Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) dudika10 válasza csabi0707 (#9700) üzenetére


dudika10
veterán

Sokkal nagyobb a Genius, de ha elfér valahogy akkor érdemes azt választani. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9702) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Hali hangfal vásárlás lenne a cél egy általam épített jlh erősítő mellé (8 ohm impedanciájú (esetleg 6) max 10w ergo minél jobb érzékenységű 86decibellnél több)
Polcra rakható kb 40*20*20-as alapméretbe beférjen és minimum 2 utas legyen.
Nincs márka hűségem elfogadom a jó véleményeket de eddig mission párti voltam szeretem a hangjukat.
(kolesz szobába lesz faburkolat semmi specko kinézet)
Max költség 20-22k /db . Várom a jó tapasztalatokat véleményeket.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9703) dudika10 válasza vodkaboy22 (#9702) üzenetére


dudika10
veterán

Használt is szóba jöhet? Mert akkor jóval jobb végeredményt kaphatsz. :K
Első tanácsom az volna, hogy menj át a hifi-s topikba, mert itt inkább a pc-s és aktív hangfalakkal foglalkozunk.
Második tippem egy Hivox tuningos Sound Art W2.
Nem tudom lehet-e még kapni újonnan, talán 30k volt egy pár, ami mellé ha jól emlékszem 20k a hivox tuning. Használtan kis szerencsével 30k környékén hozzá lehet jutni egy hivox tuningos párhoz. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9704) vodkaboy22 válasza vodkaboy22 (#9702) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ja eddig a mission mv4 Tetszik a legjobban még ha méretes is :) De le lehet róla beszélni vagy jobban rábeszélni :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9705) vodkaboy22 válasza dudika10 (#9703) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Utánanézek :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9706) dudika10 válasza vodkaboy22 (#9705) üzenetére


dudika10
veterán

A hivox tuning kulcsszó a Soundartnál, mert az nélkül nem sokat ér a hangfal. :N
Viszont ha nincs rá egyben meg a pénz akkor a tuningot utólag is meg lehet csináltatni. :K
Ennyiért ment el egy pár hivox tuningos L2, szinte ajándék, a tuning majdnem ennyibe van. Érdemes használtat nézni avx-en. :K

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9707) SkyLaci


SkyLaci
őstag

1255A kis hangerőn mennyire használható? Úgy is szépen szól? Sokszor van olyan hogy egész éjszaka terveznem kell a suliba, és olyankor jó ha megy valami háttér zene, de csak úgy hogy a szomszéd szobában már ne lehessen hallani, a laptop hangszórói nagyon rossz minőségűek, fejhallgatóval meg kényelmetlen.

(#9708) rhen


rhen
senior tag

sziasztok!

Aziránt érdeklődnék, hogy 15 m2-es szobába elsősorban zenére (90%-ban, a többi film) milyen 2.0 vagy 2.1-es rendszert javasoltok, ami szépen szól?

Először egy genius 1255a-ra gondoltam, de a geniusokról tartósságban nem hallottam jókat.

Olvasgattam itt a fórumon és az edifier hcs2330-ast ajánljátok sokan, meg is néztem a frekvenciaválasz görbéjét. Sztem nem rossz.

Nézegettem 2.0-ás rendszereket is, itt az r1600t plus, valamint az r1900tii-t láttam jónak amiket magyarországon is lehet kapni.

Ezek frekvenciagörbéi: r1600t plus, r1900tii.

Az 1600-asban nem tetszik amit 80Hz környékén csinál, valamint a jel-zaj viszony is 85dBA, az r1900tii 95dBA-jához képest.

Viszont szóba jött még egy szempont.
A hangszórókat nem az asztalon szeretném elhelyezni, hanem kb. a szoba két végébe.

A c2+ esetében fix kábelhosszok vannak, de toldható, viszont nem tudom, hogy ha a mélynyomó mellettem van a szatellitek, meg messze, akkor nem-e nyomja el nagyon a szatelliteket. Másrészt elég sok kábelt kell felhasználnom.

Az r1900tii és r1600t plus esetében talán még nagyobb a gond, mivel bár a hangszóró kábele nem rögzített, de a PC/hangszóró közötti kábel hossza nagyon megnő és a hangerőszabályzó nagyon messze kerül tőlem, ami az 1900-as esetében ráadásul a hangszóró hátulján van.

