Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. 8-10k körül milyen 2.1-est vegyek? Anno kaptam egy Labtec Pulse 485-öt, de valami módon nem került át az én szobámba. Azért írtam, mert azzal teljesen meg vagyok elégedve, olyan hangzású kéne most is.
Előre is köszi. :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8702) CHIPman válasza CHIPman (#8701) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Lemaradt, hogy egy 8nm-es szobában lenne használva.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8703) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

10K körül kellene nekem hangfal(ak). Főként filmnézésre, zenére, játékra kéne. Annyi kikötésem van, hogy legyen rajta hangszóró kimenet, hogy gyorsan, egyszerűen tudjak váltani fülesre, ha szobatársam zavarja a zenebona.

(#8704) harry válasza Kephamos (#8703) üzenetére


harry
veterán

Genius 1255A, leginkább.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8705) Kephamos válasza harry (#8704) üzenetére


Kephamos
addikt

Ez tényleg igen jól néz ki. Eddig nem is néztem a Genius-okat. Hiba volt. :)
Köszönöm a segítséged!

(#8706) Kephamos válasza harry (#8704) üzenetére


Kephamos
addikt

És hangminőségben mennyire számít ez jónak? Szobatársam azt mondja, hogy valami ismerősének ilyen van és neki nem tetszett a hangzása. Nem tudom mennyire releváns a véleménye a témában...

(#8707) schawo válasza Kephamos (#8706) üzenetére


schawo
titán

Hangminősége 20k alatt egyértelműen verhetetlen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8708) harry válasza Kephamos (#8706) üzenetére


harry
veterán

Nem csak az ára miatt mondtam :) Egyelőre nem nagyon hallottam másik javaslatot ilyesmi árban, nekem ilyen van, én elégedett vagyok vele.
Ha valaki egy egyszerű 2.1hez szokott (vagy épp profi hifi hangfalakhoz...), annak vélhetően nem fog tetszeni, érthetően.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8709) Kephamos


Kephamos
addikt

Akkor valszeg ez lesz a nyerő. Ránézésre elég szimpatikus és remélhetőleg lehet Miskolcon kapni emberi áron valahol.
Feltételezem hangminőségben, hangzásban van olyan jó, mint egy hasonló árú 2.1-es rendszer.

(#8710) harry válasza Kephamos (#8709) üzenetére


harry
veterán

Hát azért jobb annál...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8711) Kephamos válasza harry (#8710) üzenetére


Kephamos
addikt

Mármint a szóban forgó Genius jobb, mint egy egy hasonló árú 2.1-es?

(#8712) Ibituba válasza Kephamos (#8711) üzenetére


Ibituba
aktív tag

10ezerért melyik 2.1-esre gondolnál? van olyan egyáltalán ennyiért?

(#8713) Ibituba


Ibituba
aktív tag

az a baj nem hibák megállapitására kellenének a yamaha studio monitorok. tehát inkább maradna a hifi. élvezni szeretném a zenét.1pár jó fajta passziv hangfallal lehetőleg yamaha méretű max ,ami még elfér monitor mellett meg egy szintén jófajta sztereo erősitő. 5.1 nem érdekel! használt műszaki dolgokkal sosem szimpatizáltam. lehet fóbia de nem akarok használtat. legyen 150-200k a határ. ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#8714) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Ez? [link]

(#8715) dudika10 válasza Ibituba (#8713) üzenetére


dudika10
veterán

Nyugi, azok a Yamahák azok még nem igazán stúdió felszerelések. :)
Én rábeszéllek a használtra.
Nagyon jó kis monitorokat kapsz 100k körül és a maradékból vehetsz egy nagyon jó sztereo erősítőt. Olyanokat amik régen a többszörösébe kerültek.
Ha veszel újonnan egy 400k-s hangfalpárt és egy 300k-s erősítőt akkor arra vigyázni fogsz mint a szemed fényére, nem? Ezek nem olyanok amiket házibuliban széthajtanak. :N
Menj át a hifi topicba szerintem. (És nézd meg, hogy ott szinte mindenki használtan jutott a rendszeréhez és meg van vele elégedve.)
Ne zárkózz el a használttól, van ahol nem feltétlenül előnyös a használt de itt kifejezetten csak nyerhetsz vele. :K

