Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) Tuco78


Tuco78
tag

Hát a real 5.1 nem feltétlenül jobb szerintem mint a virtual 5.1 - mivel a hely korlátozott és több drivert kell elhelyezniük ezért csökkenteniük kell azok méretét és itt sajnos a méret a lényeg(nem véletlenül használnak a komoly füleseken 50-es vagy még nagyob drivert!viszont mivel jackes dughatod jobb hangkariba(pl.:xonar)ami jelentősen javítja a hangzást!a virtual 5.1-7.1 fülesek viszont saját hangkarival rendelkeznek ami kb. az alaplapi szintjén van.nem egyszerü a választás!mondjuk én azt tapasztaltam,hogy a hangzás viszonyitás kérdése.én pl.egész jól elvoltam a kis gagyi philips fülesemmel.most meg,hogy hallottam szólni az lcd3-t a senn&xonar páros is vacaknak hat :(

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#7602) Tsebacsi válasza Brian_GT (#7599) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Húú mennyi kérdés :))

Természetesen úgy értettem a Genius-t, hogy kommersz gyártó, nem rosszak a termékei, de nem is rendelkeznek kimagasló minőséggel. Ráadásul hangcuccok terén nem is nevezhető névnek :(

A Kave jó cucc, de sajnos ha az alaplapid foglalt, akkor érdemes venned egy hangkártyát hozzá (Asus Xonar DG pl.) különben nem tudod miről meghajtani.

Az Echelon sima stereo, jack-es, programmal vagy a fentebb említett hangkártyával tud virtuális térhangzást.

A ThermalTake Shock és Shock One is virtuális, igaz a One komolyabb cucc, már USB-s is.

A Corsair 1500 és 2000 ugyan az, csak a 2000 a wireless kiadás. A tesztek alapján a legjobb virtual 7.1-es füles a 30k alatti kategóriában. Csak a Rage tudja megközelíteni, az is inkább ár/érték arányban.

Az 5.1-es fülesek 3-4 jack dugót szoktak használni, szóval az 1 sima zöld nekik nagyon kevés :(

Ha választanom kéne neked, azt mondanám Shock One. USB-s, szóval nem kell hangkártya, ha az 5.1-et akarod hallgatni, simán kihúzod az USB-ből vagy a win hangbeállításainál átállítod az elsődlegest az alaplapira. Én a Rage-nél kihúzogatom az usb-t pl. :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7603) Brian_GT válasza Tsebacsi (#7602) üzenetére


Brian_GT
őstag

Jaa megszaladt kicsit este a kezem,sorry :)

Sok videót meg tesztet elolvastam,,hát a Roccat real 5.1 az valami marhára bejönne, de 24k-ért nekem most sok. A Thermaltake meg szintén már 20 szóval ott már nem lenne kérdés, hogy 20ért az vagy 24ért a Roccat. Szóval maradok szerintem a Genius fülesénél, sok jót hallottam azért arról is és egy sztereó fülesről biztos jó élmény lesz az is. Azt majd később beruházok egy real 5.1re.

Amúgy ez a CM Storm Sirus 5.1 amiről annyit hallani ez tényleg ennyire jó ennyi pénzért vagy csak túl nagy hype van körülötte?? Ilyen 30 fölötti árban vagy hát ha alatti is az is jó :) mi az ami jó 5.1 real füles? Ott mire esküsznek az emberek??

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#7604) Tsebacsi válasza Brian_GT (#7603) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Zoltankakuk-nak volt Sirusa. Írt is róla egy összefoglalót, h kicsit visszaolvasol, megtalálod. Most linkeltem pár napja.
Amúgy igen, jó kis füles. Amúgy a csúcs a razer Tiamat 7.1 vagy Tritton 720.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7605) light0416


light0416
tag

Sziasztok!

Mikrofonos fejhallgatót szeretnék vásárolni, körülbelül 8 ezer forint körül, és ebben szeretnék segítséget kérni.
Én ezt a terméket szemeltem ki : [link] - 8500 Ft körül van, főleg játékra, TS3-ra és filmezésre lenne használva, néha-néha sokáig lenne használva egy nap.
Viszonylag nagy a fülem így nem tudom, hogy ez kényelmes volna-e.

Előre is köszönöm a segítséget, remélem valaki tud adni valamilyen jellegű tanácsot.
Üdv,

Iphone 14 pro

(#7606) MANTiS`


MANTiS`
csendes tag

Tegnap jött meg a Corsair Vengeance 1300-as füles, és hát nem vagyok elájulva tőle egyelőre...gyenge a mély és a basszus is csak akkor elfogadható, ha a hangkártya driverébe felvan téve maximumra... Amúgy van itt még valaki akinek ilyen fülese van?

