Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Falconer válasza redXIII (#1994) üzenetére


Falconer
aktív tag

Gondolom ugyanannyira mint egy alplapi hangkártya. Mind a kettő a procit terheli, szóval nagy különbség nem lehet.

(#2002) kerlac


kerlac
senior tag

Előre is bocsia duplázásért, de szerintem mindkét topikban jogosult a kérdés:

Nem tudja véletlenül valaki, hogy egy Saitek Cyborg gamer mikrofonos 5.1-es fejhallgatót hol tudnék javíttatni, szervízeltetni??? Garancia még van rá, de sajnos a hibára nem vonatkozik, ugyanis eltört az egyik fül ill. letört és csak a zsinegen lóg. Pillanatragasztózni elvileg lehetne, de a vezetéket is kellene javítani...nem tudom lehetséges-e, azaz foglalkoznak-e valahol ilyen hibával....

(#2003) Dagi12345


Dagi12345
csendes tag

Sziasztok!

5.1-es vagy 7.1-es fejhallgatót keresek, a legjobb egy 7.1-es lenne amit át lehet kapcsolni 5.1-re is.
Elsősorban játékra használnám (call of duty háborús FPS játék).
Közép felső kategóriások érdekelnének. (pl: Razer Megalodon, Razer Barracuda, Roccat Kave, SteelSeries SteelSound 5H v2 USB, Zalman, stb..)
A Call of Duty 4 menüében max 5.1-re lehet kapcsolni tudtommal ezért is lenne mindenképp fontos, hogy ha 7.1-es akkor is tudja az 5.1-et, nem tudom ez mennyire lehetséges.
Tehát melyik lenne a legjobb és miért?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#2004) AXisBOLD válasza Dagi12345 (#2003) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Tapasztalatból én az usb-s és/vagy virtual 5.1/7.1 fejhallgatókat nem kultiválom. ez alapján az általad felsoroltak közül: Razer Barracuda vagy Roccat Kave. Zalman-ból ugyan van olyan ami az alaplapi hangkeltőt használja, de nincs rezgő funkciója és a hangminőség is gyengébb. A Barracuda egy nagyon jó füles, régóta a piacon van és ugyan nem 100%-ig egybehangzóan, de az egyik legjobb Real 5.1 füles. a Roccat is nagyon jó lehet, tesztek/tapasztalatok még nem nagyon vannak, de a márka többi terméke minőségi és végülis egy német cégről van szó, ami nem utolsó szempont. Ha más is jó akkor én még ajánlanám az Easy Touch ET-151 -et és a Speed-Link Medusa 5.1 Pro Gamer-t(nekem is ilyen van). ez utóbbi kettő lényegében megegyezik.

amit próbáltam még az a Logitech G35. nekem! nagy csalódás volt, mert 5.1 és 7.1-ben is hangosabb volt az egyik oldal. ET-151 is volt nálam, ami tényleg ugyan az mint a Pro Gamer, csak ahhoz kapsz egy "erősítőt" is.

(#1996) redhunter: egyértelműen easy touch! sokkal többet tud.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#2005) Falconer válasza Dagi12345 (#2003) üzenetére


Falconer
aktív tag

Szerintem fejhallgatóban teljesen felesleges a 7.1, egy parasztvakítás. Kell egy jó hangártya, ami tud rendesen virtual sorroundot, és akkor még egy stereo füles is szuper, egy 5.1 meg főleg.

(#2006) Lui76 válasza AXisBOLD (#2004) üzenetére


Lui76
őstag

Ezt az ET151-et láttam vhol hirdetni használtban.
Ez ha jól értem nem usb-s ugye?

www.kezmuveskeramia.hu

(#2007) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Hi all!

Sport szinten FPS-ezek és ehhez keresek valami jó 5.1-et. Az ár nem lényeg, amire még használnám Zene és film.

