Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) dudika10 válasza cs_taz (#8950) üzenetére


dudika10
veterán

Edifier-ek.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8952) kkrisi


kkrisi
senior tag

köszi szépen! :))

(#8953) cs_taz válasza dudika10 (#8951) üzenetére


cs_taz
csendes tag

Köszönöm a tanácsot! :R

(#8954) demetand


demetand
csendes tag

Hello!

Érdekelne mi a véleményetek a Logitech S220as és Z323as-ról, mennyire megbízhatóak, hogy szól, ti meiket vennétek, stb. Ezeket a 2.1es hangfalakat találtam hosszas keresés utána olyannak amik tetszenek...

Előre is köszönöm.

(#8955) Tothgera30 válasza demetand (#8954) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Z323-as jobb, ha már mindenképpen 2.1-ben gondolkodsz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8956) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Üdv
Jack elosztó ügyben érdeklődnék hogy tudtok-e ajánlani valami minőségi darabot.
Neten körülnézve ezt találtam ami komolyabb :
[link]
X-fi xtreme music jack csatlakozóját akarnám megosztani , ahova most a Swans D1080MKII van dugva . Egy aktív mélyládát akarnék bekötni pluszba 3,5mm jack 2RCA kábellel .

(#8957) chevyfan


chevyfan
tag

Üdv!

Samsung tv-hez keresek 2.1 hangfalat. A JBL Spyro-t érdemes megvenni? Túl nagy nem fér el...

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#8958) sklopp válasza Jimy83 (#8956) üzenetére


sklopp
őstag

Miért kell elosztó? Van a kártyának szub kimenete!

(#8959) benvolio válasza Jimy83 (#8956) üzenetére


benvolio
őstag

Nekem ilyen van.

(#8960) Jimy83 válasza benvolio (#8959) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Jónak tűnik ez az elosztó .
Azért kell az elosztó mert ha a sub kimenetbe dugom át kell álljak 5.1-re elveszik a hang egy része + nálam valamiért ha 5.1-be vagyok elnémul a hangfal időközönként.

(#8961) sklopp válasza Jimy83 (#8960) üzenetére


sklopp
őstag

Az elosztó használata impedancia gondot okoz, a két erősítő egyszerre terheli a kártya kimenetét, ez hangminőség romlást okoz. Alap dolog, kerülendő az elosztó használata.

(#8962) Hexán


Hexán
csendes tag

Hali!A kérdésem a következő lenne: szerintetek számítógéphez jobban megfelel e ez a hangfal mint mondjuk egy 2.0/2.1es rendszer?Meg még annyit,hogy jó minőségű 2.1es rendszert mennyiért lehet átlagban kapni(amiben van jó mélynyomó,mert hallottam pár 2.1et és elég vérszegények voltak)?Előre is köszönöm a válaszotok! :)

Itt van a mostaniról pár kép (nem mai darab :))

1.
2.
3.
4.
5.

(#8963) Krumplifej


Krumplifej
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, hangfal vásárlás előtt állok. A gond azonban, hogy nem tudom milyet kellene vennem.
Laptophoz szeretnék 2.0-t vagy 2.1-et. Minőségi legyen, tisztán és szépen szóljon. Zenehallgatáshoz használnám leginkább. Mit ajánlotok?
Előre is köszi nektek,
Marco

(#8964) benvolio válasza Krumplifej (#8963) üzenetére


benvolio
őstag

(#8965) Krumplifej válasza benvolio (#8964) üzenetére


Krumplifej
csendes tag

Köszi a választ!
Valahonnan meg a Logitech Z523-ról hallottam. A Creative-Labs GigaWorks T20 Series II jobb ennél a Logitechnél is akkor?
Thx

(#8966) benvolio válasza Krumplifej (#8965) üzenetére


benvolio
őstag

Én azt csak egy multiba hallottam eddig, de nekem nem tetszett. A mélyei jók voltak de ennyi. A T20 nem egy mélyláda de van benne azért mély, méreteit meghazudtolóan szól. Amit még megnézhetsz az az Edifier R1600. Ez is minőségi és jó. [link]

(#8967) superecneB


superecneB
őstag

Üdv!

