Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) whYz válasza anytime (#6000) üzenetére


whYz
addikt

En eddig azt tapasztaltam, hogy szebben szol. :)

(#6002) anytime válasza whYz (#6001) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Ha jól értem, akkor ez úgy működne, hogy a wireless headset adapterét összekötöm a gépemmel a spec-ben leírt 2,5 mm-es jack-el és akkor a hangvezérlést máris az alaplapi (valamilyen) hangkártya végzi el?

Ha ez így van, akkor ez számomra a tökéletese megoldás! Nincs más hátra, mint az olyan darabokat megkeresni, amelyek jack-el tudnának csatlakozni a gépemhez:)

Kérlek, erősítsd majd meg, hogy jól értelmeztem-e az általad leírtakat!

Köszi,
A

(#6003) anytime


anytime
őstag

Kicsúsztam a szerkesztésből ...:(
HA a fentiek igazak, akkor melyik ASUS Xonar-t javasolnád 15-20 k-val bezárólag?
Köszi,
A

Szerk:

Ha jól gondolom, akkor a 3,5 mm-es jack segítségével megoldódhat az az elképelésem is, hogy univerzálisan, még a TV-re is ráköthetem a fülest?

[ Szerkesztve ]

(#6004) whYz válasza anytime (#6002) üzenetére


whYz
addikt

Jol ertelmezed. A razer chimaera az biztosan ilyen. Van rajta mic kimenet, es stereo bemenet.
Ha inkabb nativ 5.1 fulest valasztanad akkor van belole egy chimaera 5.1 valtozat.

Nezd meg milyen kimenet van a tv-den. A sima chimaera-t 3.5 jack-el es optikaival tudod osszekotni, a chimaera 5.1-et viszont RCA-val is. Ezzel valoszinuleg nem lesz problemad...
En az optikait preferalom, azzal a legjobb a hangminoseg, bar itt nem hinnem, hogy a wireless technologia miatt eszrevenned...

Xonarbol en minimum a D1-et, vagy a pcie-s valtozatat a DX-et ajanlom. Mindkettonek van optikai kimenete ha azt valasztanad. Hasznaltan erdemes beszerezni, joval olcsobb es nem vesztesz vele semmit, ezek ritkan romlanak el. :)

[ Szerkesztve ]

(#6005) Szajkop


Szajkop
csendes tag

Üdvözletem!
Mikrofonos gamer füles vásárlás előtt állok, de nem tudom melyik típust, vagy gyártót válasszam...
néhány cucc ami fontos lenne:
minnél jobbb mikrofon
ne legyen hangszigetelt
időtálló legyen (ne kopjon le a borítása fél év után :O )

keret max 20ezer Ft
Válaszokat előre is köszönöm! :R További szép estét(/napot)!

(#6006) Tsebacsi válasza Szajkop (#6005) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kicsit még lehet pontosítani: 5.1 legyen vagy stereo? USB-s vagy jack-es?

Az 5.1 a keretből indulva virtual lesz, de ez mit sem von le az értékéből, a stereo az egyszerűbb, de zenehallgatásra kicsivel ideálisabb.
Az USB-el nincs sok gond, bedugod, és már megy is, a térhangzáshoz pedig a driverét kell telepíteni. Egyéni halláshoz kis finomhangolás, és hajrá!
A jackeshez inkább javallott egy hangkártya beszerzése (sajnos ez +10k körül van), így szintén van térhangzás (stereo füles esetén is), és a zene is kicsit élvezhetőbb egy stereo zenei fülessel. Viszont akkor lehet hogy nincs microfon :P

Viszont az az egy gond adódhat, hogy a legtöbb (szinte az összes) gamer füles zárt, a lanok miatt, hogy a zavaró zajok ne szűrödjenek be. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6007) eami válasza Bici (#5995) üzenetére


eami
addikt

egyszerű pedig, ott ahol nincs rasegites csak olyan mintha a fejedre erositenel egy 5.1es szettet, ott sosem lesz az igazi.