Köszi előre is :R

(#2008) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Egy egyszerű notihoz használnám a fejhallgatót,zene és film nézésre kellene. Érdemes erre 5.1 fülest venni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2009) bifidus válasza Tommmmka (#2007) üzenetére


bifidus
tag

Razer Barracuda vagy Roccat Kave

cellpeti neked szerintem egy jó minőségű stereo füles jobban megérné

(#2010) Tommmmka válasza bifidus (#2009) üzenetére


Tommmmka
senior tag

köszi szépen!

Megrendeltem a Barracuda-t ha megjött beszámolok róla részletesebben :R

(#2011) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Nah megérkezett a Barracuda!

Először csodálkoztam, hogy milyen gyengén szól, aztán kis finomhangolás meg az "erősítője" bekapcsolása után már más volt a helyzet. A Rezgetés nagyon jó feature, főleg olyan zenében ahol erős mély basszusok vannak, ilyenkor kellemesen masszírozza a nyakam. Beállítások után megvan a térérzet, szépen szól a zene 5.1 létére. Ha bárkinek bármilyen kérdése lenne a fülessel kapcsolatban nyugodtan kérdezzen, és ha tudok akkor válaszolok :R

Köszönöm a tippet bejött :C

(#2012) Atis00


Atis00
csendes tag

Sziasztok.

Speedlink Medusa NX Stereo Gaming Headset-ről szeretnék véleményeket.
Nem vagyok űbergamer csak hobbiból játszok és nincs szükségem 5.1-es hangzásra meg drága fülesekre.

Igazából csak arra vagyok kíváncsi hogy a maga árkategóriájában mennyire éri meg megvenni. Ára: 5-6k körül mozog. Vagy tudtok-e jobb választást hasonló áron.

(#2013) AXisBOLD válasza Atis00 (#2012) üzenetére


AXisBOLD
addikt

próbáld meg ITT.

Aurea mediocritas

(#2014) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok!
Van egy Speedlink Medusa Mobile Editionom. De a win7-el egyszerűen nem tudom össze hozni, hogy működjön. Csak XP-vel megy rendesen a fejhallgató de az nagyon kényelmetlen, hogy folyamat oprendszerbe bejelentkezgetni. Tud valaki segíteni egy win7es driverral?

(#2015) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#2014) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Speedlink support nagyon rendes volt(német) és küldtek linket mit tegyek fel. [link] És ezzel tökéletesen működik. :R

(#2016) csokisbugyi


csokisbugyi
tag

en is benevezek jovo ev elejen egy ijen Razer Megalodon-ra.Sok jot olvastam rola, es nagyon tetszett az itt leirt tapasztalat is ! (meg amugyis szeretnek most egy Razer mice,keyboard,fules szettet) :D

[ Szerkesztve ]

MSI Leopard 76, Ninebot G30 Tunned, Bambu X1CC

(#2017) gandrus


gandrus
tag

Sziasztok!

Tudna valaki javasolni egy 5.1-es wireless fejhallgatót, aminek jó a hangminősége (nem zajos)?

Sennheisereket nézegettem a neten, mert azokat sokan nagyra tartják, de 220 font körüli árat egy kicsit horrorisztikusnak találom. :S

Kapható ilyesmi esetleg 100 font (GBP) körüli áron is normális minőségben (értem ez alatt, hogy ne legyen zajos egy átlagembernek)?

(#2018) LackoMester


LackoMester
addikt

nálam Razer Barracuda HP1 + Asus Xonar DX ez jelenti a tökéltes 5.1-es hangzást :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2019) gandrus válasza gandrus (#2017) üzenetére


gandrus
tag

Először nem vettem észre, hogy van egy vezeték nélküli fejhallgatók topic, de most már mindegy. Úgy néz ki, hogy egy Sennheiser RS 170 lesz az ideális nekem. Bővebben az említett topicban.