Hamarosan Notebookra váltok PC-ről és nyilván való hogy az 5.1-es X-540em nem lesz kompatibilis. Mit javasoltok mire váltsak (esetleg cseréljek). A 2.1-es hangfalaknak csak egy "zöld" jack csatija van, vagy külön van a mélynek is (tehát esélytelen)?
Nem feltétlen ragaszkodom a 2.1-hez, de szeretem a mély hangokat filmek közben és néhány zenénél is. [Leginkább sorozatokat szoktam nézni és dokumentum filmeket, oda elég szerintem a sima 2.0 is tehát ha tudtok ajánlani ebben a kategóriában valami telt méllyel rendelkező 2.0-t az is érdekelne!]

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#8968) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Pár napja kezdtem el olvasni ezt a topicot, mert lehet hogy leváltanám a mostani hangfalam.
Eddig meg voltam győződve, hogy nekem valami 2.1 Logitech hangfal kell, de most elbizonytalanodtam olvasván az 1255A-ról. A leendő új hangfalat játékra és filmezésre egyaránt használnám. (zenehallgatásra nemigazán)
Nem vagyok a hangerő híve, így nekem az a lényeg, hogy halkan is szépen szóljon. Láttam az 1255Anak a kistesóját az 500A-t. Szerintem nekem a 14W is elég, nem kell 40W. Az lenne a kérdésem, hogy ennek milyen a hangzása? Alacsonyabb hangerőn van olyan jó mint az 1255A? Csak azért kérdezem mert kb fele az ára, és nem akarok feleslegesen költeni. Tehát a kérdés, hogy melyik illene jobban hozzám? :D

Más: olvastam pár hsz fentenn, hogy a Jack elosztó minőségromlást okoz... ez ugye egy Jack hosszabbító esetén nem tapasztalható?!! :B

Köszönöm előre is a segítő hsz-okat!

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#8969) dudika10 válasza bugizozi (#8968) üzenetére


dudika10
veterán

Nem csak a teljesítmény a különbség a hangfalak közt, nem úgy megy az, hogy azonos szériából jobb a gyengébb mert annak elég a teljesítménye.
Szóval sokkal rosszabb a kistesó.
Hosszabbító nem okoz olyan jellegű gondot. Ott a hosszabb kábel és a csatlakozás okoz minőségromlást, de ez elhanyagolható ilyen kategóriában.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8970) bugizozi válasza dudika10 (#8969) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszönöm szépen az infot! :R

Akkor ha azt mondom hogy ~10k a keret akkor egyértelműen azt mondjátok hogy 1255A?!!
És mondjuk olyan 5-6k környékén melyik az a hangfal ami elfogadható?! Mondjuk gondolom érdemesebb beruházni a 1255A-ra, mert ha veszek hangfalat akkor azt nem fél év mulva szeretném lecserélni :) de mégis abban az árkategóriában melyiket lenne érdemes megvenni?

Köszönöm!

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#8971) Teaway válasza bugizozi (#8968) üzenetére


Teaway
veterán

"A leendő új hangfalat játékra és filmezésre egyaránt használnám.[...] az a lényeg, hogy halkan is szépen szóljon. "

Milyen má', hogy halkan elmegy a füled mellett egy ágyúgolyó? :DD

+1 a 1255A-ra :K

Nincs itthon csokid??

(#8972) bugizozi válasza Teaway (#8971) üzenetére


bugizozi
őstag

:P Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#8973) Dondom


Dondom
tag

Egy 25m2-es szobába mit ajánlanátok? Zene stílus: electro,dubstep,disco,trance,house (tehát bass fontos)

(pénzt direkt nem mondtam)

[ Szerkesztve ]

(#8974) dudika10 válasza Dondom (#8973) üzenetére


dudika10
veterán

Én könyvespolcot ajánlanék meg egy fotelt, hogy legyen hol olvasni.

