Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) d@minator válasza Thunderbolt (#27000) üzenetére


d@minator
addikt

Na, letöröltem a Xonart.
Meghallgattam pár zenét lajikusként a SoundBlaster Z (SBZ) hangkártyával, majd az alaplapival (Realtek) majd megint a SBZ-vel. Hát az alaplapival olyan, mintha dobozból szólna. :D A SBZ-vel életre kel a zene össze sem lehet hasonlítani pedig az SBZ-n be sem kapcsoltam az EQ-t és a Crystalizer-t. Külső USB-s eszközöket nem ismerem sajnos.
Alaplap: Asus B660M-Plus-D4

(#27002) geri222z válasza zodo (#26984) üzenetére


geri222z
csendes tag

Megjött, első körben ég és föld az Arctis 5höz képest, bár gondolom ez nagy részt a DACnak köszönhető.

(#27003) Tapló


Tapló
csendes tag

Sziasztok, remélem tudtok segíteni. Olcsó (mihez képest) VEZETÉK NÉLKÜLI fejhallgatót keresnék játékhoz. El vagyok keseredve, mert kb 15 ezer környékén ami tök jónak tűnik, annak 1 hibája van, a mikrofon, sőt több fajtának is ez a hibája. Pedig az is fontos lenne, hogy a kollégák jól halljanak a túlolddalon :-) Ennél sokkal többet meg nemn akartam rá szánni

Nem kívánok semmiféle csillogást, villogást, se 3D hangot, elég a stereo is. Tehát alap, de az jó. Meg azért ne legyen érezhető a hang csúszása se.

Vagy érdemes külön vezetékes mikrofont venni, pl valami monitorra rakhatót? Vagy ilyesmi?

Tudtok valamit? Köszönöm!

(#27004) zodo válasza geri222z (#27002) üzenetére


zodo
nagyúr

Szuper, mondjuk ennyiért legyen is jobb.

Tapló

Ennyért max. BT típusokat kapni.
Ha pl egy jobban csengő márkát veszünk alapul mint Audio-Technica még ott is sok a panasz.
Talán jobb a különálló felállás de ennyiből az is necces lesz ha nem akarsz kábelt.

(#27005) Tapló válasza zodo (#27004) üzenetére


Tapló
csendes tag

Rendben értem, akkor mi lehet a legolcsóbb, ami már elfogadható?

(#27006) zodo válasza Tapló (#27005) üzenetére


zodo
nagyúr

Őszintén, nem tudom.
Nem vagyok vezeték nélküliség párti de ne aggódj, segítenek a többiek.

Ha tippelnem kellene kb. HP HyperX Cloud Stinger Core 7.1 Wireless körül indul a belépő szint. Keresőben te is találsz de azok 50-60k felettiek, amit én vennék az itteni olvasatok alapján az SteelSeries Arctis 7 széria amik 80k körüliek.

(#27007) zodo válasza Tapló (#27005) üzenetére


zodo
nagyúr

Kicsit kerestem neked mert van egy tag aki átjár ide és jó pár kapcsolódó topikban is látom.
Talán ő is javasolná de mondom csak tipp és majd kisegítenek... OneOdio márkát többszőr olvastam hogy említi/ajánlja.

(#27008) Gzula[HUN] válasza zodo (#27007) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

és #27003Tapló

Pont a Pro-C-t nem hallottam, ami bele férne a keret be. Mikrofonjáról meg végképp nincs semmi infóm. Nagy meglepetés gondolom nem lenne, az OneOdio Pro-10-es BT változta. Ellene szóljon, hogy pont a rosszabb minőségű párna van rajta, (és amiatt nem is lesz a legjobb a hangja) mellette, hogy azt meg le lehet cserélni, így a fejest tunningolni könnyen. Vezeték nélküli fórumban biztos lesz aki majd tukmálja :D (Én majd abban tudok segíteni, mire érdemes a párnát lecserélni. Már, ha van rá igény.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#27009) F.B.I. válasza Gzula[HUN] (#27008) üzenetére


F.B.I.
veterán

15K....játékra (ne legyen késés de jó legyen a mikrofon is)....nincs ilyen, nem is volt, ennyiért semmit nem talál :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27010) Tapló


Tapló
csendes tag

Köszönöm a segtő szándékú hozzászólásokat! :)

Természetesen nem ragaszkodok a megadott árhoz, csak mivel számomra ismeretlen ez a terület, gondoltam hátha meg lehet úszni annyiból... Tulajdonképpen keresem a legolcsóbb, már elfogadható minőségű (az első hozzászólásomban megadott) fejhallgatót.

