Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) Tsebacsi válasza Frod (#7850) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

5ezer körül van a Sharkoon Rush ha mikrofonos gamer füles kell. Ha nem fontos, akkor egy Maxell Retrodj lehet még.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7852) Peddy789 válasza Tsebacsi (#7851) üzenetére


Peddy789
őstag

sztem retrodj utcára való, 2óra után halál kényelmetlen

(#7853) Tsebacsi válasza Peddy789 (#7852) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Amúgy is halál kényelmetlen de muszáj valami ilyet is ajánlani, és azért az árért háát, nem tudok jobbat.

Megjött a Sony XB400, Benny Benassi - Change Style alatt leesett a fejem :D Jól szól, tetszik, a telefonnál muszáj max hangerő közelében hajtani, de PC-n és laposon megvan a kimenő teljesítmény bőven. Elektronikus zenére nagyon jó szerintem, Rocknál se volt rossz, bár kicsit elnyom, a lágyabb klasszikus zene is kimondottan tetszik vele. Megérte a 12k Ft-ot úgy érzem :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7854) dudika10 válasza Peddy789 (#7849) üzenetére


dudika10
veterán

Természetesen.

Az, hogy a gyártók mit adnak meg, nem mindig egyértelmű, de frekvencia függvényében így néznek ki az értékek például. Itt látható például, hogy a Beyer egész egyenes, míg a HD595 papíron 50 Ohmosnak van reklámozva, a csúcs mégis 200 felett van.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7855) Frod válasza Tsebacsi (#7851) üzenetére


Frod
addikt

Köszönöm, utána fogok nézni :)
És ennél a "beugró"-szintnél följebb, ami már kicsit jobb minőség, de még nem vészes, az milyen van?

Do you see the white shadow?

(#7856) Tsebacsi válasza Frod (#7855) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

10k körül van a Creative-nak 2 fülese, azok már USB hangkártyásak is. Alpha és a Sigma. Az Aplha úgymond a belépőszint az USB-sekhez, a Sigma pedig már egy fokkal jobb. 10.500 Ft körül van az Alpha, 13-14k körül a Sigma.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7857) inkubator


inkubator
tag

üdv!
szetetnék 5.1 fejhallgatót Samsung 40f6400-hoz.... föleg vezeték nélküli lenne jó, mit ajánlotok?

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#7858) Macka


Macka
veterán

Sziasztok!
Adott egy Asus Xonar Phoebus és egy CMStorm Sirus füles. USB-n dugtam a gépre, jack-kel még nem próbáltam. A kérdésem az, hogy így (USB-vel) a Xonar dolgozik, vagy a Sirusnak valami saját chipje, mert a Xonar driveréből tudok állítani pár dolgot.

(#7859) Tsebacsi válasza inkubator (#7857) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Sajnos ez így sosem fog menni. A tv nem ad ki 5.1 jelet, csak az erősítő, azokra lehet kötni ezeket a fejeseket. Bár elég kicsi a piac és az ár... Khm nem olcsó. Legalább 30-40ezer Ft. Ráadásul mondom, 5.1 eléggé ritka. Stereoval viszont dunát lehet rekeszteni: Wireless stereo

Macka: Ezzel zoltankakuk kollégát keresd, neki volt Sirusa!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7860) neutron22 válasza Macka (#7858) üzenetére


neutron22
tag

A jacket használd, mert annak van értelme. Ha USB t használsz attól még a hangkari nem dolgozik.

(#7857) inkubator
Durva kérés talán ez, de 0 tapasztalat, tehát nem ajánlom csak találtam 1 et.

[ Szerkesztve ]

(#7861) Tsebacsi válasza neutron22 (#7860) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen én is ezt találtam, amazonon most akciósan 200 dollár :P Rablás, és nem is biztos, hogy azt tudja amire ő vágyik.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7862) neutron22 válasza inkubator (#7857) üzenetére


neutron22
tag

Szerintem is maradj a "tipikus stereo" fülesnél, de ha nem kell rá mikrofon akkor itt is érdeklődj :K :R

(#7863) Tsebacsi válasza neutron22 (#7862) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Onnan szerintem elhajtják a wireless miatt :P ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7864) n.gab válasza dudika10 (#7828) üzenetére


n.gab
aktív tag

Az lehet még gond,hogy az optikai csatlakozom spdif out? Létezik optikai csatlakozóból olyan is ami IN/OUT? Ezért nem működne a mikrofon rajta?

