Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) shteer válasza Tsebacsi (#7998) üzenetére


shteer
titán

:D
nem az lesz, mert el nem mászom érte a 11kerbe..

..szerintem jónak tűnik

(#8002) Tsebacsi válasza Zjunior (#7999) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Adj meg egy árat légyszíves, amit rászánnál.

(#8000) krizoli: Hajrá! :C

(#8001) shteer: :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8003) Zjunior válasza Tsebacsi (#8002) üzenetére


Zjunior
veterán

Akármennyi csak jó legyen:D
Max 20-30k

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#8004) hEngi válasza Zjunior (#8003) üzenetére


hEngi
tag

Én jókat hallottam TurleBeach fülesekről. Főleg boxihoz. Bár lehet valaki azon nyomban megcáfol :D

(#8005) Tsebacsi válasza hEngi (#8004) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az is mehet, vagy a Trittontól ami tetszik, általában ez a 2 gyártó csinál jó füleseket boxhoz. Vagy még razer, esetleg steelseries 4x, 5x.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8006) Zjunior válasza Tsebacsi (#8005) üzenetére


Zjunior
veterán

Akkor bármilyen jó!:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#8007) Tsebacsi válasza Zjunior (#8006) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Turtle és Tritton az elsődleges, csak utóbbiból nagy a rés. 13k után hirtelen 19k jön (és wireless), aztán már a 30at is elhagyjuk a 720-al.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8008) Zjunior válasza Tsebacsi (#8007) üzenetére


Zjunior
veterán

Wireless kellene olyan 15 ért! :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#8009) Tsebacsi válasza Zjunior (#8008) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez van csak sajnos: Tritton Primer

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8010) Lokids


Lokids
addikt

Megvettem a Tactic3D alpha-t. De a microfont nem sikerült belőnöm. Ha az USB-be van bedugva, akkor gyorsított a hangom, mint ahogy az alvin és a mókusokba beszéltek a mókusok. De ha alaplapira dugom, akkor jó. A VoiceFX-en hiába állítottam bármit nem lett jobb. Így az alaplapin megy most a mic. Mondjuk nekem mind1 hova van dugva. :P
Ezt leszámítva viszont megérte a pénzét. Ha ez ilyen, mit tud az, ami 20K felet van?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#8011) tknof1871 válasza Tsebacsi (#7994) üzenetére


tknof1871
őstag

Köszönöm a választ! Ezt szeretem, minden kérdésre reagál. Most tovább folytatnám a megkezdett párbeszédet.

Először kijelentem, visszavonom a költségplafont. Ez esetben milyen árakról/árukról beszélhetünk? Másodszor, kikerült a látókörömből a vezeték nélküli technológia. Nem akarok fehér zajt hallani.

Már van 7.1 képes fejhallgató, real is és virtual is. A real több kicsi hangszórót tartalmaz, több jack dugó van a végén, ez a valódibb, de értelemszerűen a drágább megoldás is.

Ezt milyen feladatra lehet használni csalódás nélkül? Amennyit tudok az igazi 5.1 és 7.1 fejhallgatók eredetileg a játékosoknak készülnek. Azt mondják sokan, nekik játék közben jó és segít. De ha megnézek velük egy 5.1 vagy 7.1 hangcsatornás filmet, akkor csalódás fog érni, vagy tényleg érezni fogom, hogy a tér különböző irányaiból fognak jönni a hangok? Plusz élvezetet fog okozni? Mert van, aki azt mondja, hogy inkább egy jó sztereó fejhallgatóval néz filmet, mert sokkal jobb élmény. Gondolom, azért más, mikor egy fültokban van 1 nagy hangszóró, vagy 5 kisebb. Kis hangszóróból nehezebb mély hangot előhozni. De nem tudom mi az igazság.

Az igazi 5.1 és 7.1 között van különbség? Megérzem, hogy 5.1 vagy 7.1 csatornás fejhallgatóval játszom, vagy nézek filmet?

A virtual 5.1 és 7.1 van olyan jó, mint a real, vagy a virtual 5.1 és 7.1? Még elfogadható kompromisszum, de azért nem olyan, mint a real?

