Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) mohow válasza schawo (#8748) üzenetére


mohow
tag

Valami hasonlóra tippeltem.
Egyébként ez lehet garanciális hivatkozási alap? (mert OK az alacsonyabb win hang, de azért bosszantó)
Illetve ebben az esetben mennyi az esély rá hogy a másik/javított is ilyen lesz?

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#8752) CHIPman válasza schawo (#8750) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Akkor marad a 1255A, mint kiválasztott. :)

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8753) dudika10 válasza mohow (#8751) üzenetére


dudika10
veterán

Minden lehet garanciális probléma ami nem megfelelő működés. Ez is, ha olyan boltból vetted ami a Genius.hu-val van szerződésben akkor nem cserélik, hanem javítják, így biztos jót kapsz. Ha nem akkor cserélik, így is nagy valószínűséggel problémamentes darabot kapsz.
De házilag is cserélhető akár Alps potméterre is ha van egy forrasztópákád, vagy egy ismerősöd akinek van. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8754) luw2win válasza csimpok (#8745) üzenetére


luw2win
őstag

Lehet hazavinnem vagy kikerulne egy nagyobb szobaba lehet azt mondanam hogy ok ez szar. Bar nem tudom. Eddig tokeletesen megfelel szamomra

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#8755) kkrisi válasza dudika10 (#8738) üzenetére


kkrisi
senior tag

köszi a segítséget!

Most már ott artok, hogy tuti Edifier lesz a nyerő!!! Találtam belőle még a Edifier S530 az nem tudom mennyivel jobb mint az Edifier HCS2330? Mert ha csak kicsivel jobb, akkor nem érdemes annyival többet költeni rá! De ha igen, akkor igen :D

Viszont azt néztem, hogy van még az S550, de az már kicsit sok nekem, mert mint ha 2 mélysugárzó lenne benne? vag csak rosszul látom? (de ez nincs benne a kiválaszottak között ezt csak úgy érdekességnek tartom)

(#8756) dudika10 válasza kkrisi (#8755) üzenetére


dudika10
veterán

Az S550-ben is azt hiszem csak 1 aktív membrán van és mellé passzív pluszban.
Nem olyan ritka az ilyen felépítés.
S530 már sokkal drágább mint a HCS2330, több mint kétszer annyiba kerül. De ott már megfizeted a beépített DAC-ot is és a plusz teljesítményt. Egyikre se biztos, hogy szükséged van. Az s530-at már nem biztos, hogy megvenném.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8757) schawo válasza kkrisi (#8755) üzenetére


schawo
titán

Az S550 az egy 5.1-es rendeszer, nem 2.1.

A mélynyomó egy aktív motoros 25cm-es membrános sugárzóból és két passzív membrános radiátorból áll. Tehát összesen 3 membrán, abból egyiknek van tekercse, a másik kettőt pedig a láda belső levegője mozgatja, és elsősorban csillapítási funkciókat látnak el.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8758) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Ehhez, mint 1255A alternatívához mit szóltok? Vagy ez nem megy jacken?
szerk.: Ja, nem...

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8759) Ibituba


Ibituba
aktív tag

"potméter hiba.." Tegnap vette vigye vissza cserélje ki. nem hiszem hogy kell ilyen kompromisszumot kötnie hacsak nem gyári hiba az összes 1255a-ba!!!

[ Szerkesztve ]

(#8760) schawo válasza Ibituba (#8759) üzenetére


schawo
titán

Az enyémen nem tapasztaltam, csak nagyon alacsony (5-10%) poti állásnál, de ő se írta le, hol jelentkezik ez.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8761) Ibituba válasza schawo (#8760) üzenetére


Ibituba
aktív tag

azért a 10% az már nem olyan kicsi szerintem. föleg ugy hogy én max! 1/4en hallgatok mindent mert afelett nekem már szétmegy a fejem. ez ugye 25%. magyarul én háttárzenét folyamatosan 10%körül hallgatok. tehát engem zavarna. őt nem tudom zavarja e vagy használja használná e abba a tartományba

(#8762) Shufny válasza Ibituba (#8759) üzenetére


Shufny
őstag

Ez nem igazán "hiba". Az összes olcsó potméter ilyen.

