Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) pedrosh


pedrosh
csendes tag

Jajj hát itt van ez a régebbi PHILIPS SPA5300/10 szett amit szerintem akár oda is lehetne állítani az Edifier HCS2330 mellé... :) ha esetleg valakinek van róla véleménye, akkor megoszthatná :U :DD
Előre is köszönöm :)

Üdv: pedrosh

(#9102) tora2427 válasza pedrosh (#9101) üzenetére


tora2427
csendes tag

PHILIPS SPA5300/10 -at felesleges odaállítani a HCS2330 mellé mert nem egy kategória a kettő :N

Már volt szerencsém ehhez a PHILIPS-hez, ha tetszik a design akkor mindenképpen jobb például egy Logi Z-323-nál, de egy Z523 már szebben szól nála.

Egyébként SPA5300-nak szépek a magasai és kategóriájában elég erős a mélye, de sajnos közép-hangokat EQ állítgatás után is alig lehet kihallani.....

(#9103) raus


raus
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Logitech X-540 5.1-es szettem mar evek ota. Moddoltam is mar, pl a szateliteket kibeleltem szivaccsal valamint a tapegysegeben ami a szub ladaban van ugye kicsereltem a tapkondit egy ELNA 35V 25000mF jo hangu kondira. Jobb lett sokkkal es halgathatobb is. Kellemes telt közepekre hangolt hangja lett, jo megfogott basszusokkal. A lenyeg hogy meg kell talani azt a hangeröt ahol jol erzi magat es akkor filmeket nezni, zenet hallgatni egesz jol lehet vele. DE viszont a nyügjeivel nem tudtam mit kezdeni, a hangerö poti serceg es egy hatarozott 50Hz-es brummja van az egesz motyonak ami nem hangos de ott van a szobaban mindig halkan. De minden kommersz PC hangfal szenved ettöl sajnos. Sajnos a gyartok a nagy sporolas miatt hitvany es alulmeretezett trafokat tesznek ezekbe a ladakba, aztan az erösitöresz leterheli a trafot ezaltal leesik a tapfesz amitöl bug. A megoldas a trafo csereje lenne valami nagyobbra.

Ugy döntöttem tovabb lepek egyreszt a nyavajak miatt masreszt a körülmenyes sok kabelek es sok szatelit elhelyezese miatt.
Jokat olvastam es hallottam a Skythe kis üdvöske minidobozairol es a hozza valo erösitöröl.
Erröl szeretnelek kerdezni benneteket hogy mi a velemenyetek erröl a kis sztereo asztali szettröl.
Skythe KroCraft Rev.B hangdobozkak es a hozza tartozo Kama Bay Amp erösitö:
[link]
Mivel hogy d-osztalyu az erösitö es kapcsoloüzemü a tapja ezert nem is zajos gondolom, de a parameterei is nagyon jok. Azt irjak a tesztek a neten hogy nagyon jo hangja van. Nekem egy kellemesen telt es zavaro szinezettsegtöl mentes hang kellene sztereoban a PC asztalra a monitor köre.
Mit gondoltok, tapasztalatok esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#9104) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok! Valaki meg tudná mondani, hogy hány kg egy Logitech Z 523? Előre is köszi.

(#9105) dudika10 válasza raus (#9103) üzenetére


dudika10
veterán

Szép is jó is, de nem ár/érték bajnok.
T20-ról előrelépve gondolkoztam rajta, de aztán olvastam, hogy nem igazán előrelépés a Creative T20-hoz képest, pedig majd kétszer annyiba kerül. Így elvetettem és beszereztem egy Edifier R1600T-t, ami szintén nem volt egy hatalmas előrelépés, de mióta átrendeztem az asztalom azóta picit átértékeltem, így már határozottan előrelépés volt.
Váltás után meghallgattam, és valóban nem sikerült lenyűgözniük.
Én nem igazán ajánlanám.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9106) Pety1


Pety1
csendes tag

Sziasztok, melyiket válasszam, fontos, hogy a mély az jó mély legyen :D .

Logitech Z-Z523, vagy Philips SPA5300 ?

