Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Es csak meg egy post, hogy en legyek az 1000. :D ;)

(#1002) kem


kem
addikt

Vettem egy Genius 5.1-es fülest, lehet kérdezni:D

Köszi!

(#1003) harry válasza ThorsHUN (#993) üzenetére


harry
veterán

Nem zavart :)
Én 15k-ért vettem a Pólus Centerben lévő MM-ban. Budakalászi Corában is láttam, de ott asszem 17k volt.
Hangzásról annyit, hogy ez eléggé viszonyítás kérdése. Pl nekem előtte nem volt profi fülesem, én meg vagyok vele elégedve. Játékok alatt jó a térhangzás, nekem ez volt az elsődleges szempont. Filmekhez talán nem a legjobb, mivel center kicsit gyengébb, meg eleinte olyan volt, mintha balról szólna kicsit, és nem pont szemből. Igazából legfontosabb talán, hogy pontosan legyen kalibrálva (szoftveresen).
Negatívum a Medusában, hogy nincs árnyákolva, így könnyebben összezed némi zajt pl mobiltelefon, de mást nem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1004) #67688960


#67688960
törölt tag

Üdv!
Van egy jó hírem, lehet nálunk kapni TEAC 5.1 HP-10 fejhallgatót.
[link]
:D
Asszem rendelek magamnak.
Ha esetleg tud valaki máshonnan, szóljon.

(#1005) cromex


cromex
tag

merre van nagy választék 5.1eseböl, valaki a mediaM-ot ajánlotta, de az örsön lévőbe nem találtam egyet se!

(#1006) harry válasza cromex (#1005) üzenetére


harry
veterán

Nagy választék szerintem egyik boltban sincs. MM-ban láttam eddig Medusat és asszem Thrust 5.1-es fülest. Aqua-ban Ozakit, meg Gembird-et.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1007) Thomas1


Thomas1
őstag

Hmm, én is rengeteget gondolkodok, hogy beújítok magamnak egy ilyen 5.1-es fejhallagatót, de én pont Zalman-t akartam venni Pegazus-tól.
Azt mondjátok akkor, hogy ne vegyek? A másik alternatíva, hogy eladom a jelenlegi Labtec Pulse 2.1-es szettem a gép mellől, és veszek helyette egy Logitech Z540-es 4.1-es szettet. Játékra kéne! Melyik variációval árnék jobban? Éjjel is játszom néha, ezért gondolkodtam a fejhallgatón, de ha ennyire nem jó, akkor nem dobok ki zsét rá.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#1008) Csaba.... válasza Thomas1 (#1007) üzenetére


Csaba....
senior tag

Nekem egy Zalman-m volt. Egy hét után eladtam. (Azt hiszem ez mindent elárul)

(#1009) Thomas1 válasza Csaba.... (#1008) üzenetére


Thomas1
őstag

Aham, értem. Most elolvastam olyan jó 4-500 hsz.-t, ha lehet, akkor mégjobban meg vagyok zavarodva. :O

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#1010) X@b3e válasza Thomas1 (#1009) üzenetére


X@b3e
addikt

Öszintén szólva olyan marha nagy különbségek nem lesznek. Ha lehet, vegyél Bass vibration-öset, én egy Ozakit nyúzok, és maximálisan rendben van. Bár nemtom, lehet-e még kapni, mert az Aliennél csak ígérgették agyba-főbe.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1011) Thomas1 válasza X@b3e (#1010) üzenetére


Thomas1
őstag

Igen, erre gondoltam én is, hogy hatalmas különbségeket nem fogok észlelni. A beállításával úgyis elleszek egy jó darabig, és mivel a Zalman-t a legkönyebb beszerezni, sajnos lehet, hogy mégis az lesz belőle. :U
1-2k-nál többet nem bukhatok rajta, 7k-ért venném, 5-ért aprón szerintem simán elviszik, ha nem jött be.
Azért még alszom rá párat. :F

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#1012) X@b3e válasza Thomas1 (#1011) üzenetére


X@b3e
addikt

Ha nem találtam volna Ozakit, én is Zalman mellett döntök. Nekem vhogy a Trust, Medusa és hasonlók nem voltak szimpik. De ez is csak szubjektiv dolog.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1013) Thomas1 válasza X@b3e (#1012) üzenetére


Thomas1
őstag

Tudom, hogy szubjektív, de nekem is valahogy a zalman tetszik talán a legjobban. Mikrofont nem nagyon használok. :U
Asszem beszélek Pegazus-sal, és veszek egyet, aztán ha nem tetszik, akkor pont most láttam, hogy 1 elkelt 6k-ért, annyiért elviszik szerintem az enyém is.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#1014) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Alig több mint 2 éve indítottam ezt a topicot és úgy látom volt értelme :)

A lényeg, hogy én is elhatároztam magam, úgy döntöttem veszek egy Medusa-t ... de sajna mindenütt csak USB-set találtam ...