(#8763) Ibituba válasza Shufny (#8762) üzenetére


Ibituba
aktív tag

azért ezt cáfolnám. amugy mi az hogy olcso? mindegyik kina. szerinted hány "potméter gyár" van a világon? szerintem ez nem szériás jelenség. nekem is olcso potméterem van

[ Szerkesztve ]

(#8764) AMDFan válasza Shufny (#8762) üzenetére


AMDFan
addikt

Így van.

(#8765) Himym


Himym
senior tag

(#8766) Shufny válasza Ibituba (#8763) üzenetére


Shufny
őstag

Nem tudom, de van egy "pár". Alapból fogalmam sincs, hogy honnan jön nektek ez az "úgyis kínai" dolog. Elvégre az összes magyar kenyér is ugyanolyan. :U Egy már emlegetett ALPS poti meg kiteszi az 1255A árának a harmadát. Mármint az olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#8767) kkrisi válasza dudika10 (#8756) üzenetére


kkrisi
senior tag

Akkor tehát nem ér meg annyival többet ennyi pénzért....
Akkor maradok a HCS2330-nál!!!

Még annyit kérdeznék, hogy most van nekem egy Logi Z4 és eljött az ideje hogy lecserélném....tesztből is úgy olvastam, hogy a z2300 szemben nyerő a hcs2330, de pl a sub az jóval kisebb és a logi meg drágább is! Jó én ezzel nem azt akarom mnodani, hogy az ár tükrözi a teljesítményt meg a minőséget csak furcsa!

Akor mindenképp jobbanjárnék vele, mint egy z2300al?

és jóval szebben fog szólni a mostani z4 nél?
Nekem most egy gigabyte alaplapi integrált 5.1 hd hangkarival szól...de ez édes messze van a hd-tól szerintem :D
tehát ha vennék külön hangkarit, akkor miylet éremes, és ki lehet iktatni a beépítettet hogy ne gerjesszék egymást?

(#8768) dudika10 válasza kkrisi (#8767) üzenetére


dudika10
veterán

Ha ennyire a z2300-at akarod venni vedd azt, de előbb tedd meg, hogy rákeresel 1-2 véleményre. Remek példája a "hogy csináljunk teljesen kiegyensúlyozatlan rendszert"-nek. :N

Nincs komolyabb baj a kártyáddal, ha venni akarsz akkor én egy Xonar DG-t vagy DS-t esetleg D1/DX-et ajánlanék. Ha csak a sztereo játszik és találsz olcsóbban akkor jól jársz egy Prodigy HD2-vel is.
Z4-nél lényegesen szebben fog szólni. Az ár meg semmit nem számít.
Az alaplapi hangkártya meg nem túl sok vizet kavar ha ott van. Simán mehet egyszerre 3-4-5-6 hangkártya is. ;)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8769) kkrisi válasza dudika10 (#8768) üzenetére


kkrisi
senior tag

félreértés ne essék, én nem akarom ennyire a z2300 csak eddig akrtam nagyon...mondom lesz egy méltó utódja a z4-nek! De elég sok helyen olvasom ez edifier-t és nálam is ő nyert!

Még anyit kérdeznék róla, hogy elég kábeleket adnak hozzá? mert én úgy szeretném elrendezni, hogy a sub az megy a sarokba, a 2 hangfal meg ugyan úgy mennek a sarokba csak állványra! Viszont az erősítőt (vezérlő) azt meg szeretném a 2 között az asztalon elhelyezni, és attól féélek hogy nem lesz elég hosszú a kábel...

igen nálam mindenképp csak sztereo mehet a szoba kiosztása miatt...:/
Akkro azt mondod nem érdemes vennem hozzá egy hangkarit? azért csak jobban járnék vele mint az alap beépítettel!

