Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) sting2 válasza d1abLo (#8950) üzenetére


sting2
addikt

Tudom - tudom, a tesztek legtetején csücsülnek ezek a fülesek.

Persze, csak ezzel a nagy Astro ajánlgatásokkal az a baj legtöbbször, hogy szinte kivétel nélkül nem is hallották a delikvensek a produkcióját.
Én meg madár módjára rendeljem le látatlanba, " mert azt mondják ", 80 misiért.
Te mihez/mivel hasonlítottad össze?
Félek, hogy van ehhez közelítő vagy ezt a szintet megugró termék - akár olcsóbban is...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#8952) d1abLo válasza sting2 (#8951) üzenetére


d1abLo
senior tag

Egyik ismerősöm (kint él Amerikába), mondta hogy rohadt jó stb..., de még úgy én se hallgattam. Szerintem egy Sennheiser is tud ennyit am. :D, bár én A40-et akartam volna venni mixamp-al, csak nincs optikai kimenetem (és nem is lesz). Az a lényeg hogy mindenki magának válogatja hogy mit vesz. Pl. most hiába akarnak ráderőltetni valamit, ha egyszer valami más kell, akkor úgy is azt fogod megvenni. Na meg a vásárlás... ha nem tudod havernál vagy így valahogy kipróbálni a fülest, akkor szinte sehogy, szóval a tesztekre, megérzésedre, ízlésedre kell hagyatkozni. Összes fülesemet "hallatlanba" vettem, de még rosszul nem jártam kb, bár a 7h furcsa volt, de aztán megszoktam, és most már jobb :)

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#8953) Tsebacsi válasza d1abLo (#8952) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem is a felső-középkategória a rizikós, hanem a 0-15k közötti régió, bár már szinte minden szegmensben tudunk bestbuy füleseket javasolni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8954) Djsaba


Djsaba
senior tag

Azt szeretném tőletek még megkérdezni, hogy ezekkel a nagyon koszosodó füles párnákkal mit lehet tenni? (siberia V1-en is állandóan ott volt a retek, és elvileg az új fülesemnél (gamecom 780) sem lesz más a helyzet)
Hogyan lehet ezeket tisztítani, vagy tudom s én?

(#8955) Tsebacsi válasza Djsaba (#8954) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha bőr, akkor óvatosan langyos szappanos vízzel le tudod mosni, úgy, hogy ne folyon egy pici se a közepébe. Van olyan füles, amiről valahogy le is lehet venni a párnát, pont tisztítás vagy csere végett. Ha szövet, hasonló a mód. Utána a bőrt lehet finom ronggyal törölni, esetleg valami bőrápolót, hogy ne száradjon ki és kezdjen foszlani. A szövetet szárítani kell, ügyelve, hogy a szivacsa se maradjon nedves, mert az is büdös lesz.
Kb. ennyi.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8956) Djsaba válasza Tsebacsi (#8955) üzenetére


Djsaba
senior tag

Ez nem bőr, meg az se amit veszek.
Ugyanilyen valamiféle anyag, ami rettentően koszosodik, és alig tudom róla leszedni. Próbáltam már úgy is, hogy leszedtem a párnákat is kimostam, de az se segített sokat, és egy egész napig nem is tudtam használni.. Ilyen anyag.
És azt hiszem, hogy a Platronicsnak is ugyan ilyenje van.

(#8957) Tsebacsi válasza Djsaba (#8956) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szövet/szivacs. A mosáson kívül más módja tudtommal nincs. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8958) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Akit esetleg érdekel, a Creative-nál most Holiday Sale van, több nagyon jó cuccot (Omega füles, X-Fi hangkártyák, stb.) nagy árengedménnyel nyomatnak!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8959) Flashget válasza Tsebacsi (#8958) üzenetére


Flashget
félisten

erre gondolsz?
Black Friday! (igaz az amcsiknál) nov 29-től, dec 2-ig
http://us.creative.com/

Realme GT Master Edition

(#8960) Tsebacsi válasza Flashget (#8959) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem, mi a pan-european régióhoz tartozunk.

en.europe.creative.com-ot kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8961) Bulitt válasza Tsebacsi (#8957) üzenetére


Bulitt
őstag

Sonuz esetében a cm oldalon ajánlott tisztítás szerintem igaz a többire is, amennyiben leszedhető.