(#6008) Szajkop válasza Tsebacsi (#6006) üzenetére


Szajkop
csendes tag

Stereo elég, hangkártyám van valamilyen, de nagyon régi, mégis jobb a hangja mint az integráltnak (p8z68-v-lx lap)
Hangkártya valami soundblaster cucc, még rendes drivert sem találtam hozzá, hanem egy kx szoftvercsomag működteti :DDD
Konkrét modelleket tudnál esetleg írni?
Üdv

(#6009) drzozo válasza Szajkop (#6008) üzenetére


drzozo
senior tag

Még egy 3 ezer forintot hozzá kellene dobnod.

(#6010) Tsebacsi válasza Szajkop (#6008) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha van hangkártya, akár vehetsz egy jobb stereo fülest, és hozzá egy zalman csíptetős mikrofon, és minden szuper lesz vele. Ráadásul az igazi zenei fülesek nyitottak, így a másik kívánalom is teljesülhet. A Milyen fejhallgatót vegyek topicban tudnak jó füleseket mondani, vagy pedig a Superlux 660.

A zalman pedig ez.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6011) deedee


deedee
őstag

na...megjött a g35...
tudom, cs 1500-ról volt szó elvileg, de egy árban volt a kettő, úgyhogy... :B

a lényeg röviden: van benne mély bőven,filmek alatt érezhető a térhatás / sony rdf "mittomén" milyen sorround rádiósom volt ez előtt és zalman rfs6/ jobban mint a korábbi füleseimnél

zene, flac, is jól szól...
320-as mp3 úgyszintén...

játszani még nem játszottam vele, de ami késik, az nem múlik :K

(#6012) Shodan


Shodan
addikt

Megérkezett a sigma fülesem, írnék róla egy pár szót.
Első gamer füles,eddig csak egy 3 ezer forintos philips volt így ahhoz tudom hasonlítani.
Ez a virtuális térhangzás egyértelmű csalódás, eddig igazán csak bf3 hoz használtam, de gyakorlatilag nem tesz hozzá semmit, ráadásul szerintem rosszul is poziciónál, stereo módban jobban hallom hogy merről jönnek, ki hol van.
Az anyagminőségtől se vagyok elájulva, a műanyag a gagyibb fajta, elég könnyen törőnek nézem.
Pozitívum a másikhoz képest a basszus, de néhol túl sok. EQban elég sokat állítgattam hogy valami normálisabb hangzás legyen.
A kábel is jó hogy ilyen lapos, és maga a füles is kényelmes.
Kiváncsi lennék egy valódi 5.1-es füles mennyivel másabb, mert ez így csak marketing bullshit szerintem.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6013) aProPeti87 válasza Shodan (#6012) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Ez tény és való hogy az EQban bekel lőni frankón addig nem igazán szól tisztán ,nekem Rage van de szerintem térhangzás terén megállja a helyét volt már true 5.1 es fejhallgatóm de nekem a virtuális picit jobban bejön tisztán hallom az ellenfeleket ki merről jön . Van egy stúdiós haverom és ő is nagyon dicsérte a hangzását "zenei téren" ő állítgatta be nekem így nagyjából az EQ-t, vagy ilyen sok különbség lenne a Sigma és a Rage között ?

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#6014) GoZoL válasza aProPeti87 (#6013) üzenetére


GoZoL
senior tag

A tulajdonságok a gyártó oldaláról:
Sigma:

Rage:

A mikrofonba látok némi különbséget meg a hangszóró között 3 dB-t. A hallás szubjektív nem ugyanazt hallja a másik ember, ezért kell személyesen meggyőződni a hangokról.

[ Szerkesztve ]

(#6015) drzozo válasza Shodan (#6012) üzenetére


drzozo
senior tag

És ha a térhangzást a szoftveren belül bekapcsolva hagyod, a BF3 soundot meg átteszed home cinema-ra vagy war tapes-re? Esetleg headphone-ra? Nem létezik, hogy rosszul pozicionáljon. Az jól pozicionál, csak mivel ezelőtt 3 ezer forintos fejhallgatód volt, azt szoktad meg, át kell szokni erre is, így az első napokban biztosan fura hangzása lesz. Csak azt nem értem, hogy a Corsair-re is azt mondtad, hogy nem vészes árban, akkor miért nem azt vetted.

[ Szerkesztve ]

(#6016) Norberto44


Norberto44
csendes tag

Sziasztok!