(#8770) dudika10 válasza kkrisi (#8769) üzenetére


dudika10
veterán

A kábelek hosszabbíthatóak, de sajnos nem cserélhetőek.
Hangkártya meg rajtad áll, igen egy jobb hangkártya szebben muzsikál, kérdés, hogy megéri-e a plusz költséget. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8771) kkrisi válasza dudika10 (#8770) üzenetére


kkrisi
senior tag

nem cserélhető, dehosszabítható? :O ezt nem nagyon értem...

(#8772) dudika10 válasza kkrisi (#8771) üzenetére


dudika10
veterán

A hangfalba fixen rögzítve van, azonban a másik végére dughatsz egy hosszabbítót.

szerk.: De, de nem vészes normális kereteken belül, a sima hosszabb kábel is ront valamennyit. Én olyan 2-2m kábelnél nem használnék többet a hangszórókhoz. De ha 4-4m kell akkor annyi. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8773) kkrisi válasza dudika10 (#8772) üzenetére


kkrisi
senior tag

jaa így már értem! viszont hosszabításal nem fog rontani a minőségen?

(#8774) PuMbA válasza Himym (#8765) üzenetére


PuMbA
titán

Mire kell? Film, játék, zene? Milyen zenére?

(#8775) Ibituba válasza Shufny (#8766) üzenetére


Ibituba
aktív tag

na mindegy ez hosszu. most már ugy néz ki ami nem kinai az a gagyi. nincs ezzel semmi baj sem. amugy az amcsik is a kinaiak kezébe vannak miota a ferdeszemüek átvállalták amerikátol az állam adósságukat... ugyhogy hajrá kína.. :C

(#8776) kkrisi


kkrisi
senior tag

viszont most néztem a Genius SP-HF2.0 2000X hangfalapárost, és eléggé meggyőzött a mélyről is! Ezt viszont a tv-mhez szeretném venni, mert a samsung lcd tv-be botrányos zajkeltőket tudnak belerakni...

szerintetek oda jó lesz ez? gondolok itt alapból a tv nézésre, vagy esetleg filemt tolnék külső hdd-ről, vagy néha néha zene...

(#8777) Jézus1969 válasza kkrisi (#8776) üzenetére


Jézus1969
tag

nem szól rosszul ez a cucc, de vannak hibái. a hangerőszabályzó egy kicsit recsegett nálam már uj korában. teljesitménye jó. nagyobb hangerőn eléggé torzitott. de mindent összevetve nem rossz cucc. persze attól függ mennyiért veszed?

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#8778) schawo válasza Ibituba (#8775) üzenetére


schawo
titán

Mi van az amerikai államadóssággal? :F :W

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8779) Tothgera30 válasza kkrisi (#8776) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Honnan veszed? Mert szerencsére én még tudtam kaparintani egy 2000A-t, de 2000X-re is vevő lennék, mert meglenne a helye, persze ha van még.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8780) kkrisi válasza dudika10 (#8772) üzenetére


kkrisi
senior tag

Megnéztem, a prodigy hd2 hangkártyát, és annyi kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogy jóval szebben szólna vele mint az integrált hangarival? és ugye ez kifejezetten csak 2.1 re van kitalálva?

de épp azt néztem, hogy a hangfalakat úgy szokták piacra dobni, hogy 3,5jack-el vannak szerelve! na már most ennél a karinál, nem úgy lenne célszerű ha sztereo, hogy a su és a szatelitek külön lennének?

(#8781) kkrisi


kkrisi
senior tag

Nem biztos, hogy még veszek, csak kérdezem a véleményeket.....de esetleg tudnátok ajánlani 2.0 szettet amik viszonylag olcsónak számítanak de viszont jól szólnak?

