Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) Kali4


Kali4
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy viszonylag jó fülest venni 20k árkategóriában. Eddig az ASUS orion pro-t akartam, de amiket itt olvastam róla az eltántorított az ötlettől. Elsősorban játékokhoz kellene, de persze meleltte filmezéshez zenéhez is.
Mivel csakk integrált hangkártyám van és az alaplapom is már 5-6 éves, így USB-s fülest szertnék.
Kinéztem magamnak párat, de még nem tudtam utánnuk járni alaposabban, illetve próbára sincs lehetőségem.
-Orion Pro<----- Ez valszószínűleg kuka
-Gamecom 780
-Steelseries Siberia V2
-Ozone Rage 7hx
Mi a véleményetek ezekről? Esetleg tudnátok ajánlani másokat?
Köszönöm :)

(#8502) Kali4 válasza Kali4 (#8501) üzenetére


Kali4
tag

Néhány dolgot kiahgytam.

Mikrofon nem lényeg ,de persze nem is hátrány. Viszont a hangerőszabályozó fontos lenne, bár ez a legtöbb darabon van.

(#8503) sting2 válasza Kali4 (#8502) üzenetére


sting2
addikt

Szerintetek :

Razer Chiamera 5.1 vagy Sennheiser PC360?
Miért?
Kizárólag Game, Konzolon (PS3 - PS4)
No Lan party, csak a minél jobb térhatás a fontos, a lehető legjobb hangminőségben.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8504) Tsebacsi válasza sting2 (#8503) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mivel a senn szerintem nem jó konzolra, így a kiméra...

(#8501) Kali4: A hangerőszabályozó miért?? Szerintem az egyik legfeleslegesebb cucc rajtuk, és még tönkre is mehet, hamarabb, mint bármi más a fülesen. Amúgy a felsoroltakból a Gamecom a javallott, vagy pedig TT shock one, vagy már kapható a Creative Rage is! Ez utóbbit személyesen is ajánlom, de a Gamecom is piszok jó ár-értékben.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8505) Kali4


Kali4
tag

Most néztem még a Logitech g430-at. Erről mi a véleményetek?

(#8506) Tsebacsi válasza Kali4 (#8505) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ócsó műanyagból van azt tudom, rám nem tett nagy benyomást, de nemtudom hogy szólhat, azt már meg sem néztem. Az anyagminőség egyből csalódás volt az árához képest.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8507) sting2 válasza Tsebacsi (#8504) üzenetére


sting2
addikt

Vicc, hogy akár 60K is lenne egy fülesre de ez azért, ez meg ezért nem jó, ami jó az nincs nálunk.
Ami meg van, nem jó konzolra.
Egyébként meg az összes szar mert a sztereó az igazi.
A Chimaera ok (bár, itt nem estek annyira hanyatt tőle.), de az meg milyen már hogy nem tudom " megversenyeztetni " mással...
Mert igen, sajnos vagyok annyira idealista, hogy egy Sennheiser-nek vakon elhiszem azt amit a dobozára ír.
Kabaré!!

Veszek egy Sony Pulse Elite Edition-t és jól fogom magam érezni, pont.

Köszönöm a segítséget!

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8508) Tsebacsi válasza sting2 (#8507) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem kell ennyire kétségbe esni. Most jártam az nagy emerikában, és az ottani választék sem valami egetverő... Ők is minden szart netről rendelnek már, a boltok nagy része nem engedheti meg, hogy készletet tartson fent. Sajnos ez a füles vásárlás kicsit rizikós dolog, kicsit szubjektív a hangzás is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8509) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Most vettem! Minden igényemet kielégíti 13k-ért :K Főleg hogy mikrofonja Xboxxal is működik :B Ajánlom: Vibration Headset XT Külön tetszik még hogy rezeg a fejemen. Bár nem 5.1 ed azért beteg jól szól, és nem tudtam máshova vinni a tapasztalataim. Ajánlom mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#8510) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek van ilyen valakinek melyik jobb vajon ez vagy egy Razer Tiamat 2.2?
SteelSeries 7H Headset sima jack dugós nem az USB-s

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#8511) AtaWrc válasza Kali4 (#8501) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Nem olyan rossz az az Orion.
Asus D1-el hajtva, kicsit molyolva a beállításokon, egész kellemes.
Igényli a normális meghajtást, mp3 felejtős rajta.
Az igaz hogy a basszus nem szedi le a fejed, de szerintem hosszan hallgatható cucc.
Ha tudod próbáld ki.

(#8512) Tsebacsi válasza AtaWrc (#8511) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Természetesen az Asus fülesek rendes hangkártyáról meghajtva jók, ez eddig se volt kérdés, csak a hozzájuk adott usb-s spitfire hangkártya kb. a szar helyi megfelelője. :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8513) Kali4 válasza AtaWrc (#8511) üzenetére


Kali4
tag

Orion-t már elvetettem. Csak egy integrált hangkártyám van, így nem is eget rengetően jó.
Jelenlegi esélyesek
-Logitech g430
-TT Shock one
- Creative Rage
-Gamecom 780
Dönteni viszont nem nagyon tudok.