Igazán jó megoldásnak a c200-at tartanám (r2000t hangszórók különálló erősítővel ala c2+), de az nem kapható semmilyen értelmes országban és az ára is vszínüleg elég húzós lenne.

Kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek?

Tudtok-e esetleg másik különálló erősítő/hanszóró párost ami nem kerül 30k-nál többe, vagy milyen megoldást preferáltok?

Esetleg vegyem meg a genius-t és inkább spóroljak, h mire tönkremegy, vehessek vmi rendes erősítő/hangszóró kombót?

(#9709) tora2427 válasza rhen (#9708) üzenetére


tora2427
csendes tag

HCS2330-nál jobb, ha messzebb vannak a szatellitek. Nálam az asztal alatt a lábamnál van a sub, a 2 szatellit között pedig kb 2méter van.
+ legideálisabb ha minimum "fülmagasságban"sikerül elhelyezni õket

(#9710) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok. Egy Z523as 2.1 mennyire szól gyengébben egy Z506-os logitechtől? Megéri inkább Z506ot venni? Kb egy árban vannak.

(#9711) PuMbA válasza rhen (#9708) üzenetére


PuMbA
titán

"Először egy genius 1255a-ra gondoltam, de a geniusokról tartósságban nem hallottam jókat."

A Genius 1255A nem romlós :) Ha fontos, hogy olcsó legyen akkor 1255A, amúgy az R1900TII-t venném, ha a hangminőség az elsődleges. HCS2330 is nagyon jó 2.1 terén, de hangminőségben biztos nem éri utol az R1900TII-t. Ha gyűjtesz még a 30k-hoz akkor ki lehet fogni használtan egy jó erősítő / hangfal párost.

csokad: Mire kell legfőképp? Film, játék, zene? Milyen zenére? 2.0 is szóba jöhet, de ha mindenképp 2.1-et akarsz venni akkor az Edifier C2 vagy HCS2330 éri meg, ezek sokkal jobbak a Logitech-nél, de ha ezeknél olcsóbb kell akkor a Logitech Z313 bőven elég, mert semmi értelme a hátsó hangszóróknak. 5.1-et ennyi pénzért nem érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#9712) rhen válasza PuMbA (#9711) üzenetére


rhen
senior tag

1255a-ról van valami hasonló mélységű teszt, amiben vannak frekvenciagörbék?

1255a jó lehet, de ahogy ismerem magam hamar meg fogom "unni".
R1900TII időtálló darabnak tűnik, viszont mint ahogy írtam, mivel messze lesz tőlem a hangszóró, ezért macerás a hangerő állítás.
Tudom, h a genius esetében is az, de annyiért nem akarom sokévig (5-10+) megtartani.

Jelenleg egy orion se 1025B erősítőm van, valami orosz 30W-os kétutas hangfalpárral.
Annak még az előlapjára rányomták a frekvenciagörbéjét. :P
Hasonló karakterisztikája van mint az R1900TII-nek.

Meg is voltam elégedve a jelenlegi rendszerrel, csak vmi gondja van és már nem tudom mit csináljak vele, inkább lecserélem.

(#9713) popp válasza rhen (#9712) üzenetére


popp
tag

Ha távol lesz tőled a hangfal, olyan mind1 hogy az elején vagy a hátulján van a hangerő szabályozó, úgy is szoftveresen fogod állítani, legalábbis én így csinálom. :)

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#9714) PuMbA válasza rhen (#9712) üzenetére


PuMbA
titán

Popp jól mondja, meg még annyit tennék hozzá, hogy a frekvenciagörbék nem sokat érnek. A szobádban már biztos más lesz a görbéje, ha bemérnéd :) Az ilyen régi előlapi frekvenciagörbék sem érnek semmit, az enyémen is van, de semmi köze az igazságoz... tök más hangfalakra is rányomják ugyanazt a címkét :DDD Pedig régen én is azt hittem, hogy az legalább ér valamit. :)

[ Szerkesztve ]

(#9715) csokad válasza PuMbA (#9711) üzenetére


csokad
senior tag

Szia! Legfőképp zenére. Néha filmre. Mindenképp 2.1. Z313-nál pedig azért jobbat szeretnék. Akkor az 5.1 felejtős. Köszi utánanézek ennek a kettőnek, de lehet, hogy ezeket nem tudom beszerezni ahonnan kellene.