[ Szerkesztve ]

(#2020) p_adam


p_adam
addikt

Itt egy brutál gaming headset, persze használtan is eléggé drága:

Beyerdynamic MMX 300

(#2021) GonZOO_82


GonZOO_82
csendes tag

Sziasztok ma vettem egy Razer Barracuda HP-1-es fülest, de nem érzem az igazinak... jó a tárhatás maga az 5.1-es téma... viszont játék közben olyan hangzása van, mintha valami dobozban rohangálnék (COD4)... sima alaplapi hangkártára van csatlakoztatva a sok-sok jack és ugye még használom az USB-t!
Valakinek volt ilyen gondja? Vagy mi lehet a bibi???
Hangkártyán beállítottam már mindent.. azaz melyik melyik jack, winamp-ban jó a hang, de játék közben egy hulladék!!!

(#2022) Plazmacs


Plazmacs
csendes tag

Sziasztok!

5.1-es fejhallgatót keresek elsősorban filmnézéshez, zenehallgatáshoz, másodsorban játékokhoz. Ami értékeléseket eddig olvastam, többnyire gamer headsetekre vonatkoztak, így nem igazán tudom eldönteni, az én céljaimnak melyik felelne meg leginkább. Árban olyan max 20-30 ezer forint között gondolkozom. Tudna valaki segíteni?

Előre is köszi!

(#2023) enamessias válasza GonZOO_82 (#2021) üzenetére


enamessias
aktív tag

Egy ilyet vétek alaplapival használni! Mindenképp ruházz be egy normális hangkarira, meglepödsz majd a különbségen!

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2024) enamessias válasza Plazmacs (#2022) üzenetére


enamessias
aktív tag

Filmhez (és játékhoz) jo az 5.1 de zenéhez jobb egy minöségi stereo!!! Igy a te igényeidnek nem lesz megfelelö 1 darab füles :)
Ha lemondasz a zenéröl akkor csak a pénztárcád szab határt az 5.1-es füleseknél....

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2025) Plazmacs válasza enamessias (#2024) üzenetére


Plazmacs
csendes tag

2 füles sajna semmiképp nem fér bele, de a zenét akkor megoldom álló hangfalról :)
Az 5.1-en belül viszont nem tudom, hogy usb-s vagy normál, jack-es variáció legyen, egy Acer Aspire 8935G laptoppal használnám.
Nézegettem a Megalodont is, de nem tudom eldönteni, jobb-e az 5.1-nél, illetve hogy jobb-e annyival, hogy megérje a plusz pénzt...

(#2026) redingitell válasza Plazmacs (#2025) üzenetére


redingitell
senior tag

Szia!
Én ma vettem át egy Roccat Kave 5.1-es fülest. Közel 23K az ára, de iszonyú jó. Előtte SL. medusa 5.1-em volt, az a nyomába sem ér ennek. Esztétikus, minőségi anyagból, német precizitással összerakott cucc. Bár én COD-hoz vettem, de próbáltam filmhez, és zenéhez is, szerintem ebben a kategóriában (közép-felső kat) a legjobb. Ha még nem vettél másikat, javaslom gondolkodj el ezen.
Itt a tesztet olvashatod: http://www.cod.hu/content/2009/12/07/ROCCAT_Kave_headset_teszt
Még egy javaslat: Ha nem alaplapi hangkarid van, akkor ne vegyél USB-s fülest. (általában az ilyen füleseknek saját hangkártyája van)
Remélem segítettem a választásban!

(#2027) Plazmacs válasza redingitell (#2026) üzenetére


Plazmacs
csendes tag

Köszi a tippet, utánanéztem, és tényleg nagyon jónak tűnik a Roccat cucca, már meg is rendeltem! :D (Amúgy főleg laptoppal használnám, mégpedig egy Acer Aspire 8935G-vel, remélem normálisan fog menni...) Mégegyszer köszi!

(#2028) Falconer válasza enamessias (#2023) üzenetére


Falconer
aktív tag

Én három éve használok Zalman Theater 5.1et, SoundBlaster X-fi Extreme Gamerrel, és már a vásárlás után elég gyorsan rájöttem, hogy egy komplett marhaság.

