Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) badd válasza rhen (#9900) üzenetére


badd
tag

Köszönöm szépen.

Még két kérdésem lenne:D
Milyen hosszú a hangfalösszekötő kábel? Meg ez milyen kábel(mert nem ismerős), vagyis hogy keressem boltban ha hosszabb kell?

A másik, hogy az a hangfal amelyiken van a bekapcsoló gomb az melyik oldali?

(#9902) Speedlink88


Speedlink88
csendes tag

Ismét a Edifier R1600T szemezek és azt szeretném tudni hogy a hátulján miért van
4 RCA bemenet? [link]

Mert hogy oké hogy adnak hozzá ilyen csatlakozót [link] De az alsó 2 RCA ami ott alul marad az hová csatlakozik?

(#9903) Ndruu válasza Speedlink88 (#9902) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

2*2 csatorna = 4 db RCA csatlakozó, azaz két sztereó forrást lehet rácsatlakoztatni (A és B jelű bemenet).

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#9904) rhen válasza badd (#9901) üzenetére


rhen
senior tag

Emlékeim szerint 1,5-2-m lehet, de ha hazaértem megnézem pontosan.
ilyen csatlakozó dugója van.
Itt tudsz pl rendelni. Magyar forrást és/vagy kábelt nem találtam.

Valószínűleg külön kell venned két dugót és annyi méter kábelt amennyire szükséged van, majd összeszerelni.

(#9905) badd válasza rhen (#9904) üzenetére


badd
tag

2m nekem kevés, és eléggé rossz hogy csak egy helyről lehet beszerezni és az is külföld. A régi rendes hangfalkábel jobban tetszik ilyen szempontból :/

(#9906) schawo válasza badd (#9905) üzenetére


schawo
titán

Itt van Mo-n is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9907) badd válasza schawo (#9906) üzenetére


badd
tag

köszönöm:)

Akkor már csak a kábel kérdés:D Milyen kábelt vegyek hozzá pontosan?

(#9908) schawo válasza badd (#9907) üzenetére


schawo
titán

Vehetsz hozzá ilyet: [link]

vagy egyszerűsítheted a dolgod, és 4x1,5mm2-es mezei villamossági fehér PVC szigetelésű MTK (H05VV-F) kábelt veszel egy bármely villamossági boltban/teszkóban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9909) rhen válasza schawo (#9908) üzenetére


rhen
senior tag

A 4x1,5 mm2-es kábelt nem ajánlom, hacsak nem akarsz antennát csinálni.

Inkább vmi árnyékoltat, pl. mint amit schawo is linkelt.

(#9910) schawo válasza rhen (#9909) üzenetére


schawo
titán

Egyik se árnyékolt, természetesen a linkelt sem. Hangfalkábelnek árnyékoltat :F :F :F

Itt nem vonali összekötőkábel kell, hanem végfok utáni hangfalkábel.

(#9911) dudika10 ugye? :D

Visszatérve Nyugodtan mehet az MTK kábel, az jobb, mint az olcsóbb hangfalkábelek. Én is MTK-t használok nagyságrendekkel drágább rendszerben is. (valójában csereérett)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9911) dudika10 válasza rhen (#9909) üzenetére


dudika10
veterán

Tök jó tudni, hogy a fejhallgatók 3 méter kábele is antenna... :U
Erősítő után már simán mehet az árnyékolatlan kábelen is a jel. Zaj szempontjából a szűk keresztmetszet az IC kábel lesz nem az erősítő és a hangfal közötti.
Zaj ellen semmi nem véd, a szimmetrikus láncok is szednek össze zajt csak természetesen sokkal kevesebbet, mivel az ellentett fázis miatt a különbségnél eltűnik az erősítőn a zaj nagy része. De az még feljebb van árban.

schawo: fene a gyorsaságodba. :P

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9912) CsB84


CsB84
csendes tag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy az alábbi Edifier típusokat lehet-e Magyarországon kapni, mert én nem találtam meg őket sehol.
1. [link]
2. [link]
3. [link]

Továbbá annak, akinek Edifier hangszórója van, hadd kérdezzem meg, bekapcsolt állapotban búgnak? Mert az én 2000x-em igen, és... azért zavaró.

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#9913) sti10p válasza CsB84 (#9912) üzenetére


sti10p
senior tag

Az enyém nem búg egyáltalán.

