Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) csonti07


csonti07
tag

pl: ilyenre gondoltam érdekes h alumíniumból vannak a hangfalai:D
vagy lehet h csak nekem érdekes:D

(#8402) dudika10 válasza csonti07 (#8401) üzenetére


dudika10
veterán

Nem olyan érdekes az, lásd schawo által említett genelec-ek pl. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8403) csonti07 válasza dudika10 (#8402) üzenetére


csonti07
tag

de jó cucc:D elfogadnám:D

egybként megéri a pénzét?
tehát mondjuk ha összeraksz 1milkáért egy cuccost meg ezt összehasonlítva kihallanád a különbséget?/(lehet h az 1milkás cucc javára?:D)

[ Szerkesztve ]

(#8404) dudika10 válasza csonti07 (#8403) üzenetére


dudika10
veterán

Nem hallottam még ezt, de valószínűnek tartom, hogy ennyi pénzért 1 kategóriával jobb rendszert lehet építeni.
Mondjuk már a mérete miatt se választanám ezt. Ugyan nem minden a membránfelület de ekkora méretből értelmes, valóban mély hangok aligha születhetnek. A gyártó 60-45.000Hz-et ad meg rá, ami ha +-3dB akkor egész jónak nevezhető, de ennyiért azért sokkal jobb dobozok is kaphatóak valószínűleg nagyobb méretben.
Szóval én nem ezt választanám.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8405) schawo válasza csonti07 (#8403) üzenetére


schawo
titán

Az alumínium öntvény ház valószínűleg pont a Genelec sikerein felbuzdulva került be a feature list-be (ctrl+c/ctrl+v).

egybként megéri a pénzét?
Nem valószínű, bár ki tudja (nyilván aki hallotta :B). Ránézésre nem lehet elmondani semmit egy rendszerről. Tulajdonképpen el tudom képzelni, hogy kisebb szobában jobban szól ez, mint mondjuk egy hasonló árú nagy-hifis szett.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8406) cool-t16


cool-t16
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy 2.1-es hangfalat. Olyat szeretnék ami kijön 4-5 ezer forintból. Leginkább zene hallgatásra használnám. Kollégiumba lenne ezért nem akarok többet áldozni rá. Véleményeket, ajánlatokat kérnék.

(#8407) csonti07 válasza schawo (#8405) üzenetére


csonti07
tag

áhhán.
értem:D

ennyi pénzért öcsém elvárnám h magától rakja be a cd-t utána masszírozzon meg majd csináljon egy jó kávét. miközben szól a cucc persze, ezután elmegy bevásárolni.
ennyi pénzért kb ezt várnám:D

(#8408) schawo válasza csonti07 (#8407) üzenetére


schawo
titán

Nem elképzelhetetlen, világvége összeg ez. Egy öreg, használt autó ára egy hobbira. Szerintem rengeteg sokkal drágább hobbi van ennél...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8409) tigerxx válasza csonti07 (#8407) üzenetére


tigerxx
csendes tag

akkor a szobalány topic-ban nézelődj, meg vegyél egy 20 ezres rendszert és minden feature megvan, ráadásul olcsóbban :D

(#8410) schawo válasza cool-t16 (#8406) üzenetére


schawo
titán

Ennyiért nem lehet nagyon válogatni. Olcsó helyről, kiszállítással nem tudsz rendelni, mert a szállítási ktg túl magas a termék árához képest. Ennyiért egy dolgot lehet tenni, elmenni egy hülyeboltba, és megvenni amit épp akciósan kínálnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8411) Y2J


Y2J
csendes tag

Üdv!

Tervezem új 2.0-s rendszer beszerzését, elsősorban zenehallgatás céljából. Hallgatok szinte minden stílusú zenét a klasszikusoktól az elektronikán át a metálcore-ig. A szobám mérete nem túl nagy, igazából csak egy lyuk (8nm-t sem éri el).
Amiket kinéztem:
- Genius SP-HF 1255A
- Creative Gigaworks T20 Series II

Ti melyiket ajánlanátok inkább? Vagy van esetleg más is ebben az árkategóriában ami felett átsiklottam, viszont érdemes lenne elgondolkodni rajta?

(#8412) csimpok válasza Y2J (#8411) üzenetére


csimpok
aktív tag

Én is most keresek egy új hangfalszettet, és visszaolvasva a fórumban nekem is az említett két modell tűnik ár-érték-arányban a legjobbnak a 10-15K-s kategóriában. Nekem is elsősorban zenehallgatásra kellene (nem kell óriási hangerő, meg óriási basszus, inkább könnyedebb zenéket hallgatok nem túl nagy hangerővel, azt viszont szeretném, ha jól szólna). Emellett persze jó lenne, ha filmnézésnél és játékoknál is megállná a helyét a hangfal.

