Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Shufny válasza schawo (#8150) üzenetére


Shufny
őstag

Nem olvastál még soha olyat, hogy az alaplapi hangkártya használhatatlan? Ezt valahogy erősen kétlem. :D Mellesleg senki nem vesz külön Realtek -et. Lehet nem lenne vész. Úgyse lehet elkerülni, hogy ne sírjanak hülyeségekért. Még olyat is láttam, hogy valaki azért sírt, mert 0dB volt a legmagasabb beállítás az egyes hangfalaknál a THX -nél, és az előző hangkártyájával meg +6. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8152) Karex válasza Shufny (#8151) üzenetére


Karex
senior tag

Akkor itt álljunk már meg egy kicsit, mert most én szeretnék lenni a napi nem-hozzáértő. :)

Az utóbbi pár hozzászólás alapján jól értem, hogy egyik hangkártyánál sem érdemes szoftveresen túl magasra tolni a hangerőt, mert csak rontja a dinamikát?

Vagy ez csak az egypálcás alaplapi csodákra igaz?

(#8153) schawo válasza Karex (#8152) üzenetére


schawo
titán

Pont az alaplapira nem, Realtek csinálja a legjobb drivereket. Kb minden másra :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8154) deathtania válasza schawo (#8153) üzenetére


deathtania
senior tag

szóval akkor ha úgyis a hangcucc hangerőgombját tekergetem, akkor belőhetem az alaplapi realtek hangerejét 100%-ra, aztán adjunk a dolognak? :D vagy érdemes kicsit kisebb értékre letekerni? most engem is elkezdett érdekelni a dolog.... :))

és amúgy ha halkítani akarok, akkor a gépen érdemesebb a hangerőt levenni vagy inkább a hangcuccon?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#8155) Karex válasza schawo (#8153) üzenetére


Karex
senior tag

És hangforrástól függetlenül? A loudness war cikkbe csak beleolvastam, de úgy tűnt, mintha csak a sokszorosan digitally remastered zenéknél lenne ilyen jelenség.

+ Adódik a kérdés: melyik kártyánál hol van ez a határ? X-fi-nél írtátok az 50%-ot, egy macbooknál tippre a 30-at. Van valami jól hallható különbség egy bizonyos hangerőbeállítás felett?

[ Szerkesztve ]

(#8156) schawo válasza Karex (#8155) üzenetére


schawo
titán

Félreértetted, nem a remasterek számától függ a dinamika, hanem attól, hogy melyik évtized melyik szakaszában jelent meg az újabb kiadás. Az egyre újabb kiadások egyre kisebb dinamikatartományt kaptak, az éppen aktuális divatnak megfelelően.

(#8154) alexan Realteknél nyugodtan mehet 100%-ra, és az Edifieren szabályozd a hangerőt. Kényelmesebb, és tisztább is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8157) Blashe


Blashe
aktív tag

Megjött a minap a Edifier Multimedia HCS2330. Hát ez valami fantasztikusan szól..beleszerettem.

(#8158) <NewL> válasza schawo (#8146) üzenetére


<NewL>
addikt

a kettő közötti kábelra ez van ráírva : proelgroup - proel flexible multiwire loundspeaker cable
kicsit vastagabb mint egy cigi

látom most felbolygattam mindenkit ezzel a hangerővel:D

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#8159) Dummbeata


Dummbeata
csendes tag

Sziasztok!

Gondoltam szakavatott segítséget kérek a tömegektől, milyen sztereó hangfal párt ajánlotok egy 2X50Wattos erősítőhöz, árban a pár maximum 60k.
:R

Telefonon gyorsabb...