XY

(#9914) dudika10 válasza sti10p (#9913) üzenetére


dudika10
veterán

Ha közvetlenül odahajolsz akkor azért lehet hallani valamit. :P
Na jó, igazából tényleg annyira halk, hogy akár mondhatjuk azt is, hogy nem búg. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9915) forceberg válasza harry (#9846) üzenetére


forceberg
veterán

Tegnap megvettem a 1255A-t. Köszönöm a tippeket Mindenkinek!
Még csak laptoppal hallgattam, de egész jó a hangja, normális hangkártyával még jobb lenne szerintem.
Ami zavaró, hogy túl rövidnek találom a táp(230) és az audió bemenet(jack --> RCA) kábeleit, amiket ezért eddig nem tudtam normálisan elvezetni. Audió kábelt nem szívesen toldoznék, a 230-as kábel meg beépített, a megbontásával tuti ugrik a gari.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9916) chros válasza CsB84 (#9912) üzenetére


chros
őstag

Ez az r200t nem tunik rossznak ... Kivancsi vagyok mennyi lehet az ara ...

(#9917) schawo válasza chros (#9916) üzenetére


schawo
titán

Azt Európában ne várjátok, konkrétan oda van írva, hogy CE approval: No
Magyarul nem felel meg az EU forgalombahozatali szabályainak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9918) badd válasza schawo (#9908) üzenetére


badd
tag

Köszönöm szépen a segítségetek! :)

Sztem majd akkor megrendelem ezt a Swans-t, aztán meg majd kábeleket forrasztgatok :D

(#9919) Viper26


Viper26
nagyúr

Ma kaptam levelet, hogy késik az R1600T, de elvileg pénteken legkésőbb itt lesz, akkor majd gyorsan le is tesztelem. :C

iPhone 14 | FR955

(#9920) csonti07


csonti07
tag

Sziasztok.
lenne egy kérdésem, de nem nagyon tartozik ebbe a témába, de nem találtam rá vonatkozót, tehát:
iphonhoz szeretnék venni vmilyen hordozható hangszórót,(aki ért ezekhez a telefonhoz-hangszóró témához az lécci írjon egy privit:D)
régebben volt egy sony ericsson valóm az vmi brutális jó volt, hangos is volt,főleg ez a lényeg sztem ezeknél a cuccoknál.
nem tudom, hogy van-e olyan amit hálózatról is fel lehet tölteni.
eddig ezt néztem ki, 75dB tud, ez nem tudom h jónak számít-e ezeknél a cuccoknál.
elnézést a sok felesleges szövegért:D

[ Szerkesztve ]

(#9921) chros válasza chros (#9916) üzenetére


chros
őstag

Rakerestem kulfoldon az Edifier R2000T -re, hat eltartott egy darabig, hogy ne malaj, del-afrikai oldalrol lehessen rendelni, kettot talaltam:
http://www.macbook-covers.net/Edifier-R2000T-Theater-Home-20-CH-PC-DVD-Multimedia-Speaker-p98984.html
http://www.tehnoray.eu/components_for_pc/pc_speakers/edifier-r2000t-plus-20-60w-rms-lownoise-hifi/

A macbook-covers-nel 114$ (kb 22.000 Ft), es talan van ingyenes kiszallitas is, ha jol lattam ...
Es irok az itthoni boltoknak, megkerdezem lesz-e ...
De ugy nez ki, hogy 2 eves modell, s ha eddig nem volt .... :(

[ Szerkesztve ]

(#9922) chros válasza Viper26 (#9919) üzenetére


chros
őstag

Varjuk a tesztet ... :)

(#9923) chros válasza chros (#9921) üzenetére


chros
őstag

A pcgear mar valaszolt is az r2000t-vel kapcsolatban:
sajnos nem tudjuk ezt a típust rendelni, csak az R1600T-t. Nem közvetlenül az Edifier-től rendelünk, ez az elsődleges. Másodlagos pedig az, hogy sok olyan terméke van az Edifier-nek, ami hivatalosan nem is lehetne az európai piacon. Lehet ez a típus is ilyen.

(#9924) sti10p válasza chros (#9923) üzenetére


sti10p
senior tag

Kíváncsi lennék miért nem lehetnek...

XY

(#9925) Lack999 válasza sti10p (#9924) üzenetére


Lack999
tag

Tényleg, miért nem lehetnek?