Akkor megpróbálom a vezeték nélküli topikban is, nem tudtam hogy van, köszi!

De ha van ötlete másnak is, szívesen fogadom!

(#27011) F.B.I. válasza Tapló (#27010) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mivel PC-én játszol és nem szeretnél csúszást én kihagynám az “olcsón” vezeték-nélküli kategóriát. Közel ülsz. Steelseries Arctis NOVA 1, teljesen jó lesz, elbír vele az alaplapi, nem kell még pluszban költened. Ha mégis ragaszkodsz, akkor Hyperx Cloud Core wireless. BT-t engedd el játékra. :K Vagy Arctis NOVA 7.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27012) Thunderbolt


Thunderbolt
tag

Sziasztok! Kiváncsiságból megvettem a Steelseries Arctic Nova 1 fejhallgatómhoz a Sound Blaster Play 3 USB-s külső hangkártyát. Hát őszintén szólva nem tapasztaltam javulást hangminőségben az alaplapi hangkártyámhoz képest. Sőt, még halkabb, mint az alaplapi. Ha pedig felteszem a szoftverét, akkor sokkal halkabb, úgyhogy érdemes a Windows saját illesztőprogramjával használni. Annyival vagyok előrébb, hogy legalább nem a ház előlapi csatlakozójába van bedugva a fejes (kicsit féltem, hogy idővel megtörik a kábel) és nem kell használnom az elosztó kábelt. Úgyhogy véleményem szerint annak érdemes elgondolkozni a vásárlásán, akinek elromlott az alaplapi hangkártyája, vagy nem akarja az előlapi csatlakozóba dugni a fejest. Az alaplapom egyébként Gigabyte B450M-DS3H, amin Realtek HD Audio (ALC887) hangkártya van, tehát nem egy hiper-szuper alaplapról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#27013) Spazzz


Spazzz
tag

Sziasztok,váltanék egy HyperX Cloud Stingerröl,amiket kinéztem a HyperX Cloud II illetve Alpha vagy Steelseries Artics 3 illetve Nova 3,mindegyikről jót hallottam és nem igazán tudok dönteni mivel árban közel állnak egymáshoz.Alaplapi hangkártyám van (TUF GAMING B660M-E D4) sajnos nincs most keret másra.Általános használatra + játék(finom vegyes, pont mint a zenei izlésem)
ui:szemüveges vagyok de a stingerrel nem volt zavaró

(#27014) Bajgunar válasza Thunderbolt (#27012) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Igaz belső volt. De én Strix Raid Pro -tól vártam a megváltást. B450-f alaplapnál. Roccat Kave Xtd 5.1 analóggal.
Hát ~1 hetet húzta. Adtam tovább.
Negatívan csalódtam. Eleve bugos, sz4r szoftver, valahol összeakadt, beakadt hang, valamit furcsán játszott le, valaminél torzított. Talan minimálisan erőteljesebb basszusa volt. Minimálisan. Visszatértem alaplapira. Sőt. Sztem jobban is szól. Mínusz egy hardver, mínusz tápcsati, mínusz szoftver.
Lehet valami audiophil fülesnél kihallható lett volna a minőség. Flac zene, 5.1 film, játék alatt, eme konfignál 0 pozitívat nem tapasztaltam.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#27015) Punisher15


Punisher15
tag

Sziasztok
Xbox-hoz keresek vezeték nélküli fülest.Az árát ilyen 50-65 körül határoznám meg.Annyira nem vagyok otthon boxon a témában,Discord játékra lenne használva.

[Ez most elég jó árban van.]
[Vagy ez?]
Melyiket érné meg,vagy másik márkát?

Elöre is Köszönöm

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#27016) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Elsősorban játékra keresek fülest. Kevsebb zene, film.

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Max 40k környékén jó lenne megállni, ha 2x-ert is van megfelelő, természetesen jöhet.

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Kizárólag vezetékes.

(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Jelenleg supraauralt használok, hogy halljam a környezetet.
Circumaural talán egy Sony volt, izzadt benne a fülem.
Mai anyagokat, szellőzés, stb nem ismerem.

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonnal, bár évente nagyon max 10 órát van használva.
Lehetőleg leszerelhető, mint Roccat Elo.
Ha fixen fel tudom hajtani, nem egy 4mm átmérőjű cukorspárga, a fix is tökéletes.

