Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) sti10p válasza Tothgera30 (#9200) üzenetére


sti10p
senior tag

Ha jól selytem a C2 satelit-jei műanyagok voltak a C2 Plus meg fa?

Meg jó lenne tudni hogy ez a HCS2330 tényleg a C2 plus e, mert a PCGear-nél egy C2plus képe van mellette...

[ Szerkesztve ]

XY

(#9202) sti10p válasza sti10p (#9201) üzenetére


sti10p
senior tag

Közben megtaláltam a PH-s tesztet is a HCS2330-ról és egyre jobban tetszik de még mindíg inkább az olcsóbb C2 felé húzok...

XY

(#9203) pedrosh


pedrosh
csendes tag

Sziasztok!
A [Philips SPA9200assal] kapcsolatban tud valaki valamit? Ha esetleg van ilyen akkor megköszönném ha megosztaná :)

Üdv: pedrosh

(#9204) HeavyToys válasza pedrosh (#9203) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Konkrétan ezzel a termékkel nekem nincs tapasztalatom, de általában jó középminőségű cuccokat gyárt a Philips. Volt már tőlük régebben egy 2.1-es rendszerem, illetve több fülesem. Szerintem inkább dizájnra sem mint hangminőségre törekednek. Ettől eltekintve nekem pozitívak velük a tapasztalataim.

(#9205) pedrosh válasza HeavyToys (#9204) üzenetére


pedrosh
csendes tag

Köszi a választ!
Még utánanézek máshol is :)

Üdv: pedrosh

(#9206) Roliiii válasza pedrosh (#9205) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Hello!

Sikerült hozzájutnom egy z523-ashoz, de viszont nem igazán nyerte el a tetszésemet, bár szeretem a mélyet, de kicsit puffogos nekem,eléggé érzékeny a fülem, amolyan csóró sznob fülem van.

Tegnap visszaolvastam a forumon a 6400-adik commentig szal elégé betájoltam magam.
Egy hangszóróról nem volt még szó ahogy észrevettem és az az Edifier R1900TII, erről valami vélemény, esetleg jobb/rosszabb mint az R1600T?

Bár kicsit félek, hogy nem lesz elég a mély, de szeretnék kipróbálni egy ilyet, hátha elmúlik az az érzésem, hogy 10 perc után elkezd zsongani a fejem.
Válaszokat előre is köszi! :R

OFF!: Ebböl fakadoan van egy foliás, dobozos z523-am eladó Budapesten, ha érdekel valakit Pü!

[ Szerkesztve ]

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#9207) PuMbA válasza Roliiii (#9206) üzenetére


PuMbA
titán

E teszt szerint, ha jók a mérések (és sztem jók, mert az R1900TII hivatalos honlapján is így néz ki) akkor az R1600T-nek több a mélye, az R1900TII-hez képest aminek meg több a középmagasa. Az lenne a legjobb, ha meg tudnád hallgatni őket.

(#9208) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Akinek R1600T-je vagy R1900-asa van az megtudná mondani, hogy valojában hány hz-ig ad ki normális mélyeket?

Itt egy kis segitség álá youtube :R

Összehasonlítás képen a z523 50hz-nél már feladja a harcot.

[ Szerkesztve ]

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#9209) harry válasza harry (#9184) üzenetére


harry
veterán

Mondjuk 2 dolog nem tetszik a 1255a-val kapcsolatban:
- csodálatos antenna, vagyis ha telefonon hívnak (sőt, néha még anélkül is), akkor jó előre elkezd pattogni
- hangerő közép állásban hallani egy kis alapzajt (ha az asztalon, velem szemben vannak a falak)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9211) Borote


Borote
addikt

Sziasztok!

Sóher hangfalat keresek iponról, 4000ft-tal bezárólag. Lehetőleg lapos legyen, mert gyakran lesz szállítva és lényeg a kis hely. A másik szempont pedig a tiszta hangzás.
Ha ezeknek megfelel, szívesen fogadok bármit, köszönöm előre is :)

(#9212) Slownz válasza Borote (#9211) üzenetére


Slownz
senior tag

Azoknak akik ilyen áron szoktak hangfalat keresni, az a legjobb tanács, hogy járják végig a nagyobb számítástechnikai boltokat (hülye bolt, ect.) és válasszák ki a nekik legszimpibb éppen akciós terméket. Hangzás terén ilyen ársávban ne várj semmit :)

(#9213) Borote válasza Slownz (#9212) üzenetére


Borote
addikt

Inkább veszek szebb/jobb monitort, mert gyakran inkább fej/fülhallgatóról fogom használni, hogy másokat ne zavarjak vele. A lényeg, hogy egy notebook hangzását legalább hozza, mert notebookról térek vissza :D
De akkor esélyes, hogy az lesz, hogy a hangfal vásárlást elnapolom, aztán ha összeberheltük a gépet, majd megnézem minek marad még hely :DDD