(#7607) Brian_GT válasza Tsebacsi (#7604) üzenetére


Brian_GT
őstag

Igen köszi megtaláltam a teszteket. Háát brutál a Tiamat :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#7608) Kal-El válasza MANTiS` (#7606) üzenetére


Kal-El
senior tag

Pedig az 1300-ast nem is láttam, hogy bárki ajánlotta volna. Az 1500-ast szokták.

(#7609) MANTiS` válasza Kal-El (#7608) üzenetére


MANTiS`
csendes tag

Az már egy másik árkategória (számomra legalábbis), azért választottam ezt. Viszont most egy kicsit még állítgattam a Xonar programját, most már egész jó lett a hangzás.

(#7610) MANTiS` válasza MANTiS` (#7609) üzenetére


MANTiS`
csendes tag

Átkellett kapcsolnom 8csatornáról 2csatornára és sokkal jobb lett mind a hang, mind a térhangzás.

(#7611) gaborsan


gaborsan
csendes tag

Sziasztok, egy ideje olvasgatom a hozzászólásokat. Tervezek venni egy olyan fejhallgatót amivel szépen tudom élvezni a zenét és a játékokat is. Szeretném ha bele tudnék feledkezni a játékba, külső zajok ne zavarjanak be. Két kiszemelt van Beyerdynamic DT 235 és Creative Tactic3D Alpha. Árban kb ugyan az. Előbbit sima utóbbit a gamer fejhaltagok topikból vadásztam össze.

Asus Sonar DX-re fogom csatlakoztatni jack, dugóval. Melyiket vegyem? Fő szempont a hangzás.

(#7612) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Corsair Vengeance 2000 vagy 1500 érdemes venni vagy megéri az a 2K árkülönbség?
vagy hasonló árkategóriában mit érdemes?
játékhoz kell meg filmnézéshez, meg youtube on szoktam zenét hallgatni
továbbá fontos lenne hogy circumaural legyen esetleg zárt
otthon használnám csak

Szépnapot!

(#7613) Tsebacsi válasza Dexter-2000 (#7612) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A 2000 ugyan az belül mint az 1500, csak wireless.

gaborsan: A két füles alapvetően más. A creative alapcucc és usb hangkártyás, de mikrofonnal. A beyer meg hifi füles mikrofon nélkül és "sima" stereo. Ehhez illik a Xonar, a creativehoz nem. A beyer helyett még a Maxell retrodj-t tudom ajánlani ha nem kell mikrofon.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7614) Dexter-2000 válasza Tsebacsi (#7613) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszi
ilyen árban jó ez esetleg ajánlasz mást?

Szépnapot!

(#7615) Tsebacsi válasza Dexter-2000 (#7614) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát ha usb-s virtual 7.1-es fülest szeretnél 24k körül, akkor a Vengeance 1500 a best buy.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7616) gaborsan válasza Tsebacsi (#7613) üzenetére


gaborsan
csendes tag

Köszi szépen a választ, akkor lehet inkább a retro dj lesz. :)

(#7617) Dexter-2000 válasza Tsebacsi (#7615) üzenetére


Dexter-2000
őstag

de a kettő ugyanaz.. lehet akkor a vezeték nélkülit veszem meg az kényelmesebb.. vagy az ilyen áron felejtős?

Szépnapot!

(#7618) Tsebacsi válasza Dexter-2000 (#7617) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem, miért lenne felejtős? Ha neked wireless kell akkor tessék azt venni :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7619) sider24


sider24
tag

Sziasztok. Steelseries Siberia V2-ről mi a véleményetek? Mik a hátrányok ha van olyan illetve mik a pozitivumok ha van olyan. :))

Nagyon meg tetszett, sokan ajánlják ezért is gondoltam h ki próbálom. :)

[ Szerkesztve ]

(#7620) Tsebacsi válasza sider24 (#7619) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Túl van árazva. És ahhoz képest nem is szól kimagaslóan jól.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7621) sider24 válasza Tsebacsi (#7620) üzenetére


sider24
tag

10k ért hozzá juthatnánk. :))

(#7622) Tsebacsi válasza sider24 (#7621) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Melyik típusú (usb vagy jack) és miről lesz meghajtva? (alaplapi vagy dedikált hangkártya?)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7623) sider24 válasza Tsebacsi (#7622) üzenetére


sider24
tag

Jack tipusu, számitógépről lesz meghajtva alaplapi hangkáryával.

(#7624) Tsebacsi válasza sider24 (#7623) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jobb lenne alátenni egy Xonar-t, mert úgy csak stereo-ban fog szólni. Nemtudom amúgy, manapság már nem kimondottan ajánljuk az SS Siberia-t, eljárt felette az idő.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7625) sider24 válasza Tsebacsi (#7624) üzenetére


sider24
tag

Akkor te mit ajánlanál 10-15k körül?

