Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) schawo válasza dudika10 (#8498) üzenetére


schawo
titán

Szimmetrikusnál is elég két kábel csatornánként :) A harmadik csak egy passzív árnyékolás, ami sehova sincs kötve, és ennél fogva nem is kötelező. Csak a kondis mikrofonok miatt lett 3 eres a szimmetrikus szabvány, ahol a plusz ér a 48V-os tápot biztosítja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8502) zoarden


zoarden
tag

Olvastam a véleményeket.
Nekem is 2.1-es megoldás kellene, korábbi 2.1-es Geniust hallottam már barátomnál. Amire nekem kell ahhoz elég lenne ez a szint.
Kerestem Genius SW-HF 3000-t de már nem találok sehol.
2.1-es Genius már nem is létezik?

[ Szerkesztve ]

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#8503) harry válasza Teaway (#8500) üzenetére


harry
veterán

Ja, most is ilyen kéteres fut, csak nem tudom, hol találok ilyet, javarészt másmilyeneket árulnak. Illetve most láttam a hamashopot, de azért 900ft... illetve nem tudom, milyen hosszú.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8504) dudika10 válasza schawo (#8501) üzenetére


dudika10
veterán

Erősítő előtt kell az a 3, működési elvből kifolyóan. Utána valóban nem, tényleg rossz példa. :)

harry: akármilyen RCA kábel megfelel neked.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8505) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hali mindenkinek!
A segítségeteket szeretném kérni. A második Logitech Z-2300-asunk halt meg mélynyomóhibával. Tudnátok ajánlani egy ehhez hasonlóan ütős 2.1-es PC-s hangszettet kb 40k-ig?
Köszönöm!

(#8506) dudika10 válasza zolikaDB (#8505) üzenetére


dudika10
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8507) schawo válasza dudika10 (#8506) üzenetére


schawo
titán

A feladatot túlteljesítetted, hisz hasonlót keresett, nem jobbat :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8508) zolikaDB válasza dudika10 (#8506) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ismerem a cikket, de komoly, h nagyobbat "üt", mint a Z-2300? Papíron nincs akkora teljesítménye (elektronikailag láma vagyok, bocs:) )
Képes lenne azt a pokoli hangerőt, meg ablak/ajtó/asztalremegést produkálni, mint a Logitech??? Amitől elindult az asztalon lefelé a telefonom, amikor valami jó kis dubstepet betettem?

[ Szerkesztve ]

(#8509) dudika10 válasza zolikaDB (#8508) üzenetére


dudika10
veterán

Nem az elmosott, tompa, mély tónusú hang a jó basszus.
A teljesítmény se minden. :)
Nem fogja jobban megremegtetni a bútorokat mint a logi, de nem is azt kell csinálni a rendszernek. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8510) schawo válasza zolikaDB (#8508) üzenetére


schawo
titán

Na, látod, ezt, szerencsére, nem fogja tenni. :)

Egyszerűen csak szebben, és tisztábban és dinamikusabban fog szólni. Egy Z-2300 után még nem tudod mi az a zenei dinamika, de annak semmi köze a búgós definiálatlan mélyek ész nélküli brummogásához. ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8511) zolikaDB válasza dudika10 (#8509) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezt értem, de én a Logitech által nyújtott élményt szeretném pótolni...

(#8512) dudika10 válasza zolikaDB (#8511) üzenetére


dudika10
veterán

Inkább szokd meg a jobbat. ;)

Ha picit magadra erőlteted és megszokod a jobbat nem akarod majd a Logit hallgatni többé. A jóhoz könnyű hozzászokni.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8513) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!

2.1 hangfal szettet keresek, amire PC-t és LCD TV-t csatlakoztatnék.
LCD TV-n csak optikai kiment van, ezért gondolom csak optikai bemenetes szett jöhet szóba.
Edifier s330d-t néztem ki. Kérdésem: egyszerre rá tudom kötni a PC-t és a TV-t is? Ez két külön hangcsatorna (RCA és optikai), amit majd kapcsolni kell, attól függően, hogy éppen melyik bemenet akarom majd használni?

-

(#8514) Viktor77 válasza koma106 (#8513) üzenetére


Viktor77
titán

Ezen a képen úgy tűnik, ahogy mondod.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8515) koma106 válasza Viktor77 (#8514) üzenetére


koma106
senior tag

Igen, csak azt nem tudom, hogy mivel kell átkapcsolni (kell-e átkapcsolni).

-

(#8516) harry válasza koma106 (#8515) üzenetére


harry
veterán

Google ezt találta: [link]
"it doesn't seem like there's a way to force the speakers to use a specific input (it has fixed priorities for each input). "
->
"You're right there's no way to chose the input."