Mire kötnéd? Csak zenére kell-e?
Azért egy elképzelést az összegről vagy lélektani határt, asszony lélektani határát, valamit írhatnál, mert így nehéz elindulni.
Egész jó kis rendszereket tudnék mondani már akár 3-4 Millió forintért... ;]
Ilyen számítógéphez gyártott egyberendszerek érdekelnek vagy jöhetnek külön-külön is?

Én így indulásnak egy sztereo rendszert ajánlanék egy mélynyomóval megtámogatva, ha később más irányt venne az ízlésed kiiktatva a mélynyomót nem kéne lecserélned a rendszert, ez egy minimum 80-100k, de persze lehet azt is, hogy veszel egy Logitech z2300-at, ott csak basszus van és 20k környékén megúszható.

Kb mintha azt kérdezném, hogy "autópályára milyen autót ajánlotok?", szóval konkrétumokat írj kérlek, hogy tudjunk merre tovább lépni. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8975) Dondom válasza dudika10 (#8974) üzenetére


Dondom
tag

Hát jöhet külön is, de oan 20k körül gondoltam. Azthittem ien kis helyre összelehet rakni vmit ami dübörög:D am igen csak zenére kell:)ű

(u.i.: am köszi a kimerítő választ)

[ Szerkesztve ]

(#8976) dudika10 válasza Dondom (#8975) üzenetére


dudika10
veterán

Nem a hangerőért hanem a minőségért kell fizetni. Kis szoba a 10nm, a 25 az teljesen normális.
20k alatt ha csak dübörögni kell akkor ott vannak a logitech-ek, z523 pl.
20k felett mennek picivel a z2300-ak használtan, de ennyiért már lehet kapni új Edifiereket is amik nem dübörögnek annyira cserébe sokkal jobban szólnak.
A dübörgés és a jó hangminőség kizárják egymást. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8977) Dondom válasza dudika10 (#8976) üzenetére


Dondom
tag

Hát ilyen zenei stílusoknál melyik a fontosabb?
Szórakozóhelyeken melyik van előtérben inkább?

(#8978) cila1


cila1
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy Logitech 2.1 z-323-as szettet.Nagyon szépen szól és teljesen megvagyok vele elégedve.Csak ajánlani tudom.

(#8979) kkrisi


kkrisi
senior tag

Hali!

10-15k között milyen hangfalakt ajánlotok?

(#8980) cila1 válasza kkrisi (#8979) üzenetére


cila1
aktív tag

Én a Logit ajánlom ami fentebb írtam.

(#8982) profi válasza Dondom (#8975) üzenetére


profi
aktív tag

Amennyiben a basszus a legfontosabb, úgy a Logitech X-230-at ajánlom. Igaz, hogy már nem gyártják, de lehet, hogy még találsz valahol elfekvő készletet, vagy használtan az aprón.
Hétvégén hallottam szólni és igencsak meglepett, hogy mit szólt. Elektronikus zenére kifejezetten ajánlott :K

(#8983) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy nagyon jó 2.1 hangfalat elsősorban zenehallgatáshoz.

A Harman Kardon Soundsticks III jó lenne, csak olyan baromi randa, hogy hihetetlen. Néztem a többi márkától de azok sem kutyák, JBL Creature, stb...

Olyat szeretnék ami gyönyörűen szól és jól is néz ki. Lehet kicsit drágább mint a Soundsticks.

Köszi :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#8984) PuMbA válasza kkrisi (#8979) üzenetére


PuMbA
titán

(#8985) darál0w


darál0w
Jómunkásember

üdv.

ez otthoni felhasználásra, tehát PCre, TVre...mit tudtok rola?

jo? vagy ilyen árban inkább mást?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#8986) dudika10 válasza darál0w (#8985) üzenetére


dudika10
veterán

MS40 40k-ért van. Megéri azt a pluszt szvsz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8987) darál0w válasza dudika10 (#8986) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mivel tud többet?

nem nekem kell, aztán biztos kéri majd az infot, hogy miért azt :D

illetve a márka jo választás? semmi probléma vele?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#8988) dudika10 válasza darál0w (#8987) üzenetére


dudika10
veterán

Nem rossz választás a márka, igazából ebben az árban nincs túl sok alternatíva.