(6) Milyen hangzást vársz?
7.1. Gondolom, ha a játék "csak" 5.1-et támogat, át lehet állítani (?)

(7) Milyen csatlakozású legyen?
3.5mm + USB.

Milyen hangkártyával rendelkezel
TUF GAMING B550-PLUS emlékeim szerint.
Realtek S1200
Alaplapi. Nem is szeretnék külön vásárolni.

Eddigi szimpatikus drágaságok.
Corsair HS65 SURROUND
Roccat ELO 7.1 Gaming - a leválasztható mikrofon miatt.
Sony inzone h3
Illetve volt egy - persze nem találom - vezetéken egy kapcsolóval, 7.1 vagy zenehallgatás sztereóban mód.

Köszönöm! :R :R

(#27017) t.imi válasza t.imi (#27016) üzenetére


t.imi
addikt

Berendeltem egy Asus TUF H7-et. Meglátjuk mit tud.

(#27018) d@minator válasza Thunderbolt (#27012) üzenetére


d@minator
addikt

Nálam olyan hangos a Nova1, hogy kiszakad a dobhártyám nem győzöm némítani.
Discorddal használom Warzone 2-ben nem jött össze a mikrofon működése. Hülyét is kaptam a sok beállítási lehetőségtől. Lehet állítani a:
- Windowsban (az eszközökkel már Dunát lehet rekeszteni)
- Sound Blaster Command-ban
- Steelseries Sonar-ban
- Warzone 2 játékban
Ez olyan, mint a csillagok együtt állása de nem találtam meg a megfelelőt vagy a füles hangszóró vagy a mikrofon nem működött. Discordddal sikerült.
A hangminőségre nincs panaszom nekem jól szól a Nova1 igaz lajikus vagyok hozzá bár nem vagyok botfülű. Persze lehetnének benne külön hangszórók a mélyre, magasra és középre. :D

(#27019) Thunderbolt válasza d@minator (#27018) üzenetére


Thunderbolt
tag

A Nova 1 hangerejével nekem sincs problémám, hanem a Sound Blaster Play 3 USB-s hangkártyával volt nagyon halk. Aztán rájöttem, hogy a Sound Blaster Play Control Panelben lehet váltani Low Gain (32-64 ohm) vagy High Hain (64-300 ohm) mód között. Ugye mivel a Nova 1 36 ohm-os, ezért értelemszerűen az elsőt állítottam be. Na ezzel nagyon halk volt, 100%-os hangerőn játékban alig hallottam valamit, a második módnál már rendben volt a hangerő. Végül leszedtem a szoftverét és a Windows saját illesztőprogramjával használom a hangkártyát, úgy minden ok. Sőt én a fejhallgató Sonar programját is leszedtem, mert nekem felesleges volt, így az audio eszközöknél sincs kavarodás, van az alaplapi hangkártya, amire a hangfal van dugva és van a USB-s, amire a fejhallgató, így Discordban és játékban is működik minden szépen.

[ Szerkesztve ]

(#27020) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok. Talán Hyperx Cloud 2 (?)-höz létezik szövet vagy bársony fejpánt szivacs, vagy nem tudom, mi a pontos neve? Fülpárnákat találok, de ezt nem, vagy rossz helyen keresem. Hol és milyet érdemes venni ezekből, ha esetleg bőséges a kínálat? Köszönöm.

(#27021) F.B.I. válasza z123456z (#27020) üzenetére


F.B.I.
veterán

Aliexpress vagy eBay de forrasztani kell hozzá, 5 perc meló.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27022) Meridius11 válasza Thunderbolt (#27012) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Nekem jól jött, mert egyrészt a B450 Tomahawk Max (ALC892) alig bír kihajtani egy Epos H6 Prot, másrészt USB hangkártyával nincs idegesítő coil whine.

[ Szerkesztve ]

(#27023) z123456z válasza F.B.I. (#27021) üzenetére


z123456z
senior tag

Köszönöm, de nem forrasztok. Alin találtam hozzá cipzáros vackot, vettem kétféle anyagút, valamelyik csak jó lesz. Ez alatt a műbőr alatt bepállik a fej.

(#27024) F.B.I. válasza z123456z (#27023) üzenetére


F.B.I.
veterán

Igen, egyszerűbb megoldás többeknek. Ezért ajánlom a Steelseries fejeseket, mert a kopó “alkatrészek” könnyebben cserélhetőek.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27025) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

A Logitech PRO és a PRO X között mi a különbség? Összehasonlító alapján nem látok semmit, de árban van köztük 30 euró... [link]

www.smart-bus.hu

(#27026) zodo válasza -Solt- (#27025) üzenetére


zodo
nagyúr

Doboz tartalma.

