Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) PuMbA válasza GabiBlue (#9249) üzenetére


PuMbA
titán

Attól függ :) Mire kell? Zene, játék, film? Milyen zenére?

V.Zoltán112: Szerintem Z313, mert nincs a szatelit hátuljában még egy hangszóró.

[ Szerkesztve ]

(#9252) GabiBlue válasza PuMbA (#9251) üzenetére


GabiBlue
csendes tag

Legfőképp játékra, illetve kisebb mértében zenére. Filmet nem sokat nézek.

(#9253) PuMbA válasza GabiBlue (#9252) üzenetére


PuMbA
titán

Genius SP-HF1201A, ha a hangminőség az elsődleges. Ha csak valamilyen basszus kell akkor jó a Logitech is.

(#9254) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Sziasztok! A Geniusból a 1255A vagy a 1800A a jobb?

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#9255) Tothgera30 válasza Sennalacy (#9254) üzenetére


Tothgera30
Ármester

1255A jobb.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9256) V.Zoltán112 válasza PuMbA (#9251) üzenetére


V.Zoltán112
tag

Hát nem értek egyáltalán a hangfalakhoz:(
2.1 hangfalszett ideális zenehallgatáshoz? (pop, rnb, electro, house, dance)

(#9257) V.Zoltán112 válasza V.Zoltán112 (#9256) üzenetére


V.Zoltán112
tag

Meg PC-hez multimédiás anyagokhoz

(#9258) sti10p válasza V.Zoltán112 (#9257) üzenetére


sti10p
senior tag

A legtöbben azt mondják, hogy zenéhez a 2.0-ás a legjobb, mert a 2.1 mélyei elnyomják a zenét. Ha multimédia alatt filmet vagy játékot értessz akkor viszont jobb a 2.1-es, mert ki tudja használni a mélynyomót.
De ez csak az amit mindenki szajkóz, én pl. direkt nem erre hallgattam és 2.1-et vettem főleg zenére, de még nem tudom hogy hülyeség volt e, de ha nem vagy kísérletező akkor hallgass a többségre.

[ Szerkesztve ]

XY

(#9259) Tothgera30 válasza sti10p (#9258) üzenetére


Tothgera30
Ármester

2.0 - Tiszta hangzás, a 2.0-hez képest magasabb közép és magas hangok, reális hangszínek - zenéhez kiváló.

2.1 - Erős mély, elnyomott magas és közép hangok, a kis szatellitek miatt, gyakran túl sok basszus - filmeknél az effektek miatt jól jön.

Tehát egyértelmű hogy a sztereó rendszer jobb, mivel minden téren veri a 2.1-es rendszereket. Nekem volt már 2.1, 5.1, de még is csak visszatértem a 2.0-ás rendszerekhez. Filmeknél és zenénél nekem egyaránt bevált, nem szeretem a túlzó basszusokat, zenéből pedig főleg alternatív rock stílust hallgatok, ami is szépen, tisztán átjön.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9260) V.Zoltán112 válasza Tothgera30 (#9259) üzenetére


V.Zoltán112
tag

Szia! Akkor ajánlanál nekem egy jó 2.0 hangfalszettet 10ezerig! a lényeg, hogy ne valami szar legyen és hogy könnyen kezelhető, jó anyaghasználattal.

(#9261) JackFeryll válasza V.Zoltán112 (#9260) üzenetére


JackFeryll
őstag

Szia!

Gyorsan megírom mit fog ajánlani :)
Genius SP-HF1255A -9 ezer körül is lehet kapni

(#9262) Alex91 válasza V.Zoltán112 (#9260) üzenetére


Alex91
félisten

MODE COM MC-HF24

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9263) Tothgera30 válasza V.Zoltán112 (#9260) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ahogy JackFeryll írta, szerintem is 1255A :R .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9264) V.Zoltán112 válasza Tothgera30 (#9263) üzenetére


V.Zoltán112
tag

De ez a Genius márka nem gagyi?.. annyi ócsárolást hallottam róla.