És talán még annyit, hogy nem az a csicsa mániás, márkamegszálott vagyok, hanem a lényeg érdekel. Legyen jó, használjam, és ne a polcon porosodjon. Ezek túl drágák, elsőre kell jól dönteni.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#8012) vadallat88


vadallat88
tag

Sziasztok!
(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Játék, Zene, Film
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 10k
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli? ha belefér szeretnék vezeték nélkülit
(4) Circumaural vagy supraaural? bocsánazt ezt nem tudom (amelyik kényelmesebb)
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli? mikrofon nélküli
(6) Milyen hangzást vársz? ami az árba belefér és jó
(7) Milyen csatlakozású legyen? mind1
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel? Integrált hangkártya, 7.1 CH HD Audio with Content
Protection (Realtek ALC898 Audio Codec)
- Premium Blu- ray audio support
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? fekete- esetleg kevés kék benne.

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#8013) skatebab válasza Lokids (#8010) üzenetére


skatebab
tag

Ez engem is érdekel mert hétfőn veszem át majd és megírom enyém milyen,de neten láttam egy mikrofon teszt videót ahol azt mondta a srác ,mindenféleképp csekkold le a legújabb drivert a hivatalos honlapról!

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8014) Lokids válasza skatebab (#8013) üzenetére


Lokids
addikt

A legújabb van fent.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#8015) skatebab válasza Lokids (#8014) üzenetére


skatebab
tag

ez a videó nem segít esetleg?
[link]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8016) vadallat88


vadallat88
tag

Philips SHC8575 10k
Sony MDR-RF810RK 10k
AKG K912 10k
esetleg ezek közül valameik megéri a pénzét?

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#8017) Lokids válasza skatebab (#8015) üzenetére


Lokids
addikt

Nem. Ez valami software hiba lesz. Csak nem tudom hol lehet beállítani.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#8018) zzeN


zzeN
aktív tag

Hali

Kb. 2 hete használom a Vengeance 1500-amat, és egy érdekes, zavaró hibát figyeltem meg az elmúlt pár napban. Ha egy filmben ordítanak, akkor a jobb oldali hangszóró elkezd sercegni, sisteregni de nem minden esetben. Le se ejtettem és máris megadja magát? :F Lehet át kéne dugni egy másik usb portba? (kétlem...) Játékokban eddig csak a BF3-ban vettem észre, amikor spawn-olni akarok (ekkora lehalkul a játék) és felrobban valami. Ötlet vagy jöhet az iponos garanciafutár? :(

(#8019) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Sziasztok!

Játékra és TS használatra keresek olcsó fülest. Eddig 3 kiszemelt példány van:

link1
link2
link3

Ezekből melyiket érdemes venni, illetve van-e ajánlott ebben az árszegmensben?
Sajnos nem vagyok ismerős ebben a témában, ezért örülnék ha azt is elmondanátok miért az xy a jobb.

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#8020) skatebab válasza Attila2011 (#8019) üzenetére


skatebab
tag

hali ha elolvasod az összefoglalót a témáról ott is a sharkoon rusht ajánlják ebben az árban,játékra zárt fejes előnyösebb.

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8021) WinnerB0Y


WinnerB0Y
senior tag

Eldőlt, hogy nem veszek DT770 Prot..
Hosszútávon annyira nem jó.
Ráadásul játékra majdnem, hogy használhatatlan.
Egyenlőre ezt néztem [link] majd ha egyáltalán karácsonyig kijön itthonra is.
Méretre, hangerőre, frekvenciatartományra jobb mint az előző (V2).
Ráadásul igen széleskörű a kompatibilitási lista.
+kapok mikrofont.
Ja és világít is :D

EUNE: iNeeko

(#8022) Attila2011 válasza skatebab (#8020) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!
A Creative csak azért merült fel bennem alternatívaként, mert láttam ajánlott márkák között. De akkor a Sharkoont fogom választani.

(#8023) Chrys_ válasza Tsebacsi (#7994) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez a zaj az Astro-nál is megvan, de csak jóval 50% fölé állított hangerő-szabályzó esetén hallható, ha éppen nincs semmi "hasznos hang" (szóval amikor éppen kussban van a cucc :) ). Tehát a rendes használatot ez egyáltalán nem zavarja.

(#8024) Trk.Adam87 válasza WinnerB0Y (#8021) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Kifejtenéd bővebben, hogy mégis miért alkalmatlan játékra a DT770 Pro?

