Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) schawo válasza deathtania (#8100) üzenetére


schawo
titán

Grat, majd légy szíves, jelezz vissza, hogy tetszett, minden rendben van-e vele.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8102) Electrohead


Electrohead
csendes tag

Na végül lecsaptam az általatok oly nagyra értékelt 1255A-ra. Mit is mondhatnék... még így, bejáratás nélkül is százszor jobban szól mint a régi hangszóróm. A zenei élmény új dimenziói nyíltak meg számomra, köszönet mindenkinek a jó tanácsért :)

(#8103) Electrohead válasza Electrohead (#8102) üzenetére


Electrohead
csendes tag

Bekapcsolásnál, amikor áram alá kerül, egyébként rövid, kissé éles felbúgó hangot ad - ez ugye normális?

(#8104) schawo válasza Electrohead (#8103) üzenetére


schawo
titán

pattan egyet? mert az normális. nem lesz semmi baja tőle.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8105) Blashe


Blashe
aktív tag

Valaki tudna ajánlani 5.1-et max olyan 23k-ig? Filmnézés és zenehallgatásra használnám.

(#8106) Teaway válasza Electrohead (#8103) üzenetére


Teaway
veterán

Nem normális. Nagyon kicsi, halk, tompa pattanást kéne hallanod.

Nincs itthon csokid??

(#8107) Teaway válasza Blashe (#8105) üzenetére


Teaway
veterán

Milyen 5.1-es zenéid vannak?

Nincs itthon csokid??

(#8108) Electrohead válasza Teaway (#8106) üzenetére


Electrohead
csendes tag

Különös, mert most már nem csinálja, csak közvetlenül az összeszerelést követő első néhány használat során tapasztaltam a hangot. Bekapcsolásnál valóban egy puha kattanásféle hallható, kikapcsolás során pedig egy rövidke, lefelé ívelő sípolás szerűséget hallat.

[ Szerkesztve ]

(#8109) Jézus1969 válasza Blashe (#8105) üzenetére


Jézus1969
tag

logitech x-530 vagy x-540 ;)

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#8110) Blashe


Blashe
aktív tag

2.1 mellett döntöttem végül. Megrendeltem a Edifier Multimedia HCS2330 2.1 -t, remélem nem fogtam mellé vele.

(#8111) Jézus1969 válasza Blashe (#8110) üzenetére


Jézus1969
tag

igen ez jó döntés volt. csak az előbb 5,1-et kérdeztél.

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#8112) Jézus1969 válasza Blashe (#8110) üzenetére


Jézus1969
tag

ha megjön kiváncsi vagyok a visszajelzésedre hogy milyen szerinted? :C

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#8113) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Én meg a sima C2 mellett voksoltam. Már nagyon várom.

(#8114) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
2.0-ás hangfalszettet szeretnék venni, pc-hez. A hangkarim egy xonar d1. A keret 12k lenne, nagyon max 15.
Egy kérdés 7.1-es hangzást egyáltalán támogatja valami?
Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8115) schawo válasza adamssss (#8114) üzenetére


schawo
titán

Persze, rengteg minden, minden csak pénz kérdése :)

Amúgy MM hangszóróra: Genius 1255

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8116) adamssss válasza schawo (#8115) üzenetére


adamssss
veterán

Ezt a "rengeteg mindent" csak irónikusan írtad, vagy tényleg sok minden támogatja?
Élesetleg logitech oldalról tudz valami ajánlani?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8117) dudika10 válasza adamssss (#8116) üzenetére


dudika10
veterán

Jelenleg nincs túl sok értelme 7.1-et építeni. Nem hoz túl sok pluszt az 5.1-hez képest cserébe drágább.

Nincs normális logitech sztereoban. Esetleg egy Creative T20.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8118) adamssss válasza dudika10 (#8117) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi.
Igazából nekem már van egy G51-em, ehhez még veszek 10k-ért két hangszórót és kész a mozi.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8119) RexpecT


RexpecT
addikt

Van 2.1-es optikai bemenetes hangrendszer(a TV-t szeretném összekötni vele)?
Valami baráti árút keresnék ha lehet :R .