(#8160) deathtania válasza Blashe (#8157) üzenetére


deathtania
senior tag

ugye? szerintem is :C életem egyik legjobb döntése volt megvenni :D

grat neked is kedves HCS2330 tulaj. üdv a klubban :C

www.brczart.hu

(#8161) laci06


laci06
senior tag

Még mindig nem tudom eldönteni, hogy milyen hangfalat vegyek, és csak egyre több alternativa lesz.
Nem tudom, hogy mi az amit az X-Fi-vel ki lehetne még hajtani, aránylag jól mutatna az asztalomon, és szép a hangja.
Néztem már a Behringer MS40-t, az M-Audio AV40-t, nézegettem az Edifier 2.1-es szettjeit, most pedig az ESI Near05-t.
Itt van róla egy Orosz teszt, pár grafikonnal.
Egy hozzáértő véleményezni tudná, hogy ez 50k-ért mennyire jó vagy sem, vagy inkább mit kéne helyette?
Fostex PM04?

(#8162) schawo válasza laci06 (#8161) üzenetére


schawo
titán

Az ESI Near05 magasai nem olyan precízek, mint az AV40. Viszont a teljes tartományt figyelembe véve az ESI jobb. Ha belefér a keretbe, én azt választanám a listáról.

(#8159) Dummbeata
Ezt inkább a hifi topicban tedd fel.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8163) levelunye


levelunye
tag

Hali
Mi a véleményetek egy Genius 500A-ról?
Megéri azt a ~6k-s árat? Ugyan az a kérdés mint eddig, koleszba kéne, jó hangzással, max 7k-s hangfal, nem kell, hogy dübörögjön, csak jól szóljon.
Info
Ha ez nem jó, akkor linkeljetek olyat ami szerintetek jobb lenne. 2.1 is jöhet, de 2.0 jobb lenne, max 7k.

(#8164) Azazello- válasza <NewL> (#8141) üzenetére


Azazello-
senior tag

eleg nehez donteni ha az ember nem ismeri a cuccot. hozzaszolasok alapjan dontottem. rendeltem egyet en is. remelem hamarosan megjon.
ezek szerint a kabelt cserelni kell majd?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#8165) <NewL> válasza Azazello- (#8164) üzenetére


<NewL>
addikt

hasznaltan vettem, a srac jobb minosegu, dragabb kabelt hasznal a ket hangfal kozott. igy azt vennem kellett. (viszont a tapkabel eleg rovid, 1m kb. nekemepoen hogy elert a hosszabbitoig)
nem bantam meg hogy megvettem, szerintem te sem fogod

lattam a maces topikban a kerdesed. miert nem itunest hasznalsz?:D

There's an app for that

(#8166) W_


W_
csendes tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni: jelenlegi, Logitech X-230 + alaplapi ALC 888, nem túl kiegyenlített hangzású "hangrendszer"-emet szeretném lecserélni valami minőségibb 2.1 hangszóróra, esetleg hangkártyát is veszek, ha indokolt (kizárólag PCI-E hangkártya jöhet számításba). Amit rá tudok szánni, az max. 50e Ft. Elsősorban zenehallgatásra, és némi filmnézésre lenne használva a cucc. Elolvastam az utóbbi pár hónap hozzászólásait, és arra jutottam, hogy ami számomra jónak tűnik, az Edifier HCS2330 + Asus Xonar DX , vagy pedig egy Edifier S330D az alaplapi ALC888 optikai kimenetével meghajtva.(gondolom itt az S330D optikai átalakítóján múlik a minőség, emiatt a külső hangkártya nem javítana ezen, vagy tévedek?). Mit gondoltok?

Köszönettel vennék bármilyen tanácsot, illetve beszerzési forrást.