(#9214) Slownz válasza Borote (#9213) üzenetére


Slownz
senior tag

Ami ilyen entry kategóriának számít hangfalak terén az a Genius 1255A, az alatt nem nagyon érdemes venni semmit szvsz

(#9215) Borote válasza Slownz (#9214) üzenetére


Borote
addikt

Azt én elhiszem, de ez naaaaaagy :D Azaz hogy egy kb 47x35x18-as ládába kéne vele elférnem, úgy, hogy abban lesz a gépnek minden egyéb eleme is, monitorral együtt :D
Szóval akkor maradok annál, amit javasoltál, hogy körbejárom a boltokat, aztán megnézem, hogy mi fér bele a kész konfigba :)

(#9216) Cyrin


Cyrin
addikt

Ez az R1900TII szimpatikusnak tűnik, ez már az új sorozat tagja, erre utal a dizájn, és a II- jelölés is. És lehet is kapni, és nem drágább, mint az 1600-as. Az meg hogy kevesebb a mélye, külön jó, mert sokan panaszkodtak az 1600-as sok mélye miatt. Nekem pont ideális választásnak tűnik, lehet hogy a jövő hónapban benevezek egyre.

(#9217) PuMbA válasza Cyrin (#9216) üzenetére


PuMbA
titán

Annyira azért nem új :) A sima R1900T 1999-ben jelent meg és van már R1900TIII is.

"Nekem pont ideális választásnak tűnik, lehet hogy a jövő hónapban benevezek egyre."

Biztos, hogy nem fogod megbánni. :K

Van egyébként még R2000T is 16,6 cm-es mélyközéppel csak Magyarországon még nem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#9218) Ndruu válasza Ndruu (#9197) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Beszereztem egy HF24-et, ha minden jól megy, két-három hét és cikk is lesz róla.

Harrrr!!!!

(#9219) Cyrin válasza PuMbA (#9217) üzenetére


Cyrin
addikt

A honlapjáról néztem, ott nem láttam 3-asat.
A 2000-t régebben is néztem már, de azt is láttam, hogy sehol sem lehet kapni. Egyébként az nekem már lehet hogy nagy.

(#9220) PuMbA válasza Cyrin (#9219) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, az International oldalon nincs fent, de itt igen. A grafikon szerint ennek még kevesebb a mélye, szóval szerintem inkább szerencséd van, hogy nem III-at árulnak.

Ndruu: 1255A-hoz képest milyen?

(#9221) Balas17


Balas17
csendes tag

Creative (P380),szerintem ezt vedd :))

(#9222) Ndruu válasza PuMbA (#9220) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Most hoztam haza egy fél órája, még ki sem bontottam. Először úgyis be kell járatni egy kicsit, aztán majd jöhet az összehasonlítás a jó öreg 1250X-szel.

Harrrr!!!!

(#9223) sti10p


sti10p
senior tag

Végül Edifier HCS2330 mellett döntöttem, habár tudom, zenehallgatáshoz egy RT1600T jobb lett volna, de még sose volt (igazi) 2.1-esem... Remélem mosolygás lessz belölle miután kipróbáltam egy adag Mozart-al! :U :D Amúgy ezeket váltják majd:[link] -gondolom ezeknél csak jobban szól majd zenéhez is...

[ Szerkesztve ]

XY

(#9224) Slownz válasza sti10p (#9223) üzenetére


Slownz
senior tag

Mozart-al? :Y

Klasszikus zenére 2.1 elég beteg ;]

(#9225) Lack999 válasza Slownz (#9224) üzenetére


Lack999
tag

Ne felejtsd el, hogy nem mindenki vájtfülű, audiofil felhasználó és nincs mindenkinek külön rendszere zenehallgatásra.

(#9226) Slownz


Slownz
senior tag

Ahhoz szerintem nem kell különös zenei hallás, hogy zavarjon, hogy recseg, ropog, torzít, és eszméletlen szarul szól. Szerintem a jó és az eszméletlen rossz között minden zenei tapasztalat nélkül bárki észreveszi különbséget:)

A 2.1-es témához kapcsolódóan pedig, azért nem jó klasszikus zenére ez a típusú rendszer, mert a klasszikus zenében alapból nem nagyon létezik (minden estre messze nem dominál) az a fogalom, hogy "basszus". Ezeket meg a mély orientált zene kedvelőknek találták ki, valljuk be.