(#7626) aProPeti87


aProPeti87
aktív tag

Valakinek van valami ötlete mi lehet a fejhallgatómnak a baj SB-Rage több mint 3 hete nem használtam a nagy meleg meg nem nagyon értem rá hogy használjam ,de most próbáltam és nem is világít ha rádugom se nem észleli a gépem de viszont sima jack részévek simán működik .

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7627) Tsebacsi válasza aProPeti87 (#7626) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Driver újratelepítés. Ha még minig nem, másik usb-mikrousb kábellel próbáld ki. A legrosszabb lehetőség az, ami nekem volt, hogy a testben lévő csati hibásodott meg. Azt viszont gariban megcsinálják.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7628) aProPeti87 válasza Tsebacsi (#7627) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Nem lehet újra rakni a drivert mivel először észlelnie kell a fejhallgatót a gépnek és utána lehet csak telepíteni , másik usb-n és másik gépen is próbáltam de nem reagál semmire .

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7629) Tsebacsi válasza aProPeti87 (#7628) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor lehet hogy gariztatnod kell az usb csati miatt. Viszont ha ez már a második, akkor lassan kiesik az ajánlott kategóriából. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7630) aProPeti87 válasza Tsebacsi (#7629) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Hát nem nagyon örülök neki hogy elromlott neked cserélték vagy javították ?

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7631) Tsebacsi válasza aProPeti87 (#7630) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megnemmondom, szerintem cserélték. De most jó, nekem ez elég :) Ha elbatyódik úgyis esélyes hogy valami komolyabb után nézek, pedig hangzásra júúúúj. Hallgattam egy AKG K530 LTD-t, és nem estem attól hanyatt. Nekem túl puha volt, túl tiszta, kevés mélyel, ez viszont masszív, odacsap, nyers.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7632) aProPeti87 válasza Tsebacsi (#7631) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Így van a hangzása tökéletes számomra pont az amilyet szeretek ,de ez a csatlakozó idegesít nagyon remélem hamar javítják :(((

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#7633) Tsebacsi válasza aProPeti87 (#7632) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én írtam a weboldalunkon a bejelentőlapra. Utána egy pár levelezést követően (angolul) már adtam fel postán nekik a cuccot, és 1-2 héten belül visszajött.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7634) d1abLo válasza sider24 (#7625) üzenetére


d1abLo
senior tag

Siberia V2 nagyon jó füles, 5 évig használtam, semmi problémám nem volt vele, nagyon jól szól versenyeken használtam. Próbáltam nagyon sok más fejest, eddig ez vált be a legjobban.
Hozzáteszel egy jobb hangkártyád, mert alaplapival szerintem bűn használni minden normálisabb fejest és jó lesz. Bár 10k ért ha használtan veszed, bőrre figyelj nagyon, mert ha sokat volt használni akkor megkopik, meg a szivacs benne kilapul és hosszútávon nem kényelmes!

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#7635) d1abLo


d1abLo
senior tag

Esetleg aki Razer párti, és 7.1-es fülest keres annak itt egy Kraken 7.1

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#7636) neutron22 válasza d1abLo (#7634) üzenetére


neutron22
tag

Nem VOLT rossz, de már nem ajánlott kategória. Fülpárnát pedig lehet kapni hozzá, ha valaki csak ezért nem venné meg.

(#7637) d1abLo válasza neutron22 (#7636) üzenetére


d1abLo
senior tag

fel van az már azóta újítva és jól szól hidd el... csak nem reklámozzák

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#7638) neutron22 válasza d1abLo (#7637) üzenetére


neutron22
tag

Azzal nincs is baj ahogy szól, de ennyiért már van más és van jobb ami szól.

(#7639) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Segítségeteket szeretném kérni. Cimborámnak kellene Counter Strike GO-ra és basszus orientált zenélésre valami jó gamer füles, lehetőleg mikrofonnal.

Mivel nem tudom milyen árban mocorognak és az ár/érték lépcsők hogy alakulnak, azért egy 10-30k ig tartó tág határt szabnék meg. Nekem mindenem Logitech, de az már régen volt, hogy ilyen dolgokra költöttem, szóval szeretném megtudni ti milyen füleseket preferáltok, biztos vannak "bestbuy"-ok.

Köszönöm!

• Honor Magic5 Pro •

(#7640) fpatrik17 válasza fpatrik17 (#7639) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Bocsi szerk. idő lejárt és lemaradt, hogy ilyen hangkártya van a gépben..

És eddig ezeket néztem:
0.,1., 2., 3., 4.