Merevebb, nehezebb, jobb doboz, jobban szól. Nagyobb teljesítmény és méret (bár előbbi sokaknál nem szempont, utóbbi sokaknál kizáró ok lehet).
Összességében azt az 5k-t simán megéri pluszban szerintem, de ha 35 akkor 35.
Én biztos a nagyobbat választanám.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8989) darál0w válasza dudika10 (#8988) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

oké.

köszi az eligazítást. ;) :R

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#8990) BLOODSHOT válasza PuMbA (#8984) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Valami komolyabbra gondoltam azért mint ezek :)

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#8991) PuMbA válasza BLOODSHOT (#8990) üzenetére


PuMbA
titán

Hogy érted, hogy komolyabb? Ezek komolyabbak, mint a Soundsticks :) Mennyi a keret?

(#8992) BLOODSHOT válasza PuMbA (#8991) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Igazából nincs ilyen h keret, ha valami nagyon jó, akkor megveszem. De mondjuk a bowers wilkins mm-1 drága.

Klipsch Promedia tetszene, de az nincs itthon.

Bose Companion 2 milyen?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#8993) Kelvin válasza BLOODSHOT (#8990) üzenetére


Kelvin
őstag

Swans M200 MK II

Swans D1080MKII

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#8994) magedla


magedla
tag

Sziasztok Urak!

A következő héten elérkezik a megígért analóg vs digitális összehasonlítás ideje, laikus szemmel és füllel persze.
A digitális kábel tekintetében koaxiálist vagy optikait javasolnátok a Behringer MS40-hez?
Az alaplap szerencsére tudja mindkettőt. (ASUS P8P67 Deluxe)
A hangfalak a számítógéphez közel helyezkednek el. Ha jól tudom, a legrövidebb kábel 1,5m hosszú. Ezeket hol érdemes beszerezni és mennyibe kerülnek?

Előre is köszönöm.

True victory is victory over oneself

(#8995) BLOODSHOT válasza Kelvin (#8993) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Szépek, de nekem túl nagyok az asztalomra. Ezért szeretnék 2.1-et, hogy a mélyet eltehessem valahova.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#8996) PuMbA válasza BLOODSHOT (#8992) üzenetére


PuMbA
titán

Szar, ezeknél a "márkás" multimédiás hangfalaknál a névért fizetsz +30-40k-t. Ha 2.1-est akarsz (csak ha nagyon fontos a mélyebb basszus) akkor az Edifierek játszanak, de ha 2.0 kell (hangminőségben ezekkel sokkal jobban jársz) és az ár sem annyira probléma akkor Kelvin fórumtárs által ajánlott Swansok jó vételnek számítanak.

[ Szerkesztve ]

(#8997) BLOODSHOT válasza PuMbA (#8996) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Klipsch-et hogy lehet itthon szerezni? Valaki forgalmaz?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#8998) PuMbA válasza BLOODSHOT (#8997) üzenetére


PuMbA
titán

Én nem tudok róla. Egyébként ez a Klipsch Promedia 2.1 sem lehet valami nagy durranás, mert külföldi vélemények alapján 500Hz alatt nagyon esik az átvitele, tehát mélyközépe nem sok van és ezek is romlanak el elég rendesen.

(#8999) contaxg válasza BLOODSHOT (#8997) üzenetére


contaxg
veterán

Elvileg: www.pixel.hu
Most kaptam tőlük egy másik terméket próbára.
Ez is egy aktív doboz, az Audioengine gyártja.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#9000) BLOODSHOT válasza contaxg (#8999) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Ez jobb mint az M-Audio AV40?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.