Az érdekelne például, hogy a T20 van annyival jobb a Geniusnál, amennyivel többe kerül? Mind a kettő megfelel filmekhez és játékra is? Esetleg a 20-25 ezres kategóriában van minőségileg jobb hangfal, ami megérné a felárat?

(#8413) Teaway válasza Y2J (#8411) üzenetére


Teaway
veterán

Azért választottam a 1255A-t, mert 10k-t szerettem volna csak elkölteni.

Nincs itthon csokid??

(#8414) schawo válasza csimpok (#8412) üzenetére


schawo
titán

(#8411) Y2J is

A T20 inkább összerakási minőségben nyújt többet, nem hangminőségben. Hangminőségben kb egál, természetesen a T20 is ajánlott. A 20-25k között az Edifier R1600T az említendő. Ez hangminőségben is előrelépés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8415) Lack999


Lack999
tag

Kinek mi a véleménye a Corsair SP2500 2.1 rendszerről, megfontolandó? A tesztek szerint nagyon szép hangzása, jó ár/teljesítménye van, mondjuk elég drága rendszer.
Zenehallgatásra, játékra, filmre használnám.
Logitech és Genius rendszert nem akarok venni, 5.1 kilőve, 2.0 kilőve, hacsak nem háromutas.

Corsair SP2500

* Total power: 232 Watts
* Subwoofer: 8” side-firing at 120 Watts
* Satellites: 3" midrange at 40W per satellite and 1" tweeters at 16W per satellite
* Frequency response: 35Hz – 20kHz +/- 3dB
* Warranty: Two Years
* Part Number: CA-SP211
* Price: $249.99

Corsair SP2500 2.1 PC Speaker System Specifications:

* Frequency response: 35Hz – 20kHz +/- 3dB
* 232 Watts total power (measured via FTC “RMS” method)
* Subwoofer dimensions: 18.1 x 10.2 x 11.7 inches (46 x 25.8 x 29.7 cm)
* Satellite dimensions: 4.25 x 4.7 x 6.25 inches (10.8 x 12 x 15.9 cm)

Subwoofer:

* 8” 120W (IEC60268-5 24hr continuous rating) subwoofer with durable rubber surround
* Fourth-order closed bandpass enclosure design
* Bridged dual 60 Watt class-D amplifiers with integrated DSP for 120 Watts of power (measured via FTC “RMS” method)
* Ultra-efficient integral power supply with 100V – 240V AC input

Satellites:

* Bi-amplified, two-way design with detachable audio cables
* 3” 40W (IEC60628-5 24hr continuous rating) midrange drivers
* 1” 16W (IEC60268-5 24hr continues rating) ferrofluid-cooled silk diaphragm tweeters
* 56 Watts per satellite (measured via FTC “RMS” method):
o 40 Watt midrange class-D amplifiers with integrated DSP
o 16 Watt tweeter class-D amplifiers with integrated DSP

I/O, Controls and Programming

* PC input on subwoofer
* Dual 3.5mm auxiliary inputs (one on subwoofer, one on desktop controller)
* 3.5mm headphone output with digital signal processing
* Wired desktop controller with high-resolution color 1.8” (4.6cm) TFT display and multi-lingual interface (English, French, Italian, German, Spanish, Russian, Portuguese, Japanese, and Simplified Chinese)
* Mod X theatrical audio processing for Blu-Ray and DVD audio that recreates the theater experience
* Dynamic DSP programs and EQ curves for late night listening, environment simulation, and optimal enjoyment of game and movie genres

Létezik az, hogy ilyen kicsi szatellitek 40W-ot teljesítsenek és tisztán szóljanak?

(#8416) dudika10 válasza Lack999 (#8415) üzenetére


dudika10
veterán

Mit jelent az az elég drága? Nem találtam magyar árat, de úgy 60k körül van, ha jól látom a külföldi oldalakon.

Fogadni mernék rá, hogy marhára túlárazott, az árából biztos, hogy össze lehet rakni olyat ami sokkal szebben zenél.

Mi a baj a 2.0-val és miért akarsz 3 utast? :U

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8417) Lack999 válasza dudika10 (#8416) üzenetére


Lack999
tag

A drága az 65000 Ft-ot jelent, annyiért láttam egy webshopban.

A 2.0-val az a baj, hogy nincs külön mélyláda, nekem az kell :).