Éppen akkor veszti értelmét az egész, ha egy jó hangkártyád van!
Hadd fejtsem ki:
Amit az X-fi tud: hardweres hang, EAX5.0 ez eddig ok (ASUS xonar és hasonlok felejtös)...
játék futhat 5.1ben (EAX5tel), és szépen ezt lemixeli neked sorroundba!
--> sima stereo fejhallgatót használva is ugyanolyan térhatást kapsz, de megvan az az előnye, hogy ennyi pénzből már egy jobb stereo fülest is lehet venni.

Konkluzió: ha van egy jó X-fi hangkártyád (18-20k Ft.), akkor felejtsd el ezeket az 5.1 vackokat.

(#2029) Mozso26 válasza Falconer (#2028) üzenetére


Mozso26
senior tag

Láma vagyok , de ezt akkor sem értem ha 5.1 -re van belöve a hangkari akkor 3 hangváv elveszik amikor csak sztereoban használod, ha meg sztereora állitod a hangrarit , akkor gondolod ugy hogy a sztereo fülesen jobban hallod térben a hangot mintha minden 5.1 lenne????????

(#2030) Falconer válasza Mozso26 (#2029) üzenetére


Falconer
aktív tag

A játékot állítod 5.1re, nem a hangykártyát! A hangkártya virtual 3Dben van stereo output módban, tehát csak két csatornát ad ki fizikailag, de a játék ezt nem tudja. A játék ugyanúgy löki mind az 5.1 csatorna inforációját a hangkártyának, amit a hangkártya hardweresen feldolgoz, lemixel szépen 3D stereo sorroundba (X-fi CMSS 3D).

Az EAX 5.0 nyomába meg ugye semmi nem ér, tehát játékosoknak akik adnak a hangra, egy SoundBlaster X-fi az alap.

Tapasztalatból mondom, hogy kurvajó. Sokkal többet ér így egy jó stereo füles mint ez a zalman 5.1 trükközés. A többi 5.1est meg még nem hallottam...

(#2031) Mozso26


Mozso26
senior tag

Uraim ugyfest lehet rádobok még egy kicsit igy három fejes került a látoszögembe ezek közül kéne választani. Fontos hogy usb-s legyen mert az x-fi extreme music analog kimenetei az erösitöbe mennek.Azokat nem huzom ki.Tehát a három jelölt kifejezetten játékra és a legfontosabb hogy érzékeljem hogy honnan akarnak lepufantani.Szoval G35 vagy roccat kave vagy razer baracuda????????
Jah az a fejes amelyik usb-s az feltétlenül a saját hangkariját használja , vagy van olyan is amelyik usb-s de olyan mintha az x-fi be lenne bedugva csak ugye usb-n, de a csatlakozás igy is teljes értéköü tehát nem sztereo vagy hasonlo csalás.

[ Szerkesztve ]

(#2032) Falconer válasza Mozso26 (#2031) üzenetére


Falconer
aktív tag

Szerintem jobban járnál, ha vennél egy jack elosztót, és akkor maradhatna az erősítő, és mellé dughatnál egy fasza stereo fejest. X-fiddel EAX5.0 HD plusz CMSS 3D-vel az szvsz sokkal de sokkal jobb lenne, mint ezek az USBs "csodák".

(#2033) oregkosaras


oregkosaras
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van Sharkoon x-tatic 5.1 es fejese? ha igen akkor tudna nekem sgíteni hogy tudnám normálisan beállítani a dolgokat, mert egyenlőre nem hallok olyan nagy térhangzást. Félr ne értsetek jobb mint egy stereo fejes mert szélesebb a tér meg nagyon tiszta és szép hangzása van, csak azt a hangzást hiányolom belőle hogy ha hátam mögül szól egy hang akkor azt tényleg onnan haljam. De ezt egyenlőre nem sikerült elérnem:( Előre is köszi!