(#9107) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Azon gondolkodom milyen hangfalat kéne vennem az X-540 helyett. A 20-on pár ezer Ft-os árkategóriában nézelődök, és eddig ezeket néztem: Corsair SP2200, Edifier C2

Van valakinek már tapasztalata valamelyik cuccal kapcsolatban? Leginkább metált hallgatok, és a mély az elég fontos nekem :)

Először szintén Logitech-et akartam, de ezek az újak egyáltalán nem tetszenek, szerintem kimondottan rondák.

[ Szerkesztve ]

(#9108) Pety1


Pety1
csendes tag

Na, közben nézegettem nagyobb árkategóriában is, az Edifier 2330 ,és az Edifier S330 tetszett még meg, megéri az S330 azt az árkülönbséget a 2330-cal szemben?

Jelenleg egy LG FFH-313A típusú hifim van, már vagy 10 éves :D .

[ Szerkesztve ]

(#9109) PuMbA válasza S. Szabi (#9107) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem Edifier HCS2330

Pety1: HCS2330.

[ Szerkesztve ]

(#9110) Pety1


Pety1
csendes tag

Ez az Edifier HCS2330 végülis a C2 plus?

(#9111) Pety1


Pety1
csendes tag

Mivel nem vagyok olyan "érzékeny" hangok terén, és imádom a basszust, főleg dnb, dubstep, hip-hop, szerepel a listámon, ezért megpróbálok beszerezni egy Logitech z-2300-at.

Esetleg ez ügyben tudna valaki segíteni, honnan lehet még kapni ilyet?

(#9112) dudika10 válasza Pety1 (#9111) üzenetére


dudika10
veterán

Én lebeszélnélek róla, de hát Te tudod...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9113) Pety1 válasza dudika10 (#9112) üzenetére


Pety1
csendes tag

Sokat segítene ha hallanám a 2 rendszert, csak az szinte lehetetlen.

(#9114) sanyi001


sanyi001
csendes tag

Edifier S2000 megéri az árát?

(#9115) lacko22


lacko22
aktív tag

[link]

Sziasztok, a fenti hangfalról mit gondoltok? Valakinek van ilyen? Zenehallgatásra kellene.

(#9116) TBone


TBone
tag

sziasztok! ne haragudjatok, h 5.1essel kapcsolatban fogok kérdezni, de ugy látom ez a topik sokkal több életjelet mutat mint az 5.1-es. tehát arról lenne szó, hogy 5.1es rendszert szeretnék venni max 15-16k-ig főleg zenehallgatás, filmezés céljából, alaplapi hangkártyáról. eddig egy creative p380 2.1es szolgált, kb 5 éve megvan, és nagyon megvoltam elégedve vele, de már kezd problémásodni.

(#9117) Himym


Himym
senior tag

Üdv.

Hol lehetne meghalgatni egy Bose Conoanion 3-mat és egy Edifier S730D-t?

Köszi.

(#9118) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!
Van egy régi Logitech S 200-as 2.1-em, vmiért az egyik szatelit megadta magát :( Nem tudom miért, de így vennem kell egy másikat valószínűleg. Milyen ajánlotok az olcsóbbak közül helyette? Az újabbak gondolom verik már. Egy kb 4x5-ös szobába kellene, nem tudom hogy 2.0-át vagy 2.1-et jobb venni? Hifi tornyok esetében a 2.0 is nagyon jól tud szólni, elég benne a mély. Szerintetek?
Ezeket néztem eddig:
http://www.aqua.hu/genius-sp-hf-1201a-20-hangszoro-fekete-119227.html
http://www.aqua.hu/genius-sp-hf-500a-20-hangszoro-78663.html

http://www.aqua.hu/genius-sw-hf-1200-21-hangszoro-barna-68542.html
http://www.aqua.hu/logitech-21-z-313-hangszoro-fekete-980-000413-111605.html

Általános használtra, minimális játékra (F1), néha filmnézésre van használva. Lényeg, hogy nem akarok 8 k-nál nagyon többet adni érte ( itt pl 6,5 k a logi z313: http://www.acomp.hu/usr_cikkek.php?cikk_id=37796&session=NDgzMDM2MjY=)

Köszönöm előre is!

