Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) schawo válasza dudika10 (#9300) üzenetére


schawo
titán

Mekkora keretben gondolkozol?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9302) dudika10 válasza schawo (#9301) üzenetére


dudika10
veterán

50-80k között nézegetek párokat. Igazából volt már szerencsém többhez is, csak azt nem tudom, hogy hosszú távon melyiket kedvelném a legjobban, melyikből volna a legkönnyebb kilépni később esetleg, meg hasonló szempontokat vizsgálgatok még.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9303) schawo válasza dudika10 (#9302) üzenetére


schawo
titán

Kölcsönadhatom a Soundking M6B és a Fostex PM1 páromat is. A Soundking itthon 80-90, de Németországól kijön 60-70-ből (210 EUR+száll.), a Fostex drágább ugyan, de néha mázlival német v angol ebayen ki lehet fogni (szállítással) 80ért akár újonnan is, de használtan mindig. Nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy a Fostex sokkal jobb, de azért a Soundking is megér egy meghallgatást.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9304) dudika10 válasza schawo (#9303) üzenetére


dudika10
veterán

Fostexet tudom mire képes, azzal mazt hiszem teljes mértékben ki lennék békülve. :K

Most ez a Superlux mozgatja nagyon a fantáziám a fejhallgatók miatt... fi:zi'k azt mondta, hogy rendel belőle legalább próbára, amíg nem hallottam nem akarok dönteni.
Gondolom ismered a PM5-öt is, ki ne ismerné... Sajnos már nem gyártják, de 65k-ért van aprón ajánlat, alkudni is biztos lehetne, ez is mozgatja az agyam. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9305) schawo válasza dudika10 (#9304) üzenetére


schawo
titán

Miért ötcollosban gondolkozol? Én már a hatcollos hifi monitorom mélyeit (határoló frekvenciában) is keveslem a hatésfeles Fostexhez képest.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9306) dudika10 válasza schawo (#9305) üzenetére


dudika10
veterán

Több oka is van annak, hogy nem tartok igényt alacsony f3-ra, a szobában keresztben van elhelyezve, csak így férek el. Nagyon kicsi a mögöttem levő tér. Másik ok a klasszikus zenék, bár most éppen rákaptam nagyon az Eddára, de ez múló dolog. :)
Nem kell, hogy nagyon mélyre lemásszon, csak legyen feszes.
Ez az ami visszatart a Mackie-től, az Emunál volt ugye szériahiba (bár amelyik eddig eléldegélt az csak nem lehet hibás...) és amíg meg nem hallgatom a Superluxot addig úgy sem fogok tudni nyugodt szívvel venni semmit, úgyhogy még ráérek keresgélni. Megtetszett a grafikon amit a gyártó mellérajzolt...
Egy első szériás KRK Rokit RP6-os is bögdösné a fantáziám jó áron...
A Behringereket nem nagyon ismerem, azokról kellene még olvasgatnom.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9307) schawo válasza dudika10 (#9306) üzenetére


schawo
titán

Oké, a szoba fizikai jellemzői egy nyomós érv. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9308) dudika10 válasza schawo (#9307) üzenetére


dudika10
veterán

Szerencse, hogy nem a hifis topikban vagyunk így nyugodtan leírhatom, hogy nem fogom teljesen alárendelni a szobát a zenehallgatásnak. Ennyi telik tőlem, a szobától, pénztárcámtól, így ott kötök kompromisszumot ahol nem fáj. :)

Tudom, dobjam ki a szekrényt, meg a franciaágyat cseréljem le egy 90 centisre, úgyis elég estére, aludni meg lehet a földön is... ;]

Ismersz esetleg Behringert? MS szériát ismerem, de inkább a komolyabbak felé nézelődnék most valahogy... :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9309) schawo válasza dudika10 (#9308) üzenetére


schawo
titán

Nem ismerem a Behringer monitorokat. Más Behringerem van, de monitort nem mertem bevállalni, az túl kockázatos volt. Amikor a monitorokat vettem, még nem nagyon voltak Magyarországon elérhetők a Behringer cuccok, nem tudtam volna őket meghallgatni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9310) dudika10 válasza schawo (#9309) üzenetére


dudika10
veterán

Behringerről nekem az olcsó, használható, de amatőr felszerelések jutnak az eszembe egyből. Na nem mintha ennyi pénzért professzionális cuccokat lehetne kapni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9311) schawo válasza dudika10 (#9310) üzenetére