(#8025) WinnerB0Y válasza Trk.Adam87 (#8024) üzenetére


WinnerB0Y
senior tag

Szóóóval.
Az a helyzet, hogy ebben a fejhallgatóban van bőven potenciál, viszont térhangzásban még a Trittonom is fényévekkel veri be.
sajnos érződik, hogy ez egy sztereó fejhallgató, és nem kapom meg azt, hogy mégis térben és távolságban nagyjából mennyire van tőlem az ellenfelem.
Márpedig ez igen zavaró.
A következő a hangerő.
Ha nagy a hangerő akkor sok a basszus amit ki kell EQ val kevernem ami még a szoftveres térhatást is csökkenti.
Lehet, hogy az én fülem ennyire válogatós, de sajnos nekem így 4 nap használat után nem jött be.
Jó.
Nem 4 napot használtam, mert már volt nálam többször is és mikor havernál voltam ott folyamatosan ezt használtuk felvételekhez, de az ugye már más kategória.
Így marad a géjmer fejhallgató ami világít is :D
(nekem nem az a lényeg, hogy világítson, csak ez igen kényes téma volt már itt nem is kevésszer így gondoltam hasogatom még egy picit :D)
Egyébként elb****** ugyanis, nem a sima DT770 hanem a PRO verzió van nálam.
Ugye ez a stúdiós dolgokra kihegyezett fejhallgató.
Ami szép és jó, ugye zeneileg tökéletesen megfelel a célra, de játékra nem.
Ez bebizonyosodott már itt nálam.
A hangkártya egy Asus Xonar DX.
A másik hangkártya egy M-Audio FastTrack C600

EUNE: iNeeko

(#8026) Tsebacsi válasza Chrys_ (#8023) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt én is tudom, de már dudi is itt kampányolt a wireless ellen hogy fehér zaj így meg úgy, meg valaki a vengeance 2000-re panaszkodott, hogy van icipici zaja. Engem a régi sony-nál sem zavart soha a dolog, és szerintem 10-ből 9 embert sem, de el kell mondani, hogy ne legyen itt nagy bálhé, hogy szart javasoltál haver...

(#8010) Lokids: Én megnézném ott a drivert, hogy helyesen van-e telepítve, mert a Voice Fx ugye csak driver, nem a füles hardveres hibájáról beszélünk. Függ az oprendszeertől is. Esetleg azt is meg lehet próbálni, hogy régebbit teszel fel, vagy googleban keresel fórumot a fülesről, hátha másnak is volt és meglett a megoldás.

(#8012) vadallat88: Szia! Ha nem szeretnél mikrofont, és megelégszel az alaplapi hangkarival, akkor nemtudok segíteni, mert erre elegendő egy zenei füles is, az meg 10k körül elég szórványos, javaslom a Nagy fejhallgató topicot, ott ebben jobban bennevannak. 10k-ért NINCS wireless, ne is keress (úgyértem olyan amiért pénzt érdemes adni).

(#8018) zzeN: Szia! Pedig jól indultál neki. Végig kell próbálni mindent, másik usb-port, driver fel-le. Ha másik porton, utána másik gépen is recseg, akkor lehet vinni gariztatni. Sajnos előferdül az ilyesmi :(

(#8019) Attila2011: Sharkoon Rush mehet! A többi sajnos nem erre van kitalálva.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8027) Tsebacsi válasza tknof1871 (#8011) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bocs a dupláért srácok, de ez nagy volumenű lesz, féltem lejár a szerkesztési idő :P

Naszóval a költségplafon jó dolog, de persze arányban kell lennie az elvárásokkal. A csúcs drága, ezt ugye tudjuk, a jó meg már 15k körül elérhető. Mindig jó, ha van egy ár megadva, úgy nekünk is könnyebb ajánlani valamit. A fehér zaj meg a fentebb leírt komment miatt került megemlítésre, sajnos el kell mondani, hogy van ilyen, mert tényleg van, max nagyon kevesen veszik észre vagy keveseket zavar.