[ Szerkesztve ]

(#9265) Tothgera30 válasza V.Zoltán112 (#9264) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Gagyi? Hol élsz te? Fadobozos hangfalaik egész jók, főleg ilyen áron.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9266) V.Zoltán112 válasza Tothgera30 (#9265) üzenetére


V.Zoltán112
tag

Jó akkor szerintem veszek egy ilyet. még annyit hadd kérdezzek, hogy hány bemenet van rajta (PC, zenelejátszónak)

(#9267) Tothgera30 válasza V.Zoltán112 (#9266) üzenetére


Tothgera30
Ármester

1 elöl be, 1 hátul be, 1 elöl ki.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9268) V.Zoltán112 válasza Tothgera30 (#9267) üzenetére


V.Zoltán112
tag

Aha, köszi. Lehetséges, hogy veszek egy ilyet. Még annyit kérdeznék, hogy milyen az összeszerelési minősége, ez alatt értem, hogy a műanyagok keretjén nincsen-e olyan fröccsmaradék ilyesmi.

(#9269) Tothgera30 válasza V.Zoltán112 (#9268) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az összeszerelési minősége nem tökéletes, de ilyen hibák, amit említettél azért nincsenek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9270) harry válasza V.Zoltán112 (#9268) üzenetére


harry
veterán

Két ilyen szettem is van, egyikre sincs különösebb panaszom, zenei és megjelenési minőségével elégedett vagyok. Ha bele akarok kötni, akkor 3 hibát említenék,
- olcsó kábel (érzetre, de minőségével nincs gond végül is - és kicsit rövid az átkötőkábel a két fal között);
- mobiltelefon aktivitás zavarja;
- nagy basszusnál érezni a levegőt a bemeneteknél/tápkábel csatlakozásnál (na ez mondjuk elég apróság, nem fogod észrevenni átlag használatnál, direkt nyomtam egy bass tetsztet, ott jött elő egy kis susogás).
De ezek szerintem olyan apróbb hibák, amik (vagy hasonlók) minden szettnél megvannak, szóval ne tántorítson el, én legközelebb is ilyet vennék. Vagy Edifiert, de az kétszer ennyi.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9271) popp válasza Alex91 (#9262) üzenetére


popp
tag

Nem is gondoltam volna, hogy ilyen barátságos áron osztogatják. Így még inkább kíváncsi leszek a beígért összehasonlító bemutatóra/tesztre. ;)
Ami nekem most megtetszett és ki is próbálnám, az az edifier 1900 TII v. TIII. Bár azt nem tudom, hogy jobb lenne-e annyival a mostaninál, hogy érdemes lenne áldozni a cserére.

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#9272) Teaway válasza Tothgera30 (#9267) üzenetére


Teaway
veterán

Én is ezt használom. Hiába, ami jó, az jó :K

Nincs itthon csokid??

(#9273) schawo válasza popp (#9271) üzenetére


schawo
titán

A frekimenet grafikonok alapján a mély tartományuk elég kevés, 80Hz alatt elhallgatnak. Ami marad, az nyilván jobb, mintha kierőlködnék az mélyebb tartományt, de ez a stúdió monitoros megközelítés nem biztos, hogy otthoni felhasználásra kellemes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9274) harry válasza harry (#9270) üzenetére


harry
veterán

Tegnap néztünk vele filmet, azért szerintem dübörgött ahol kellett (legalábbis kissé berezonált pl. az asztal amin állt ;] ), nem éreztem a mély hiányát.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9275) V.Zoltán112 válasza harry (#9274) üzenetére


V.Zoltán112
tag

Akkor nyugott szívvel választhatom.

(#9276) V.Zoltán112


V.Zoltán112
tag

Na hnap indulok vásárolni hangfalat.

genius 1201A vagy 1255A. Szerintetek melyiket válasszam (hangminőség ilyesmi)?

(#9277) csdm


csdm
senior tag

Milyen hangfalat tudtok ajánlani nekem? 2.1 kellene valami olyansmi amire sokan esküdnek, mert jó.

