Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) Tsebacsi válasza zzeN (#7750) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Meg, abban a kategóriában szerintünk best buynak számít!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7752) zzeN válasza Tsebacsi (#7751) üzenetére


zzeN
aktív tag

Hát akkor ennyit erről, rendelem is meg :D

Pár kérdés: előlapi usb-be mennyire ajánlatos bedugni? Mert nem tudom hogy hogyan fog szólni pl. zenénél, lehet akkor inkább az 5.1-met használnám. Akkor ki-be dugni, 5.1-et kihúzni vagy letiltani windows-ban, bujkálni gép mögött... :)

(#7753) Tsebacsi válasza zzeN (#7752) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én pl. ha a stereo hangszórókat használom, kihúzom a Rage-et, hosszabbítóval dugtam be a gép hátuljába, mert a felső usb nem férne be, csoda hogy oda a stereo-é bemegy. Szóval szerintem nyugodtan mehet az előlapiba. Zenére se lesz rossz, persze kinek mik az igényei, alapjában véve stereo, jobb zenére mint egy 5.1 füles. Letiltani nem kell semmit, csak kihúz-bedug :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7754) zzeN válasza Tsebacsi (#7753) üzenetére


zzeN
aktív tag

Ha be van dugva mindkettő, akkor?:D Vagy muszáj kihúznom az egyiket?
Pont most rendeltem meg, köszi a megerősítést. :R

(#7755) Tsebacsi válasza zzeN (#7754) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Legtöbbször az USB az elsődleges, illetve amit beállítasz windowsban.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7756) neutron22 válasza zzeN (#7754) üzenetére


neutron22
tag

(Ha win7) Hangszóró ikon-> jobb klikk ->Lejátszóeszközök-> amelyik épp kell alapértelmezettnek beállít :))

(#7757) haypro


haypro
senior tag

Max. 20k-ért milyen "gamer" fejest vegyek?
Lehetőleg 7.1-es legyen.
Én eddig ezeket néztem ki:
- Genius Cavimanus HS-G700V
- OZONE RAGE 7HX 7.1
Ezek jók?
Egymáshoz viszonyítva milyenek? Melyik a jobb, és mivel? Valaki tapasztalat? Még annyi hogy ezekhez még elég jó a az alaplapi Realtek ALC892 7.1 HD hangkártya? Vagy túlságosan visszafogja?
Köszönöm,
haypro

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#7758) havast


havast
aktív tag

Üdv!

Tudnátok nekem ajánlani egy real 5.1 vagy 7.1 fejhallgatót? Zárt kialakítást jobban szeretem, ár max 22e ft. USB-s legyen, mert notival használnám. Használat típusa: film, játék, zene elvétve (arra iem-et használok, de nem baj, ha az ajánlott cucc nem vérzik el zene alatt.) (Mikrofon lecsatolhatósága óriási előnyt jelentene..)

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#7759) Tsebacsi válasza havast (#7758) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Sajnos amit akarsz, az lehetetlen, mert a real 5.1/7.1 fülesek nem USB-sek. Mivel notiról menne, így az USB tuti, az ajánlatom a Creative Rage, esetleg minimálisan többért a Corsair Vengeance 1500 csak ott nemtudom lecsatolható-e a mikrofon. Ezek virtual 5.1/7.1 fülesek, a Rage tud kombinált jack-et is, így mobillal vagy egyéb médialejátszóval is működik. Stereo fülesek, zenére is jók, én a Rage-el nagyon vidáman hallgatok zenét, jó erős tiszta basszusai vannak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7760) havast válasza Tsebacsi (#7759) üzenetére


havast
aktív tag

Az, hogy virtuális=azzal, hogy stereo, csak jó a térleképzése? Tapasztalataid milyenek vele kapcsolatban. Film,ill játék?

(#7761) whitezo88 válasza havast (#7760) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nem 6-8 külön csatorna megy, én így használtam a 5.1 hangfalammal az xboxot ami ugye szintén nem valós surround, mivel 2 RCA volt, ami ugye stereo. viszont 2rca-3jack-es átalakítóra rádugva meglepően jó volt. persze elmarad a valóstól, de sokkal jobb mint a stereo. USB-sen azért nem tudsz real 5.1est mert azokon van 1 db USB az áramfelvétel miatt és 3 darab jack (front, center-sub, meg rear.) 7.1-en meg plusz 1 ugye.