Mert itt meg nagyon tolják vele PC-n és ott van rajta a mikrofon is. :D

(#7865) dudika10 válasza n.gab (#7864) üzenetére


dudika10
veterán

Az alaplapodon nyilvánvalóan out van, míg a kis dobozán in.
A hang a számítógépről így jut el a fejhallgatóig.

Ahhoz, hogy a hang a mikrofontól eljusson a számítógépig, kell a kis dobozkán egy mikrofon kimenetet keresni és kell a számítógépen egy ehhez passzoló bemenetet keresni.
Ez lehet digitális (koax ,optika, USB) és analóg is.

Mint már mondtam, az eredeti Pro verzión a kis fekete dobozkán az optikai bemenet mellett található egy USB csatlakozó is Mic felirattal. Ha erről ez hiányzik, akkor (komolyabb átalakítgatás nélkül) ez nem fog működni számítógéppel.

(#7860) neutron22: hiába talál valós 5.1-es fejhallgatót, TV adás attól még nem lesz 5.1-ben.
Ha játékkonzol mellé szeretne, akkor már reális lenne a kérdés...

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7866) neutron22 válasza dudika10 (#7865) üzenetére


neutron22
tag

Bocsánat, de azt hittem ez evidens

(#7867) dudika10 válasza neutron22 (#7866) üzenetére


dudika10
veterán

Ha evidens, akkor pedig nem értem, hogy minek ajánlasz neki ilyet, ha úgy se tudja használni? :F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#7868) neutron22 válasza dudika10 (#7867) üzenetére


neutron22
tag

(#7860) neutron22 válasza Macka (#7858) üzenetére :"nem ajánlom csak találtam 1 et" :P Oszt lehet megint kötekedni :DDD

(#7869) n.gab válasza n.gab (#7864) üzenetére


n.gab
aktív tag

Megoldva! :DD
A kézi vezérlőjén lévő XBOX felirattal jelzett jack aljzatba dugtam egy jack-et (apa-apa kábel) ennek a végét a gépen lévő mikrofon aljzatba és működik. :F

Köszönöm!

(#7870) la_cc válasza la_cc (#7845) üzenetére


la_cc
addikt

Jelentem meg van a Creartve 3D Sigma és beszarás milyen jó... :D :C

Vajon mit tudhat akkor egy high-end?? :Y :P

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#7871) Tsebacsi válasza la_cc (#7870) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jóval többet nem. Anyagfelhasználásban jobbak illetve hangzásban talán kiegyensúlyozottabbak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7872) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. A múltkor már kérdeztem és a Thermaltake Shock One volt a válasz de most megint előkerül a kérdés vásárlás előtt ,hogy milyet is vegyek, kitoltam a keretet 25k-ra. Van ennyiért a jobb vagy maradjak a TT-nél és a többit költsem másra.

A CORSAIR Vengeance 1500 Dolby Digital 7.1 teszik még de ott csak 1 év gar van az meg karcsúnak tűnik.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

Filmezés, Játék

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

25 000Ft

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?

Vezetékes

(4) Circumaural vagy supraaural?

Circumaural

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?

Mikrofonos

(6) Milyen hangzást vársz?

virtual / (real 5.1) nem feltétel csak ha van

(7) Milyen csatlakozású legyen?

USB

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?

Integrált hangkártya, Asrock Z77extreme4

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#7873) zzeN válasza Gabe123 (#7872) üzenetére


zzeN
aktív tag

2 év gari van.

(#7874) Gabe123 válasza zzeN (#7873) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Tényleg az első hét helyen csak 1 -et írtak. :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#7875) Tsebacsi válasza Gabe123 (#7872) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A shock one se rossz, a best buy a Vengeance lenne, akkora nagy difi nincs a kettő között szerintem. És több bolt is adja 2 év garival, csak nézd meg jobban az árgépet ;) A harmadik és negyedik is 2 évvel adja, az a 7 nem lesz jó kibúvó :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7876) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Na most nagy a baj. Munkatárs behozta a Shure 440-esét. Hát most dobnám a sarokba a Sony-t :D Igaz nem egy kategória a kettő, de annyival kiegyensúlyozottabb a Shure, mégis van elegednő mély benne. Csak hát a fene se tudja ezt előre, meg akkor is stúdió füles, nem pedig ilyen felkapom azt megyek Sony :( Namind1 :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7877) Szigi90