schawo
titán

olcsó, használható, de amatőr és kompromisszumokkal küzdő, általában a hangminőség terén. Ehhez képest a Behringer monitorok relatíve drágák...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9312) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

technikai kérdésem lenne, vettem egy logitech z523at (amugy szepen szol, főleg zenét adja jól, de egyes játékok alatt nagyon dobozhangú, vagy csak hozzászoktam az 1000 éves samsung szettemhez, no mind1.
szóval az a gondom, hogy ha megy a légkondi, mi ugyanarra az elosztóra van dugva, akkor sípol a hangfal. másik lyukba nem nagyon tudom kötni, van vmi trükk (védett/szűrős elosztó vagy vmi) amivel a gondot megoldhatnám?

- no es importante -

(#9313) devilinsid3


devilinsid3
addikt

sziasztok, nem mondhatom el magamról, hogy értek a hangcuccokhoz ezért is fordulnék hozzátok, remélem tudtok majd segíteni :)
5.1-be vagy 2.1-be gondolkoznék, igazából a pénz amit rászánnék az nem a csillagos ég szóval max 30 ezer. 5.1-be ezt néztem ki (egyéb fórumok segítségével :D)
http://www.edigital.hu/Hangfal/Genius_SW-HF_5050__5.1_hangfal_cseresznye-p64390.html?gclid=CKzCxpqfjaoCFY8o3wodsiblzQ
Ezt megvenném, ha úgy van, de ha valaki rá tud beszélni egy árban jó (max 20 ezer) 2.1-re akkor lehet, inkább azt venném meg, a jobb féle 2.1 hangcuccok árait se vágom, de gondolom, ha közel van egymáshoz a 2.1 és a genius amit kinéztem akkor inkább a genius-t vegyem meg, nemde? :D Remélem tudtok majd segíteni, hogy mivel lenne jobb nekem a 2.1 vagy az 5.1, a szobám nem túl nagy, de végül is ez nem számít, mert nem leszek ott sokáig :)

/// Origin: ati07 /// Youtube channel : http://www.youtube.com/user/widow1024/videos?shelf_index=3&sort=dd&view=0

(#9314) dudika10 válasza schawo (#9311) üzenetére


dudika10
veterán

Kaptam egy egész jó ajánlatot egy ismerőstől az Alesis M1 520-ra (sima, nem USB-s).
Az a baj, hogy a Superluxról semmit nem tudok az égegyadta világon azon kívül amit a gyártó közzétett.
Behringer monitorok eléggé kelendőek, csodálkoztam is picit, de lehet, hogy azokkal se járnék rosszul.

Lehet beleugrom ebbe az Alesisbe.

devilinsid3: mire szeretnéd használni?
5.1-nek zenére semmi értelme!
Ha nem rendes 5.1-es hanggal ellátott filmeket nézel akkor sincs értelme.
És miért szeretnél mindenáron mélyládát?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9315) devilinsid3


devilinsid3
addikt

Hát végülis zenehallgatás inkább, bár filmet is gyakran nézek, de akkor maradjak a 2.1-nél gondolom, esetleg tudnál ebben segíteni?

/// Origin: ati07 /// Youtube channel : http://www.youtube.com/user/widow1024/videos?shelf_index=3&sort=dd&view=0

(#9316) dudika10 válasza devilinsid3 (#9315) üzenetére


dudika10
veterán

Keress rá a Ediier HCS2330-ra itt is meg google segítségével is. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9317) devilinsid3 válasza dudika10 (#9316) üzenetére


devilinsid3
addikt

ühüm, még akkor annyit h ez akkor jack bemenetes szal nem kell átalakítót venni meg erősítő sem kell hozzá? bocs, ha hülyeségeket kérdezek :D

/// Origin: ati07 /// Youtube channel : http://www.youtube.com/user/widow1024/videos?shelf_index=3&sort=dd&view=0

(#9318) dudika10 válasza devilinsid3 (#9317) üzenetére


dudika10
veterán

Kábelek elvileg járnak hozzá és igen, jack csatlakozóval működik rendesen.
Nem, nem kell hozzá erősítő, ott van mellette az a kis doboz, na az az. :)