Kis hőmérséklet és mosó tasakba helyezve gépben mosható. Amennyiben nem bőr. Ha bőr akkor teljesen jó a te megoldásod. Persze néha nem árt neki egy kis bőr ápoló is :)

[ Szerkesztve ]

(#8962) Djsaba válasza Tsebacsi (#8957) üzenetére


Djsaba
senior tag

Én már amúgy elvesztettem a hitet az emberiségben. Akármilyen teszteket olvasol, a nagy része átverés. A kezdőbb( rondán "laikus") vásárlók visszajelzésére se lehet igazán alapozni, mert nincs összehasonlítási alapja. Szóval fogalmam sincs tényleg, hogy melyik lenne jó választás , és nagyon flbsz..

Amazon eladási top listát nézek, abba is ottvan a gamecom 780 (top19), több mint 1200 visszajelzéssel(ebből 800 csillagos 5-s).
Viszont a toptenreviewen meg nagyon silány audio minőséget mondanak, akkor most ki hazudik. szánalmas az egész..

(#8963) Flashget válasza Tsebacsi (#8960) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom csak a jenkiknél most jó nagy engedmény lesz majdnem mindenre. :D
Wraith: $69.99 $149.99 SAVE $80 kemény 15,5K
árgépen meg 27-30K

Evo most 99.99$ - 22K
árgépen meg 46K!

kérdés mennyi vám, áfa jön még rá mert azt nem tudom.

Realme GT Master Edition

(#8964) Flashget válasza Djsaba (#8962) üzenetére


Flashget
félisten

Többször olvasok olyat is fülesekre, hogy gyengén szól, nem ezt vártam stb. miközben teszten jól szerepel.
Akik ilyen véleményeket írnak megfeledkeznek a füles "bejáratásáról"..több órán át kell nyomatni vele a zenét nem kell, hogy a fejen legyen.
szerintem nyugodtan vedd meg azt a fülest ha tetszik neked.

Realme GT Master Edition

(#8965) Djsaba válasza Flashget (#8964) üzenetére


Djsaba
senior tag

Annyira azért nem tetszik, de hát undorító amilyen füleseket csinálnak, erről ennyi szvsz.

Viszont ez, amit itthon megtudok fizetni, vagy a Kraken Pro, vagy a Creative Rage- mondjuk erről aztán nem igazán olvastam sehol semmit, kicsi a híre.

De amazon árai szerint, simán beleférne most az akciós Logitech G930 , ami szerintem mindent odaaláz. Vagy egy Siberia v2 USB is beleférne a 10-20 keretbe.

ÁH :W

(#8966) Djsaba válasza Flashget (#8963) üzenetére


Djsaba
senior tag

Az meg a másik tipikus dolog, pedállozva a nagy creative leértékeléssel. USA-ban 79$ a Rage, EU-ba 79 EURÓ, hát a zsidó mindenségit. ÁFA mindenütt :D (gondolom ez a 27%)

Tsebacsi: Köszi, de szerintem maradok a gamecomnál,de csak az amazon visszajelzései miatt. Ez talán jobban tetszik is, viszont negatívum ez a párnázás a fülesen. Azzal lehet valamit kezdeni itthon? Profi kézügyességgel biztos lehet húzni rá vmi fsza kis bőr-t.

[ Szerkesztve ]

(#8967) Tsebacsi válasza Djsaba (#8965) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A logi fülesekkel az a bajom, hogy kommersz mindentgyártó cég, és a hangcuccokra nem fecsérelnek több energiát, mint pl. bármi másra. Oké, logi billentyűzetem van idestova 10 éve majdnem, egyik se szart be soha, egereim szintén (csak 2-3 éve álltam át steelseriesre, okkal), de fülesben nagyon 50-50%, ráadásul az újakról meg megintcsak kevés hazai infó van.

A Rage-et én is meg többen akik itt vettek (visszakereshetsz) tudom igazolni, hogy masszívan marhajóhangja van :D Munkatársam most vett egy Alphát, ő is el van ájulva, hogy 10k-ért mit is ad az a füles. 4 éve vannak lassan Creative füleseim, és marha elégedett vagyok velük.