(#27027) -Solt- válasza zodo (#27026) üzenetére


-Solt-
veterán

Mindent néztem csak ezt nem… köszi!

www.smart-bus.hu

(#27028) zodo válasza -Solt- (#27027) üzenetére


zodo
nagyúr

Elsőre nekem se jött át aztán belenéztem, tanulva a Steelseries termékeiből.
Náluk is akad hogy csak egy nyamvadt kábel miatt költesz többet de maga a két headset, minden tekintetében ugyanaz.

(#27029) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Ha PC-n és PS 5-höz 1 fejest akarok használni , melyiket vegyem?
Steelseries Arctic Nova 7 vagy a 7P-t??
Köszönöm.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#27030) F.B.I. válasza MikaVejneGI (#27029) üzenetére


F.B.I.
veterán

7P, mert akkor PS5 party vezérlő működik a fülesen.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27031) MikaVejneGI válasza F.B.I. (#27030) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Hali. Az nagyon fontos ficsör?

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#27032) F.B.I. válasza MikaVejneGI (#27031) üzenetére


F.B.I.
veterán

Konzolon nem túl rossz, illetve xboxon is csak azzal a hardveres gombbal lehet azt állítani, gondolom PS5 esetében is így működik.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27033) Zοltta válasza z123456z (#27023) üzenetére


Zοltta
senior tag

Cloud 2 mellé alapból jár szövet, tudom, mert én raktam fel az enyémre.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#27034) zodo válasza Zοltta (#27033) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem fülpárnát hanem fejpántot keresett.

(#27035) Zοltta válasza zodo (#27034) üzenetére


Zοltta
senior tag

Tényleg, sry :D csak a szivacs maradt bennem és azért írtam.
Én a helyében vennék egy hibás fejhallgatót és onnan át raknám

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#27036) F.B.I. válasza Zοltta (#27035) üzenetére


F.B.I.
veterán

2K egy új fejpánt (van amikor akcióban fülpárnával együtt)….csak ugye a 2 pötty forrasztás, az sokakat eltántorít.
Ilyenekre tudom a [fejhallgató szerviz] -t ajánlani. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27037) Zοltta válasza F.B.I. (#27036) üzenetére


Zοltta
senior tag

Még nem néztem utána pontosan a párnának. De ha elmondásod alapján forrasztani kell egy ügyes ember elég hozzá.
Jó a szerviz, de ha nem pesten lakik?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#27038) F.B.I. válasza Zοltta (#27037) üzenetére


F.B.I.
veterán

Foxpost oda-vissza, 3K. Igen, elég egy ügyes ember de elég egy jó szem is. Nekem már egyik sincs de megoldottam. :DD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27039) Zοltta válasza F.B.I. (#27038) üzenetére


Zοltta
senior tag

3k? Ezért csinálok meg magamnak mindent :D

Más, anno az itteni ajánlásokat olvasva, vettem egy HyperX cloud alphat és a Cloud 2 nél sokkal szebb testesebb a hangja, nagyon eltalálták :R

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#27040) F.B.I. válasza Zοltta (#27039) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nagyon jó cucc, az a bajom vele csak, hogy a nagy Ohm szám miatt, konzolhoz gyenge. :W

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#27041) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Rendeltem egy SXFI GAMER fülest. Ez tartalmaz hangkártyát? Amiatt kérdezem, rendeljek-e egy pci-e hangkártyát hozzá rajta a 3.5-ös csatival, vagy jobb USB-n használni?

(#27042) zodo válasza t.imi (#27041) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem láttam a leírásában.
Várd meg, próbáld ki aztán vegyél kártyát.
Gyári szoftvert is szed le és azzal is nézd meg.

(#27043) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok
egy tronsmart shadow vezeték nélküli gamer fejhallgatót cserélnék le, a mikrofonja miatt..az sajnos szar
mindenképp vezeték nélülit keresek, melyikek ajanlottak ?

(#27044) t.imi válasza zodo (#27042) üzenetére


t.imi
addikt

Amen.
Az lesz akkor, gyári szoftverrel. Ez az egy helyen a 2.0 és fejhallgató nehéz kenyér.
Sxfi esetében csak USB használatakor van hangerőszabályzás és mikrofon némitás. Led és Super X-Fi
Külső hangkártya esetében ezeket bukom, ellenben egy helyről mehetne hangfal és a fejes + nem kell két szoftver a két egységnek.