(#9119) dudika10 válasza Vesztor87 (#9118) üzenetére


dudika10
veterán

Genius 1255A
Picit több mint 8k de érdemes azt a picit még rászánni akkor már.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9120) Vesztor87 válasza dudika10 (#9119) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Jobb mint a 2.1-esek? Mély mennyi van benne?

(#9121) dudika10 válasza Vesztor87 (#9120) üzenetére


dudika10
veterán

Filmekhez és általában zenékhez elég. dnb és hasonlókhoz nem biztos, hogy elég, de ennyiért nincs olyan rendszer amit mindenre egyformán jól lehet használni. A legtöbben elégedettek az 1255A-val. Keress rá fenn a keresőben és találsz róla pár véleményt.
A legolcsóbb indulási alap a minőségi zenehallgatás rögös útján. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9122) Vesztor87 válasza dudika10 (#9121) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Szerinted van akkor olyan jó mint az X230? Olvastam hogy sokan azt favorizálják, akkor annak az utódja a z323 is jó lehet... :) Mindig azt hittem hogy 2.1 kell a mély hangok miatt, nem 2.0, de múltkor egy hifi közelébe kerültem, és nagyot néztem hogy sokkal több (és szebb) mély volt benne mint az S200-as Logitech szettem mélynyomójában (gondolom ez az s200 amúgy sem minőséginek számít, én nem vagyok vájt fülű). Dnb az nem tudom pontosan milyen zenét takar, de a zene ízlésem (ami fura xd) a rádió1 és a sláger rádió 90%-ban lefedi (mulatós és retro kell még mellé), szal akkor jó lehet:)
Akkor tehát, inkább ez mint egy SW HF 1200, vagy X230 és utódjai?

(#9123) dudika10 válasza Vesztor87 (#9122) üzenetére


dudika10
veterán

Tisztázzuk, hallgatsz dnb-t és/vagy leginkább mély hangokra épülő zenéket?

Ha nem, akkor sokkal jobb mint az X230. A z323-at többen lehúzták X230 után mivel gyengébb lett a mélye. Szerintem pozitív, hogy a normálisabb irányba mozdult a Logitech de a mély hangok szerelmeseinek ez nem tetszett. :U
De a z323-nál is jobb az 1255A.

Nem viccből mondtam, hogy keress rá. Olvashatsz másoktól is véleményeket. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9124) Vesztor87 válasza dudika10 (#9123) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Dnb-t nem hallgatok, ha belehallgatsz a rádió 1 be akkor nagyjából látszik hogy mennyire kell a mély:) A retronál még annyira se talán:)
Az X230 az mélyben jobb mint ez a 2,0 ha jól veszem ki szavaid, de ez a 2.0 viszont szebben szól?
Köszi a segítséget (van olyan hely ahol ki lehet próbálni?)

(#9125) dudika10 válasza Vesztor87 (#9124) üzenetére


dudika10
veterán

Az x230-ban tulajdonképpen csak mély van. Teljesen elnyomja a többi tartományt. A z323 már normálisabb ilyen szempontból, kisebb, kevésbé erőteljes mélynyomót kapott és ezért mostanában szokás a Logitechet szidni, mert az összes őjabb hangfala ezt az ösvényt követi és sokan csak azt nézik mennyire erőteljes a mély.
Aki nem attól élvez el, hogy mellkason vágja a basszus (ha legalább elég mélyre menne, de nem megy, csak van egy jó nagy kiemelés...) akkor az 1255A sokkal szebben muzsikál.

MM-ben, Saturnban néha ki szoktak állítani ilyeneket, de ott a körülmények közel sem ideálisak sajnos. A legjobb az volna, ha valakinél meg tudnád hallgatni aki rendelkezik ilyennel. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9126) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok! Most 4 fajta között vacillálok.
Logitech Z-523
Logitech Z-506
Logitech X-530
Logitech X-540
Ezek közül melyik lenne a legjobb melyiket érné meg? Esetleg ebben az árkategóriában valami jobb ami pl nem Logitech?
Véleményeket előre is köszönöm.