(#9716) rhen


rhen
senior tag

Swans D1080MKII megér szerintetek + 10 ezer forintot, az Edifier R1900TII-höz képest? (Ha hosszútávban gondolkodok)
Vagy láttam használtan Behringer MS40-et 28ért.

[ Szerkesztve ]

(#9717) schawo válasza rhen (#9716) üzenetére


schawo
titán

A Behringerről jókat mondanak, különösen jó, ha nincs normális hangkártyád. 28ért kiváló ajánlat.

Erről a Swans setről nem tudok semmit.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9718) chros válasza dudika10 (#9481) üzenetére


chros
őstag

@dudika10: es miert adtad el a r1600t -t?

(#9719) dudika10 válasza chros (#9718) üzenetére


dudika10
veterán

A nevem alá kattintva egyértelmű szerintem. Mászom felfelé a létrán újra. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9720) chros válasza dudika10 (#9719) üzenetére


chros
őstag

Ööööö ... Újra kellett kabelezni, mert rossz volt??? :)

(#9721) rhen válasza chros (#9720) üzenetére


rhen
senior tag

nem, csak beleszeretett a hangokba és egyre jobb hangcuccra cseréli a rendszerét. :P

(#9722) schawo válasza chros (#9720) üzenetére


schawo
titán

A "neve alá kattintva" azt jelenti, akktints a nevére, mint linkre, és alul megtalálod a mostani rendszerének elemeit.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9723) Tothgera30 válasza csokad (#9715) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Zenére é filmre nem igazán jó választás a 2.1-es rendszer. Inkább 2.0-ás Edifierek között válogass, azok ilyen áron sokkal szebb hangot fognak produkálni. Ha mégis 2.1-es kellene akkor Edifiernél vannak jó 2.1-esek, vagy attól picivel rosszabb, de olcsóbb a használt Logitech Z-2300 beszerzése.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9724) csokad válasza Tothgera30 (#9723) üzenetére


csokad
senior tag

Az a baj, hogy körbe néztem és nem nagyon tudnék beszerezni Edifier-t. max PC-gear de ott elég húzósak az árak.. meg a Z-2300is elég húzós nekem. Max 20k lenne a keret.

(#9725) Tothgera30 válasza csokad (#9724) üzenetére


Tothgera30
Ármester

20k-hoz rakj egy picit és egy Edifier R1600T vagy R1900T meglelel, sokkal jobb lesz mint ebben az árkategóriában mozgó 2.1-esek ahol a mélynyomóval kompenzálnak mindent, esetleg 13k-ért megkapod a Genius 2000A-m :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9726) dudika10 válasza schawo (#9722) üzenetére


dudika10
veterán

A "nevem alatt"-tal valójában a blogra gondoltam, de igen, a nevemre kattintva is látható. :)

rhen: most jutott el oda, hogy újra megengedhet magának komolyabb rendszert. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9727) Raur0s


Raur0s
csendes tag

Uraim,

kinéztem magamnak egy csinos kis hangfalat, amiről elég sok jót olvastam mindenfelé, ám itt ezen a fórumon valahogy nem futottam össze vele. A Harman Kardon Soundsticks III-ról lenne szó, és érdekelne, hogy megéri-e az árát. Főként filmekre lenne, zenehallgatásra a fejhallgatómat preferálom. A Kraftot egy ASUS Xonar D1 tolná a rendszer alá.

Témához kapcsolódik, hogy ha esetleg téved a zinternet (ami azért megesik néha), akkor ebben az árkategóriában (~40k) mit ajánlotok?
Köszi előre is

(#9728) sti10p


sti10p
senior tag

Az Edifier C2+ külső erősítő doboza szerintetek mennyire hajlamos a melegedésre? Mert nekem pont a monitor és a gép között van, és nem sok hely van köztük, ebben a melegben meg kicsit aggódom.
Máshova meg nem tudom tenni mert egyszerűen nincs hely az asztalon.
Van alapja az aggódásnak, hajlamos a melegedésre?