De azért leírom, hogy Genius 1255A és Edifier R1600T... :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9319) devilinsid3 válasza dudika10 (#9318) üzenetére


devilinsid3
addikt

Köszi a segítséget! Azt hiszem maradok ennél :) Edifier HCS2330

/// Origin: ati07 /// Youtube channel : http://www.youtube.com/user/widow1024/videos?shelf_index=3&sort=dd&view=0

(#9320) schawo válasza dudika10 (#9314) üzenetére


schawo
titán

Mindenképpen hallgasd meg. Nekem egyetlen Alesis cuccom van, egy usb-s hangkártya. Valami ritka szar. Soha többet nem akarok semmi Alesist. Tudom, hogy egy hangkártya (majd 40k volt) és egy monitor nem ugyanaz, de én k.va nagyot csalódtam.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9321) dudika10 válasza schawo (#9320) üzenetére


dudika10
veterán

Régebben volt már hozzá szerencsém, de természetesen megfülelek mindent vásárlás előtt. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9322) superecneB


superecneB
őstag

Egy Genius SP-HF2000A milyen viszonyban van egy Logitech Z-10-hez képest (Hangzásban)?

(#9323) dudika10 válasza schawo (#9320) üzenetére


dudika10
veterán

Ha minden jól megy holnap meg is hallgatom, ha tetszik akkor haza is hozom. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9324) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Valaki tud olyan helyet ahol meglehet hallgatni edifier cuccokat?
Főként R1600T R1900TII és HCS2330 érdekelne.

Ha más nem akkor ha valamelyik fórumtag megengedné, hogy át menyek meghallgatni nagyon őrülnék, esetleg még lilabocis csokival is honorálnám :R

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#9325) Gampa


Gampa
aktív tag

Üdv.Melyiket érdemes megvenni?

Logitech Z-cinema VS Logitech Z-2300???

Árba ugyan az lenne!

(#9326) Teaway válasza Roliiii (#9324) üzenetére


Teaway
veterán

Most vegyél, ha van a közeledben osan, 169HUF ;]

Nincs itthon csokid??

(#9327) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

vki? #9312

- no es importante -

(#9328) redbull86


redbull86
aktív tag

Van egy eladó Altec Lasing AT3 as cuccom,.. ha kell valakinek!!
teljesítmény adatonak mindenki utánna tud nézni akit kicsit is érdekel,..
De ahogy a bose cuccokra is szokták mondani,.. (Mennyi a teljesítménye ? Elegendő)

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#9329) dudika10


dudika10
veterán

Na ma hallgatóztam. Egy kis Genelec volt a referencia.
A versenyzők egy Mackie MR5 és a Prodipe Pro5 volt.
Az Alesist nagyon gyorsan kilőttem.

Mackie MR5-öt nagyon dicsérik, de szerintem csúnyán leszerepelt a Prodipe mellett ami nem mellesleg vagy 15k HUF-al olcsóbb is.
Szerintem holnap megveszem a Prodipe-ot.
A Mackie dinamikusabb, de hang szempontjából minden másban jóval gyengébb. A Prodipe egyértelműen hasonlított a Genelec nagyon jó hangjára, bár utolérni természetesen nem tudta, de ezt nem is vártam el az árakat figyelembe véve.

Egy ESI-n gondolkoztam még, de nem hallottam róla jókat, meghallgatni viszont nem tudtam.

Ilyen áron szerintem a Prodipe-nál jobbat nem nagyon kaphatok, a Superlux viszont még mindig nagyon birizgálja a fantáziám... :U

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9330) Gampa


Gampa
aktív tag

Urak!

Logitech Z-cinema VS Logitech Z-2300???

(#9331) dudika10 válasza Gampa (#9330) üzenetére


dudika10
veterán

Egyik sem. :N

Neked is azt ajánlom első körben, hogy keress rá az Edifier HCS2330-ra például. ;)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9332) Gampa válasza dudika10 (#9331) üzenetére


Gampa
aktív tag

Sajna Logitech minden ami lehet,igy a kettö közöl valamelyikre kéne szavazni!

(#9333) dudika10 válasza Gampa (#9332) üzenetére


dudika10
veterán

Hát ha a hangminőséget a márka alá rendeled... :U
Zcinema inkább akkor már, de egyikkel sem jársz jól.