A Plantronics szintén egy nagyon jó márka, a Gamecom fülesei több nagy gamer rendezvényen voltak jelen, nem véletlenül, szintén kiváló vételnek tartom. Innentől már csak rajtad áll! :K

A kinti árakat ne nézzétek, amerikából tudtommal nem enged rendelni, vagy ha mégis, könnyen mehet rá vám, stb. Az áfa kint egészen másként alakul, sőt, mindennek az árazása is. Nem szabad alapul venni a dollár/eurót sem, mert csak ideges lesz tőle az ember.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8968) Djsaba válasza Tsebacsi (#8967) üzenetére


Djsaba
senior tag

Amazonon 15k-ba kerül a Logitech G930, ami gondolom egy elég/nagyon jó füles lehet.
Mekkora vámot, vagy stb tudnának még erre kibocsátani?
Ebay-en sem sokkal több.

(#8969) Tsebacsi válasza Djsaba (#8968) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt sajnos nemtudom. Ha tetszik a 930, vedd azt, nem beszélünk le semmiről!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8970) Djsaba válasza Tsebacsi (#8969) üzenetére


Djsaba
senior tag

Nem tudok róla sok mindent, még nem olvastam utána. Annak se , hogy játékhoz hogyan viszonyulnak a vezeték nélküli fülesek. Lehet hogy azért van ott output lag, kicsit kételkedem a dologban, csak a tényeket írtam. Külföldi oldalról még sok-sok jobbat is lehetene rendelni, amik pl, 1 de akár 2 kategóriával feljebb vannak itt a topicban, kategóriában (20-30,40e ). Mert valamiért amerikában 20ezere egy füles nálunk meg 40-60e..

[ Szerkesztve ]

(#8971) Flashget válasza Tsebacsi (#8967) üzenetére


Flashget
félisten

Munkatársam most vett egy Alphát, ő is el van ájulva, hogy 10k-ért mit is ad az a füles

:C

Realme GT Master Edition

(#8972) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Én is vennék fülest és most amazonon a G930 tényleg jó áron van.

Az import fee az csak a 27%-os áfa.
Ennyiért megéri berendelni? Vagy keressek tovább? Még a Turtle beach az ami nagyon bejön csak az elég drága és itthon alig kapni.

[ Szerkesztve ]

(#8973) Djsaba válasza BalaNce87 (#8972) üzenetére


Djsaba
senior tag

Melyik oldalon jött ki ennyire?
Mert így utánaolvasva a dolgoknak, onnan elvileg csak euró alapon lehet rendelni, valami más címről, és ott 80Euró az ára.

(#8974) BalaNce87 válasza Djsaba (#8973) üzenetére


BalaNce87
addikt

Amazonról néztem.
70 dolcsi az ára és átváltja forintra gondolom a szállítási cím miatt.

(#8975) Djsaba válasza BalaNce87 (#8974) üzenetére


Djsaba
senior tag

Háát nem tudom, hogy ez valóságos-e :D

(#8976) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
Végre eldöntöttem, hogy veszek egy mikrofonos, jack dugós fejhallgatót.
E 3 közül melyiket?

1. Creative HS-800 Fatal1ty Gaming Headset
2. Thermaltake eSPORTS Shock HT-SHK002EC
3. Thermaltake eSPORTS Shock Battle Edition

Vagy más javaslat?
Köszönöm

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#8977) Tsebacsi válasza KisApám (#8976) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A shockok között nincs tudásbeli difi, a Creative is jó füles, de én azt mondanám, hogy az egyik shock-ot!
Nos az eltérés a shockok között a színük :DDD a battle edition a rejtőzöld színű, a másik a sima fekete, létezik még belőle kéken át a narancsig mindenféle.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8978) KisApám válasza Tsebacsi (#8977) üzenetére


KisApám
addikt

Köszönöm! :R

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#8979) sultansmith válasza Djsaba (#8970) üzenetére


sultansmith
senior tag

Nekem G930 van már bő egy éve. Fenntartásokkal kezeltem, alkalmi áron jutottam hozzá, tovább akartam adni de....
Hát még a mai napig megvan. Játszom és filmezem vele. Zenére nem igazán használom, arra van egy komolyabb rendszer. Az output laggot felejtsd el, sosem tapasztaltam. Biztosan van, de szerintem pár ms-ről beszélhetünk, ugyanis egyáltalán nem érzékelem, pedig háklis vagyok az ilyenre, ezért van a mai napig vezetékes egerem... :D

Nagyon jó a g930, jobb felépítésű mint a g35, nem törik. De hogy a rosszat is: műanyag a cucc, recseg ropog ( ha rajtad van nem hallod, de hát na). Bőr a fülpárna, egy-egy melegebb nyáron beleizzadsz, viszont nem repedezik meg hámlik mint az olcsóbb füleseknél. Kb ennyi.