(#9926) chros válasza Lack999 (#9925) üzenetére


chros
őstag

Nem tudom, megkerdeztem ezt is, de erdemleges valaszt nem kaptam ... :(

(#9927) Apollyon válasza sti10p (#9924) üzenetére


Apollyon
Korrektor

[link]

CE minősítés: [link] [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9928) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Ezek közül melyiket vennétek? A keret sajna ennyi.
ACME SS-202 [link]
ACME NI-30 [link]
Trust Mica [link]
M-Tech MT3325 [link]
Logitech S220 [link]
Genius SW-M2.1 350 [link]
Genius J 2.1 500 [link]
Genius SW-2.1 [link]355

[ Szerkesztve ]

(#9929) fradi81 válasza d@minator (#9928) üzenetére


fradi81
veterán

Hello én a logit venném.

moto g72, Ninebot d28e

(#9930) ZiD


ZiD
tag

Sziasztok,
Kis segítséget kérnék. PC-hez szeretnék hangfalat venni, 2.0, vagy 2.1-es verzióban. (5.1 nem játszik) Kizárólag filmnézésre kellene, esetleg nagyon ritkán zenehallgatásra.
Ki is néztem egyet, aminek a design-a tetszik, de nem találok róla normális tesztet/véleményt, csak a marketing szöveget:) Ez lenne: Genius SP-HF2020 2.0, itt egy link.
Szerintetek egy kb. 20nm-es szobához jó? Vagy ebben az árkategóriában (max.20K) tudtok mást ajánlani?

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#9931) Viper26 válasza ZiD (#9930) üzenetére


Viper26
nagyúr

20K körül ez jobb választás lenne. :K

iPhone 14 | FR955

(#9932) ZiD válasza Viper26 (#9931) üzenetére


ZiD
tag

Szia,
Köszi az infot! Mondjuk ez inkább25K:)
Az általam linkeltnél nagy előnynek tartom, hogy elől vannak a kezelőszervek+vez.nélküli távirányító is van hozzá. Illetve van erről személyes tapasztalat? Mert azt nem nagyon találtam...

Gondolom az R1600-át hangzásilag tartod jobbnak:)

Köszi,
Gábor

[ Szerkesztve ]

(#9933) GaborGh válasza ZiD (#9932) üzenetére


GaborGh
őstag

(#9934) CsB84


CsB84
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi 3 Edifier 2.1-es rendszerek közül szerintetek melyik a legjobb zenehallgatásra?

1. [link]
2. [link]
3. [link]

Én azt mondanám elsőre, hogy a legdrágább, a C3-as, csak kissé furcsálom, hogy teljesítményre ennek a legkevesebb (összesen 46 W RMS). Szóval, kinek, mi a véleménye ezekről? Esetleg, van aki hallotta már mind a 3-at, és össze tudja hasonlítani őket?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

[ Szerkesztve ]

(#9935) ZiD válasza GaborGh (#9933) üzenetére


ZiD
tag

Köszi!
Ha jól látom, akkor aktívan próbáltok lebeszélni a Genius-ról :D

Az R1900-as nem tűnik rossz vételnek. Gondolom megéri a +2000HUF az R1600-hoz képest.

Köszi, Gábor

(#9936) R.U.Z.S.I válasza ZiD (#9935) üzenetére


R.U.Z.S.I
tag

Szerintem ne hagyd magad lebeszélni! :)
Itt leszólják ezt a típust csak úgy ránézésre. Linkelek 1 tesztet, ahol egy szintén szkeptikus kellemesen csalódott benne. 9 pontot adott neki a 10-ből:
[link]
Nekem is tetszik, tv mellé néztem ki.
Vedd meg, aztán mesélj! :D Legalább lesz vkinek, valódi tapasztalata. :)

(#9937) dudika10 válasza R.U.Z.S.I (#9936) üzenetére


dudika10
veterán

Nem hiszem, hogy bárki is ránézésre szólná le.
8 hangszóró, sokkal bonyolultabb váltó, DAC, távirányító. Ezzel szemben 4 hangszóró, sokkal egyszerűbb váltó, nuku DAC és nincs távirányító. Azaz cirka harmad annyi alkatrész. Azonos minőségben tehát az elő verziót kb 3x annyiba kerül megépíteni.