XY

(#9729) schawo válasza Raur0s (#9727) üzenetére


schawo
titán

Ha a hangjáért vennéd, akkor :N Ha azért, mert jól néz ki, akkor :K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9730) Haart


Haart
addikt

Kíváncsi lennék az Edifier R2000T mennyibe kerül. Elég jók a tulajdonságai :C
Csak sajna itt nem kapni. Nem tudom ez menniyre ideiglenes állapot. :W

[ Szerkesztve ]

(#9731) Lack999 válasza sti10p (#9728) üzenetére


Lack999
tag

Edifier C2+ -ról nem tudok nyilatkozni, de a C3 erősítője tetőtéri szobában a mai napon "elég meleg" volt, közel sem forró, de érezhetően melegedett. Egyébként ha a szoba hőmérséklete 20-30 fok körül van, akkor az erősítő melegedése elhanyagolható. Hétvégére jön az enyhülés, kitartás!

ui: ilyenkor jó, hogy nem a mélynyomóba van építve, hanem egy jól szellőző házba, különben még melegebb lenne

[ Szerkesztve ]

(#9732) sti10p válasza Lack999 (#9731) üzenetére


sti10p
senior tag

Csakhogy az enyém a monitorból és a gép felöl is kapja a hőt és a tetején én is érzem a meleget, de mondjuk közel sem forró...

XY

(#9733) Raur0s válasza schawo (#9729) üzenetére


Raur0s
csendes tag

Hát nem tagadom, van benne egy masszív csajozós faktor, merthogy rohadt jól néz ki :D :D

De ha vészesen rossz, vagy sokkal jobb alternatíva van hangzás terén akkor nyilván elállok tőle:)

Miket érdemes nézni hang alapján ebben az árfekvésben? :)

(#9734) schawo válasza Raur0s (#9733) üzenetére


schawo
titán

Edifier C3

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9735) rhen válasza rhen (#9716) üzenetére


rhen
senior tag

Megrendeltem végül a Swans D1080MKII-t.

A hangfal összekötő kábelek már nem így néznek ki, a frissített modellen 4pólusú párhuzamos kábellel van összekötve így: [link]

Ha megérkezik, írok róla egy rövid beszámolót, ha olyan mélyre nem megyek, h logoutra érdemes legyen kitenni, akkor ide.

[ Szerkesztve ]

(#9736) PuMbA válasza rhen (#9735) üzenetére


PuMbA
titán

A Facebookról... :DDD

(#9737) rhen válasza PuMbA (#9736) üzenetére


rhen
senior tag

hehh :DDD Elküldtem már másnak is és egyszerűbb volt onnan kimásolni mint megkeresni újra.
De azért kijavítottam a linket.

[ Szerkesztve ]

(#9738) schawo


schawo
titán

Hátha valakit érdekel:
Stúdió monitorpár eladó és másik monitorpár is eladó :B

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9739) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Két hete költöztünk másik lakásba (panel) és úgy döntöttem, hogy a gépre kötött LG micro hifim hangfalait lecserélném egy fokkal komolyabb hangkeltőre. Főleg fejessel hallgatok zenét. Hangfalat, csak akkor használom, ha nem vagyok gép előtt, meg filmnézésnél persze. Egy Essence St-s kártyával használnám, erősítőm nuku. Ezért aktív hangfalban gondolkodok... Láttam, hogy jaffa fórumtársunk nem rég hasonló hangkártyához keresett hangfalat kb. ugyanabban az ársávban, amiben én is gondolkodok (max. 50k). Aktívak között most nézem ezeket: [link]
Látom ajánlott a Sound Art W2-ese hivox tuninggal, csak ahhoz idővel kellene egy erősítő is, bár úgyis akartam venni idővel egy erősítőt, igaz fejes erősítő volt tervben a HD600-ashoz.

Szóval, aktívak között lenne valami jó alternatíva az 50k-s határig?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#9740) schawo válasza SOAD19 (#9739) üzenetére


schawo
titán

Egy posttal feljebbi esetleg?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9741) SOAD19 válasza schawo (#9740) üzenetére


SOAD19
addikt

Az általam megjelölt 50k-s keret igazából inkább 40k, csak azért adtam meg 50-net, hogy több alternatívát kapjak. Meg egyelőre, még csak nézelődés szintjén vagyok, eléggé megnyirbálta a kasszám, ez a lakáscsere. Leghamarabb a következő havi fizu után lesz aktuális a vétel. Amúgy már megvizslattam a hirdetésed. ;) Mostanában inkább akusztikusabb zenéket hallgatok, visszább szorult a metál vonal nálam, öregszek. :B Akusztikusra is ajánlod, vagy ahhoz nem az igazi?!