Egy játékra és zenehallgatásra való fülest keresek. Fontos, hogy a fejem hátánál legyen az "összekötő". Ez az amit kinéztem[link]. Mit szóltok hozzá?

Hátécé Van eS

(#6017) GoZoL válasza Norberto44 (#6016) üzenetére


GoZoL
senior tag

Nem jó a link!

(#6018) Norberto44


Norberto44
csendes tag

Bocsi, nem tudom mi lehetett a gáz [link]

Hátécé Van eS

(#6019) GoZoL válasza Norberto44 (#6018) üzenetére


GoZoL
senior tag

Szerintem nem igazán jó választás játékra, de a többek jobban értenek hozzá. Speciális igény révén nemigazán fogsz olyat találni ami jól is szól és hátul a tarkódon van a fejpánt!

(#6020) drzozo válasza Norberto44 (#6018) üzenetére


drzozo
senior tag

Ha már ilyen kialakítású kell, akkor minimum ez. Borzalmas lehet az a logitech a leírt felhasználási körre.

[ Szerkesztve ]

(#6021) whYz válasza Norberto44 (#6018) üzenetére


whYz
addikt

+1 az SS Siberia Neckband-nek :)

(#6022) drzozo válasza whYz (#6021) üzenetére


drzozo
senior tag

Ezt amúgy még én is kipróbálnám, utálom azt, amikor lenyomja a fejhallgató pánt a hajamat, és úgy nézek ki, miután leveszem, mint valami bohóc. :DDD

(#6023) whYz válasza drzozo (#6022) üzenetére


whYz
addikt

En is igy vagyok vele :DDD

(#6024) Norberto44 válasza drzozo (#6020) üzenetére


Norberto44
csendes tag

De ez árban is a duplája :)

Hátécé Van eS

(#6025) whYz válasza Norberto44 (#6024) üzenetére


whYz
addikt

Minosegben is :)

(#6026) Tsebacsi válasza Norberto44 (#6024) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sajnos neckband-es nincs másik olcsóbban, amire rá lehet mondani, hogy ezt vedd meg. :S

Hihi vettem ha egy Logi stereo hangszórót (X140). Ahhoz képest, hogy 10k volt, olyan marhajól szól, hogy meg vagyok lepődve :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6027) drzozo válasza Norberto44 (#6024) üzenetére


drzozo
senior tag

Nyilván azért írtam én is a minimumot oda, mert ez alatt felesleges venned olyat.

[ Szerkesztve ]

(#6028) Norberto44 válasza drzozo (#6027) üzenetére


Norberto44
csendes tag

Értem. Köszönöm szépen a választ! :))

Hátécé Van eS

(#6029) Shodan válasza aProPeti87 (#6013) üzenetére


Shodan
addikt

Az EQ-ról tudnál egy képet lőni. Kivácsni vagyok hogy van beállítva.
Azért mert eddig 3 ezres fülset használtam, nem vagyok süket :) tudom hogy mit hallok vagy mit nem. Persze hogy más. Én is átállítottam mert az alap beallítás elég rossz szerintem.

@zoltankakuk próbáltam így is - úgy is, kikapcsolt surroundal és home cineman a lejobb szerintem.
A corsairt azért nem vettem , mert annyit nem játszok és nem akartam hogy több pénz álljon benne.

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6030) aProPeti87 válasza Shodan (#6029) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Tessék parancsolni ! :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#6031) GoZoL válasza aProPeti87 (#6030) üzenetére


GoZoL
senior tag

Ezt a beállítást játékra, zenére, vagy mind a kettőre használod?

(#6032) Shodan válasza aProPeti87 (#6030) üzenetére


Shodan
addikt

köszi :R kicsit hasonló az enyém is, ha hazaérek kipróbálom! ;)

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6033) drzozo válasza Shodan (#6029) üzenetére


drzozo
senior tag

Nem süketség kérdése, én évekig stereo fülest használtam, ahhoz szoktam hozzá, most true 5.1-et nyomatok, és igen, hozzá kellett szoknom, hogy máshogy hallom a hangokat.

(#6034) aProPeti87 válasza GoZoL (#6031) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Igen mind 2 re ezt használom .