Ami szerintem hibás, mert a manuál meg ezt írja:
"the system has digital inputs, and they have higher priority over the analog inputs". Amikor digitális van rákötve, akkor azt fogja kiválasztani, amikor nincs digitális jel, akkor az analógot. 7. oldalon: [link]

Én úgy értelmezem, hogy ha a TV-t lekapcsolod (vagy beállítod, hogy ne küldjön ki digitálison jelet), akkor mehet az analóg bemenetről a PC, ha meg TV-t nézel, akkor lekapcsolja az analóg bemenetet.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8517) koma106 válasza harry (#8516) üzenetére


koma106
senior tag

köszi. :R

Hát ez az. Kissé ellentmondásosak az információk a neten. Mindenesetre remélem nem kell az optikai kábel kihúznom ahhoz, hogy az RCA-t tudjam használni. (Majd megnézem, hogy a TV-n lehet-e állítani).

-

(#8518) magedla válasza magedla (#8485) üzenetére


magedla
tag

Sziasztok!

Hétvégén volt végre alkalmam kipróbálni a Behringer MS40-et.
Tekintve, hogy korábban low-end (2-5k) pc-s hangfalaim voltak, nem hiszem, hogy mérvadó a véleményem, de azért megosztom a tapasztalaimat.
- Méretben megfelelő, bár nagyobbat már nem szívesen tennék az asztalomra. Az ideális hangzás érdekében fülmagasságban saját polcokat kapnak, ez még megvalósításra vár.
- Az összeszerelés minősége kiváló. Ennek ellenére több user review-ban olvastam, hogy a power gomb idő előtt megadta magát, ezért igyekszem óvatosan használni. Ki is kérném a véleményeteket arról, hogy hogyan tudnám tehermentesíteni a gombot? Az megoldás lehet, ha mindig be van kapcsolva és áramtalanítom, amikor nem használom? Lehet ennek káros következménye?
- Hangminőségben számomra mindenképpen egy minőségi ugrás, egyelőre csak pozitívan nyilatkozhatok. Már az elején jeleztétek, hogy egy 2.0-s multimédia rendszertől nem várhatunk annyi mélyet, mint 2.1-es társaiktól. Instrumentális zenékhez, progresszív metálhoz (Dream Theater) számomra tökéletes, de egy Logitech-hez szokott fülnek valóban kevésnek tűnhet.
- Összességében nagyon elégedett vagyok, csodás hangfalak!

Még egyszer köszönöm a tanácsaitokat, rengeteget segítettetek! :R
Üdv: Ákos

True victory is victory over oneself

(#8519) dudika10 válasza magedla (#8518) üzenetére


dudika10
veterán

Ha szét lehet szedni a rendszert akkor a powergomb ha garancián kívül adja meg magát egy forrasztópáka segítségével cserélhető. Csak kell egy ismerős aki egy sörért megforrasztja neked. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8520) Teaway válasza magedla (#8518) üzenetére


Teaway
veterán

"Az megoldás lehet, ha mindig be van kapcsolva és áramtalanítom, amikor nem használom? Lehet ennek káros következménye?"

A legjobb megoldás. Nem.

Nincs itthon csokid??

(#8521) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, főleg olyanoktól, akik már hallották mindkét lenti rendszert szólni. :U

Szóval a helyzetem röviden: van egy Creative Gigawork T20 II-m, innen indulunk, ennél rosszabbat nem kívánok beszerezni. Az opciók, amik most szóba jönnek: Creative Megaworks 250D (5-6 éves, elvileg jó állapotú, kb. 20e Ft), vagy a nemrég felfedezett Edifier HCS2330 (új, 26e Ft).

A kérdés egyértelmű: ki melyiket ajánlaná, és miért?

Köszi előre is! :R

(#8522) dudika10 válasza Pistabaaa (#8521) üzenetére


dudika10
veterán

Miért akarod lecserélni? :)
Én nem 2.1-re fejlesztenék felfelé a helyedben, de ez csak magánvélemény.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8523) Pistabaaa válasza dudika10 (#8522) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Igazából teljesen meg vagyok elégedve a T20-al, az esetek 90%-ban nem is kell több, de néha el tudnám viselni ha erősebben, és mélyebbre menne. A 2.1 azért, mert perpill koliról van szó + simán alaplapira kötve, és a keret is kötött - tkp. olcsóból akarok upgradelni a hangminőség megtartása mellett.

Alapvetően Creative párti vagyok amióta kicsit is foglalkozok az ilyen dolgokkal, de most kicsit utánajárva eléggé dicsérik az Edifiert is. Láttam a te kis flamedet is az Edifiernél, szóval, vélemény? :))

(#8524) Pistabaaa válasza dudika10 (#8522) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Egyébként az ultimate megoldás az lenne, hogy egy közepes méretű aktív mélyet rákötök a T20-ra, és akkor minden meg van oldva. A gond csak az, hogy erre kókány nélkül nem nagyon találtam megoldást. :F

(#8525) magedla válasza dudika10 (#8519) üzenetére


magedla
tag

(#8519) dudika10
Azt hiszem, erre mindig lesz egy hideg sör a hűtőben. ;)

(#8520) Teaway
Szuper, így teszek akkor.