(#8167) dudika10 válasza W_ (#8166) üzenetére


dudika10
veterán

Jól gondolod, ha digitálisan kötöd össze akkor a hangfal DAC-ja lesz a meghatározó.
Esetleg gondolkozhatnál sztereo rendszeren is. Behringer MS30, MS40, Maudio, Esi.
Használtan ha jól emlékszem volt aprón 50k körül egy KRK Rokit G5 még az előző szériából. Az igen jó vétel lehetne annyiért, nem tudom most is van-e még. De ha szereted a több basszust és 2.1-et szeretnél akkor az Edifierek közül az egyik a megfelelő számodra. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8168) laci06 válasza schawo (#8162) üzenetére


laci06
senior tag

Valszeg végül a Behringer MS40 lesz. Az sokkal ideálisabb lenne méretben az asztalomra, illetve mivel eddig gyakorlatilag normális hangszóróm nem volt, az egy ideális belépő lenne eléggé szerintem. Meg nagyon tetszik, és klappol a géphez, ami szintén nem mellékes, és ha jól tudom nem is szól rosszul.
Meg onnan később ha akarok tovább tudok lépni majd.:)
Arról lebeszélnél?

(#8169) W_ válasza dudika10 (#8167) üzenetére


W_
csendes tag

Köszi a gyors választ, sajnos használt KRK Rokit G5-öt nem találok, próbálok infót szerezni az Edifier S330D optikai DAC-ról. Edifier S330D tulajok: Itt a topicban senki nem használja optikai bemenettel?

(#8170) Azazello- válasza <NewL> (#8165) üzenetére


Azazello-
senior tag

azt hasznalok, de kikeszit. szvsz nagyon szar program. mar az iphone-hoz is utaltam, de most, hogy mar zenet is ezen kell hallgatnom, meg jobban idegesit.

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#8171) Y2J


Y2J
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni, XBOX 360-hoz, kimondottan csak játékra és filmre milyen 2.1-es hangszórókat ajánlanátok?Annyi kikötésem lenne, hogy rendelkezzen fejhallgató kimenettel is, az ár max 15-17k. Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#8172) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Hello. Melyiket ajánlanátok az alábbi két típusból:

Klipsch ProMedia 2.1 vagy Cambridge Soundwork Megaworks THX 250D ?

Egy kisméretű hálószobát kéne megtöltenie a rendszernek. Vegyes stílusban hallgatok zenét, mind az elektronikus, mind az akusztikus műfajt kedvelem. Egyelőre az a két típus tetszett meg. Esetleg valami más ötlet?

(#8173) aimettirlz válasza Tommy7 (#5910) üzenetére


aimettirlz
tag

Ilyet vettem, szépen szól :) nem bántam meg ! :)) előtte hf 5000esem volt csak kicsi szobám van és ez is bőven elég :)) 10K volt...

® aimeTTi atticuS ™

(#8174) <NewL>


<NewL>
addikt

nagy pirospont az Av40 mellett, hogy nem zavarja a telefon :)
ennyi pénzért mondjuk bele is rakhatják

There's an app for that

(#8175) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

Üdv. Valaki ajánljon már nekem valami jó kis hangfalszettet gépre, főleg zenehallgatásra 5-22 között. Legfontosabb az lenne szépek legyenek a közép-magas hangok.
Most logitech x-530-am van de már nem olyan mint fénykorába, sokat volt használva, meg zenére amúgysem a legjobb. Másik kérdésem, ha veszek mondjuk 2.0-ás genius szettet akkor arra rátudom kötni a logitech mélynyomóját? Semmi bajom a kisebb rendszerekkel, csak eltűnik a basszus, legalább azt megoldaná a logitech.
Láttam, van ilyen hogy genius 1800A 13ezerért, meg 11-ért 1250 2.1-esekben ezeket dícsérik

[ Szerkesztve ]

NHL, NBA, Soccer

(#8176) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok!

pár hónapja beszélgettünk itt, hogy szeretnék venni hangcuccot.

arra emléxem,hogy mindenki a Genius 2000A szériát ajánlotta 20 ezer FT alatt...

na már csak az a kérdésem,hogy 2.1 vagy a 2.0 legyen ebből a szériából ?

köszönöm.

üdv

(#8177) PuMbA válasza ZeroCaptan (#8175) üzenetére


PuMbA
titán

Genius 1255A
"Másik kérdésem, ha veszek mondjuk 2.0-ás genius szettet akkor arra rátudom kötni a logitech mélynyomóját? "
Nem.