(#8514) Tsebacsi válasza Kali4 (#8513) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rage vagy Gamecom!!!!!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8515) Snajden


Snajden
csendes tag

Üdv.

Egy kisebb segítségre lenne szükségem... :) Új fejhallgatót szeretnék venni kb 20.000 Ft környékén.
Leginkább Steelseries-t néztem a siberia v2-t és az 5H-t. Esetleges vélemények érdekelnének róluk, vagy esetleg más márka? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.. :)

(#8516) Tsebacsi válasza Snajden (#8515) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Biztos oka van, hogy ezeket nézted, nem rosszak, lebeszélni nem foglak róluk, kicsit feljebb olvasol, le vannak írva mik az ajánlottak 20k környékén (pl. Rage, Gamecom780 vagy TT Shock One).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8517) Snajden válasza Tsebacsi (#8516) üzenetére


Snajden
csendes tag

Steelseries mániás tulaj ajánlotta... Nem értek hozzá ezért inkább titeket kérdezlek :)

(#8518) Tsebacsi válasza Snajden (#8517) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor mondanám nyugodt szívvel a Steeleket, ha van alájuk valami jobb hangkártya, ha nincs, akkor az általam mondottak, vagy ha nagyon hiszel a havernak, akkor tőlem lehet a két steel közül az amelyik jobban tetszik.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8519) Snajden


Snajden
csendes tag

Hangkártyámmal nincs gond :) Elvileg.. :)
Hangkártya: Realtek(R) ALC892 8-Channel High Definition Audio CODEC
De inkább az itt lévő forumosoknak jobban hiszek. :)

(#8520) Tsebacsi válasza Snajden (#8519) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Alaplapi, az nem nagy szám, csak szólok!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8521) Snajden válasza Tsebacsi (#8520) üzenetére


Snajden
csendes tag

Akkor felejtős a Steel páros? :) És te mit vennél helyette? :)

(#8522) Tsebacsi válasza Snajden (#8521) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem Rage van, de a Gamecom és a Shock One is ugyanolyan jónak mondható. A Rage előnye, hogy jack-ről is működik, akár telefonnal is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8523) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok

melyik a jobb? :
Frequency Response 100Hz ~ 6.5kHz vagy 100Hz ~ 18kHz
Sensitivity 102dB/mW vagy 105dB/mW

a creative sigma és rage között ennyi külcsit találtam
nekem a jack dominál,és van ami meghajtja akár scout 3d módban játékhoz.

elöre is köszi

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8524) Tsebacsi válasza Bacusuz (#8523) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rage minden tekintetben jobb a Sigmánál!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8525) Bacusuz válasza Tsebacsi (#8524) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi

megindokolod légyszives?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8526) Tsebacsi válasza Bacusuz (#8525) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Miért kell indolkolni? Rage a Sigma után jön a sorban, ráadásul egy elég nagy lépcső, beépített hangkártya, hangerőszabályozó, +jack csatlakozás (kombinált), jobb minőségű anyagok, jobb szoftver.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8527) Bacusuz válasza Tsebacsi (#8526) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi

de nincs a beépített hangkártyára szükségem,mert van dedikált 7.1 Recon3d
akkor is kell a Rage?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8528) Tsebacsi válasza Bacusuz (#8527) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A sigmához is van, innentől nem ezt a 2 fülest kell venni.
Mehet bármelyik komolyabb jack-es Razer, Steelseries, stb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8529) Bacusuz válasza Tsebacsi (#8528) üzenetére


Bacusuz
őstag

razert nem akarok ,mert 50mm es sugárzókkal akarok venni,ráadásul enyhén túlárazott termék.Steelseries-t nem ismerem.
Sigmában szerrinted van hangkártya,analog?
nem vagyok meggyőzve

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8530) haypro válasza Bacusuz (#8529) üzenetére


haypro
senior tag

A Sigmához van, de ugyan úgy lehet jack-el is használni. (ilyen kis szutyok hangkártyát adnak hozzá, amibe bele tudod dugni a jack-eket, de lehet egyből a gépbe is jacket dugni)
Nyilván az utóbbit akkor érdemes ha jóféle dedikált hangkártyád van.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#8531) Kali4


Kali4
tag

Van érzékelhető különbség 40mm és 50mm között?

(#8532) Bacusuz válasza haypro (#8530) üzenetére


Bacusuz
őstag

Akkor tegyük fel ,hogy analogban akarom használni a sigmát,és van ami jól meghajtja.Hozzá egy jó gamer 7.1 szoftverrel.Rossz választás érték arányban?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8533) Tsebacsi válasza Bacusuz (#8532) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nemtudom, én nem ezt venném, ha van jó hangkártya alá...