(#9227) dudika10 válasza Slownz (#9226) üzenetére


dudika10
veterán

Vagy azoknak, akik egy rendszert használnak zenére, játékra és filmre is, és ilyen kompromisszumot kötnek. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9228) harry válasza dudika10 (#9227) üzenetére


harry
veterán

Nekem a 1255a nagyon bevált zenére és filmre is, játékkal még nem nagyon volt időm tesztelni, na de nemsokára ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9229) Tristis


Tristis
őstag

Kint amerikában vettem egy Logitech X140-et. 30 dollár volt, otthon is ilyen 5.500Ft körül megy a cucc. Szerintem Foobar-ral hallgatva kielégítő eszköz ezért az árért. Őszintén szólva nagyon rég mozogtam ilyen árkategóriában, sokkal-sokkal feljebb szoktam hallgatni eszközöket. Én tudom élvezni rajta a zenét, bár igaz, hogy megfájdul a fejem tőle, de sokkal később, mintsem gondoltam volna. Ez nagyon jó jel! Szép, bár műanyag, és errefelé nem lehet kapni Genius-t sajnos. Ha valaki látatlanba vesz ócsót, akkor egy nagyon csinos alternatíva (szép a külseje). :R

2.1-esek lehet jobbak, de azoktól a mű műanyag subhangoktól engem a hideg kiráz...

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9230) sti10p válasza Slownz (#9226) üzenetére


sti10p
senior tag

Miért ne lehetne egy kicsit kísérletezni? :) Sajnos én nem tartozom azon fórumozók közé akinek lehetősége van mindenfélét kipróbálni mielőtt megveszi... Amúgy meg hallottam azért már valami Logitech 2.1-est Rock zenével (tapasztalat valahol följebb) és egészen különleges élmény volt. Mozart-nál is más lessz a helyzet, én inkább kíváncsi vagyok hogy milyen, bár bánkódhatnék is, hogy plussz egy rendes 2.0-ra már nem futotta, de ha nem válik be akkor ez is kipipálva és kb. 1 év után jöhet a 2.0-ás. (Amúgy azt el kell ismerned, hogy pl. Dubstep-hez kifejezetten jól jön a mélynyomó.)

[ Szerkesztve ]

XY

(#9231) Slownz


Slownz
senior tag

Félreértés ne essék én nem a 2,1 ellen kampányolok :) Sőt, én is valószínűleg előbb-utóbb beszerzek egyet, mindössze klasszikus zenére lepett meg a választás, persze kísérletezni lehet, de azért valljuk be rizikós döntés volt. MIndenesetre én kívánom neked, hogy örömöd leld ebben a konfigban :R

(#9232) PetX


PetX
aktív tag

Ha megbízhatót és jót akarsz olcsón akkor: Logitech X-230 (2.1)
5éve hajtom, nem kímélve sokszor, én anno 10.500-ért vettem. Ár/érték arányban 5/5.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#9233) Heffi


Heffi
őstag

Halihó!

Hangszóróvétel előtt állok, mert a régi Creative 2.1 rendszeremet gazdasági totálkárra vágta - sok mással egyetemben- egy villám.

Nem feltétlen szeretnék 30ezret költeni ezekre, de most az Edifer HSC2330-t találtam befutónak.

Jó döntés, vagy van másik jobb vétel a piacon?

Nem ragaszkodom az újhoz, de most nem igazán találtam semmit az aprón.

[ Szerkesztve ]

(#9234) Teaway válasza harry (#9228) üzenetére


Teaway
veterán

Amolyan mindenes igásló, gép előtt ülős történethez. Nem akar többnek látszani, és a bankszámlához is igen barátságos :K

Nincs itthon csokid??

(#9235) Tothgera30 válasza Heffi (#9233) üzenetére


Tothgera30
Ármester

2.1-esek között igen jó kis rendszer. Ajánlható.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9236) Heffi válasza Tothgera30 (#9235) üzenetére


Heffi
őstag

Köszi a megerősítést. Végülis már megrendeltem, hogy jövő héten megkaphassam.

(#9237) JackFeryll


JackFeryll
őstag

AZ Orion HS500-as milyen hangfalnak mondható? (rám maradt és már évek óta a raktárban porosodik erősítővel együtt)

(#9238) htibcsike198


htibcsike198
csendes tag

Sziasztok!

Előszöris nagyon sok szeretettel köszöntenék mindenkit. Frissen regisztráltam, de máris lenne egy kérdésem. Szeretnék vásárolni egy 2.1-es aktív hangfalszettet kb. 13 és 20000 ft. között, kizárólag zenehallgatás céljából. Amiket idáig nézegettem hangzás szempontjából: Genius SP HF-1250A és Logitech Z-523. Mivel budapesti lakos vagyok, a Pólusban lévő Mediamarktban és a Dunaplázában lévő Saturnban néztem szét. Mely üzleteket tudjátok még ajánlani, ahol szétnézhetnék? Vájt fülű lévén szeretnék szép, tiszta hangzást, ugyanakkor azért még hallgathatóan erősebb mélyet is a különböző zenei stílusok miatt. Leírás alapján jónak tartom a Philips SPA-7350-et is...:s Szerintetek mely hangfal lenne jó választás, illetve ti mit ajánlanátok ezeken kívül? Válaszotokat és segítségeteket előre is nagyon szépen köszi!