(#9127) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Anno ajánlottátok az 1255A-t, de mivel nem volt akkor megfelelő keret rá, így nem foglalkoztam komolyabban az üggyel. Múltkor azonban benéztem a MM-ba, és kipróbáltam. Mobilra volt kötve, és bizony a dubstep feeling nekem nem igazán jött át Bass maxra tekerve, mobilon basszus-erősítés bekapcsolva, "smiley" hangszínszabályzóra állítva közepes hangerőn már lehetett komolyabban érezni, de basszus-erősítés nélkül alig lehetett hallani a mélyet. Gyorsan csináltam, nem volt időm bíbelődni vele. Azt szeretném kérdezni, hogy ez valóban így lehet, vagy én rontottam el valamit?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9128) dudika10 válasza CHIPman (#9127) üzenetére


dudika10
veterán

Fizikai korlátjai vannak annak, amit elvársz attól a szerencsétlen doboztól.

Egy csillapítatlan szobában lehet erősebb mélye, de ha gyomormozgató hangokat akarsz akkor ahhoz 2.1-et nézz. De így lemondasz az összes többi tartományról...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9129) CHIPman válasza dudika10 (#9128) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én eredetileg is 2.1-et néztem, volt egy alapom is, amihez hasonlót szerettem volna, ennek ellenére is az 1255A-t ajánlottátok, többször visszakérdezve is. Tehát 15k-ig milyen 2.1-et érdemes, ami ennek megfelel?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9130) Shufny válasza CHIPman (#9129) üzenetére


Shufny
őstag

"De így lemondasz az összes többi tartományról..."

Szerintem ez elég magyarázat, hogy miért ajánlották mégis. Mellesleg az árában lévő 2.1 -eseknek is csak "sok" mélye van legfeljebb. Nem "jó".

(#9131) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Hali!

Mi a minimum aktív hangfalpárok közül ami jó lenne monitornak gitározáshoz? Csak házi felvételekre. (meg zenét hallgatni is)
Először kb így nézne ki a dolog : gitár->külső hangkártya->aktív hangfalpár.
Keret max 40ezer,de jó ha kevesebb. (tudom, hogy röhejes, de ennyi pénz van rá)

(#9132) dudika10 válasza JackFeryll (#9131) üzenetére


dudika10
veterán

Mindent lehet használni monitorozni ha nagyon-nagyon jól ismered a hangját.
Érdemes olyat választani aminek akár kiemeléssel is van mélytartománya, mert akkor ha ismered a hangját még tudod, hogy mi történik a mélyebb hangokkal. Ha 80Hz alatt semmit nem ad ki, akkor elképzelésed se lehet, hogy mi történik ott.

Szerintem egy Genius 1255A gitárhoz úgy-ahogy elmegy, ennél olcsóbban nem igazán van semmi. Edirol, Alesis, Kurzweil, Behringer, M-audio... Sajnos van egy elég nagy lyuk a piacon 40k-ig pár szereplővel, de egyik sem kiemelkedő. Egy Behringer MS40 még pont belefér talán és azon van mindenféle bemenet, hobby célokra elmegy.
De a legfontosabb, hogy tudd mit csinálsz, ha nem tudod mit csinálsz akkor milliókat is költhetsz akkor se mész semmire. :N

(#9129) CHIPman: Vegyél egy z323-at. Ha erre van igényed nincs mit tenni. Ahogy Shufny is írta, nincs jó mélyük, csak sok. A genius 1255A-nak meg "jó" mélye van, csak nem túl sok.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9133) CHIPman válasza dudika10 (#9132) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Továbbra sem kell "jó" mély, mert "amiről nem tudok, az nem fáj" alapon elég lenne egy, az említett Labtechez hasonló is, csak ne essen szét két év alatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9134) dudika10 válasza CHIPman (#9133) üzenetére


dudika10
veterán

Arra tökéletes egy logitech z323 pl, ha szétesik akkor meg garancia, bár nem igazán esnek szét.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9135) Tothgera30 válasza CHIPman (#9133) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Logitech X-210 és Logitech Z323 megfelelő.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9136) Teaway válasza Tothgera30 (#9135) üzenetére