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#6035) Rohir


Rohir
tag

Hello!
Ez a füles mennyire éri meg?
http://www.pcx.hu/termek/ozone-onda-3hx-headset-108672
PC-n skype-hoz és TS-hez használnám. Esetenként PS3-hoz is és ha kompatibilis lesz PS4-hez akkor azzal is igénybe venném ezért fontos az USB.
Kábelhossz ~3 méter szükséges mert elég távolról játszok (konzol és a PC- is egy TV re van kötve).
Ha nem annyira nyerő vétel akkor tudtok ajánlani valamit hasonló paraméterekkel és árral?
Köszönöm

(#6036) Tsebacsi válasza Rohir (#6035) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Árban még ez lehet.
Tritton kicsit nagyobb név, viszont a kábel csak 1.8m (hosszabbítót tuti lehet venni hozzá).
Amúgy az ozone se lehet annyira gagyi, bár ajánlani nyugodtabb szívvel ajánlom a Trittont!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6037) Shodan válasza drzozo (#6033) üzenetére


Shodan
addikt

Hát nem tudom a moziba is beülök és nem kell semmihez hozzászoknom, hallom a térhangzást és kész.
Itt legalább kicsit azt hittem olyasmi lesz, de nem igazán, ezért csalódás. Hallgatahatom még ezt pár ezer órát de akkor sem hallok olyan térhangzást amire gondoltam , számítottam.

Viszont most kipróbáltam még csak simán iphonal is és egy-két nótánál meglepően jól szól. De a jobb oldali hangszóró, basszusnál berezonál, nem tudom hogy más is tapasztal e ilyet?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6038) adolfka00


adolfka00
tag

Sziasztok ! Igaz ezek nem 5.1-es fejhallgató hanem 7.1 de a lényegen nem változtat szeretnék vásárolni gamer fejhallgatót ezekre esett a választás Razer Megalodon,ASUS Vulcan PRO, és a jó öreg Logitech G35 melyiket lenne érdemes meg venni árba ugyan ott mozognak. Válaszotokat előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#6039) drzozo válasza adolfka00 (#6038) üzenetére


drzozo
senior tag

E három közül egyértelműen a Razer Megalodon.

(#6040) adolfka00 válasza drzozo (#6039) üzenetére


adolfka00
tag

És ez miért egyértelmű ? Miben különb a többinél ?

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#6041) drzozo válasza adolfka00 (#6040) üzenetére


drzozo
senior tag

Minőség, kényelem, térhangzás szempontjából is jobb. Milyen hangkártyád van?

(#6042) adolfka00 válasza drzozo (#6041) üzenetére


adolfka00
tag

Értem még meg nézek pár hozzászólást kíváncsi vagyok. Asus crosshair iv formula gyári kártyája van.

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#6043) drzozo válasza adolfka00 (#6042) üzenetére


drzozo
senior tag

Annyi, hogy a Razerhez nincs külön szoftver, amin a különböző módozatok (zene-játék-film) közül tudnál választani, hanem ezt csak a kezelőpanelen tudod állítgatni.

(#6044) adolfka00 válasza drzozo (#6043) üzenetére


adolfka00
tag

Köszönöm a gyors választ még meg hallgatom a többiek véleményét is.

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#6045) anytime válasza drzozo (#6043) üzenetére


anytime
őstag

Ez igaza a Chimera-ra is 5.1 vagy altalaban az osszes Razer-e?

(#6046) drzozo válasza anytime (#6045) üzenetére


drzozo
senior tag

Ehhez a kettőhöz speciel tuti nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#6047) kingpython válasza adolfka00 (#6038) üzenetére


kingpython
aktív tag

Razer Tiamat 7.1 Valódi nem virtuális...

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#6048) anytime válasza drzozo (#6046) üzenetére


anytime
őstag

Ezt szomoruan olvasom:(
Akkor nezelodom meg, bar eleg sok kriteriumnak meg kellene felelnie szegeny fulesnek, valamibol engednem kell, azt hiszem ...
Most monitort kell vegyek, utana jon a fules, szoval meg van egy kis idom ..., ha eles lesz a dolog, akkor jovok ujra a kistemeltekkel.

(#6049) Tsebacsi válasza anytime (#6048) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mi itt leszünk :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6050) adolfka00 válasza kingpython (#6047) üzenetére


adolfka00
tag

Akkor a Razert javasoljátok ?

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.