HDMI kábellel van összekötve az LCD-TV-m és a számítógépem, illetve a TV fülhallgató kimenetére kötöttem a hangfalamat, de ha feltekerem a hangerőt, akkor hallatszik, hogy sípol a hangfal.

[ Szerkesztve ]

(#8120) Teaway válasza RexpecT (#8119) üzenetére


Teaway
veterán

Fejhallgatóval is sípol? Mert akkor nem a hangfal a ludas.

Nincs itthon csokid??

(#8121) RexpecT válasza Teaway (#8120) üzenetére


RexpecT
addikt

Passz azzal nem néztem, de írták is, hogy azért nem a legjobb megoldás a hangfalat a fejhallgató jack csatlakozójára rákötni.
Ha normál hangerőn van akkor nem hallani.

(#8122) Teaway válasza RexpecT (#8121) üzenetére


Teaway
veterán

Akkor használd az audio out vonalkimenetet (2xRCA).

Nincs itthon csokid??

(#8123) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdvözlet! :R

Egy 18 nm helyiségbe néztem volna ezeket: Philips, Genius.

Feltétel: egy X360 , fejhallgató, és egy PC bekötése, a fenti tér megtöltése hanggal, zenei izlés változó, klasszikusok nem lesznek hallgatva.

Valamiért a Logitechet nem is néztem, tudtok esetleg itthon is könyebben beszerezhető, fentiektől jobb termékeket ajánlani vagy maradjak valamelyiknél a 2 közül (Philips subom már volt, korrektül szólt)?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#8124) <NewL>


<NewL>
addikt

holnap jön meg az M-Audio Av40-em. a két hangfal közé milyen kábelt vegyek? meg hol, itt Debrecenben?

There's an app for that

(#8125) Azazello-


Azazello-
senior tag

hi

[link]

errol a 2.0-s speakerrol van valakinek valamilyen tapasztalata?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#8126) RexpecT válasza Teaway (#8122) üzenetére


RexpecT
addikt

Ehhez gondolom kell egy átalakító is.
Így milyen hangminőséget kapok?Gondolkozom rajta, hogy veszek valami jobb 2.1 -es vagy esetleg egy 5.1-es hangfalrendszert.
:R

(#8127) RexpecT


RexpecT
addikt

Ahogy nézem, csak RCA in van a tévémen :F

(#8128) Azazello- válasza <NewL> (#8124) üzenetére


Azazello-
senior tag

jo volna majd vlami info a cuccrol, mert ugyan ezen modell es a kistesoja -av30- kozott kellene dontenem. nem nagyon talaltam ebben az arkategoriaban hasonlo minosegu hangfalat. nagyon jo kritikakat kap mindenutt.

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#8129) <NewL> válasza Azazello- (#8128) üzenetére


<NewL>
addikt

főleg az Apple honlapján amit linkeltél :D
amúgy nemnagy szám egyikse:D holnap jön meg az Av40-em, majd megmondom milyen.

There's an app for that

(#8130) Azazello- válasza <NewL> (#8129) üzenetére


Azazello-
senior tag

hmm nem ertelek. hogy erted, hogy nem nagy szam? mihez kepest?

az av40-re mindenhol 5*-ot adtak es csak jo velemenyt lehet olvasni rola. es ha nem nagy szam, akkor minek veszed?

mod: allitolag az av40 siman szebben szol a hasonlo kategorias Bose-oknal.

[ Szerkesztve ]

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#8131) <NewL> válasza Azazello- (#8130) üzenetére


<NewL>
addikt

studio monitorok kozott nem nagy szam
pc-s hangfalakhoz kepest nagyonis jo

miert? mert 25K-ert nemhagyhattam az aprok kozott. ennyiert jobbat nemtudtam volna venni.