Az 5.1-7.1 fülesek nem csak gamereknek készülnek (természetesen mi itt főleg játékra szánt fülesekkel foglalkozunk), viszont zenére általában nem, inkább filmekhez vannak még javasolva, ahol van DTS 5.1-7.1 hangzás. Kis hangszóróból is lehet jó mélyeket kihozni, persze ez nem könnyű, a mély hangok pont a nagyobb driverek miatt lesznek még élettel telibbek, mert a rezgő felület nagyobb, de ez már elkanyarodás. Nem kell aggódni, a mélyek általában 30mm-es driverekkel van megoldva, ami már bőven elég ezen a szinten.
A 7.1-es filmhez a 7.1 füles többet ad, mint egy stereo. Ez pont úgy működik, mint a hangfalalknál, vagy a moziban, nem véletlen van ott is több hangszóró, és nem csak kettő.

5.1 és 7.1 között plusz 2 hangszóró van, az oldalsóak, óriási difi nincs, csak a térérzetet javítja kicsit.

A virtual sosem lesz olyan, mint a real, de érzésre közelít. Úgy tudnám jellemezni, mint egy Mercedes és egy Mondeo. Mindkettő jó autó, kényelmes, de a Mercedes drágább, viszont amit ad, azt minőséggel, jobban adja. Itt nagy vonalakban erről van szó. Szerintem a virtual simán elfogadható kompromisszum. Real annak kell aki tényleg nagyon sok filmet néz gépen 5.1-7.1 hangzással, igényli is azt, és van rá sok pénze :)

Nos akkor ugye azt mondtad, főleg filmre kellene, nagyjából 20 ezer Ft-ot mondtál. Akkor pedig a következő lehetőségek vannak:

Roccat Kave Ez a belépőszint a real 5.1 füleseknél, már ajánlott kategória, de erősen ajánlott hozzá egy hangkártya vásárlása (Asus Xonar pl. link )

7.1-es csak 30k fölött van, és szintén javasolt a hangkártya. Ha kéred, erről is adok linket.

Virtual a Corsair Vengeance 1500. Ez a legjobb ár/érték arányú jelenleg. USB-s, stereo füles, sokak szerint kényelmes is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8028) zzeN válasza Tsebacsi (#8026) üzenetére


zzeN
aktív tag

Próbáltam másik porton, ott is recseg. Tesóm gépén is megnéztem és ott is elő jön. Ha minden igaz holnap jön a garifutár, 1 hét alatt elintézik ha minden igaz. Nem ejtettem le a fejest, az okozhatja a problémát hogy néha odaverődött (nem nagy erővel) az asztalnak a hangkártya? Elég szarul van megoldva, ruhára se lehet felcsatolni, oda fogom ragasztani az asztalhoz:)

(#8029) skatebab válasza Lokids (#8017) üzenetére


skatebab
tag

és ha ezt a firmware-t letöltöd sem jó?

[link]

Sound Blaster Tactic3D Alpha Firmware for Windows
Filesize : 538.64 KB Download

File Name : SBTA_PCFW_US_D0_01_21.exe

This download contains a firmware for use with your Sound Blaster® Tactic3D Alpha gaming headset on Windows® operating systems. For more details, read the rest of this web release note.

Added Features and Enhancements:

Increases the microphone gain for clearer voice pickup.

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8030) Lokids válasza skatebab (#8029) üzenetére


Lokids
addikt

Az van fent már kezdettől fogva.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#8031) skatebab válasza Lokids (#8030) üzenetére


skatebab
tag

de akkor a tied nem halk /mint a legtöbbeknek ahogy olvasom/ hanem felgyorsított hangú?

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8032) Lokids válasza skatebab (#8031) üzenetére


Lokids
addikt

Igen.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#8033) drzozo


drzozo
senior tag

Hmmmm...

Hmmmm... 2

:)

[ Szerkesztve ]

(#8034) skatebab válasza Lokids (#8032) üzenetére


skatebab
tag

akk írj a creative-nak,tedd fel a firmware ből a bétát SBTA_PCFW_BETA_US_D0_01_21 ,mert ilyenről nem olvastam ami a te problémád neten eddig

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8035) SHnizlee válasza drzozo (#8033) üzenetére


SHnizlee
csendes tag

Én inkább az új Kavet várom vagyis gondolom csak javítják az előző Kave hibáit. De az biztos ha megjelenik Magyarországon, az elsők között leszek akik a kezük között foghatják majd. Mindig is nagy Roccat fan voltam (Isku FX, Kone XTD, Kave), ezt se fogom kihagyni:DD. Persze egy kis bemutatót majd írok róla:D