Pl.: egy egész olcsó: Sound Art W2 és elviszed a hivoxhoz tuningoltatni. A pár így megvan 60k-ból. De ha többet szánsz rá biztos kapsz jobbat is. schawo fórumtársunk most vett AS Mini-t 100k-ért a párt. Ha pl olyat találsz az is igen jó választás lehet.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8716) Ibituba válasza dudika10 (#8715) üzenetére


Ibituba
aktív tag

azt mondod kevés az esély hogy használtal befürödjek ha mondjuk ismerős vagy jó helyről van pl innen ph-rol esetleg? mert a méreg megenne ha sercegne bugna a cuccos még ha kontaktosak csak a potik akkor is.... :W

(#8717) dudika10 válasza Ibituba (#8716) üzenetére


dudika10
veterán

A hasznaltan 100k-s kategória hangfalból és erősítőből is újonnan a többszörösébe került anno. Nem spórolták ki belőle az anyagot. Egyébként ilyenkor az a jó, hogy elég nagy az esély rá, hogy meg tudod hallgatni, ha picit nyílt vagy rá akkor biztos (érdemes is szerintem vásárlás előtt meghallgatni, azért itt már nem 1000 forintokról van szó). AVX fórumán vannak inkább jó használtak, de itt már annyira nem vagyok otthon. Itt vannak olyanok akik fejből tudják oda-vissza a használtpiacot.
A befürdés esélye meglehetősen kicsi, ezek azért kultúrált körülmények közt vannak használva. Ha meg hozzájutsz értékének negyedéért egy potméterhibás erősítőhöz, amiben utána 10 perc alatt kicseréled a potmétert és 1000 forintodba se kerül akkor meg a lehető legjobban jártál. ;)

Ez már off, meg lehet nem is vagy rá annyira vevő, de szerintem külön élmény régebbi hangfalak és erősítők helyrepofozása, esztétikailag és elektronikailag is, ehhez persze hozzáértés és idő kell ami (főleg utóbbi) manapság problémás, de külön jó érzéssel tölti el az mebert ha a saját keze munkájában gyönyörködhet. Szerintem. :)
Na de félre ne értsd, a használt az nem ezt jelenti, csak van ilyen része is.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8718) harry válasza Kephamos (#8711) üzenetére


harry
veterán

Természetesen a Genius jobb :) Nem dübörgő/doboz mélyeket kapsz, és a magas/közép tartomány is jobb, ahogy azt a kollégák mondták korábban a topicban.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8719) schawo válasza Ibituba (#8713) üzenetére


schawo
titán

Ha rám hallgatsz, ennyi pénzért egy stúdiómonitort választasz. Yamahát, Fostexet, KRK-t, Alesist. Ideális a 6,5" esetleg a 8"-os mélyközép.

Ha kipróbált, jól zenélő stúdió monitort keresel, akkor ajánlom a Fostex PM1-t (140-150k/pár). Most vettem melléjük egy sokkal drágább HIFI rendszert, amihez használtan jutottam 150k-ért, és aminek a bolti ára 300k felé kacsintgat, de "hifisták" szerint még úgy is különlegesen jó ár/érték aránnyal rendelkezik. Na az eredmény az lett, hogy ezzel is csak egy picit sikerült előrelépnem. Szóval most még nem állítanám, hogy megérte a befektetést :)

Eddig csak szerettem a Fostex hangját, de fogalmam sem volt, hova tehető a HIFI vonalon. Korábban nem mertem, de most már bátran ajánlom a stúdió monitorokat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8720) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Erre valaki? Vagy én is vegyem a feljebb említett Genius 1255A-t? Nem lesz az sok 8nm-re? :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8721) schawo válasza CHIPman (#8720) üzenetére


schawo
titán

Átlagos, vagy csak akár átlagnál alig gyengébb 2.1-t nem fogsz találni 13k alatt.