[ Szerkesztve ]

• Honor Magic5 Pro •

(#7641) Lmh válasza fpatrik17 (#7640) üzenetére


Lmh
őstag

Az általad felsoroltak közül - meg azt nem figyelembe véve is - a Corsair Vengeance 1500-at fogják itt ajánlani neked. És ezzel én eddigi cikkolvasásaim alapján egyet is értek :)
Én is épp fülesvásárlás elött vagyok, sajnos én most csak a Creativ 3d Sigmát néztem ki az itteni tanácsok alapján, de aha 19999-ért megkapnám a Corsair 1500-at, akkor azonnal azt venném :)
Mellesleg nekem is CSGO-ra kéne :P A Roccat is jó hangzásban, nekem volt, de eléggé nyomta a fejemet, néha a mikrofonomra is panaszkodtak illetve sosem sikerült tökéletesen beállítanom (ez a ventri hibája is volt, de ez a problémán nem változtat).

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#7642) Lmh


Lmh
őstag

Lejárt a szerkesztési idő és közléskényszerem van kicsit ittasan :)
a 0.-ról még sosem hallottam bár zorall ahogy kinéz, sztem senki nem ajánlaná tapasztalat alapján.
1-es az olcsóbb kategória best buy-a az itteniek szerint bár talán kicsit szerények a képességei ha már olyan jó hangkártyája van a spanodnak, de kijavítanak ha tévednék :)
2-esről leírtam a véleményemet, plusz ez már kihasználja a hangkártyát talán jobban.
3-as talán a legjobb választás a teszte és itteni vélemények szerint
4-es sztem hányinger, bár nem rossz füles, de képességei a 2-3-as alatt vannak szerintem valamivel (érzésre mondom amiket hallottam róla, meg amiket olvastam - majd kijavítanak ha tévedek). Mondjuk most látom, h az ára egész baráti...akkor miért ne :)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#7643) Dexter-2000 válasza Lmh (#7642) üzenetére


Dexter-2000
őstag

még a vegence 2000 gondolkodok viszont arról olvastam olyant hogy ha vezeték nélkül használom akkor néha lehet hallani valami "wifi zörejt" vagy mit is...
De azt gondolom nem csak kábel nélkül hanem direktbe betudom dugni a gépbe és akkor 1500 ként működik nem?

Szépnapot!

(#7644) Tsebacsi válasza Lmh (#7641) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Először tisztázok :)

Xonar DG-hez nem ajánlunk usb-s fülest, mert akkor tök fölösleges a Xonar a gépbe, de mivel az már előbb került oda, így valami más megoldás lesz ;)

Dexter-2000: Nem esküszöm meg, de szerintem a 2000 nem tud menni kábelről, báááár a fene se tudja. Én nem vennék csak úgy 2000-et mert wireless is. Csak ha jó nyomós okom van, amiért arra van szükségem, minden más esetre ott az 1500 :)

fpatrik17: A felsoroltak közül elég sok ki is esik sajnos. A Genius fehér folt, lehet hogy jó, lehet hogy kommersz (majd 1x utánalesek, de nyugodt szívvel nem tudom ajánlani). A Sigma és az 1500 nem ide való, mert usb-sek. Van Xonar, az usb-s füles felejtős. Így a Kave maradna meg a Kraken, na azt szintén nem kéne. Kave, ha meg basszusorientált vagy, akkor Razer Tiamat 2.2. ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7645) neutron22 válasza fpatrik17 (#7639) üzenetére


neutron22
tag

Én a Kave et választanám, de a Tiamat 2.2 ről is nagyon jókat hallottam + a napokba érkezik hozzám egy ha minden jól megy és leírom a véleményemet róla. Nagyon élvezhető rajtuk a boska bass kolbaser :DDD

(#7646) fpatrik17 válasza Tsebacsi (#7644) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Az miért baj, ha USB egy füles? A Creativoknak van USB és Jack csatlakozója is nem?

• Honor Magic5 Pro •

(#7647) WolfheartGR válasza neutron22 (#7645) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Bejáratáshoz meg ezt tudom ajánlani. ;]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#7648) neutron22 válasza fpatrik17 (#7646) üzenetére


neutron22
tag

Semmi baj azzal hogy USB -s (bár ez nem igaz, mert sok nem igazán szűri az alapzajt és ez laptopoknál még zavaróbb), de ha már van hangkarid akkor használd is, mert jobb mint az USB! A Creative -oknak igen van, de mi értelme az USB nek ha jack el használod? Ha 10-15k ből szeretnéd megúszni vedd a Sigma -t, de ha van rá akkor az említett Tiamat 2.2 vagy Kave legyen.

(#7647) WolfheartGR UH :R :C

[ Szerkesztve ]

(#7649) d1abLo válasza WolfheartGR (#7647) üzenetére


d1abLo
senior tag

vagy ez :D

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#7650) Dexter-2000 válasza Tsebacsi (#7644) üzenetére


Dexter-2000
őstag

[link]

"töltése egy mellékelt USB kábellel történik, de szerencsére akkor sincs tragédia, ha menet közben merül le, ugyanis töltés közben is használható."

akkor elméletben vezetékes is?

Szépnapot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.