Teaway
veterán

Aki a 1255A-n gondolkodik: gép előtt ülős, kellemes film/zene/zörejhallgatós történethez kiváló. Teremhangosításhoz, lakodalmas sátortuctuchoz inkább vmi más.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#9137) dudika10 válasza Teaway (#9136) üzenetére


dudika10
veterán

Olyan célokra az itt tárgyalt hangfalak közül egyik sem megfelelő. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9138) Tothgera30 válasza Teaway (#9136) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én szívem szerint az 1255A-t ajánlanám, de ha másnak a mélynyomó alapfeltétel akkor ez ugye kiesik.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9139) dudika10 válasza Tothgera30 (#9138) üzenetére


dudika10
veterán

Viszont az X210 eléggé vérszegény kis valami, ha már kifutott modellt ajánlasz legalább az az x230 legyen. ;)
Ott még inkább eltúlzott a basszus.
Vagy Az x210-hez hasonló a z313, amit szintén nem igazán ajánlanék.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9140) Tothgera30 válasza dudika10 (#9139) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem tudom, mikor én hallgattam X-210-et, egész szép benyomást keltett, persze olyan filmet néztünk/halottunk ahol effektek tömkelege volt. A Logitech x230 nekem nem jött be, x210-est olcsóbban még be lehet szermányolni és szinte ugyan azt tudja. A z313 a x210 utódja lenne, az sem rossz választás, mert most lementek az árai, viszont a z323-tól kezdődne a belépő szintű kategória. Bár én még hozzátennék az árhotz és vennék egy használt Z3-at vagy Z4-et ha basszus őrült lennék, de így bőven király a HF-2000A is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9141) direwolf


direwolf
őstag

Sziasztok!

Creative Gigaworks T20-ról valakinek tapasztalata? Megéri a ~14-15ezret? Leginkább szgép mellé játékhoz, ritkán lájtos zenehallgatáshoz (jazz, rock) de nagy hangerő nem kell.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#9142) raus válasza dudika10 (#9105) üzenetére


raus
aktív tag

Köszi!

Azota atragtam a dolgot es egy Audioengine A2 mellett döntöttem. Talatam is egy kereskedöt, van nala a szilikongumi alatetböl is ami kicsit megdönti hatrafele. Pont ahogy a Logout irasban: itt irjak rola.
Nagyon dicserik a tesztek es a pici meret miatt jol el tudom helyezni es ha kell hurcibalni is könnyebb. Majd megirom a tapasztalataimat rola.

(#9143) Skizz


Skizz
addikt

Hahó

Nem nagyon vagyok tisztában, mi van most a piacon, ezért érdeklődnék hogy PC-s 2.1 szettek között van -e olyan (viszonylag) olcsó darab, aminek oda lehet szúrni a hangerőt anélkül hogy nagyon torzulna és viszonylag normális hangképet ad hangszeres zenénél? Nyilván a normális határok között gondolkodom, nem akarok háj-end minőséget és hangerőt egy olcsó szettől, csak volt már műanyag 5.1-es Creativeom ami egy kisebb szobát sem volt képes normálisan beszólni anélkül hogy ne torzult volna, jó hangkártya és hanganyag ellenére... Csak annyit szeretnék, hogy ami rá van írva, meg ahogy kinéz, azt tudja, ne legyen túl műanyag. Van erre lehetőség, vagy maradjak valami régi sztereó hangfal-erősítő kombinációnál?

(#9144) Tothgera30 válasza Skizz (#9143) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...Inkább régi sztereó hangfal-erősítő kombó, vagy Genius 1255A.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9145) kkrisi


kkrisi
senior tag

sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mik a vélemények az Edifier C3 2.1 hangfalszettről? Mert én úgy látom, hogy elég egyben van a szett, fa dobozos hagfalak az mindenkép +++ és szerintem az ára is tükrözi a minőséget! Bár kérném a véleményteket, mert kicsit bizonytalan vagyok benne.

Esetleg valaki nem tudná azt megmondani, hogy milyen hosszú kábelt adnak hozzá? Mert nekem egy kicsit szar az elrendezése a szobámnak, és csak úgy tudnám megoldani, ha hosszú kábelt adnak hozzá, de ha rövid amit adnak, akkor viszonr meg kéne valahogy oldanom...:/ Mert hosszabítani nem lehet, vagy is hát nem szeretném, mert elvileg akkor a hang rovására megy a dolog úgy hogy nem tudom mi legyen!

a válaszokat előre is köszi!