(#7762) Tsebacsi válasza havast (#7760) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Meglepően jó ahhoz képest, hogy szoftveresen hozza létre a térhangzást. A real az csak jack-es. Még elosztóval sem javallot, mert a single jack-en csak stereo jel megy ki.

haypro: 20k-ért nincs real 5.1 se, nemhogy 7.1, csak virtual. A Cavimanus az elmegy kategória. Az Ozone meg inkább ne. megvásárolt licencel dolgoznak, kétes anyagminőség mellett. Az alaplapi hangkártya felejtős, mert usb-s füles, nem az alaplapit használja, hanem a saját beépített hangkártyáját.

20k-ig Creative Sigma, Thermaltake Shock One, Asus echelon esetleg. 20k fölött picivel meg Creative Rage, Corsar Vengeance 1500.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7763) zzeN válasza neutron22 (#7756) üzenetére


zzeN
aktív tag

Köszi a tippeket, így egyszerűbb lesz:) Most láttam a Corsair oldalán hogy a tegnapi PAX-on jelentették be a Vengeance V2-t. Pár külső változáson kívül én nem láttam más eltérést:

[ Szerkesztve ]

(#7764) Dickassman válasza zzeN (#7763) üzenetére


Dickassman
csendes tag

Hello
Le szeretném váltani a szépen lestrapált G35 fülesemet. A cél az lenne ha minél több eszközzel tudnám használni ( telefon, PC, tv), és a minősége ne legyen rosszabb mint a G35.

Az ár max 35 körül.

Személy szerint "Sony Pulse Wireless Stereo-Headset Elite" -t vennék mert mindennel kompatibilis, de nem igen értem a hangzáshoz.

Előre is köszönöm

(#7765) zzeN válasza Dickassman (#7764) üzenetére


zzeN
aktív tag

Na ezt pont a rossz embernek címezted:D

(#7766) Dickassman válasza zzeN (#7765) üzenetére


Dickassman
csendes tag

Ja csak utólag vettem észre hogy válasznak írtan : S bocsi

(#7767) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Mikrofonos Fejhallgatót szeretnék vásárolni.Előre is köszi.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

Filmezés, Játék

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

20 000Ft

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?

Vezetékes

(4) Circumaural vagy supraaural?

Inkább supraaural de nem feltétel.

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?

Mikrofonos

(6) Milyen hangzást vársz?

real 5.1, real 7.1.

(7) Milyen csatlakozású legyen?

Jack / USB. mind1

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?

Integrált hangkártya, Asrock Z77extreme4

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#7768) whitezo88 válasza Gabe123 (#7767) üzenetére


whitezo88
nagyúr

20ert nemigen fogsz venni ujonnan real 5.1et. A Kave is 24tol kezdodik.

(#7769) Tsebacsi válasza Gabe123 (#7767) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha Supraaural, akkor Beyerdynamic MMX2 [link].

Ennyiért tényleg nem kapsz real 5.1/7.1-et, főleg nem supraauralt. :( (olyan szerintem nincs is)

(#7764) Dickassman: Hát nem könnyű. A kinézett sony csak PS3-nál ad 5.1/7.1-et, azt is csak virtuálisan. Az akkuját szidják (4 óra alatt merül) és a rezgő basszus is vakításnak van értékelve. Ennyi pénzért már komolyabb fülest lehet venni.
A wirelessek kicsi része tud jack-et. (Így hirtelen nem is tudok mondani egyet se). A Creative Rage tud ilyet, de az kábeles.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7770) Gabe123 válasza Tsebacsi (#7769) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Thx Mindkettőtöknek. Ez esetben circumauralban és virtual 5.1-ben melyik a legjobb választás számomra?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#7771) Tsebacsi válasza Gabe123 (#7770) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Creative Sigma 13k-tól

Thermaltake Shock One 19k.

Ha kicsit többet szánsz rá, ez a best buy: Corsair Vengeance 1500 24k.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7772) Peddy789


Peddy789
őstag

helo, garanciális (1év) tritton 510HDa analóg 5.1es füles menynit ért szerintetek használtan? illetve miylen választási lehetőségek vannak amik jobbak nála?

[ Szerkesztve ]

(#7773) Tsebacsi válasza Peddy789 (#7772) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Használtan 15k-ra tippelném max, az adatai alapján jó kis füles, de kell hozzá egy dedikált hangkártya (legalábbis ajánlott). Viszont van egy bolt, ahol 12k-ár árulnak valami nagyon hasonlót. Mellesleg kifutó terméknek tűnik.