Háromutas meg gondolom jobb, mint a kétutas (van külön mély, közép, magas, az alsóbb frekvenciatartományokat jobban le lehet fedni mint egy mélyközéppel) bár ez így lehet, hogy nem teljesen igaz.

Egyébként nézegettem még az Edifier S330-at (úgy látom az S530-at nem forgalmazzák Mo.-n) ami szimpatikus, valamint a Logitech Z623-at, de ha ez is olyan mint a Z2300 akkor felejtős.(gyenge szatellitek)

(#8418) Lack999 válasza dudika10 (#8416) üzenetére


Lack999
tag

Azt tudni kell, hogy jelenleg egy Genius 5.1 SW HF 3600-at használok már 8 éve, de már kellett javítanom, újabban csinál olyat, hogy egyik másik hangszóró időnként nem szól, csak ki-be kapcsolás után.

Viszont nem igazán használom ki, ezért kellene 2.1 ami jó minőségben szól, még ha nem is nagy teljesítményű.

Ja nézegettem még a Creative Gigaworks T3-at is, hangminőségben az se lehet rossz, csak a gólyalábakon álló szatellitek nem jönnek be. :)

(#8419) schawo válasza Lack999 (#8415) üzenetére


schawo
titán

Érdekes egy cucc. Specifikációra, és technikai adatokra nagyon szépen rágyúrtak: bridzselt sub, bi-amp szatellitek.

Szívesen meghallgatnám, hogy mit hoztak ki belőle ezekkel az adatokkal. Ráadásul nem is miért pont ezen specifikációkra gyúrtak rá, amikor a többség nem is érti, mi az a bridzselt erősítés.

Létezik az, hogy ilyen kicsi szatellitek 40W-ot teljesítsenek és tisztán szóljanak?
Azok a szatellitek 56W-osak. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8420) PuMbA válasza schawo (#8419) üzenetére


PuMbA
titán

Egy teszt szerint lyukas ~3kHz-nél. [link]
"The Corsair SP2500 sounds good to my ear, whether playing back hard-hitting games or all sorts of music. I did notice a kind of hollowness in the mid-range—with vocals particularly—and this does reflect the valley we saw in the frequency response at 3.5 kHz. "

Lack999: Gigaworks T3-nál a szokásos "gyenge mélyközép/közép" véleményeket látok, úgyhogy szerintem annyira nem lehet jó.

[ Szerkesztve ]

(#8421) Lack999 válasza schawo (#8419) üzenetére


Lack999
tag

Ja, bocs, a 3" es hangszórókra gondoltam, nem az egész szatellitre.

(#8422) Lack999 válasza dudika10 (#8416) üzenetére


Lack999
tag

Vagy ne erőlködjek ezekkel a pc-s 2.1-es sz*rokkal, hanem válasszak egy Pioneer 109A sztereó erősítőt (kb 30000 Ft), meg mellé 20-30k Ft-ért egy hangfalpárt (na de azt is milyet?)

Clatronic LB 796 ? ~20k
AEG LB 4710 ? ~20k
Esetleg Wharfdale Diamond ~30+ k stb.

(#8423) dudika10 válasza Lack999 (#8422) üzenetére


dudika10
veterán

Hát ha elfelejted az új termékeket és használtakat nézed akkor 80-100k között már nagyon jó kis rendszert össze lehet rakni, kategóriákkal jobbat mint a pc-s vackok.
Én a pc-s 2.1-eket elfelejteném inkább.
A Hifi topikban segítenek neked választani erősítőt+hangfalat. Ne zárkózz el a használttól, ha Te kiadnál 200k-t egy erősítőre akkor arra vigyáznál nem? Itt kulturáltak az emberek, nem szedik darabokra a drága cuccukat általában és nagyon jól lehet járni velük 5-10 évvel később :K
Hangminőség szempontjából ezzel lehet a legjobban járni. A füled miatt meg ne izgulj, hajlandó tanulni, 2 hét alatt megszoknád, hogy nincs eltúlozva a basszus minden számnál.

Itt a Corsair-nél kifieted a nevet, a kijelzőt, a hangzatos specifikációt (jól hangzik, de szkeptikus vagyok azzal szemben, hogy mennyire sikerült jól megoldani, ami tulajdonságokat lehoztak a 60k-s kategóriába az jellemzően jóval drágább). Én biztos nem ezt választanám, bár még nem hallottam, meg kéne hallgatni, de elég szkeptikus vagyok.
Ugyanakkor eddig még nem csalódtam Corsair termékben.

Versenyezhet pl még a Behringer MS40 és hasonlók is ha inkább kevesebbet szánsz a projektre mint többet. Mindenesetre ha teheted akkor többet szánj rá, hangszórót nem cserél az ember 2 évente mint videókártyát (normális esetben). :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8424) Welasquez


Welasquez
csendes tag

Szevasztok!