Én stereo módban nem használom, alltime 7.1-ben van. Az aksi becsülettel bírja, este rárakom töltőre, reggel leveszem, egész nap rajtam megy. Külön élmény vajaskenyeret kenni a konyhában miközben skypolok a haverokkal.

sztem menő cucc. :D

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#8980) Djsaba válasza sultansmith (#8979) üzenetére


Djsaba
senior tag

Na igen, én is pont erre gondoltam, hogy milyen fasza dolog a vezeték nélküli téma..
Viszont úgy néz ki, hogy ha amazonról rendelném akkor se férne bele a mostani keretbe, többet meg nem szeretnék érte adni, így is elég lóvé ez egy fülesért, ha többért venném, akkor már egy profibb 5.1- rendszer kijönne belőle, ezt meg nem akarom meglépni.
Viszont köszi a visszajelzést ! :)

(#8981) sultansmith válasza Djsaba (#8980) üzenetére


sultansmith
senior tag

aztán meg jó sokáig bánhatod, hogy nem azt vetted, ami tetszik, hanem amire pénzed volt, mert nem bírtál várni és gyűjtögetni kicsit mellé.... :)

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#8982) KisApám válasza KisApám (#8976) üzenetére


KisApám
addikt

A felsorolt fülesek kívül esetleg más jó.
Max 12 000 Ft-ig? :F

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#8983) Flashget válasza KisApám (#8982) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

Realme GT Master Edition

(#8984) KisApám válasza Tsebacsi (#8977) üzenetére


KisApám
addikt

ITT nagyon alázzák a Thermaltake SHOCK-ot.

Marad a CREATIVE FATAL1TY.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#8985) DjDanee87 válasza KisApám (#8984) üzenetére


DjDanee87
addikt

Érdekes, hogy mindkettőnél fikázzák a mikrofont. Roccat Kave-et cseréltem Siberia V2-re és azoknak a mikije is elég gyatrán szólt.

Akik meg ilyen 2-3e Ftos Tescos headsettel játszanak kristálytisztán hallhatóak TSen :P Drágább darabokra miért nem képesek normálisabb mikrofont tenni...

(#8986) Tsebacsi válasza KisApám (#8984) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

2 árgépes véleményre nem adnék de te tudod :)

Amúgy meg nem tesznek beléjük szar mikrofont nekem egyik creative-é se volt szar...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8987) Flashget válasza KisApám (#8984) üzenetére


Flashget
félisten

amit linkeltem nem jó? 12K-ba belefér és ahol vettem ott most olcsóbb lett.

Realme GT Master Edition

(#8988) norb55


norb55
senior tag

[link]

Win 8.1-re megjelent új beta driver, immáron 7.1-es térhangzással.

A sima vengeance 1500 fülesre is jó.

Remélem tudtam pár embernek segíteni. :R

(#8989) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
A Sennheiser 201es fülesemről elkezdett kis darabokban leválni a bőr borítás és 3-4e Ft lenne rá a szivacs, így elkapott a vágy a cseréjére. (ez meg majd menne máshova)
Mivel sok sorozatot és filmet nézek, így eszembe jutott, hogy akár 5.1 vagy 7.1es is lehetne.
Sokat nem akarnék áldozni rá, max 15e Ft, de inkább 10 körül.
Ebben a kategóriában csak virtuális térhangzású fülesek vannak. Mennyire érződik a térhangzás? Ha pl a VLC-ben átváltok az 5.1es outputra, akkor tényleg olyan lesz, mintha a moziban ülnék? (háttérzajokat úgy érzem, mintha hátulról jönnének?)
Creative X-Fi TI van a gépemben...
Ebben a kategóriában a következőket láttam, amiket ajánlottatok is:
A4Tech 510
Creative Tactic3d alpha
Genius g700v

Tényleg annyival többet nyújtanának, hogy megérje lecserélni a Sennheisert?
Melyik lenne a legjobb választás? A szívem a Genius felé húz. :)

Köszi!