Köszönöm mindkettőtöknek!

True victory is victory over oneself

(#8526) profi


profi
aktív tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek? Főként zenehallgatásra kellene. Megjegyzem, nem vagyok audiofil, ráadásul szeretem a mély hangokat, így elsősorban 2.1 rendszerek érdekelnek.
Előre is köszi a válaszokat

üdv.

(#8527) Tothgera30 válasza profi (#8526) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha már Edifier, akkor 1600T. Zenehallgatásra a 2.1 felejtős.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8528) Teaway válasza Pistabaaa (#8524) üzenetére


Teaway
veterán

Aktív mélynek alacsonyfrekis jel kell...honnan veszel ki a T20-ból olyant?

Nincs itthon csokid??

(#8529) csimpok válasza Teaway (#8528) üzenetére


csimpok
aktív tag

Ma megyek átvenni a T20-at, majd írok milyen, remélem nem lesz csalódás :)
Végül az döntött a Genius-szal szemben, hogy egyrészt kevés a hely az asztalomon, másrészt meg elsősorban közleről, nem túl nagy hangerővel használnám. Ja és persze az összeszerelési minőség is fontos, a jelenlegi olcsó genius 2.1-es rendszeremnél a jobboldali hangszóró már nem ad ki hangot, ezért cserélem le.

(#8530) Pistabaaa válasza Teaway (#8528) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Sehogy, ez itt a gond. :(

(#8531) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

csimpok: lesz egy kis ég-föld feeling hangzásban szerintem a T20 javára. :K

Visszatérve a kérdésemhez: annyiban változott a dolog, hogy a keret inkább a 250D-re korlátozódna. Viszont olvastam rengeteg hsz-t, így megnyikkant - úgy nem szól, stb. Vennétek ti 20e környékén 5-6 éves 250D-t? (elvileg nem recseg - bár több napos áramtalanítás után egy picit igen a tulaj szerint, ő azt mondja, túlmelegszik | nem volt még szétszedve, elvileg szép állapotú) :F

(#8532) Lack999


Lack999
tag

Ismeri valaki ezt a típust? Krator 2.0 Neso-02 20050

hardverker-en 29000 Ft

- 50 Watt RAMS 2x25W összesen
- Bemeneti ellenállás: 20kOhm
- Frekvencia átvitel: 20-20KHz
- 2db RCA / Stereo 3.5mm Jack
- Hangerő,Tone,Bass állítások
- 3.5mm Fülhallgató csatlakozás
- 4,2.5 inch WoolMixed Papír
- 1 inch Dóm magas sugárzó
- 140 x 300 x 145mm méretek
- Bass Reflex nyílással
- Minőségi, vastag Fa dobozokkal

[ Szerkesztve ]

(#8533) Jézus1969 válasza Lack999 (#8532) üzenetére


Jézus1969
tag

nem ismerem, de csinos kis darab. :K

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#8534) Jézus1969


Jézus1969
tag

15 ezer ft körül tud valaki ajánlani valami jó cuccot? 2,1 -es vagy 2,0- ás érdekel. előre is köszönöm! :R

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#8535) Gonzo. válasza Jézus1969 (#8534) üzenetére


Gonzo.
tag

Logitech X-230 Edigitálos link! Nagyon szépen szól és "iszonyat" módon lehet neki veretni. :DD Nekem is ilyenem van és nagyon ajánlom. Amikor eldurran az agyam megy a nagy veretés rajta!

Mi lesz a következő? A kenyér???

(#8536) Gonzo. válasza Jézus1969 (#8534) üzenetére


Gonzo.
tag

Csak a 2.1 mivel van benne egy erősebb mély!

Mi lesz a következő? A kenyér???

(#8537) dudika10 válasza Gonzo. (#8535) üzenetére


dudika10
veterán

Kár, hogy régóta nem lehet kapni. ;)

És nem, nem jobb ha van egy erősebb mély.
Attól függ mire kell, ha zenére akkor jobb egy sztereo rendszer. Pl genius 1255A, Creative T20, felhasználástól és egyéb körülményektől függően.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8538) Gonzo. válasza dudika10 (#8537) üzenetére


Gonzo.
tag

Megmondom őszintén sose voltam kibékülve a 2.0-val! Nekem zenélésre van a x230. Tényleg csak isteníteni tudom. De ez az egyéni véleményem!

Mi lesz a következő? A kenyér???