(#2034) Mozso26 válasza Falconer (#2032) üzenetére


Mozso26
senior tag

A jack dugo eloszto nagyon jo ötlet :R , de akkor is marad a kérdés , mert nem akarok sztereot , ragaszkodom az 5.1-hez, csak annyi változott akkor hogy nem muszáj usb-snek lennie.

(#2035) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Ozaki Sigma. Eddig nagyon jól teljesített. Zenére nem a legjobb, de a film és a játék hangjai mindenért kárpótolnak. :)

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#2036) Pimpuszka


Pimpuszka
csendes tag

Sziasztok!
Erről a fülesről kérném a véleményeket:

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=160054641

köszi előre is a véleményeket.

(#2037) SoundBird


SoundBird
tag

Sziasztok!

Jövhét folyamán szeretnék venni, egy 5.1-es fülest. Kettő modell van amelyik szimpatikusak minden téren. Roccat Kave és Sharkoon X-Tatic 5.1 analog. Vissza olvastam a forumot és láttam a véleményeket. Meg elolvastam, egy nagy csokor tesztet is mind kettőről. Mégis szeretnék segítséget kérni a döntésben.

A Roccat-al az a bajom, hogy hogy is lehet real 5.1 amikor csak 3 hangszorója van? Valahogy onnan mintha kimaradt volna a center. E mellett kisebb a mély meghajtója mint a sharkoonak, viszont drágább annál. Bár kétségetelen, hogy szebb is, valamint minőségibb hatást kelt.

Az X-Tatic fályó pontja az, hogy kell hozzá konektor. Nem is tudom, hogy Sharkoonék miért nem tudták megoldani usb-ről. Aztán meg kicsit nekem merevnek tűnik az a füles, ami a viselési komfort rovására mehet.

Igazábol mind a kettő szimpatikus, de mivel kipróbálni nem tudom őket és mind kettőnek van olyan tulajdonsága ami feledhető bár, de nem tudom nem e lesz zavaró.

Egy szó mint száz! Ha megtennétek, akinek vannak személyes tapasztalatai, vagy látot már olyat akinek az öccsének a barátnőjének a bátyja hallotta már valamelyiket, az kérem segítsen a jó döntésben!

Előre is köszi! :R
Üdv. for All!

(#2038) Mozso26 válasza SoundBird (#2037) üzenetére


Mozso26
senior tag

A roccattnak 6 hangszoraja van szerintem 4 db 40mm-es és 2 db 30mmes amik a mélyet adják.A center hangzás pedig a két frontbol adodik gondolom.Amugy énis most akarok ilyet venni holnap hogy pontos legyek és énis az utolso lökést várom mert nem olcso mulatság.

[ Szerkesztve ]

(#2039) SoundBird válasza Mozso26 (#2038) üzenetére


SoundBird
tag

:C sok sikert hozzá!

Esetleg ha túl vagy rajta beszámolhatnál, hogy milyen! Igen a hangszóró kiosztását én is vágoma kave-nek, de hát az még se 5.1. Másik, hogy mi az, hogy a mély nyomó kisebb driver mint a másik kettő! :( nem értem! ha nem csal a talán nem is olyan kicsi hangtechnikai ismeretem, az alacsony frekvenciát minnél nagyobb meghatjóval lehet jobban generálni!

Ezért egyre szimpibb a sharkoon mert ott helyén van minden! front, surround, center és sub ami ott 40-es a többi 30-as talán a center kisebb most nem emlékszem pontosan. Aztán meg olcsóbb is!

:W nehéz döntés!

(#2040) dudika10 válasza SoundBird (#2039) üzenetére


dudika10
veterán

Kisebb hangszórót is lehet mélyre hangolni, nem csak nagyot. Két egyforma átmérőjű hangszóró közt is lehet nagyon nagy különbség frekvenciamenetben.