A genius eddig egyszer sem törődött rendes váltóval (4 úthoz nagyon-nagyon fontos volna), vagy belső kábelezéssel. Egyenesen kizártnak tartom, hogy most fogja elkezdeni.
Kisebb hangszórók miatt ugyan ahhoz az f3 ponthoz nagyobb kitérés kell, ami rosszabb hangzást eredményez.
Normális DAC még ha én rakom össze is jópár ezer forint.
Távirányítónak is bele kell férni a keretbe.

Azonos keretből egyszerűen lehetetlenség, hogy akár csak összehasonlíthatóan szóljon.

Az internet átka, hogy boldog boldogtalan írhat mindenről amiről csak akar.
A z2300-at is milyen sokra tartották, mindenki jót írt róla. Azok nem írtak, akik értettek is a témához, így elterjedt, hogy milyen jó vétel. Pedig nem, értékelhetetlen...

Kérdem én, hallottad már? Egy teszt nem teszt. Mutass egy megbízható forrásból származó tesztet is légy oly kedves.
Ha meg csak ezt az 1 tesztet olvastad róla, akkor nem tudom miért ajánlod. Illetve de, sokkal könnyebb másból kísérleti patkányt csinálni mint magunkból.

Már az 1800A is alul marad az 1255A-val szemben, ez meg kapott még egy utat.
Ez utóbbi saját és olyan emberek tapasztalata akiknek a véleményére adok ilyen témában. Itt is voltak olyanok akiknek az 1800A tetszett jobban, de annak a véleménye nem releváns, akinek a geniusok a legkomolyabb rendszerek amiket hallott.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9938) Ndruu válasza ZiD (#9935) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Itt egy másik teszt az SP-HF2020-ról, ahol ugyan jóval nagyobb rendszerekkel hasonlították össze, mégis látható, hogy nagyjából mire képes.

Harrrr!!!!

(#9939) d@minator válasza d@minator (#9928) üzenetére


d@minator
addikt

Senki többet harmadszor?
fradi81: :R

dudika10: Nekem egy 23W-os 5000Ft-os Dana 2.1-em volt a Z2300 előtt és lehet botfülű vagyok de nem nagy különbséget vettem észre. Hangosabb oszt ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

(#9940) R.U.Z.S.I válasza Ndruu (#9938) üzenetére


R.U.Z.S.I
tag

:((( Ez most elvette a kedvem tőle rendesen. Pedig kinézetre nagyon tetszett.

(#9941) dudika10 válasza Ndruu (#9938) üzenetére


dudika10
veterán

A papírforma most is bejött. :)

A távirányítón kívül nem sok pozitívumot találtak. ;]

d@minator: ez is, mint oly sok minden más, tanulható. Természetesen itt is vannak tehetségesebbek meg kevésbé tehetségesebbek, de reménytelen csak nagyon kevés.
Addig örülj egyébként amíg nem hallod a különbséget, mert általában a pénztárca bánja ezt a hobbit leginkább. Sose lehet teljesen elégedett az ember. :)
És nem győzöm elégszer leírni, hogy a teljesítmény nem számít sokat. Nekem cirka 1W teljesítményre van szükségem csatornánként a gép elé. A nappaliba már akár 10-10W is kéne. Persze megfelelő érzékenységű hangszórókat feltételezve...

ZiD: Ndruu által linkelt tesztből idéznék. Természetesen kiragadva egy szövegrészt gyakran meg lehet hamisítani a végeredményt, de azért ez magáért beszél: "Poor sound"

A számítógépen jack csatlakozók vannak. Analóg csatlakozók csak úgy mint az RCA, annyi különbséggel, hogy előbbin egyszerre mehet 2 csatorna (nagyon ritka esetben még 3 is) míg az RCA mono, tehát 2-re van szükség a sztereohoz. Létezik jack-RCA kábel tetszőleges hosszban a boltban is, jobb minőségben meg lehet készíttetni is tetszőleges hosszban, tetszőlegesen drágát. Alapvetően azonban törekedni kell arra, hogy minél rövidebb legyen, mert aszimmetrikus vonalról lévén szó, felszedi a zajokat. Minél hosszabb, annál több zajt.
Gond nélkül rá tudod kötni tehát a számítógépre.