(#8539) dudika10 válasza Gonzo. (#8538) üzenetére


dudika10
veterán

Nem hallottál még jobb 2.0-t vagy hozzászoktál a kiemelt basszushoz. Hidd el, ha hozzászoknál egyszer a kiegyenlített hangzáshoz akkor utána nem akarnál annyi basszust. :K

Ibituba: nálam általános séma, hogy amiről nem írtak még semmi rosszat az felejtős. Ha valamiről csak jót írnak akkor még nem hallotta olyan aki objektíven leírná, hogy mit is tud. :)
De ha valaminek leírják a hátrányát, előnyét, stb akkor azért annyira már nem lehet mellényúlni szvsz.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8540) Ibituba válasza Jézus1969 (#8534) üzenetére


Ibituba
aktív tag

szerintem menj el és nézz ,halgass körül élöben. itt irkálnak majd minden "jót" neked, ami lehet valos is de a személyes tapasztalat a döntö. én meg nem vennék ugy valamit amit csak felmagasztaltak akárhányan is de nem hallgattam. tehát menj el hallgass meg párat és ennyi :K

(#8541) Gonzo. válasza dudika10 (#8539) üzenetére


Gonzo.
tag

Ebben igazad van. Ezt a 2.1-t hallgatom vagy 5 éve az biztos. Nekem szükségem van a mélyre. Le lehet itt is tekerni a mélyet és nekem le is van. Csupán bent van az asztalom alatt és sokkal jobban szól. Nincs kizárva, hogy ne szeretnék bele egy jobb 2.0-ba, de ezzel most megvagyok elégedve 100%-ban! :))
Am lecserélném egy harman kardon soundsticks II-re. Álmom az a cucc csak nem olcsó. :((
Jobban is mutatnak a mac mellett. :B

Mi lesz a következő? A kenyér???

(#8542) dudika10 válasza Gonzo. (#8541) üzenetére


dudika10
veterán

Soundstick II is inkább designban erős mint hangban. :)

Persze, amíg az ember nem hall jobbat addig meg van elégedve azzal ami van, de egyszer meghallgatsz egy picit komolyabb rendszert és akkor felfele vágysz majd ha picit is érdekel a zenehallgatás. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8543) Gonzo. válasza Ibituba (#8540) üzenetére


Gonzo.
tag

Jól beszélsz! :C

Mi lesz a következő? A kenyér???

(#8544) Ibituba válasza dudika10 (#8539) üzenetére


Ibituba
aktív tag

ez igaz. de hiába mondják azt 42en hogy 1255a ha nekem más hangja tetszik amit csak 2en mondtak. előny hátrány ide vagy oda nem fogok csak olyat venni amit mindenki dicsőit ha nem jön be

(#8545) schawo válasza Gonzo. (#8535) üzenetére


schawo
titán

Ha jól emlékszem, Jézus nagyon jól ismeri az X230-t, nem kell neki bemutatni.

(#8534) Jézus1969
Ha kicsit megtoldod, akkor komolyat léphetnél előre egy R1600-zal.

(#8532) Lack999
Mi ez a kétésfeles középmagas-sugárzó a négycollos mellett? Ez abszolút nem ideális design, és akkor nagyon pc voltam.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8546) Gonzo. válasza dudika10 (#8542) üzenetére


Gonzo.
tag

Nagyon szépen szól a soundsticks. Hallottam már egy párszor és az én fülemnek jól hangzott! Csak utána olvasgattam és a mélyét simán túl lehet vezérelni. Nálam meg amikor eldurran az agy akkor megy a veretés. ;]

Mi lesz a következő? A kenyér???

(#8547) dudika10 válasza Gonzo. (#8546) üzenetére


dudika10
veterán

Még mindig igaz amit előbb írtam, amíg nem hallgatsz jobbat addig jó.
Ízlés és megszokás kérdése, majd kinövöd a kiemelt basszust. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8548) Gonzo. válasza dudika10 (#8547) üzenetére


Gonzo.
tag

Lehet de nem hiszem! :DD

Mi lesz a következő? A kenyér???

(#8549) schawo válasza Gonzo. (#8546) üzenetére


schawo
titán

Az X230 nagyon szarul szól szerintem, ezt már kifejtettem párszor. Dübörögni lehet vele, de zenét hallgatni nem.

Dübörgésre meg jobb egy vésőkalapács, és a Praktikerből olcsóbb is, valamint azzal lehet lukat is fúrni. ;]

Persze, mint olyan, ez is magánvélemény, sokan vagyunk, ebbe sok ízlés belefér.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8550) Ibituba válasza schawo (#8549) üzenetére


Ibituba
aktív tag

szerinted mivel lehet zenét hallgatni? persze az előbbi javaslatodon meg az 1255a kivül? semmivel? :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.