"Semmi bajom a kisebb rendszerekkel, csak eltűnik a basszus, legalább azt megoldaná a logitech."
Nem tűnik el, csak nincs eltúlozva.

Járókeret: 2.0-ból én a Genius 1255A-t mondom.

[ Szerkesztve ]

(#8178) dudika10 válasza PuMbA (#8177) üzenetére


dudika10
veterán

"Nem."

Na me mé nem? Megoldható ha nagyon akarja valaki. Más kérdés, hogy értelmét így ebben a formában én nem látom.

Egyébként eltűnik, csak ezek az olcsó bassreflex ládák se fogják visszaadni. (<50-60-70Hz-ről beszélek)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8179) PuMbA válasza dudika10 (#8178) üzenetére


PuMbA
titán

"Megoldható ha nagyon akarja valaki. Más kérdés, hogy értelmát így ebben a formában én nem látom."

Igaz :K

[ Szerkesztve ]

(#8180) ZeroCaptan válasza PuMbA (#8177) üzenetére


ZeroCaptan
tag

Ez a hangfal pocsékul néz ki és ha jól látom 20 wattos. Genius SP-HF 1800A 2.0 nem jobb? 50 wattos, nagyobb a súlya és jobban néz ki, ugyanúgy Genius 2.0Ez a hangfal pocsékul néz ki és ha jól látom 20 wattos. Genius SP-HF 1800A 2.0 nem jobb? 50 wattos, nagyobb a súlya és jobban néz ki, ugyanúgy Genius 2.0

NHL, NBA, Soccer

(#8181) dudika10 válasza ZeroCaptan (#8180) üzenetére


dudika10
veterán

W-okra tegyél magasról.
Nem, nem jobb, mert 3 hangszóró van benne páronként ami azt jelenti, hogy egyre kevesebb összeg jut.
Az 1800A elvérzik az 1255A-val szemben. Ndruu csinált egy összehasonlítást Logoutra talán régebben úgy rémlik.

Mellesleg szerintem is csúnya az 1255A, de hát nincs annyiért szebb ami szól úgy. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8182) ZeroCaptan válasza dudika10 (#8181) üzenetére


ZeroCaptan
tag

Genius 1250A 2.0? Hol lehet kapni? Ez sokkal jobban néz ki mint az, nem lehet nagy különbség a számából ítélve, és 10 kg-os.

NHL, NBA, Soccer

(#8183) PuMbA válasza ZeroCaptan (#8182) üzenetére


PuMbA
titán

Kifutott termék, ha valami baja van akkor az szívás. 1201A-t nézted? Az van a legközelebb az 1255A-hoz most.

(#8184) ZeroCaptan válasza PuMbA (#8183) üzenetére


ZeroCaptan
tag

Az sokkal kisebb, 4kg-os... Esetleg valami link ahol tesztelték az 1800A-t, 1201, 1255-t? Mert én nem találtam.

NHL, NBA, Soccer

(#8185) PuMbA válasza ZeroCaptan (#8184) üzenetére


PuMbA
titán

Kisebb, mert az 1201A csak 2 utas..., de emiatt nem jobb nála az 1250A.

[ Szerkesztve ]

(#8186) Zanik válasza ZeroCaptan (#8184) üzenetére


Zanik
addikt

Itt meg itt, és itt, no meg persze itt olvashatsz véleményeket az 1800A-ról.
Sokan dicsérik amúgy, mert bár nagy valószínűséggel az 1255A-val szemben elvérzik, de attól még egyáltalán nem rossz hangfal.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#8187) ZeroCaptan válasza Zanik (#8186) üzenetére


ZeroCaptan
tag

Játékra notebookot venni olyan, mint országúti kerékpárversenyre BMX-et!" :C :D
Egyik haverom épp most akarja felújítani a notebookját, 150-ért vett 2.5 éve 128 megás valamivel egyet, most intel i3-at nézett valami GMA videokártyával 140 ezer ft-ért 3dmark06-ban 600 pontot csinál a gép, de ő hajthatatlan. :O
A hangfalra visszatérve, nekem tetszik az 1800-as verzió, de ha találnék sima 1250-et akkor azt venném, az 1255 hányok ha ránézek és asztalon lenne.