Bement =! kimenet. Kimenetből jön a hang, bemenetbe megy a hang. A hangkártyán az alaplapodon van kimenet ahonnan jön a hang, míg a bemenetre mikrofont dughatsz és oda bemegy a hang. ;)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9942) ZiD válasza dudika10 (#9937) üzenetére


ZiD
tag

LoL, ebből több amit nem értek, mint amit igen :DD
De a lényeg persze átjött :) Alapvetően kicsit sajnálom, mert a Genius baromira tetszik kinézetre, és hát öreg, és lusta vagyok, így a távirányító is tetszett :DDD

De ha valami jobb, akkor túlteszem magam a fentieken

@Dudika, rengeteg hozzászólásod van már, úgy néz ki nagyon vágod a témát, így még lenne kérdés: a PC-ben egy Realteck AC'97 hangkártya van (?) van, aminél (ha jól látom) 3 jack dugó féleség van bemenetként. Össze tudnám kötni? Mert hangfalnál valami RCA bemenetet emlegetnek... (bocs, semennyire nem vágom a témát)

Illetve zsinór: nem tudom milyen hosszúságúak szoktak lenni a csomagolásban, de nekem kb. 3 méterre lenne ideális a géptől. (a filmek a tévén mennek, és azzal szemben szoktunk tespedni). Ha akár utólag veszek ilyen hosszú kábelt, romolhat számottevően a hangminőség?

Köszi!

(#9943) R.U.Z.S.I válasza dudika10 (#9937) üzenetére


R.U.Z.S.I
tag

Biztos igazad van.
De nincs mindenkinek komolyabb rendszerekkel kényeztetett, vájt füle :)
Nekem 11 éve 1 genius SW-G106-om van. Tökéletesen működik, de szeretném már 1 mutatósabb jobb hangú hangfalra cserélni. Lehet hogy nekem az 1800A is istenkirálynak tűnne hangzásilag. :) Külsőre pedig mindenképp.

A különböző teszteredmények is azt mutatják, h ahány ember, annyiféle elvárás.

Elhatároztam már egyszer, h a jónak tartott, 1255A lesz, de az meg olyan csúnyácska. Valahogy ebben az árszegmensben nem találni a külső és belső összhangját :(

(#9944) ZiD válasza dudika10 (#9941) üzenetére


ZiD
tag

Khmmm... Köszi az okítást :DD :DD :DD
Nos, úgy érzem meg lettem győzve. A linkelt cikkből nekem is az jött le, hogy a Genius esetében mindent dicsérnek, csak a hangját/hangzását nem:)

@RUZSI: abban egyébként egyetértünk, hogy nem mindenki vájt fülű, (én sem) de nekem most itt nagyon az jön le, hogy a kettő között HALLHATÓ a különbség, És szerencsére az árkülönbség nem ver földhöz:) Mondom ezt úgy, (mint ahogy írtam is) hogy a Genius kinézetre tényleg baromira bejön...

Köszi mindenkinek a segítséget, (meglepődtem a gyors, és pontos segítségen :Y )akkor remélem jövő héten meglesz ez az Edifier R1900TII csoda:) Majd megpróbálok valami benyomás félét írni, ha van rá igény. Ha volt már ilyen, akkor nem, mert pötyögök eleget a melóhelyen:)

Üdv, Gábor

[ Szerkesztve ]

(#9945) dudika10 válasza ZiD (#9944) üzenetére


dudika10
veterán

Szeretettel várjuk tapasztalataid.
Fontos a visszajelzés. :K

Az R1600-at is gondolt meg. Leírtam már a topikba, hogy mi a különbség a kettő közt. Érdemes megkeresni még mielőtt választasz. :K

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9946) Viper26 válasza ZiD (#9944) üzenetére


Viper26
nagyúr

Az R1600 Plus-ban állítólag több a mély.De holnap már tudom tesztelni, majd beszámolok róla. :C

iPhone 14 | FR955

(#9947) ZiD válasza Viper26 (#9946) üzenetére


ZiD
tag

@Viper: Köszi, várom :D

@Dudika: Neked is köszi, az 1600-as valahogy kimaradt, azt hittem a nagyobb számú automatikusan jobb is :DD Közbe megtaláltam a fórumban a bejegyzésedet is. Ha Neked megfelelt, lehet, hogy nekem is jó lesz:) Szeretjük a basszust :C

(#9948) sti10p


sti10p
senior tag

Az R1900T II-n hol vannak a hangerőszabályzók, a bass és treble ha jol látom a hátulján van?!

XY

(#9949) Roliiii válasza sti10p (#9948) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Igen a hátulján van, de annál csak bass meg volume van :)

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#9950) Viper26


Viper26
nagyúr

Megérkezett az R1600T Plus. :C

iPhone 14 | FR955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.