(#9334) Gampa : szerintem igen. Ha a kettő közül kéne választanom a cinemát választanám.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9334) Gampa válasza dudika10 (#9333) üzenetére


Gampa
aktív tag

Akkor a Cinemának jobb a hangja? :R

(#9335) harry válasza Gampa (#9332) üzenetére


harry
veterán

Szerintem vegyél egy logi plakátot meg egy rendes hangfalat, és akkor sokkal "több lesz a logitech", és még jó hangzást is kapsz :K

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9336) Gampa válasza harry (#9335) üzenetére


Gampa
aktív tag

:D :R

(#9337) redbull86 válasza Gampa (#9332) üzenetére


redbull86
aktív tag

Hali szerintem z-cinema,.. sokkal komolyabb cucc mint a z-2300. :))
És nem sok külömbség van teljesítményben a kettő között.

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#9338) dudika10 válasza Gampa (#9336) üzenetére


dudika10
veterán

Pedig tényleg azzal járnál a legjobban, ha valami normális rendszerre Logitech matricákat ragasztgatnál...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9339) Gampa válasza redbull86 (#9337) üzenetére


Gampa
aktív tag

Teljesitménybe akkor ezek szerint a z-2300 erösebb???

(#9340) Gampa válasza dudika10 (#9338) üzenetére


Gampa
aktív tag

Nem kell nekem a számitógép mellé tul minöségi zenecucc,ha zenét akarok hallgatni akkor azt nem a gépröl fogom,arra megvan a külön rendszerem,ezért is nem érdekel annyira!

(#9341) dudika10 válasza Gampa (#9340) üzenetére


dudika10
veterán

Az egy dolog. Én csak azt nem értem, hogyha adott összegből kapnál jobbat akkor miért választanád a rosszabbat?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9342) Gampa válasza dudika10 (#9341) üzenetére


Gampa
aktív tag

Akkor meghallgaton azt valahol amit tegnap irtál! :R

(#9343) dudika10 válasza Gampa (#9342) üzenetére


dudika10
veterán

Csak hallgatsz a szép szóra. :P
Nagyon helyes. :K

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9344) Gampa válasza dudika10 (#9343) üzenetére


Gampa
aktív tag

Azt még nemtudom hol,de mostmár kiváncsivá tettél! :K

(#9345) Slownz válasza Gampa (#9340) üzenetére


Slownz
senior tag

Attól még, hogy nem használnád sokat/nem érdekel attól még nem feltétlenül kell szart venni, ha van jobb lehetőség :N

Ez olyan, mintha egy étteremben felkínálnák, hogy van rántott hús sült krumplival, és van ugyan ilyen áron romlott is, és te a romlottat választod, mert amúgy sem érdekel mit eszel. Akkor francnak megy az ember étterembe

[ Szerkesztve ]

(#9346) Gampa válasza Slownz (#9345) üzenetére


Gampa
aktív tag

De ha most pl egy kinai 2.1et szeretnék venni akkor az lenne a baj. Ennyire azért nemhiszem hogy szar lenne ez a logi!

(#9347) dudika10 válasza Gampa (#9346) üzenetére


dudika10
veterán

Én egyébként egy kínait ajánlottam... :)

z2300 konkrétan borzalmas hangban. Mély az van dögivel, de semmi más. Használtan megy annyiért mint az új Edifier-ek garanciával. Soroljam még? :)

(#9334) Gampa : igen, szerintem jobb hangban. De még mindig nem tökéletes ráadásul az már sokkal drágábban megy mint az említett Edifier.
Jájj de nehéz a márkafanatikusokkal... :))

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9348) Gampa válasza dudika10 (#9347) üzenetére


Gampa
aktív tag

Akkor ugy irom,hogy kinai gagyit! Tudod sok lenni ócó termék! :D

És a Cinema? Az azért jobb akkor hangba nem?

(#9349) dudika10 válasza Gampa (#9348) üzenetére


dudika10
veterán

Persze, hogy baj lenne ha kínai gagyit akarnál venni.
Pont azért van a fórum, hogy azok, akik picit otthonosabban mozognak egy témában, tudjanak tanácsot adni a kevésbé jártasaknak, hogy elkerülhessék a rossz vételeket. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9350) Gampa válasza dudika10 (#9349) üzenetére


Gampa
aktív tag

Pontosan ezért kerestem meg ezt a forumot,de arra nem számitottam hogy a logi...........

Jelenleg egy X-530-at használok,nem rossz,de nekem már kevéske!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.