[ Szerkesztve ]

NHL, NBA, Soccer

(#8188) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Logitech Z4 vagy Z523-at válasszam? Esetleg 10-15k-s kategóriában milyet érdemes venni, főleg 2.1-re pályázom, de a Genius fadobozos 2.1-k sem állnak távol tőlem, de ugye a Logitech-nek rohadt jó garanciáztatása van!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8189) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok

Tönkrement a Z-2300am mélynyomója, de van rá gari
Ez a gariztatás hogyan zajlik?
Tudtommal nem is nagyon gyártják már, akkor mire lesz cserélve,és hogy adom fel?

Vannak dolgok...

(#8190) <NewL> válasza ricshard444 (#8189) üzenetére


<NewL>
addikt

06-1-777-4853
hívd fel őket holnap és mond el a problémád. be kell diktálni a serial számot ami a szateliteken van vagy a távirányitón. nincs szervizük, javítani nemtudnak. kapni fogsz egy Z-623-ast helyette.

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#8191) PuMbA válasza Zanik (#8186) üzenetére


PuMbA
titán

"Az 1800A magasai csapnivalóak,"

Ez azért nem valami bíztató. :DDD

ZeroCaptan: 1201A sem tetszik?

[ Szerkesztve ]

(#8192) Shufny válasza PuMbA (#8191) üzenetére


Shufny
őstag

Ez így önmagában a 1255A -ról is elmondható. Nagyon nem mindegy, hogy mihez képest.

(#8193) dudika10 válasza PuMbA (#8191) üzenetére


dudika10
veterán

1201A csak designban jó szvsz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8194) ricshard444 válasza <NewL> (#8190) üzenetére


ricshard444
veterán

Köszönöm :R

Vannak dolgok...

(#8195) ricshard444


ricshard444
veterán

Amúgy jó cucc volt:)

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#8196) Zanik válasza PuMbA (#8191) üzenetére


Zanik
addikt

Azért nehogy már egyetlen egy véleményből induljunk ki, hisz AMDFan 'tesztje' is csak egy (szubjektív) vélemény a sok közül. Ráadásul nem biztos, hogy nem volt részrehajló egy picit a saját hangfalai irányában (jah, az 1800A-n jobb volt a Pendulum, de azért 0 pont!). :U

Félre ne érts, én alapvetően elhiszem, hogy a 3000A jobb, mégis van pár (engem) zavaró dolog azért abban a cikkben, ami miatt igazságtalannak érzem az 1800A fikázását. Egyrészt csak rövid ideig volt nála az 1800A, nem biztos hogy be volt járatódva, aztán bass és treble félállásban - miért is? Legyen csak mindkettő alapon (Patice kommentben le is írja miért!). És végül a választott számok sem elég változatosak, mind pop, nincs jazz, komoly zene, hard rock, pedig lehet, hogy pont abban jó az 1800A. :DDD

Igen, az 1255A jobb az 1800A-nál, de ez még nem azt jelenti hogy az 1800A szar lenne! :N

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#8197) PuMbA válasza dudika10 (#8193) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor marad az 1800A. Érdekes, hogy miért csak az 1255A kinézete lett ilyen.

(#8198) PuMbA válasza PuMbA (#8197) üzenetére


PuMbA
titán

Ez új hsz akart volna lenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#8199) dudika10 válasza Zanik (#8196) üzenetére


dudika10
veterán

Én saját tapasztalat alapján mondom azt, hogy az 1800A gyenge eresztés a többihez képest.
Mert szerintem az.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8200) PuMbA válasza dudika10 (#8199) üzenetére


PuMbA
titán

1201A-t hallottad? Az is az 1800A szintjén van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.