(#8531) Kali4: Olyan húde számottevő nincs. Leginkább a mélyhangok szeretik ezt, tisztábbak, erőteljesebbek, ha nagyobb a sugárzó.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8534) Bacusuz válasza Tsebacsi (#8533) üzenetére


Bacusuz
őstag

AKKOR MIT ?PONTOSAN?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8535) Tsebacsi válasza Bacusuz (#8534) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Minek kell kiabálni? Már írtam lehetőségeket, ráadásul lövésem sincs mennyiért akarod venni... Sőt visszanézve 1 oldalt már döntöttél, erre megint visszatáncolsz. Remélem nem tőlem vársz döntést ebben a kérdésben...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8536) Bacusuz válasza Tsebacsi (#8535) üzenetére


Bacusuz
őstag

bocs,a capslock miatt,nem tudtam hogy ezt jelent.
a visszatáncolás meg azért ,mert a 7.1 razernek vannak hátrányai ,amikre később jöttem rá
nehéz dönteni tudod?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8537) Kali4


Kali4
tag

Tudnátok ajánlani egy boltot ahol Beszerehető a Plantronics Gamecom 780 illet a creative Rage füleseket?
Persze csak megbízható boltot, ami ha kell vállalj a garit is.

(#8538) Tsebacsi válasza Kali4 (#8537) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Gamecom: PC Land
Rage: Radium megér egy próbát, szerintem jobb, mint az interstore. Amúgy ha radiumtól megkérdezed, milyen a gari, és azt mondják gyári, akkor a legjobb, mert az a tuti.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8539) Gman999


Gman999
tag

Sziasztok!

Nézegettem füleseket, igazából nekem csak játékra kellene, lehetőleg usb-s mert nincs dedikált hangkártyám, és tizen pár ezret tudnék szánni rá. (mikforon természetesen nélkülözhetetlen) Kicsit nézegettem az első hszben a példákat, és megláttam a SS Siberia V2-t ami egyből meg is tetszett, csak az itthoni ára nem. Fel is ütöttem a jó ebayt, ahol kevesebb mint 20 fontért találtam is, ami új. Na most ez veszettül jó ár, a kérdéseim tehét ezek: rendben van e a füles maga, és van e valami buktató ebben az igen jó árban?

(#8540) Bacusuz válasza Tsebacsi (#8538) üzenetére


Bacusuz
őstag

Tesómnak plantronics GameCom777 volt,alaplapi hanggal.Usb,de nem volt tőle elájulva.A gari lejárta után egy hónappal kettétörött,majd kuka.Csak egy tapasztalat,azóta lehet hogy fejlődtek.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8541) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Egyébként,egy Roccat Kave-nak elégséges az alaplapi,vagy nagy különbség van egy hangkártya és alaplapi között?

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#8542) Tsebacsi válasza N.Ferry (#8541) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Utóbbi. Gondolj bele, egy általános cuccnál vajon jobb egy Specifikus cucc? Ugye...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8543) N.Ferry válasza Tsebacsi (#8542) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Jó igaz,hülye kérdés volt. :B
Te mit ajánlanál,ami azért még költségbarátos,de kiszolgálná a Kavét? :F

Walking Dead

(#8544) Tsebacsi válasza N.Ferry (#8543) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Asus Xonarok közül szinte bármelyik, Creative Audigy is, amelyik a pénztárcádnak megfelelő. Kb. 6-7 ezer Ft-tól indulnak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8545) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy médialejátszóhoz [link] lehet hozzákötni 5.1-es fejhallgatót és úgy nézni a filmeket? Ahogy nézem optikai meg koaxiális digitális hangkimenet van a lejátszón, van olyan fejhallgató aminek vannak ilyen csatlakozási lehetőségei? Illetve ha van ilyen, akkor az tudja így fogadni az 5.1-et és aszerint megszólalni?
Főleg filmeket nézek és azért érdekel a dolog, mert a szomszédok nem örülnek az esti filmezéseimnek, ezzel talán ki lehetne váltani a hangfalakat és térhatású is lenne.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#8546) N.Ferry válasza Tsebacsi (#8544) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Köszönöm utánanézek!
:R

Walking Dead

(#8547) Flashget


Flashget
félisten

Sziasztok.
Olyan headset vásárlás elött állok amit mindenre használnék. Játék, film, zene és mivel tuneres monitorom van így a tévézés is szerepelne. Ami még kitétel ne törjön el a gagyi műanyag..nagy a fejem ;]
Keret rá 15K.
Van egy asus xonar DG a gépemben.

yt videókat nézve, eddig ezek a jelöltek a kialakításukat is figyelve:
Creative Tactic3D Sigma
Corsair Raptor H5 5.1
Creative Tactic3D Alpha
Ozone Rage 7HX 7.1

melyiket ajánljátok? vagy van olyan amit nem írtam, de nézzek rá?

Realme GT Master Edition

(#8548) Tsebacsi válasza Flashget (#8547) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ozone és raptor kizárva. Sigma, ha nem gáz, hogy az usb-je nem lesz használva, vagy még Steel 5H-v2. Más nem nagyon van. Esetleg ha nem követelmény a mikrofon, akkor a milyen fejhallgatót topicban kell egy jó hi-fi fülesre ajánlatot kérni.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8549) N.Ferry válasza Tsebacsi (#8544) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Ezt találtam,ami még olcsónak mondható,de jónak írják.
Akkor ez megfelelne?
sorry a sok kérdésért,csak buta vagyok hozzá. :U

Walking Dead

(#8550) Tsebacsi válasza N.Ferry (#8549) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jó lesz!!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.