Mivel true 5.1, 24k alatt nincs ajánlott ilyen füles. Afölött meg ami megtetszik, az ár mellett már a minőség is jó :P pl: CM Storm Sirus, Razer Tiamat 7.1, Tritton AX 720, Tritton AX Pro 5.1

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7774) Peddy789 válasza Tsebacsi (#7773) üzenetére


Peddy789
őstag

hát ha nincs true 5.1 20k alatt és ez valóban több jackel megoldótt analóg 5.1 ráadásul garanciális és jó állapotű lehet többet is ér, köszi az infót

(#7775) Peddy789


Peddy789
őstag

Razer tiamat vs corsair vengeance melyika jobb vajon? ezek zenehalgatásra sose lesznek az igaziak gondolom.

(#7776) Peddy789 válasza Peddy789 (#7775) üzenetére


Peddy789
őstag

uristen ez a tiamatról néztem egy youtube videot kb vicc kategória :D

(#7777) drzozo válasza Peddy789 (#7776) üzenetére


drzozo
senior tag

Nem tudom miből sikerült levonni ezt a következtetést...

[ Szerkesztve ]

(#7778) WinnerB0Y


WinnerB0Y
senior tag

Hali!

Steelseries Siberia V2 ről mit kell tudni?
Hibák, gyári idegesítő hülyeségek etc.
Megéri e megvenni? Akár használtan

EUNE: iNeeko

(#7779) SRII


SRII
őstag

sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni hogy milyen fejhallgatóval egybeépített mikrofonos terméket érdemes vásárolni, ami olcsó de viszonylag jó minőségű hangfelvételt lehet vele készíteni, teszem fel videók készítéséhet (kommentárként)és multihoz használnám.
köszi a segítséget.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#7780) Gabe123 válasza Tsebacsi (#7771) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Thx. Szerintem a Thermaltake Shock One-lesz. :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#7781) dAnky


dAnky
aktív tag

Srácok mi a különbség a

CREATIVE Tactic3D Alpha

és a

CREATIVE Tactic3D Sigma

között? 2ezer forintal drágább a Sigma, miben tud többet?

(#7782) Dickassman válasza Tsebacsi (#7769) üzenetére


Dickassman
csendes tag

Azt hiszem pont ezt a tesztet olvastam ma, ami elbizonytalanított, de angol oldalakon ilyenekre sosem találtam panaszt (talán csak az akura).

(#7783) Tsebacsi válasza dAnky (#7781) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Az alpha a belépőszint, 40mm-es driverrel, kicsit olcsóbb anyagminőséggel. A sigma már 50mm-es, jobb anyagokkal, komolyabb hangkártyával rendelkezik.

WinnerBoy: Nem rossz füles, csak kicsit túlárazott, és javasolt egy hangkártya is mellé. Meg nem mai csirke.

SRII: Nem feltétlenül erre készülnek a gamer fülesek. De a 10k fölötti kategória már jó szokott lenni. Creative, CM, akár Genius is.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7784) dAnky válasza Tsebacsi (#7783) üzenetére


dAnky
aktív tag

értem. akkor megéri a felárat?

(#7785) Tsebacsi válasza dAnky (#7784) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem megéri. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7786) WinnerB0Y válasza Tsebacsi (#7783) üzenetére


WinnerB0Y
senior tag

Hangkártya adott.
Xonar DX már az előző füleshez megvettem.
Amit fél év alatt lelaktam, pedig vigyáztam rá.

EUNE: iNeeko

(#7787) dAnky válasza Tsebacsi (#7785) üzenetére


dAnky
aktív tag

Rendben köszi az infót :R

(#7788) Peddy789 válasza drzozo (#7777) üzenetére


Peddy789
őstag

a videón látszik hogy ott a hatalmas kagyló meg fejpánt, és egy icipici apró műanyag tartja az egész fülest... nekem ennyi már bőven elég, mintha direkt arra mennének hogy törd el, nem tudom elhinni hogy ez egy évnél tovább fogja bírni, de egy 30ezres fülesnél ez ígyis úgyis nevetséges

(#7789) Tsebacsi válasza WinnerB0Y (#7786) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Előző füles is ez volt vagy valami más?