Nem értek ezekhez az 5.1-es fejhallgatókhoz (szerintem elég népbutítás egyébként...), de ahhoz, hogy meglegyen mindkét fülre a kellő csatorna 4-4 hangszóró kéne mind a két oldalra. Ezekbe belepréselnek ennyit? :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2041) oregkosaras válasza SoundBird (#2037) üzenetére


oregkosaras
csendes tag

Hát először is a Sharkoon 5.1 es fjes a világona legkényelmesebb fejhallgató amit valaha is a fejemen tartottam. Másrészt Sharkoon ék azért nem USB röl oldották meg mivel optikai csatlakozáson keresztül sokkal jobb minőségben tudják továbbítani a digitális jeleket mint az USB n. Szerinted a profi hangtechnikák miért optikai csatlakozót használnak és miért nem USB t? Ja és ha nincs egy 16 ezres hangkártyát akkor ne analóg x-tatic ot vegyél mert felesleges. Énis a digital verziót vettem és nem bántam meg. Adnak hozzá egy profi külső hangkkártyát is. Előnye az egésznek az hogy be lehet a csatornákat külön külön állítani a fejes vezetékén és ez nagyon jó dolog!

Úgyhogy csak ajánlani tudom. Teszteltem a térhatást is. Olyan szintű térhatásar ne számíts mint egy hangfalrendszer esetében. De ezerszer jobb a sztereó füleseknél mert igy is érzed hogy a hangok körülötted vannak. nem csak oldalt.

(#2042) SoundBird válasza dudika10 (#2040) üzenetére


SoundBird
tag

persze sok minden függ a hangolástól. Ebben igazad van :R , de a mély frekvencia kelltéséhez nagyobb energia, ezáltal nagyobb hangkeltő felület szükséges. persze csak abban az esetben ha valódi mélyre vágyunk. És mind ez persze megint csak relatív a füleseknél is! De az tuti minnnél nagyobb az átmérője egy hangszórónak (ésszerű keretek között) annál jobb lesz a mély leadása.

És ahogy írod, több hangszorót építenek a fülesekbe. És azért azt nem mondanám, hogy nép butítás. :N Valóban nem tudaj felvenni a versenyt egy rendes 5.1-es hangfal settel, de sajnos néha be kell érni kevesebbel erre meg tökéletesek ezek a fülesek!

Üdv. SB

(#2043) SoundBird válasza oregkosaras (#2041) üzenetére


SoundBird
tag

Köszönöm segítséged! :R Ezért fontos, hogy legyen tapasztalat, mert pl. ránézésre, nem a legbizalom gerjesztőbb darab a piacon! De itt van az, hogy a puding próbája az evés. Nem feltétlen a designe, hanem a tervezés és a minőség is számít!

A Kave sem usb hangkártyás. Csak a táp ellátást oldották meg usb-ről, mint még több másik modelnél is!

Nekem elég az analóg, mivel supremeFX X-Fi hangkarim van, ami szerintem elég lesz a jó minőségű meghajtáshoz.

Az analogon nem lehet a csatornákat külön szabályozni? :F A leirásban az van, hogy a vezetékbe épített hangerő szabályzón, lehet a csatornák hangerelyét szabályozni külön-külön! :U

Igen, azt tudom, hogy nem lesz olyan érzés, mint amikor a házi-mozi előtt ülök! de sajnos költözni kellett, most nincs lehetőségem ki építeni a régi rendszerem, így marad egy ilyen füles ami szerintem, ebben az átmeneti időben tökéletes lesz! Csak még azt nem tudom melyik! De egyre jobban a sharkoon tűnik befutónak.

Anyitt még elárulnál, hogy nagyjából milyen a hangképe? Milyenek a mélyek? Melyik frekit erőlteti esetleg?