(#8782) dudika10 válasza kkrisi (#8781) üzenetére


dudika10
veterán

Genius 1255A
Creative T20
Edifier R1600T
Mindegyikről olvashatsz ha használod a keresőt. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8783) CHIPman válasza dudika10 (#8782) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A T20 mitől ér fel a 1255A-val? AHogy elnéztem, jóval kisebb a nagy hangszórója, és 5ezerrel drágább. Előre is köszi. :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8784) dudika10 válasza CHIPman (#8783) üzenetére


dudika10
veterán

Összeszerelés minőségében egészen más kategória. A T20 össze van rakva, nem árad belőle a spórolás szaga.
Ha nem fér el a két sörösrekesz méretű doboz, de azért szeretne valaki egy kicsivel komolyabb minőséget akkor jó választás. Ha elfér az 1255A és meg tudsz barátkozni a hátrányaival akkor mindenképpen az a jobb választás.
Ebben a kategóriában minden kompromisszumos, kérdés kinek mi a fontos.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8785) kkrisi válasza dudika10 (#8782) üzenetére


kkrisi
senior tag

köszi

(#8786) Himym válasza PuMbA (#8774) üzenetére


Himym
senior tag

Így mindenre ahogyan felsoroltad. :K ;]
Zene hát többnyire rádió + rock. :R Film annyira nem játék visszont igen.

(#8787) luw2win


luw2win
őstag

Tegnap este leteszteltem a T20at erkelyen, nagyon faszan szol, amikor az ember fentebbcsavarja a hangerot tobb mint a 60%ra erzodik hogy nme tart vele a mely, szal megall egy szineten es enny. Nagyon felcsavarom torzit, de viszont akokr mar nagyon hangos.
Iszonyat erzodik rajta h nem szereti a rossz minosegu zeneket, szal youtuberol letoltott zenek azonnal kilove mert meghal az ember. Amugy a tobbit nagyon igenyesen kiadja.
Szal szamomra megegy pozitivum a T20ra

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#8788) Ibituba válasza schawo (#8778) üzenetére


Ibituba
aktív tag

[link] csak most csak neked

(#8789) PuMbA válasza Himym (#8786) üzenetére


PuMbA
titán

Ez esetben Edifier R1600T-t vagy Genius 1255A-t ajánlok.

(#8790) schawo válasza Ibituba (#8788) üzenetére


schawo
titán

Az, hogy állampapírokat vásárolnak, egyáltalán nem jelenti azt, hogy bármit is átvállaltak volna az államadósságból. Épp ellenkezőleg, ezzel hozzájárulnak az államadósság növekedéséhez. :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8791) thesound


thesound
őstag

http://www.behringer.com/EN/Products/MS20.aspx

Nem túl sok hsz találtam erről, akinek van tudna egy ismertetőt írni esetleg ha rendelkezik ilyennel? Köszönöm!

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#8792) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem 2.0/2.1-et 10-15K között?Ajándékba lesz unokaöcsémnek, főleg játékra és tv-zésre használja a gépét,néha filmnézés és nagy ritkán zenehallgatás is van.
Ha lehet,olyat ajánljatok,amit iponból be lehet szerezni,de nem ragaszkodok ehhez a lehetőséghez.Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#8793) schawo válasza Gaben01 (#8792) üzenetére


schawo
titán

Eléggé adja magát a Genius 1255A :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8794) mohow


mohow
tag

Köszönöm a válaszokat, és hogy tiszta legyen:

Az eltérés nálam is jellemzően 5-10% körüli poti állásnál jelentkezik, s bosszantó mert ez beleesik a hallgatási tartományomba, és nem csak Windows esetén, tehát nem mindig tudom ott lejjebb venni a hangot.

Összességében úgy értelmezem, hogy ez jellemző hiba ilyen potmétereknél, de elegendő indok egy garanciális javításra, és javítható is.
Amíg pedig ilyen friss a cucc nem szívesen nyúlok hozzá, mert akkor könnyen ugrik a garancia.

Egyébként a hangjával és egyéb kivitelével maximálisan elégedett vagyok, de ez az "apró" hiba számomra bosszantó.

Mindent egybe vetve a 1255A általam is ajánlott vétel az árkategóriában, sőt talán még egy picit feljebb is. (Bár a MM-ben 19900-Ft-ért láttam kitéve :W , ami azért a vicc kategória. Mert hülye /azért nem/ vagyok ugye?)