Mondjatok már egy tisztességes (jó ár/érték) csak TV-re köthető hangszórót.
A TV Sony 8KDL-32EX505.

THX

(#8425) dudika10 válasza Welasquez (#8424) üzenetére


dudika10
veterán

Mennyi a keret rá?

Kb az összes hangszórót rá tudod kötni a TV-re. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8426) Welasquez válasza dudika10 (#8425) üzenetére


Welasquez
csendes tag

Szia!

20-25.

Csak filmezésre.

Ez lehet, hogy kiveri a biztosítékot pár vájtfülünél, de ennyi van rá. Igazából a TV-n minden megy.

Hiradó , DVD, Mese, PS3 minden.

Ennyi van. A többi megy a pelenkára. :DD :DD

(#8427) dudika10 válasza Welasquez (#8426) üzenetére


dudika10
veterán

Legolcsóbb megoldás egy Genius 1255A pl, de még beleférnek az Edifier termékei is mint például a C2 ami szállítással együtt is belefér a 25k-ba.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8428) csimpok válasza dudika10 (#8427) üzenetére


csimpok
aktív tag

Szerinted a Genius is van olyan jó, mint a T20-as filmnézés és játékok közben is?

(#8429) dudika10 válasza csimpok (#8428) üzenetére


dudika10
veterán

Én kifejezetten szerettem a T20-at, mert nagyon az én ízlésem, de csak ha közelről akarod hallgatni. Egyáltalán nem tölti be úgy a teret, nem arra van.
A genius 1255A hang szempontjából még jobban is tetszik valószínűleg a legtöbb embernek.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8430) Dantra


Dantra
csendes tag

Üdv!
Nem tudtok egy helyet, ahol jelenleg lehet kapni az R1600T-t? Amiket neten találtam, kb sehol nincs raktáron, sőt, nem bírják beszerezni se.

(#8431) Tothgera30 válasza Dantra (#8430) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pcgear-nál van, enguszt-t keresd!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8432) magedla


magedla
tag

Sziasztok!

Szeretném a tanácsotokat kérni 2.0-s hangrendszer vásárlásával kapcsolatban.
Felhasználási terület: zenehallgatás, HD filmek, játék.

Mivel jó ideje noname és alacsony kategóriás cuccokkal kínzom magam, szeretném ezúttal megtalálni az arany középutat és valami minőségi terméket vennék elérhető áron.
A keret: 10-40 ezer forint. 10 ezer alatt gondolom nem érdemes gondolkodni, 40 ezer fölé pedig nem szívesen mennék. Érdekelne továbbá, hogy egy hangkártya mennyiben segítene kihasználni a rendszert és mennyit érdemes/kell áldozni rá.

Remélem tudtok segíteni.
Előre is köszönöm.

True victory is victory over oneself

(#8433) schawo válasza magedla (#8432) üzenetére


schawo
titán

Hú, hát ez elég széles keret.
Ajánlottak:
~ 10k: Genius 1255A
~ 15k: Creative T20
~ 20k: Edifier R1600T
~ 25-30k: Creative T40
~ 40k: Behringer MS40 (beépített "hangkártyával")

Ezek közül bármelyiket választod, egyre jobbat kapsz, és saját árszintjükön átlag feletti minőséget produkálnak.

Döntsd el, hogy mennyit akarsz rá szánni. A Behringer alá olyan hangkártya kell, amin van optikai vagy koax digitális kimenet, minőség gyakorlatilag nem számít. A legtöbb alaplapin van ilyen, ehhez nem kell hangkártya. A többihez ízlés szerint hangkártya adható (pl Xonar DS, esetleg DX).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8434) dudika10 válasza schawo (#8433) üzenetére


dudika10
veterán

T40-et én kihúznám a listáról ha nem haragszol. Semmi értelme a T20 mellett szvsz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8435) schawo válasza dudika10 (#8434) üzenetére


schawo
titán

Tulajdonképpen akartam mellérakni egy kérdőjelet, mert akárhogy keresgéltem, nem igazán találtam semmit 20k és 40k között, úgyhogy jobb híján ő került be.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8436) magedla válasza schawo (#8433) üzenetére


magedla
tag

Nagyon köszönöm a segítséget! Rengeteget segítettél.
Nem tudom, mennyit számít, de:
- a szoba méretei: 3,7x4,7 m, 4 méteres belmagasság (~16 m2) + galériázott - 2x 3,7 m
- a számítógépasztal az egyik sarokban van az ablak mellett a galériával szemben
- a hangfalakat terveim szerint az asztalon a monitor két oldalán helyezném el
- zenei stílus: leginkább instrumentális és rock

Ilyen körülmények között és tekintve a széles körű felhasználást (zene, HD film, játék) érdemes lehet esetleg 2.1-es rendszerben is gondolkodni?