(#9278) Alex91 válasza csdm (#9277) üzenetére


Alex91
félisten

És ugyan mennyiért? :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9279) csdm válasza Alex91 (#9278) üzenetére


csdm
senior tag

Hát nem tudom 15 körül talán? Új használt is jöhet

[ Szerkesztve ]

(#9280) Alex91 válasza csdm (#9279) üzenetére


Alex91
félisten

Ennyiért jót? :Y

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9281) csdm válasza Alex91 (#9280) üzenetére


csdm
senior tag

Mennyiért van akkor jó? Ezért nem akartam arat írni mert fogalmam sincs

(#9282) Tothgera30 válasza csdm (#9281) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ennyiért egy normális 2.0ást tudnál venni, nem baromkodoni itt a 2.1-ekkel, de ha az kell, akkor 25k körül már lehet normálisabb 2.1-et kapni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9283) csdm válasza Tothgera30 (#9282) üzenetére


csdm
senior tag

Nah király. Tudnál momdani mindkettőhöz konkrét termeket?

(#9284) Tothgera30 válasza csdm (#9283) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sztereo:

Újonnan: Genius SP-HF1255A, Edifier R1600T / R1900 (II / III)
Használtan: Genius SP-HF2000A / 3000A

2.1:

Újonnan: Edifier C2 / 3 / HCS2330
Használtan: Logitech Z-3 / 4, Logitech Z2300 / Z623

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9285) csdm válasza Tothgera30 (#9284) üzenetére


csdm
senior tag

Köszönöm megnézem őket

(#9286) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok!

Van nem vagyok annyira megelégedve a jelenlegi Logitech Z323-am. Úgy döntöttem lecserélném valami 2.0 vagy 2.1 rendszerre. Laptopom van és az integrált hangkariját használnám. Ilyen 20-25e ft körül gondolkozom és esetleg érdekel ilyen külön erősítős dolog is. Előny, ha baloldali hangszórón van a hangerő szabályzó vagy távirányítós.
Aprón találtam egy Harman Kardon Soundsticks II-t erről esetleg van valakinek tapasztalata mert pont árban lenne és mivel vékonyak a szatelitek elférne az asztalomon?

(#9287) schawo válasza superecneB (#9286) üzenetére


schawo
titán

HK Ss-II 20-25-ért jó lehet. At eredeti árát nem éri meg (legfeljebb ha figyelembe vesszük, hogy marha jól néz ki), de ha ennyiért hibátlan darabot lehet szerezni, akkor hajrá.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9288) superecneB válasza schawo (#9287) üzenetére


superecneB
őstag

Esetleg azon kívül tudsz ajánlani valamit? (ha pl nem jönne össze a beszerzése), manapság jobban vonzanak a sima 2.0 rendszerek!

(#9289) dudika10 válasza superecneB (#9288) üzenetére


dudika10
veterán

Genius 1255A, Edifier R1600T, 1900 III, esetleg Edifier C2, HCS2330.
Én a HK-t nem ajánlanám, hacsak nem a kinézet az elsődleges.
Ha kisebb kell akkor Creative T20.

Én lehet megválnék az Edifier R1600T-mtől, csak még a Superlux BES5A nem kapható itthon, amint lesz itthon és meg tudom hallgatni könnyen lehet, hogy eladósorba kerül a kis edifier. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9290) superecneB válasza dudika10 (#9289) üzenetére


superecneB
őstag

Nem elsődleges a kinézet bár elég baró. Inkább az hogy kb 10 cm hely van a laptop mellet az asztalon így az a kis hangfala fittin ide passzolna. Mi a baj a HKval?

