugye az új xboxnal lesz életszerű mert ha jól tudom azon nincs külön optikai kimenet. Tehát hdmi n rákötöm a tv re és a TV optikai kimenetére kell kötnöm pl a Chimaera -t.

(#8248) Tsebacsi válasza ImpersonatoR (#8247) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jó lesz szerintem, a sima egyszerű 32 colos toshiba lcd-kben is van külön hangchip, és nem szólnak rosszul optikain keresztül.

(#8246) aron89: Segítenék, de ez nagyon offtopic :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8249) ImpersonatoR válasza Tsebacsi (#8248) üzenetére

Egy garanciális ügyintézésre jó lesz így kezdetnek :)
Nem villog nem csipog 10% nal hanem egyből lemerül és kikapcsol. Illetve tölti max 10-15 percig és utána úgy mutatja hogy maxon van és nem tölti tovább. De szólni szépen szol basszus t is ki lehet emelni vele a térhangzás is tényleg jó, illetve kényelmes is.

(#8250) SHnizlee válasza ImpersonatoR (#8249) üzenetére


SHnizlee
csendes tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés. Haveromnak kellen egy új táp, ház illetve vinyó. Én első körben ezeket néztem ki neki:
Táp: Igazából itt nem tudom melyik lenne a jó először egy Chieftic CTG 500-ra gondoltam de nézegetve találtam a Cm-től egy ilyen tápot: [link] ez mennyire megbízható?

Ház: Thermaltake Commander MS-III Tudom van olcsóbban Vaya is de az neki nem tetszik, szóval szerintem ez marad neki. Persze ha van jobb ötletetek szívesen meghallgatom, elvégre ezért vagyok itt:D

HDD: [link] Szerintem elég jó árba vannak most ezek.

A keret kb ~ 35k persze egy kicsit felette is lehet.

Előre is köszi.

Hát ezt a topicat elég rendesen benéztem. Valahogy lehet törölni?:S

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.