Előre is köszi! :R
Üdv. SB

(#2044) bifidus válasza SoundBird (#2043) üzenetére


bifidus
tag

Nekem is x-tatic analog van és valóban k*rva kényelmes!(korábban 2 trust 5.1-es fülesem is volt,azok elég nehezek voltak).viszont mélyekre ne számíts.ha kiemeled a mélyhangokat akkor is a középmagas hangok lesznek a leghangosabbak.de nagyon szépen szól és a térhangzása is jó.
a roccat kave-ben meg azért kissebb a mély"hangszóró" mert (ha jól tudom) az a "rezgő"vagyis elég komoly basszusa lehet,de személyesen még nem találkoztam vele,bocs ha tévedek.

(#2045) oregkosaras válasza SoundBird (#2043) üzenetére


oregkosaras
csendes tag

Az analogon is lehet csatornákat állítani nem ara értettem :) Ahogy mondtam nem csak jól néz ki hanem nagyon is kényelmes és fejhez alkalmazkodó. Én csak azt tudom mondani hogy minden frekvenciatartományban tökkkéletesen teljesít. A mély tökéletes a közép is. A magas egy kicsit hiányzik az elején de ezt is simán be lehet állítani a hangkarid driverében mert tudja a fejhallgató. És ha valamelyiket is tulsúlyban találod akkor után lehet állítani. A vezetéken pl tudod a mélyet is szabályozni. Úgyhogy ismét csak ajánlani tudom :D

(#2046) Mozso26


Mozso26
senior tag

A roccatra visszatérve a 40mmesek is adnak mélyet 20-hztöl,és ahhoz jön még a 30mmes ami csak 20-és 100 között szol szoval gondolom brutális lehet a cucc, és a 12fokban megdöntött hangszorok miatt a térhang is jobban elkülönül gondolom. Sajna csak holnap lesz meg a cucc de alig várom :)

(#2047) SoundBird válasza oregkosaras (#2045) üzenetére


SoundBird
tag

Köszi az infókat! Elég jól hangzik! Meglátjuk még mit Mozso26 sorstárs a frissen beszerzett roccatról s aztán én is megyek rendelni!

De még mindig a sharkoon szimpibb! :))

Köszke még 1szer! :R

(#2048) SoundBird válasza Mozso26 (#2046) üzenetére


SoundBird
tag

Hajrá hajrá!

Várjuk a kis beszámolót a roccatrol! Mert még mindig nem tudok dönteni a kettő közt! :N
Bár egyenlőre az x-tatic van egy kicsit közelebb!

előre is köszi! :R

(#2049) Mozso26 válasza SoundBird (#2048) üzenetére


Mozso26
senior tag

nuh megvan a kicsike, A csomagolás minösége nem hiszem hogy lehtne jobb, lenyügözö a kis doboz a vezetéken, nagyon jo anyagokbol készült. A teret én sajnos annyira nem érzékelem vele de sajna nincs összehasonlitási alapom.X-fi extere musicom van, és eddig 5.1-es erösitön hallgattam a jatekokat csak sajna olyankor meg nem tudok skypozni mert visszahallják ezért vettem ezt.oda akarok kilukadni hogy még sokmindent lehet állitani amitöl javul a térérzet.Olyankor mikor a hangszorokat tesztelem egyenként , nagyon szépen elkülönülnek a hangok, de sajna jatekok alatt ezt már ennyire nem érzem , azért nem olyan rosz a helyzet , de azért egy kicsit többre számitottam. A hangok nagyon szépen forognak velem de nagyobb csata közepén ez kevés sajana ,de mondom ez még változhat mert ugyanis win7en nem a legjobb az x-fi driver az alchemyvel pl egyböl lefagy a fear ... stb. Majd még irok most megprobálok felraki egy másik hangkari drivert.

(#2050) Mozso26 válasza Mozso26 (#2049) üzenetére


Mozso26
senior tag

WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ atya ur isten , az uj driverrel eszméletlen lett a térérzet fearban , viszont eltüntek a mélyhangok :) (nem lehet minden tökéletes) A cod 6 ot is megnézem mindjárt
sajnos ez a win 7 nem a legjobb oprendszer a tesztre :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.