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#8795) schawo válasza mohow (#8794) üzenetére


schawo
titán

Hifi elemeken kívül létezik olyan forrás, ahol nem tudsz hangerőt állítani?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8796) mohow válasza schawo (#8795) üzenetére


mohow
tag

Igen, sajnos a TV-m kimenetére hatástalan a TV-n beállított hangerő.

Egyébként ha ott állítható is lenne, bosszantana a hiba.
Másnak lényegtelen apróság, nekem kicsit több. (Elég egy garanciális ügyintézéshez.)
Lehet hogy egyéni szoc. probléma, de elvárok egy új készüléktől kifogástalan működést, ezért is érdeklődtem hogy milyen gyakori, és úgy látom másnál is jelentkezett, de kiküszöbölhető.

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#8797) schawo válasza mohow (#8796) üzenetére


schawo
titán

Az összes 15k alatti cuccra jellemző ez a hiba, csak a többség olyan gyenge erősítővel és kis érzékenységű hangszóróval rendelkezik, hogy úgysem akarod 5-10% közötti potméterállással használni. Kíváncsi vagyok, hogy mire fogják lecserélni, mert a normális potméterek túl drágák :)

Pont ez az egyik ok, mikor azt emlegetjük, hogy az 1255A-val egyetlen baj a nagyon kompromisszumos összeszerelési és anyagminőség. De nem azért, mert a Genius szemét, és ki akar veled szúrni, hanem mert csak így tudják ebben az ársávban tartani a terméket. Létezik jobb összeszerelési minőségű multimédia hangszóró is, pl Creative T20, az egy kicsit drágább, és egy kis hangminőséget is beáldoztak. Csak ha még feljebb megyünk, akkor találunk olyan megoldásokat, amik hangminőségben és anyagminőségben is elérik, meghaladják a Geniust.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8798) Gaben01 válasza schawo (#8793) üzenetére


Gaben01
őstag

Azt látom,hogy eléggé gyakran ajánljátok a geniust,szimpatikus is.Viszont nekem nagyon szimpatikus a Logitech Z-323 is.Nekem lassan 2 éve egy X210-em van és nagyon elégedett vagyok vele.Valahogy szimpatikusabb az a megoldás,ha a mély a "mélyládából" jön (ezeknél a 2.1-eknél azért túlzás ládáról beszélni :) ).
Ettől függetlenül,ha azt mondjátok hogy ebben az árkategóriában jobb a genius,akkor azt fogom venni,csak szeretnék biztos lenni,hogy jól választok.
A héten sajnos nem lesz rá időm,hogy valahol kipróbáljam/meghallgassam bármelyiket is,szombaton meg már oda kéne adni unokaöcsémnek,úgyhogy csak a tapasztalataitokra tudok hagyatkozni. :R

Szerk: a genius SP-HF 1800A még lehet alternatíva?

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#8799) schawo válasza Gaben01 (#8798) üzenetére


schawo
titán

Nekem x230-am van, ami az z323 elődje, amit össze tudok hasonlítani az 1255-tel.

Ha a mélyládából csak a mélyek jönnének, nem is volna olyan rossz, mint amilyen, de sajnos a gyenge csipogók miatt a közép tartomány alja is onnan szuszog elő. Az egész össze se hasonlítható az 1255-tel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8800) J97


J97
tag

Üdv!

Ver engem az isten ezekkel a genius hangfalakkal! Már második darabot fogtam ki, ami problémás. Első egy 2000A volt, amiben elszállt az egyik oldali magas. Ez egy 1255A. A hiba pedig az, hogy bekapcsolás után fél órával 20 perccel órával, ahogy neki tetszik, elkezd zúgni, búgni, sisegni, a zene fele oda lesz, szinte más nincs csak magas a zenében mikor ezt csinálja. Kikapcsolom, várok vele egy percet bekapcsolom, majd megint ok egy ideig. Szerintetek mi lehet a gondja? Én arra gyanakszom, hogy bugos lett benne az egyik kondi lévén nem minőségi cuccosokat pakolnak bele.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.