7.1 külső hangkártya létezik USB-s csatival - a fejesnek? Minden funkció működne (led lényegtelen) - és 3.5 jack csatlakozóval a hangfalaknak?

(#27045) zodo válasza t.imi (#27044) üzenetére


zodo
nagyúr

- Sxfi esetében csak USB használatakor van hangerőszabályzás és mikrofon némítás.
Nem ajánlott a headset (nem csak erre a típusra értendő, hamar tönkre mennek) hangerőgombját tekergetni.
Ott a szoftver vagy op. rendszer hangerő állítás lehetőség.
Mikrofon némítás sem hiszem hogy nagy gondot okozna, billentyűzetről vezérelni.
Na igen, ledek csak usb-s cuccokon virítanak.

- 7.1 külső hangkártya létezik USB-s csatival - a fejesnek?
Ilyet még nem láttam de kérdezz rá itt.

Írd majd oda a 2.0 csatlakozását is vagy átalakítóban gondolkodni.

(#27046) t.imi válasza zodo (#27045) üzenetére


t.imi
addikt

Tényleg ide süllyedt a minőség en bloc a nagy neveknél?
Genius, a4technél még elviseli az ember.
Marad az fn - f11-f12, mikrofont meglátom, mit ad rá a creative szoftver.
Led az....van. :B
Nagyon köszönöm a linket és a gyors segítséget, kopogtatok! :R :R

(#27047) zodo válasza t.imi (#27046) üzenetére


zodo
nagyúr

Valahol spórolni kell de ne úgy értsd hogy hetek alatt szétmegy csak volt jó pár bejegyezés ilyen esetekről.
Hozzáteszem sokan nem is értettük mert az életbe nem tekergetjük vagy kapcsolgatjuk a headseten lévő lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#27048) t.imi válasza zodo (#27047) üzenetére


t.imi
addikt

Így más:)
Én sem tekergetem naponta, játék egy hangerőn megy, zene változó, max egy egy halkabb számnál. Ha, képes leszek megszokni. Billentyűzetről nem nagy kunszt beállítani
A némítás még oké. Természetesen azt is meg kell megtalálni....

(#27049) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!
Milyen fejhallgatót ajánlotok, ami...
....elsősorban munkához lenne, (L1) IT support, nagy közös légterű szobában zsongás,alapzaj miatt zárja ki a hangokat, mivel nehéz koncentrálni hangzavarban, mit akar ügyfél, circumaural, mivel egész napos használatra lenne,teszem hozzá, nem viselném egész nap. Másodsorban, néha kis film/zenehallgatásra - nem hifista szinten - használnám. Ilyenkor néha hazavinném.Tehát nem baj, ha esetleg összehajtható, de ez másodlagos kérdés.
Bőven elég sztereó, jack kábellel, alapból a mobiltelóra kötném, ritkán a laptophoz.
Jó lenne, ha külön állíthatós mikrofon pálcikája lenne, hogy ügyfél is értse, mit mondok neki. Kábelhossz kb 1-1.5(-2) m jó lenne.

Egy másik osztályon egy kollega most egy CANYON Nightfall (CND-SGHS7)-t használ, azzal bőven elégedett,dizájnja sem rossz, persze az usb-s.Ennek mondjuk fix a mikrofonja.
Láttam HR-s embernél egy szép bézs színű szövethatású YBL-t,aminek le is lehet szedni a mikrofon pálcikáját, de az biztos drágább szint.

Évekig a Sony Xperiámhoz adott kis olcsó párnásat használtam, csak annak belső vezeték szakadása lehet,fél füles. Az úgyse zárta ki zajokat.

Határok: max. 10000 Ft,elsőre talán a fele összeget céloznám meg, cég venné, de túl sokat nem finanszíroznak. Hazai helyről rendelnénk, a logisztikánk tud nagykerről is rendelni.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#27050) F.B.I. válasza pigsty (#27049) üzenetére


F.B.I.
veterán

Itt gamer fülesekkel kapcsolatban tudunk segítséget adni. Ha a kollégádnak bevált a Canyon, teszteld meg, ha megfelel, szerezd be. Ezért az összegért, nem nagyon tudok komoly zajszűrős mikfrofonnal ellátott fejest. :(

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.