There's an app for that

(#8132) levelunye


levelunye
tag

Hali
Szeretnék venni minél olcsóbban egy 2.1-es hangcuccot, lehetőleg valami normális márkájút ami jól is szól annyi pénzért. Koleszba venném, nem kell, hogy dübörögjön csak szóljon jól ha pihi mellé be szeretnék rakni valami zenét. Sajnos megőrülök a laptop hangszóróitól meg a TESCO-s 2.0 hangfalaktól, nem bírom tovább, muszáj vennem egy normális hangcuccot.
Én ezt néztem ki, szerintem arra a felhasználási célra amire én használnám tökéletes.
Szerintetek jó választás?

(#8133) dudika10 válasza levelunye (#8132) üzenetére


dudika10
veterán

Aprón volt Z323 8k-ért. Én sokkal inkább azt választanám.
Egyes genius rendszerek jó vételnek számítanak még mindig. :K

<NewL>: "studio monitorok kozott nem nagy szam"
Mivel nincs is semmi közük a stúdiómonitorokhoz. ;)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8134) levelunye válasza dudika10 (#8133) üzenetére


levelunye
tag

Halk használatra venném, csak diszkréten szóljon. Nem kell 30Watt RMS, elég ha laptop hangszóró hangerején szól, csak szépen szóljon mert idegrohamot kapok ha laptopon kell filmet néznem vagy zenét hallgatnom. Használt / nem bolti garanciás terméket amúgy sose veszek ha hangcuccról van szó.

(#8135) dudika10 válasza levelunye (#8134) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor egy Genius inkább mint a 2.1-ek.

Rosszul teszed. A használt cuccokkal nincs semmi baj általában. Már jópár 30+ éves használt cucc megfordult a kezeim közt különösebb bajok nélkül. És minek bolti garancia ha van logitech gar. ? Na de Te tudod, nem akarlak én meggyőzni.

szerk.: 1255A leginkább.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8136) levelunye válasza dudika10 (#8135) üzenetére


levelunye
tag

Melyik Genius?

(#8137) schawo válasza levelunye (#8136) üzenetére


schawo
titán

Semmi másból ne vegyél használt cuccot, csak hangtechnikából. Az analóg részen 30-40 éve nem történt számottevő fejlődés, valamint a jó fajták az örökkévalóságnak készültek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8138) levelunye válasza schawo (#8137) üzenetére


levelunye
tag

Az oké, csak én nem azért veszek most hangcuccot, hogy minél nagyobb basszus meg hangerő legyen. Tudom, hogy a Z323 jobb annál amit választottam, de felesleges mert nem használom ki. Elég nekem az 5-6ezres kategória, csak minőségi legyen az a 2.1. Halkan hallgatnám, zenére és filmnézésre délutánonként és esténként a koleszban.
Akkor ajánljatok egy-két jót, akár innen a hardverapróról is vagy akár árgépről.

(#8139) schawo válasza levelunye (#8138) üzenetére


schawo
titán

Nem működik, amiről beszélsz. A Z323-on is van hangerő szabályzó, és kis hangerőn (ugyanakkorán, mint amekkorán a másikat is hallgatnád) is sokkal jobban szól, mint bármi, amit vehetnél ennyi pénzért újonnan. A wattokkal ne törődj, azok nem bántanak. :) Az olcsóbb nem azért olcsóbb, mert halkabb, hanem azért mert szarabbul szól.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8140) Azazello- válasza <NewL> (#8131) üzenetére


Azazello-
senior tag

osszehasonlitsi alapkent ha veszek egy Denon DM 35 -ot. Ehhez kepes hogy szol?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#8141) <NewL> válasza dudika10 (#8133) üzenetére


<NewL>
addikt

hát akkor?

ezt a zaj oldalán találtam. akkor te minek neveznéd? :D

Azazello- : meg kell hallgatni, a füled alapján kell dönteni.
én a zsebem alapján döntöttem most:D

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#8142) schawo válasza <NewL> (#8141) üzenetére


schawo
titán

m-audio is stúdió monitor jellegű multimédia hangszóróként forgalmazza.
http://www.m-audio.com/products/en_us/StudiophileAV40.html