(#8434) dudika10 Szintén köszönöm. Úgy látom, hogy leginkább ezt a 20 vs 40 ezer kérdést kellene eldöntenem.

True victory is victory over oneself

(#8437) schawo válasza magedla (#8436) üzenetére


schawo
titán

Az 1600T alá raknék hangkártyát is, így 30 vs 40. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8438) magedla válasza schawo (#8437) üzenetére


magedla
tag

Igazad van.
Megcsináltam a mai penzumot, "kiolvastam az internetet" a Behringer MS40-nel kapcsolatban. :) Nagyon ígéretesen hangzik.
Azt hiszem, ezt a megoldást preferálnám inkább a 20+10 hangfal-hangkártya kombó helyett.

A 2.1 vs 2.0 kérdéssel kapcsolatban lenne javaslatotok?
Laikusként előnyben részesíteném a két hangfalas megoldást - már csak az asztal túlzsúfoltságának elkerülése érdekében is. Ha azonban élményben jelentős lenne a különbség, szívesen venném a tanácsaitokat azon a téren is.

Köszönöm. :R

True victory is victory over oneself

(#8439) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Szerintetek ez hogy szólhat?
Altec Lansing VS4621

(#8440) PuMbA válasza xrvman (#8439) üzenetére


PuMbA
titán

Rosszul, mert egy dizájnhangfal.

(#8441) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!
Megvan az M-Audio AV40-em:).
Tök jó, tetszik nagyon.
De egy olyan bajom lenne vele, hogy valamiért nagyon alacsony hangerőn (tényleg csak kb 1-2mm-el elforditva a hangerőszabályzót) a jobb oldali hangosabbnak tűnik (vagyis az amelyiken nincsen semmi, és amit rákötök a másikra), amint kicsit feljebb megyek, ez kiegyenlitődik érzésre.
Ez miért lehet? Rossz elhelyezés és csak úgy tűnik, vagy mi lehet az oka? Vagyis konkrétan úgy tűnik, mintha a bal oldali abszolút nem szólna...

(#8442) Shufny válasza laci06 (#8441) üzenetére


Shufny
őstag

Potméterek alacsony állásnál mindig erősen beleszólnak a balance -ba.

(#8443) Teaway válasza laci06 (#8441) üzenetére


Teaway
veterán

"nagyon alacsony hangerőn (tényleg csak kb 1-2mm-el elforditva a hangerőszabályzót)"

Tekerd feljebb, és a gépen a hangerőcsúszkát vedd lejjebb, ha kis hangerő kell.

Nincs itthon csokid??

(#8444) laci06 válasza Teaway (#8443) üzenetére


laci06
senior tag

Köszönöm, ez segitett:)

(#8445) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

...Ej, de jó lenne beleakadni egy használt R1600T-be vagy 3000A-ba. Úgy néz ki senki sem akar megválni jó kis cuccától, még jó áron sem...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8446) luw2win


luw2win
őstag

Hali
Kellene egy hangfal, laptophoz ami faszan szol kis szobaba, de ha kell kulteren is megallja a helyet

Ilyesmire gondolok, egy egybehangfal.

Max a teteje 40k, kulfoldon vennem megszoval valszeg olcsobban megtudnam venni mint otthon

Koszi :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#8447) Teaway válasza luw2win (#8446) üzenetére


Teaway
veterán

"Kellene egy hangfal, laptophoz ami faszan szol kis szobaba,"

Ha csak eddig olvasom el, akkor 1255A.
De továbbolvastam és már nem vagyok biztos benne...

Nincs itthon csokid??

(#8448) bubi92


bubi92
őstag

JBL Creature III -al kapcsolatban van valakinek valami tapasztalata? Megéri egy p5800-as creativat lecserélni? Notihoz lenne, egy creative x-fi surround külső hangkártyával hajtva főleg rock zenéhez.

[ Szerkesztve ]

(#8449) PuMbA válasza bubi92 (#8448) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, ez sokkal jobb.

(#8450) luw2win válasza Teaway (#8447) üzenetére


luw2win
őstag

Hat, igen, eddig en is elboldogultam azert irtam be mert fogalmam sincs hogy mit vegyek, az ami kissebb de impozans teljesitmenye van, mint pl egy JBL ipod dokkolo, csakhat nekem nincsenek i dolgalim

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.