Ha 2.0 is szóba jöhet akkor 1255A. Én pl szeretem a hangját :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8722) AMDFan válasza Ibituba (#8716) üzenetére


AMDFan
addikt

Ráadásul a használt sok esetben nem azt jelenti, hogy 10-20 éves cuccokról van szó. Nagyon sokan eladnak pár hónapos hangfalakat is az új ár 60-70%-áért. Az utolsó két hangfalamat én is így vettem, és gyakorlatilag olyanok voltak mint az újak, csak olcsóbban. Mindkettőnek gondos gazdája volt, ez általában igaz a hifistákra. Vigyáznak a cuccaikra.

(#8723) 4nick8 válasza Ibituba (#8714) üzenetére


4nick8
őstag

Ez.

(#8724) dudika10 válasza 4nick8 (#8723) üzenetére


dudika10
veterán

Nagyon mellélőttél.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8725) schawo válasza 4nick8 (#8723) üzenetére


schawo
titán

Még nem hallottam, de 7cm-es mélyközép sugárzótól semmit se várhatunk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8726) 4nick8


4nick8
őstag

Itt nagyon pozitiv review-t kapott.
Itt is.

Es itt is.

Meg itt is.

Gyakorlatilag mindenhol.

(#8727) dudika10 válasza 4nick8 (#8726) üzenetére


dudika10
veterán

1. ezeknek ne higgy, felhasználói vélemények is kellenek.
2. amiről nem írnak rosszat azt nem szabad megvenni, tökéletes termék nincs. :)
3. éppen a 3-4-5-6x drágább kategóriáról volt szó, akármennyire is jó ez egy pc-hez gyártott multimédia hangszóró.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8728) schawo válasza 4nick8 (#8726) üzenetére


schawo
titán

Képzelt beszélgetés egy amerikai marketingessel:
- ...
- Oké, csak küldj fotókat, meg a termék nevét.
- ...
- Oké, meglesz. Csak most és csak neked 2000 USD, ha a jövő hónapban is kapunk egy hasonló megbízást.
- ...
- Ne aggódj, holnapra kint is van a cikk, csak bírjátok raktárkészlettel!

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8729) 4nick8 válasza schawo (#8728) üzenetére


4nick8
őstag

Es mennyire valoszinu, hogy egy torpe cegnek van vegtelen penze marketingesek hadat megvenni?

Mennyivel valoszinubb, hogy a gigaszok mint pl a Yamaha veszi meg a marketingeseket? hmm?

(#8730) schawo válasza 4nick8 (#8729) üzenetére


schawo
titán

A nagy cégek nem a kis internetes újságokat veszik meg, hanem a nagy magazinokat, valamint agresszív üzlethálózatot tartanak fenn.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8731) 4nick8 válasza schawo (#8730) üzenetére


4nick8
őstag

A stereophile es a whathifi a kis internetes ujsagok? :)

(#8732) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Az 1255A-ra valaki tudna mondani egy pontos méretet? Polcra szeretném rakni, és sehol nem találok méretet. Esetleg valaki tudna linket küldeni PÜ-ben egy olcsó boltra? ip*non 10k körül van, ennél olcsóbb kéne.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8733) Viktor77 válasza CHIPman (#8732) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8734) CHIPman válasza Viktor77 (#8733) üzenetére


CHIPman
nagyúr

:R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8735) koma106


koma106
senior tag

FUJITSU-SIEMENS DS S2100 vs. Edifier E3300

Ugyanaz a termék, csak más márka alatt?

Ma rendeltem meg az Edifier-t a PCGEAR-nél. Sokkal olcsóbb, mint máshol. Remélem nem kamu...

-

(#8736) zsambek


zsambek
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék vásárolni a KORG SP - 250-s zongorámhoz hangfalat. Az egyetlen egy kritérium, hogy ne legyen 25.000Ft-nál több, és minél szebben szóljon!