Ettől függetlenül nem rossz darab.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8143) deathtania


deathtania
senior tag

megjött végre az Edifier HCS2330-am! :C

összeraktam, az elején kicsit furán szólt, de rájöttem, hogy a win7 beállításainál bent marad egy pipa, ami nem kellett volna. a két hangszóró a monitor két oldalán vannak, a mélyláda meg a gépházamra került az asztal alá. pont befértek egymás mellé. valami kegyetlenül jól szól ennek a mélye. már 35ös hangerőn sz@rráremeg az asztal. még tudom, hogy kell pár nap, hogy teljesen beálljon a hangja, vagy akár pár hét is, de azt kell mondjam, hogy nekem már most bejön, és baromira tetszik!

köszi a tanácsot mindenkinek, és főleg schawo-nak, aki először ajánlotta ezt a cuccost nekem. :R :R :R :R :R

és persze ezek után mindenképp ajánlom a cuccost mindenkinek!!!!

www.brczart.hu

(#8144) <NewL>


<NewL>
addikt

délután megjött az Av40-em.
kinézetben, hangzásban megvagyok elégedve:)
pont elég mély van benne, ettől több egy cseppel sem kell nekem. de természetesen nemtud mélyben annyit mint egy jobb 2.1-es pc-s hangfal. zenehallgatásra tökéletes ennyi pénzért.

délután vettem hozzá kábelt, egy közeli hangszerboltban. 600ft volt másfél méter, elég vastag (1cm is van), nem úgy néz ki mint a média márkiban a 130ft-os gagyókábelek

akitől a hangfalat vettem, eléggé vágta a témát.(genelec 8050a hangfalát beszélte volna rámfele:D) azt mondta szoftveresen még véletlenül se tekerjem túl, inkább a hangfalon állítgassam mindig a hangerőt. 33%-ot mondott, hogy ennyit állítsak be a gépen. ez honnan jött neki?

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#8145) Shufny válasza <NewL> (#8144) üzenetére


Shufny
őstag

Gondolom MacBook -nál ott van a "0dB". Afölött a dinamika rovására hangosít. X-Fi -nél ez 50% -nál van. Ha így nem túl érthető, akkor esetleg ez segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#8146) schawo válasza Shufny (#8145) üzenetére


schawo
titán

Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy minek tesznek bele digitális "hangosítást" bármelyik hangkártyába is. Szerencsétlen user nem tudja, aztán csak szívja a fogát, hogy így szar, meg úgy szar.

(#8144) <NewL> A kettő között milyen kábelt használsz? Mert megérdemli oda is egy normális darab. :)

(#8143) alexan Örülök, hogy tetszik :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8147) Shufny válasza schawo (#8146) üzenetére


Shufny
őstag

Gyanítom azonos okból, mint ami elindította a linkelt folyamatot.

(#8148) schawo válasza Shufny (#8147) üzenetére


schawo
titán

Az loudness war kialakulásának okai a rossz minőségű jukeboxok a bárokban és a gyenge fülesek a nagy zenei boltokban (pl Virgin Megastore) voltak (bocs a nyelvi zűrzavarért, de nem tudtam kifejezni a múlt időt máshogy, a magyar nyelv kicsit szegényes a múltidő kifejezése terén). A vásárlók azt a lemezt vették, ami a legjobban szólt egymás utáni meghallgatásban, azaz amit legalább hallottak. Ez ellen kezdtek el úgy védekezni a kiadók, hogy egyre hangosabbra kompresszálták a zenéket, hogy az övéké legyen a leghallhatóbb ilyen helyeken.

De ennek szvsz semmi értelme a hangkártyáknál, hiszen nem hallgat senki egymás után 10 hangkártyát, és választja ki a leghangosabbat közülük. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8149) Shufny válasza schawo (#8148) üzenetére


Shufny
őstag

De ha teszemazt az előző hangkártyája hangosított úgy, akkor máris megy fórumra, hogy "ez egy rakás szar, mert nem elég dinamikus a hangja." :U Szerintem így egyszerűbb az élete a gyártóknak.

(#8150) schawo válasza Shufny (#8149) üzenetére


schawo
titán

Ja, az lehet. Bár a Realtek nem csinál ilyet, mégse olvastam sehol erre vonatkozó sírást. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.