(#9146) spanyoll


spanyoll
addikt

Most tesztelgettük a munkahelyemen a z623at és elég jól szól, hogy mit ne mondjak, bár kicsit sokallom azt az árat érte. Szép dolog a thx, szép dolog a brutál mélyláda, csak valahogy a kishangfalak nem képezik le rendesen a magast. Tudom, hogy lehet állítani a mélynyomó erősségét, de nem az nyomja el. Valahogy dominánsabbnak tűnik nekem ( és nem csak nekem) a mély, mint a magas.
Azon kívül elég jó kis darab, ha lejjebb menne az ára, lehet vennék is egyet :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#9147) sti10p


sti10p
senior tag

Hi!

Egy tuti 2.1-esre szeretném lecserélni a mostanit ami csak áll 2.1-es (tudjátok a "mélynomó" (vagy olyasmi) magába a hangfalba beépítve (olcsó Creative amúgy).
Legfőképpen zenehallgatásra kellene, szép klassz mélyekkel. Nemrég hallottam egy helyen egy rendes 2.1-est és hát majd lesett a fülem, hogy az enyém miért nem tud ilyet, gyak olyan volt, hogy a másik szobában szólt a valami punk rock és meg egy fallal odébb azt hittem 30 percig, hogy valami electro vagy drum'n base megy, mert szinte csak az hallatszott át, ekkor jöttem rá hogy jééé, van basszus gitár is a világon.
Logitech Z-523 milyen például?!

Szóval tudnátok ajánlani, köszi!?

[ Szerkesztve ]

XY

(#9148) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem felétek! A helyzet a következő: Vásároltam egy Hannspree televíziót, aminek a hangja nem nyerte el a tetszésemet, a cél az lenne, hogy egy átlag felhasználásra szánt hangminőséget elérjek, szóval nem audiofil igények kielégítése a cél:).
Egy 25 nm2-es szobában kéne teljesítenie a rendszernek. A meghajtása, pedig nem tudom mennyire lenne megoldható, a TV-n található stereo kimenetről? Ennek a minősége nagyon gyatra lenne? Érdemes így ezzel a formában foglalkozni? (Itt a Genius SP-HF1200A 2.0-ás rendszerére gondoltam, ez megfelelne a céljaimnak?)

A másik kérdésem egy PC-s 2.1-es rendszerrel kapcsolatos. Régebben Creative cuccokat használtam, meg voltam vele elégedve, bár így beleolvasva a fórumba, látom messze áll a normális szettektől. Most egy Altec Lansing VS2621-et használok, egy Realtek 887-es alaplapi hangkártyával hajtva.

Szeretném egy kicsit nagyobb teljesítményűre lecserélni, nem célom a kimagasló minőség, de az Altec szimpatikussá vált számomra. Egy nagyobb rendszerük a VS4621 (Octane 7) vásárlásán gondolkodok. Mi erről a véleményetek?

Jelenlegi ára 15,5 K. ebben a kategóriában kaphatok jobbat? Van jobb vétel?

Köszönöm a segítségeteket előre is!

[ Szerkesztve ]

(#9149) Tothgera30 válasza HeavyToys (#9148) üzenetére


Tothgera30
Ármester

1. Inkább 1255A, sztereo (3,5mm) kimenetről tökéletes, érdemes vele foglalkozni, mert leváltja a gyári hangfalakat, amik valószínűleg nem a minőségükről híresek.

2. Inkább a fentebb említett Edifier rendszerek ajánlatosak, de erről majd valaki mond véleményt aki ismeri, mert én nem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9150) HeavyToys válasza Tothgera30 (#9149) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Köszi a gyors választ!:)

Edifer rendszereket megnéztem, ebben az árban az Edifier M3200 és a Edifier E3300 van, ami nem tudom milyen teljesítményű rendszer, szóval max ez lehet alternatíva számomra, mert 20-30 ezreket nem szeretnék és nem is tudok rendszerre szánni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.