Üdv: Tibcsi

(#9239) PuMbA válasza htibcsike198 (#9238) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem Edifier R1900TII, mert ennyiért jobb nemigen van. Olcsóbban Genius 1255A, ennek több mélye van és van még 22k-ért Edifier R1600T szintén kiemelt méllyel.

[ Szerkesztve ]

(#9240) htibcsike198 válasza PuMbA (#9239) üzenetére


htibcsike198
csendes tag

Sziasztok!

Köszi szépen a javaslatot. Az Edifier hangfaltípust nem ismerem, valahol ezeket meg lehet hallgatni Pest közelében? A már említett két szaküzletben nem láttam őket. Ezekben a hangfalakban a magas is tisztán szól? Igazából én tényleg olyat szeretnék, mely szinte minden zenei stílusban jól szólhat, tehát megvan a szép, tiszta hangzása, ugyanakkor a kiemelt mélye is, szabályozni is lehet.

Üdv: Tibcsi

(#9241) PuMbA válasza htibcsike198 (#9240) üzenetére


PuMbA
titán

"Az Edifier hangfaltípust nem ismerem, valahol ezeket meg lehet hallgatni Pest közelében?"

Nem hiszem, mert csak pár helyen forgalmazzák.

"Ezekben a hangfalakban a magas is tisztán szól?"

Igen.

"Igazából én tényleg olyat szeretnék, mely szinte minden zenei stílusban jól szólhat, tehát megvan a szép, tiszta hangzása, ugyanakkor a kiemelt mélye is, szabályozni is lehet."

Ha minden zenei stílusban jól szól valami akkor alapvető, hogy nincs mély (ill. semmilyen) kiemelése. Az R1900T-n lehet mélyet állítani, szóval, ha valamiért kevés lenne akkor az nem probléma. :)

(#9242) PuMbA válasza PuMbA (#9241) üzenetére


PuMbA
titán

sti10p: Ha a HDMI a TV-be megy, akkor a TV kimenetére tudod kötni.

[ Szerkesztve ]

(#9243) sti10p


sti10p
senior tag

Hi!
Edifier C2 plus-hoz kitudom valahogy kötni a hangot a notim HDMI-jéről?

XY

(#9244) htibcsike198 válasza PuMbA (#9242) üzenetére


htibcsike198
csendes tag

Köszönöm szépen a választ. Alapvetően 2.1-est szeretnék, az Edifier-re azt írják, hogy 2.0. Ha már itt tartunk, szerintetek milyet érdemes venni: 2.1-et vagy 2.0-t?

Üdv: Tibcsi

(#9245) sti10p válasza PuMbA (#9242) üzenetére


sti10p
senior tag

Akkor közvetlenül vagy átalakítóval nem...
Ok, köszi...

XY

(#9246) harry válasza htibcsike198 (#9244) üzenetére


harry
veterán

Nyilván azért ajánlottak 2.0 falakat, mert ilyet érdemes venni. Tisztán szóló zenére ne 2.1-et keress.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9247) V.Zoltán112


V.Zoltán112
tag

Hello, 2.1 hangfalat szeretnék venni max 15 ezerig.
Csak laptop mellé gondoltam, plusz egy kis zenehallgatás.
Két modellt néztem ki:
philips spa5300
philips spa4310

Fogalmam sincs milyet vegyek, ebben a két modelben nagyon paraktikus szerintem az a kis hangerőszabályzó!
Jöhet más márka is csak írjatok véleményeket is:)

előre is köszönöm!

(#9248) V.Zoltán112 válasza V.Zoltán112 (#9247) üzenetére


V.Zoltán112
tag

UPDATE!
Már azt se tudom milyen hangfalat vegyek! Inkább leírom az elvárásokat!
zenehallgatás (pop, electro, house, dance)
PC vidik, ilyesmi
15 ezerig! Ja és jó lenne ha két 3.5mm-es bemenet lenne rajta, hogy ne kelljen kihúzgálni ha a telefont akarom hozzácsatlakoztatni!

(#9249) GabiBlue


GabiBlue
csendes tag

Szerintetek megéri egy Logitech LS 21-et venni? Ha nem akkor milyen 2.1-es hangszórót ajánlotok ebben az árkategóriában?
Ma láttam a Tescoban 7000-ért.

(#9250) V.Zoltán112


V.Zoltán112
tag

logitech z323-ról és hasonló árszegmensbe tartozó társairól várok véleményeket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.