:R

(#9742) schawo válasza SOAD19 (#9741) üzenetére


schawo
titán

Talán az jazz és a komolyzene nem feltétlenül a legjobb barátja. De persze ez nem biztos, hogy azt jelenti, hogy rosszabbul szólna jazzel vagy komollyal, mint az árkategória többi tagja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9743) engine88


engine88
aktív tag

Üdv
2.0 vagy 2.1 szett érdekelne, kb 15.000 körül.
Laptop mellé, kb 1 méterről hallgatnám.
Hangzás a lényeg, főleg a bass (lehet 2.0 is) miket ajánlotok? :)

[ Szerkesztve ]

(#9744) schawo válasza engine88 (#9743) üzenetére


schawo
titán

Közeltérre mindenképpen 2.0-t.
Edifier R1900TII
Creative T20

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9745) dudika10 válasza schawo (#9744) üzenetére


dudika10
veterán

Főleg a Bass a fontos és T20-at meg 1900T-t ajánlod? Ejnye. :P
Akkor már inkább az R1600-at, annak több van (és még így se túl sok).

Attól fögg mennyire hajlandó felfelé mozdulni. 2.1-ben ennyiért szart kap, 2.0-ban meg kevesebb a basszus ami meg eleinte lehet nem tetszik majd neki. De inkább a normálisabb hangzást kell megszokni mint a rosszat dübörgő, mosott basszussal.

SOAD19: a SoundArt mivelhogy passzív, nem előbb vagy utóbb követel erősítőt, hanem azonnal. Anélkül meg sem mukkan. Fejhallgató erősítő meg nem igazán jó hozzá, bár Canampról például lehet hangfalat hajtani. :))

(#9746) engine88: ja hát ha annyi basszus elég akkor csak nyugodtan. :K
Egyébként érdemes átgondolni a Genius 1255A-t ha van rá hely...

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9746) engine88 válasza schawo (#9744) üzenetére


engine88
aktív tag

Creative Gigaworks T20 van bátyámnak is, az jól szól, de azt hittem van sokkal is.
Akkor lehet beruházunk még egyre :)

Köszi a kimerítő választ dudika :)

[ Szerkesztve ]

(#9747) harry válasza dudika10 (#9745) üzenetére


harry
veterán

"a normálisabb hangzást kell megszokni"

Egyetértek, sikerült átszoknom arra, hogy a magas tartományra figyeljek, és most már inkább ezt tartom fontosabbnak :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9748) SOAD19 válasza dudika10 (#9745) üzenetére


SOAD19
addikt

Természetesen, ha passzív hangfalat vennék, akkor nem fejes erősítőt vennék hozzá, hanem egy általános erősítőt. A mondandóm, csak annyi lett volna, hogy ígyis-úgyis kellene vennem erősítőt, aztán majd elválik, hogy elég-e egy fejes erősítő vennem (aktív hangfal vásárlása) vagy mégis passzív hangfal mellett döntök.

Esetleg pár tipp még aktív hangfalakra vagy akár más ötlet is jöhet?

(#9749) drachos


drachos
tag

Sziasztok!

Nézegettem boltokat, és természetesen olvasgattam itt a topikban. Több hangfalt is kinéztem, és az lenne a kérdésem, hogy melyiket ajánlanátok?
Elsődlegesen filmre lenne (gépen "tévézek" tévé szennyből 2 éve elegem lett...), másodlagosan pedig játékra/zenére.
Először is ami közönséggyőztesnek tűnik eddigi hozzászólások alapján az az SP-HF1255A :)
Talán fölösleges is lenne folytatnom, de én azért láttam még pár "tetszetőset" ugyanilyen árban:
ModeCom MC-HF24
Genius SW-HF 2.1 1205 fa

Tudom, utóbbi 2.1, ezt amolyan zárójelesen nézegettem :) Gondolom felejtsem el...
Esetleg barátkozzak a fülhallgatóval, és 8-10ezerért vegyek egy normálisat? (Jelenleg egy 4000 Ft-os Philipsem van) Igazából főleg filmeket/sorozatokat nézek, ez a fő szempont. Most 90%-ban fülest használok, de csak azért, mert nem igazán vagyok kibékülve a gagyi 5.1-esemmel.

(#9750) schawo válasza drachos (#9749) üzenetére


schawo
titán

Ha szereted a füleseket, akkor érdemes lenne elgondolkozni egy Superlux HD668B-n, az sokkal jobb hangminőséget kínál, mint az asztali hangszórók ebben az árkategóriában.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.