Üdv,
Tamás

(#8990) Shodan


Shodan
addikt

Még nyár előtt vettem egy creative sigma fülest, de most nézem hogy már nem is nagyon lehet kapni sehol. hiánycikk lett vagy kifutott?
Egyébként így hosszú használat után nekem is az egyik legidegesítőbb probléma ha be van dugva akkor nem szólnak a hangszóróim , így mindig ki kell húzni.
Illetev a mic-et egyszer próbáltam használni de nem működik, a 400ft akasztós mikrofonom viszont igen, így rá tudom csiptetni a headset mikrofonjára, kb erre jó :D

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#8991) Bulitt válasza dobost (#8989) üzenetére


Bulitt
őstag

Inkább az Alpha3D-t ajánlom. Nem a lejátszón kell a térhangzást állítani, hanem a hangkártyán kell a virtuális módot bekapcsolni. A kártyád ezt tudja. Viszont nem mondom azt, hogy tényleg olyan lesz mint a moziban.

(#8992) Shodan válasza Bulitt (#8991) üzenetére


Shodan
addikt

Hát igen az alap beállítás elég rossz, még korábban valaki linkelt egy jó kis EQ beallitast azóta azt használom azzal olyan mintha egy másik füles lenne.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#8993) dobost válasza Bulitt (#8991) üzenetére


dobost
senior tag

A hangkártyán a cmss-3D már be van kapcsolva. Az új füles is valami hasonlót csinálna?
Gondolom ha 1-1 hangszóró van benne, akkor annyira nem számottevő a különbség.
A genius és creative közül melyikben van sok hangszóró?
Én a genius-ra tippelek, a creative sztem csak sima cmss-3D-t tol rá, ami alapból a hangkártyán is van. Bár lehet jobb minőségben. :)

(#8994) Bulitt válasza dobost (#8993) üzenetére


Bulitt
őstag

Genius is virtual 7.1

A Creativ pedig nagyon jól szól, nagy hangerővel. Bár nekem nincs, de többen ezt írták róla

(#8995) dobost válasza Bulitt (#8994) üzenetére


dobost
senior tag

Köszi!
Még olvasok róla egy pár tesztet, hogy mivel nyújt többet a mostani stereo hangzástól. :R
Mellesleg a Creative olcsóbb is. :DDD

(#8996) Bulitt válasza dobost (#8995) üzenetére


Bulitt
őstag

Igen, és a tartóssága is várhatóan jobb :K

(#8997) Flashget válasza Shodan (#8990) üzenetére


Flashget
félisten

Igen sajnos kifutott modell...én sigmát szerettem volna venni.
Mikrofonhoz pedig le kell tölteni a fw javítást és felrakni. Alphánál megoldotta ezt a gondot.

Realme GT Master Edition

(#8998) Flashget válasza dobost (#8995) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem Genius G500-V volt amíg a fejpánt nem tört el. Annál csak akkor volt hangerő és basszus is komolyabban, ha használtam a rezgő funkciót (USB) de még így sem értem el olyan hangerőt mint az alphaval és a hozzáadott hangkártyával. Xonar DS van a gépemben ami hangfalhoz való nem füleshez, de nem is tud ekkora erőt adni a fülesnek. Hangerőben fülesel kb. egy szinten van az alaplapival.
De az alpha lenyomja bőven. Ja és a lényeg..semmit sem hallok a külvilágból olyan jól zár a füles, de nyílván ennek a hátránya majd nyáron ér el a 40 fokban ;)
Én azt mondom ebben a 10-12K árban jobb headsetet nem találni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#8999) Helmoras


Helmoras
őstag

Sziasztok, kizárólag teamspeak használathoz milyen vezeték nélküli mikrofonos fejhalgatót ajánlotok? kényelmes legyen és minél olcsóbban, köszi előre is a tippeket :)

(#9000) dobost válasza Flashget (#8998) üzenetére


dobost
senior tag

Köszi!
Melyik circumaural füles illetve melyik szűri ki jobban a hangokat?
Még mindig azon morfondírozok, hogy tud-e egy ilyen virtuális 7.1es füles újat mutatni az X-FI TI bekapcsolt CMSS-3D mellett?
Megéri rá kiadni azt a 10e Ft-os összeget, ha most Sennheiser 201esem van? Ez is rendesen adja BF4 közben.
A cél inkább a filmezés lenne...

Üdv,
Tamás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.