Ötleteiteket előre is köszönöm,
zsambek`

[ Szerkesztve ]

(#8737) kkrisi


kkrisi
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteke szeretném kérdezni, hogy az Edifier HCS 2330 és a Lgoitech Z2300 között filózok, melyiket lenne érdemesebb megvenni...Melyik szól szebben, ill dinamikusabban?

olvastam, hogy nagyon jó kis teszt sikerült róla, a és minden hang ott van ahol kell lennie, a mély az nem puffog hanem szép...

nem tudok dönteni! jó lenne ha érvekkel tudnátok segíteni, melyik mellet döntsek ;)

köszi!

(#8738) dudika10 válasza kkrisi (#8737) üzenetére


dudika10
veterán

[link]
Ha ez nem győz meg akkor senki se fog. Marhára egyértelműen az Edifier a nyerő. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8739) djculture válasza zsambek (#8736) üzenetére


djculture
félisten

Hát 5 el több de én ezt ajánlom: [link]
Tudom szr sal de még aki vett ilyet zenekari célokra akár az nem csalódott.Az ilyen zenélős dolgokra nem való az ilyen komersz számtech hangfal :)

(#8740) dudika10 válasza djculture (#8739) üzenetére


dudika10
veterán

Kis szobába meg nem való a PA. ;)
Nem tudom hol akarja hangosítani azt a zongorát, de én nem vagyok benne biztos, hogy PA-ra van szüksége.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8741) kkrisi válasza dudika10 (#8738) üzenetére


kkrisi
senior tag

igen ebben a tesztben is nagyon szépen teljesít, és ez meglepő számomra, mert erről a márkáról én még életemben nem hallottam de itt az ideje kipróbálni :D
És az nagyon pozitív, hogy a sub az kisebb mint a z2300 nak de sokkal szebben szól elvileg! :)

(#8742) schawo válasza kkrisi (#8741) üzenetére


schawo
titán

Azért a Z2300 nem tekinthető etalonnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8743) djculture válasza dudika10 (#8740) üzenetére


djculture
félisten

Az biztos,de kis hangerővel is tud szólni és később se kell venni másikat ha megváltozik az igény/körülmény.

(#8744) luw2win


luw2win
őstag

Na megjott kb 15perce a T20, kijelentem hogy kis szobaba nagyon faszan szol, otthon Z4em volt, persze az 2.1es, azzal meg voltam elegedve, most kis lightos zenelesre nagyon jo. Annyira jol esik eskuszom hallgatni zenet, nem tudom szavakba kifejteni mennyire jo laptop hangszoro utan. Mely az megvan nem sok de arra pont jo. Magas hangok nagyon szepek. En is azt tudom mondani mint sokan hogy megerte, es teljesen meg vagyok vele elegedve. A kek ledre meg nem panaszkodok mert mar mindenbe van....
Koszonom hogy ezt javasoltatok :R
Ha valaki kerdez szivesen valaszolok, de szerintem nem vagyok valami egyedi tag hogy T20am van :D Mindenesetre cool nagyon

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#8745) csimpok válasza luw2win (#8744) üzenetére


csimpok
aktív tag

Már kezdem azt hinni hogy az enyém valami gyári hibás darab...

(#8746) Himym


Himym
senior tag

Sziasztok.

Tudnátok mondani nekem max 20k-ig 5.1est vagy 2.1est amelyik jobban megéri ebből az árból. Valami szebb darabot ez az egy kritérium van. A többit rátok bízom ;). Thx.

(#8747) mohow


mohow
tag

Ahoj!

A tegnap vásárolt 1255A-val a következő problémám akadt: Alacsony hangerőn észrevehetően hangosabb az erősítő nélküli hangfal. Magasabb hangerőn helyreáll, de egy picit bosszantó.

Másnak is volt/van ilyen tapasztalata?

Van házi megoldás vagy rögtön garanciális?

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#8748) schawo válasza mohow (#8747) üzenetére


schawo
titán

Potméter hiba. Alacsony állásnál az olcsó potikat ez jellemzi. Használj magasabb potméterállást, és csökkentsd a hangerőt Windowsban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8749) CHIPman


CHIPman
nagyúr

1255A-nál "jobb" kategória akár 2.1-ben, akár 2.0-ban (netán 5.1-ben) hol kezdődik árban?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8750) schawo válasza CHIPman (#8749) üzenetére


schawo
titán

20-25

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.