Nem tudom szakmai berkekben milyen visszhangja van de ismerősömnél volt alkalmam hallgatni egy Z-10 es Logitech-et és egészen tetszett a hangja, valami ilyesmi kéne nekem! - csak mondjuk érintős kezelő felület nélkül egy 10essel olcsóbban :)

Esetleg erről mi a tapasztalat? - Creative GigaWorks T40 Series II

[ Szerkesztve ]

(#9291) Alex91 válasza superecneB (#9290) üzenetére


Alex91
félisten

Ha kifogástalan állapotú a HK akkor szerintem nyugodtan vedd meg. A tesztek én általában jól szerepelt. Mondjuk, ha vasarlas elott meg tudod hallgatni úgy lenne az igazi... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9292) popp válasza superecneB (#9290) üzenetére


popp
tag

T40 aránytalanul drága T20-hoz képest, ahhoz képest amit nyújt, tapasztalatból mondom.

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#9293) harry válasza dudika10 (#9289) üzenetére


harry
veterán

Majd egy privit dobhatsz, ha esetleg eladó lesz az edifier :K

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9294) V.Zoltán112


V.Zoltán112
tag

végül egy gigaworks t20 series 2-re esett a döntés! Szerintem nagyon jó! És kicsi is!!

(#9295) Teaway válasza V.Zoltán112 (#9294) üzenetére


Teaway
veterán

A döntés esik, a választás születik. ;)

Nincs itthon csokid??

(#9296) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Sziasztok! Tud valaki erről valamit? Hogy viszonyul ez pl. egy Genius 1255A-hoz? Mivel nagyobb feltehetően több a mély benne. A youtube-on van fent róla videó, de ha más nem a mostani hangkeltő a szűk keresztmetszet, szóval abból én nem tudom megítélni.. Hallani a SAL-ról jót rosszat.. kinézetre nem tűnik rossznak... Egy 4x5m-es szobába lenne, a gépre kötve 5.1 első hangszóróknak, és a jelenlegi Genius 5.1 frontjait tenném hátra satelitnek. Sztereo jelforrásnál reményeim szerint ezek jobban szólnának. Véleményeket előre is köszi! :)

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#9297) CygnusX


CygnusX
tag

Üdv!

Tervezek vásárolni laptophoz egy 2.1-es hangfalrendszert, és találtam is egy egész jót, ez lenne az. Azért gondoltam erre, mert olcsó, meg úgy az utóbbi 200 hsz-t elolvasva az Edifier márkáról jókat írtatok. A lényeg a hangminőség lenne, jó méllyel (nem tudom ennek a subwoofer-éből kijön-e a ~20 Hz), de nem kell nagy hangerő (le is tépnék a fejem a szomszédok itt a panelben :) ). Főleg játékra és filmezésre kellene, a zenehallgatás nálam csak annyi, hogy valami online rádió megy a háttérben jó halkan, csak hogy szóljon valami. De ha 10e-ért tudtok jobbat, szóljatok :)

"All glory to the hypnotoad!" (Futurama)

(#9298) PuMbA válasza CygnusX (#9297) üzenetére


PuMbA
titán

Hali!

10k-ért a Genius 1255A rendelkezik a legjobb hangminőséggel. Nem jön ki a 20Hz, azt csak úgy odaírják mindenhova :)

[ Szerkesztve ]

(#9299) R.U.Z.S.I válasza Sennalacy (#9296) üzenetére


R.U.Z.S.I
tag

Korábban ezen a fórumon már írtak róla és csak jókat.

(#9300) dudika10 válasza harry (#9293) üzenetére


dudika10
veterán

Nem árulok el semmi titkosat, ha azt mondom, hogy nem Te vagy az első. :))
De majd dobok pü-t. ;)

Csak még nem tudom mi legyen az utódja. Ha midnen igaz lesz szerencsém előbb vagy utóbb meghallgatni egy Superlux BES5A-t, csak nincs még Magyarországon...
Érdekes még jópár darab, csak nem tudom hogy alakulnak majd az anyagiak meg hasonlók.
Emu PM5-öt apróról be lehet szerezni egész jó áron, Alesis, Behringer ... az ESI-t már sikerült kizárni.
Ha volna rá keret akkor a Mackie MR5-öt látnám legszívesebben az asztalomon... :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.