22k-ért meglévő DX mellé már lehetne venni valami jó Hi-fi fülest is, bár gondolom kell a mikrofon is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7790) SRII válasza Tsebacsi (#7783) üzenetére


SRII
őstag

Köszönöm a választ! De fejhallgatóra 10.000 nem költök, talán ha HA 5000 ft kifizetnék, többet nem, láttam az árukeresőn rengeteg alternatíva van, csak nem tudodm mit kell figyelembe venni, sajna teljessen ismeretlen ez számomra,
vastag legyen a fejtartó része? vagy milyen db tartományban legyen? vagy hogy kell ezt eldönteni? mi alapján döntünk? ((ja ami 30k az biztos jó)

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#7791) WinnerB0Y válasza Tsebacsi (#7789) üzenetére


WinnerB0Y
senior tag

Előző füles egy Tritton AX Pro volt amit akcijóssan' vettem usersnél. Egyszer leesett miután nem tudtam hová tenni 6 méter kábelt és belerúgtam a kábelbe aminek a következtében leesett a fejhallgató az asztalról. Repedés keletkezett rajta, de még tökéletesen működött.
Viszont mivel van rajta repedés, így nem érvényesíthetem azt a garanciát, ami nem annak a hibája, mert máshol szar. Konkrétan a "távirányítónál" ami rohadtul egy f***ság volt erre a fejhallgatóra.
Pedig szeretem, meg kényelmes, bár kicsit nehéz, jól is szól.
De hát ez van.
Amúgy egy Beyerdinamic DT770 et nézegettem, ugyanis egyik haveromnak ez van és brutálisan jó cucc.
De mivel nekem kellene egy mikrofon...
(Ez is jön nemsokára egy Audio-Technika AT2020 mert már idegesítenek a gyökér mikrofonok.)

EUNE: iNeeko

(#7792) Tsebacsi válasza SRII (#7790) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem kell itt decibelleket meg tartományokat nézni, azok nagy általánosságban semmitmondóak. Ha ilyen alacsony az ingerküszöb, akkor csak is a Sharkoon Rush jöhet szóba.

WinnerBoy: Értem. Izé, akkor én azt mondanám, ha bejön a Beyer (nagyon jó márka), akkor nem kell rajta tökölni, azt kell venni, mikrofon meg ha jól értettem, majd lesz komolyabb, addig egy talpas 500 Ft-ossal is ki lehet húzni. (Mondjuk 27k-t adni egy mikrofonért, kell az elszántság :D )
Ne szórakozz a Trittonokkal, a Beyer a milyen fejhallgatós topik körében is megnyerő lenne szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7793) WinnerB0Y válasza Tsebacsi (#7792) üzenetére


WinnerB0Y
senior tag

Ez rendben van :D
Annak csak az árával van bajom..
Ha sikerülne beszereznem egyet occón akkor oké, de haver is akciósan vette 38k ért.
Meg mellé kell a mikrofon.
(Mikrofont nem csak itthonra akarom használni, hanem zenei felvételekre, így kell a komolyabb miki :))

EUNE: iNeeko

(#7794) Tsebacsi válasza WinnerB0Y (#7793) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt rögtön gondoltam a mikrofon árából és kinézetéből :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7795) SRII válasza Tsebacsi (#7792) üzenetére


SRII
őstag

köszönöm szépen! :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#7796) Tsebacsi válasza SRII (#7795) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hajrá és Szívesen! Ha belefér majd egy rövid értékelés, azt szívesen látjuk, hogy javítani tudjuk az ajánlásokat!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7797) SRII válasza Tsebacsi (#7796) üzenetére


SRII
őstag

mindenképp megteszem, de 3400ft ért okés az ára de elmennék 5000ft ig akkor is ez a legjobb ajánlat?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#7798) Tsebacsi válasza SRII (#7797) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

10k alatt igen, nem sokkal fölötte indul a Creative Alpha.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7799) havast


havast
aktív tag

Keresesem eredmenye az lett,hogy gondoltam egyet,es beneztem a debreceni Media-ba... Gondolvan, hogy az eladhatatlanul draga cuccaikat ugyis akciozzak. Es lass csodat, talaltam egy Sennheiser pc333D-t 25k-ert...:D Kivancsi vagyok milyen lesz.

(#7800) Cortez HUN


Cortez HUN
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.XBOX 360-hoz szeretnék gamer headsetet venni.Ami szempont, hogy Mo.-n kapható legyen, csak vezetékes és a lehető legjobb hangminőség érdekelne.Árban 20e környékére gondoltam esetleg kicsit fölötte is.Van valakinek tapasztalata esetleg ajánlása ilyen téren?

Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.