(#8036) drzozo válasza SHnizlee (#8035) üzenetére


drzozo
senior tag

Annyiba fog kerülni, mint a Tiamat 7.1. Azért így már kevésbé megnyerő. :P

(#8037) Tsebacsi válasza drzozo (#8033) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nyálcsorgató mind2, de az árukra is kíváncsi leszek. Ráadásul most megint szerelembe estem a Live Arena-val, így esélye sincs egy fülesnek se :D :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8038) n.gab


n.gab
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni G35–tél kapcsolatban.
Mennyire kéne ennek hangosnak lennie? Minden fel van tolva max.–ra és szerintem halk.
Előtte Tritton fülesem volt. Ahhoz képest ennek a hangja egyenlő a nullával.
Másnak is ilyen halk? Vagy nálam van valamivel baj?
Vagy szerintetek mi lehet a baj? Az új logitech szoftver van fent.
Az alaplapi hangkártyát is újra raktam már.
Volt már több usb–be is dugva ugyan az mindegyikbe a helyzet.
Lehetséges,hogy hangkártyát kéne vennem és azzal jobb lenne?
Ha szerintetek igen. Ez jó lenne?

Segítségeket előre is köszönöm! :R

(#8039) neutron22 válasza n.gab (#8038) üzenetére


neutron22
tag

Szia

Próbáld meg ezzel beállítani. Nekem segített :K

(#8040) n.gab válasza neutron22 (#8039) üzenetére


n.gab
aktív tag

Nem lett hangosabb. :F

(#8041) neutron22 válasza Lokids (#8032) üzenetére


neutron22
tag

Téged sem felejtettelek el. Nézegettem a problémádat, de semmi érdemlegest nem találtam. Viszont 2 javaslatom lenne: 1. gyári beállítások funkciót keresni és nullázni mindent ha ilyen nincs akkor 2. manuálisan húzz le mindent és csak arra adj kakaót amit ismersz. Segédlet itt

(#8042) neutron22 válasza n.gab (#8040) üzenetére


neutron22
tag

Régi drivert leszedted és újraindítás után tetted fel? Biztos mindent maxra toltál? tudnál pár Screent küldeni privátban?

(#8043) Lokids válasza neutron22 (#8041) üzenetére


Lokids
addikt

Én is nézelődtem. Másnak is volt ilyen problémája a creative fórumban. De nem volt rá normális válasz adva. :(

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#8044) skatebab válasza Lokids (#8043) üzenetére


skatebab
tag

mondom szerintem az usb átalakító/hangkártya nem kóser ott...ha a miki működik jack-en keresztül normálisan

Igyunk barátaim yo-ho!

(#8045) hEngi válasza n.gab (#8038) üzenetére


hEngi
tag

Szia nem találkoztam vele. Nekem full hangon szó szerint fáj tőle a fülem :D Built in soundcard-al van nem igen számít neki ha cseréled. Valami beállítás gond lessz.

(#8046) Tsebacsi válasza n.gab (#8038) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elsőre fel se tűnt, mit is mondtál, mert a G35 láttán én mindig elfordulok ;]
Az USB-s füles, nem hangkártyáról megy, van neki beépítbe sajátja. Ha veszel egy Xonar-t, csak a pénztárcádat rövídíted meg, és előkészíted a terepet egy normális jack-es fejhallgatónak, mert a G35 teljesen különálló tőle.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8047) danih


danih
addikt

Hali, milyen vezetékes fejhallgatót érdemes venni játékhoz olyan 8-10k körül ánusz Xonar DGX mellé, mely mikrofonos, illetve nem USB-s hanem jack-es? (USB-s füles hogy csatlakozik meglévő hangkarihoz?)

[ Szerkesztve ]

(#8048) Tsebacsi válasza danih (#8047) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

USB-s füles sehogy. Jack-es 10k-ig pedig a Thermaltake Shock ami ajánlott!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8049) n.gab


n.gab
aktív tag

Köszönöm a segítségeket! :R

(#8050) danih


danih
addikt

Ozone fejesek milyenek?
(Azon felül hogy Tsebacsi minden alkalmat megragad hogy lehúzza, kicsit visszaolvasva :) )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.