Szigi90
csendes tag

Sziasztok
Szeretnék főleg játékra, néha filmre surround fejhallgatót. Xonar DS hangkártyát használok és jelenleg van nálam kölcsönben egy Roccat Kave, amitől nem igazán dobom el az agyam, a basszus jó viszont a hangminőség elég gyér. Nem jobb, mint a régi Sharkoon X-taticom. Maximum 30k-ért szeretnék egy Roccat Kave-nél jobb fejhallgatót nem tudom, hogy lehetséges-e. Azse zavar, ha virtuális USB-s. Kettőt néztem Razer Tiamat 2.2 vagy Corsair Vengeance 1500. Tiamat azért szimpatikusabb, mert kitudja használni a hangkártyámat, viszont a Corsairrol meg sok jót olvastam. Esetleg még valami más lehetőség?

(#7878) neutron22 válasza Szigi90 (#7877) üzenetére


neutron22
tag

Nekem mind a 2ő nagyon bejön. Most Tiamat 2.2 van nálam ha gondolod eljöhetsz és meghallgathatod. 45 km re lakom tőled

(#7879) Szigi90 válasza neutron22 (#7878) üzenetére


Szigi90
csendes tag

Köszi a lehetőséget, esetleg Roccat Kave-t probáltál már, ahhoz képest hangminőségben ad pluszt?

(#7880) neutron22 válasza Szigi90 (#7879) üzenetére


neutron22
tag

Volt 2ő is. :K A Kave-ben 1 hajszállal több a bass, de a többi tartomány szebb a Tiamatnál (és szintén rezeg a fejeden :U ). Szerintem!

(#7881) Tsebacsi válasza neutron22 (#7880) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nemár, pont a Tiamatot mondják durva basszusosra :Y :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7882) Kal-El


Kal-El
senior tag

Srácok van eladó Corsair Vengeance 2000. Ha valakinek kell majd pont ilyen, vagy valami vezetéknélküli, légyszi szóljatok már neki hogy van aprón. Zsír új - 2 év garral, 1200Ft-al olcsóbban adom, mint a legolcsóbb bolti ár.

[ Szerkesztve ]

(#7883) Tsebacsi válasza Kal-El (#7882) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mi az oka az eladásnak? Nem jön be a hangja?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7884) Kal-El válasza Tsebacsi (#7883) üzenetére


Kal-El
senior tag

Fáj a fülem tőle, töri. Bár én majdnem 2m magas vagyok, így a fülem is nagyobb az átlagosnál.
Meg van ez a wireless-es fehér zaj is, ami engem zavar. Mielőtt megvettem beszéltem pár tulajjal, azoknak nem törte a fülét és ez a zaj sem zavarta őket. Ezért is vettem meg. Nekem viszont csalódás volt ez a füles.

(#7885) Tsebacsi válasza Kal-El (#7884) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Értem, hát sajnálom. Enyhe sistergős zajra gondolsz fehér zaj alatt ugye?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7886) Kal-El válasza Tsebacsi (#7885) üzenetére


Kal-El
senior tag

Nem is tudom mihez hasonlítsam, mint amikor a régi TV-k be voltak kapcsolva és egyfajta nehezen, de érzékelhető zajt adtak ki magukból. Nekem inkább ahhoz hasonlít, mint sistergéshez. Vagy mintha enyhe szélzaj lenne. Nem tudom jobban körülírni.

(#7887) Tsebacsi válasza Kal-El (#7886) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Gondolom ez csak akkor volt hallható, mikor nem volt más zaj/zene/akármi. Mondjuk tény hogy akkor is zavaró tud lenni :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7888) Kal-El válasza Tsebacsi (#7887) üzenetére


Kal-El
senior tag

Igen, fura mód pont akkor jött elő mikor filmet, zenét, vagy játékot indítottam. És csak akkor volt zavaró nekem is, hogy ha csend lett valamelyikben.