Szóval ha valaki esetleg tudomást szerezne valamilyen boltról (Online jobb lenne, mert nem vagyok pesti ...) vagy Pesten valahol lenne Medusa akkor legyen szives dobjon meg egy méllel :)

Előre is köszi és BUÉK Mindenkinek!

Life is shor...

(#1015) Bernardo20 válasza Thomas1 (#1013) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Szerintem jó füles, nekem tetszett,bár 2hónap után én is megszabadultam tőle. Zenehallgatáshoz abszolút nem volt jó. Dvd-ket jó volt rajta nézni,de aztán meghallgattam egy profi fülest és inkább gyorsab eladtam. de az árához képest szvsz nagyon jó. nekem kénylemes is volt, és dizájnra is király volt. De többet nem veszek ilyen 5.1es fejhallgatót inkább valami profibb stereot.
Szvsz nyugodtan vedd meg mert nem fogsz csalódni benne,ha nem vársz tőle túl sokat. Játékokhoz meg kifejezetten tetszett.

(#1016) Thomas1 válasza Bernardo20 (#1015) üzenetére


Thomas1
őstag

Köszönöm szépen a választ!
Nekem kifejezetten csak játékra kell, zenére ott a 2.1-es Labtec, filmre meg az 5.1-es Jazz.
Most beszélek akkor az ügyben, hogy küldjék a fülest.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#1017) Thomas1


Thomas1
őstag

Na rendeltem 2 db Zalman-t, holnap adja fel Luighi, amint ideér, leírom majd a saját tapasztalataim. De ezt már csak jövőre. :DD

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#1018) cromex válasza Thomas1 (#1017) üzenetére


cromex
tag

másfajta fülest is tud hozni?

(#1019) Thomas1 válasza cromex (#1018) üzenetére


Thomas1
őstag

Nem tudom, Zalman volt nála több darab, újak, csak sérült a csomagolásuk, és 1 hónap garancia van rájuk. 7k-ért adja, annyit megér, max. eladom, ha nem jön be.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#1020) cromex válasza Thomas1 (#1019) üzenetére


cromex
tag

ha van még neki akkor 1 érdekel!

(#1021) Thomas1 válasza cromex (#1020) üzenetére


Thomas1
őstag

Elvileg van még neki pár darab.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#1022) X@b3e


X@b3e
addikt

És eladó Ozakit tudtok vhol Pesten?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1023) Thomas1 válasza cromex (#1020) üzenetére


Thomas1
őstag

Ja, itt a link a topichoz:

[link]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#1024) cromex


cromex
tag

senki nem tud ajánlani boltot? :Y

(#1025) Thomas1


Thomas1
őstag

Na megjött nekem is a Zalman, eddig eléggé vegyesek a tapasztalataim vele.
Most éppen zenét hallgatok rajta, na arra nem jó. :(
5.1-ben érezhetően külön van a center, a jobb és bal első hangszórók, de a hátsó 2 és a center viszonylag halk, és a hátsók nem különülnek el annyira az elsőktől, mint ahogy az kéne.
Sajnos el kellett adnom a Live-om, ezért most alaplapi van. :O
Állítgattam az Nvidia-s hangcuccot, lejjebb vettem a 2 első hangerejét, úgy már határozottan élvezhetőbb volt.
Van egy Dolby Digital-os DVD-m, amin rajta van az összes Dolby 5.1-es teszt, ami a mozikban megy az elején, azok határozottan jól szólnak.
Mély nagyon jól szól, a magasak kicsit hiányosak. Star Wars 3 első űrcsatája nagyon frankó rajta, dübörög az ember feje, filmnézésre nem rossz.
Játékra a Cod2-t próbáltam ki, szépen lehet hallani, hogy honnan lőnek, a mellettem becsapódó golyók hangja is nagyon jó.
Még tesztelgetem, keresem a megfelelő beállítást.
Kényelmes nagyon, nem nyomja az ember fülét, jól megáll a fejen.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#1026) #67688960


#67688960
törölt tag

Nem jár valaki határon túlra?
Körülöttünk mindenhól lehet kapni Teac HP-11 -et, köbö 10pénzért.
[link]
Ha nem, kénytelen leszek német postással hozatni :)

(#1027) rup1u5


rup1u5
nagyúr

buta vagyok, mert nem értem, hogy lehet 5.1es egy fülhallgató?
az 5.1 nem azt jelenti, hogy 5 hangszoró + 1 mély?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1028) Thomas1 válasza rup1u5 (#1027) üzenetére


Thomas1
őstag

Igen, de ebben a mély mindegyik hangszóróból szól, nincs benne külön mélynyomó.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#1029) rup1u5 válasza Thomas1 (#1028) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Az még oké, de hova rakják a két fülesbe azt az 5 többi hangszórót?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1030) Thomas1 válasza rup1u5 (#1029) üzenetére


Thomas1
őstag

Nézd meg a Zalman képét, és máris meglátod. ;)
Elnyújtott alakja van, és hidd el benne vannak azok a hangszórók. :DDD

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#1031) cromex


cromex
tag

döglődig a topic!
hol lehet pesten meduzát kapni?