(#7889) ×HULK×


×HULK×
csendes tag

Sziasztok!
Én is szeretnék csatlakozni a kérdezők táborához.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék,Film,Zene
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
40 000Ft körül
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes
(4) Circumaural vagy supraaural?
Mindegy
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos
(6) Milyen hangzást vársz?
Térhangzást Real/Virtual 5.1,7.1
(7) Milyen csatlakozású legyen?
Mindegy
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Sweex SC015 hangkártya 7.1 PCI

Nálam a Térhangzás lenne a lényeg,legyen szó játékról,filmről,vagy zenéről.
Siberia V2 nézegettem,Roccat Kulót,és a Razer Megalodont.

[ Szerkesztve ]

(#7890) drzozo válasza ×HULK× (#7889) üzenetére


drzozo
senior tag

(#7891) ×HULK× válasza drzozo (#7890) üzenetére


×HULK×
csendes tag

Nézem....!Tetszik.Megvárom még a többi hozzászólást...Köszi! :)

(#7892) drzozo válasza ×HULK× (#7891) üzenetére


drzozo
senior tag

Jobb választ nem fogsz kapni! ;) :P Katt!

[ Szerkesztve ]

(#7893) Tsebacsi válasza ×HULK× (#7891) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 a Sirusra!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7894) ×HULK× válasza drzozo (#7892) üzenetére


×HULK×
csendes tag

Nem tudom eldönteni.Ez Supraaural fejhallgató?A Megalodon és a Storm Sirus között hezitálok.Árban nagyjából megegyeznek.A Megalodon javára szól,hogy circumaural,viszont megoszlanak róla a vélemények.A Storm Sirusról viszont még nem olvastam rosszat.Az általad belinkelt teszt is kimerítő és meggyőző!Még egy utolsó hozzászólást elfogadnék és megköszönném az eddigi segitséged.

[ Szerkesztve ]

(#7895) drzozo válasza ×HULK× (#7894) üzenetére


drzozo
senior tag

Ha átlagos fülekkel rendelkezel, akkor kényelmesen bele fognak férni a párnákba, legalábbis nekem szinte tökéletes volt. Ergo circumaural. A Megalodonról jóval több a negatív értékelés, a CM-et pedig elsők között próbáltam, a tesztben szinte mindent elmondtam róla. Annó én is hezitáltam, de végül ez lett. Ráadásul a Megalodon usb-s, így nem igazán fogod tudni kihasználni az amúgy sem túl jó hangkártyádat. :)

[ Szerkesztve ]

(#7896) ×HULK× válasza drzozo (#7895) üzenetére


×HULK×
csendes tag

Fejhallgató eldöntve! :) A hangkártya még nincs megvéve.Ilyet terveztem,de a véleményed szerint nem lenne jó választás?Gondolom a Sonart ajánlod...

(#7897) drzozo válasza ×HULK× (#7896) üzenetére


drzozo
senior tag

Jah, csak 5 ezerrel drágább, de azt megspórolod a fejes árán, ha találsz olcsón valamelyik boltban. A keret úgyis 40k volt.

[ Szerkesztve ]

(#7898) Tsebacsi válasza ×HULK× (#7896) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Asus Xonar vagy Creative Audigy. A sweex szót meglátom/hallom, és valahogy mindig szellentenem kell tőle ;] Ha lehet, kerüld a cuccaikat.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7899) skatebab


skatebab
tag

Sziasztok. Tudom nem nagy az összeg de a mostani Genius HS-G500V kényelmetlen és nagyon "fűt" :D
sharkoon rush-t olvastam esetleg,mit tudnátok ajánlani?

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

csak Játék/teamspeak

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

5 000Ft

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?

Vezetékes

(4) Circumaural vagy supraaural?

Circumaural

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?

Mikrofonos

(6) Milyen hangzást vársz?

virtual / (real 5.1) nem feltétel csak ha van

(7) Milyen csatlakozású legyen?

jó lenne USB mert kombinált jack-em van,vagy JACK

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?

Integrált laptop hangkártya

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7900) Tsebacsi válasza skatebab (#7899) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Az 5ezer Ft-os határon belül csak a Rush van sajnos. Az 5k környéke még nagyon a "kommersz" kategória. Az első ajánlott USB-s (mert látom olyat szeretnél) sajnos csak 10k környékén van, de ha szeretnéd nézek valamit alatta, de 5 fölött lesz az biztos.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.