(#1032) harry válasza cromex (#1031) üzenetére


harry
veterán

Media Markt (15-16k között), Cora (17k -ért láttam), talán Auchan.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1033) Thomas1


Thomas1
őstag

Itt jó áron van, csak kár, hogy neked Pest kéne.
[link]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#1034) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Zalman fülesem van, és a kedves kutyám az asztal mögé rejtett kábelét szépen megrágta.természetesen nem sima szálszakadás,hanem lerágta a 3 jackdugót.Vettem 3 jack-et,de nem nagyon tudom beforrasztani, olyan idióták a szálak a kábelben.2 csatlakozója 3 eres, 1 csatija 2 eres. Akár hogy kötöm, tesztnél a köv. van,mikor beszól a teszt hang:
front left: mindkét front szól
front right: mindkettő szól
center: teljes csend
rear left: helyén van, de túl hangos
rear right, helyén van, és a hangereje megyezik a left-el.

Szóval ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném, esetleg szervízt tudna, ahol kötnek rá egy eredeti csatit.

(#1035) Bandus99


Bandus99
őstag

felteszem itt is a kerddest Genius 5.1 topic utan hatha itt kapok valaszt

Van nekem egy Genius 5.1 HT radugva egy A8N-E alaplapi hangkartyara. eddig nem is volt gondom, mig be nem szereztem egy Zalman 5.1 es fulest. Namost vasaroltam 3db jack dugo elosztot es ezzel radugtam mindket rendszert egyszerre a hangkartyara.
Namost ezzel van gondom. Igy a fules allandoan szol tehat nem jo megoldas. Az hogy en allandoan a gep hatan matassak az sem megoldas. Raadasul vki azt mondta nekem, hogy nem szabad egy fulest direktbe rakotni a hangkartyara csak erositon keresztul fene se tudja miert de ezt mondta. Szoval a kerdesem az lenne akik hasonlo cipoben jarnak hogy oldjak meg ezt a problemat?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1036) #67688960


#67688960
törölt tag

Nem tudja valaki, hogy milyen a '' Sharkoon COSMIC 5.1'' füles, vagy azt hogy melyik jobb, ez vagy a SpeedLink Medusa?

(#1037) #67688960 válasza Bandus99 (#1035) üzenetére


#67688960
törölt tag

Vegyél hozzá erősítőt.
Amúgy szerinted milyen a füles? Azt mondják gyenge a center, és a mély kevés.
Tényleg van aki a hozzá való erősítővel használja, úgy milyen?

Nekem ozakim van, de már lekukáztam, csinálhatnák jobb minőségű alkatrészből. :(
Ettől eltekintve nem volt rossz, csak nem sokáig.

[Szerkesztve]

(#1038) Bandus99 válasza #67688960 (#1037) üzenetére


Bandus99
őstag

nem tudom nekem meg nem sikerult jo hangzasra birnom, de ez betudhato, hogy eddig kozosen volt bedugva a Geniussal + alaplapi hangkartya talan?

Erositot??? az nem ugy 50e ft kornyekerol indul?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1039) #67688960


#67688960
törölt tag

10-15e körül van. Az adatlapját nézve elég jó kis darab.
De nem muszály hozzá, nézd meg a linket, simán is jó kell hogy legyen.
[link]
A legnagyobb kifogásom a ezzel fülessel kapcsolatban hogy (csak)50Hz-tól van ami nem annyira mély.

[Szerkesztve]

(#1040) Bandus99 válasza #67688960 (#1039) üzenetére


Bandus99
őstag

Szepen megkerlek elarulod hogy is nez ki az ami jo kis darab es 10-15e ft?

Kereszt kerdes arra ra lehet kotni akkor a Genius 5.1 et is ? vagy azt akkor kulon mindig vagy ezt vagy azt?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1041) #67688960 válasza Bandus99 (#1040) üzenetére


#67688960
törölt tag

A darab neve:ZM-RSA.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Mint láthadod analóg RCA be- és 3.5-ös JACK kimenet van rajta.
Rákerestem :) és van ahól több mint 15- de nincs 20e.
Régebben láttam 15e alatt, a mistrálban de ott nem szerettem volna venni úgyhogy hanyagoltam a dolgot, de már szerencsére máshól is kapni.

[Szerkesztve]

(#1042) Bandus99 válasza #67688960 (#1041) üzenetére


Bandus99
őstag

Ja hogy a fules kerul 10-15e ft ba nem az erosito. felreertettelek (vagy most ertelek felre)

Naszoval ez a valami jol nez ki es azt hiszem megoldana a problemamat.

Persze jo lenne tudni vane ebben barmi elektronika mert akar lehetne hazilag is epiteni hasonlot max nem lesz rajta hangero ...

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1043) #67688960 válasza Bandus99 (#1042) üzenetére


#67688960
törölt tag

Viccelsz, :) ez egy mini erősítő.
Meg lehet csinálni házilag is, ha megéri valakinek ezzel szüttyögni.
Az is jó szerintem ha egy kapcsolóval(lehetőleg mindet egyszerre) leválasztod, de olyan dobozt kell neki csinálnod ami árnyékolt.

(#1044) Bandus99 válasza #67688960 (#1043) üzenetére


Bandus99
őstag

Jo jo nem akarok en viccelni, csak mint latszik baromira nem ertek hozza ezert is probalok kerdezoskodni.

Tehat ez erosito is ertem.

Akkor erre ra szabad kotni a masik kimenetere az amugy erositovel ellatott Genius 5.1 et ? max gondolom ezen nem tekerem fel nagyon a hangerot?

tenyleg nem ertek ehhez az elektronikai cuccosokhoz sajnos

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1045) #67688960 válasza Bandus99 (#1044) üzenetére


#67688960
törölt tag

Mért kötnéd rá azt írtad van elösztód?
Ja és visszatérve a hangminőségre, nem hiszem, hogy az erősítővel szebben fog szólni csak hangosabban.
Az ozaki-t se kellett teljes hangerőre tenni inkább max félig, de ez attol is függ, hogy mekkorára van állítva a hangkártya hangereje. Pl.:max ozaki hangerő 10-20% hangkari hangerővel.

[Szerkesztve]

(#1046) Bandus99 válasza #67688960 (#1045) üzenetére


Bandus99
őstag

Aham tehat eloszto

1 megy a Geniushoz
1 meg ehhez a kutyuhoz

aztan ha szol a Genius ertelem szeruen nincs szukseg a fulesre akkor ezt meg kikapcsolom.
Igy akkor nem jon elo az emlegetett vmi interferencia? Nincs is direkbe radugva a fules az alaplapi hangkartyara mirol azt irtak nem jo dolog.

Bar ahogy elnezem az elozoleg belinkelt oldalt ott elso megoldaskent a zalman fulest direktbe dugja bele a szgepbe semmi erosito tehat akkor nem lehet baja megsem ha direktbe dugom?

Birod meg ?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1047) #67688960 válasza Bandus99 (#1046) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ja bírom :) , de nemsokára mennem el kell.
Szerintem elosztóval használd a zalmant, és ha kell kapcsold be a geniust.
Az meg hogy nem lehet direktbe a gépbe dugni a zalmant, az úgy néz ki, hogy maga a zalman szerint is hülyeség.
Bár ott nics szó osztott kapcsolatról.

Ha tényleg bezavar akkor venned kell hozzá erősítőt.

[Szerkesztve]

(#1048) Bandus99 válasza #67688960 (#1047) üzenetére


Bandus99
őstag

Nem
Genius 5.1 Home Theatre fadobozos
az akkor szol ha filmet nezunk tobben TVout
a Zalman meg azert van ha az asszonyt eppen nem erdekli a film vagy barmi es ne zavarjam de en meg szeretnem 5.1 hallgatni a filmet ha mar megtehetem.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1049) #67688960 válasza Bandus99 (#1046) üzenetére


#67688960
törölt tag

Az elöbb vettem észre hogy a Genius 5.1 HT-ról beszélsz, ami nem füles :D

(#1050) Thomas1 válasza Bandus99 (#1048) üzenetére


Thomas1
őstag

Bandus látom neked sem jön be annyira ez a füles. Én eladtam a sajátom, mert túl macerásnak tartom az állandó ki-be dugdosást. Ha állandóan be van dugva, akkor meg bömböl, mert ugye nem lehet hangerőt szabályozni rajta. A win-em meg max.-on van, mert a 2.1-hez és az 5.1-hez kell.
Most USB-s Medusa-t keresek, azt még kipróbálom, ha az sem jön be, akkor veszek egy rendes stereo fülest.
A pénzt nem felejtettem ám el! :R

[Szerkesztve]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.